Britse bedrijven zoeken vergeefs naar caprolactam ISct korting Met Frico kaas proef je pas hoe lékker kaas kan zijn. Sportprogramma Streekvervoer verliest in '74 f 174 mijoen Dividend Ceteco gewijzigd op jaarvergadering FAMILIEBERICHTEN waar je't ook koopt en hoe je 't ook eet niet vergeten... Frico etenlkj yoldoendd TROUV/KWARTET VRIJDAG 7 JUNI 1974 Na ontploffing bij Nypro AMSTERDAM De verwoesting van de Caprolactamfabriek van Nypro in Flixborough, die voor 55 pet eigendom was van Staatsmij nen (DSM), heeft de Britse ondernemingen Courtaulds en Akzo- dochter British Enkalon voor grote problemen geplaatst. Beide be drijven verwerkten nl. het door Nypro vervaardigde caprolactam tot nylon 6. De kansen dat zij behalve door DSM zullen worden geholpen moe ten niet hoog worden aangeslagen. Dit, omdat de andere ondernemingen die zich in de wereld met de vervaar diging van caprolactam bezig houden, hun produktie merendeels al hebben voorverkocht of zelf nodig hebben. Ontslagen van personeel zowel bij Courtaulds als bij British Enkalon lijken dan ook niet uitgesloten. Eén van de bedrijven die in de ont stane situatie de helpende hand zou kunnen bieden, is het Amerikaanse bedrijf Dow Badische. De onderne ming heeft evenwel al laten weten niet tot levering in staat te zijn, gebonden als zij is aan lopende con tracten. Allied Chemical, de grootste producent van caprolactam in de VS, heeft verklaard nagenoeg zijn gehele produktie voor eigen bedrijf nodig te hebben. Gezien het bestaande tekort aan caprolactam had dit bedrijf al eerder besloten een einde te maken aan de leveranties op de vrije markt Uitbreiding Columbia Nitrogen Corp. in de VS heeft van moedermaatschappij DSM het verzoek gekregen een deel van Aanmelding Udenhout tot 24 juni UDENHOUT Tot uiterlijk 24 jund kunnen aandeelhouders van NV Maat schappij tot Exploitatie van Steenfa brieken Udenhout vJi. Weyers en Co. hun stukken ter overneming aanbie den aan de Britse grootaandeelhouder Ibstock Johnson Ltd. De Engelse maatschappij biedt per aandeel van 250 nominaal 700 in contanten. Ibstock bezit al 50.03 pet van het kapitaal van Udenhout. De reden voor het bod op de rest van de aandelen is. dat de Britten willen komen tot een nauwere samenwerkingsverband tus sen Udenhout en hun dochter van Wijcks Waalsteenfabrieken NV. Op de uitstaande wisselbewijzen (99 stuks) wil Ibstock 1000 betalen. Het gehele bod zal gestand worden gedaan, als de Engelse maatschappij 90 pet van het gewone aandelenkapitaal in haar bezit kan krijgen. Voor de werknemers van Udenhout (ongeveer 80 man) is zeker heid verkregen dat de werkgelegen heid niet zal worden aangetast en dat de arbeidsvoorwaarden onverkort ge handhaafd zullen blijven. De afzet van baksteen bij Udenhout tot nu toe dit jaar heeft ongeveer op hetzelfde peil gelegen als in de over eenkomstige periode van 1973, terwijl ook het resultaat nauwelijks afweek. In 1973 boekte de maatschappij een nettowinst van 608.000, waaruit on veranderd 32.50 per aandeel van 250 werd uitgekeerd. Op 13 juni zal een informatieve vergadering van aan deelhouders Udenhout over het bod worden gehouden, zo blijkt uit het biedingsbericht. VOETBAL Om het algemeen amateurkampioen schap: HuizenElinkwijk (2.30). Bekerfinale: IJsselmeervogelsGo Ahead K (5.00). Terrein Nunspeet. Beslissingswedstrijden om degradatie naar derde klas: CJWExcelsior*31 (2.30). Terrein: Hatto Heim te Hat- tem. DinteloordSKV (2.30). Terrein: Kozakken Boys te Werkendam. Oefenwedstrijden: Rijsoordoud in ternationals (6.30), ZBVHZwaluwen (4.00). CapelleCSVD (2.00), Piers- hil'sGravendeel (4.00), Zuidland Excelsior P (4.00), Tournooi Jodan Boys (10.00), MelissantSNS (4.00). GJS—Oranje Wit (3.00), Smitshoek— Barendrecht (7.30), Heinenoord Groote Lindt (4.00), SHO—WHS (3.00), WNC—Beatrix (3.30), Alte- naAmeide (3.00). WIELRENNEN Ronde van Oude Tonge (junioren en amateurs). Aanvang 1.00 uur. Ronde van Bleskensgraaf (nieuwelin gen en amateurs). Aanvang 2.00 uur. Ronde van Nieuwerkerk a.d. IJssel (amateurs). Aanvang 7.00 uur. Oefenwedstrijden: Ned. elftalZwart Wit'28 (1.00) haar produktie naar Engeland te lei den, doch zal aan dit verzoek vermoe delijk niet kunnen voldoen omdat ook hier alles al is voorverkocht. Welis waar zijn al deze Amerikaanse bedrij ven bezig met een uitbreiding van de produktie-instailaties, doch voordat deze klaar zijn zal nog wel een aantal jaren verstrijken. Ook de BASF en Bayer in Duitsland kunnen nauwelijks bijspringen. Deels omdat de produktie op contract is verkocht aan klanten in Europa, Zuid- Amerika en het Verre Oosten, deels omdat een deel benodgid is voor de eigen produktie van synthetische ga rens en vezels. De voornaamste bedrijven die Japan telt staan er al net zo voor. De vier producten van caprolactam in dit land (Ube Industries, Toray, Mitsubis hi Chemical en Nihon Lactam) zijn niet in staat exportorders voor Enge land te accepteren. Zij voorzien een scherpe prijsstijging voor caprolactam als gevolg van de ontploffing bij Nypro. Het enige land dat wellicht redding kan brengen is, volgens de Fin. Ti mes, Rusland. Verleden jaar verkocht Rusland, daartoe aangelokt door hoge prijzen, een deel van haar caprolac- tam-produktie op de vrije markt. Ver wacht wordt, dat dit de komende maanden nu opnieuw zal gebeuren. DEN HAAG Het exploitatietekort van de interlokale lijndiensten van het openbaar vervoer, het zogenaamde streekvervoer, zal in 1974 173,8 mil joen bedragen. Bij dit bedrag is rente verlies op het geïnvesteerde kapitaal niet inbegrepen. Dit heeft het Econo misch bureau voor het weg- en water vervoer becijferd op verzoek van het Koninklijk Nederlands Verbond van Transportondernemingen (KNVTO). Voor 1975 wordt het tekort geschat op ƒ206,2 miljoen, waarbij wordt aange tekend dat dit slechts een ruwe schat ting is. Voor het streekvervoer hebben de negen autoloze zondagen een meerop brengst betekend van ƒ4,6 miljoen, waar resp. ƒ0,8 miljoen en ƒ0,3 mil joen extra loon- en andere kosten tegenover stonden. Het tekort over 1973 van 112,5 miljoen werd hier door met 3,5 miljoen verminderd tot ƒ109 miljoen, aldus het KNVTO. AMSTERDAM Het bestuur van de Handels- en Industrie-Maatschappij 'Ceteco' heeft op de jaarvergadering het voorstel van een aandeelhouder om het dividend over 1973 te wijzigen aangenomen. Het dividend over 1973 is thans vastgesteld op 16 In contan ten of naar keuze ƒ11 in contanten alsmede ƒ5 in aandelen uit de agio- reserve. Het oude voorstel luidde 16 ln contanten of 12 in contanten plus 4 in aandelen uit de agio-reserve. De resultaten van Ceteco tot eind mei van dit jaar zijn gunstig geweest en liggen ongeveer 20 pet. hoger dan in dezelfde periode van 1973. Volgens president-commissaris J. van der Velden, lopen de 'bloeiende' on dernemingen van Ceteco in Venezuela geen gevaar wat betreft de plannen van de Venezolaanse regering om de buitenlandse bedrijven te nationali seren. Volgens de heer Van der Vel den is er geen sprake van algehele nationalisatie. De regering in Venezuela wil slechts het nationale element versterken in de buitenlandse ondernemingen. Cete co is hier reeds op vooruit gelopen en de vestigingen aldaar zijn reeds 'ge mengd'. zo voegde hij er aan toe. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw 4- Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Marnax Willem M. de Vos A. de Vos-Koning Alexandra Rosemarie Rotterdam, S juni 1974, Jacob van Akenstraat 15. Nico Bloot en Nel Bergman hebben de eer. namens weder zijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op woensdag 19 juni a.s. om 14.45 uur in het Gemeentehuis te Katwijk. Kerkelijke inzegening om 15.30 uur in de Vredeskerk, Voor straat. door de weleerwaarde heer ds. D. H. Elderman. Katwijk, juni 1974. Wyborghstraat 21. Rijnstraat 2. Toekomstig adres: Wyborghstraat 23, Katwijk aan Zee. Receptie van 17.30-19.00 uur in Café-Restaurant „De Zwaan", Boulevard Katwijk aan Zee. GETROUWD F. Pijlman Geref. Pred. en C. Both Het huwelijk werd voltrokken te Oosterbeek en kerkelijk beves tigd ln de Geref. Kerk te Door- werth door ds. E. Pijlman, v. Amsterdam, op donderdag 6 ju ni 1974. Katwijk aan Zee. Parklaan 104: Utrecht, Rhijnvis Feithstr. 26 bis A. Na 25 juni adres: Katwijk aan Zee. Parklaan 104, Met leedwezen namen wij kennis van het over lijden van onze medewerker Nicolaas Joseph Kok Wij verliezen in hem een trouw en toegewijd personeelslid, die bij ons in hoge herinnering zal blijven. Bestuur en Raad van Bijstand C.C.W.S. Honselersdijk Met leedwezen namen wij kennis van het over lijden van ons mede personeelslid Nicolaas Joseph Kok Wij verliezen in hem een vriend en behulpzaam mens. Personeel C.C.W.S. Honselersdijk. Op 2 juni 1974 overleed na een kortstondig ziek bed mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Schoonvader en Grootvader Johan Schuurmans op de leeftijd van 74 jaar. Oud-lid der firma's Anemaet/van Hoboken/ Reynst Vinju te Soerabaja en Djakarta, Honorary Citizen of the State of Texas, U.S.A. Zeist: C. D. Schuurmans-Keijzer Rahway Dr. H. J. L. Schuurmans U.S.A.: M. Schuurma'ns-Brouwer Kinnelon Hans, Marijke, Karen, Inge en Niels Sarawak, Malaysia: Ir. D. J. C. Schuurmans K. Schuurmans-Huffstadt Groningen: Mr. W. M. J. Schuurmans G. A. Schuurmans-Haspels Eric-Willem, Astrid en Corien Zeist, 7 juni 1974. Midlandflat 97, Arnhemse Bovenweg 12. Ingevolge de wens van de overledene, heeft de teraardebestelling heden in stilte plaatsgevonden in het familiegraf op de N.H. Begraafplaats Char- lois te Rotterdam. Heden is door God weggenomen onze lieve Man, Vader, Grootvader en Overgrootvader Johannes Schmal in de ouderdom van 80 jaar. Leidschendam: H. A. Schmal-Kooreneef J. P. Schmal D. Schmal-Groenevelt Vancouver (Can.): C. J. de Ruyter-Schmal J. de Ruyter Kleinkinderen en achterkleinkind Leidschendam, 6 juni 1974. Prinses Beatrixlaan 5. Geen bezoek Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den maandag 10 juni om 3 uur in de aula van de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voor burg, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de ontvangkamer van de begraafplaats. NOG NIET VERXRUGBAAR IN ZEELAND. NOORD-BRABANT 04 LIMBURO Enige kennisgeving Maar 's Heeren gunst zal over die Hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde wezen; Psalm 1039 Heden nam God tot Zich, voor ons geheel onver wacht, mijn geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Willi elmina Tuit-Pronk op de gezegende leeftijd van bijna 86 jaar. God die geen rekenschap geeft van Zijn daden sterke ons in dit zware verlies. Uit aller naam: A. Tuit Scheveningen, 6 juni 1974. Dirk Hoogenraadstraat 69. Gelegenheid tot condoleren dagelijks van 15 tot 17 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden maan dag 10 juni a.s. om 12.30 uur op dé algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-Graven- hage. Geen bloemen Mede namens onze kinderen, zeer hartelijk dank voor de ve le blijken van belangstelling, welke wij mochten ontvangen bij de herdenking van ons 50- jarig huwelijksfeest. Abcoude, Oldenhofl 4. Hierbij willen wij. ook namens onze kinderen en kleinkinderen, iedereen hartelijk danken voor de felicitaties, bloemen en giften voor Philadelphia, welke wij ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk mochten ontvangen. Amstelveen, Smeenklaan 100. Maar met een beetje fantasie kan het nog véél lekkerder. Maak eens 'n Sandwich Speciaal" met Frico-kaas en tomaat. Of Frico-kaas met komkommer. Of met ham. Of salami. Of.ach, vraag liever de kaasreceptenfolder van Frico aan. fèSjgX'n Kaartje aan Frico afdeling P.R. «CJ jjt Ij Postbus 208, Leeuwarden Here. Gij zljt ons een toevlucht geweest van geslacht tot geslacht, leden behaagde het de Here ot Zich te nemen onze trots •n vreugde, onze lieve Klein- :oon en Neefje Jan Willem ip de leeftijd van 5% jaar. ■loge Hij ons een wijs hart ;even. lijnsburg. S. van Egmond P. van Egmond-Heemskerk /alkenburg. R- Post-van Egmond W. S. Post tijswijk (Br.), B. van Egmond W. van Egmond- van der Linde lijnsburg. C. van Egmond P. J. van Egmond- Hoogervorst A. van Egmond E. van Egmond-Zandbergen P. van Egmond E. D. van Egmond-van Hoff H. J. van Egmond N. van Egmond- van Egmond Jan en Trljnie Maarten Gert en Wil neefjes en nichtjes Rijnsburg, 4 Junie 1974. Heden nam de Heere plotseling tot Zich onze lieve Man, Vader, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Jacobus Simon Hoogenboom geboren 13 maart 1922. „De Heer is mijn Herder". Bergen op Zoom: P. T. A. Hoogenboom-Overweel Etten-Leur: Ria de Vree-Hoogenboom Rens de Vree Breda: Anneke Suijkerbuijk- Hoogenboom Ad Suijkerbuijk Oud Beijerland: A. M. Overweel-Groeneweg Amsterdam: S. Hoogenboom Rotterdam: E. Hoogenboom W. Hoogenboom-Baars Gorinchem: J. H. J. Hoogenboom M. A. Hoogenboom-Swank Bergen op Zoom, 5 juni 1974. Halsterseweg 188. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St. Franciscusziekenhuis te Roosendaal. Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdagmiddag 4 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 8 juni op de Protestantse begraafplaats, Wouwse- straatweg te Bergen op Zoom, circa 14 uur. Gele genheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen, geen toespraken, geen bezoek. RECTIFICATIE In onze krant van gisteren stond in de overlijdens advertentie van Johanna Hendrika Aalbers als ondertekening o.a.: Dit had moeten zijn: M. Langstraat R. Langstraat Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervon den bij ons 40-jarig huwelijk, zeggen wij u allen mede namens onze kinderen hartelijk dank. Benthuizen, juni 1974. Noordpolder 10. H. Merbis G. Merbis-Groen Allen die wij niet persoonlijk konden bedanken, willen wij langs deze weg dankzeggen voor de hartelijke blijken van medeleven, die wij mochten ondervinden bij het overlijden van mijn Man en onze Vader, Bastiaan Vooijs T. Vooijs-Peeman en kinderen. Katwijk aan Zee, juni 1974. Piet Heinlaan 44. DORDRECHT Het bestuur van de Prot Chr. Kleuterscholen „KABOUTERLAND" en „PRINSES JULIANA" roept sollicitanten op voor de functie van LEIDSTER Inlichtingen verstrekken de hoofdleidsters, Mej. C. van Bellen (tel. school: 31052 tel. huis: 39458) en Mej. J. A. v. d. Woestijne (tel. school: 31897 teL huis: 40639). Sollicitaties richten aan het bestuur, p/a Prinses Julianaweg 2, Dordrecht. Voor de blijken van medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vadei en Groot vader Jan Schonenberg In het bijzonder dank aan ds. A. Vink voor de geestelijke bij stond, dc huisarts, doktoren en verplegend personeel van de Ma- riénhaven en zusters van Oran je-Groene Kruis voor de goede medische behandeling en de liefderijke verzorging en begra fenisonderneming D. C. Vis en Zn. voor de correcte verzorging van de begrafenis. Fam. Schonenberg

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6