IGROFILM OPLOSSING OOR VELE ARCHIEVEN aarbeurs gaat litbreiden Bezig bedrijf Hnder ruimte, makkelijker beveiliging Condities financiële hulp arme landen moeten gewijzigd De Veenman Repro kopieert of 't gedrukt is. Wie doet 'm dat na? Veenman Repro. De verklein- kopieerder. De massa-kopieerder. De gewoon papier-kopieerder. H Veenman EG-Commissie in oud papier Kopiëren op gewoon papier doen er meer. Maar zó datt gedrukt lijkt, doet er maar één. F Veenman Hoesch komt naar de beurs Verzekeraars bespreken rentewinstdeling met overheid Verolme verliest milioenen order Ook bij Amrobank hogere soaarrente Wall Street uiterst flauw EG-ministers van financiën volgende week bijeen ^UW/KWARTET DONDERIMlG 30 MEI 1974 FINANCIEN EN ECONOMIE T17/DL19 ran een onzer redacteuren MSTERDAM Dagelijks roeit de papierwinkel, die het edrijfsteven in zijn archieven ioet bewaren. Tal van bedrij en zijn evenwel met het op- Bfgen van hun administratie- i gegevens zo langzamerhand p een punt aangelandivaarop et vrijwel niet meer mogelijk de papierstroom weg te wer en. De kostbare bedrijf s- uimte is daarvoor veelal niet ost het te veel tijd en ivordt et dus geivoon te duur om nkele mensen iedere dag maar •eer alle paperassen te laten orteren en opbergen in map- en, orders, ladenkasten en wat l niet meer. Js het eenmaal zo ver is, is het ïoment daar, waarop in een bedrijf e* microfilm vaak als een welkome ast wordt binnengehaald. Nog is de licrofi'lm voor sommigen met een raas van geheimzinnigheid omge- Zij denken bij het horen van et woord direot aan spionnen, die iet uiterst kleine camera's stiekum Qcumenten fotograferen. De werke- ijkheid is echter wel d'ets anders Wierlei papieren licrofilmen, d e naam zegt het ei genlijk al, is het filmen (foto graf e- en) van allerlei papieren, die moe- en' worden bewaard, met behulp ran een daartoe speciaal geconstru- erde camera, of microfilmapparaat. Iet behulp hiervan worden de docu- ienten vastgelegd op een film, die 'n llengte varieert van 30-65 meter .al naar gelang het materiaal waar- lit zij is vervaardigd) en die een ireedte kan hebben van 16 of 35 nm. Doordat de te filmen documen- en 40 of 24 maal worden verkleind :an één filmstrook zo ruim 3000 ifbeeldlngen bevatten. >oms nog wel meer, want vaak kun nen op één filmstrook twee beeld- jporen worden opgenomen en bij de meest moderne methoden worden voor- en achterkant van het docu ment ook nog eens tegelijk op de vastgelegd. In een klein doosje ran nog geen 10 cm middellijn kan »p deze wijze dan ook de. hele aaroplage van de grootste kranten n 'Nederland toch altijd gauw sen 10.000 krantepagina's gemak- :elijk worden opgeborgen. Vele voordelen De voordelen van het microfilmsy- iteem zijn legio. Onmiddellijk ipnngt de ruimtebesparing naar vo- •en. Door gebruik te maken van nicrofilms is het mogelijk de be- itaande archiefruimte zeker met 95 iet te verminderen. Maar er zijn neer voordelen op te noemen. Neem >ijv .het punt van de beveiliging. Door zijn grote omvang is een pa- heren af chief zeer moeilijk te be- ichermeri tegen allerlei calamiteiten, üet een microfilm is dat veel een voudiger. Deze kan simpelweg in kluis worden opgeborgen. En wat te denken van de kosten van verzending als grote hoeveelheden laperasscn moeten worden ver stuurd. Als 1000 vel papier moet worden verzonden in ons land, dan dat al gauw een kilo of 6, waar Met dit terugleesapparaat is bet mogelijk op microfilm vastgelegde documenten snel te reproduceren. voor aan de PTT ruim 6 moet worden betaald. Dezelfde hoeveel heid papier op microfijm zou .voor 40 cent de deur uit kunnen. Nieuwste snufjes De nieuwste snufjes op microfilmge bied worden vandaag de dag toege past bij de computer. Dit apparaat pleegt dagelijks een onafzienbare, stroom ke ttingf ormul leren uit te braken, waarop de informatie, waar- van wij kennis willen nemen, is opgenomen. De. vraag is gerezen mede met het oog op de bestaande schaarste aan papier en de stijgende papierprijzen hoe kunnen wij de ze papierstroom indammen? De oplossing verschaft ook hier rle microfilm en wel een zgn COM* installatie, anders gezegd computer output on microfilm. Met behulp hiervan wordt de informatie, die anders op kettingformulieren zou worden afgeleverd, rechtstreeks op microfilm vastgelegd. Eenvoudigweg door een microfilm-eenheid aan de computer te koppelen. Besparing Niet alleen maakt dit een grote besparing op papier en ruimte voor het opbergen ervan mógelijk, maar ook gaat het allemaal veel sneller. De bestaande aan de computers ver bonden sneldrukkers zijn in ver houding tot dó verwerkingssnelheid van de computer zélf maar erg langzaam. Met het COM-ysteem kunnen evenwel gemiddeld een 70.000 tot 125.000 lettertekens per seconde op microfilm worden opgetekend, of ca. 20.000 regels per minuut. Dat is tientallen malen sneller dan het bedrukken van pa pier in zijn werk gaat. Op déze wijze vergt de verwerking van de complete inhoud van een pocketboek bijv. slechts luttele seconden. Als de zaken eenmaal op microfilm staan is het met behulp van een terugleesapparaat mogelijk de ge wenste documenten zeer snel en op de originele grootte te reproduce ren. Het is dan niet meer nodig kostbare werktijd te verspillen om dn stoffige archieven te zoeken. Maar ook zijn de miorofilm-gegevens eenvoudig en goedkoop te duplice ren. Dit madkt het mogelijk i gede centraliseerd; te-werken doordat van ■de originele microfilm kopieën kun nen worden gemaakt Loondienst Niet ieder bedrijf zal zijn eigen micröfilminstallatie kunnen of wil len bezitten. Geen nood, microfilms v/orden ook in loondienst vervaar digd in ons land. Een van de bedrij ven, die zich daarmede bezig houdt is Kodak in Odijk. In dat geval vertrouwt de klant zijn documenten, die hij op microfilm wil hebben, toe aan Kodak, die zich .ook belast met het ontwikkelen van de door klan ten zelf vervaardigde microfilms. De verwerking van de documenten van de klanten geschiedt -bij Kodak zodanig, dat geheimhouding is verze kerd. De afdeiung waar dat gebeurt is voor slechts enkele ingewijden toegankelijk en wordt 's nachts elek tronisch bewaakt. Alles wordt eraan gedaan om te voorkomen, dat de aan dit bedrijf toevertrouwde stukken in onbevoegde handen komen. Naar de klant Kodak gaat echter ook met zijn microfilm apparatuur naar de klan ten-toe. Zo worden tijdens het week einde hele bevolkingsregisters ge microfilmd. Als een dergelijk bevol kingsregister op microfilm dan in een kluis wordt bewaard is het niet meer mogelijk, dat. zoals nog niet zolang geleden in Hellevoetsluis ge beurde, een heel bevolkingsarchief verbrandt. Van een zeer grote brandbaarheid van de microfilms zelf in het verleden was daarvan nog al eens sprake kan nauwe lijks nog worden gesproken. De films worden nl. tegenwoordig van materialen vervaardigd,, die aanzien lijk minder brandbaar zijn dan voor heen het géval was. Voor nageslacht Wie maken er nu al zoal gebruik van het microfilmsysteem. Dat zijn, zoals gezegd, vele bedrijven, die hun ar chieven op microfilm laten vastleg gen. Maar ook gemeentelijke archie ven worden steeds meer aldus voor het nageslacht bewaard. En dan nie1 te vergeten de banken* levensverze keringmaatschappijen en ziekenfond sen. Instelingen, die dagelijks met grote hoeveelheden op papier vastge legde documenten en kaartsystemen werken. Voor deze bedrijven is de microfilm een uitkomst. Zo ook voor de politie, die veelvuldig van de microfilm gebruik maakt voor het vastleggen van vingerafdrukken, fo to's van verdachte personen, platte gronden van steden en wat dies meer zij. Bij Kodak voorziet men een grote toekomst voor de microfilm. Het systeem biedt tal van mogelijkhe den, waarvan heden ten dage nog lang niet in voldoende mate wordt gebruik gemaakt, zo meent men. [■RECHT Tekort aan overdekte expositieruimte is er de oorzaak n, dat de Jaarbeurs in Utrecht binnenkort tot een verdere uitbrei- n de Jaarbeurs. algemeen directeur van de Jaar- urs drs. J. H. D. van der Kwast, ■klaarde desgevraagd, dat reeds een ïdiet van anderhalf miljoen gulden schikbaar is gesteld om de uitbrei- Pig van de hallenruimte voor te reiden. In qugustus zal naar ver- chtiin-g 'hét bouwbesluit worden ge- men. Jaarbeuris. heeft ;ue baten en lasten obeurzencongressen cn verga der- itrum, restaurantbedrijf en andere pviteiten (totaal ruim 25.5 miljoen (lden) opgesomd in een gecombi- jerd overzicht. Daaruit blijkt wel jt de beurzen bijvoorbeeld 24.3 mil- fn gulden opleverden en dat de staurants en het congres- en verga- jrcentrum bijna 23 procent van de ^zet vormden. it restaurantbedrijf is nog steeds n zorgenkind, zo verklaarde direc- er *ur Van der Kwast desgevraagd. Vo- dt - rig jaar moest er opnieuw geld bij, omdat het restaurantbedrijf vooral in de zomerm aamden c ontinuïteit mist. De Utrechtse jaarbeurs heeft vorig jaar een batig saldo genoteerd van 636.000, zo blijkt uit het jaarver slag. In 1970 was er nog een fors verlies van /-5.4 miljoen; in 1971 een win9t van 781.000 en in 1972 een verlies van 257.000. Verwacht wordt dat de resultaten dit jaar weer bedui dend beter zullen zijn EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gis teren): Akzo 59.00-59.10 (59.20): Hoog ovens (77.70); Philips 30.90-31.00 (31.10); Unilever 111.20-112.00 (111.70); KLM (64.90). (ADVERTENTIE) Veenman, ontw.nr. 1037. Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-24 85 65 Uitgiftekoers emissie Bredero UTRECHT De koers van uitgifte van de eerder aangekondigde claime missie van 3.884.600 (certificaten van) aandelen door Verenigde Bedrij ven Bredero NV is vastgesteld op 360, zo heeft de onderneming be kendgemaakt AIR somber over '74 ROTTERDAM Automobielindus trie Rotterdam (AIR) is ten aanzien van het resultaat over 1974 niet opti mistisch gestemd. Op langere termijn heeft de directie echter vertrouwen dat de situatie zal verbeteren. Als gevolg van de energiecrisis is de ver koop van automobielen (alle merken) is het eerste kwartaal van 1974 met 32.5 pet gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, zo blijkt uit het jaarverslag. In 1973 heeft AIR beleden onder de slechte gang van zaken in de automo bielbranche. De winst na belasting daalde zodanig (van 581.000 tot 135.000) dat het dividend moet wor den verlaagd van 160 tct 60 per aandeel van 1000. Het resultaat werd ook nadelig beïn vloed voor het teruglopende onder houd- en reparatieaanbod, enerzijds veroorzaakt door de steeds beter wor dende kwaliteit van het produkt, maar bovendien doordat desondanks de automobilist steeds minder bereid is aandacht en kosten te besteden aan een geregejd onderhoud van zijn wa gen. 'Het is een veélgéhoorde misvat ting dat het onderhoud van een auto te duur zou zijn geworden. Een feit is dat het regelmatig onderhoud niet meer dan 10 pet van de kosten per gereden kilometer bedraagt. Het is duidelijk dat de verkeersveiligheid met deze gang van zaken allerminst 2ediend is', aldus de directie. BRUSSEL Uit de gebouwen van de diensten van de Europe se Commissie ir. Brussel is in de loop van de jaren 1969 tot en met 1973 in totaal 769.039 kilo oud papier weggehaald. Het weghalen is door de com missie bij contract toever trouwd aan een Brussel de on derneming, die deze goederen opnieuw bewerkt. Het oud papier heeft de com missie ruim 300.000 Belgische francs opgebracht, dat is onge veer 21.000 gulden. Het jaar 1969, zo blijkt uit de cijfers, was een goed oud papier-jaar. Uit de EG-kantoren kon toen 203.324 kilo oud papier worden weggehaald. Die hoeveelheid daalde tot 114.990 kilo in 1972. Vorig jaar steeg ze weer tot 115.825 kilo. ADVERTENTIE Amsterdam 020-248565 Bühnnina-Tetttradc sr. Eindhoven 040-6 25 68 Zwolle 05200-37833 NSU optimistisch DEN HAAG De leiding van de Nederlandsche Scheepvaart Unie NV is optimistisch wat het resultaat over 1974 betreft. Dit is in de jaarvergade ring medegedeeld. De cijfers over de eerste vier maan den en de prognose voor het eerste halfjaar van 1974 zijn gunstig. De spreiding van de belangen van de onderneming heeft in het verleden vrijwel altijd meegebracht, dat tegen vallers in de ene tak van het bedrijf min of meer door een andere tak werden gecompenseerd. Thans kan het bestuur echter sinds een maand of acht constateren, dat in praktisch alle sectoren van het NSU- concern zich een stijgende lijn voor doet wat betreft de omzetten en de exploitatieresultaten AMEV naar Engeland AMSTERDAM De AMEV in Utrecht heeft in Engeland een levens verzekeringsmaatschappij opgericht, genaamd AMEV Life Assurance Ltd. De nieuwe maatschappij, die op 1 juli met haar werkzaamheden zal begin nen en een aanvangskapitaa! heeft van 500.000 pond, zal een vorm van levensverzekering op de markt bren gen waarvoor de belegging geschiedt in aandelen, onroerend goed en vaste rente dragende waarden. Het Alge meen Beleggings Consortium, een van de Nederlandse werkmaatschappijen van AMEV. past dezelfde belegg;ngs- vorm al sedert 1963 toe. In het nieuwe Engelse bedrijf wordt deelgenomen door Bankers Trust In ternational te Londen. AMSTERDAM Hoesch, de Duitse partner van Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken in Estel, heeft voor haar aandelen notering aangevraagd de beurs var Amsterdam. De eerste notering zal op 12 juni plaatsvinden. Het introductiebericht verschijnt van daag. Notering wordt gevraagd voor het gehele aandelenkapitaal van Hoesch, groot nom. DM 569 miljoen. Reden van de noteringsaanvrage is 1. Hoesch meent, dat het belang van haar aan deelhouders wordt gediend met een notering van de aandelen op meerde re plaatsen (de aandelen worden mo menteel alleen aan de Duitse beurzen genoteerd) en 2. Hoesch venvacht, dat door de notering in Amsterdam de bestaande discrepantie tussen de koer sen van de aandelen Hoesch en Hoog ovens zal afnemen DEN HAAG Ér is een gesprek tussen de regering en de levensverze keringsmaatschappijen over de rente winstdeling aan de gang. Dit heeft het bestuur van de Nationale-Neder- landen in de jaarvergadering medege deeld. Het noemde de afschaffing van no-claimkortingen bij autoverzekerin gen gee>n haalbare zaak. 'Het publiek is zeer gehecht aan deze korting en het zou afschaffing ervan niet accepte ren. Afschaffing zou wel kunnen, als alle maatschappijen het zouden doen. Het is echter wel zeker, dat een aantal verzekeringsmaatschappijen niet zou meedoen en dat maakt afschaffing van de kortingsregeling onuitvoerbaar'. Het publiek legt een toenemende vcorkeur voor risicoverzekeringen in plaats van gemengde risico-kapitaal- yerzekeringen aan de dag Van het aantal gesloten nieuwe levensverzeke ringen maakten de zuivere risicoverze keringen in 1972 ongeveer 28 procent uit van het totaal. In 1973 was dit gestegen tot 33 procent. ROTTERDAM Het scheepsbouw- concern Rijn-Schelde-Verolme is een order van 100 miljoen gulden kwijtge raakt. Een Amerikaanse combinatie, die deze order had geplaatst heeft de opdracht ingetrokken. De reden is een verschuiving in het boorprogramma op de Noordzee. Dit verlies zal, zo -'eelde een woordvoerder van het con cern mee, geen nadelige gevolgen heb ben voor het bedrijf. De orderporte feuille is goed gevuld. De joint venture van drie Amerikaan se bedrijven, Brown and Root, Ocea nic Contractors en Sedco Internatio nal, had drie maanden geleden bij RSV een pijpenlegger besteld. Deze was bedoeld voor de activiteiten van de ondernemingen met betrekking tot olieboringen in de Noordzee. RSV kon nog niet zeggen hoe groot de schade is, die het bedrijf als gevolg van de annulering heeft opgeopen. Er worden nog onderhandelingen ge voerd met de combinatie. Misbruik van ontvangen gelden Van een medewerker DEN HAAG De rijke geïndustrialiseerde landen zullen de wij ze, waarop zij financiële kuip aan arme ontwikkelingslanden ver strekken. drastisch moeten wijzigen. Tot nu toe werd een grooot deel van die financiële hulp verleend op zg. zachte D.A.C.-condities. Deze zachte condities houden o.a. in een looptijd van 30 jaar, een aflossingsvrije perio de gedurende de eerste 5 of 10 jaar, en een rente van ten hoogste 3 pro cent per jaar. Deze zachte DAC-condi- ties zijn bepaald door de Development and Aid Comittee van de Organisatie voor Economische en Ontwikkelings samenwerking van de Verenigde Na ties. In Indonesië hebben vele hoogleraren de laatste jaren reeds hun bezwaren tegen deze leningscondities kenbaar gemaakt, in het bijzonder tegen het feit, dat het latere generaties zijn die de aflossingsverplichtingen moeten betalen. Door zulke condities wordt de noodzaak voor het zittende regime om een heldere uiteenzetting betref fende de besteding van de ontvangen leningen aan de bevolking te geven, niet gestimuleerd. Wanneer de lenin gen bovendien bestemd zijn voor de dekking van algemene invoer-uitga- ven, is het duidelijk dat daarmede de deur voor grote knoeierijen wordt epen gezet De techniek der zg. 'over- prijzen' doet de rest. Het verschil tussen de lage rente van leningen op DAC-co ndities en die welke in het normale handels- en financiële verkeer gelden, heeft ech ter nieuwe vormen van misbruik van de bereidheid van rijke landen om ontwikkelingslanden financieeël te helpen, doen ontstaan. Zo zou Venezu ela onlangs enige honderden miljoe nen dollars op DAC-condities hebben geleend voor uitvoering van industrië le projecten. De helft van het geleen de bedrag werd echter niet benut, maar op de internationale markt uit gezet tegen een rente die ongeveer 12 procent per jaar bedraagt. Het is duidelijk, dat dat niet de bedoeling van de leningverstrekkende rijke lan den is geweest. Andere versie Indonesië heeft daarop een andere versie. Onlangs leende het Indonesi sche staatsoliebedrijf PERTAMINA van Amerika en van Japan ieder 200 miljoen dollars op DAC-condities voor investeringsdoeleinden in het land. Deze investeringen zouden gemakke lijk bekostigd kunnen worden uit de resuachtige opbrengst van de Indone sische aardolieproduktie. Maar PER TAMINA zet die eigen inkomsten van het Indonesische volk liever tegen de internationaal geldende rente uit bij in het buitenland gevestigde bedrij ven. Daardoor heeft de Indonesische regering dan ook in het lopende jaar nog steeds buitenlandse financiële hulp nodig. Op bevestigde berichten, die in Dja karta circuleren, noemen ook de Cen trale Kamer van Koophandel in Den Haag als een organisatie die, via tus senpersonen, zulke zachte leningen op DAC-condities aan Indonesië aanbiedt. Of de bedragen die daarbij genoemd worden eventueel uit het stuwmeer van de Nederlandse Ontwikkelings hulppost zullen moeten komen, is niet duidelijk. Maar wel is het zo, dat aan het misbruik van de zachte lenings condities die door de DAC zijn uitge werkt, zo snel mogelijk een einde moet worden gemaakt om de ontwik kelingssamenwerking niet opnieuw in opspraak te brengen. AMSTERDAM De rentevergoedin gen op enkele AMRO spaarvormen worden met ingang van 1 juni a.s. gewijzigd. De rente op stortingen, ge daan op spaarrekeningen met een vaste looptijd van 4 jaar wordt 9 (was 8,5) pet en die op spaarrekeningen met een vaste looptijd van 5 jaar wordt 10 (9) pet. De overige rentevergoedingen blijven ongewijzigd. DOW JONES INDEX Indus!. Sporen Utlll. Obi. Mods 24 mei 816.65 162.14 71.39 68.88 28 mei 814.30 161.91 74.07 68.87 29 mei 795.37 Awnd. Obi. lot. II. L. 24 mei 13.740 1.851 1.100 431 28 mei 10.580 16.560 1.741 634 713 29 mei 12.300 1.662 308 1.000 Koersen «n Montreal (ADVERTENTIE) m Veenman. antw.nr. 1037, Rotterdam i I fnr»r»mon Rotterdam 010-134980 fes. iltSCI #£7# I Amsterdam 020-24 85 65 Eindhoven 040-625 58 Zwolle 05200-3 78 33 rmemin| v»n Bührmann-Tetterode ni NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon Ollo noteerde gisteren S 29%-% <29%- Unilever S 4174-4274 (4174-42); Philips S 1174-11% (14%-%) en KLM S 24-% <24-*i). Opgave Hornblower and \Seeks. BRUSSEL De Europese ministers, van financiën komen volgende week donderdag in Luxemburg bijeen. De raadzitting zal worden voorgezeten door de nieuwe Duitse minister van financiën, Hans Apel. Daags tevoren, op woensdag 5 juni, komen de minis ters van de drie Beneluxlamden, Duitsland en Denemarken bijeen, om de naleving van de onderlinge mone taire afspraken na te gaan en te verbeteren. De ministerraad zal zich hoofdzakelijk bezighouden met de economische richtlijnen die de Europese Commis sie, het dagelijks bestuur van de EEG, al in maart heeft opgesteld en met de rol van het goud in het hervormd internationaal monetair verkeer. In april hebben de EEG- ministers in Zeist de mogelijkheid besproken de goudreserves van de centrale banken vrij te maken om ze als internationaal betaalmiddel te ge bruiken. Minister Duisenberg heeft de Europe se zienswijze in Washington toege licht. Hij zal tijdens de ministerraad verslag uitbrengen over zijn gesprek met de Amerikaanse regering. De EG- ministers zullen tevens trachten te bepalen, welke houding zij op 12 en 13 juni tijdens de vergadering van de Groep van 20 van het Internationaal Monetair Fonds (in Washington) zul len aannemen. NEW YORK ACF Industries Al ren Allied Chemical Alum Co uf Am. American Brands Can Am Eleclr Power Am Metal Cllmas Am Motor» Am Smelt Kef Am Tel Tel Ampei Anaconda Armco Steel Ailant. K'.chfleld 28. 5 29/5 41% 41% 117'. 11 74 41-% 39' 44 39', 34% 34% 27% 27% 20% 20% 20". 19% 37* 37 6% 6 23% 21% 193'. 19% 86 83% vi Burlington Ind. 22% 22 Can Pacaflc Hy 15 14% Celanese 31 30% Chase Manhattan 40 40 Che.ssle System 43 "h 42% Chrysler 16% 16 Cities Service 38 36% Colgate Palmullve 26% 28 Cult Industiies 19% 19% Cummunw Edison 25% 25% Cons Edison 7»4 Cuiil. Can 25 24% Corn, oil 34 32% Curtlss wrlght 13% 1274 Curtlss Wright A 22% 22% Dart Ind. 177'. 17% Deere and Co. 3674 35% Dow Chemical 65% 64 Du Punt (El) 1647s 162 Eastman Kodak 109 10674 First Nat City 37% 36% Admiral Corp Allengheny Puw S 167', 1674 Akzuna 18% 18% Am Standard 15 1474 Amsted Ind. 39% 39% Bait Ohio 47 b Bayuk Cigars Can Breweries 2% 2% Cetto 147» 15 Chadhoum Goth Chase Select Kd 25.BO 23.74 Columbia Gas 21% 21% Comtncu 28% Cout. Telephone 13% 13 Fluor Corp. 2874 28% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel S, Tel Geity OU Gilelte Gtmbel Brothers Goodyear I and B Gulf OU Illinois Central Ind. Insllco Int Busln Mach. Intern Harvester int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Llng Lemco Voutih Litton Ind. Lockheed Aircraft Marcui Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Uougl Mobil OU Corp Nabisco Nat Cash Kexist Nat Dlsllllera Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. 12% 12% 22% 22% 110% 108% 32% 32% 20* 20% 23% 23% 20% 20% 217 210% 2574 24% 28% 28% 43% 40% 19% 19 17% 17 18% 1874 34 3274 42 40% 97'. 9% 7'/, 8 4% 4% 24 24 1574 1574 23% 23 16 15*4 42% 40% 32 3274 3474 33% 1474 147. 11% 11% 33*4 32% 13% 13% 13% 13 Pac Gas and EI Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips l'etr Procter Garat KCA Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch l'etr Santa Ff Ind. Sears Hoehuck Shell (lil Southern Cu Southern Pacific Southern Railway Sperry Hand Stand (Hl Callf. Stand oil Indiana Exxun Corp. Studehaker Worth Son (ill Texas Gulf Texas Inst. Trarisamerlca Untleeer Union Carbide Um Royal United An United Brands US Steel 217'. 21% 2% 56% 56% 36% 36 109 109% 50% 497, 97% 97 15% 15% 22 21% 41% 41", 29% 29% 30", 29% 84", 82% 48% 48% 14". 14 30 29% 39% 397. 38 36% 26% 28% 78 75% 71 707» 27% 277'» 36% 3674 ft West Union Tel. 12% 12 Wesilnxhuuse El. 1574 15% Wuolworth 16% 15% Int Bank for Rec lnt Klav Frag Int Papet (I 4) 98 %b 38% 37% 34% 34% 10 17% 17 24% 24% 5874 57% 14% 1474 12 12% Madison Fund Nat Can NY Ceutr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr. Reliance Group 5% 5% 58% 577, 17 16% 13 15 Tandy 24% 23% Union Electr. 1174 11% United Corps 7% 7% United Gas 12% 12 Western Bancorp 20% 1974

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19