Israel: 'Alleen nog ritme' Wachten op nieuwe aanval van Merckx Wielerbaan in Montreal niet klaar voor wereldtitelstrijd Elly van Beuzekom verder met speer \i Feyenoord gepasseerde laatste verdediger gelooft weer in kansen 7lan Hanegem «morgen tegen "''Argentinië? '«ran] e: f keer lak (gen Ede Borg te sterk voor Thung Ronald Spelbos naar AZ'67 Kort geding om foto's uitgesteld Tjl'ff/KWARTET ZATERDAG 25 MEI 1974 SPORT T23/K23 "t. onze sportcorrespondent [OTTERDAM Feyenoord zal ct woensdagavond in de rc- jrnwedstrijd tegen Tottenham [otspur zonder zijn middenvel- er Wtm van Hanegem moeten tellen. Vrijdagmiddag ontving p leiding van de Rotterdamse lub van de UEFA het bericht Bt Van Hanegem voor één 'edstrijd is geschorst omdat hij It seizoen al twee maal met de 6le kaart werd geconfronteerd. Ie eerste keer tegen Standaard ik en deze week in Londen ;en Tottenham. Trainer Wiel irver had er min of meer ikening mee gehouden dat hij oensdag niet op Van Hanegem iu kunnen rekenen. Feyenoorder zal nu echter [él zondag in de interland igen Argentinië van de partij linnen zijn. Vanmorgen voegt dj zich bij de overige gesclec- ferden in het trainingskamp in feist. Ie beleidsgroep betaald voetbal wjpn Feyenoord gaat begin vol lende week met de 31-jarige leitan Hanegem rond de tafel zit- pn om alle problemen door te ediraten. Bestuurslid Fred Blake- [eijer beklemtoonde gsteren log eens dat Feyenoord van ijn speler de garantie verlangt eMat hij zich de komende periode iptimaal inspant. 'Als we een jptelsommetje maken wat Wil- ncfcm in het afgelopen seizoen leeft gepresteerd dan is dat iittcr weinig. Het spreekt van elf dat het zo niet langer kan. k verwacht overigens dat alle 'impels weer glad gestreken aillen worden. Controverses het Willem doen hem goed. Ze irikkelen hem en dan toont hij Ich een waardevolle kracht', al- us Blankemeijer. ran Hanegem verklaarde gis- eren tijdens een ontvangst van !e landskampioen in Rotterdam lat hij 40 schriftelijke reacties leeft ontvangen op de uitlating an trainer Coerver dat hij van /'an Hanegem af wil. In de [rievcn kwam alle afzenders tot Ie conclusie dat Coerver maar noest verdwijnen. Manager iuus Brox zei veneeens een lantal reacties te hebben ge regen waarin zonder omwegen gesteld dat het hoog tijd rerd dat Feyenoord Van Ha- erltegem van de hand doet. J>e blessure van de Joegoslaaf )rcttladen Ramljak is vrijwel tcnczen. Trainer Coerver erwacht woensdag weer over -lijn voorstopper te kunnen be- ichikken. Van onze speciale verslaggever ZEIST Voor Jan van Beveren, Rinus Israel en Jan Mulder was het eerste oefenduel, dat het Nederlands elftal donderdag als voorberei ding op het wereldkampioenschap voetbal afwerkte van groot belang. Supervisor Rinus Michels wenste het kapitale trio vedetten bij die gelegenheid een test af te laten leggen. De drie door langdurige blessures geteisterde spelers mochten tegen HSV Hamburg laten zien of ze geschikt waren voor het eindtoernooi. De afloop rond Jan van Beveren is bekend. Na twee loodzware trainingsdagen in Zeist besloot de Nederlandse topkeeper zelf van de WK af te zien de eer en verantwoordelijkheid definitief aan Piet Schrijvers latend. Israel en Mulder daarentegen, bewezen dat er lichamelijk geen pro blemen meer zijn. Vooral voor Israel een opluchting en overwinning op zichzelf. IT Het Nederlands elftal heeft serie traieiings wedstrijd en tegen (tourclubs produüctief ingezet. Eer- Ede werd op het KNVB- uferuim met liefst 110 (rust verslagen. Afgezien van Jan .Moed en Willy Brokamp kwamen spelers in actie. Waarbij de uniie- "tuatie zich voor deed, dat doel- Piet Schrijvers zes maal werd trd. Nadat hij voor rust wer- was gebleven, ging hij in de ede helft het doel van Ede verde- Johnny Rep en René van de of waren met respectievelijk dc| en vier doelpunten goed op schot. I scoreverloop was als volgt: Rep 0, R. v.d. Kerkhof 20, Rep 30, ils 40, R. v.d. Kerkhof 50, R. Kerkhof 6—0, R. v.d. Kerkhof 7— ienbrink 8—0, Rep 9—0, Rep Rep 11—0. fTEVIDEO Uruguay heeft in itevideo een trainingswedstrijd te- het Braziliaanse verenigingselftal itico Mineiro uit Bela Horizonte 31 gewonnen. lay speelde uitstekend voetbal de Brazilianen, die de score tot tust ongeschonden hielden. Twaalf na de hervatting kwam de hingstreffer van Juan Masnik. Fer- ido Morena zorgde voor 20, Ro- i scoorde daarna voor Atletico Mi- ro, maar een minuut voor tijd p het verschil toch weer twee ■punten door de gevaarlijke aan- ispits Morena. JRENCE Zaire heeft in Floren- net 1—2 verloren van de Italiaan- ecrste-divisieclub Fiorentina. Bij was de stand nog 0—0. De doel- ten van Fiorentina werden beide (laakt door Speggioran. Ndave orde tegen. De bij Feyenoord door Joop van Dae- le verdrongen Ausputzer lijkt on danks tal van teleurstellingen ge durende dit seizoen, toch de aangewe zen laatste man voor Oranje. De bij Feyenoord vertrekkende Israël ('Laten we zeggen dat het voor 90 procent zeker is dat ik naar Brugge ga') zegt dat zijn aandacht nu geheel op dat Nederlands elftal is gericht. Israel: 'Ik denk ook niet dat ik er woensdag in de tweede wedstrijd van Feyenoord tegen Tottenham Hotspur bij zal zijn. Wanneer Ramljak weer hersteld is, lijkt het me logisch dat die samen met Van Daele wordt opgesteld'. Daardoor zou de vrij unie ke situatie kunnen ontstaan dat het Nederlands elftal met een Ausputzer op het wereldkampioenschap ver schijnt, die in de eigen club geen vaste keus meer is. Want het is allerminst onmogelijk dat Rinus Michels verder gaat met Israel. Michels was na afloop in Hengelo zeker niet ontevreden over het herop treden van Israel. 'Hij mist natuurlijk nog wedstrijdritme, maar dat kan nog weggewerkt worden', vertelde Oranjes coach. Een uitlating, die erop kan ZEIST Feyenoord-doelman Eddy Treijtel gaat 70 goed als zeker de opengevallen plaats van Jan van Beveren ln de Oranje selectie innemen. Supervisor Rinus Michels liet gisteren doorschemeren dat Treijtel, die een uitstekend seizoen maakt, kandidaat nummer één is om achter Schrijvers de tweede deelman Ie worden. 'Treijtel keept constant goed en bovendien is hij de keeper van een elftal, dat op net moment erg sterk draait Allemaal positief', aldus Michels. Jan Jongbloed blijft normaal de 'derde' keeper voor West-Duitslana. duiden dat Israel morgen in Amster dam bij de officiële interland tegen Argentinië ook van de partij zal zijn. Israel legt het niet met zoveel woor den, maar vermoedt ook dat hij mor gen speelt. 'Ik heb inderdaad nog wel enige wedstrijden nodig om in dat ritme te komen. Wanneer ik tegen Argentinië speel en tot dezelfde pres tatie kom als tegen Hamburg, geloof ik dat het er weer inzit voor mij. Niet dat ik zo tevreden was over mijn spel, want dat ben ik zelden. Wanneer ik twee ballen verkeerd speel, heb ik voor mezelf een slechte wedstrijd ge speeld. Maar mijn zelfvertrouwen is wel toegenomen. Angst voor mijn knieën heb ik in elk ge/val niet meer. Ik durf voluit te spelen'. ZELFVERTROUWEN Een geloof in eigen kunnen, dat don derdag vooral in het begin tot uiting kwam. Hij schuwde toen een fors duel zeker niet. Bovendien benadruk te hij zijn zelfvertrouwen middels veel langere passes. De twijfels die Israel voor zichzelf heeft, voert hij steeds weer terug op dat gebrek aan ritme: 'Dat moet groeien. Het komt nog voor, dat ik het overzicht mis. Wanneer ik nog vijf wedstrijden zou spelen dan kan het helemaal goed gaan'. Nog onverwachtgroeide dat veelbe sproken zelfvertrouwen dinsdag in de eerste UEFA-cupfinalewedstrijd in Londen tegen Tottenham Hotspur. Martin Chivers, tot voor kort spits van het Engelse elftal, werd door Israel vrijwel constant uit de wed strijd gespeeld. Op de voor hem onge bruikelijke plaats van voorstopper, maakte hij zijn rentrée in Feyenoords topteam. Israel was in eerste instantie zeker niet dolenthousiast geweest toen trainer Wiel Coerver hem als bewaker van Chivers opstelde. Zelfs had hij nog geadviseerd Dick Schneider op te stellen. Met het Nederlandse elftal steeds weer in het achterhoofd, wilde hij een zwakke beurt liever voorko men. Maar nu stelt Israel: 'Achteraf ben ik blij dat ik gespeeld heb. Het ging inderdaad goed en het was mee genomen'. ZWAAR Nadelig was evenwel dat het zijn spel tegen HSV Hamburg niet in alle op zichten voordelig beïnvloedde: 't Was we erg zwaar cm na die wedstrijd tegen Tottenham Hotspur en het trai ningsprogramma, dat we de laatste dagen hebben afgewerkt, die oefen wedstrijd nog eens een keer te spelen. Naar mijn gevoel liep het soms wat moeizaam'. Israel verwacht na de wedstrijd tegen Argentinië te horen hoe de zaken er definitief voorstaan. Rinus Michels zei gisteren nog, 'dat hij nu wel weet welke mensen er naar het eindtoer nooi gaan ('Na woensdag krijgen de spelers van deze selectie te horen wie er wel en niet meegaan'). Israel: 'De situatie ligt nu eenmaal zo, dat we het allemaal niet vlugger weten. Het kan ook moeilijk anders, zoals de zaken nu liggen. Je moet toch ook een beetje op elkaar inge speeld raken. Neem donderdag, je moet aan Strik wennen en ook anders om'. Israel brengt daarmee de naam naar voren, die veelal als de toekom stige voorstopper wordt gezien; on danks het gegeven dat hij bij zijn club PSV niet op die plaats speelt. Een andere mogelijkheid zou Johan Neeskens zijn, waardoor het complete Feyenoord-middenveld (Jansen-De Jong-Van Hanegem) aan zou kunnen treden. IN 1970 Israel herinnert zich na lang gepeins, dat hij eens in december 1970 in Amsterdam met Johan Neeskens een Rinus Michels in een verzorgende rol op het Sportcentrum in Zeist. Voor zijn waarschijnlijke centrum- verdedigers Pleun Strik (links) en Rinus Israël schenkt de supervisor hoogstpersoonlijk de soep in. goed centraal duo vormde. Later speelde Neeskens in Split tegen Joe goslavië, samen met uitgerekend Pleun Strik, ook nog eens op die plaats en bovendien was hij als UE- FA-international niet anders gewend. Maar Israel met die mogelijkheid ge confronteerd: 'Ik beslis daar allereerst niet over, maar Johan heeft natuur lijk ook erg veel verdiensten op het middenveld'. Met wie hij samen het centrale duo zou vormen lijkt de bijna ex-Feyen- oorder vooralsnog weinig bezet te houden. Israels droom, zelf met Oran je naar het wereldkampioenschap, staat voorlopig urimair MATTY VERKAMMAN Bitossi wint etappe in Italië MACERATA Franco Bitossi zorgde gisteren voor de vierde Itali aanse etappeoverwinning in de Ronde van Italië. De achtste rit is rustig verlopen en werd met een massasprint beslist. Eddy Merckx had de sprint aangetrokken, maar bezat geen kracht genoeg de pure sprinters achter zich te houden. Fransman Salles werd winnaar, ln het algemeen klassement bezet Johan van der Meer de eerste positie voor Adrie van Houwelingen. Algemeen klassement: 1. Van der Meer (Ned) 12.24.48, 2. Van Houwe lingen (Ned) 12.26.18, 3. Griese (WDld) 12.28.20, 4. Michely (Lux) 12.28.49, 5. Jakst (WDld) 12.29.16. WEST-BERLIJN De Nederlandse wieleramateur Jan Lenferink is in de eerste étappe van de Berlijnse weg- vierdaagse op de zesde plaats geëin digd. De Westduitser Wilfried Trott werd winnaar. Hij legde de 128 kilo meter af in 3 uur, 18 minuten en 35 seconden. De tijd van Lenferink was 3.20.34. De renners hebben onder erbarmelijk slechte weersomstandig heden moeten koersen. Hevige slag regens zorgden er voor, dat het tempo laag kwam te liggen en dat diverse renners de strijd staakten. Een beeld van de training van de Argentijnse selectie op het terrein van Noordwijk. Ayala (voorgrond; en Carascoza (rechts) oefenen met een bal. Trainer Gorge Kistenmacher (links) kijkt kritisch toe. MONTREAL (ANP) De wieler baan in het Olympisch centrum van Monbreail zal niet tijdig klaar zijn voor de wereldkampioenschappen, die van 14 tot 25 augustus moeten worden gehouden. Dit heeft Jean Drapeau, burgemeester van de Cana dese metropool bekend gemaakt. Montreal wil echter in ieder geval de kampioenschappen organiseren en zal daarom de UCI voorstellen de titelstrijd te houden op een baan, die tijdelijk zal worden aangelegd in het unibersitaire centrum van de stad. De internationale wielerfedera tie had bepaald dat de Olympische baan op 15 julii gereed moest zijn. De bouw van de baan is vertraagd door verschillende stakingen in Montreal, op dit moment zijn de werkzaamheden volledig tot stil stand gekomeri door een staking van de cementindustrie. De Nederlandse baancoach Frans Mahn, heeft ongeveer een maand geleden, samen met de heer Jo Förster, die in Montreal chef d'equi- pe van de Nederlandse ploeg zal zijn, Canada bezocht. Het Nederland se tweetal heeft ter plaatse de moge lijkheden voor logies en de parkoer sen bekeken. 'Voor de wegwed strijd', vertelde Mahn. 'zitten wij uitstekend. Wij overnachten in een studentenhuis, dat binnen het par koers is gelegen. Ook voor de baan- wedstrijden hebben wij niets te kla gen over de onderbrenging. Het par koers voor dc wegwedstrijd is rede lijk zwaar, dat voor de ploegentijd rit op de weg is uitstekend en helemaal vlak. Toen de heer Förster en ik in Montreal waren, was het wielerstadion nauwelijks meer dan Maquette van de Olympische wielerbaan van Montreal die deze zomer niet tijdig gereed zal zijn voor de wereldkampioenschappen. Het stadion, met een bijzonder vleugeldak, zal plaats gaan bieden aan 7500 toeschouwers. Bij de Spelen in '78 zullen er ook de judo wedstrijden in worden gehouden. een bouwput, maar op dat moment was ik nog vol vertrouwen dat alles in orde zou komen. Raymond Le- may, de voorzitter van het organisa tiecomité, die ons heeft rondgeleid, vertelde dat de burgemeester van Montreal iedere dag ten minste een keer op het werk kwam kijken naar de vorderingen. Ik ben er van uitge gaan dat Canada niet het risico van een afgang zou kunnen nemen door niet op tijd klaar te zijn. Twee jaar na de wereldkampioenschappen wiel rennen moeten in Montreal tenslotte de Olympische Spelen worden ge- hjuden. Ik heb er geen iJee van hoe de baan er nu zal komen uit te zien'. Veel renners spaarden hun krachten voor de rit van vandaag, waarin de Monte Carpegna, een berg van ruim 1400 meter, is opgenomen. Algemeen wordt aangenomen, dat Eddy Merckx wederom een aanval op de leiders positie van Fuente zal doen. De Belg is de laatste dagen beduidend beter gaan rijden en als hij een optimale steun van zijn ploegmakkers zal krij gen wordt het voor Fuente erg zwaar. De achterstand van Merckx op de Spaanse klimgeit bedraagt 35 secon den. Hennie Kuiper staat op de 15e plaats en heeft eveneens 35 seconden achterstand op de Spanjaard. De Ne derlander eindigde in de rit van giste ren op de 21e plaats in dezelfde tijd als winnaar Bitossi. Opvallend was het sterke rijden van de Colombiaan Ro driguez, die luttele millimeters tekort kwam om de ritzega voor zich op te eisen. Achtste etappe: 1. Biiossi dt) 150 km in 4 uur, 19 min. en 8 sec., 2. Rodriguez (Col). 3. Bortoloito (It), 4 Moser (It). 5. Van Schil (Belg), 6. Fontanelli (II), 7. Gavazzi (It). S. Tosello ilt), 9 Pfen- nlngcr <Zwl). 19. Franchloni ilt). 21. Kui per Ned) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Fuente 'Spa) 40 uur. 48 min. en 49 sec 2 Gimondi dl) 40.49.17, 3. Zilioll dt) 40 49 19. 4 Baltaslin dt) 40 49 19. 5 Moser dt) 40.49 21. 6. Uribezubia «Spa) 40 49.23. 7 De VTaeminek (Belg) 40.49.24 S Bitossi dt). 9 Merckx 'Belg). 10. Conti (Belg). 15. Kuiper (Ned) allen z.t. MILLAU De Engelsman Barry Hoban heeft gisteren voor de tweede keer een étappe van de Midi Libre op zijn naam gebracht. Door deze triomf is hij de leider in het algemeen klas sement, de Fransman Jean-Pierre Danguillaume, op drie seconden gena derd. Vandaag wordt de laatste étappe gereden waarin Danguillaume zijn krappe voorsprong moet verdedigen. Hij heeft echter niet alleen rekening te houden met de Engelsman, maar ook met ervaren renners als Verbeeck, Maertens en Agostinho. Deze rijders hebben allen een geringe achterstand. De vierde étappe is voor de Spaanse crack Louis Ocana geen succes ge weest Reeds kort na de start hield hij het voor gezien en stapte af. Na af loop zei hij: 'Ttoen het begon te rege nen werd het gevaarlijk voor mij. Ik sta in het algemeen klassement zo ver achter, dat er voor mij weinig eer te behalen valt. Dit was voor mij alleen maar een test voor de Ronde van Frankrijk. Laat Merckx maar concur reren met Fuente in de Giro. Mis schien matten zij elkaar wel zodanig af, dat zij in de Tour doodmoe zijn', aldus Ocana. Algemeen klassement: 1. DungulHnumo (Fra) 16 uur. 15 min. en 13 sec.. 2 Ilobnn Engi 16.15 16. 3. Vorbecck iBelp) 10.15.20. 4. Cnrollcr (Fm) 16.13.2(1. 3. Maortens (Belg) 16.15.24. 6. Roiixcl (Fra) 10 15 28. 7. Bracko (Belg) lfi.15.2S, 8 Aelstin- ho (Port) 10.15 28. 9. Psrin (Fra) 16.10.53, 10. Mlllarcl (Fra) 16.16.35. LUXEMBURG De Nederlandse amateurwielrenner Frits Pirard is in de derde étappe van de Pijl van het zuiden als tweede geëindigd. De BAASTAD (ANP) Björn Borg heeft gisteren in Baastad het eeiste enkelspel uit de Davis-Cupwedstrijd (kwartfinales Europese zone) Zweden- Nederland gewonnen. Hij versloeg Rolf Thung in vier sets: 46, 64, 6—1, 6—1. AMERSFOORT Ronald Spelbos, vrije verdediger van SC Amersfoort, dat donderdag de eerste wedstrijd in de na-competitie met 10 won bij Fortuna SC, heeft een twee jarig con tract getekend bij de Alkmaarse ere divisieclub AZ'67. HAARLEM (ANP) Het kort geding, dat de vereniging van contractspelers (WCS) had aangespannen tegen de uitgeve rij Boom-Ruygrok in Haarlem en dat woensdagmorgen zou dienen voor de Haarlemse rechtbank, is voorlopig opge schort tot juni. De reden van het uitstel is, dat de WCS pogingen onderneemt om tot een schikking te komen. Boom- Ruygrok voelt echter weinig /oor een onderlinge regeling. Indien de partijen niet tot een akkoord komen, zal de WCS het kort geding doorzetten. De WCS bestrijdt de gratis publicatierechten t.a.v. de foto's van bekende voetballers, die de uitgeverij heeft genomen in het door haar uitgegeven boek 'Slag om voetbalgoud' (30) en heeft gebruikt bij de door haar voor het boek gevoerde reclamecam pagne. Volgens de WCS han delt het hier niet om vrije nieuwsgaring. atletiek De Australische sprintster Raelene Boyle kampioene van het Britse Gemenebest, heeft tijdens wedstrijden In Londen «n verrassende nederlaag geleden op_deJ00 meter. Voor Realene Boyle (tweede) Lynch (GB) een tijd van 11.4 «wonden werd, net als voor winnares Andrea genoteerd. Op de 200 meter recancheerde do Australische zich met 23.5 voor An drea Lynch 23.7. De Amerikaan Bob Macwalklns won het discuswerpen met 64.48 meter en de Pool Sluzarski sprong met de polsstok 5.30. GEWICHTHEFFEN Imre Foutdi. oud Olympisch kampioen gewichtheffen en ettelijke keren Euro pees- en wereldkampioen, zal op 36- Jarige leeftijd weer in de Internationale wedstrijdsport terugkeren. Fouldl, da slechts 1 48 meter lange bantamgewicnt (tot 56 kilo) is een van de elf Hongaren die werd ingeschreven voor de strijd om dc Europese titels in Verona. Het*" Nederlands Handbal Verbond heeft zijn 75.000e lid kunnen inschrijven. Het is Eddlc Baart, een Junior uit Temeuzen. ROEIEN Ter gelegenheid van het 100-Jarlg be staan van de Leldse studenten roeivere niging NJord is deze vereniging het predikaat Koninklijk verstrekt. NJord. dat als eerste studenten roeivereniging 100 jaar bestaat, opende woensdag zijn lustrumfeesten. TENNIS Marijke Schaar is doorgedrongen tot ae derde ronde van de open kampioenschap- Scn van Wcst-Duitsland in Hamburg. Zij ehaalde in de tweede ronde een spre kende overwinning op dc Westduitse speelster Heide Orth, 6-2 6-0. TURNEN De Nederlandse dames turnploeg zal ook In de komende maanden haar voorberei ding op de wereldkampioenschappen (20- 27 oktober in Milnchen) voortzetten. Op 28 mei komt het Nederlandse team ln Toronto uit tegen Canada. De Nederland se ploeg, die onder leiding zal staan van train ster Eva Bartha en coach Calus jlanu. bestaat uit Hetty van Dam, Ans Dekker, Joke Kos, Jeanette van Raven- steijn, Linda Toorop en Franka van der Vorst. De Nederlandse ploeg zal ln Canada ook uitkomen ln twee demonstratlewedstrij- den. op 30 mei in Ottawa, op 2 Juni ln Kingston. De Canadese dames komen op S Juli in Ridderkerk opnieuw tegen Nederland uit. Tussen de twee wedstrij den tegen Canada staan voor de Neder landse turnsters nog interlandwedstrijden op het programma tegen Roemen!# (14-15 Juni ln Varsscveld) en Oostenrijk <22-23 juni in Oostenrijk). VOETBAL ln verscheidene Zweedse plaatsen Is een begin gemaakt met het jaarlijkse UEFA- Jeugdvoetbaltoernooi. De eerste uitslagen zijn: groep A: Roemenië-FInland 1-0. Schotland-IJsland 1-1. Groep B: Oost- Duitsland-Polen 1-0. Turklje-Joegoslavië 0-0, Groep C: Bulgarlje-Luxemburg 2-1. Dencinarken-Waics 3-1. Groep D: Grieken- land-SpanJe 1-0. Zweden-Portueal 1-0. VOETBAL Alle 101 spelers die in de periode van elf jaar dat Alf Ramsey manager was van het Engelse elftal voor die formatie hobbon gespeeld zullen op 10 Juni in Londen aanzitten aan een afscheidsdiner dat een deputatie van spelers de inmid dels ontslagen functionaris zal aanbie den. Bobby Moore, de gewezen aanvoer der van het nationale team die momen teel een coachingcursus in Zuld-Afrika verzorgt, zal er speciaal voor naar Engeland overkomen. ZEILEN Blrlta Valk en Gonneke de Vos zijn ln Oulberon wereldkampioen zeilen gewor den De 29 ploegen uit twaalf landen kwamen uit in de 420 kissase. Het Nederlandse duo eindigde vier maal als eerste en een keer als tweede. De tweede plaats in het eindklassement was voor de Franse zusjes Monnier. Geert Jansen: record op 30 km HEILOO (ANP) Elly van Beuze kom (AV Castricum) heeft tijdens atletiekwedstrijden in Heiloo het Nederlanddse record speerwerpen da mes verbeterd en gebracht op 55.76 meter. Het oude record stond sedert 24 juni 1973 (Drachten) met 54.36 m ook op haar naam. Het is dc derde maal dat Elly van Beuzekom het nati onale record scherper stelt. De eerste keer deed zij dat. op 22 april van het vorig jaar eveneens in lleiloo toen zij tot 52.08 m kwam. Met haar 55.76 m, een uitschieter in de serie van zes worpen, voldeed Elly van Beuzekom voor de eerste maal aan de limiet voor de Europese atle- tiekkampioenschappen, die van 1 t.m. 8 september in Rome worden gehou den. De limiet voor Rome bedraagt 54.00 meter. Lida Kuys (DEM), die tweede werd bleef met 53,28 m slechts 72 centimeter van de Limiet verwij derd. Zij had ook nog 2en worp van 53.22 meter. Elly van Beuzekom lever de haar recordprestatie in de vierde worp tijdens vrijwel windstil weer. Theo van Kouteren (DEM) liep in Heiloo de 3000 m in 8.36.5. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door Cees Hopman (Trias) met 8.37.5. Ger Heinsius (Atos) hinkte, stapte en sprong 13,80 m. RECORD GEERT JANSEN KROMMENIE (ANP) Geert Jansen (£AC Amsterdam heeft een nieuw Nederlands record gevestigd tijdens de internationale loop door Kromme nie. Jansen liep de dertig kilometer in de lijd van 1 uur, 34 minuten en 56 seconden. Hij verbeterde daarmee het jaren oude record van Frans Kunën die destijds over deze afstand 1.36.20 liep. JEUGD STEENBERGEN Tijdens de vier districtenwedstrijd atletiek voor de jeugd, heeft dc 17-jarige Fieke Kamps (Sagitta) de 800 meter gelopen in 2 minuten en 11.7 seconden. Een uitste kende prestatie leverde ook de 15- jarige Bca VViarda (Horror), die met dc discus tot een afstand van 43,02 meter kwam. De Sneker atlete bena derde het nationale record van Loes Boling (44,67 m). dat uit 1959 dateert, dicht Saskia van de Meer (NFC) droeg met haar 100 m in 12.1 sec. ook veel bij aan de overwinning, die de meisjes van West 1 behaalden. Anne- lies van Beek (ADA) sprong 5,54 m. ver. Bij de jongens ging de overwinning naar Zuid. Rob Schoenmaker (Haag'68), die buiten mededinging uitkwam omdat zijn district (West 2) niet had ingeschreven, won het kogel stoten met 14,81 m. Olaf Constandse (Zuid) sprong met de polsstok over 3,90 m en Henk Kort (GVAV) noteer de 15.3 op de 110 m horden. Jan de Vos (Edain) liep de 3000 m in 8.59.0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23