>OVERE GENERALE ORANJE Transfers nog belangrijker Toch wel handig zo'n brommer! och weer ro be er seis un Michels I/MM 74 Nederlandse successen in Engelse ronde Nog geen uitspraak in zaak Neeskens Joegoslavië gelijk tegen Engeland: 2-2 Sparta koopt drie spelers M'/.ivW ARTET DONDERDAG 6 JIM 1974 SPORT T11/K.13 uitconcert na beschamende 0-0 tegen Roemenië in Rotterdam onze speciale verslaggever ITERDAM Het Nederlands elftal dat elf dagen geleden in de rland tegen Argentinië (4-1) door een bij vlagen sprankelende ibitie langzaamaan het voetbalminnende vaderland in een W.K.- bracht, heeft het gisteravond voor 22.000 toeschouwers in de frontatie met Roemenië weer eens volledig laten afweten. In een chamende vertoning die zonder doelpunten verstreek, dropen de nje-klanten na het eindsignaal van de Italiaanse scheidsrechter tanzi af naar de catacomben van het stadion. onze speciale verslaggever IERDAM Rinus Michels is on- grondelijk in zijn werken. En te niet helemaal betrouwbaar geble- waar het beloftes betreft. Het was dag na afloop van een oefenduel en Bosch tegen Kickers-Offenbach, Oranjes supervisor aan iedereen het maar horen wilde vertelde dat Nederlands elftal in de interland n Roemenië op WK-sterkte zou chijnen. Michels moet dat kenne- als een kwalijke grap hebben be- d, want toen dat Nederland-Roe- ië werkelijk begon, stond er een op het veld dat onmogelijk de te keus kon zijn op het eindtoer- in West-Duitsland. ten rijtje: Treytel in het doel, een enigszins te verdedigen keus ge- het weinig overtuigende optreden Piet Schijvers de laatste weken, ier Arie Haan in navolging van de op Zeist en de tweede helft tegen ers-Offenbach op de Ausputsers- ts van Rinus Israël, met voor rust Jansen als voorstopper op Dumi- he voor zich in plaats van Plein en na rust zélfs vervangen door Rijsbergen. Dan verder op het lenveld Theo de Jong naast Johan skens en Wim van Hanegem en in geen keus tussen Rensenbrink Piet Keizer, maar beide linksbui- s samen. Rensenbrink op de rechter Él ten koste van Johnny Rep. rust een nog toegenomen mixture, Willy van de Kerkhof op het inveld Wim van Hanegem kwam jen, na een kwartier Kees van als vervanger van Neeskens aan- en in de slotfase René van de tof Piet Keizer nog verving. In gnnte tegenstelling tot wat Michels eriag had verkondigd, beschouwde Oranje coach de wedstrijd enkel en en als experiment. Wat de gene- repetitie voor de WK beloofde te len, werd een probeersel, dat de JO vrijwel nooit boeide. Waardoor lationale ploeg tevens zo ongeveer laatste restje sympathie verspeel- Afgezien van de goede prestatie n Argentinië was Nederland menië de zoveelste teleurstelling en lange rij. Met als direct gevolg, de toeschouwers alweer voorname- spijt van het uitgegeven geld had-# afloop ontkende Michels, dat hij W.K.-basisteam in Rotterdam zou aantreden, door ijskoud te ver en dat de interland tegen Roeme- als experiment gezien moest wor- Michels: 'Deze wedstrijd heeft me gelegenheid nog eens iets te pro- ui. Wat de verdediging betreft, wil ïaast ausputzer Israël de beschik- hebben over een libero. Vandaar Haan'. het resultaat van zijn eventuele matieven, wilde Michels zich niet iten: 'Dergelijke zaken behandel ntern'. Om te vervolgen: 'Dat de strijd bij het publiek kennelijk goed gevallen is, lag niet aan het dat ik andere spelers heb opge- dan die op wie men kennelijk gerekend. In de eerste helft had gewoon een doelpunt moeten ma- Nu trok de tegenstander zich en mee rterug. Bij een voor- ing hadden ze moeten kómen, dan er ook een aantrekkelijker wed- dbeeld ontstaan. Scoren we, dan je niets'. supervisor toonde zich teleurge- 1 over de houding van het publiek: zou toch maar verwachten, dat zij e laaete wedstrijd vóór het eind- dooi, na afloop niet beginnen te en. Maar dat is hier kennelijk al normale reactie.' te bestrijden visie, gezien het op en van Oranje, die gevolgd werd r de verdediging van zijn beleid ke deze interland. Zo zag Michels ipstelling van Haan en Jansen niet een experiment, getuige zijn uit- ig: 'Je kunt toch ook 'moeilijk en, dat Israel en Strik al maanden elkaar spelen. Het is gewoon een zven, dat we geen elftal zullen gen, dat blindelings op elkaar in- leeld zal zijn, maar dat weten we anger.' r de absentie van Johan Cruijff, dinsdag door bondsarts Frits Kes- genezen was verklaard, zei Michels slotte: 'Johan is dinsdag pas met itrainingen begonnen. Maar dat is d voorwaarde om hem op te stel- Dit was nu eenmaal geen wed- jd om risico's te nemen. Vrijdag int Cruijff weer met de bal en ge- i zijn natuurlijke conditie hoef ik n angst te hebben, dat hij achterop aakt is'. soms schertsende Michels sloot een lichtpunt: 'Wij hebben in geval niet verloren, want dat kon 'indelijk ook nog, met dat drukken- spel van ons. Treijtel heeft de bal- goed tegen gehouden MATTY VERKAMMAN LEYBAL De Nederlandse kampi- sploeg Blokkeer heeft zich voor het ende seizoen versterkt met Fred :e. afkomstig van Corbulo. Blange ook uit voor het Nederlands team. 'ETIEK Naast de Sowjet-Unle, ichoslowaklje. Oost-Duitsland en Polen 't nu ook Tunesië zich teruggetrokken de Internationale atletiekwedstrijden G tot 8 Juni in Parijs gehouden arden, omdat daar een uit louter nken bestaande Zuldafrikaanse ploeg treedt. Het Anti-racistische Olympisch ■an Zuid-Afrlka had een beroep doe gedaan. Een schril, afkeurend fluitconcert be geleidde de voetballende kapitalisten op hun weg naar de douches. Niemand zal het voorlopig in zijn hoofd halen, dit Nederlands elftal zoals het zich gisteravond en ook zaterdag tegen Kiskers Offenbach manifesteerde te tippen als hele of halve finalist. Dat is dan misschien nog het enige voor deel van deze ontmoeting, die als kijk spel zonder meer de kwalificaties 'droevig en pover' verdient. ONDOORGRONDELIJK Ondoorgrondelijk zijn soms Rinus Mi chels' daden. Na de wedstrijd tegen Kickers Offenbach in Den Bosch had hij zonder omwegen gesteld, dat de fa se van experimenteren was afgerond. Tegen Roemenië zou hij met een for matie aantreden, die op zaterdag 16 juni in Hannover Uruguay ontmoet. Maar gisteravond in het mager bezette Feyenoord-stadion (12.000 toeschou wers) stuurden Oranjes supervisor een team het veld in met enkele daveren de suprises. Als die verrassingen wa ren ingegeven door commerciële be langen dan heeft het P.R.-apparaat van de KNVB wel volledig gefaald. Want als Rotterdam bij voorbaat had gewe ten, dat de Feyenoorders Treijtel, Jan sen, Van Hanegem en De Jong tegen de Roemenen van de partij zouden zijn had de Kuip zonder twijfel een betere bezettingsgraad vertoond. Michels liet dus voor de confrontatie tegen Roeme nië, het duo Strik-Israel in de laatste linie vallen ten gunste van aanvanke lijk de combinatie Haan (als ausput zer) en Jansen (als voorstopper), ter wijl de frontlinie, mede door de absen tie van de aan zijn knie geblesseerde Johan Cruijff bestond uit Rensenbrink op rechts, Geels en Keizer. ONGEÏNSPIREERD Feit is in elk geval, dat dit gelegen heidsteam in een volslagen ongeïn spireerde eerste helft van meet af aan veldoverwicht verwierf, doorlopend in de Roemeense verdedigingszone te vin den was, tot aan de rand van het strafschopgebied aardige patronen breide, maar vooralsnog niet verder reikte dan drie slecht gerichte kop ballen van Geels, Neeskens en Van Hanegem. Opvallend bij de acties van Oranje was de activiteit van Arie Haan die herhaaldelijk mee ten aanval trok. Het pressievoetbal van de Nederlan ders leverde echter geen enkel ren dement op, ofschoon Sandu een inzet van Suurbier bijna in eigen doel werk te en Rensenbrink een subliem staal tje voetbal van Van Hanegem besloot met een al even sublieme kopstoot, die door doelman Raducan spectaculair werd bedwongen. Het soms verre opdringen van het Nederlands elftal schonk Roemenië via de pijlsnelle Jordanescu en Kun ge legenheid een paar maal gevaarlijk uit te breken. Treijtel moest zich zelfs eenmaal voro de voeten van de door gebroken middenvelder Dinu werpen om de Roemenen van een treffer af te houden. GATEN Er vielen trouwens van tijd tot tijd toch gigantische gaten in de Neder landse afweer, vooral op rechts, waar Suurbier te weinig verdedigende steun ondervond van Rensenbrink. De beste kansen die ontstonden, waren toch Ruud Geels kopt in de richting van het Roemeense doel. Doelman Raducanu heeft misgegrepen, maar de met achter hem Piet Ke37er kijken gespannen toe. voor Oranje. Eerst voor Geels, toen tot tweemaal toe voor Van Hanegem én in de slotfase voor De Jong en Neeskens. Maar met kunst en vlieg werk kon Raducanu elke keer het dreigende gevaar in de kiem smoren. Het stuntwerk van Michels kreeg na de onderbreking nog een pikant vervolg. De Feyenoorders Jansen en Van Hane gem maakten plaats voor Rijsbergen en Willy van den Kerkhof. Daarmee was de farce van deze interland wel com pleet. De toeschouwers op de tribunes voelden zich opnieuw bekocht. Fluit concerten en een in vertraagd tempo uitgevoerd handgeklap begeleiden de povere verrichtingen van Oranje. Wie heeft het ooit meegemaakt dat tij dens een officiële interland de Roe meense reserves langs de zijlijn onge hinderd een balspelletje ten beste mo gen geven. Een wellicht prettige aflei ding voor het publiek, maar wel illu stratief voor de intrieste vertoning op het veld waar Neeskens vroegtijdig de aftocht moest blazen en Kees van Ier- sel, zaterdag tegen Kickers-Offenbach de absolute uitblinker, remplacant werd van de Ajacied. Ook Piet Keizer verdween ten gunste van René van de Kerkhof van het to neel. Maar niemand van de 'schaduw- spelers' bleek bij machte d eontmoe- ting van de broodnodige impulsen te voorzien. ONMACHT Het bleef een beschamende demonstra tie van onmacht. Er zat geen enkele lijn, geen greintje overleg in de akties van dit ongeïnspireerd opererende Nederlands elftal, wat toch op zijn minst met een marge van 2 a 3 doel punten van de Oosteuropeanen had moeten winnen, zonder daarbij al te grote risico's te lopep. Maar wellicht loopt het straks in West-Duitsland al lemaal anders. Iedere wedstrijd staat per slot van rekening op zichzelf. De teleurgestelden van nu zijn misschien straks de grote fans van Oranje, want met het Nederlands elftal weet je het immers nooit NEDERLAND—ROEMENIË 0—0. Scheids rechter Lattanzl. Toeschouwers: 22.000. NEDERLAND: Treytel: Suurbier, Jansen (Rijsbergen), Haan, Krol: Neeskens (Van Iersel). Van Hanegem (Willy van de Kerk hof), De Jong: Rensenbrink, Geels, Keizer (Rene van de Kerkhof). ROEMENIË: Raducanu: Cheran, Sandu, An- tonescu, 'AngelinlDinu, Lucescu, Dimitru; Jordanescu, Dumitrache, Kun. RICHARD MATTHIJSSE Dumitrache (rechts) haalt fel uit. Doelman Trevtel ziet tie bal naast het doel gaan. Cagliari en Gigi Riva slaan aanbod van acht miljoen gulden van AC Milan af ROME In de Italiaanse voetbal wereld wordt de laatste dagen veel meer gesproken over transfers van topspelers dan over het toernooi om het wereldkampioenschap, dat vol gende week begint. Hoogtepunt van de discussies is de weigering van Gagliari en van Gigi Riva zelf in een transfer naar AC Mlan, dat bereid was acht miljoen gulden te - betalen voor de Sardijnse vleugel speler. Een gedeelte van het bedrag in contanten, de rest in spelers. AC Milan zal zich tevreden moeten stellen met doelman Enrico Alberto- si van Cagliari, die iets meer dan twee miljoen gulden kost. Inter heeft twee van zijn verdedigers ver kocht, spelers die net als Albertosi behoren tot de Italiaanse selectie voor de eindronde van het wereld kampioenschap. Mauro Bellugi zal vogend Jaar voor Bologna uitko men, dat meedoet in de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars. Die defensieve versterking kostte Bologna 1.800.000 gulden. Tarcisio Burgnion, die altijd voor Inter speelde, heeft in verband met zijn leeftijd van 35 jaar een vrije transfer. Burgnion verkocht zichzelf aan Napoli en werd daardoor 220.000 gulden rijker. COMPOTENT MUNCHEN Prof. dr. Manfred Steinbach, in Duitsland beschouwd als de meest 'compotente' deskundi ge op het gebied van sport en sex. hp eft gesproken. De professor, die zelf een vooraanstaand verspringer •vas. stelde: 'Vijf weken zonder sex •e naar mijn mening een absoluut .«..nodige kwelling voor sportmen- en'. ..inIvj"h vneedf» er aan toe dat wal ,,nn aantal voetballers in de komen- Hp weken aanvaat. mertlsfh gezien •'«en uniek probleem is. Matrozen, -iiinitevaarders. oppzame herders en vpptegenwoordigers van nog een aantal beroepen, worden geregeld geconfronteerd met de problematiek, die nu door het wereldkampioen schap voetbal in aller aandacht is. Een aantal voetballers, dat bepaald niet als kleingeestig en bekrompen beschouwd wordt, is desondanks we reldkampioen geworden. Steinbach gaf geen direct antwoord op de vraag: moeten zij nu, of moeten zij niet en werkt sex presta- tieverminderend of verhogend. Zijn antwoord was Salomo-achtig: 'Indien de prestaties erdoor vooruit zouden gaan, zouden trainers en coaches dit soort doping dat nauwelijks aantoon baar is. zonder twijfel al lang heb ben voorgeschreven aan hun sport mensen'. TELEFOON MÜNCHEN President Jean Clau de Duvalier 'baby doc' van Haiti is zonder twijfel het staatshoofd dat de meeste interesse toont voor het we- reldkampioenwchap voetbal. De 22- Jarige president belt dagelijks met trainer Tassy in het sportcentrum MUnchen-Grünwald waar zijn ploeg verblijft. Antonio Tassy beantwoordt alle vragen van zijn president net zo beminlijk als tot nu toe verslagge vers te woord heeft gestaan. Aan de president vertelt Tassy over de trai ningsijver die zijn spelers aan de dag leggen. Tegen verslaggevers heeft Tassy voortdurend gezegd dat hij de kansen voor zijn ploeg uiterst gering acht. 'Het enige dat wij hier in Duitsland kunnen doen is strij den en keihard werken en tegelij- Vprtiid daardoor wat goodwill kwe- kon voor ons land'. MA LENTE Zeven dagen voor het begin van het toernooi zullen de Wpstdnifse spelers weten wat er vjor hen te erdienen is tussen Hamburg .en München. De persman van de Duitse voetbalbond vertelde gisteren dat uiterlijk vrijdag het gesprek met de spelers zal plaatsvin den. Algemeen wordt aangenomen dat de DGB bij het behalen van het wereldkampioenschap iedere speler 50.000 mark zal uitkeren, ook de reserves. DUSSELDORP De Westduitse waterleidingsbedrijven vrezen de wa- terpieken in de komende weken. De nu ingenieurs hebben ervaren dat bij spannende wedstrijden niemand zijn plaats verlaat voor het rust- of eind signaal wordt gegeven. Na dat mo ment echter begeeft praktisch een hele natie zich naar het kleinste kamertje in huis. In de minuut daarop barst een stortvloed los, waarbij zoveel water wordt ver bruikt dat storingen zeer wel tot de mogelijkheden behoren. STUTTGART De Argentijnse coach Vladislac Cap heeft laten door schemeren dat zijn ploeg voor de wedstrijd tegen Polen voor bijna vijftig procent zal bestaan uit spe lers die buiten Argentinië hun brood verdienen. De buitenlanders zijn: Doelman Carnevali (Las Pal- mas-Spanje), Perfumo (Cruzeiro-Bra- zilië), Bargas (Nantes-Frankrijk) en Heredia en Ayala (belden Atletico- Madrid). Hector Yazalda van Benfi- ca (Portugal), de Europese topsco rer van het afgelopen seizoen, is door een blessure nog niet in staat er voor te zorgen dat de buitenland se inbreng in het Argentijnse elftal op zes komt. Cap achtte het tenmin ste onwaarschijnlijk dat Yazalda al tegen Polen zou kunnen spelen. TELEVISIE MOSKOU De televisie in de Sow- jet-Unie zal van het toernooi om het wereldkampioenschap elf wedstrij den uitzenden. In de Sowjet-Unie dat voor het toernooi in West-Duits land wer d uitgeschakeld door zijn weigering in Chili te spelen, zullen zes wedstrijden uit de eerste ronde te zien zijn. Bij dat zestal is de ontmoeting tussen de beide Duits- landen op 22 juni. Ook de finale en de wedstrijd om de r'erde plaats zullen op de buis komen. WEER RESERVE MILAAN Antonio Juliano, de Italiaanse middenvelder vermoedt dat hij voor de derde keer mëe naar de eindronde van een wereldkampi- oenschapstoernooi gaat om uitslui tend op de reservebank te zitten. 'Het feit dat trainer Ferruccio Caca- reggi mij nummer 16 heeft gegeven, houdt vrijwel zeker in dat ik in West-Duitsland niet zal spelen'. Ro berto Boninsegna, al 31, maakt zich met zijn rugnummer (20) ook wei nig illusies actief te kunnen bijdra gen tot de sucessen van de Azzuri. Aangezien Vaïcr.reggi geen alfabeti sche volgorde heeft gebruikt, rekent Italië erop dat de spelers, die door hem van 1 tot 11 zijn genummerd, het basiselftal vormen. Die ploeg ziet er dan als volgt uit: 1. Zoff (Juventus), 2. Pacchetti (Inter), 3. Benetti (AC Milan), 4. Morini (Ju ventus). 5. Burgnich (Inter), 6. Maz- zola (Inter), 7. Capello (Juventus), 8. Rivera (Milaan), 9. Chinaglia (La- zio). 10. Riva (Cagliari) 11. Sabadini (Mlan). kopbal zal geen doel treffen. Dinu WHITELEY BAY (AP) De Neder lander Roy Schuiten heeft de negende etappe van de Ronde van Engeland voor amateurs gewonnen. Hij legde de etappe over 138 kilometer af in 3 uur 25 minuten en 54 seconden. Ad Dek kers, eveneens een Nederlander, werd tweede op 36 seconden, derde werd de Pool Boniecky. Jan Aling, die vijfde werd, blijft leider in het algemeen klassement. Negende etappe: 1. Schuiten 3.25.54, op 36 seconden: 2, Dekkers, 3. Boniecki. 4. Johans son, 5. Aling, 6. Gleger. 7. Kanel. 8. Lewis. 9. Hallam, 10. Bennett, 19. Van den Hoek, 52 Raas op 1.12, 56. Snoeyink op 15.26. Algemeen klassement: 1. Aling (Ned) 28 uur, 18 min. 2 sec., 2. Fllipsson (Zwe) op 13 seconden, 3. Szurkowskl (Pol) op 22 sec.. 4. Kondr (TsJ) op 33 sec, 5. Van den Hoek (Ned) op 49 sec, 6. Fagerlund (Zwe) op 1.18, 7. Schuiten (Ned) op 1.24, 8. Johansson (Zwe) op 1.57, 9. Nilsson (Zwe) op 2.07. 10. Matusiak (Pol) op 2.15, 26. Dekkers op 4.47, 33. Raas op 7.20. 43. Snoeyink op 17.44. PORDENONE (Reuter) De Itali aan Enrico Paolini heeft de negen tiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Paolini won de rit over 146 kilometer van Valsugana naar Pordeone in 4 uur 4 minuten en 39 seconden. Tweede werd de Noor Knut Knudsen en derde de Italiaan Marino Basso. De Belg Eddy Merckx behoudt de rose leiderstrui. 94.46.06, 2. Glmondi (It) 94.46.39, 3. Baron- chelli (It) 94.46.47, 4. Battaglln (It) 94.47.15, 5. Conti (It) 94.48.28, 6. Moser (It) 94.49.39, 7. Pettersson (Zwe) 94.49.46, 8. Bltossi (It) 94.50.23, 9. Fuente (Sp) 94.51.15, 10. Urlbezu- bia (Sp) 94.53.38. PARIJS De Nederlandse wielerploeg van Plet Llbregts, Frlsol, zal definitief deelne men aan de Ronde van Frankrijk, die op 27 Juni van start gaat. In Parijs Is het contract getekend, waardoor Fedor den Hertog en zijn ploegmakkers van deelneming verzekerd zijn. Me oog op de komende Ronde van Frankrijk heeft de ploeg van Llbregts Wlmke Prinsen, die de Tour enkele keren heeft gereden, gecontracteerd. Prinsen zal per 1 Juni in dienst treden. Het tekort aan ervaring ln grote ronden-wedstrijden, alleen Duyndam, Ottenbros en Prinsen redfcn de Tour, Priem dreigement van de ploegleider niet te rijden ln het Nederlands kampioenschap op do weg.-als uitvloeisel van een geschil met Ton Vissers, die het kampioenschap organiseert, zal vrijwel zeker niet worden uitgevoerd. De reden Is dat men een geschil met Vissers niet over de ruggen van de eigen renners wil uitvechten. De renners Immers zouden schade kunnen lelden door een startverbod bij het Nederlands kampioenschap op de weg. ZEIST (ANP) De arbitragecom missie in de zaak Neeskens is tijdens een vergadering van enkele uren in Zeist niet tot een uitspraak gekomen inzake een eventuele ontbinding van het contract tussen deze speler en Ajax. De commissie, bestaande uit prof. mr. P. A. Blaisse (voorzitter), de heren Schreuders en Wiersma (ar biters) en mr. N. J. Gianottei. (secre taris) zal zich nog nader over de kwestie beraden. Een nieuwe verga derdatum is niet vastgesteld. Ver wacht wordt dat de uitspraak schrifte lijk op 12 juni volgt. Neeskens en zijn zaakwaarnemer Cor Coster hadden om een uitspraak van de commissie gevraagd, omdat de Aja cied via een transfer naar Barcelona zijn positie aanzienlijk zou kunnen verbeteren. BELGRADO (Reuter) Het Joego slavische voetbalelftal, deelnemer aan het eindtoernooi om het wereldkam pioenschap, heeft gisteravond met 2-2 gelijkgespeeld tegen Engeland. De En gelse ploeg nam al na zes minuten de leiding door een doelpunt van Chan- non. Joegoslavië verhoogde na het openingsdoelpunt de druk op het doel van Engeland en dat leidde tot doel punten van Petkovic, in de 22e en van Oblak in de 52e minuut De Joegosla vische ploeg leek het spel onder con trole te heben maar in de 75e minuut maakte Keegan gelijk. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Ge- nella uit Italië. Er waren 90.000 toe schouwers. FLORENCE Uruguay, zaterdag 15 juni in Hannover tegenstander van Nederland in de eerste eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap, heeft in Florence met 0-2 ver loren van de Italiaanse eerste divisie club Fiorentina. Twee minuten voor rust gaf Moreno Roggi zijn ploeg de leiding. Vijf minuten voor tijd bracht Antognoni de stand op 2-0. Het is de derde zege van de Italiaanse club tegen een ploeg die de eindronden van het toernooi om de wereldtitel bereikt heeft. Eerder werden Zaire (2- 1) en Argentinië (2-0) verslagen. Er waren 20.000 toeschouwers. SAN KT GALLEN Australië, met West- en Oost Duitsland en Chili ingedeeld in groep 1 van de eindron den van het wereldkampioenschap voetbal, heeft in Sankt Gallen de plaatselijke eerste divisieclub met 4-1 verslagen. Alle doelpunten werden na rust gescoord. Tot twintig minuten na de hervatting hielden de Zwitsers stand. Toen schoot Gügi in eigen doel. Alston (68e, 77e en 78e minuut) voerde de stand op tot 4-0. Zeven minuten voor tijd scoorde Blattler tegen. Er waren 3.500 toeschouwers. MALENTE (Reuter) West Duits land heeft tijdens de generale repeti tie voor het Wereldkampioenschap voetbal een monsteroverwinning be haald. Een selectie uit Scbleswig Hol- stein werd met 170 van het veld ge veegd. Trainer Helmut Schön, die te vreden was met deze opvoering, zette voor een groot deel van de wedstrijd zijn eerste keus in het veld. 'Bomber' Gerd Müller was met vijf tref fers weer topscorer. De andere doel punten werden gemaakt door Hölzen- bein (2), Beckenbauer (2), Netzer (2), Overath (2), Grabouwski, Hoe ness, Bonhof en Flohe. De grote uit blinker in dit oefenpartijtje was Uli Hoeness. Van onze sportcorrespondent Rotterdam De R-otterdamse eredi visieclub Sparta heeft drie spelers aangetrokken. Van PSV werd de 22- jarige Noud van Esdonk, een midden velder, gekocht en uit Denemarken is de rechterspits van Köge, Arne Skip per (21) weggehaald. Beide spelers hebben een contract van twee jaar afgesloten. De derde Sparta-aanwinst is de van de amateur-eersteklasser Gouda afkomstige Frank Weerden burg. Naast deze drie aanwinsten staat Spar ta ook het verlies van de halvenvege het afgelopen seizoen aangetrokken middenvelder Chris Kronshorst. De toen van NEC naar Rotterdam geko men speler verhuist het komende sei zoen naar NAC in Breda. Bij Feyenoord staat het nog steeds niet vast of Lex Schoenmaker ook het komende seizoen voor de stadionclub zal uitkomon. Schoenmaker is on danks eerdere verklaringen dat hij toch bij Feyenoord zou blijven, in onderhandeling met het Belgische Lierse SK. ADVERTENTIE ...ook als je vlug even boodschappen—, gaat doen. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13