Werkgroep streeft naar openbare kleuterschool Gemeente heeft het oog op complex De Landbouw Üf v.d.wiel Burgemeester hekelt provinciaal bestuur Katwijkse KOLOM Door Niekjan van Kesteren Niets aan de hand, we gaan gewoon door groeit uw geld met een GROEISPAARBEWIJS aan TOONDER Schaaktoernooi Zaak van gekraakte boerderij komt voor kantonrechter Breedte Dorpsstraat in discussie Hoog en laag water Marktberichten geeft 'n man meer kans!.. v.d.wiel LEIDSE SPAARBANK Raad Oegstgeest toch achter plan Haaswijk Visserij berichten TROL W/KWARTET ZATERDAG 1 JUNI 1974 ST A D EN REGIO L4 Frederiksoord wil vrije keus RIJNSBURG 'Ik spreek uitsluitend als inwoner van de wijk 'Frederiksoord', wanneer ik zeg dat er keus moet zijn als het om het onderwijs gaat. Er zijn er die hun kinderen uit principieel oogpunt naar een christelijke school sturen, maar toch het streven steunen hier een openbare kleuterschool te krijgen. Gewoon, omdat zij van mening zijn dat iedereen in de gelegenheid moet zijn zijn kinderen op de school van zijn of haar keuze te doen'. Dit zegt de heer H. A. Muskee, zelf onderwijzer van een jneutraal-bijzondere school. Als inwoner van 'Frederiksoord' maakt hij deel uit van de werkgroep Openbare Kleuterschool Rijnsburg. (ADVERTENTIE) De politieke verhoudingen in Kat wijk liggen vast. Dat wisten we natuurlijk al maar de verkiezin gen van woensdag hebben weer eens bevestigd dat er heel wat moet gebeuren willen er ver schuivingen optreden. De drie kringen in de Katwijkse politiek, de confessionelen, links en niet- confessioneel rechts kunnen al ja ren bogen op een gelijk blijvende aanhang. Een enkele uitschieter daargelaten. Een geval als dat van de Partij van de Arbeid bijvoorbeeld. Deze partij won buitensporig veel (twee zetels) maar heeft dat te danken aan het formidabele succes van de voorkeur- stemmenactie van de door de partij laag geplaatste Dick van Duijn. Hij kreeg meer dan duizend stemmen, waarmee duidelijk gemaakt werd dat de Katwijkse arbeiders prijs stellen op een eigen vertegenwoordiger in de raad. Dat gevoel moet namelijk als verklaring van deze stemmengolf voor Van Duijn worden gegeven. Omdat ook de PPR een zetel haalde (overi gens, met exact hetzelfde aantal stem men als men bij de statenverkiezin gen haalde) is er een aardig links blokje ontstaan. Prettig voor Haas noot die nu steviger dan ooit op zijn wethouderszetel zit. Mislukt De doorbraakpoging die ondernomen is door Gemeentebelangen moet als mislukt worden beschouwd. Deze par tij, die zich presenteerde als de derde weg naast confessioneel en niet-con- fessioneel, is er niet in geslaagd de aantrekkelijkheid van een dergelijke opstelling over te brengen. Er is geen brede massa ontstaan die met een juichende Van der Plas en Van Mierlo aan het hoofd het gemeente huis bestormt om daar nu eens schoon schip te gaan maken. Twee zetels slechts, hoogstwaarschijnlijk verkregen via de oude aanhang van Gemeentebelangen. In deze sfeer was trouwens nog een nedergang te bele ven. Geheel onverwach heeft de Vrije Lijst een zetel verloren. Waar schijnlijk dat de opkomst van de VVD en de actie van Van Duijn hier debet aan zijn. Hoe dan ook, het verlies van deze zetel betekent in ieder geval het vertrek van Langeweg, die zich de afgelopen vier jaar tot een van de betere raadsleden ontwikkeld heeft. De winst van de VVD was geheel volgens hetgeen in de lijn der ver wachtingen lag. Door deze ontwikke lingen zit het er niet in dat deze groeperingen zullen worden afgespie geld in het college. De confessionelen hebben hun machts positie behouden. CHU, SGP en CCP hebben samen 15 zetels, nog altijd een ruimte meerderheid. Een meer derheid echter die door het zetelver lies van de CHU en de CCP (ieder een zetel minder) kleiner geworden is. Het verlies van de CCP is opmer kelijk, in die zin dat het vrij onver wacht kwam. Men had bij de Combi natie op consolidatie gerekend, omdat men een eventuele 'natuurlijke' terug gang dacht te compenseren door over name van de door talrijke schijnbewe gingen in de war gebracht kiezers van mr. Van der Plas. Dat is toch in onvoldoende mate gebeurd. De CCP kreeg meer stemmen dan vier jaar geleden, maar ziet wel het vriendelij ke raadslid N. Parlevliet verdwijnen. Geen succes Minder verbaasd over de achteruit gang was men bij de CHU. Begrijpe lijk omdat deze partij tijdens de cam pagne nogal wat moeilijkheden ont moette. Al aan het prille begin ervan was er onenigheid over de samenstel ling van de kandidaten lijst. Deze zou te onevenwichtig zijn opgebouwd. Als reactie gingen twee gewipte raadsle den, Haasnoot en Van der Plas, voor zichzelf beginnen op de Alternatieve Lijst. Dat is geen succes geworden. Ondanks een intensieve advertentie campagne is men er niet in geslaagd voor de kiezers duidelijk te maken werkelijk een alternatief voor de CHU te zijn. In de laatste week voor de verkiezingen kwam de CHU nog enigszins in last door beschuldigingen als zou men er op uit geweest zijn de CCP te torpederen. Toen men kon constateren dat ook deze zaak niet al teveel afbreuk aan het stemmentotaal had gedaan, was het bijna met een zekere opluchting dat men het verlies van een zetel noteerde. Zeer stabiel bleef de SGP. Na een geruisloze campagne kwam deze partij op zes zetels. Evenals vier jaar gele den verspeelde men op het laatste moment de zevende zetel. Deze uitslag biedt in ieder geval voldoende duide lijkheid wat de verdeling van de wet houderszetels betreft. Met de CHU, SGP, PvdA en CCP is een schitterend afspiegelingscollege te formeren. Er is wel een openbare lagere school in Rijnsburg, die voligens zeggen vroe ger 8 klassen had, maar waar nu 35 kinderen de lessen volgen. Er is geen inwoner van Frederiksoord diie erover denkt de kinderen daar heen te stu ren, omdat zij dan die drukke Rijns- burgerweg moeten oversteken. Vooral tijdens de spitsuren een 'levensgevaar lijke stunt'. Laat staan dat men de kleuters naar het dorp stuurt Trou wens, dat heeft helemaal geen zin als men kiest voor openbaar onderwijs want in heel Rijnsburg in niet één openbare kleuterschool. Behoefte In 'Frederiksoord' vindt men wel een christelijke kleuter- en basisschool. 'Het is toch feitelijk een logische zaak dat er een mogelijkheid is voor open baar kleuteronderwijs. Al drie jaar lang wordt er bij B. en W. op aange drongen maatregelen te nemen om tot een openbare kleuterschool te komen. En om een onderzoek in te stellen naar de behoefte daaraan. Wij zijn van mening dat B. en W., als bestuur van het openbaar onderwijs, dat rug- gesteuntje moeten geven. Maar in april viel het 'nee' tijdens de raadszit ting. Er is toen wel gezegd dat mede werking zou worden verleend als er sprake zou zijn van een particulier initiatief. De plaatselijke overheid zelf liet het afweten, aldus de heer Muskee. Loffelijk lencomplex in die wijk. Als de chris telijke scholen er zijn, kan vermoede lijk wel worden gezegd dat de komst van openbaar onderwijs in dit deel van Rijnsburg volledig een verkeken zaak zal zijn. Dat er toch behoefte is aan een school voor 'opanbare' kleu ters - en wellicht in de toekomst aan een dito basisschool - blijkt uit het aantal dat men nu al heeft kunnen noteren voor een kleuterschool: der tig. 'Maar dat kunnen er méér worden, want wij zitten nog midden in de aküie', zegt de heer Muskee. De mede werking van de gemeente voor de stichting van een openbare kleuter school wordt in ieder geval gevraagd, dat is al zo goed als zeker. De heer Muskee: Wij rekenen erop dat de openbare kleuterschool in Rijnsbung, in Frederiksoord, per l augustus 1975 kan starten....' u betaalt 1.000,-en krijgt na 5 jaren 1.500,- Inwoners van 'Frederiksoord' knoop ten die mededeling in hun oren en besloten zelf aan de slag te gaan. Er werden wat voorstanders van het openbaar kleuteronderwijs bij elkaar getrommeld, en een werkgroep ont stond. Daarin zitten ook ouders die kinderen uit principe naar een chris- ABBENES De kantonrechter zal de volgende week woensdag uitspraak doen in de kwestie rond de gekraakte boerderij 'De Tonnenkamp' in Abbe- nes. Enkele weken geleden kwam de fami lie Van der Beek uit Hariingen naar Abbenes en mam bezit van de boerderij die in vervallen staat verkeert. De boerderij staat al een paar jaar leeg en is eigendom van bouwbedrijf L. H. Mulckhuyse jr. te Nieuw-Vemnep. Mevrouw Van der Beek woont er nu met zeven kinderen. Haar man en oudste doChter verblijven nog in Har iingen, waar de uit Hoofddorp afkom stige familie een jaar geleden via bemiddeling van de gemeente Haar lemmermeer een woning kreeg. Het gezin kon er niet wennen en wilde weer een huis in Haarlemmermeer Toen de gemeente 'liet weten geen woning beschikbaar te hebben, kraak te de familie de hoererij. De eigenaar hoopt nu via een civiel rechtelijke procedure de boerderij vrij te krijgen. Namens Mulckhuyse treedt op mr. Tiethof uit Wassenaar. NIEUWVEEN Tijdens de gemeen teraadsvergadering is 't bestemmings plan Kattenbrug-Blokland onderwerp van langdurige bespreking geweest. De vraag ging vooral over de breedte van de Dorpsstraat, die volgens burge meester Breen 5,5 meter zou moeten bedragen, terwijl wethouder Franssen al tevreden was met ten hoogste 5 meter. Op voorstel van de heer Pijl man werd de beslissing tot een vol gende vergadering uitgesteld. De raad voteerde 44.000 voor de bouw van een centraal antennesys teem in Schoterveld-Zuid, tevens ge schikt om heel Nieuwveen van een centrale antenne te voorzien. Het voorstel van B. en W. om 200 beschikbaar te stellen voor de aan schaf van polyester onderleggers voor de 42 tafeltjes van de r.k kleuter school bracht ook veel diiscussie. De inspeotrice was er tegen. Het voorstel was tweemaal in de raad geweest en afgewezen. Na stemming bleek het nu met 74 stemmen te zijn aangehomen. Bij de rondvraag ontstond een debatje tussen burgemeester Breen en wet houder Franssen. Eerstgenoemde vond de aan te leggen verkeersdrempels 'hobbels' waartegen de weth. protes teerde. Burg. Breen wees erop, dat deskundige over 'hobbels' spreken, waarna de heer Fransen zijn bezwaar introk. ADVERTENTIE fauto-inzittenden brand M. A. Muskee: Ook voorstanders chris telijk onderwijs steunen aktie telijke school sturen. 'Wij zijn nu bezig in 'Frederiksoord' een aktie te houden. Huiis aan huis worden 'kinderen van 0 tot 5,5 jaar genoteerd. Ons uitgangspunt ós dat wij niet door dik en dun zo nodig een openbare kleuterschool moeten, 't Gaat om de vrije keus. Ook degenen die hun kind op een christelijke school doen, vinden dat vaak een loffelijk streven. Wat wij nu doen is de behoefte peilen. Wij doen dat als werkgroep die zich op geen enkele wijze wil identificeren met welke po litieke partij ook', zegt de heer Mus kee. Toekomst In augustus wordt overigens in 'Fre- deriksoord' een tweede christelijke kleuter- en basisschool geopend. Het is niet denkbaar dat er nog eens behoefte zal zijn aan een derde scho- Stereocombinatie voor scheidende huisarts VOORSCHOTEN Voorschoten nam afscheid van huisarts J. E. James, die na bijna vijftien jaar praktijk te heb ben uitgeoefend, een funktie aan vaardde bij het Interkruis distrikt Delfland. De scheidende arts werd zelfs toegezongen door patiënten en kreeg als aandenken o.m. een stereo combinatie. Het echtpaar James bracht ten slotte een bezoek aan het echtpaar Berk-Van Beveren, waar zondag een baby werd geboren, waarbij dokter James aktief was. In totaal was hij bij de geboorte van ruim 500 baby's in Voorschoten. De praktijk wordt overgenomen door dokter van Beusekom. LEIDEN Ter afsluitting van het gunstig verlopen schaakseazoen '73-74 organiseert de schaakclub 'REED' op maandagavond 10 juni om 19.30 urn- een schaaktoernooi, waarbij iedereen die nog niet met een schaakvereni ging kennis heeft gemaakt, welkom is. Dit toernooi heeft plaats in het club lokaal, de kantine van de firma Reece, Rooseveltstraat 4 te Leiden ZW. Voor de beste prestaties zijn leuke prijzen beschikbaar. KATWIJK AAN ZEE Zondag 2 juni hoog water 1.05-13.33, laag water 9.05-21.44, Maandag 3 juni hoog water 1.53-14.20, laag water 9.57-22.31. ROELOPARENDSV'ËEN Bloemenveiling 30 mei, Anjers 22 38, idem Charmeur 41 4ö. Idem Yellow Dusty 43 40, Rozen Ganvetto. Carol, Prominent, Carina 17 22. Mercedes 18 30. Zorina 12 16, Baccara 42 53. Super Star 29 34, Sonla 23 39. Ilona 38 48, Laminuette 32 44. Antlvurlumbloemen 80 95, Violieren 13 28. Alstroemeria 15 29, Gerbera 27. Lelies 19 36. Allium 14 15. Pioenrozen 28 34, Trosan- jers 260 290. Chrysanten jaarrond 160 205. Colvillels 160 300, Irissen 75 230, Bïodea 95 155. Anemonen 34 47. Duizendschoon 65 135, Freesia 105 200, Lathyrus 55 90. Margrieten 75 150. Esther Read 45 1 35, Bruidsanjers 23 85, Campanula 135 1S5, Pyrethrum 100 130. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 3i mei, Aanvoer waspeen 47 ton, Prijzen waspeen Al 1-180 1450, 2 260 1080, Nieuwe oogst 3330 3390, Ol 1150, 2 440 1180, Bloemkool 6 120, 2 87, 8 1 118 120 2 33 53, 10 1 81, 2 51 59, Bospeen 95122,Ulen33 L/flROS Selderij 7 36, Krulpeterselle 62 64, Sla 12 20. Spitskool 62. Andijvie 48 52, Radijs 27, Snijbonen 250 410, Spinazie 16, Bos kroten De heer Van Rijn drong aan op méér kontakt met de rijks- en provinciale overheid, inzake het verlaten van het oude tracé van rijksweg 11 en de termijn waarbinnen aanleg te ver wachten is. Burgemeester Detmers he kelde het provinciaal bestuur en gaf voorbeelden die hij kwalificeerde als 'schandalige zaken'. Hij zei enige tijd terug contact te hebben gezocht met de commissaris der koningin en te hebben aangedron gen op diens ingrijpen. Tegelijk werd gesproken over ernstige vergissingen bij de Provinciale Planologische Dienst, die de gemeente parten speel den. Wethouder Duindam greep de aangelegenheid aan om de kwalijke rol te memoreren die de provincie speelde, met als gevolg een ernstige vertraging in de aanleg van het derde veld van Meerburg. De heer Van Rijn sprak over de onhoudbare toestand op de Hoge Rijn dijk. Het oude tracé moet worden verlaten, omdat het welzijn van de bewoners langs de huidige rijksweg daarmee is gediend. 54. LEIDEN Groenteveiling 31 mei, Aardbeien 155 195. Appelen 87 125, Aardappelen 7 10, Andijvie 64 71, Peulen 260 4. Snijbonen 430 540, Stambonen 520 570, Kroten 43 54, Kroten gekookt 70, Spitskool 75, Postelein 30 37, Prei 9 8103, Rabarber 93 109. Spinazie 21 45. Champignons 440, Tomaten A 920 960, B 870 910, C 940 960, CC 7 740, Uien 44 53, Waspeen 57. Bloemkool 6 149 194, 8 l'l'l 175, 10 78 106, Komkommers AAA 54 61, AA 38 52, A 27 SO. B 19 23, C 20 21, D 19 20. E 17. Sla zwaar 12 22, Bospeenl00125, Peterselie 40. Selderij 20 28. Paprika 25 40. Komt men tot een snelle aanleg, dan is de Burgemeester Smeetsweg niet nodig, zo werd gesteld. Burgemeester Detmers zei dat de gemeente nog nimmer kennis nam van een gewijzig de visie omtrent rijksweg 11. Men voorziet een grote chaos op de Rijn dijk na het gereedkomen van de be drijven in Grote- en Barre Polder. G.S. willen de aanleg van de Burge meester Smeetsweg verschuiven naar 1975-76. De grondaankopen zijn rond Voor sanering van de dorpskern OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest heeft het plan Haas- wijk met 9 tegen 6 stemmen aangeno men. Tegen waren de heren Briët, Gmelich Meyling en Slaghek van de WD, de heer Olivier van D'66, mevr. Van Lookeren van D'66 en mevr. Van Belle van de PvdA. De heer Briët meende, dat in de prognoses bij dit plan wordt gerekend met getallen die op dit moment niet reëel zijn. Ook was hij beducht voor de financiële conse quenties. Hij zag dit plan niet als een hulp aan de regio. De beter gesitueer den verlaten de stad. Ook de heer Brouwer (prot. chr.) voorzag hoge huren. 'Onze fractie heeft grote zor gen over de vraag hoe zich de finan ciële zaken in Haaswijk gaan ontwik kelen'. Mevr. Gouverneur (KVP) meende, dat er aan Haaswijk behoefte is. Het plan moet zorgvuldig, met jaarlijkse bijstelling, gerealiseerd wor den. De heer Gmelich Meyling zei, dat de financiële lasten niet te over zien zijn. De voorhanden getallen overtuigden hem niet. De. prijzen van de woningwetwoningen die er komen liggen nu al tussen de driehonderd en vierhonderd gulden per maand. Mevr. Van Belle (PvdA) zei, flat er te veel oude gegevens voor het plan zijn gebruikt. De heer Olivier (D'66) had kritiek op het huidige ruimtelijke beleid. Renovatie van stadskernen wordt bepleit; was is het effect hier van op de bouw van Haaswijk? De heer Plate (WD): 'Ik zou niet graag nee zeggen om het nageslacht te laten ritten met de consequenties'. Als Oegstgeest dit niet laat doorgaan, komt het in financiële nood (onder het juk van Den Haag). Wethouder Van der Voet ging op dit alles uitvoe rig in. Er zijn voor de grond voldoen de aanbiedingen. Een deel van de polder blijft agrarisch. Hij vond het plan in zijn geheel haalbaar. De zaak wordt druppelsgewijze uitgezet. De wethouder van financiën verklaarde, dat Haaswijk financieel sluitend kan blijven. (ADVERTENTIE) inbraak ongevallen rechtsbijsl ibijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ....om zéker te zijn! vraag inlichting» au uw assurantieman N O OR D WTJKERH OUT De gemeenteraad van Noordwijkerhont heeft het voorsftel van ,B. en W. tot aankoop van gronden van de voormalige melkfabriek De Landbouw in de dorpskern tot de vol gende vergadering aangehouden, omdat hij eerst de gevolgen wil kunnen overzien van deze aankoop voor het algemene voorzieningenniveau in de toekomst. Wat moet er aan de kant worden gezet, als de gemeente dit bedrag gaat uitgeven. ivo. verzekeringsmaatschappij Aankoop van de gebouwen door de gemeente voorkomt, dat daarin nieu we bedrijfsactiviteiten gaan plaats hebben. Menken-Landbouw heeft de volgende panden te koop aangeboden: fabrieks complex mei kantoor Havenstraat 18, groente- en fruitwinkel met 2 wonin gen Havenstraat 14 en 16, rijwielhan del met woning Havenstraat 22, de woning Dorpsstraat 17. de woning Dorpsstraat 21a, en de voormalige timmerhal aan de Hoogstraat. 'Door aankoop van deze gebouwen krijgt de gemeente zeggenschap over een zowel planologisch als maatschap pelijk belangrijk en gevoelig deel van de kom van het dorp', aldus B. en W., die verder beamen dat aankoop een zware last zal leggen op de gemeente lijke uitgaven en dat daardoor andere gemeenschapsvoorzieningen zullen moeten worden uitgesteld of mis schien helemaal niet kunnen worden gerealiseerd. Gedeelten van de aan te kopen pan den zullen echter verkocht kunnen worden. Andere delen wellicht tijde lijk verhuurd. Ook hopen b. en w. op subsidie voor de sanering van de dorpskern. B. en W. menen, dat de melkfabriek altijd een zware belasting heeft bete kend voor het functioneren van de dorpskern. Vooral het lawaai en het transport van en naar de fabriek veroorzaakten veel overlast. Bij de behandeling van de ontwerpen voor het bestemmingsplan voor de bebouw de kom is er dan ook steeds van uitgegaan, dat het complex De Land bouw uit het hart van Noordwijker- hout zou moeten verdwijnen. Voor het bestaan van de dorpskern als dienstencentrum achten B. en W. de aankoop van het complex van groot belang. De gebouwen zijn nu vrijwel buiten gebruik. Bij verkoop aan derden zullen de eventuele latere aankoop- of onteigeningskosten belang rijk hoger zijn door de dan te beta len bedrijfsschaden. Klinkt misschien vreemd. Maar de moderne man kan er met 'n goed gekozen montuurverdraaid- Interessant uitzien. En 't zal niet de eerste keerzijn dat zo'n man in de amoreen maatschappelijk meer sukses ging boéken... weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 Lelden. k orfc-ni ou L-c-nit-3c-TenIO: V. ort-ïiiou v»s-iu it-fl e-Tc&io: kor t -n i ouv;;-liit-3 o kor l,-Ti iouur.-ult-3o-:re£io kor b-niomrr.-Tilt-Ho-rofrio Zoeterivoude onbekend met tracé rijksweg ZOETERWOUDE Burgemeester Detmers luchtte tijdens de raadsvergadering zijn hart over het slechte contact met het provinciaal bestuur. Hij deed dit naar aanleiding van de discussienota van de werkgroep Burgemeester Smeetsweg en en van de werkgroep Milieubeheer aan de Leidse universiteit inzake rijksweg 11. en het bestek is gereed. De overige punten gingen snel onder de hamer door. Tijdens de rondvraag vroeg de heer W. v. d. Ploeg aandacht voor het zware verkeer over de West- eindseweg. De heer Rijsdijk vroeg opnieuw om bij rijkswaterstaat aan te dringen op betere voorzieningen voor de voetgangers bij de brug langs de Hoge Rijndijk over de WEIPOORTSE- RIJNSBURG VöiMmg Flora zal dimsdiaig 11 juini zijn gestoten. Dtiit in verband met het jaarlijkse uitstapje van het Ftora^personeel. In verband hiermee zal maandag 10 juni om 5 uur 's middags een extra veiling wor den gehouden. TER AAR Zondagavond half 7 wordt in de herv. kerk een pinkster appèl gehouden. Ds. Lindenburg hoopt voor te gaan. Medewerking ver lenen de Joy Singers uiit Boskoop, die een combo meebrengen. LEIDERDORP Zondagmorgen om hallf 11 wordt in de Pyiraimiide van Leytihenrode een dienst gehouden, waarin ds. H. Perdok voorgaat ROELOFARENDSVEEN De jeugd van 11 tot 16 jaar, aangesloten bij de Vrije Jeugd Recreatie, gaat het sei zoen besluiten met een viswedstrijd op 2e Pinksterdag van 10 tot 11.30 uur. Dit keer wordt gevist in het water langs de verbindingsweg Flora- weg-Geestweg. WOUBRUGGE Ondertrouwd. Heinrich JMvd Plas en Willy J. K Righart, Rudi J. v Kreuningen en Alida L v Delft. KATWIJK AAN DEN RIJN De Revival Singers hebben een eigen plaat gemaakt. De opbrengst is voor het eigen orgel. De plaat bevat vier liederen uit hun repertoire. LEIDERDORP Op woensdag 31 ju li zullen een koor en orkest uit de Ver. Staten in de Scheppingskerk een concert verzorgen. Ze zijn bekend on der de naam 'Continental Singers'. KATWIJK Het postkantoor aan de Voorstraat zal tot en met 31 augustus op zaterdag geopend zijn van 9 tot 12 uur. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil zijn donderdag 6 juni aan de beurt de maandag-: en woens- dagwijk. Het gewone huisvuil wordt in plaats van maandag opgehaald op dinsdag 4 juni. KATWIJK De heer L. J. M. Poort is met ingang van het nieuwe school jaar benoemd tot hoofd van de Caspar de Colignyschool. Hij is nu onderwij zer van de Calvijnschool. RIJNSBURG De gemeenteraad ver gadert 6 juni om half acht. De. agenda vermeldt ondermeer: voorbereidings- besluit voor het gebied Kamphuizer- polder, voorstel tot het voeren van een rechtsgeding inzake pachtontbin- ding L. van Duin, verkoop van grond aan N. Driebergen en J. M. Ravensber- gen. krediet voor het asfalteren van het parkeerterrein bij de sportvelden, idem voor de Vinkenweg vanaf de Voorhouterweg. RIJNSBURG B. en W. vragen een krediet van 45.000 voor de asfalte ring van de Vinkenweg tussen de Voorhouterweg en het in oostelijke richting gelegen reeds geasfalteerde gedeelte. RIJNSBURG De wijkraad in 'Fre deriksoord' heeft een enquete gehou den onder de inwoners. Hieruit kwam naar voren dat 54 proc. van de wijk bewoners van buiten Rijnsburg af komstig is; 46 proc. is wèl Rijnsbur ger. Van de niet-Rijnsburgers komt 25 proc. uit de regio Leiden en Den Haag en 29 proc. van héél ver weg. In totaal wonen in 'Frederiksoord' op dit moment plm. 1800 inwoners. HAZERSWOUDE Op maandag 10 juni brengt de commissaris van de Koningin in Zuid Holland, mr. M. Vrolijk, een werkbezoek aan Hazers- woude. HAZERSWOUDE Op zaterdag 15 juni houdt Fasson Nederland B.V. te Hazerswoude-Rijndijk 'open huis'. LISSE Vrijdag 7 juni om kwart over 7 wordt in de chr. nationale kleuterschool aan de Geraniumstraat een kienavond gehouden ten bate van de kleuterschool. Andere attracties: 'guldenstand', bloemen en planten- stand, gelegenheid tot koffiedrinken en nog meer van dien aard. WASSENAAR Aan het Rijnttamüs Lyceum zijn geslaagd, voor het diplo ma gymnasium, Marjan van Exel, Ma- risol Kammiiniga, Elisabeth Schlimmer, Paulicn Tekenbroek. SCHEVENINGEN 31 mei. Besommingen trawlers. SCH 55 11280, SCH 147 16410. Besommingen kustvissers, SCH 11 8800. SCH 12 2410", SCH 32 7C80, SCH 36 750, SCII 37 2110, SCH 43 21110, SC 48 12260, SCH 64 3740. SCH 65 12070. SCH 67 2770, SCH 68 6250. SC 73 2540. S 74 650, SCH 132 4060, OD 2 4270. Noteringen per kg, Tong g 889 953,' gm 858 10. kin 628 1028, I 921 941, II 811 850, Tarbot I 960 1015, II 810 845, UI 640 7, IV 520 585, Griet I 515 560, II 265 340, Per 40 kg, Schol gm 74 80, m 77 88, Wijting gestr 80 98, Rode poon II 60 95, Schar 25 40, Kabeljauw nv95 110. I 94 100, II 84 100, III 80 100, Verse makreel 20 65, Per 100 kg, Kabeljauw gr 290 300, Notering gezouten haring. Maatjesharing per kantje, Grone klein 380 440, groen groot 281 293, Emmers haring groen klein 27 2780, Groen groot 1920 2080, Aanvoer 295 kisten kabeljauw, 220 schol. 170 wijting, 40 schar. ten makreel 8110 8130, Pakken diepvries haring klein 125 135, Groot 80 90, Verwachte aanvoer voor zaterdag, Ca 15 kustvissers, v d Westkust SCH 21. uit de Noord SCH 57. en 121. KATWIJK AAN ZEE Aan de haringafsLag verschenen KW 41 83 k en 102o emmers a 5 kg, KW 33 en KW 180 145 k, KW 170 2972 emmers a 5 kg, Prijs maatjes klein 503 569, groot 402 317, Per 5 kg klein 29 40, groot 23,90 28. KW 49 3000 emmers en 30 pakken, IJm 9 25 k. KW 153 14 k. Prijs emmers 1830 27. Dakken 6610, Maatjes klein 409 478, groot 287 309. AANVOER VRIJDAG IJMUIDEN 596 kisten kabeljauw. 4 kisten koolvis. 122 kisten schelvis, 304 kisten wij ting, 2189 kisten schol, 154 kisten schar. 1551 kisten makreel, 108 kisten tarbot, 431 kisten diversen, 1320 kilogram tong. Prijzen in guldens per kilogramgrote tong 8.82-8,48, groot middel tong 8.68-8,49, klein middel tong 10.49-9.41, tong I l0.41-9.26, II 8.81-8.12, tarbot 9.73-8.99, zalm 12.09-7.52. Prijzen in guldens per 40 kilogram: tarbot 314-207, griet 211-92, kabeljauw I 114-96, II 140-94. III 12292. -IV 122-92, V 110-82, koolvis III 90, schelvis I 86. II 90-60, III 84- 52, IV 77, schol I 76-63, II 76-64, III 88-54 IV 61-41, wijting II 62, II 182-61, makreel 141-24, II 27.80-20. III 18.40-17.60, schar 67-28, tong schar 158-102. Besommingen: VL 73 8850. 103 1200, 105 1900. VD 25 1500, 46 3700, 243 3900, WR 57 52.000 230 5400 235 9400, UK 1 11.900, 18 3800, 35 13.100, 115 3800. 24-5 2200, KW 88 43.800, 194 21.100, OD 10 12.500, BU 152 4200, HD 5 2600, 46 3700, 67 1400, YE 25 900. IJM 94 1100, ZL 6 1000. Spanvlssers: UK 23 en 48 t 1500, 78 en 107 4800. 135 en 145 1900. ?(1P en 234 o800. VD 9 en 111 f 4900. 15 '"s 5700. 53 en 18" '"'"'O J 23

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4