NCRV platform voor het debat met prof. Oberman eoeo dagpscep font Bonden mogen nota Berghaus niet inzien ■H Speciaal weerbericht voor strandliefhebbers Veronica gaat weer etmaal uitzenden II STER zoekt meer zendtijd ...OPROEP CODE WALTER JOST TRODX? /KWAWTET DONDEROAC 30 MET 1974 BÜSiNENLAaVD/RADIO EN TV Van links naar rechts Pro. Verkn;Dr. Bevers Naudé, Prof. Oberman. Gesprekken met Beyers Naudé en Verkuyl Van onze radio- en tv-rerlaerir Niet bereid tot gesprek Mary Perkins over afvloeiingsregeling. Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De directie van de con- fectiegroep Berghaus heeft gisteren geweigerd de vakbonden inzage te verlenen in het reorganisatierapport, ««/..ps ,c wrouni rrvi dat uiteindelijk tot een personeelsin- SMIDJE VERHOLEN krimping met vierhonderd mannen en vrouwen moet leiden. Het rapport is vervaardigd door een extern organisa tiebureau. Blijkens mededelingen van de indus triebonden NW, NKV en CNV is Berghaus wel bereid het rapport ter inzage te geven aan een In de confec- tieindustrie bekende deskundige, die dan eventueel een nader onderzoek zou kunnen instellen. De bonden hou den evenwel vast aan hun oorspronke lijke eis dat een onderzoek naar de noodzaak van de aangekondigde reor ganisatie wordt ingesteld door een in de recente nota van de stuurgroep confectie-dndustrie aanbevolen com missie. De bonden beraden zich nu over hun volgende stap. Ze overwegen op korte termijn een uitspraak te vragen van het ministerie van econo mische zaken, die nog een oordeel moet geven over de nota. De bespre kingen tussen Berghaus en de indus triebonden worden morgen voortgezet. De bonden hebben vooralsnog gewei- gerrd ove>r een afvloeiingsregeling te praten. Het zou de bedoeling zijn de ongeveer vierhonderd werknemers 34. 'Ach zooo.Zijt gij smid van uw vak?' zei de echte hertog von Zwiebelbeiss zu Heisserwursten. 'Een edel en eerzaam beroep! Voorwaar, lk kan u zeggen, ware ik niet van adel geweest, ik zou er bij mijn vader op aangedrongen hebben, dat hij mij HILVERSUM Omdat de iiif/.«-iiily «rn» wior NCRV-radio na de reis van prof. dr. H. A. Oberman en Wim Ramaker aanleidin- liebben ges en tot diepgaande discussie in Nederland over uitspraken van omSnïïs roverober"? ontelaan^dan h^geadze!a^d™I^rhoifnm''AIsof alleen een doodgewone burger smid ren. De thuislanden zag hij tenslotte Amsterdam »n Bm-errH.v gu kunnen worden!' "Begrijp mlJ als platform om zwarte leiders te oefenen en plannen tt' ontwerpen voor een oplossing. prof. Oberman wil de NCRV-radio al? platform fungeren om de gesprekken te kunnen voorzetten. Eerst is er op maandag 2 juni de uitzending van het gesprek, dat prof. Oberman met dr. Beyers Naudé in Zuid Afrika had, van half tien tot half elf op Hilversum 2 FM. Op 17 juni volgt na een gesprek van prof. Obermaln met dr. A. P. Ellis, hoofd SVPlOdeS 'rptnri- J nen van de Wereldraad om de bevrij dingsbewegingen te steunen. Uit ge sprekken bleek hem, dat men dan niet meer geloofde in de goede wil van de blanken. is de wintercollectie de deur uit. De meeste ontslagen zouden vallen in Amsterdam en Beverwijk. Voorts staat een aantal parttimers in Ulft op de nominatie om te worden ontslagen. Ook kon hij zich niet verenigen met uitspraken van de hervormde en gere formeerde synode om Nederlanders af te raden naar Zuid-Afrika te emigre- van de lafdeling immigratie in Pretori- a, een debat tussen prof. Oberman en prof. dr, J. Verkuyl. Prof. Verkuyl zal ook zijn standpunt weergeven in do NCRV-$ds van 17 juni, waarna prof. Oberman in dezelfde uitgave zijn weerwqprd geeft. Na afloop kunnen luisteraars telefonisch reageren. Op 22 juli wordt de serie afgesloten met een I lithrPlHinn \/fln laatste debat tussen prof. Verkuyl en UllUICIUIIiy Vdll Maar eerst is er dus maandagavond TV-zendtijd met het gesprek, dat de hervormde hoogle- raar mét dr. Bevers Naudé, directeur jq UUT Q6W6nSl van het christelijk instituut van Zui delijk Afrika had. 'Het is absoluut noodzakelijk dat wij het zwarte leider schap van Zuid-Afrika in een rondeta- felbijeehkomst bijeenroepen en dat wij santen een gemeenschappelijke po litieke toekomst voor dit land gaan uitwerken', is de mening van Beyers Naudé. 'De grote meerderheid van de zwarte bevolking in Zuid-Afrika zal de apartheid nooit aanvaarden, niet onderschrijven en niet ondersteunen. Als zij dat wel voorgeeft is dat op grond van haar onderhorige positie'. Dc huidige weg die Zuid-Afrika gaat biedt geen enkele mogelijkheid voor een toekomst voor de blanken in Zuid-Afrika. Dr. J. J. Buskes, dr. R. J. van der Veen van de nederlandse zendings raad en dr. W. A. Visser 't Hooft hebben stelling genomen tegen de opvattingen van prof. Oberman. Ook prof. Verkuyl zal dit in de radio uitzending van 17 juni doen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De televisie zendtijd moet uitgebreid worden met 38 uur per week. Dit heeft de commissie 'uitgangspunten' in een rapport voor gesteld, dat op vrijdag 14 juni in de NOS-bestuursvergadering behandeld zal worden. Van deze uitbreiding krijgt de NOS zelf zes uur per week meer. de bestaande A-omroepen vijf uur per omroep, en de TROS. wan neer deze promoveert tot A-omroep 8i» uur. Deze regeling zou moeten gelden voor de eerstkomende vijf jaar. Over het veelbesproken journaal wordt opgemerkt in het rapport, dat dit uitgebouwd moet worden en kwa litatief verbeterd. Het zal echter niet opiniërend mogen zijn en er zal geen confrontatie van meningen zijn. Bij de nieuwsselectie moet men onpartij digheid voorstaan en de relevantie van de gehele bevolking of van groe pen zijn belangrijke criteria. 'Nog kansen' Hij meent echter dat er nog kansen zijn voor een vreedzaam overbrug gingsproces als het nodige wordt ge daan aan vorming, training, en actie ve inschakeling van dc zwarte bevol king op bestuurlijk en politiek ge- bied. Dr. Beyers Naudé gelooft dat in fv Ttf _L* Zuid-Afrika een openhartig en eerlijk- |Jr# JVlClItSnUi 1611611 gesprek tussen de verschillende'bevol- kingsgroepen mogelijk moet zijn. 'jMilHp7 Slffar6l Want negentig procent van de blanken O is lid van een kerk, zeven en zestig procent van de zwarten ook. Het gaat er bij het zoeken naar oplossingen dan wel om dat men het christen-zijn met oprechtheid belijdt. Uitspraken van prof. Oberman na zijn bezoek samen met Wim Ramaker, die voornamelijk met letterkundigen sprak, hebben bij verschillende Ne derlandse theologen nogal wat stof doen opwaaien. Prof. Oberman distan- cleerde zich na gesprekken met tegen standers van de apartheid van plan- UTRECHT Dr. L. Meinsma heeft een klaaht ingediend bij de reclame code commissie tegen het gebruik van hot woord 'mild' in een advertentie campagne van Gladstone. Hij vimd het woord 'mild' misleidend, omdat Gladstone qua teer- en nicoti negehalte blijkens een onderzoek van de consumentenbond tot de 'midden klasse' behoort Ook de uitspraak 'mild maakt vrienden' noemt dr. Meinsma misleidend, daar 'het ge bruik van Gladstone-Mild sigaretten zelfs de dood ten gevolge kan hebben, gezien de inmiddels onweerlegbaar aangetoonde samenhang tussen siga rettengebruik en verschillende zeer ernstige long- en hart-vaat-ziekten'. HILVERSUM Radio Veronica heeft besloten vanaf l juni weer 24 uur per etmaal te gaan uitzenden. Zij gaat haar programma's op locatie maken, dat wil zeggen dat de mobiele- Veroni ca-studio elke dag in een andere plaats van Nederland staat. Hier en Nu extra over Mozambique Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de NCRV-radioru- briek 'Hier en Nu Extra' die vanmor gen om half twaalf op Hilversum 2 wordt uitgezonden, geeft Noortje van Oostveen indrukken van het bezoek dat zij onlangs bracht aan Mozambi- ue. Zij nam interviews op met Chissano, leider van de bevrijdingsbeweging Frelimo, met de gouverneur van het district Beira en met leiders van democratische en politieke groeperin gen in Mozambique. Een reportage van Noortje van Oost veen over de assemblee van de confe rentie van Afrikaanse kerken wordt vanavond uitgezonden in de NCRV- rubriek 'De kerk vandaag' om kwart over zeven op Hilversum 2. ADVERTENTIE DE BILT Even al in voorgaande jaren zullen ook dit jaar m,i.v. 1 juni gedurende de drie zomermaanden ...-....„k door het KNMI speciale strandweer- FERDINAND verwachtingen worden uitgegeven. De ze zijn te beluisteren in de telefoni sche weerberichten die ingesproken worden om 07.30, 08.30, 10.30 en 12.30 uur. Hierbij wordt tegemoet gekomen aan de wens om voor speciale gebie den regionale weersverwachtingen te verstrekken. De strandweerverwach tingen hebben betrekking op de stran den van de Waddeneilanden, de kust van Noord- en Zuid-Holland en de stranden van de Zeeuwse en Zuidhol landse eilanden. niet verkeerd, goede vriend', glimlach te de hertog vriendelijk. 'Ik kon al leen geen smid worden, omdat de zorgen voor het vaderlijk grondbezit mijn volle aandacht en werkkracht opeisten. Maar toch heb ik mij louter uit liefhebberij bekwaamd in het ede le smidswerk. Ik begon met eigenhan dig mijn paarden te beslaan. Dan herstelde ik zelf de oude wapens uit de wapenzaal. Ik maakte de smeedijze ren lichtkronen en repareerde de koetsen, calèches en vigilantes. Ei laas. die tijden zijn voorbij. Ik heb het rollend materieel, dat reeds zo lang bezit was van ons geslacht, aan de kant moeten doen. Er was geen geld meer voor. Weg paarden.weg wapens! Och och.en wie rijden er nu paard? Dat zijn de berijders van de politieke stokpaardjes en wij ede len zijn er het slachtoffer van. Zorg ervoor, dat de adel geen koetsen meer kan houden en noem dat dan met een vreemd en onbegrijpelijk woord be- zitsspreiding. Jaja.er is zó goed door de belastinginspecteurs en minis ters van financiën met mijn bezit ge spreid, dat ik geen cent meer over heb. Slechts één oude bediende rest mij nog*. 'Jaja, het is inderdaad vreemd', moest sraddje Verholen toe geven. 'U heeft geen geld, geen perso neel en geen koetsen meer, maar een ander heeft ze ook niet. Een rare manier van spreiden, want nu heeft heleméél niemènd meer wat. Maar wat ik zeggen wou? Hoe komt u eigenaar van dit mooie kasteel la, nu gevangen te zitten? Er looptf zo'n nagemaakte hertog door het teel rond. Heeft die dat soms op geweten?' 'Het is droevig gend maar hét is waar', zuchtte de her 'Ik zal u het verhaal vertellen, was op een winteravond, nu ongei een driekwart jaar geleden. De ken en landouwen rondom mijn waren bedekt met een dikke sneeuw en het vroor, dat het kra; De wind gierde om het huis en 1< in de schoorstenen. Maar binnen het behagelijk warm. En stelt u nu eens voor, dat u in zulk buiten had gelopen met uw kl< zoontje aan de hand. Stelt u voor, ge verdwaald waart en dat ge lichten zag opdoemen van een kast dat onderdak, voedsel en war bood. Wat zoudt ge dan gedaan ben?' raag Brush Out Hahspray Waarom zou u meer betalen? Fanthomt als béste uit debus. Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM De STER verwacht na het verdwijnen van Veronica en Noordzee op de drie Hilversumse zen ders de vraag naar radiozendtijd voor reclame niet te kunnen opvangen. In het jaarverslag over 1973 stelt de STER voor uitbreiding van zendtijd op Hilversum 3 bij voorkeur rond de nieuwsberichten van 's morgens acht en negen uur en 's avonds zes uur. Ook zou radio-reclame gegroepeerd kunnen worden rond de nieuwsuitzen dingen op zondag. Tenslotte wordt voorgesteld reclame uit te zenden tus sen lichte grammofoonmuziek. In 1973 heeft de STER meer aanvra gen voor televisie- en radioreclame gehad dan ooit tevoren, ondanks de oliecrisis. Ook in de eerste maanden van 1974 was vooruitgang. De netto resultaten waren vorig jaar ƒ113.6 miljoen tegen 105.1 miljoen. De televisiezendtijd werd met uitzon dering van juli en augustus geheel verkocht. De radio-zendtijd was ook in de zomermaanden volledig ver kocht Rac);o vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.X1 Ochtendgymn. 7.20 SDag met een plaatje. (8.00 Nws: 8.11-3.20 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi- o. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen: popul. verz.pl.progr. (11.00 Nws: 11.03- 11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S> Rondom Twaalf, met Groenteman en 11,55 Seursber. 12.30 (S) Wekel. sportrevuo. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S> Muz. rond 1900 (1). 14.00 Italiaanse opera-duetten. 15.00 (S) As pecten: kunstrubr. 16.00 Nws. 16.03 Radio- Journaal. 16.05 (S) Jumbo-Set: muz. en mf. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Ultz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur: Inf. en komm. over zaken van kerk en saraenlev. NCRV: 19.00 <S) Leger des Hedls- kwart. 19.15 Kerk vandaag: nws en comm. 19.35 (S> Veel cevr. gewijde muz. 30.00 (S) Zo maar zomers. 21.55 (S) Kerkorgelcono.: klass. muz. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 22.50 Dit ls wat Jou land geword het. 23.05 SKlass. muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.08- (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij do tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maatsch.-lnf. 0.20 Onder de hoogtezon: v.d. zieken. 10.00 (S) School radio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Klass. ork.muz. 11.30 Hier en nu special. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volfcsmuz. 12.15 (S) Licht ork. met kinderkoor en zangsoliste. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.53 (S) Herv. middagpauzedst. 13.13 (S) Draaischijf I: Uchte gramm.muz. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Draaischijf II. 15.00 (S) Pianorecital: klass. muz. 15.30 Nws. 15.33 (S) Kamermuz. van Nederl. componisten. 16.00 Uur natuur, met 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier cn nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO: 19.00 Trefpunt: gespr. 19.30 (S) Mod. muz. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Radloj hilh. ork.: klass. en mod. muz. 21.30 (S) Alertl op het vlak van muz. en maatsch. 22.05 (S) Foe Moe. 22.30 Zeshoog houdt de Lift weer tegen. 22.55 Cabaret-Profiel. 23.20 <S) Essay - progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radioloumaal. 23.55*24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op je boterham, met 's ochtends, waarin vcrkeerslnf. KRO: Pep. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12.0: Drie tussen de middag, met 13.03 R maar14.03 Popkontakt: Theo Stok Show. NOS: 16.03 Hltmeesters: davei dertig op Drie. ,Pl NOS: 18.02 Joost mag niet eten. T 19.02 (S) Drlo loopt achter. 20.02 (S) Po1 21.02 (S) Sesjun: Jazz en pop live. 22.0 ei Hugo van Gelderen Show. met o.a. N landstalige Top Tien cn Kwiswljs. 22.55 23.02 (S) T S T Sport en 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Slr. 1.02 N !1 wacht. NOS: 5.02 Satésaus Show. EO: 7.00 (S) Matlnata: gevar. lichte muz. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 12.08 Lichte muz. (13.00 weerber. en toneelagenda.) 13.55 BeuHti 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. <15.00 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oi luisteraars. 17.55 Weegschaal. j m 18.00 Nws. 18.05 V.d. sold. 18 30 W( wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. Lichte ork.muz. 10.00 Nws en akt. Intermezzo. 19.35 Pollt. klankb. 19.45 1 muz. 20.00 Lichte muz. (20.30 Nws. Spllntemws.) 22.00 Nws. 22.05 Amusem, v.d. Jeugd. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 Nws TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben: 1. knol, 2. opera van Verdi, 3. bloedluis. 4. boertige nabootsing, 5. part, 6. honingbij. 7. sierlijk, 8. zangstuk, 9. moeraspalm, 10. opgegeven werk. r r i I J i l 4 f i i 1 k k 4 1 4 105 Daar duiken de omtrekken van een grote tank in het duister op. Donkere gestalten lopen eromheen. Het zijn de soldaten van koning Hoessein. Zij brengen hier de nacht door. Mijn begeleider blijft bij een groepje staan en men schijnt met een zaklan taarn op mij. Shalom aleichum', groet ik, want wat zal ik anders zeggen? 'Aleöcbem Sha lom', antwoordt men vanuit het duis ter. Onder de oldafen wordt heftig gedis cussieerd. Ik verta er geen woord van, maar ik voel, dat men mij vriendschappelijk gezind is. Zal ik vannacht werkelijk terug naar Am man gebracht worden? Mijn begelei der zegt, dat we moeten vertrekken. Terug naar de wagen' duldt hij en neemt mijn hand. 'Wij zijn broeders en ik ben blij, dat mijn broeder nu spoedig in zijn vaderland zal zijn teruggekeerd!' Hand in hand lopen we door het mulle zand naar onze wagen terug, waar de beide andere soldaten wachten. Zij hebben voor hete thee gezorgd. Als gast mag ik het eerste HAIEK OPLOSSING Hor.: 1. olm, 3. heg, 6. ark, 9. ei, 10. tabel, 12. ia, 13. repel, 15. manen, 17. ram, 19. mat, 21. lanital, 25. les, 26. aar, 27. torment. 31. bel, 32. els, 34. noria. 36. tegel, 38. Ee, 39. elger, 41. ra. 42. ork, 43. mal, 44. mos. Vcrt: 1. oer, 2. lier, 3. hal, 4. eb, 5. gem, 7. riet 8. kan, 10. tema. 11. lama, 14. palster, 16. nalatig, 18. pi, 20. els. 22. nor. 23. toe, 24. ara, 2». olie, 29. ma, 30. Neer. 31. boer, 33. sero, 34. neo, 35. alm, 36. tel. 37. las. 40. ga. 'Heeft u voor vrouw en kinderen?' wil mijn begeleider weten. Ik knik. 'Ik ben blij, dat de kinderen van mijn broeder hun vader weer terug krij gen. We zullen zeker goede vrienden worden', zeg ik. Mijn gastheer is daar niet mee tevre den. 'We zijn geen vrienden, maar broeders', houdt hij vol. 'Zal mijn broeder mij schrijven als hij weer In zijn vaderland is?' Ik beloof het hem, mits hij me zijn adres geeft. Met onbeholpen hand schrijft hij 'Mo hammed. in mijn agenda. Hij woont in het noorden des lands, vlak bij de Syrische grens. Ik geef hem mijn kaartje. 'Ook mijn mend wil hier graag, dat je hem schrijft, maar hij verstaat helaas geen Engels'. Mohammed krabbelt nog een tweede naam in mijn boekje. 'Achmed Hama- dan.Hoe moet ik hem oodt schrij ven? Mohammed zegt, dat we nu vertrek ken moeten. 'We rijden nu naar de stad. In het televisiegebouw krijg je eens goed te eten. Je kunt je daar wassen en je zult er lekker kunnen slapen. Misschien mag je morgen al terug naar je vaderland'. Hij schudt me nogmaals stevig de hand. Ik ben blij, dat mijn broeder naar zijn gezin mag terugkeren' .Hij zet zich achter het stuur en wij rijden over het hobbelige zand naar de stad. Is het mogelijk, dat ik morgen al thuis ben? Hoe zal men mij in Zwit serland ontvangen? Zè weten hele maal niet, dat ik nog leef. De dag waarop ik afscheid nam van mijn geliefden lijkt me oneindig ver weg. Ik heb nimmer enig levensteken van hen ontvangen. En of ze mijn brieven ontvangen hebben? Nog kan lk het niet geloven, dat mi jr. zwerftocht ten einde loopt. Waar zijn mijn kamera den? Misschien zijn ze al op de terug weg iraar Europa. Of misschien zijn ze toch weer im handen van de Pales- tljnen gevallen. Hopelijk komt onze wagen er doorheen, want niet alle Palestijnen zijn gesneuveld. Ergens in de stad of in de woestijn kunnen ze op ons loeren. Ergens kan een bom ontploffen en ons de lucht inblazen. Onze wagen rijdt nu over een straat Mohammed versnelt het tempo. De straat is donker. Er valt geen schot. We zijn alleen en rijden zonder licht door een dode stad. We slaan een hoek om. Mohammed kent de weg. Door de halfgeopende voorklap onderscheid ik verduisterde rijen huizen. Weer slaan we een zijstraat in en plotseling stopt de wagen. Mohammed opent het por tier. 'Kom maar mee'. De buurt is donker en verlaten. Maar hier kan het Televisiegebouw toch niet zijn! We lopen aan lage huizen voortiij. De zaak komt me wat grieze lig voor, maar Mohammed heeft me verzekerd, dat ik zijn broeder ben. Wij dalen een kleine trap af. Behoed zaam opent Mohammed een deur en we gaan een zwak verlichte kelder ruimte binnen. Een officier verheft zich vanachter een tafel in het midden van de ruim te. 'Good evening!' zegt hij op mij toekomend. 'Welkom in het Jordaan se leger'. Hij biedt me een stoel bij de tafel aan. 'U bent hier op een kommandopost', gaat hij verder. 'Ik neem aan, dat u de Zwitser bent, die als enige nog vermist wordt'. Ik geef hem mijn kaartje en stel me voor. "We hadden u al opgegeven. Vanmor gen hebben we uw kameraden be vrijd. Ze zijn allen in veiligheid. Wat is er met u gebeurd?' Ik vertel hem het hele veihaal, zon der echter het bloedbad in het zieken huis te vermelden. Uw soldaten heb ben mij bevrijd en ik ben hun daar dankbaar voor'. De offdcier wil weten hoe de gueril la's mij behandeld hebben. 'Naar om standigheden niet al te slecht', 'ant woord ik. 'De oorlog was verschrikke lijk. Ik heb nooit geloofd, dat ik het er levend vanaf zou brengen'. Ik ver tel hem, dat in Amman nog meer gijzelaars gevangen worden gehouden, Amerikaanse mannen en vrouwen. Waarschijnlijk zaten ze nog altijd in het huis aan de oostelijke rand van de stad. Het huis lag op een heuvel in de nabijheid van een moskee en een radiozender. Wij hadden daar zelf vier dagen gevangen gezeten. *We kennen die plaats", onderbreekt de officier mij. Dan pakt hij de hoorn van een ouderwetse telefoon en geeft in het Arabisch een bericht door. 'Zo, dat is in orde! Ik heb gemeld dat u gevonden is en dat u nog in leven bent'. Hij geeft mijn begeleider een teken. 'U kunt nu wel vertrekken!' Mohammed brengt me terug naar de wagen. We rijden weer door donkere verlaten straten en stegen. Het is me onbekend waar de rit naartoe gaat. Mohammed heeft over het Televisie gebouw gesproken en ik denk, dat we de stad al weer uit zijn. Ligt het gebouw dan buiten de stad? We rij den zonder licht. Hoelang nog? (wordt vervolgd) 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Oekel's Discóhoek 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal PP 2021 Uitz. v.d. R.K.P.N. VPRO 20.30 Ber. uit de samen leving 20.45 All in the family 21.10 Feest - zorgeloze film 21.50 Worstelaar EO 22.00 "Wind blaast waar heen hij wil 22.15 Kerk en Theologie 22.45 Ars Musi ca NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zeilend door dc Sahara NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Haar eerste liefde 21.40 Kenny Ball and his Jazzmen 22.05 Op uw gezondheid NOS 22.35 Den Haag vandaag 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.20 Kommissar. 11.20 Natuurfilm. 12.05 Inf. en meningen over akt. thema's. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 1645 Journaal. 16.20 Symph. Classlque. 17.05 Klnderprogf. 17.20 Kinderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Bonner Notizen. 18.30 Akt. 18.45 Zand- roann. 18.55 Nordschau-magazlne. 19.26 Aus Llebe zum Sport. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05-9.25, 10.30-11.30 en 11.45-12.15 TV-kursus- sen. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Die Fa Ho des Herrn Konsuntin. (18.40-19.20 Akt.) 20.00 Journaal en weero-erz. 20.15 Dok. progr. 21.00 Can non. 21.45 Kult. magazine. 22.30 Journaal met komm, en weeroverz. DUITSLAND II 16.13 Zwelte Republik. 17,00 Journaal. 17.10 Tekenfilmserie. Aansl.: Mainzelmann- chen. 17.40 Muz.progr. 18.25 Hier kocht der Chef: Schvrelnebraten. Bach. 20.30 Akt. en komm. 21.00 21.13 Disc.progr. 22.15 Rep. 22.45 naai. DUITSLAND III NDR 8 05-12.45 en 16.30-17.30 SchooltelevisH IS.00 Sesamstrasse. 18.30 Jeugdmagi 1 19.00 TV-kursus. 19.30 Schooltelevisiep 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Inf. p» 21.00 Inf. progr. 21.30-22.00 Wete 1 progr. DUITSLAND III WDR 8.05 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9.3' samstrasse.) 16.00 Sesame Street. Schooltelevisie. 17,30 Disk.progr. 18.00 Sesamsirasse. 18.30 TV-kursus. Zandmann. 19.05 Voor Turkse gastarb. Akt. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. Komm. 20.00 Journaal en weeroverz* Man in the sidecar. 21.30 Rep. 21.45 naai. 22.05-22.50 Inf. progr. AARDBEIEN VLA 500 gr. aardbeien 3 dl. water 70. gr. suiker citroensap 3 blaadjes gelatine eiwit De gelatine in ruim water weken, water met de suiker aan de brengen en er de geweekte van het vuur af in oplossen, aardbeien goed wassen, van de kr tjes ontdoen en ze door een wrijven. Een paar aardbeien vooi garnering achter houden. Het w met de opgeloste gelatine en su en wat citroensap door de aardbe puree roeren. Het mengsel onde en toe roeren laten afkoelen tol gelei-achtig begint te worden, aardbeienvla dan in glazen doen met stijfgeslagen eiwit en wat a beien garneren. Menutip: Karbonade, postelein, appelen, aardbcicnvla.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4