)PNIEUW KLAP VOOR MICHELS Jan Mulder en Rinus Israel nemen laatste twijfels weg pelman Jan van Beteren valt pet niet genezen liesblessure af voor strijd in Duitsland éJog nooit Eb hard Setraind' Argentinië nog naast Engeland Oefenlijst van Oranje «C Nederlands elftal ontsnapt aan gelijkmaker teg'cn Hamburg SV St. Etienne Franse titel /KWARTET VRIJDAG 24 MEI 1971 SPORT T17/K19 JAN VAN BEVEREN zat naast Cor van der Hart op de tribune tijdens Nederland-HSV. AMSTERDAM Het oefenprogram ma voor het Nederlands elftal ziet er na de wedstrijd van gisteren tegen IISV uit Hamburg als volgt nog uit: heden: tegen Ede in Zeist. 26 mei: tegen Argentinië in Amster dam. 29 mei: tegen Nederlands amatcurelf- tal in Zeist. 30 mei: tegen Saestum (Zeist) in Zeist. 31 mei: tegen Noordwijk in Zeist. 1 juni: tegen Kickers Offenbach In Den Bosch. 5 juni: tegen Roemenië in Rotterdam, ti juni: tegen SDW in Zeist. 7 Juni: tegen elftal rijkspolitie in Zeist. 8 Juni: tegen Zwart Wit'28 in Zeist. hze speciale verslaggever jELO Rinus Michels heeft in zijn voetballoopbaan al heel wat Ijkheden ontmoet. Maar de meest in het oog springende taak die 1 nu toe op zich heeft genomen is zo omgeven door.voetangels mmen, dat de nuchtere Amsterdammer zich langzamerhand ook moet gaan afvragen waar dat heen moet met zijn Ie. De eerste echte oefenpartij leverde een beschamend kleine inning op (2-1 tegen het dit seizoen lang tegen degradatie uit jidesliga vechtende Hamburger SV), een aantal vraagtekens le vorm van zijn keuzespelers en tenslotte een vierde man die lee kan naar het wereldkampioenschap: Jan van Beveren. dat laatste kwam als een forse 'an Beveren is sinds de eerste itatie met Ajax geblesseerd ge- Een operatie leek alles geheeld ten, na een korte opleving was ;ede medische ingreep nodig. leek Jan van Beveren lang- iver te herstellen dat hij mee men naar het wereldkampioen- Mj PSV werd hij niet meer in en Brokamp rus- 3ru uit tijdens de training in iSt. anj JïGELO De stemming in [Nlkleedkamer van het Neder- sods elftal toonde vrijwel over idejgehele linie aan dat de spe en! diep 'in hun reserves had- zoj moeten tasten de afgelopen Wat kleine half ver- Jgen blessures kwamen t aan het licht. Een scala van aadpraken van een Oranje-ploeg ijripr een strak regiem op weg ir het wereldkampioenschap: Bder: 'Ik heb nog nooit zo d getraind als de afgelopen e dagen. Gisteren (woens- nog vier uur lang. Tot Jrgevens toe. Normaal trai- we de dag voor de wed- |d nooit. Nu wel. Dat zag je in de wedstrijd. We moeten 5 -echter door', irijvers: 'Het was moeilijk jr me. Ik kreeg te weinig te fn om ingespeeld te raken, barbij de training me loom gemaakt. De bal was echter niet ideaal. Hij stuiterde niet. 3; Izer: 'Er is erg hard gewerkt )r en in de wedstrijd. Dat esei je dan. Hard werken was :ho|nwel nodig, en dat wisten Het heeft echter wat tijd Big om het ritme te krijgen' 'Of het een overtre- tegen Memering was kort het einde? De siheidsrech- ijrt vond van niet -en die beslist islotte. Ik vond het niet fcht, vooral- als je die zware Sning in ogenschouw neemt, t moet tenslotte vruchten af- rpen'. «skens: 'Ik speelde een halve dstrijd omdat ik pijn in mijn fn hacl. Dan loop je niet zo stj lekker. De training is hard, |ar wel op te brengen. Het et nu eenmaal zo gaan', "bkamp: 'Ik heb een lichte jssure aan mijn dij. Niets ^stigs gelukkig. We misten g begrip bij eikaars acties, je van de training was ik wel Kde wedstrijd was ook erg ar'. n: 'Ik heb lekker gespeeld, as in mijn element. Kon weer [uwen en dat miste ik de jtste maanden De training eft mij wel goed gedaan', ctaël: 'Ik vond het wel meeval- eji). Het is wel even anders met jongens. Nu heb ik de Uining nog niet meegemaakt, jar vergeet niet dat die wed- Ij d tegen Tottenham ook veel {eft geëist. Er waren zo nu en n wat misverstandjes in de fiterhoede, maar die lossen 'i in de komende weken wel de hoofdmacht opgesteld. Van Beve ren kreeg de mogelijkheid zich in alle stilte voor te bereiden op het wereld kampioenschap. Alle sores van een verknald seizoen vergetend op de bij- velden van PSV moest hij zich'hon derd procent fit zien te maken voor het wereldkampioenschap. Een werkwijze die succes leek te hebben. Van Beveren liet op de trai ning weer verbluffende staaltjes van vakmanschap zien. Wat de mentale depressie helemaal kwijt. Tegen Bar celona afgelopen zondag maakte lange Jan zijn rentree. Hij had het te weinig moeilijk om volledig te kun nen tonen weer op krachten te zijn, maar zelf verklaarde hij na afloop het weer helemaal voor elkaar te hebben. Van Beveren was de afgelopen dagen de man waaraan nog slechts door weinigen getwijfeld werd. Hij had weliswaar maandag, weer een beetje last van zijn oude liesblessure gehad maar veel ruchtbaarheid werd daar aan niet gegeven. MOEITE Pas op het trainingskamp in Zeist kwam naar voren dat de eerste doel- man van vele jaren, nog zeker geen honderd procent was. En zo moest de hartle beslissing vallen, waar Van Be veren het zelf mee eens was. Michels had moeite het te verwerken, hij had ook moeite het gisteren bekend te maken. Na afloop toen hij met een luidspreker de op de tribune verza- r. _i i t.- melde pers toesprak liet hij het ook Willem Suurbier kopt enkele seconden voor rust de gelijkmaker ach ier de Duitse doelman Kargus. merken. 'Jan was na de wedstrijd met - - komende toernooi om de wereldtitel. PSV tegen Barcelona erg tevreden, Maandag had hij echter weer last van zijn oude blessure en na twee dagen van harde training in Zeist is hij tot de conclusie gekomen dat hij niet voldoende fit zal zijn om mee te gaan naar het wereldkampioenschap.' Jan van Beveren woonde gisteren het duel wel bij. Hij zat naast Cor van der Hart hoofdspion van Oranje en volgde de teleurstellende strijd tegen de Duitsers. Daarna verdween hij schielijk, vóór Rinus Michels had verteld dat hij de lange Eindhovenaar zal moeten missen. In zijn plaats zal nu waarschijnlijk de ervaren en dit seizoen ook sterk acterende Feyeno- oord-doelman Eddy Treytel meegaan naar West-Duitsland. CONDITIE Het uitvallen van Jan van Beveren was de eerste harde noot die gekraakt moest worden gisteren in Hengelo. Daarna kwam het spel van de hoofd macht te sprake. Het was een verto ning geweest waarin Nederland zich zeker niet plotseling had opgeworpen als een van de grote ploegen van het Ook daar was Rinus Michels van over tuigd* geraakt. Al zag hij wel licht puntjes: 'Als kijkspel was de wed strijd niet bevredigend, maar er is keihard gewerkt, we hebben doelpun ten gemaakt en we hebben gewon nen.' Dat er keihard gewerkt was, is een niet te loochenen feit. Opmerkelijk was het ook want Rinus Michels heeft de selectie de afgelopen dagen kei hard onder handen genomen. De na druk werd door de coach vooral ge legd op de conditie van de uitgedunde basisselectie. 'Wij zijn twee dagen geleden serieus begonnen aan de voorbereiding voor het wereldkampi oenschap. Het zijn zeer inspannende dagen geweest. Dat was nu ook te merken. Maar er is helaas geen ande re oplossing. Tot zondag blijven we keihard werken, uitsluitend op condi tie. Deze periode is alleen bedoeld om de geblesseerden of herstellenden te testen. Daarna weet ik of ze beschik baar zijn althans lichamelijk of niet.' Er klonk weer wat wrange humor door in de woorden van de supervi sor. Hij zette de problemen nog eens uitvoerig op een rij: 'Veel zal afhan gen van de goede wil en het verant woordelijkheidsgevoel van de spelers. De korte tijd van voorbereiding bete kent dat er in een geforceerd tempo moet worden gewerkt. Daarbij .hangt veel af van concentratie en de wils kracht van de mannen. In dat opzicht en ik herhaal dat met nadruk was de wedstrijd bevredigend. De spelers hebben een goede inzet ge toond. De training heeft bergen ener gie gekost. Dat komt irf een wedstrijd tegen een tegenstander die zich voor namelijk defensief opstelt natuurlijk aan het licht.' De oefeningen in Hengelo gisteren waren voor het publiek (zo'n 12.000 toeschouwers, hoeveel Oranje paspoor ten zijn er nu verkocht met zo'n aardige coupon voor reductie op een oefenwedstrijd?) zeker niet aantrekke lijk. Het mag ook niet als eerste vereiste worden gesteld als er een elftal optreedt dat nog aardig ver verwijderd is van een eenheid. Mi chels: 'Dit soort wedstrijden kosten kracht. Wij moeten het maken, waar bij de ploeg dan nog risico's op blessures neemt. We zitten daarbij nog in een experimenteel stadium en er is wel naar voren gekomen dat wij geen ingespeeld Elftal hebben. Daar voor behoef je geen expert te zijn.' 'De sphinx' Michels is er zich pijnlijk van bewust geworden dat dit nou bepaald geen optimale voorbereiding gencemd kan worden op een wereld- toernooi, een spektakel waar voetbal fans jaren naar uit hebben gekeken. En het is zeker verbazend dat minder dan vier weken voor een eindtoernooi in Nederland een selectie vooral op conditie wordt getraind. De andere landen zijn stuk voor stuk verder, al is hun programma dan misschien ook wat minder ambitieus opgesteld. Mi chels: 'Het seizoen heeft veel geëist, de competitie heeft veel gevraagd en dan nog. daarbij de internationale wedstrijden zoals van Feyenoord nu bijvoorbeeld. Normaal is het zo dat je aan het einde van de competitie niet meer op conditie traint. Maar het moet nu eenmaal. Als ze naar Duits land vertrekken meet de ploeg licha- Van onze speciale verslaggever HENGELO Het Nederlands elf tal is de oefencampagne voor het wereldkampioenschap voetbal dus niet erg overtuigend gestart. De selectie zonder Feyenoorders was in de opening tegen de Bundes- liga-middenmoter Hamburg SV nog duidelijk op zoek naar een heid, systeem en variatie. Het re sultaat hoewel dat er in weze weinig of niets toe deed viel nog juist positief uit (2-1). maar vraagtekens bleven er meer dan geruststellende zekerheden. Bo vendien werd aan het rijtje ge dwongen en vrijwillige thuisblij vers de naam van doelman Jan van Beveren toegevoegd. Supervisor Rinus Michels weet inmid dels dus ongeveer over wie hij nu wel en niet kan beschikken. De wedstrijd m Hengelo's 'Veldwijk'stadion die voornamelijk een testcase was voor Rinus Israel, Jan Mulder en de uit de boot gevallen Jan van Beveren, bracht in zoverre uitsluitsel, dat twee spelers aan wier speelkansen lang getwijfeld is wegens blessures, Israel en Mulder, speelklaar lijken. Israel vormde met Pleun Strik geen ijzersterk duo, maar kreeg ook weinig kans zich als zoda nig te manifesteren, aangezien het constant in het defensief gedreven Hamburg nooit pressie uitoefende. Rinus Michels: 'Ik heb Israel getest. Na de wedstrijd die hij dinsdag in Londen speelde, geloof ik dat het niet slecht ging. Het was erg moeilijk. Wc moeten afwachten hoe hij zich verder houdt.' Nederland was zonder de aan zijn rechtervoet geblesseerde Johan Nees- kens begonnen. Het middenveld werd nu gevormd door Arie Haan. Willy van de Kerkhof en afwisselend Johan Cruijff en Pleun Strik. Cruijff dus niet als spits. Hij gelooft niet dat dit met een bepaalde bedoeling was ge daan. 'In Barcelona speel ik in uit wedstrijden altijd' achter de aanval, in thuiswedstrijden in de spits. Maar of de baas dat recept ook in Duitsland zal hanteren weet ik niet. Er moet veel uitgeprobeerd worden. Daarom spelen we ook veel oefenwedstrijden. Nu kan men dat wel te veel vinden, maar die oefenwedstrijden tegen ama teurs zijn juist erg fijn. Je moet daarbij veel lopen en de meeste spe lers doen het liever op die manier dan het eentonige rondjes maken. Pleun Strik kon veel op het middel- veld vertoeven aangezien Heese de enige aanvaller was bij de Duitsers. De PSV'er die voor de W.K. toch de aangewezen voorstopper - lijkt of Johan Neeskens zou van het midden veld teruggehaald moeten worden startte sterk, maar viel vooral na rust terug, Israel bevestigde in eerste instantie de goede indruk die hij .dinsdag als voorstopper op Totthems Martin Chi- vers, had achtergelaten en schuwde niet een duel aan te- gaan; kennelijk bevrijd van knie-vrees. Bovendien wa ren zijn passes als vanouds strak en geplaatst. De mogelijkheden die er voor hem evenwel in aanvallend op zicht lagen, liet hij ongebruikt. Israel bleef constant achter. Jan Mulder bewees op zijn rechtsbui- waarin Nederland vooral zichzelf zocht was Israel na een kwartier bij een van zijn zeer zeldzame optredens voorin dicht bij een goal. Via het lichaam van Björnemose raakte de bal de paal. De vrijwel nimmer gevaarlij ke Hamburg-formatie kwam na een half uur verrassend aan de leiding, toen Sperlich zijn voormaat Menering de diepte instuurde. Op de rand van buitenspel verraste Menering de ver opgedrongen Israel en Strilr en scoor de zomaar tussen de benen van Piet Schrijvers door: 0—1. Een achterstand waar Nederland met schoten van Jan Mulder en Johan Cruiiff op reageerde, maar die eerst op slag van rust van een gelijkmaker werd voorzien. Keizer was bij die gelegenheid Kaltz weer eens te vlug af en zag zijn voorzet door Wim Suurbier ingekopt: 1—1. Na rust veranderde het spelbeeld zichtbaar. Het tot dan toe lauwe Ne derland werd door de toch invallende Johan Neeskens (voor Piet Keizer) geïnspireerd. Samen met de ongeloof lijk veel arbeid verzettende Willy van de Kerkhof gaf de Ajacied Oranje een kick ën het resulteerde al spoedig in meer pressie. Voor het eerst werd er onder aanvoering vaa Van de Kerkhof gejaagd. Al na een kwartier leidde het tot een voorsprong. Krol was door een veel ballen vero verende Van de Kerkhof aangespeeld en trok naar Cruijff, die Arie Haan tenplaats steeds weer, dat hij niet in staat stelde doelman Kargus voor voldoende aan die plaats gewend is. Teveel trok hij na-ir het centrum, waar het vanwege dp verdedigende Hamburgers toch al spitsuur was. Op dc linkervleugel maakte Piet Keizer daarentegen een gemotiveerde indruk. De door Rob Renscnbrink ernstig be dreigde Kei/er, zette zijn direkte te genstander Kaltz steeds weer op het verkeerde been. Aan afronding ont brak het echter. In de al met al grauwe eerste helft, de tweede maal le verslaan. Kort daarna werd de iets tegenvallende toen ook lichthinkende Willy Bro kamp voor Ruud Geels gewisseld en ook die wissel pakte redelijk goed uit. Geels toonde zeker meer vechtlust dan Brokamp maar hij speelde uiter aard te kort om zich werkelijk te bewijzen. Halverwege die tweede helft werd de Nederlandse opleving evenwel niet ge continueerd. Zeker nadat Heese na Johan Cruijff duelleert met de HSV-speler Nogly. een fout van Pleun Strik bijna nog 22 had gescoord, zakte Oranje ver weg. De Duitsers hadden zelfs nog een strafschop verdiend, toen Wim Suurbier de doorgebroken Menering binnen het strafscnopgebied neerleg de. De zeer matig arbitrerende Theo Boosten vond dat kennelijk niet nodig en liet onder schril gefluit van het publiek doorspelen. Waarna Neder land met begeleiding van langzaam handgeklap flauwtjes finishte. MATTY VERKAMMAN melijk volkomen fit zijn. Het toernooi zal een slijtageslag worden. Daarom een voorbereiding zoals ik die nor maal aan het begin van een seizoen houd.' VERMOEIEND Voor sommige spelers was de aanpak van Michels behalve verrassend vooral ook vermoeiend. Johan Cruijff, de grote vedette vah het komende we reldkampioenschap, was het alleen al van het gezicht af te lezen toen hij na negentig minuten van het veld stapte. Hij bekende het ook eerlijk. 'Ik kon niet meer. Ik was op. Goed, een mooie wedstrijd was het niet, maar er is keihard gewerkt. We hebben een training gehad die niet menselijk meer was. Maar wat wil je. Als we wat willen bereiken in West-Duits land is zo'n aanpak hard ncdig.' Cruijff gooide ook de mindere kanten van de wedstrijd op de aanpak van Michels. De spelers waren de afgelo pen dagen door de mangel gehaald, in een wedstrijd tegen een nogal defen sief ingestelde ploeg moet je veel switchen, voortdurend lopen, loerend op een vrije man. Zaken die je aan grijpen als je net een paar dagen achter de rug hebt waarin de "conditie vooral opgevoerd diende te worden. 'Dat vreet', zei Cruijff. 'maar daarvan wordt geleerd en dat is nodig.' Nederland-HSV Hamburg 2—i <1—1> - 28: Mem ring 01. 45: Suurbier li. 61: Haan 2—1. Scheidsrechter: Boosten Toeschouwers 12.000. Nederland: Schrijvers: Suurbier. Strik. Is rael. Krol: Willy van de Kerkhof. Haan. Cruijff. Mulder. Brokamp (Geelst. Keizer (Neeskens!. HSV Hamburg: Kargus: Kaltz. Nogly. BJörnmose. Hidi: Winkler, Sperlich. Krause: Heese. Krobbach. Memering (Mackensen) PARIJS St. Etienne heeft de Fran se voetbaltitel veroverd. De club ver sloeg woensdagavond Bastia met 61. Met nog één wedstrijd te spelen werd St. Etienne daardoor onbereikbaar voor het op de tweede plaats staande Nantes, dat zelf al niet meer in het kampioenschap geloofde en bij Mar seille met 30 verloor ROME Uit verloren positie is Bologna er in geslaagd de Italiaanse beker te veroveren. In dc laatste mi nuut van de finale tegen Palermo scoorde Giuseppe Salvoldi uit een strafschop de gelijkmaker (11) en nadat twee, verlengingen geen doel punten meer hadden opgeleverd nam Bologna de strafschoppenserie beter dan Palermo (43). Sergio Magistrel- li had Palermo in de 32ste minuut de leiding gegeven. HALMSTAD Voor de achtste keer heeft Malmoe FF de Zweedse beker veroverd. In de eindstrijd zegevierde Malmoe met 20 over Oesters Vax- joe. - j KOPENHAGEN In een finale tus sen twee tweede divisieploegen heeft IF Vannaese door een 52 zege op Odense BK de Deense beker in de wacht gesleept. De rust was in Kopen hagen 11. HAMBURG In de promotiecorape titie voor de Westduitse Bundesliga zijn woensdag de volgende wedstrijden gespeeld: groep 1: Waltenscheid '09-1FC Nürnberg 12. Eintracht Braun schweig-! FC Saarbruecken 3-0: groep 2: FC Augsburg-Rotweiss Oberhausen 22; Borussia Neunkirchen-FC St. Pauli 25. In groep 1 heeft Nürnberg de leiding met 6 punten, vóór Wacker 04 en Wattenscheid 09 met 5. In groep 2 leidt Tennis Borussia Berlin met eveneens 6 punten voor FC Augsburg (5)* en Bor. Neunkirchen (4). LONDEN Arturo Ithurralde moest toch ook zij.1 wedstrijdritme behou den. De leiding van de Argentijnse voetbalbond had het omzichtig ge vraagd: zou dc Argentijnse scheids rechter, die' dc ploeg die aan de eindronden van het wereldkampioen schap in West-Duitsland vergezelt, niet de vriendschappelijke interland wedstrijd EngelandArgentinë mo gen leiden? De Engelsen waren te beleefd om te weigeren, maar hebben dat wel geweten. Het kostte Engeland de zege (2—2). de spelers het plezier van het spel en de 68.000 toeschou wers in het sfeervolle Wembley Stadi on eigenlijk de wedstrijd. Arturo Ithurralde. trok bij een beslist niet ernstige overtreding van Mike Shannon plotseling de gele kaart, hoe wel hij heel wat grovere overtredin gen van zijn landgenoten eerder onbe straft had gelaten. Dat Glaria nadat het rustsignaal had geklonken En geland had juist de leiding genomen Emlyn Hughes met een vuistslag velde ontging hem ten enenmale. Toen Perfumo met een welhaast klas sieke worp Frank Worthington op de voormalige sintelbaan had geworpen onderbrak hij zijn ren om de Argen tijn over zijn wandaad te onderhou den teneinde de Engelse verzorger te dwingen achter het doel en de hóek- vlag langs zijn veg naar Worthington te zoeken. In de haast om dit 'inci dent' te regelen bleef een bestraffing van Perfumo achterwege. Later zou de Argentijn evenwel voor een andere overtreding zijn gele kaart toch krij gen. Ithurralda verplichtte zijn landgeno ten het meest aan zich in de 89ste minuut. Het was als had hij de thril ler zelf geregisseerd. Dodelijk ver moeid duelleerden dc Argentijnse ko- ningsschutter Mario Kcmpes en de Engelse aanvoerder Hughes op de rand van het strafschopgebied. Ze wankelden meer dan ze liepen. Kem- pes draaide weg, struikelde half over de bal en liet zich vallen, daarbij Hughes meeslepend. De oplossing lag voor de hand. Zonder aarzelen liep Ithurralda naar de witte stip, Mario Kampes gaf doelman Peter Shilton geen kans. Manager Vladisloa Cap viel de geblesseerde Heredia voor de reservebank in dc armen. Hoe dan ook: het was juist nog gelukt. De ploeg was aan de nederlaag onUcomen. Een 22 tegen Engeland op Wembley was toch een eervol resultaat. En wie weet over twee weken nog dat landge noot Arturo Ithurralde heeft geleid? Of er reden was voor zoveel Argen tijnse vreugde is vooralsnog de vraag. In een oefenwedstrijd telt niet op de eerste plaats het resultaat, doch de wijze waarop het bereikt is. Tegen Engeland werd opnieuw aangetoond dat de Argentijnen moeilijk in staat zijn zich tegen pressie-voetbal te weer te stellen. Ze wonnen vorige week weliswaar met 1—0 van Frankrijk doch lieten ook toen zien dat als de ploeg onder druk wordt gezet en dat zal in de beslissende fase van de eindronden zonder twijfel gebeuren maar bij hoge uitzondering goed tegenspel kan worden geboden. Dc omstandigheid dat de drie Engelse aanvallers. Channon, Worthington en Keegan steeds weer eikaars posi ties overnamen stichtte grote verwar ring in dc Argentijnse verdediging. Constant werd tenminste vier man in de laatste lijn gehouden. Wcller, Brooking en Bell beheersten daardoor zonder moeite het middenveld. Zelfs die vier of vijf man in de achterste lijn bleken niet voldoende om de wervelende Engelse aanval af te stop pen. Moeiteloos vonden de Britten de gaten die er steeds weer vielen in de defensie. Panisch werd de schrik als verdediger Dave Watson vanuit de laatste lijn naar voren trok. Hoe slecht de Argentijnse verdediging was georganiseerd bleek in de 45e minuut Keegan vond vanaf de zijlijn moeiteloos Colin Bell. die al even gemakkelijk Channon de vrije ruimte in stuurde. Deze omspeelde doelman Carnevali en schoot heel rustig in (1—0). De strijd scheen beslist toen Worthington tien minuten na rust op een moment waarop de hele Argen tijnse verdediging ontredderd was een terugspringende bal lnkogelde (20). De Argentijnen legden in deze keihar de wedstrijd yervolgens het accent nog sterker op de intimidatie, te meer ook daar zij van Ithurralde weinig te vrezen hadden. De wetenschap dat de arbiter bij dc harde charges aan de kant van hun tegenstanders stond maakte de Engelsen minder zeker van hun zaak. Ze werden nerveus en gin gen fouten maken. Emlyn Hughes schoot de bal geheel onnodig weg .toen doelman Shilton wilde Ingrijpen. Kempes kreeg de bal voor do voeten en maakte van dichtbij geen fout (2 1). De wel zeer aanvechtbare straf schop bracht Argentinië nog juist naast Engeland: 2—2. DEVENTER Haiti heeft in Deventer voor 5.000 toeschouwers met 10 ge wonnen van de eredivisieclub Go Ahead Emanuel Sanon scoor het beslissende doelpunt een kwartier voor tijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19