LANDBOUW VOELT ZICH NIET JUIST BEHANDELD dichtbij i Commentaar Problemen van het 'groene front' in de Tweede Kamer Oppositie-l Oppositie-2 Oppositie-3 West-Berlijn laat Palestijnen al bij voorbaat gaan Jongetje verdronken het weer Weinig moois weerrapporten Strandverwachting de man die de kaas uitvond rust natuurmunt 'tvinder 'fi-alend +++oproep toeriste.n+++ /«TROUW/KWARTET DINSDAG 11 JUNI 1974 BINNENLAND T5/K7 Het is ook een interviewer van het Amsterdamse avondblad 'Het Parool' opgevallen, dat de heer Den Uyl sinds hij minister-president is, een heel wat meer ontspannen en tevreden indruk maakt dan toen hij optrad als 'leider van de oppositie', of juister: als één van de oppositieleiders. Hierop attent gemaakt, verklaarde onze minister president tegenover deze interviewer: 'Kijk, je kunt in de oppositie zelf thema's aan de orde stellen, maar het is erg moeilijk om zelf het slagveld te bepalen. Regeringswerk is veel meer gestructureerd en daardoor gemakke lijker, hoe gek dit misschien ook klinkt.' Nu, ons klinkt dat helemaal niet zo gek in de oren, want ons was al geruime tijd lang vóór de geboorte van het kabinet-Den Uyl bekend, dat de armslag voor de oppositie in dit land in deze tijd slechts beperkt kan zijn. De mogelijkheden om een geheel ander beleid te bepleiten dan door de tegenpartij, de regering, wordt gevoerd, zijn begrensd. Je kunt na tuurlijk wel doen, alsof je die grenzen niet ziet, maar bij ietwat verstandige kiezers kom je daar toch niet ver mee. Want die beseffen best. dat internationale vervlechtingen en ver wikkelingen binnen het eigen Neder landse samenlcvingspatroon het vol strekt onmogelijk maken, een wasliist van rigoureuze verlangens in ijltempo te realiseren. Kortom, de marges waarbinnen de democratie zich ont wikkelt, zijn smal. In» Nu Den Uyl leider is van een (extra 's pailementair) kabinet, heeft hij dage lijks gelegenheid om te constateren, dat de oppositie onder de kabinetten- De Jong en -Biesheuvel de breedte van deze marges nogal eens heeft overschat. Te vaak werden (en worden ook nu nog, rraar daarover straks) door de oppositie regeringstaken be dacht en thema's aangereikt, die van onvoldoende werkelijkheidszin getuig den. 'Het leven is dikwijls sterker dan de leer', zeiden onze vrome voorouders wel eens, wanneer een jong theolo gisch kandidaat als beginnend dorps dominee zijn trouwe toehoorders voor hield, hoe ze naar zijn pas verworven inzichten behoorden te leven. Daaraan indachtig zou je kunnen zeggen, dat Den Uyls overstap van de oppositie naar het kabinet wel iets wegheeft van een afscheid van politiek dominees land. Maar wat hiervan zij, zeker is inderdaad, dat hij er ontspannender uitziet, nu hij niet meer onnodig kan (moet?) polariseren. Wie wrijft zich niet een beetje de ogen uit, wanneer hij Den Uyl in hetzelfde interview over de openbaar heid van inkomens en vermogens ziet verklaren: 'Ik denk dus dat die ver groting van openbaarheid van inko mens en vermogens een zaak van geleidelijkheid moet zijn.en 'op wat langer zicht geloof ik ook dat inkomens boven een bepaalde- grens per individu openbaar zouden moeten zijn.' Dat is wel heel andere taal dan Den Uyl bezigde toen hij nog niet achter de regeringstafel had plaatsge nomen. Yam onze pariementsnedaofcie DEN HAiAlG Vanmiddag moet minister Vam der Stee van landbouw zich in de Tweede Kamer verantwoorden tegenover het zoge naamde 'groene front', dat ontevreden is over de gang van zaken. De reden van de ontevredenheid in de agrarische sector is onder meer, dat de regering met ingang van 1 mei een einde heeft gemaakt aan de BTW-compensatie voor de landbouw. Dat avil zeggen, dat de boe ren cn tuinders, die vooral de laatste tijd door allerlei economischeonzekerheden worden geplaagd, nu twee procent méér omzetbelasting moeten betalen. De opwaardering van de Nederlandse gulden vorig jaar, had, doordat de Ne derlandse produikten in het buiter- land duurder werden, vooral nadelige gevolgen voor de land- en tuinlbouw. Vandaar dat deze sector twee procent minder BTW hoefde te betalen. Over de hoogte van deze tegemoetko ming waren de regering en het land bouwschap het in de herfst niet eens geworden. In de berekeningen van de twee partijen zat liefst een verschil van meer dan tweehonderd miljoen gulden. Men ging als vrienden uit elkaar met de afspraak, dat na verloop van een half jaar aan de hand van de dan bekende cijfers zou worden uitge maakt wié gelijik had. 'We openen bij wijze van spreken een rekening-cou rant bii elkaar', was de suggestie van de regering. Waar de landbouw nu boos over is, is dat de regering vier dagen vóór het aflopen van de compensatieperiode van een half jaar simpel bericht, dat de tegemoetkoming wordt ingetrok ken. De tijd voor het beloofde overleg ontbrak, Bovendien overlegde de rege ring onvoldoende cijfers, waaruit zou blijken, dat de. intrekking van de compensatie juist was. Van de reke ning-courant afspraak kwam door het ontbreken van de harde cijfers hele maal niets terecht. De vaste kamercommissie voor land en tuinbouw sprong er onmiddellijk in en stelde minister Van der Stee een aantal duidelijke schriftelijke vra gen. Later, maar toen was de eerste mei al lang verstreken, eprak de com missie nóg eens met de minister. Men kwam er niet uit. Het vervolg van dit overleg in de commissie is nu vandaag het kamerdebat, waarin deze kwestie zal worden uitgepraat en dit probleem niet alleen: Er zullen stellig méér grieven van land- en tuinbouw over de tafel komen. Vooral de oppositiepartijen CHU en VVD zullen niet nalaten deze te noemen. KVP-kamerlid L. A. M. de Bekker Het bezwaar van zo'n maatregel ech ter is, dat het streven m de EEG juist is om van dergelijke toeslagen af te komen. Evenals allerlei andere compensatiemaatregelen is zo'n tege moetkoming eigenlijk uit den boze. Maar ze duiken steeds weer op. De CHU zal, naar het zich laat aan zien, hiermee niet tevreden zijn. De Geen cijfers De moeilijkheid in het debat is, dat en regering en de landbouw onvol doende cijfers hebben om elkaar te kunnen overtuigen. De tegemoetko ming aan de boeren en tuinders kost de schatkist ongeveer 25 miljoen gul den per maand. Dit bedrag wil de regering graag in het laatje houden. De compensatie is voldoende geweest en er is dus geen reden om de land en tuinbouw nog langer te bevoorde len boven andere sectoren van het bedrijfsleven, die de gevolgen van de revaluatie direct hebben moeten ver werken, meent de minister. Hier staat echter tegenover, dat in West-Duitsland de compensatie blijft bestaan. De Nederlandse agrariër raakt zo in een ongunstige positie. Bovendien is zijn collega in de andere EEG-landen er beter aan toe, wanneer het op het betalen van belastingen aan komt. Een ander argument, waarvan de re gering de redelijkheid moet erkennen is, dat de inkomenspositie in de land en tuinbouw vooral het laatste jaar ongunstiger is geworden. Er wordt altijd aangedrongen op gelijkschake ling van de EEG-landen. Maar de Nederlandse boeren en tuinders zien niet in, waarom zij moeten achterblij ven. CHU-kamerlid T. Tolman Intussen heeft minister Van der Stee al erkend, dat het afschaffen van elke compensatie moeilijkheden zal opleve ren. Daarom is een bedrag van totaal 25 miljoen gulden uitgetrokken, dat bedoeld is voor een wegnemen van de knelpunten. Ook bescherming uitheemse dieren komt aan de orde Deze concessie van de regering is vandaag vooral een aanknopingspunt in het debat. De ARP is voor een tegemoetkoming voor granen en fa brieksaardappelen. Dit zijn produkten, waarvan de prijzen worden vastge steld. Omdat deze prijzen niet op de vrije markt worden gevormd is het effect van de revaluatie op deze pro dukten het grootst. Gedacht wordt aan een tijdelijke toeslag per hectare. Ook de KVP voelt hiervoor. De heer L. A. M. de Bekker, de landbouvspe- cialist van de KVP zou het bepaald niet erg vinden, wanneer voor deze compensatie meer dan 25 miljoen gul den nodig zou zijn. Ook drs. J. de Koning van de ARP denkt er zo over. heer T. Tolman vindt, dat de regering buiten de toegezegde 25 miljoen gul den verder over de brug moet komen. De CHU tilt er zwaar aan, dat de regering haar afspraken niet is nage komen. Een motie uit de- CH-hoek is niet onwaarschijnlijk. Bij het begin van het debat bestond er geen overeenstemming tussen de frakties van de KVP en ARP aan de ene kant en de CHU aan de andere kant, zodat de kans groot is, dat ook bij het landbouwdebat van vandaag de verwijdering tussen de CDA-partners weer groter zal worden. Vertrouwen Toch zullen KVP en ARP de regering kritisch tegemoetreden. In de agrari sche sector bestaat immers veel onze kerheid. Een opgave voor minister Van der Stee vandaag is meer ver trouwen te winnen bij het agrarische bedrijfsleven. De verwachting is, dat KVP en ARP om de landbouwproblemen niet het onderste uit de kan willen hebben. Handhaving van de compensatie zal dit jaar nog (acht keer 25 miljoen) tweehonderd miljoen gulden kosten. Als men bedenkt, dat Nederland ook nog het politieke probleem van de bezuinigingen op de defensie-uitgaven kent, wordt het duidelijk, dat er en kele prioriteiten moeten worden afge wogen. De landbouwkundige minister van defensie Vredeling zal dit kunnen aanvoelen. De Eerste Kamer, die het deze week erg druk heeft en twee dagen verga dert, zal morgen het landbouwdebat over kunnen doen. Voor vandaag staat het beleidsdebat over volkshuisvesting en ruimtelijke ordening op de agenda. Bedreigde diersoorten De Tweede Kamer zal zich vandaag ook bezighouden met de bescherming van de uitheemse diersoorten. Eerder al zijn maatregelen getroffen om in heemse diersoorten te beschermen. Met de wet op de uitheemse diersoor ten wordt met name gedacht aan de bescherming van meestal tropische dieren, die als huisdier worden ge houden ondanks het feit dat deze steeds grotere getale als huisdier ge- houdenn ondanks het feit dat deze dieren erg moeilijk te houden zijn. Donderdag stellen de heren Waltmans en Jansen (PPR) en Bremen (KVP) de minister van sociale zaken, econo mische zaken en van volksgezondheid mondeling vragen over de veiligheid van de chemische bedrijven in Neder land. De Kamerleden rijn niet gerust na de explosie in de caprolactamfa- briek in Fixborough. BERLIJN (UPI) De justitie van West-Berlijn heeft twee Palestijnen uit de gevangenis ontslagen om Arabi sche terreuracties tijdens de wereld kampioenschappen voetbal in West- Duitsland te voorkomen. Officier van justitie Horst Korber gaf toe, dat 'het wereldkampioenschap iets met de vrij lating te maken had'. De twee Palestij nen waren veroordeeld tot gevangenis straffen van respectievelijk vier en drie jaar in verband met een poging om het kantoor van de Israëlische luchtvaartmaatschappij in West-Berlijn op te blazen. Zij zijn op het vliegtuig naar Cairo gezet. Zij hebben maar en kele maanden van hun straf uitgeze ten. TERMUNTEN Zondagmiddag om vief uur heeft tussen Termunten en Termimterzijl een wandelaar in het water van de Eems het lijkje gevon den van de vijfjarige Hendrik Schoe- maker. Het jongetje was op 30 mei aan de Duitse kust bij Diteum over boord gevallen van het schip van zijn ouders, de Sexta4, met als thuishaven Dordrecht. Sindsdien was het kind spoorloos. Iemand die, als hij nog zou leven, deze verandering vermoedelijk met sympathie zou hebben waargenomen, is jhr. rar. A. F. de Savornin Lohman, wiens sterfdag vandaag precies vijftig jaar geleden is. Lohman legde Kruisinga heeft daar zaterdag op de jaarvergadering van de Unie terecht op gewezen steeds de nadruk op samenwerking met anderen en op het, waar mogelijk, overbruggen van tegen stellingen. Ook -wanneer hij anderen bestreed, was hij er altijd op uit, eerst het goede in hun standpunt te noe men. In dat opzicht, maar ook in andere, kon Kuyper in zijn tijd nog heel wat van Lohman leren. Men kan zich afvragen, of de huidige leider van de CHU die zegt geheel in de lijn van Lohman te werken af en toe toch niet meer op Kuyper lijkt dan op zijn c.-h. voorvader, wan neer hij het kabinet-Den Uyl onder de loep neemt. De regeringspolitiek ten aanzien van het midden- en kleinbe drijf, de werkgelegenheid, de defensie en de grondwetsherziening wordt door hem zo scherp veroordeeld, dat men af en toe het gevoel niet kan onder drukken, dat Kruisinga bij Den Uyl (van de oppositie) in de leer is ge weest. Kruisinga gaat, om nog een voorbeeld te noemen, zelfs zover, dat hij ook de beslissing tot revaluatie, destijds door experts in binnen- en buitenland als moedig en juist gepre zen, met enige kracht veroordeelt. Of dat wel passend is voor de leider van de meest gouvernementele partij die ons land kent, is juist vandaag, vijftig jaar na Lohmans dood, toch de vraag. Van onze weerkundige medewerker IJsland is de laatste dagen de leveran cier van niet zoveel moois. Na de kou de hagelbuien is er nu een complete depressie van 890 mb op de Britse eilanden afgekomen. Dit geeft vandaag vooral in het westen van ons land, kans op enige regen, in liet oosten val len hier en daar enkele buien. De neer slag was gisteravond op de Ilebriden het grootst, plaatselijk 10 mm. Om 7 uur was overigens de omvang van het neerslaggebied niet imponerend, tot. in midden-Engeland viel lichte re gen, alleen Blackpool meldde matige regen. Na de passage van deze storing zal de wind van zuid naar west ruimen en komen er opklaringen door, waarna het in de tweede helft van deze week iets zachter zal worden. Het hogedruk- gebied ten noorden van de Azoren trekt zich in zuidelijke richting terug, waarbij het aan de noordzijde wordt af geplat door de depressie-activiteit. Dit geeft een wat mildere westelijke oce aanstroming de kans later naar het Noordzeegebied en de Benelux door te dringen. In het overgrote deel van Europa naar schatting 8/10) wijzen de ther mometers standen aan beneden fat soenlijk junipeil Temperaturen van 20 graden en hoger waren op de weer kaart van maandagmiddag om 1 uur alleen te vinden ten zuidoosten van een lijn van midden-Span je, ten noor den van Nice langs, door noórd-Italië en het noorden van Roemenië naar de randstaten. Onversneden zomerse temperaturen van 25 tot 30 graden komen momenteel alleen voor in zuid-Spanje, Corsica, Sardinië, Zuid-ltalië, het zuiden van Joegoslavië, zuid-Roemenië en in west- Rusland helemaal tot binnen de Pool cirkel. Kern-Port op 65 graden noor derbreedte en 35 oosterlengte meldde gistermiddag zelfs 26 gr. Koud en re genachtig was het daarentegen in Oos- Weerrapporten van gistermorgen: max. neer- temp. slag tenrijk, waar Klagenfurt niet verder kon komen dan 9 gr C, even koud als in Reykjavik. Een algemene wijziging zien wij niet zitten: de warmte in Roemenië en Griekenland wordt zelfs ook nog wat verder in zuidoostelijke richting gedreven. En dan nog even een meteorologisch glimlachje: misschien is het wel goed, dat de Europese moesson op dit ogen blik, en dus op tijd, toeslaat. Mogelijk knapt het weer dan m de tweede juni- helft op en volgen er eindelijk weer eens warpitegolfjes. Uit Almkerk vernam ik nog dat het zaterdagmorgen tussen half tien en half elf in Gorinchem zo zwaar gere gend heeft, dat mensen die het weten kunnen, de intensiteit van de, regen vergeleken met die in Indonesië. Nu zijn de wolkbreuken en plasregens daar qua intensiteit niet erger dan in Europa, wel langer van duur. De ge middelde regenhoeveelheid per uur is in Ambon 5,8 mm, Pontianac 5,9 mm, Batavia 5,6 mm tegenover 0,9 mm (zomers 1,3 mm) gemiddeld in ons eigen land. Vandaag vooral aan het westerstrand niet zo best met regen en een vrij sterke zuidelijke wind. Op de Wadden eilanden van west naar oost regen tot plaatselijk een bui. Verdere vooruitzichten voor woensdag er donderdag: enkele opklaringen, een bui en een ietsje zachter. Amsterdam regenbui 15 15 De Bilt regenbui 16 8 Deelen zwaar bew. 15 0.2 Eelde regenbui 15 2 Eindhoven half bew. 16 0.1 Den Helder onweer 13 2 Luchth. R'dam regenbui 15 8 Twente zwaar bew 15 2 Vlissingen geh. bew. 14 6 Zuid Limburg licht bew. 15 0.1 Aberdeen regenbui 12 2 Athene onbew. 29 0 Barcelona geh. bew. 24 15 Berlijn onbew. 14 2 Bordeaux zwaar bew. 18 2 Brussel zwaar bew. 15 2 Frankfort zwaar bew. 17 0.3 Genève onweer 17 3 Helsinki regen 16 10 Innsbrtlck geh. bew. 14 10 Kopenhagen onbew. 16 0 Lissabon licht bew. 26 0 Locarno zwaar bew. 18 3 Londen half bew. 0.2 Luxemburg zwaar bew. 15 4 Madrid onbew. 30 0 Malaga geh. bew. 24 0 Mallorca licht bew. 26 0 MUnchen zwaar bew. 12 4 Nice zwaar bew. 22 0 Oslo onbew. 15 2 Parijs zwaar bew. 17 0.6 Rome zwaar bew. 23 0 Split geh. bew. 29 0 Stockholm regen 16 4 Wenen zwaar bew. 20 3 Zürich mist 13 3 Casa Blanca half bew. 25 0.2 Las Palm as zwaar bew. 19 0.2 New York licht bew. Tel Aviv licht bew. 0 Tunis zwaar bew. 30 0 onder redactie van loessmit Nederlanders mogen best een beet je trots op hun land zijn, vinden ze in de Sowjet-Unie. D. Aleksejew verhaalt in het Informatie-bulletin, weekblad van de USSR-ambassade in ons land, hoe hij in Moskou zo'n honderd inwoners en bezoe kers vroeg wie volgens hen wel de grootste Nederlander aller tijden is (geweest). Een mini-enquête dus, waaruit Rembrandt als meest bekende en gewaardeerde tevoor schijn kwam. Er werden tvel veel andere namen namen genoemd, maar Rembrandt stand altijd bo venaan. Een collega van Aleksejew noemde ook de schilder als eerste, maar daarnaast de filosoof Spinoza en de humanist Erasmus. Twee jonge lui, die in een plantsoen in een literair studieboek verdiept waren, begonnen met Rembrandt en noem- Gedeputeerde staten van Overijssel vinden, dat de jacht in de buurt van het Zwartewater bij Zwolle de rust onder de vogels van het vogel eiland daar vlakbij te veel zal verstoren. Daarom hebben ze een besluit van het waterschap Vollen- hove vernietigd, dat een veertig hectare groot terrein langs het Zwartewater had willen verhuren aan de plaatselijke jagersvereni ging. De transactie zou 750 gulden meer opbrengen dan de 250 gulden huur die staatsbosbeheer tot nu toe betaalde. Die wilde het jagen daarmee juist voorkomen. Staats bosbeheer had ook meegedaan aan de openbare inschrijving, maar de jagersvereniging had het hoogste bedrag geboden achteraf tever geefs. Het vernietigen van de verhuur- transactie betekent blijvende rust voor duizenden vogels. Het vogelei land en de directe omgeving vor men een natuurreservaat, waar on der meer lepelaars broeden, aal scholvers, grauwe ganzen en ver der veel passerende waad- en zwemvogels. In Londen hebben prins Bernhard en de hertog van Edingburgh gis teren het startschot gegeven voor een nieuwe aktie van het wereld natuurfonds en de internationale unie voor behoud van natuur en natuurlijke hulpbronnen. Beide he ren bekleden hoge functies in deze organisaties, die vierentwintig se ries gouden en zilveren munten gaan uitgeven (de Britse munt zal ze maken, of beter: slaan, zoals dat in muntenvaktaal heet), die alle maal gewijd zijn aan de natuurbe scherming in vierentwintig landen. Er komen zes series per jaar uit, vier jaar lang, en elke serie betreft het natuur-werk in een van die vierentwintig landen. De eerste se rie is gewijd aan Indonesië, later in het jaar volgen Mauritius, Tanzani- a, Costa Rica, Nepal en Thailand. De aktie moet minstens vijf mil joen dollar opbrengen; de vieren twintig landen krijgen vijftien pro cent van de opbrengst, uiteraard te besteden aan de bescherming van bedreigde natuurgebieden en dier- soorten.De meeste van de betrok ken landen hebben er in principe al In toegestemd de munten als officieel erkend betaalmiddel te willen gebruiken. den vervolgens Van Goyen cn Ru bens, die ze blijkbaar ook voor een Noordelijke Nederlander aanzagen. De bekendheid met Nederlanders heeft veel te maken met de interes se voor bepaalde takken van sport en cultuur. Tivee gepensionneer- den die op een bank in een park zaten te schaken een vertrouwd beeld in Moskou wisten onmid dellijk als allergrootste Nederlan der Max Euwe te noemen. 'Ik moet hierbij opmerken', zegt Aleksejew, 'dat veel meer mensen Euwe noem den. Men kan dit heel goed begrij pen: in de Sowjet-Unie spelen mil joenen mensen van elke leeftijd schaak: daarom zijn de sterkste schaakspelers van de wereld goed bekend'. In een stadion, waar dc laatste voetbalnieuwtjes druk besproken werden, was het vooral Johan Cruijff die als bekendste uit de bus kwam, maar dan wel als Ajax- speler en niet als de held van Barcelona. Uit gesprekken met al lerlei sportliefhebbers kwam Ne derland in de ogen van de sport- fans in de eerste plaats tevoor schijn als een natie van,schaatsen rijders. Aleksejew kreeg de namen te horen van Ard Schenk, Kees Verkerk en Atje Keulen-Deelstra. Anderen vonden ons land boven dien beroemd om zijn zwemmers en wielrenners van wereldklasse. Een man van middelbare leeftijd uit Georgië, die ook al begon met Rembrandt, de schaatsenrijders cn Euwe, vond de Nederlanders die zich met hand en tand tegen de nazi's verzet hebben, de beste ver tegenwoordigers van- hun land, maar er waren ook heel andere geluiden: 'Voor mij persoonlijk', zei iemand aan een rijkelijk voor ziene gedekte tafel, 'is de grootste Nederlander die onbekend geble ven man die de Hollandse kaas uitvond'. Ook de uitvinder van een bepaald type kachel, die in de Soivjet-Unie als de 'Hollandse ka chel' bekend staat, werd door ie mand tot de vooraanstaande Ne derlanders gerekend (die kachels zijn in veel plattelandshuizen nog te vinden), verder de fokkers van het Friese stamboekvee, de mannen die de wereld hebben geleerd hoe men grond op de zee wint en de tulpenkwekers. Conclusie van Aleksejew: de Ne derlanders kunnen trots rijn op hun prestaties, is de algemene me ning in de Soiojet-Unie. De toekomst ziet er steeds stralen der uit, volgens de in Groningen tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen gepromoveerde J. Ludwig. Een van zijn aan deze conclusie voorafgaande stellingen gaat dan ook over röntgenstralen. Aan de VU in Amsterdam promo veerde A. M. J. Meijerink, die zich ondanks het feit dat hij zich even eens in de wis- en natuurkunde gespecialiseerd heeft, blijkbaar ook erg voor televisie interesseert: 'Er bestaat een tendens bij de kamera regie van televisie-opnamen van so listen en orkesten, niet relevante elementen naar voren te halen, zoals het vergroten van de neus van de solist of het dempermecha nisme van de vleugel. Dit mag kunstzinnig lijken, het geeft echter blijk van muzikaal onbegrip'. Ingesloten tussen zijn geesteskin deren zit hier de enig echte uitvin der van de ballpoint: de Hongaar Andor Goy uit Boedapest, die in dertijd voortborduurde op een idee van zijn landgenoot Ldszló Biro en de eerste bruikbare kogelpen ter ivereld bedacht, Weliswaar is de uitvinder nu met pensioen, maar dat betekent nog niet dat hij nu ook helemaal in ruste is: regelma tig brengt hij een bezoekje aan een coöperatieve ballpoint-fabriek in de buurt om de ontwikkeling van zijn creatie op de voet te kunnen volgen. 'En in de volgende ronde ga je er flink tegenaan HOOG WATER 12 Juni: Vllsslngen: 6.42-18.55, Harlngvlletslulzen: 8.0S-20.33, Rotterdam: 9.21-21.22, Schevenlngen: 7.29-19.57, IJmul- den: 8.16-20.44. Den Helder: 11.45-23.43, H»r- llngen: 1.5S-14.18, Delfzijl: 4.18-16.18. Onderstaande personen wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk In verbinding te stellen met de alarmcentrale van de ANWB ln Den Haag. tel. 070—26.44.26. Nederland Omgeving Lage Vuursche llll- .vccsum W. Slager, Amsterdam-Nleuwendam, met caravan 'Ida'. Engeland Winchester, mej. J. Wasslnk, Ermelo, wltto Slmca 1000, kent. 7765—XA. Luxemburg fam. M. Turnhout, Rotterdam, blauwe Ami super, 0781ZA. Frankrijk G. Prins, Andljk. witte Peugeot 564, 1815—UV; J. L. Zllllnger Molenaar, Dongen (N.Br.) rode Volvo met Ottencara- van, Duitsland fam. W. F. Dukfcer. Enkhulzen, geel-brulne DAF 66. 93—63—VG, K. Gort, Heerlen, Oostenrijk dhr. cn mevr. C. P. Bank. Krommenie, beige Opel Rekord 19°0, 61—43 ES. E- van Arum, Amsterdam, -oene Flat 850, 51—81—PB. Joegoslaviö fam. A. H. Marring, Assen, groene Flat 124 special. 37—7S—PJ. Spanje mevr. H. Vrij, Amsterdam, per vliegtuig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7