Eenvoud en doorzichtigheid voor in gemeentelijke organisatie meubel-kijkdag bijmijnders"EuBELEN In de oecumenische beweging is het zaliger te ontvangen Toch vierde zetel voor Reugebrink Agenda van Leiden Geleidelijke invoering met intrede van nieuwe raad in september k Organisatorische eenheid en open informatiesysteem bij bestuur en ambtenarij Cafë's in Katwijk mogenlanger open HANOMAG HENSCHEL zuinig van huis uit m m Warmond verhoogt havengelden 2e Pinksterdag Bewoners braken bespreking af Brand verwoest houten loods Familieberichten 'MUD'wel op 'Pink in 1974' TROLW/TCWAJITET ZATERDAG 1 JIHI 1974 STAD EN REGIO L3 de gt. nig ADVERTENTIE An Van een onzer verslaggevers de lat list iet de fke LEIDEN Tegelijk met de intrede van de nieuwe raad op 1 september, zal stapje voor stapje wor den begonnen met de invoering van een nieuwe structuur en een nieuwe wijze van functioneren voor de gemeentelijke organisatie. Op de dinsdagen 11 en 18 juni gaat de huidige wellicht het be langrijkste besluit uit de afgelopen zittingsperiode hieromtrent nemen een principebesluit om in te stemmen met een nieuw ambtelijk en bestuurlijk systeem, waarin eenvoud en doorzichtigheid voor op staan, een structuur die een duidelijke organisatorische eenheid en een dito open informatie systeem in zich draagt. ;ar* de- nk- de xo- lin- én. oor I er eld aat ke /en I In de op >m- ver 1 - 'ijk de. J. te J. rte- cht het de- te De voorbereidingen tot deze nieuwe structur is net zonder kleerscheuren tot stand gekomen. Al direct nadat in 1972 op last van de toenmalige minis ter van Binnenlandse Zaken een be gin werd gemaakt met het 'doorlich ten van de ambtenarij' een voorlo per van het onderzoek naar een nieu we structuur van de gemeentelijke organisatie maakte een lichte vorm van paniek zich meester van diverse gemeentelijke diensten en secretarie- afdelingen. Toen 'het echte organisa tie-onderzoek eenmaal aanving, werd echter een breed samengestelde bege leidingscommissie voor dit werk Sn het leven geroepen, die ging fungeren als een soort vangnet voor mensen, diie zich in hun posities bedreigd voedden. Dankzij o.a. de bergen werk, die deze begeleidingscommissie orga nisatie-onderzoek (hierna BOO ge noemd) heeft verzet, is de uiteindelij ke mate van ontevredenheid onder de ambtenarij toch nog meegevallen. Geen stadhuis op stelten dus. Het uiteindelijke besluit, waarover de raad zich op 11 en 18 juni gaat buigen, is dan ook in nauwe samen spraak met de desbetreffende gemeen telijke afdelingen, B en W. en de commissie BOO voorbereid, nadat het Centraal Adviescentrum voor Organi satie, Documentatie, Registratie en Personeelsbeheer (bureau ODRP) van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten tal van onderzoekingen in Leiden had verricht. Bestuurlijke organisatie Uit het voorstel van B. en W. aan de raad om dn te stemmen met de ver nieuwingen, die gedurende de laatste twee jaar zijn uitgebebroed, citeren wij nu het volgende: In kort bestek komt de geschetste structuur op het volgende neer. De gemeenteraad, als hoogste bestuursor gaan, dient te beslissen over de doel stellingen van het beleid en de weg waarlangs en de wijze waarop deze doelstellingen kunnen worden bereikt. Een en ander zal gestalte moeten krijgen in een integraal beleidsplan op middellange termijn. De zorg dat een dergelijk beleidsplan er komt, het nemen van de daartoe noodzakelijke principebesluiten, alsmede de zorg voor een regelmatige bijstelling van een dergelijk plan zal de eerste taak van de gemeenteraad dienen te zijn. Om deze taak naar behoren te kunnen verrichten zal de raad zich dienen te onthouden van een intensieve bemoei enis met allerlei detailzaken betref fende uitvoering van het beleid. Voor zover de wet uitvoeringsbeslissingen aan de raad opdraagt zullen deze, indien zij zich afspelen binnen het vastgestelde beleid, zonder uitgebreide discussies dienen te worden genomen. Een en ander houdt tevens in dat de raad in ruime mate gebruik maakt van zijn bevoegdheden tot delegatie van bevoegdheden en verantwoorde lijkheden, met name aan het college van B. en W. De belangrijkste taak van het college van B. en W. zal ook in de toekomst het voorbereiden van integrale beleids plannen, alsmede het voorbereiden van principe- en uitvoeringsbelsuiten voor de raad blijven. Hierbij zal van het college een belangrijke beleidsini- tiërende functie dienen uit te gaan. In het systeem van geïntegreerde be leidsvoorbereiding zullen de porte feuillehouders en het college als ge heel worden bijgestaan door de vaste commissies van advies en bijstand, alsmede de ambtelijke organisatie. De individuele portefeuillehouders en de desbetreffende commissies van advies en bijstand zullen zich er in dit systeem tevens van moeten vergewis sen dat ook de gedecentraliseerde or ganen (wijkraden e.d.) hun inbreng bij deze beleidsvoorbereiding geven. Bovendien zullen zij de inschakeling van deskundige buitenstaanders die nen te bevorderen. Nieuw in dit systeem ds de 'paraplu- werking' van de vaste commissies en daarmee de taak van de voorzitters van deze commissies de individue le portefeuillehouders ten opzichte van de gedecentraliseerde organen. Dit houdt niet alleen in dat de advie zen van deze organen via de vaste commissies worden geleid, maar ook dat de vaste commissies tot taak krij gen de activiteiten van de gedecentra liseerde organen binnen hun sector te beoordelen en de eventuele besluiten van deze organen aan het vastgestelde beleid te toetsen. Onder de 'paraplu' van de vaste commissies van advies en bijstand zullen de gedecentraliseer de organen zowel bij de beleidsvoor bereiding als bij de uiteindelijke be- sluitvanning het centrale gemeentebe stuur dienen te adviseren. Portefeuille-indeling Portefeuilledndeling dient voorname lijk op organisatorische gronden te geschieden. Dit betekent dat de porte feuille-indeling een min of meer vaste basis dient te hebben en dat pas bij de verdeling van de verschillende portefeuilles over een beperkt aantal individuele portefeuillehouders met politieke, situatief bepaalde, persoon lijke en andere factoren rekening kan worden gehouden. De keus gaat uit naar het alternatief, waarbij ten aan zien van de portefeuille-indeling ener zijds een indeling naar beleidssecto ren is gegeven, anderzijds een inde ling naar belangrijke taakvelden, die meer dan één portefeuille betreffen, en naar het beleid ten aanzien van de middelen. Gezien de belangrijke taak velden welke in de toekomst ontgon nen moeten worden te denken b.v. aan de stadsvernieuwing, de binnenge meentelijke decentralisatie en de regi onalisatie is het noodzakelijk hier mee bij de portefeuille-indeling reke ning te houden. tefeuille voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in twee sectoren resp. voor ruimtelijke ordening en voor volkshuisvesting moet worden verdeeld. De portefeuille voor cultuur en recreatie zou beter kunnen worden gesplitst in een portefeuille voor cul tuur en een portefeuille voor sport en recreatie. Ambtelijke organisatie "Wil men het coördinatieprobleem bin nen het ambtelijke apparaat oplossen, dan zal het gehele ambtelijk apparaat onder een ambtelijke topleiding moe ten worden gebracht Op zichzelf be tekent dit geenszins dat de positie van afdelingschefs, directeuren van diensten en bedrijven, directeuren van para-gemeentelijke instellingen wezenlijk van inhoud verandert maar wel dat aan het ambtelijk apparaat een nieuwe dimensie wordt toege voegd in de vorm van een coördine rende topleiding. Deze coördinerende taak valt thans noodgedwongen aan het college toe en kan dientengevolge slechts in beperkte mate verricht wor den. Van achteruitgang van bepaalde posities kan in dit opzicht geen spra ke zijn. Hoiewel het beheer van de middelen (personeel, financiën, grond, informa tie en organisatie en planning) in de eerste plaats als een taak van het gehele college moet worden gezien, achten B. en W. het niettemin nood zakelijk met het oog op de nodige coördinatie, de continuïteit in het beleid en de representatie van het beleid, aparte middelenportefeuilles te onderkennen. Teneinde het gevaar van een Ite igro.te machtsconcentratie bij één indMdueile wethouder en daarmede het gevaar van een oneigen lijke beleidsbeïnvloeding tegen te gaan, hebben zij wel de bepaling opgenomen dat de middelenportefeuil les over verschillende portefeuillehou ders moeten worden verdeeld. Ten aanzien van de door ODRP voor gestelde indeling naar beleidssectoren zijn zij tenslotte van mening, dat, gezien de omvang van enige sectoren een ■'vat verdergaande splitsing gebo den is. Zo lijkt het gewenst een sector algemeen beheer en een sector ver keer te onderscheiden, terwijl de por- De vraag doe resteert is wie met deze topleiding zal of zullen worden belast. Krachtens zijn speaiaal in de gemeen tewet aangeduide funotie komt de ge meentesecretaris het eerst voor deze positie in aanmerking. Om zijn bij- standverlenende taak aan het college en de raad naar behoren te kunnen verrichten zal de gemeentesecretaris niet alleen over ambtelijke bijstand moeten kunnen beschikken, maar zal er ook een organisatorisch verband tussen hem en het ambtelijk apparaat moeten bestaan. In deze positie ver vult de secretaris een typische schar nierfunctie tussen het bestuur en het ambtelijk apparaat B. en W. menen in tegenstelling tot ADRP dat deze scharnierfunctie behouden moet blij ven. Met ODRP zijn zij echter van mening dat die coördinatie nooit volledig door de gemeentesecretaris in zijn dubbelfunctie kan worden vervuld. In deze taak zal hij door een klein team van topfunctionarissen moeten wor den bijgestaan dat collegiaal voor de Classis Leiden over Geref.-Hervormd rk: (I- alf de LEIDEN Donderdag kwamen afge vaardigden van de classis Leiden der Herv. Kerk bijeen in 't Trefpunt te Warmond om zich te bezinnen op de mogelijkheden en de knelpunten in de verhouding Gereformeerd-Her vormd. Twee z.g. 'proefpolders' wer den nader besproken. Mevrouw Cox- Hermanides vertelde wat er in Oegst- geest samen door deze beide kerken en ook met de R.K. kerk wordt ge daan. Bejaardenzorg, jeugdactLvitei- ten, werelddiakonaat, catechisaties, kringen, diensten en een gezamenlijk kerkblad dat huis aan huis wordt verspreid. De praeses, dr. Jansen uit Noordwijk gaf een korte beschouwing vanuit de landelijke situatie. De mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Is er. alleen maar een samenwerking vanuit de nood geboren of is het een wezenlijke op dracht voor elke gemeente? Praktische bezwaren, die geopperd werden vanuit de vergadering, vooral die van niet-theologische aard, legde met name ds. Verdonk naast zich neer. Als hier het struikelblok zal liggen, dan hebben wij onze opdracht niet begrepen. Het is de hoogste tijd om nu samen te gaan. De jeugd immers verliest nu reeds het begrip van te behoren tot welke kerk dan ook. Het enig belangrijke is om sa men gestalte te geven aan het Evan gelie. Het kruis is de magneet, die de mensen zal aantrekken en het middel punt van de eenheid zal zijn, zoals de praeses reeds in zijn opening opmerk te. De oecumenische beweging is dan ook geen op eigen houtje opererende en thousiaste groep mensen met een op keik-hereniging gericht idee fixe, maar zij zijn dienaren van een bewe ging, die de weerspiegeling is van niets minder dan Gods plan met de mensheid. Keuze Om die eenheid te vinden, zullen we onze levens moeten toevertrouwen aan Hem, Die aan het kruis stierf. Vanaf dat kruis trekt Christus alle mensen tot Zich. Dat betekent dat de volgelingen van Hem zich de natuur lijke bondgenoten weten van alle mensen die in deze wereld lijden. Omdat we willen leven in de schaduw van dat kruis, daarom kiezen wij de zijde van hen, die te lijden hebben van rassenwaan, militaire wreedheid, egoïstisch winstbejag of ideologische onverdraagzaamheid van hun mede mensen. Er is vaak een geweldig verzet tegen die eenheid. Er is argwaan, dat een heid hetzelfde betekent als eenvormig heid en gecentraliseerd bestuur, er is angst dat grotere eenheid zou kunnen leiden tot aanzienlijke veranderingen in het leven van alle kerken. Een daarom zoeken we vaak een minder dure vorm van oecumene. Maar door de dood van Gods Zoon aan het kruis is de eenheid vreselijk duuT gekocht In dat licht blijkt dan ook zonne klaar, dat goedkope oecumene met zichzelf in tegenspraak is. KATWIJK De café's mogen in Kat wijk in het toeristenseizoen, ook in het weekeinde tot één uur 's nachts open blijven. In een debat waarin het karakter van Katwijk centraal stond, heeft de raad ten slotte zijn fiat gegeven aan het voorstel van B. en W. De tegenstanders van een later slui tingsuur waren te vinden in de SGP en een deel van de CHU (Pronk en Berkhey). Hun bezwaren richtten zich vooral tegen het feit dat een ontwik keling als deze, het karakter van Kat wijk als familiebadplaats zou aantas ten. De voorstanders van dit compro misvoorstel (de cafhouders hadden gevraagd om tot twee uur open te mogen blijven) stelden dat men de ontwikkelingen niet moet ontkennen en evenmin verhaasten, maar er wel voor moet zorgen dat het beleid wordt aangepast. In deze geest spra ken de heren Van der Plas en Vink. De raad ging akkoord met het voorne men van B. en W. om vestiging van grootwinkelbedrijven in de buurt van het Prins Hendrikkanaal tegen te gaan. Hierbij kon men op enige oppo sitie rekenen van Van Raalte (CCP) en Pronk (CHU) die wezen op het consumentenvoordeel. De eniigje mogelijkheid naar de een heid ds de weg der zelfopoffering. En als je die weg eenmaal betreden hebt, heb je maar twee mogelijkheden: doorgaan of deserteren. Bij Paulus vinden we het recept om door te gaan: de ander uitnemender achten dan zichzelf. Dat betekent niet je diepgewortelde overtuigingen over boord te gooien, maar wel de zuster kerk of de medechristen te benaderen met een gevoel van gespannen ver wachting. In de oecumenische bewe ging ds het zaliger te ontvangen dan te geven. (ADVERTENTIE) efficiënt transport Automobielbedrijf ADRI MULDER B.V. Rljnsburgerweg 86b, RUNSBURG.Tel. 01718-13468 WARMOND De gemeenteraad van Warmond is akkoord gegaan met het voorstel tot verhoging van de haven en kadegelden. In het vervolg zal bij verkoop of verhuur van een wee- keindschip de nieuwe eigenaar of huurder geen ontheffing voor perma nente bewoning meer worden ver leend. De maatregel gaat 1 september U KIEST UIT DE GROOTSTE KOLLEKTIE VAN DE RANDSTAD: 6000m- LEIDEN Lange Gracht 5 Parkeerplaats bij molen De Valk LISSE Kanaalstraat - Heereweg Eigen parkeerterrein topcoördinatie binnen het ambtelijk apparaat zorgt Gekozen wordt voor een directoratenstructuur, omvattende een beperkt aantal grote werkverban den. In de voorgestelde conceptie opereert de hoofddirecteur als een stuwende manager binnen zijn werkverband, ij zal zidh hierbij niet zozeer inhou delijk met de zaken bezig houden, maar hij zal meer de condities moe ten scheppen waarbij de zaken zo goed mogelijk kunnen worden afge daan. Hij zal derhalve niet zelf advise ren, maar hij zal er voor moeten zorgdragen dat de adviezen welke tot stand komen goed zijn. Problemen B. en W. erkennen dat zich met betrekking tot de para-gemeentelijke instellingen problemen voordoen. De ze instellingen zullen ook in de toe komst moeten kunnen beschikken over administratieve en deskundige functionarissen. Ook is het noodzake lijk dat meer dan tot nu toe over en weer informatie wordt uitgewisseld, werkzaamheden op elkaar worden af gestemd een regelmatige uitwisseling van gedachten plaats vindt, kortom dat gecoördineerd wordt gehandeld, overigens met behoud van ieders spe cifieke inbreng. Voorkomen dient te worden dat werkzaamheden dubbel worden gedaan, dat de ene groep ambteneren zich duidelijk tegen een andere groep gaat afzetten, dat stand punten ontstaan die zover van elkaar verwijderd 'liggen dat oplossingen niet meer zijn te bereiken. Een en ander vereist een zekere coördinatie. Hoe deze coördinatie in de toekomst ge structureerd dient te worden zal nog nader moeten worden onderzocht. Hierbij zullen ook de problemen ver bonden aan de dubbele hiërarchie, of zo men wil de 'dubbele pet* moeten worden opgelost. Om tot daadwerkelijke reorganisatie te kunnen overgaan moeten de vol gende randvoorwaarden vervuld wor den: acceptatie in brede lagen en het bewerkstelligen van een mentaliteits ombuiging. De vervulling van deze voorwaarden brengt met zich mee dat de nieuwe structuur slechts zeer geleidelijk zal kunnen worden gerealiseerd. Om deze randvoorwaarden te vervullen zal de uitvoering van een intensief program ma van scholing en vorming van 'brede lagen van het ambtelijke appa raat nodig zijn. Hierbij zal aan een intensieve personeels- en organisatori sche begeleiding net kunnen worden ontkomen. Op dit moment is het personeelzorgaan van de gemeente voor deze taak onvoldoende toegerust, terwijl de eigen vaktechnische organi satorische inbreng nog ontbreekt. Het ds een eerste vereiste dat alvorens tot ingrijpende reorganisaties wordt over igegaan de desbetreffende organisatie onderdelen op de vereiste sterkte wor den gebracht. Vandaar nog geen revo lutie op 1 september. LEIDEN Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Lelden: Hooglandse Kerkgracht 4. De ope ningsuren zijn dinsdagochtend van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur; donderdagmiddag van 14 tot 16 uur, vrijda gochtend van 9.30 tot 12 uur. Telefoonnum mer 01710-30360. FILMS IN LEIDEN TOT 6 JUNI STUDIO: Steenstraat 39. tel 33210. 'Pat Garret en Billy the Kld' 14 jr. dag 14 30. 19.00 en 21.15 uur. zo en 2e pinksterdag 14.30, 16.15 rnir, 19.00 en 21.15 uur. LIDO: Steenstraat 39. tel 24130, 'Le Magnifi- que'. Ujden zie Studio. LUXOR: Stationserg 19, tel 21239, 'De Kanon nen van Navorone' 14 Jr, dag 14.00 en 20.00 CAMERA: Hogewoerd 49 51. tel 24919. "Louis de Funés als taxichauffeur' a.l. dag 14.30, 19.00, en 21.15 uur en belde Pinksterdagen 14, 16. 19 en 21.15 uur. Nachtv. vr. za, 23.30 uur "Bonny and Clyde' 18 jr. TRIANON: Breestraat 31. tel 23875, "Dr ZJivago' 14 jr, Elke avond 20 uur en ma, di. do en vr 14.00 uur. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 31 mei tot tweede pinksterdag "s morgens 8 uur door de Doeza- apotheek. Doezastraat Lelden en de apotheek Van Br eest Smallenburg Loevestein Leider dorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek. Wilhelmlnapark 8. en de apotheek Voorschoten. De dienst wordt waargenomen van maandag tweede pinksterdag 's morgens 8 uur tot vrijdag 7 juni door de apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd te Leiden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Beker, Lljtweg 4 Oegstgeest. DINSDAG 4 JUNI Drlfsttraat 49. 10.30 tot 11 30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 5JUNI Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 6 JUNI Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads- V RIJD AG 7 JUNI LAK-theater, Levendaal 150, 8.15 uur: opvoe ring van 'Droomspel'. ZATERDAG 8 JUNI Gehoorzaal, 8 uur: jubileumconcert Kath. Leldse Harmoniekapel t.g.v. 25-jarig bestaan. TENTOONSTELLINGEN Botermarkt 3: Galerie Van der Vllst. zeef drukken Hans Landsaat. keramiek Baps van Elsdingen en kleuretsen van Hans Vleugels. Tot 30 juni. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. donderdag tot 21 uur. Museum Volkenkunde, Steenstraat 1: 'Zuid zee uit de doeken', maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot het eind van dit jaar. Den Burcht Leiden: buitenexpositie beeld houwwerken. Elke dag van 10 uur tot zons ondergang. Tot en met 3 Juni. Burgsteeg 2a Lelden: tentoonstelling van aardewerk en schilderijen. Tot 28 mei. Geo pend van 14 tot 1 uur. Vrijdag en zaterdag 2 uur. Pieterskerkgracht 9 Lelden: groepstentnon- steUlng Ars Aemula Naturae, tot 31 mei. Open maandag-vrijdag van 10 tot 17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Steenstraat la Leiden: donderdag ook van 19 tot 21.30 uur zaterdag en zondag van 11 tot 16 uur. tentoonsteUlng t.g.v. 100-jarlg bestaan van de stereochemle. Drukkerij De Bink Lelden, Roosevelt-dmai 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Nlko Koumen. tot 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot en mat vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Koord-Studlo, Ouda Rijn 88 Lelden: tekenin gen. schilderijen an aquareUen van Renzo Boekhoudt, tot 20 mei, maandag t.e.m. vrij dag van 15-23 uur. zondag 15-18 uur. Bezoekuren ZiekenhuizenDlaconessenhuls, le tl dageUJks van 11.00-12.00 uut van 15.45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord, le en 2e klas 11-11.30, 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u, 3e klas 13.30-14.15 en 18.30- 19.30 uur, Kraamufdeling 13.30-14.15 uur al leen voor echtgenoten 19-20 uur Kinderafde ling 15-15.30 u alleen voor ouaers 18.-18.30 line dagelijks van 14.00-19.00 uur alleen voor ouaers zondag 14 00-15.00 uur voor overlga familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen. Vol wassenen dag. v 11.15-12.00 uur en van 14- 14.45 uur en van 18.45-19.45 uur, kraamafde- Ung dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- 15-18 uur en van 18.45-19.45 uur. kln- tot 19.45 uur. kraamafdellng dag van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, fclnderdal- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur, Elke dag 15 tot 16 uur, 18 tot 20 uur Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag 18.30 tot 13.45 uur. Zaterdag en zondag van 15.30 tot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte, Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDERDORP Het hoofdstembureau van de gemeente heeft gis termorgen na 'n nadere telling toch besloten de aan de heer Nievaart van DS'70 toegewezen zetel in de nieuwe gemeenteraad over te heve len naar de Proc. chr. Groepering (lijst 1) van de heer Reugebrink. Volgens dit besluit komt dan ook de heer J. W. de Jong in de Leiderdorp- se raad. De zetelverdeling is daardoor als volgt geworden: Prot. Chr. Groepe ring 4 zetels, PvdA ook 4, WD 6, KVP 2 zetels en PPR 1. De stemmachine in de Meyegaard- school heeft niet gewerkt zoals het moet. De teller voor het lijsttotaal gaf 41 stemmen voor DS'70 aan en die vor het kandidatemtotaal 38. De wet bepaalt, dat in dergelijke gevallen van het kandidatentotaal moet worden uit gegaan. Laat men deze 38 stemmen gelden en niet de 41 van het lijstto taal, dan komt de heer Nievaart net 1 stem tekort om de drempel" te halen. Hij verenigde dan 366 stemmen op zich in plaats van de nodige 367. De heer Nievaart heeft inmiddels be zwaar tegen de nadere beslissing van het hoofdstembureau aangetekend. Hij wenst zich te oriënteren op het lijst totaal van 41 stemmen. Zijn bezwaar kan leiden tot een beroep op Ged. Staten. Verklaren die zijn bezwaar ontvankelijk, dan kan alsnog aan de •v LEIDEN In tegenstelling tot mis leidende geruchten, die door een mu ziekblad zijn verspreid als zou de Engelse popgroep 'Mud' maandag niet op het popfestival 'Pink-in '74' optre den konden de organisatoren van de 'Pink-in' ons meedelen, dat voor hon derd procent zeker is, dat 'Mud' wél in het Jeugdorp aan de Voorsclioter- Prot. Chr. Groepering de vierde zetel worden ontnomen. LEIDEN Een aantal bewoners van het Haagwegkwartier is tijdens een gesprek met een ambtenaar van de Gemeentelijke Woningstichting en de architect van de renovatieplannen Schutte plotseling opgestapt omdat de Gemeentelijke Woningstichting bewo ners die de huurverhoging niet wen sen te betalen en dus huurschuld hebben niet als lid van de bewoners contactcommissie erkent Het comité dat is aangesloten bij het plaatselijke Huurderscomité, eist onmiddelijke er kenning van deze bewoners als vol waardig lid. Een andere voorwaarde voor voortzet ting van het gesprek is, dat de schade bij alle benedenbewoners aan de Toussaintkade als gevolg van de riole ringswerkzaamheden, terstond wordt vergoed. Bovendien wil men weten hoeveel de huurverhoging als gevolg van de renovatie gaat bedragen. SASSENHEIM Vanmorgen is een houten loods bij de kleine boerderij van de heer Van den Berg aan het eind van de Industriekade ten gevolge van bortSMtinig in vlammen opge gaan. Ook de inventaris ging verloren. Die bestond uit een aantal buiten boordmotoren, een vrieskast, een was automaat, een bromfiets, winterkle- diing en veevoer. Ook een hooischelf werd een prooi van het vuur. De schade wordt geschat op 15.000 gul den. Er ds verzekering. Overleden: Johannes Straathof. 83 jaar. weg optreedt. Er is wel een andere wijziging in het programma gekomen. De Engelse groep 'Roy Wood's Wiz- zard' zal niet op het festival verschij nen. In haar plaats komen echter de Engelse groep 'Sparrow* en de Neder landse formatie 'Earth Rirc'- In de avond zal het cabaretgezelscnap 'Neerlands Hoop Express' een optre den verzorgen. Verder krijgt dit keer het festival ook een sterk cultureel karakter: de bezoekers zullen zich op allerlei manieren kreatief kunnen uit leven. Ten slotte kunnen we nog melden, dat de Leidse VW speciaal in-verband met het festival zaterdag ëu zcfinen zal zijn tot vier uur. begrafenis. Agnea Zwetsloot 38 Jaar. P. J. de Kokstraat 3 Noordwljkerhout-De Zllk. Uitvaart dinsdag 10 uur in r.k. kerk De Zllk, waarna begrafenis. Arte Slob. 33 jaar, Willem de Zwijgerlaan <1 Voorschoten. Rouwdienst zaterdag 13.30 uur In aula van Rosenburgh to Voorschoten, waarna begrafenis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3