L n Hervormde kerk van Kortenhoef hersteld Sheratonhotel Schiphol bereikt hoogste punt JHrR< In Plantsoenschool gaan kunstenaars wonen en werken Melkhandel zet acties voort Advies provinciaal PvdA-bestuur: 'niet met VVD in GS' FAMILIEBERICHTEN C0ÜPEBÜS UVi LERAREN doctorandus economie VERTEGENWOORDIGER HOE DICHTER IK NADER... TECHNISCHE SCHOOL MUSSELKANAAL een leraar/lerares Engels TROUW/KYFlAiRTET WOENSDAG 5 JUNI 1974 Eén miljoen gulden uit subsidies en acties Van een onzer verslaggevers KORTENHOEF Eind mei is de jarenlange restauratie van de his torische hervormde kerk van Kortenhoef voltooid. De herstelwerk zaamheden hebben vermoedelijk ongeveer een miljoen gulden ge vergd. Bij de aanvang van de restauratie in juni 1966 ging men uit van de helft van dit bedrag. De kosten zijn voor een belangrijk deel bestreden uit subsidies en door allerlei activiteiten van de ge meente. Men ontving bijdragen van de zijde van Monumentenzorg, de gemeente 's Graveland, de actie 'Antwoord '64, de provincie Noord-Holland, het Prins Bernhardfonds, de Generale Financiële raad van de Ned. Herv. Kerk en van de Kerkvoogdijkas. Per 1 april 1974 was er voorts een toezegging van de Vrouwenvereniging. Acties uit eigen kring betroffen produkties en kerst kaarten van de kerk, waarvan cr 45.000 zijn verkocht, de verkoop van duizend Goudse kaarsen, het verja'ar- dagbusje. een papieractie, die zeven jaar heeft geduurd en de reactie op de kerkvoogdijfolder, die aan allp kerkvoogdijen van hervormde gemeen ten in Nederland is gezonden, met het verzoek om financiële steun. Bazars, verlotingen en allerlei andere activiteiten hebben de restauratie, die was opgedragen aan het Amsterdamse architectenbureau E. H. Weber, moge lijk gemaakt. Het totaal bedrag van de eigen acties beliep bijna anderhal ve ton Toch heeft de restauratie nog een jaar stilgelegen wegens gebrek aan geld. Het is zeker ook de verscheiden heid aan historisch interieur, die de betekens van het herstel heeft geac centueerd. Wanneer de gothische kerk is gebouwd, is niet bekend. Wel is zeker, dat de kleine klok het jaartal 1495 vermeldt, zodat moet worden aangenomen dat het kerkje en de toren tussen de jaren 1380 en 1495 moet zijn gebouwd. Genoemd moeten worden de grafkelder en de grafzer ken, de regentenbank, het koorhek, de preekstoel, het predikantenbord, het memoriebord, de kaarsenkronen uit de 17de en 18de eeuw en het Knip- scheer-orgel (uit 1870). Predikant van de hervormde gemeente van Korten hoef is ds. B. Fokkema Er is een boekje over de geschiedenis van de kerk verschenen, dat tegen de prijs van 5,- bij de pastorie verkrijgbaar is. In voorjaar 1975 gereed HOOFDDORP De bouw van de voorjaar 1975 te openen Sheraton Schiphol Inn zal op woensdag 5 juni zijn gevorderd tot het hoog ste punt. In aanwezigheid van een aantal genodigden zal de burge meester van Haarlemmermeer, de heer C. van Stam, de Nederland se vlag hijsen en het 'pannebier' en de 'kapfooi' aan de bouwvak kers uitreiken. Het hotel is eigendom van Highmark International b.v., een joint-venture van Heinekeri, KLM, MAB-Bouwbe- drijf en twee Amerikaanse onroerend- goed exploitanten. Sheraton Schiphol Inn verrijst pal naast de snelweg Amsterdam-Den Haag-Rotterdam op slechts enkele ki- LEIDEN Hel gemeentebestuur wü de oude school Plantsoen 99a verhuren aan de stich ting Woon- en werkruimte Beeldende Kunste naars te Lelden. Een vijftal kunstenaars heeft de gemeente gevraagd, of het gebouw te hunner beschikking kan komen om het te kunnen Inrichten en gebruiken als woon- werkruimte voor hen en hun gezinnen. Dat zijn B. J. de Klerk, W. H. Nljenhuls, G. F. van Nleuwenborg, P. P. C. Geraedts en T. P. H. Geraedts. ZIJ hebben al een verbouwingsplan opge steld. dat voorziet In splitsing van het gebouw in een vijftal atelierwoningen. Er blijven dan nog enkele ruimten over. die kunnen worden Ingericht als centrale werk- Cits. De belanghebbenden wlUen de ver- wlng geheel in zelfwerkzaamheden uit voeren. Voor de financiering van de verbouwlngskos- ten doen de kunstenaars geen beroep op de gemeente. ZIJ kunnen daarin voorzien door persoonlijke lenlngon. Ook zijn zij bereid het gehele onderhoud voor hun rekening te nemen. B. en W. zeggen In hun voorstel aan de gemeenteraad, grote waardering te heb ben voor het initiatief van deze groep en voor de bereidheid zelf de handen uit de jaarlijkse huur is 14.500. brengen. te brenj LEIDEN Op een In Leiden gehouden vergadering van melkdetailhandelaren in West-Nederland werd besloten, de acties zoals deze sinds 15 mei tegen de toen aangekondigde verhogingen van ln- en ver koopprijzen voor melk en melkprodukten gevoerJ worden, voort te zetten. Temeer omdat duidelijk is geworden, dat de traditio nele melkhandel ten aanzien van zijn inkoop- beleid ten achter wordt gesteld. Dit wordt door de melkhandel op geen enkele manier aanvaard. lometers van Schiphol. Het hotel krijgt een capaciteit van 252 bedden in 84 éénpersoons- en 84 tweeper soonskamers. Alle kamers worden o.a. voorzien van kleuren-TV, radio tele foon en badkamer met ligbad. Shera ton Inn krijgt Congres- en vergaderac commodatie voor ruim 200 personen, gezien de groeiende vraag naar zulke accommodatie in de directe omgeving van het vliegveld. Met de bouw en inrichting van dit derde luchthaven hotel is een bedrag van ruim 14 miljoen gulden gemoeid. GEEN GELUIDSHINDER De onvermijdelijke geluidshinder van de luchthaven zal in Sheraton Schiphol Inn nauwelijks merkbaar zijn, omdat bij de bouw de modernste geluid- werende technieken en materialen worden toegepast. Op grond van de nog immer groeiende behoefte aan hotelbedden dicht bij Schiphol be staan er plannen om het hotel uit te breiden met een derde vleugel die 93 kamers zal gaan bevatten. Het lucht havenhotel krijgt dan bovendien een overdekt zwembad. De Sheraton motor inn's in Hoofddorp en ook Geldrop zijn ont worpen door architectenbureau Ir. N. L. de Bruijn te Maassluis. De bouw plannen zijn verder ontwikkeld door de projectafdeling van MAB-Bouwbe- drijf (bouwer en één van de aandeel houders) in nauwe samenwerking met Sheraton Design Department en het bouwbureau van Heineken. Ook het adviesbureau P. W. Deerns b.v. en het Raadgevend Ingenieursbureau Ir. E. J. A. Corsmit b.v. zijn bij de bouw betrokken. De inrichting van beide hotels wordt verzorgd door Vendor uit Heemstede en Eltink uit Wycben. DEN HAAG Het dagelijks bestuur van de gezamenlijke provinciale afde lingen van de PvdA in Zuid Holland heeft haar leden geadviseerd om, als de WD in het vandaag door Provin ciale Staten te kiezen college van Gedeputeerde Staten vertegenwoor digd wordt, geen PvdA-gedeputeerden te leveren. Als de Zuidhollandse afdelingen dit advies opvolgen, betekent dit, dat de PvdA (mocht er een WD er in het GS-college zitting nemen) in de ko mende vier jaar in de Staten een oppositierol gaat vervullen. Aanstaan de zaterdag zullen de provinciale PvdA-afdelingen zich over het advies van het dagelijks bestuur beraden. In afwachting daarvan zullen morgen, als er een VVD-gedeputeerde gekozen wordt, de gekozen socialisten hun be noeming in beraad houden. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. De Heer en Mevrouw Roelants- Horsten geven met vreugde ken nis van de geboorte van hun Zoon Frank D.V. 22 juni hopen onze Ouders P. J. v. cl. Steen en C. J. v. d. Steen-Vesterduin met dank aan God de dag tc herdenken, waarop zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn verbonden. Hun dankbare kinderen: Peter en Corrie Tineke Dick 's-Gravenhage, De Gheynstraat 63. Graag willen we vrienden en bekenden in de gelegen heid stellen hen te feliciteren op 22 juni van 7—8.30 uur in de bovenzaal van de Jeruzalemkerk, Pomonaplein 49, 's-Gravenhage. Overweldigd door de felicitaties persoonlijk of per post, de bloemen en geschenken van bekende en onbekende gevers, willen wij allen die ons 60-jarig huwelijksfeest onvergetelijk maakten hartelijk danken. C. Klomp en A H. Klomp-v. d. Berge „Wouds'Oord". Woubrugge. Uit onze familiekring haalde de Here thuis onze lieve Broer, Zwager en Oom Jan Jacobus Boer geb. 26 april 1907 weduwnaar van Weijntje Klaasen Bos Amsterdam: 's-Gravenhage: Vorden: C. Boer G. N. Boer-Heij J. J. Boer D. Boer A. Boer-Vastenouw A. F. Hordijk-Boer P. W. Hordijk Nichten en neven Amsterdam, Willem Kloosstraat 16. 1 juni 1974. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den op 2 juni 1974 van de Heer A. Vogelaar In dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat hij als voorzitter van het bestuur van onze school van 1935-1965 heeft gedaan. Het bestuur van de Stichting Dr. de Visserschool voor Chr. M.A.V.O. te Sassenheim. Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, zal vernachten in de schaduw des Almachtigen. Psalm 911. Heden overleed na een kortstondige ziekte, in de vaste overtuiging van haar geloof, onze onverge telijke Moeder, Oma en Zuster Anna Margaretha Stokman-Hogervonst in de ouderdom van 75 jaar. Namens de familie: J. T. Peters-Stokman G. Stokman en kleinkinderen 's-Gravenhage. 1 juni 1974. Borneostraat 83. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Hooikade 46. Bezoekuren aldaar van 16.00—18.00 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben donderdag 6 juni a.s. om 12.00 uur op de be graafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoe liestraat te 's-Gravenhage. Vertrek van de rouwkamer Hooikade 46 om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. BE 01BEIEI9E Teksten bijeengebracht door Albert Vogel Dit bosk, dat gssn Couperus- lielhebber meg miieen, geeft sen boeiend beeld ven «en eteade weerandere Coupe rue. Gekozen werd uitzijn gehele werk. Frag menten. gedichten, beschrijvin gen, dialogen en gedachten vor men te zemen een kleurrijk Couperus-boeket. 114.50 In de serie Amstelpaperbaeks Verkrijgbaar bij uw boekhandel Johannes 6 48 en 49 God heeft thuis gehaald onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Ni esje Star in de leeftijd van 66 jaar. Oegstgeest: B. Star J. Star-Mensink Katwijk: N. de Haan-Star H. de Haan Oegstgeest: G. Star J. Beers J. Star M. Roosenbrand H. Star J. Star I. Star De overledene is opgebaard in de rouwkamer van "Ende geest" te Oegstgeest. Bezoek aldaar donderdag van 77.30 Geen bloemen. Een dienst van woord en gebed zal worden gehouden óp vrijdag 7 Juni a.s. om 2 uur in de "Groene- of Wil- llbrordkerk" te Oegstgeest. waarna de begrafenis zal plaatsvinden. bedrag N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN gevestigd (e 's-Gravenhage 101/2% 8-jarige obligaties 1974 per 1979/1982 In stukken van nominaal 1000, naar keuze In CF- of K-obligaties, 99% Het bedrag van deze lening zal na sluiting van de Inschrijving worden vastgesteld, evenwel tot geen hoger bedrag dan 200.000.000. Na toewijzing kunnen desgewenst In de plaats van obligaties schuldregister-inschrijvingen groot ten minste nominaal 50.000 worden verkregen. inschrijving donderdag 6 juni 1974 van 9 tot 15 uur Inschrijvings- De kantoren in Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage en kantoren 's-Hertogenbosch voor zover daar gevestigd van: Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Algemene Bank Nederland N.V. Bank Mees Hope NV Hollandse Koopmansbank N.V Oyens Van Eeghen N.V. Pierson, Heldring Pierson Theodoor Gillssen N.V. Nederlandse Credletbank N.V. Nederlandsche MIddenstandsbank N.V. F. van Lanschot N.V. Slavenburg's Bank alsmede ten kantore van de vennootschap. Bij deze kantoren zijn het prospectus van deze lening. Inschrijvingsbiljetten en In beperkte mate de statuten en het laatste Jaarverslag verkrijgbaar. 's-Gravenhage, 29 mei 1974 N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenlen IN PLAATS VAN KAARTEN Heden nam de Heere tot Zich, mijn innig gelief de Man Willem van Egmond echtgenoot van J. M. van Egmond, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: Valkenburg z.h. J. M. van Egmond- van Egmond. Valkenburg (Z.H.), 4 juni 1974 Hoofdstraat 4. Geen bezoek aan huis. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 7 juni a.s. om 2.30 uur n.m. op de Algemene Be graafplaats te Valkenburg (Z.H.). Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden ten huize van de overledene om 2.00 uur n.m., Hoofd straat 4, Valkenburg (Z.H.). Heden is ontslapen in de hope des eeuwigen le vens onze geliefde Man en Vader, Groot- en Over grootvader Hendrik Tiesma op de leeftijd van 78 jaar. Amsterdam: Hoogeveen: Oegstgeest: Waddinxveen: Burlington (Canada): L. II. Tiesma-Schmidt G. de Jong-Tiesma J. de Jong S. H. Tiesma H. Tiesma-van der Werff K. J. Tiesma E. W. Tiesma-Meijer L. van der Kooi-Tiesma S. J. van der Kooi Klein- en achterkleinkinderen Amsterdam/Buitenveldert, 31 mei 1974, Moermond 71. Overeenkomstig het verzoek van de overledene is zijn lichaam inmiddels ter beschikking gesteld van de Medische Faculteit van de V.U. Op donderdag 6 juni te 12 uur 's middags zal een rouwdienst worden gehouden in de Pelgrimskerk, Van Boshuizenstraat 560 te Amsterdam/Buiten veldert Gelegenheid tot condoleren na afloop van deze dienst Liever geen bezoek aan huis. Mijn Herder is de Here God. Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het plotselinge overlijden van onze voorzitter van de K.N.M.B. Pro Rege de heer W. G. Tibben Sterke en trooste onze God de nabestaanden. Bestuur Vakgroep Tehuisleiders Deelenseweg 28 Schaarsbergen God nam tot Zich onze geliefde Broer, Zwager en Oom Cornells Arnoldus Ebbo Dirk Filippo echtgenoot van G. Woudstra Wij gedenken hem in dankbaarheid. Wageningen: J. W. C. M. Koning-Filippo A Koning Oostvoorne: M. A. Splinter-Filippo C. Splinter De Bilt: H. H. Woudstra C. J. Woudstra-Loot P. Loot-Woudstra J. J. Loot M. W. Woudstra-van Riessen C. J. Woudstra D. Woudstra-Bergema T. G. Woudstra I. E. Th. van der Burg- Tiggemann Johannesburg (Z.-A.): J. G. Woudstra-Sparrius E. J. Sparrius Neven en nichten Ermelo, 3 juni 1974. Ermelo: Pretoria (Z.-A): Leiden: Kaapstad (Z.-A.): Bussum: DANKBETUIGING Hiermede danken wij familie, vrienden, buren en be kenden voor het medeleven ons betoond na het over lijden van onze zorgzame Man, Vader en Grootvader Isaiic van den Berg In het bijzonder danken wij de Doktoren en het ver plegend personeel van het Academisch Ziekenhuis en de Huisarts voor de liefdevolle en goede verzorging. Tevens danken wij de begrafenisonderneming Van der Luit voor de stijlvolle uitvoering van de crematie. Uit aller naam: K. van den Berg-Anneeze Leiden, juni 1974. Lage Morsweg 17 DANKBETUIGING Daar het ons door de zeer grote belangstelling niet mo gelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij op deze wijze allen die door hun komst, bloemen, fruit, cadeaus en post, ons gouden huwelijksfeest voor ons on vergetelijk maakten, daarvoor heel hartelijk bedanken. Th. Pronk M. C. Prpnk-van der Harst. Scheveningen, Korbootstraat 88. BOSKOOP MARA.NATHASCHOOL VOOR MAVO, RITZEMA BOSSTRAAT 1 Het bestuur vraagt per 1 augustus voor GODSDIENST M A ATSCIIAPPIJLEER MUZIEK 10 LESSEN 4 LESSEN 6 LESSEN Sollicitaties aan de dir. A. de Kievit, Rozenlaan 57, tel. 01727 4186 (huis 3390). Het ZENDINGSCENTRUM van De Gereformeerde Kerken in Baarn zoekt e«n met als keuzevak administratieve organisatie, die in het kader van de assistentie aan de christelijke kerk op Sumba (Indonesië) bereid is zich in te zetten voor de vragen en problemen op administratief-organisatorisch ge bied, waarvoor deze kerk op de christelijke stichtingen voor onderwijs en gezondheidszorg op Sumba zich zien geplaatst. Het gaat hier om een uitzending voor minstens vier jaar (met tussentijds verlof). Aan de uitzending gaat een opleiding van een half jaar vooraf. Van de gewenste econoom wordt verwacht dat hij als organi satiedeskundige volledig met genoemde kerk en stichtingen meedenkt en van daaruit op het gebied van management en administratieve organisatie adviseert en begeleidt. Sollicitaties te richten aan ds. A. Vos, Wilhelminalaan 3, Baarn, tel. 02154 - 4051. Het Dagelijks Bestuur van het Werkvoorzieningsschap „Het Laar" te Ommen heeft bij de werkplaats „Deveo" te Ommen plaats voor WERKMEESTER-MEUBELSTOFFEERDER TAAK: In samenwerking met de afdelingschef leiding geven aan ca. 30 werknemers, die aangepast werk moeten verrichten. EIS: Ervaring in het leidinggeven en in een productiebedrijf. Kennis en ervaring in het meubelspuiten wordt op prijs gesteld. OPLEIDING: Tenminste L.T.S., met voortgezette vakstudie. LEEFTIJD: 25 35 jaar. SALARIS: Werkmeester van 1.360 1.642,- per maand, excl. toe slag ad ƒ45,-. Rechtspositieregeling voor overheidspersoneel is van toe passing. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het Dagelijks Bestuur van het Werkvoorzieningsschap Het Laar", Strange- weg 9, Ommen. BOSCH KEUNING N.V. BAARN Voor onze afdeling Basisonderwijs vragen wij een die scholen zal adviseren m.b.t. onze uitgaven op het gebied van het basisonderwijs. Zijn werkterrein zal daarbij liggen in de provincies Zuid- Holland en Zeeland. Voor de vervulling van deze vacature geven wij de voorkeur aan een ervaren vertegenwoordiger, die door zijn opleiding en belangstelling thuis is of snel thuis kan raken op het gebied van het onderwijs en van onderwijsmethoden. Uw sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring, kunt u richten aan Bosch Keuning N.V., afd. personeelzaken, Bremstraat 11 te Baarn. Telef. 02154-2345. Dr. C. annuls Gesprekken over het ouder worden 14* druk f9.90 Vtrkrijgbaor In ét botkhandf ZOMER 8- KEUNING WAGENINGEN Anjerstraat 41 Telefoon 05994-2461 Gevraagd met ingang van de nieuwe cursus: in het bezit van een bevoegdheid of hiervoor studerend. i Sollicitaties z.s.m. aan de direkteur,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12