Schrijvers - FC Twente weer verder uit elkaar niet JEFA Cup finale boeit 7iel Coerver: Resultaat wam op de eerste plaats Amateurs verslaan Nederlands elftal ittenham Hotspur mist teveel klasse tegen Feyenoord2-0 Britse fans in Rotterdam IWyKWiAiRmET IXXMDERDAlG 30 MEI 1974 SPORT T9/K11 ENSCHEDE De doelman van *C Twente, Piet Schrijvers heeic het bestuur van zijn club laten weten, dat hij niet akkoord gaal met het hem voor het komende seizoen aangeboden contract. De Enschedese eredivisieclub had Schrijvers' adviseur Cor Coster gevraagd voor 1 juni uitsluitsel te geven omtrent de bedoelingen van de doelman van het Neder lands elftal. Schrijvers heeft nu zelf -telefonisch meegedeeld, dat hij de condities, zoals FC Twente die stelt niet aanvaard baar acht. 'De kans is groot dat ik uix Enschede vertrek. Waarheen weet ik echter niet Atletico Madrid en Valen cia waren in mij geïnteresseerd en mogelijk zijn er nu nog enkele clubs, die belangstelling voor mij hebben Verder loopt alles via Coster", aldus Schrijvers, die zich gisteren al weer in Zeist heeft gemeld voor het verde re trainingsprogramma van het Ne derlands elftal, dat zich voorbereidt op het toernooi om het wereldkampi oenschap. KEIZER Er bestaat Franse Interesse voor een andere speler van de Nederlandse se lectie. Zowel Olympique Marseille als Paris Saint Germais, een club die dit seizoen is gepromoveerd naar de hoogste afdeling van het Franse voet- PIET SCHRIJVERS bal, hebben hun oog op de Ajax- linksbuiten Piet Keizer laten vallen. Keizer, die nog tot 1976 onder con tract staat bij de Amsterdamse forma tie: 'Ik ben in tegenstelling tot vroe ger wel geïnteresseerd. Maar het is allemaal afhankelijk van de ontwikke lingen bij Ajax. Maar eens één of twee seizoenen spelen in een andere omgeving, trekt me wel aan'. Overigens is Keizer, na afloop van het volgend seizoen transfervrij, in ver band met zijn leeftijd (Keizer wordt volgende maand 31 jaar). Maar Piet Keizer, die reeds zo'n veertien seizoe nen bij Ajax een glansrol vei-vult, heeft nog geen enkele beslissing geno men. 'Eeri en ander is nogmaals afhan kelijk van het feit hoe Ajax zich verder ontwikkelt. Hoe wordt de posi tie van Kraay? Wat voor bevoegdhe den krijgt hij? Zal hij voldoende armslag krijgen om alles zo te regelen als nodig is? Ik ken Kraay enigszins en vindt dat hij zeer modern denkt. Maar kan hij zijn denkbeelden uitvoe ren?' Voorlopig heeft Piet Keizer zijn hoofd echter niet bij een transfer. De we reldkampioenschappen naderen en dat vindt hij belangrijker, alhoewel hij wel hoopt voor het vertrek van de ploeg meer duidelijkheid over en van Ajax te hebben gekregen. BOSMAN De 25-jarige SC Cambuurspeler Wout Bosman heeft een éénjarig contract getekend bij de eerste divisieclub Veendam. ARBITERS Scheidsrechter Leo van der Kroft heeft in Zeist uit handen van mr. Jacques Hoogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, de scheidsrechterstrofee ont vangen. De wisselprijs en een bedrag van 7500 gulden werden hem toege kend aangezien hij dit jaar als beste scheidsrechter werd beschouwd. Reportages door Peter Onvlee en Richard Matthijsse ior het einde dreigde de oorlog het veld ook nog over te slaan spelers, maar voordat het bin- i lijnen tot een uitbarsting blies de zeer slecht leidende techter Lo Bello hij deelde arten uit aan England en Kris- voor het einde en kon ord zijn ereronde maken. ÏFA Cup-duel van gisteravond •einig verheffends te zien gege- feyenoord, dat geen ogenblik was, kon niettemin de over- j voor zich opeisen, omdat Tot- zich manifesteerde als een tr zwak team, dat in alle linies ontbeerde. De Rotterdammers de overwinning opnieuw aan Machtige inzet lotfase, toen de Londense équi- I aandrong, was het aan een miraculeuze reddingen van tl Treytel te danken, dat de long kon worden geconsoli- In deze fase verving trainer f Rijsbergen voor Boskamp, die f minuten na zijn vurig begeer tree door Peters zo fel werd ueerd, dat hij zich op zijn tnoest laten vervangen door teerde zich als een uitermate zwak en kwetsbaar geheel. Feyenoord ontbeer de gisteravond intellect en raffine ment. Aspecten die juist in een man als Van Hanegem zijn verenigd. De équipe van Coerver was overigens wel van goede wil. Maar de acties waren veelal zo doorzichtig en onsamenhan gend, dat de toch al niet sterk opere rende defenise van Tottenham Hot spur zich nochtans op de been wist te houden. Feyenoord was bijna zelfs met een achterstand geconfronteerd, toen doel man Treytel finaal over de bal heen- maaide. Maar het fluitje van de on geïnspireerd leidende scheidsrechter Lo Bello, wiens zoon als grensrechter in de malaise deelde, redde Treytel en Feyenoord van een blamage. Van onze speciale verslaggever ZEIST Het Nederlands ama teurelftal heeft gisteren op het KNVB-sport centrum een grap uitgehaald door het A-elftal met 1-0 te verslaan. Het doelpunt, dat Veritas-speler Theo Hansen in de eerste helft scoorde, is de zich op het wereldkampioen schap voorbereidende Oranje-se lectie niet meer te boven geko men. Een opmerkelijk verlies, dat het Nederlands elftal zeker niet lekker zat, maar wel op juiste waarde geschat moet wor den. Supervisor Rinus Michels immers, had zijn selectie in de ochtenduren weer anderhalf uur lang afgebeuld. Verzuchtte Wim Suurbier tijdens de rust: 'Het was weer net als de twee eerste dagen van verleden week. Soms niet normaal meer'. In de oefenpartij was duidelijk te zien dat de Oranjeklanten hard waren aangepakt. In de eerste helft liep het nog enigs zins redelijk, mede doordat Jo- han Cruyff en Wim van Hane gem toen nog van de partij waren. Maar nadat Cruyff al na een half uur licht geblesseerd het veld verliet en Van Hange- gem na rust plaats maakte voor Johnny Rep, kwam er helemaal geen enkele goede pass of com binatie meeer uit de verf. Zelfs waren de sterk spelende ama teurs toen nog dicht bij een tweede doelpunt. Dat was toen SDW'er Henk Bljlsma doelman Piet Schrijvers omspeelde en vervolgens door de Twentenaar pijnlijk tegen de vlakte werd gewerkt. Ook tot Schrijvers' verbazing zat er evenwel geen penalty in. Waarmee dan weer een arbitrale fout uit de eerste helft werd recht getrokken. Want het doelpunt dat Hansen op een pass van Koppedraayer voor zijn rekening nam, ont stond wel na een duidelijk bul- tenspelgeval. In de eerste helft trad Neder land aan met Cees van Ierssel als ausputzcr, Pleun Strik als voorstopper op de zeer snelle en wendbare Rudl Jansen en Wim Suurbier en Ruud Krol als vleugelverdedigers. Op het middenveld stonden Van Hane gem, Arie Haan en Willy van de Kerkhof. Johan Neeskens kwam vanwege een blessure he lemaal niet in actie. De voorde- hoede startte met Piet Keizer, Johan Cruyff en René van de Kerkhof. Het marcheerde van begin af aan al niet erg vlot. Het ama- teurleam bewees nadrukkelijk eenheid, kwaliteit en een wil om te winnen. In tegenstelling tot amateurclub Ede verleden week, maakten de pupillen van Arie de Vroet er een echte wedstrijd van en dat wekte niet zelden irritatie op bij Oranje. Nadat Theo Hansen - Anderlecht heeft overigens warme belang stelling voor hem, hij speelt zaterdag een tweede proefwed- strijd voor de Belgische kampi oen het Nederlands elftal op een achterstand had gezet, groeide dat onbehagen. Het heeft er daarbij ook vrijwel nooit ingezeten dat de ploeg van Michels zou scoren. De kracht na een harde training ontbrak zichtbaar. De oefenwedstrijd, die Neder land als voorbereiding op de WK tegen het amateurelftal speelde, toonde voornamelijk aan dat het amateurvoetbal in Nederland een uitstekend verte genwoordigend elftal heeft. Spe lers als Thimo Meertens, Maup Martens, Jan Koppedraayer, Koos van Dullemen Bobby Hoogenboom en Cees Karstens bewezen overduidelijk kwaliteit. Maar dat gegeven nog eens te onderstrepen, kan de bedoeling van Rinus Michels niet zijn ge weest. NEDERLANDS A-ELFTAL-NEDER- LANDS AMATEURELFTAL 0-1 <0-1)- 10: Hansen 0-1. A-ELFTAL: Schrijvers: Suurbier. Van !ers9el. SOrllc. Krol; W v cl. Kerkhof. Haan. Van Harteeem (Rep); R. v.d. Kerkhof. CruIJff (Geels), Kelzar (Ren- senbrlnk). AMATEUR-ELFTAL: Hoogenboom (Do Spartaan)/Mlgchelsen (Nunspeet): Van Dullemen (RVC)/Van Helvert fRKC). Martens (DRL), Van der Leek (Xerxes), Van Buuren (Hermes DVS); Meertens (Emmen), Koppedraaijer (DWV)/Spllnter (De Spartaan). Eer stens (Noordwijk)Bljlsma (SDW). Jansen (Heer), Hansen (Veritas). AUSTRALIË TEL AVIV Het nationale elftal van Australië heeft een oefenwedstrijd in Tel Aviv te gen Israël met 1-2 verloren. De Australiërs bleken tegen Israël erg zwak. Vooral de aanval toonde een volledig gebrek aan inzicht Israël had dan ook vrij wel de gehele ontmoeting ccn overwicht, maar zag voor 12.000 toeschouwers in de eerste helft geen kans dat ln doelpunten te laten blijken. Pas na rust in de 58e minuut slaagde Faigcnbaum erin om uit een vrije trap van 25 meter doelman Reilley te passeren. Twee minuten voor tijd zorgde dezelfde speler met een kopbal voor 2-0. Een minuut later kon Mac Kay nadat hij tegen de lat had geschoten alsnog de achter stand verkleinen: 2-1. Belde te ams ontmoeten elkaar vandaag in Jeruzalem nog een keer. Australië speelde in de volgen de opstelling: Reilley, Utjeseno- vic, Schaffer, Wilson, Williams, Mac Kay, Rooney, Richards, 01- lerton, Buljevlc, Alston. ize speciale verslaggever ERDAM Landskampioen Feyenoord heeft gisteravond in een }che confrontatie als eerste Nederlandse club beslag gelegd op FA-Cup. Tottenham Hotspur dat een week eerder in Londen (i 22 score was bedwongen, werd in het tweede treffen ver biet 2—0 terzijde geschoven. Maar de vreugde om dit glanzen- benfeit werd ernstig overschaduwd door de trieste en dramati- ^beurtenissen die zich in het kolkende Feyenoord-stadion op de es afspeelden tussen dronken supporters die al hun zinnen had- jrloren. inuten voor het einde van een ite povere eerste helft profi- middenvelder Wim Rijsbergen p fout van doelman Pat Jen nie een vrije trap van Ressel der controle kon houden. Daar- Rijsbergen de Engelse appa ll een 1-0 achterstand. Het was feggevertje van de Londense j[ ie evenals Feyenoord er geen I t in slaagde de exhibitie nog iliëf te geven. jor de Rotterdammers een ma- afsluiting van het voetbalsei- ad moeten worden, werd een peling en, gezien de besclia- Igevechten op de tribunes, een ?n beschamend gebeuren. Wil- |n Hanegem, de man die door lopen van twee gele kaarten I confrontatie met Tottenham tgesloten, zal zich stellig veir- Id hebben. Hij, de door trainer r fel bekritiseerde middenvel- sd door zijn inbreng de ontmoe- |0r Feyenoord wellicht een heel wending kunnen geven. Jit team van de Spurs manifes- jnze speciale verslaggever ERDAM Nadat de spe- van Feyenoord met de t-Cup hun ereronde langs jiichende Rotterdamse legi- ladden voltooid en Totten- lich op een bescheiden af donder gejoel en ook spor- feklap ook nog aan datzelfde ik presenteerde, toen ging Coerver tenslotte toch ook p de schouders. Voor de ere- le, vanwaar de trainer van jotterdammers de triomf van zijn spelers had gade jen ging hij met de Cup om- is de bekroning van een voor Joerver tenslotte toch in alle en geslaagd seizoen. Ondanks varen de prestaties met het i van de landstitel en het vero- iran de Cup maximaal geweest, sultaat', bekende Wiel Coerver, het geruchtmakende trdffen in p dan ook, 'dat resultaat stond eerste plaats, al had ook ik ijk liever een finale met ilend voetbal gezien', ede finale tussen Feyenoord en ïam Hotspur werd door Wiel een 'rare finale' genoemd, tuurlijk dat gevecht op de s verziekte al veel. En dan Lo Ongelooflijk, wat voor een be en die man met zijn grensrech- m. Voor buitenspel durfde men niet te vlaggen. En buitenspel edigend ook juist één van onze wapens', bfturen op de tribunes is ook Iers niet onopgemerkt gepas- Niet alleen duurde de rust ook bij het uit de kleedkamers was voor de spelers de rij ige gewonden zichtbaar. Feyen- ainer Wiel Coerver: 'Als trai- in je dan nog maar weinig Toen het rust was, wist ik wat nde was. Ik heb slechts tegen Iers kunnen zeggen: kop erbij, verder van invloed is geweest, t het niet'. Denver greep de gevechten op unes terecht niet aan als het voor het weinig sprankelende to van zijn ploeg. 'Het was niet ite wedstrijd van de zeventig, dit jaar hebben gespeeld. Maar (sultaat telde. Wij hebben nu i UEFA Cup en wat dat betreft I tevreden.' isultaat vergoedt voor Coerver iteindelijk alles. Daarom ook: isch van Feyenoord? De ploeg B wel onder druk. Tottenham alles of niets, was veel vrijer iyenoord. Wij zouden dat ook weest, wanneer wij in een zo tige uitgangspositie aan deze wedstrijd zouden zijn begon- >or Rinus Israel, die na afloop tessel en Schoenmaker op de ers werd genomen, was het re- het belangrijkste geweest. Hij Leunend op Joop van Daele kopt Mike England de bal weg. toonde zich bijzonder blij dat hij met Feyenoord in wellicht zijn laatste wedstrijd voor de Rotterdammers nog zo'n schitterend succes kon meema ken. 'Toch hoop ik in de toekomst niet meer als voorstopper in actie te behoeven komen. Je kunt in die posi tie alleen maar breken, je komt niet tot aanvallende acties'. Israel was ook van mening dat de wedstrijd als kijkspel niet veel boei ende aspecten had. 'Tegen het einde werd Tottenham wat wrevelig Van de vechtpartijen op de tribune heb ik weinig gezien. Na rust keek ik even achterom en toen dacht ik waar zijn toch al die mensen uit vak GG geble ven'. Peter Ressel verklaarde oprecht blij tc zijn dat Israel deze wedstrijd nog. had kunnen spelen. 'Na alles wat hij heeft doorstaan vind ik het geweldig voor hem', aldus Ressel die er zijn schande over uitsprak dat de Engelse supporters zich zo misdragen hadden. 'De spelers van Tottenham hebben ons hun excuses aangeboden. Zij schaamden zich diep'. FEYENOORD-TOTTENHAM HOTSPUR 2-0 (1-0). 42. Rijsbergen 1-0. 85. Ressel 2-0. Scheidsrechter: Lo Bello. Toeschouwers: 63.000. FEYENOORD: Treytel; Rami Jak. Israel, Van Daele, Vos; Rijsbergen (Boskamp/Wery), Jan sen. De Jong: Ressel, Schoenmaker, Krlston- TOTTENHAM HOTSPUR: Jennings: Evans, England, Beal, Nayler; Pratt (Holder). Rer- ryman. Peters; McGrath, Chlvers, Coates. Het ücwam in de eerste helft nogal eens voor, dat er gaten in de laatste linie van de Rottendammere vielen. Met name Joop van DaieQe, d!ie aan de vooravond van de ontmoeting nog had laten weben, dat hij Rinus Mftdhels wel eens zou laten ziien, dat deze een verkeerde beslissing had genomen om de Feyenoorder uit .te sluiten van de Nederlandse selectie van de wereld kampioenschappen, ging zich nogal eens te buiten aan foutieve handelin gen. Maar desastreus waren die voor de Rotterdammers niet, omdat Olivers, Coates en McGrath niet bij machte waren te profiteren van de mogelijk heden die zich voordeden, al had Feyenoord inliet over gebrék aan geluk te 'klagen, dat Ferryman uiiit ©en listig door Peters genomen vrije trap juist naast mikte. Kont daarvóór had de actieve Ressel een voorzet van de opkomende Ramljak over het doel gewerkt. Toen Feyenoord dan kort voor rust via Rijsbergen op gelukkige wijze de leiding nam, lag de conclusie voor de hand dat de wedstrijd al was beslist. Feyenoords tweede doelpunt wordt door Peter Ressel gescoord. Ook in de tweede helft bleef het duel ver beneden het niveau van de eerste ontmoeting in Londen, adht dagen geleden. De chaotische taferelen die zi'dh op de tribunes voordeden, sloe gen, naar mate de wedstrijd vorderde, ook over op de acteurs in het veld. Nadat Lex Schoenmaker de paal had getroffen, volgde een fervent offensief van Tottenham, dat met opportuni:jti- sche acties nog een gelijke score trachtte af te dwingen. Maar Feyen oord hield zich, zij het soms met kunst en vliegwerk, staande. In de slotfase probeerden de Rotter dammers Via razendsnelle uitvallen de marge nog te vergroten, maar in eer ste instantie werd de kopbal van Theo de Jong nog door doelman Pat Jen nings gestopt. Het was uitstel van executie, want vijf minuten voor het einde zette Peter Ressel uit een pass- je van de voor Wim Rijsbergen inge vallen Boskamp de Rotterdammers toch op 2-0. Vervolg van pagina 1 Voor dat politieoptreden was er het nodige gebeurd. De Britse voetbalfans waren bij tientallen over de hekken geklommen, waren stekend met onder meer messen en slaand met vlagge- stokken opgerukt, en gebruikten ae van de tribunes losgerukte houten zitstoeltjes als bruikbaar bom-tuig. Een heel vak (meer dan duizend stoeltjes) sneuvelde onder het geweld, de Nederlandse supporters werden van hun plaatsen gejaagd en ook de onder het Britse vak staande en zit tende supporters kregen de van boven komende stoeltjes te verwerken. Maar oproepen via de geluidsinstalla tie van het stadion van de leiding van Tottenham Hotspur om een einde te maken aan de onzinnige gevechten tussen supporters werden genegeerd. 'Met tegenzin', aldus een woordvoer- De politie in gevecht met supporters van Tottenham Hotspur die voor een beschamend optreden zorgden tijdens de UEFA-Cnptlnale. der van de politie, 'hebben we hon derd man in moeten zetten'. De acti*? van de politie leidde tot verdere slachtingen onder het supportersvolk. Nadat moeizaam het supportersvak was bereikt door de nauwe door gang konden niet meer dan één of twee agenten tegelijk binnenkomen, terwijl boven de ingang uitzinnige Britten staken, sloegen en met alles wat loszat gooiden werd een harde charge uitgevoerd, die vele bloedige slachtoffers tot gevolg had. Met veelal snij-, scheur- en hoofdwon den (hersenschuddingen omdat de mensen van boven naar beneden ïri het vak werden gegooid) werden de zwaarst gewonden naar het ziekenhuis afgevoerd. De enkele duizenden Britse toeschouwers werden ook zo snel mo gelijk buiten het stadion gebracht of als ^rrestapten weggevoerd. .De laatste groep was enkele tientallen grcoi. allen van wie men duidelijk had waargenomen dat zij actief aan de acties hadden deelgenomen. In de ochtenduren hadden de Britse supporters al "in Rotterdam huisge houden. In een metrostation werden wachtenden op de treinen gemoles teerd. Later op de dag drongen 40 Engelse fans een kledingzaak Dinnen en stalen er alles wat van hun gading was. De kassa werd meegenomen. La ter vond de politie deze leeg op straat Er werden vier arrestaties ver richt. In het centrum van de stad werden door onder invloed verkeren de supporters van Tottenham Hotspur ook nog verkeersborden uit de grond gerukt en andere vernielingen aange richt

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11