5URPRISE AMERSFOORT r Joop Zoetemelk gewond bij valpartij j - Fortuna SC en Vitesse starten slecht Wageningen: grote kansen op promotie Amsterdam moeizaam naar winst op HGC co van Miltenburg: lies blijft hetzelfde' ADO weer met beide benen op de grond Frans de Munck: 'We hebben in Amersfoort erg veel te gen' Auto op parcours tijdens eindsprint eerste etappe van Midi Libre JVa 0-1 achterstand toch 3-1 IT TCTARTKT VRIJDAG 24 MEI 1974 SPORT T16/K17 fj I lze speciale verslaggever Van onze speciale verslaggever RD Terwijl trainer Cor Brom van Fortuna-Sittardia Combi- al lang en breed in zijn kleedkamer zat, was het Nico van Mil- rg, de trainer van de door velen nauwelijks serieus genomen Club Amersfoort die, gelukkiger dan wie ook, wachtte tot zijn i speler, doelman Nico van Zoghei, van het veld af liep. Van burg had bijna al zijn spelers beklopt en bedankt, zélf ook nog lijks gelovend dat zijn Sport Club Amersfoort met 1-0 had ge- n, 'uit' bij het grote Fortuna-Sittardia Combinatie, verhoudings een rijke club. En toen ook Van Zoghei was gecomplimen- straalde het geluk pas écht van Van Miltenburgs gezicht af. vraagt men zich achteraf af, Van Miltenburg hebben ver ren de confrontatie, de eerste ia-competitie, met Fortuna FC? gezegd: Wat viel er überhaupt dachten, te meer als men de feiding van beide ploegen ver- Daar was Fortuna-Sittardia latie, dat al sinds maandag in us trainingskamp had gebivak* dat duizenden guldens aan feiding had gespendeerd. En, andere kant, Amersfoort, voor- jk werkend vanuit een myste- I mentaliteit; wetend dat te ile het geld ontbreekt om grote en te betalen, laat staan om in ^skamp te gaan. Op het mo- lat Fortuna zich intensief voor- I Ie, was het overgrote deel van lersfoort-spelers daarom, heel Slid nog druk werkzaam bij de ra 'baas', ^LUST die tegenstelling die in de aing terugkomt, als men te- ,t op Fortuna-SC-Sport Club ïoort, een wedstrijd waarin For- C er in geen enkel opzicht in om iets van een heersend t weer te geven. Het was 'oort. dat zich vooral in de helft, onderscheidde met een st alsof de meest poenige ploeg t betaalde voetbal moest wor streden. Het relatief grote For- C produceerde nagenoeg niets fs, kwam slechts tot twee scho- t de tweede lijn van Frans èns en de Duitser Praaser en {enover zich een ploeg die ver- door een tomeloze inzet, en errassender was, door leuke, pcties op het vanuit het nume- 5er bezette middenveld. 'Juist p het middenveld', wist Hennie oud-trainer van Roda JC, 'lag rschil metFortuna. Fortuna iseerde niet'. .en was 't de hartstocht van dit Woort die Fortuna-Sittardia ver- Misschien was Fortuna zelf bezeten en vooral té nerveus t prestatie te leveren die paste in potentie zo rijkelijk aanwe- lent. Feit is dat Fortuna zich- de éérste wedstrijd van de ad ontmantelde door onthut- ilecht te spelen, door ritsen >asses, en het meest misschien or de berustende sfeer waarin erd verwerkt. Het meest duide- s, in dat opzicht, het tot stand van Amersfoérts winnend it. Ongehinderd mocht Jef de sappelende spits de bal op iddenveld aannemen, ongehin- Iiocht vervolgens Dikkie Teunis- bal dóórkoppen, voor de voe- ji aanstormende Ko van Willi- g, die zijn belager Huub Pfen- timpeil van zich had afgeschud: a-Sittardia Combinatie werd er, Jthans de eerste helft betreft, ernaar nóg slordiger door. Met .Treem voorbeeld een vrije trap Frans Roemgens zo slecht ■jenomen, dat de aangespeelde jpper Jan Benen in een onver- jiuel met Dikkie Teunissen een assure opliep. 'Ik heb Fortuna toen al meer thuis zien spelen', irmie Hollink. 'Tegen Vitesse. [«Excelsior, noem maar op. Maar keer als ik dan aan de eredivi- :ht, dan kreeg ik de tranen in 'jen'. de souplesse waarmee Fortuna seizoen de eerste periodetitel en gezien de manier waarop sindsdien heeft opgeladen na-competitie (want zo is loet het Cor Brom hebben ielen. Wim Bohnen, talentvol ste Divisie MPETITIE Wageningen 22 a SC—SC Amersfoort0—1 ïersfoort 1 1 0 0 2 -10 una SC (aanvang beide wedstrijden ateurvoetbal C-Gooi 2—1. e naar derde klasse: Groen ronrijp-FC Wolvega 02; eert. Geel-TFS Wolvega erdag linksbuiten, kwam bijvoorbeed tot ontgoocheld om een ploeg zó pover te hooguit drie acceptabele acties; Peter Prauser, de spits, werd volledig inge pakt door Amersfoort-voorstopper Frits van der Klift en Hans Erkens imponeerde geen moment tegenover linksback Henk Ramselaar, zelfs al oogde die Ramselaar dan soms als een anti-vedette. 'Staat Amersfoort bij de rust op 2-0', zei Hollink, doelend op de schitterende kans die Dick Teunis sen vóór rust zou mjssen om 2-0 te maken, 'dan kan niemand wat zeggen'. BEZIELING Het moet gezegd, dat Fortuna-Sittar dia Combinatie in de tweede helft in elk geval met de juist? bezieling speelde om de zaken nog recht te trekken. Fortuna SC vócht in die fase, maar juist toen de vechtlust de tech- SITTARD Vooral in de Slotfase werd Fortuna SCSC Amersfoort ontsierd door een regen van overtredingen. Fortuna maak te er bij elkaar 24, Amersfoort 29. Scheids rechter Charles Corver noteede Huub Pfen nings van Fortuna Slttardia Combinatie na diens vierde overtreding, maar hij trad niet op tegen Fortuna's rechtervleugel-verdediger Huub Stevens die maar liefst negen overtre dingen maakte. Bas Peters van Amersfoort liep een gele taart op, na een grove tackel op Harry Aben. mek begon uit te bannen, ontbrak de zuiverheid in de schoten (Bohnen, Prauser, Roemgens) en wat het meest frustreerde: de rust en de overtuiging in de opbouw. 'Ik heb niets goeds gezien', berustte Cor Brom. 'Als we zondag nou ook nog van Wageningen verliezen, dan kunnen we wel vakan tie gaan houden. Dan stüür ik wel een elftal'. Die opmerking geeft al enigszins aan, hoezeer de nederlaag bij Fortuna-Sit tardia Combinatie is aangekomen. Aan de andere kant doet Brom er echter goed aan, om terug te denken aan de na-competitie-winnaar van vo rig seizoen'. De Graafschap. Ook De Graafschap verloor destijds de eerste wedstrijd, herstelde zich later en fi nishte tenslotte bovenaan. Het gaat te tie verder ook maar enigszins met De Graafschap te vergelijken, maar er is, ver om de Fortuna-Sittardia-combina- Een van de vergeefse aanvallen van Fortuna SC op het doel van SC Amersfoort. De kopbal van Benen (links) kan het verlies niet voor komen. nog volop hoop, omdat de na-competi tie een gekkenhuis zonder hoogvlie gers is. Zó gek zelfs, dat de door niemand getipte Sport Club Amers foort aan kop gaat. 'Misschien', vroeg Nico van Miltenburg zicb af, 'mis schien had Fortuna verwacht dat we geweldig zouden gaan verdedigen. Wij hebben in de eerste helft brutaal aangevallen. En voor de rest, blijft alles hetzeftje. We blijven gewoon drie keer in de week trainen'. FORTUNA SC—SC AMERSFOORT 0—1 (0—1; 12: Van Willagenburg 01. Scheidsrech ter: Corver. Toeschouwers: 8500. FORTUNA SC: Vogels; Stevens, Benen, Ernst, Aben; Pfennings. Roemgens, Titalay (Regter- schot); Erkens (Theunissen). Prauser, Boh nen. SC AMERSFOORT: Van Zoghei; Van Loon, Van der Klift. Spelbos. Ramselaar; Peters. Nieuwhof, Van WiUigenburg; De Xeling, Middelkoop. Theunissen. JAN VAN DER KROON ARNHEM Niet zonder reden verdwenen de spelers van Wagenin gen gisteravond jubelend van de Vitesse-grasmat. Wageningen, dé favoriet in de door het publiek zo gewaardeerde nacompetitie, vreest Vitesse als geen andere tegenstander. Vooral op Monnikhuizen kende Wageningen de laatste jaren amper succes. In het 'gewone' seizoen nog werd de ploeg van Frits Korbach in Arnhem vernietigend ge klopt: 5-0. Maar in deze zo belangrijke nasleep van de competitie oogstte Wageningen een opmerkelijk succes. De ploeg won niet maar het gelijke spel (2-2) zowel als een in moreel opzicht belangrijke score gaan gelden. Vitesse-Wageningen is een gevecht met een rijke maar daarom nog niet fraaie traditie. Alsof het zo moet is de beruchte confrontatie per definitie in een bikkelhard treffen. Zo ook gister avond. Met als aanstichter Wagenin- geti, dat het beroemde notto 'De beuk erin' driftig hanteerde. Aldus leverde ook deze confrontatie geen oogstre lend voetbal op, maar geen mens zal zich verveeld hebben. Daarvoor waren de belangen en derhalve de spannin gen te groot, daarvoor was óók het spektakel te boeiend. Want waar inzet is en waar fouten worden gemaakt geriiet de toeschouwer. De opwinden de momenten voor de doelen van Berkhof en Van Geffen vormde geen incidenten, maar bepaalden voor een voornaam deel het wedstrijdbeeld. Een treffen dus dat in taktisch op zicht weinig te bieden had, maar wie zal zich daar zorgen over maken, zolang voetbal boeit. TOPPLOEG Het lijkt niet al te opportunistisch om Wageningen nu al grote kansen of promotie toe te schrijven. Tussen be trekkelijke armoede in de eerste divi sie, is Wageningen onbetwist een top- ploeg. De formatie van Korbach ein digde na een zwakke start in de competitie op de vierde plaats na een imponerende finish. Dat duidt erop, dat Korbach het seizoen goed gepro grammeerd heeft. Wat dat betreft zien de omstandigheden van zijn col lega-tegenstander De Munck er heel wat minder goed uit. Vitesse heeft tot de laatste dag moeten knokken voor een plaas in de na-competitie. Dat is gelukt, met pijn en moeite, maar de vraag dringt zich op of de ploeg nog wel dóór kan naar een nieuwe climax. Temeer daar de lef van De Munck toch al bekend staat als een op kracht drijvende brigade die z'n laatste suc ces dankt aan de geëtaleerde inzet. Die is niet gering, óók tegen Wage ningen niet BEHOUDEND Maar het was niet geheel onbegrijpe lijk dat Korbach voor dit cruciale duel zijn pupillen behoudende op dracht verstrekte. Wageningen trok zich terug in de defensie maar loerde FINALES BEKERTOERNOO' iys-Rozenburg 22 (Rozenburg wns) J IKI-RWH 2—1. BEZIERS Joop Zoetemelk is woensdag tijdens de eindsprint van de eerste etappe van de Midi Libre gewond geraakt tijdens een massale valpartij. In Valras bevond ziicih op de boulevard waar de laatste paar hon derd meter moest worden afgelegd een auto. De giroep stormde daarop af. De renners voorop en aan de zijkant konden nog langs het opstakel heen, maar in het hart van het peloton ontstond een forse valpartij. Negen renners moesten naar het ziekenhuis gebracht worden, waarbij ook Zoete melk. De Nederlandse coureur die een voor treffelijk seizoen tot dusverre had, raakte gewond aan zijn knie. De art sen in het ziekenhuis van Beziers besloten de Nederlander in ieder ge val een nacht ter observatie te hou den. Hoe lang hij niet mag fietsen staat nog niet vast. Een tweede ren ner die in het hospitaal moest blijven was de Belg Paul Lannoo. Hij smakte tegen de auto aan en vloog vijf meter door de lucht. De jonge Belg kan zeker enkele maanden niet meer fiet sen. Hij heeft een gebroken dijbeen en inwendige kneusingen. De volgende renners werden ook afge voerd naar het ziekenhuis maar kon den na" behandeling weer vertrekken (zij dienden echter wel de strijd te staken): Labourdette, Van Impe (ge broken pols). De Meijer, Grelin (ge broken sleutelbeen), Lapebie, Dewitte en Pingeon. Onmiddellijk na afloop is er door de renners ernstig geprotes teerd bij de organisatoren. Het werd een blunder genoemd dat er een auto op het parcours van aankomst had gestaan. De renners noemden de valpartij niet alleen een slag voor zichzelf, maar ook voor de wielren ners en de sponsors. Als protest werd besloten het eerste deel ren de twee de etappe ongeveer twintig kilome ter zeer langzaam te rijden. Eerste etappe: 1. Peetcrs (Bel), 96 kilometer van Carcassonne naar Valras in 2 uur 7 minuten en 45 seconden, met tijdsvergoeding 2.07.39. 2. Sibille (Fra) 2.07.45. met Üjdsver- goeding 2.07.41.. 3. Perln 'Fra) 2.07.45. met tijdsvergoeding 2.07.43. 4 Hoban (Eng) 2.07.45, 5. Esclassan (Fra) 6. Verbeeck (Bel) en een groep van nog 69 renners in dezelfde tijd als Hoban, Tweede etappe: 1.Hoban (GB) 2 uur 28 minuten 11 sec. (met bonificatie 2.28.05). 2. Verbeeck (Bel) z.t. (met bon. 2.28.07); 3. Maertens (Bel) i.t. (2.28.09). in dezelfde tijd; 4. Coroller (Fra). 5. Rouxel (Fra) 6. Danguillaume (Fra). 7. Sibille (Fra), 8. Poulidor (Fra) 9. Meunier (tra) 10. Marte- Iozzj (Fra). derde etappe: 1. Dillen (Belg) 198 kilometer in 5 uur 26 min en 42 sec met bonificatie 5.26.36 2. Danguillaume (Fra) 5.26.42. met Eddy Merckx was gisteren erg aktief in de Ronde van Italië. Het bracht hem overigens niet veel hogerop in het klassement. Daar zorg de de Italiaanse wereldkampioen Felice Gimondi ('rechts) wel voor. bon 5.26.38: 3. Talbouïdet (Fra) 5.26.45 met bon. 5.26.43; 4. Coroller (Fra) 5.26.45; 5. Verbeeck (Belg) 5.26.53; 6. Esclassan (Fra); 7. Maertens (Belg) 8. Hoban' (Eng) 9 Richard (Fra) 10. Wezemael (Belg) aHen in dezelfde tijd als Verbeeck Algemeen klassement: 1. Danguillaume (Fra) 10 uur. 2 min en 34 sec. 2 Coroller (Fra) 10.02.41: 3. Hoban (Eng) 10.02.43: 4. Ver. beeck (Belg) 10.02.45: 5. Maertens (Belg) 10.02.47; 6. Rouxel (Fra) 10.02.49; 7. 8. 9. 10: Bracke (Belg), Rebillard (Fra) Martelozzo (Fra) en Poulidor (Fra) allen in 10.02.49. RONDE VAN ITALIA CHJETI Eindelijk lijkt Eddy Merckx in zijn ritme te komen, want de Belg was in de zevende etappe van de Giro zonder meer de actiefste ren ner. Merckx voerde het tempo in de lange rit, van Foggia naar Chieti over een afstand van 257 kilometer, con stant op, maar kreeg echter niet de beloning voor zijn zware arbeid. De ploeggenoten van Merckx waren niet bij machte de concurrentie van hun kopman afdoende af te remmen, toen hij na 175 kilometer wegsprong. Gimondi, die de laatste dagen veel kritiek te verwerken heeft gehad, om dat hij te weinig initiatieven zou ontplooien, dook onmiddellijk aan het wiel van Merckx en nam zijn landge noot Ugo Colombo in zijn spoor mee. Er ontstond een gat van bijna ander halve minuut tussen de drie kop lopers en het achtervolgende pe loton, waarbij Fuente plotseling wak ker werd. De Spanjaard, leider in het algemeen klassement, zette het gehele peloton aan tot grotere inspanning en slaagde erin na 25 kilometer aanslui ting bij de vluchters te bewerkstelli gen. Merckx geloofde het toen wel en liet het kopwerk over aan de Italia nen Gimondi en Colombo. Laatstgenoemde lukte het wel om weg te komen. Op ongeveer 20 kilometer van de eindstreep demarreerde hij en had bij de finish een voorsprong van 45 seconden opgebouwd. De Vlaeminck werd tweede en Merckx kwam als vierde over de eindstreep. Na afloop verklaarde een boze Merckx: 'Als ik meer steun van ploeg- makkers had gehad, zou ik nu de roze trui .hebben. Op het moment, dat ik wegsprong hebben zij. mij niet vol doende geholpen. Nu kon Gimondi gemakkelijk meegaan. Als dat de kq- mende dagen weer gebeurt relt er voor mij weinig eer te behalen. Die Italianen rijden tenminste wel voor elkaar. In ieder geval dacht ik wel te kunnen stellen, dat mijn vorm weer terug komt. Fuente zal het niet ca deau krijgen'. I zesde etappe: 1. Bitossi (It) 206 km In 5 uur 57 min en 2 sec. 2. Bottlers (Belg) 3. Avoga-rdi (It) 4. R. de Vlaeminck (Bel) 5. Gavazzl (It) 6. Sercu (Belg) 7. Gualazzlnl (It) 8. Riccoml (It), 9. Salm (Zwi) 10. Kuiper (Ned. Zevende etappe: 1. Colombo (It) 7.26.28, 2. De Vlaeminck (Belg) op 44 sec. 3. Bergamo (It) op 46 sec. 4. Merckx (Belg) z.t. 5. BaroncheUl (It) zt. 6. Bitossi (It) 7. Gimondi (Zt) 8. Rttter (Den) z.t. 9. Battaglin (It) op 47 sec. 10. ZiUolo (It) zt, 17. Kuiper (Ned) op 55 sec. Algemeen klassement: 1. Fuente (Spa) 36 uur 29 min en 41 sec. 2. Gimondi (It) 36.30.02: 3. Zilloll (It) 36.30.11; 4. Battaglin (It) 36.30.11; 5. Moser (It) 36.30.13 6. Uribezubia (Spa) 36.30.15 7. De Vlaeminck (Belg) S6.30.16; 8. Bitossi (It) 36.30.16; 9. Merckx (Belg) 36.30.16; 10. Conti (It) 36 30.16; 15. Kuiper (Ned) 36,31.21. PRAAG Stanislav Szozda ls win naar geworden van de jaarlijkse ama teur-etappen wedstrijd Warschau-Oost Berlijn-Praag. De 22-jarige Pool be sloot de 'vredeskoers' woensdag in grootse stijl door de veertiende en laatste etappe van Mlada Boleslav naar Praag (160 kilometer) te win nen.. Het was zijn zesde ritzege in de ronde, die met de Tour de l'Avenir het belangrijkste amateurevenement van het seizoen is. Szozda, de opvolger van zijn land- noot (en wereldkampioen) Rijszard Szurkowski, werd daarnaast een keer tweede en drie keer derde, een onge- wooq imponerende oogst. De Poolse renners hebben hun reputatie in deze koers weer volledig waargemaakt: tot de tiende etappe, toen Szozda toe sloeg, leidde Mytnik. De enige niet- Oosteuropeaan die een etappe won was de Nederlander Theo Smit. In het eindklassement eindigde Frits Schür op een voortreffelijke vierde plaats. Frits Schür was ook de beste Neder lander in de laatste etappe. Hij ein digde als dertigste. De Groninger toonde zich uiterst te vreden over zijn prestaties in deze ronde. Schür: 'Het is mij nu duidelijk waarom de vredeskoers als een belang rijke wedstrijd wordt beschouwd. Hij is zeker te vergelijken met de Ronde van de Toekomst. Ik heb hem altijd al graag willen rijden. Dat is dan nu gebeurd en hoewel ik niet in de allerbeste vorm was is alles toch goed gegaan'. Veertiende etappe: 1. Szozda (Pol) 4.02.43: Tsjoesov (SU) 4.02.53: 3. Labus (Tsjech) 5.03.03; 4. Marquette (Fra) 4.03.41; 5. Likats- jev (SU) 4.03.51: 30. Schür (Ned) Z.t. 43. Van Halvoirt (N'ed) 4.04.27; 46. Smit (Ned) 4.04.30 Eindklassement: 1. Szozda 42.17.44; 2. Gore- lov (SU) 42.20.48: 3. Hrazdira (Tsjech) 42.22.31: 4. Schür (Ned) 42.25.07; 5. Ptkkoes (SU) 42.27.32; 6. Mytnik (Pol) 42.27.37; 31. Van Helvoirt 42.50.24; 39. Smit 43.05.16; 45. Gevers (Ned) 43.15.47. intussen wel op een plotselinge uit braak. Dat die opzet aanvankelijk niet slaagde was vooral te wijten aan de bewonderenswaardige arbeid van Vi- tesse-spits Veenendaal. Een primair reagerende spits, die geen ander doel kent dan te scoren. Dat heeft hij in de achterliggende competitie regelma tig gedaan met als bekroning de top- scorerstitel uit de eerste divisie. Een lastige klant, die Veenendaal. Weller- dieck, toch een gevreesde voorstopper in dit milieu, had aan handen en voeten tekort om hem af te stoppen. Geen wonder dat Veenendaal na am per acht minuten uit een voorzet van karakter-rechtsbuiten Hofs de score opende. Veenendaal liep het vuur uit de schenen en leek uit te zijn op een lucratieve aanbieding voor welke geïnteresseerde club ook. Dat zijn er vele, maar Veenendaal zegt zelf geen belangstelling te hebben om nog lan ger in het betaalde voetbal uit te komen. Hij heeft in Arnhem een voortreffelijk draaiend bedrijf in de horecasfeer opgebouwd, dat kennelijk zoveel tijd van hem vergt dat hij zelfs al overschrijving naar een amateur- club hééft aangevraagd. De gelukkige is het Veenendaalse DOVO uit de zaterdag eerste klas. Geruchten willen dat hij ook daar een stevige duit zal meepikken, maar Veenendaal ontkent dat natuurlijk ten stelligste. Hij zegt, zeer gedecideerd: 'Ik heb er geen tijd meer voor. Ik wil op zaterdag gaan spelen, maar dan wel zo hoog moge lijk. Dan is DOVO voor mij de meest aantrekkelije club uit mijn omgeving! AMBITIE Als het werkelijk waar is, dan moet de ambitie van Veenendaal geprezen worden in deze na-competitie. Frits Korbach was niet ten onrechte tame lijk onthutst na Veenendaals openings treffer. 'Ik schrok me kapot. In dit met zoveel sentimenten omgeven duel is Vitesse de laatste jaren steeds for tuinlijk geweest. We verloren in Arn hem steeds maar een nulletje of drie, vier. Maar ik moet zeggen dat de ploeg knap is teruggekomen. Het is vooral de rust waarmee er daarna werd gespeeld die mij nog het meest heeft gefrappeerd'. Inderdaad, Wage ningen bleef ondanks die tegenslag voetballen en liep zich niet kapot op de wat paniekerig reagerende Vitesse- defensie. Dat resulteerde al snel in de gelijkmaker van Van Osenbrugge. Vervolgens trok Wageningen zich an dermaal terug, stoorde als een gek, maakte daarbij veel overtredingen, maar stond tot diep in de tweede helft geen treffer toe. Toen namelijk was het linkerspits Vleming die ver rassend uithaalde en Vitesse opnieuw op voorsprong bracht. Een onverwach te wending, want eigenlijk is Wage ningen de ploeg met de meeste drei ging. Een beeld dat Gerdo Haselhek- ke, Wageningens kon ingssch utter vijf minuten voor tijd bevestigde door de gelijkmaker met het hoofd te realise ren. Een verdiende treffer die Frans de Munck nu al in een vervelende situatie manoeuvreerd. 'Zondag Amersfoort, hé. Ik weet wat ik daar te verwachten heb. Negen man voor de pot en een enkele uitval. We zullen ons erop instellen, maar in vergelijking met de concurrentie heb ben we ditmaal veel tegen'. VitesseWagenineen 2—2 (1—1) 8. Veenen daal 10. 17: Van Osenbruecen 11. 57: Vleeming 21. 85: Hazelhekke 22 Scheids rechter: Pijper. Toeschouwers: 13.000. Vitesse: Beukhof; Bosma. Somer, Heeze. Kunst: Veenstra. Van Kerkhof. Bosveld; Hofs. Veenendaal, Vleeming. Geffen; S< Tomas (Tollaar); Van Osenbruggen, Broeks. Ooms; Hazelhekke, Menting. Vijfelken (Ponsen). HAARLEM Toen ADO gisteren aan de 'double-header* begon tegen Nicols stond het er nog rooskleurig voor. De Nicols stonden maar liefst vier punten achter op ADO en dat is in deze competitie een hele afstand omdat de clubs elkaar geen centime ter cadeau doen. Een puntenverdeling voor de Hagenaars was voldoende onn aan de top te blijven. Maar ADO was gehandicapt Ron Clem was met vacantie en Ivo Boers- ma is geopereerd aan zijn arm, waar door twee binnenvelders ontbraken in de ploeg. Toen de twee ontmoetingen dan ook voorbij waren was ADO slechts één punt rijker. Weliswaar dus nog met één punt aan kop, maar toch weer zo dichtbij dat alle clubs weer evenveel kans hebben. ADO, de verrassing van dit seizoen, stond weer met beide benen op de grond. Het ADO, dat ongemerkt door allerlei stampij van andere ploegen, langzaam maar zeker de kop had over genomen in deze competitie. Een com petitie die verrassender en spannen der verloopt dan in jaren is gebeurd. ADO had zich in de overschrijvingspe riode weliswaar niet kunnen verster ken, maar verloor ook geen spelers. Daardoor kan de ploeg constant blij ven spelen en dat zou in deze compe titie wel eens heel zwaar kunnen gaan wegen. NICOLS 000000300-S ADO 100010100-3 Werpers: ADO: Neuteboom 5-2-9 3 fouten; Nicols: Leurs 6-0-10 3 fouten. Slagprestaties: ADO: Bijl '600, Wapperom .400, Zschuschen. Eljgendaal, Heikoop en Neuteboom .250; Nicols: Crouwel 1.000 (1 uit l). Naoktgeboren .833, Blom, Jelsma, Leurs, B. Baal en De Jager .250. ADO 000101000-2 NICOLS 10100002X 4 Werpers; Nicols: Beldschat 5-0-7 3 fouten; ADO: Van Maren (7 inn. en 3 man) 0-7-7, Volkerijk (1 inn.) 0-0-2 1 fout. Slagprestattes: Nicols: Jelsma 1.000 (3 uit 3). Crouwel 1.000 (1 uil, 1), B. Maat .500, Van der Vaart .333. Leurs en Naaktgeboren .250; ADO: Wapperom "00, Eljgendaal .338, Bijl, Zschuschen, Leene en Witloka .250. GIANTS 000002106-/9 SPARTA 122100011-8 Werpers: Sparta: Van der Markt 4-3-10 3 fouten; Giants- Wijdekop (2 2/3 inn.) 1-1-7, Nagelkerken (6 1/3 inn.) S-0-10 1 fout. Slagprestatics: Sparta: Troeman .833. Jon- -n Var der Mar|, 75& Daniël; 400, Van F. v. d. Berg .667. SPARTA 3 0 11 1 1 0 0 - 16 GIANTS 0 1 0 0 1 0 0 -2 Werpers; Giants: Bruntink (5 inn.) 1-6-4. Richardson (2/2 inn.) 0-1-5, Ferwerda (1/3 inn.) 0-1-1-, Bruntink (4 inn.) 5-0-4 2 fouten; Sparta: Meijer (4 inn.) 4-0-3, Peitsman (3 inn). 0-2-3 fouUoos. Slagprestatics: Giants: Ludenhof '667, De Grave .500. Sparta: Augustihu; 600, Van der Berg, Richardson en Daniëli '500, Lamberts .400, Troeman en Van den Heuvel .35, Jon ker; en Meijer .250, Feyenoord 0 OWO 2 0 Werpers: OVVO: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 x 0 0- - 6 11-3-8 1 fout. 0 0 0 0 -0 2 0 0 0 2 x -------Urbanus Feyenoord: Koster (2 inn. 2 man) 1-0-5, Louisa (6 inn) 2-1-7 foutloos. Slagprestaties: OVVO: Urbanus 1.000 (4 uit 4), Wedman, Smit, Koch en De Vries .500. Feyenoord: Kos ter 1.000 (1 uit 1(, Beckers .750, Van 't Kloos ter .500, Kohl en Collins .333. OWO 0 0 0 0 0 Feyenoord 2 11 Werpers: Feyenoord: De Bruyn 5-2-7 1 fout. OWO: Boeren (2 2'3 inn) 1-0-9. Le Cuivre (4 1/3 inn) 3-6-1. 5 fouten. SlagprestaUes: Feyenoord. Verheul .667, Kohl 500, Schouten .400. Steenbruggen .333. Collins. Beckers en Van de Klooster .250. OVVO: Wedman. Ur banus. Boeren en Le Cuivre .500. Pels .333. Postma en Koch .250. Homerun: Collins (4e Inn. 1 man). HCAW 000000100-1 SCHOTEN 00030000X 3 Werpers: Schoten: Peloquin 9-0-4 foutloos. inn.) 3-0-1 2 fouten. HCAW: Fljth (4 inn.) 3-3-5, Boddendljk Slagprestaties: Scholen: Van der Sluis en Nijenkamp .500. Sieval, Bailey en Roreman .250 HCAW: Hageman .500, Seidel .333, Smith .250. SCHOTEN 100100000-2 HCAW l'0010020x 4 Werpers: HCAW: Boin 7-0-5 1 fout; Schoten: Van den Bovenkamp (6 Inn. en 2 man) 4-1-8, Pontius (2 inn.) 1-0- S fouten. Slagprestaties: HCAW: Fijtb .750, Smith. Hageman en Boddendljk .500, Woul en Har ris .250; Schoten: De Grool 1.000 (1 uil 1), Van der Sluis .500, Van Os .333, Horeman .250. STAND ADO OVVO Nicols Sparta 10-13 Feyenoord 10-12 Giants 10-11 HCAW 10-10 Schoten 10-10 10-8 10-8 10-8 HOOFDKLASSE OWO-Feyenoord 6—0; Schoten-HCAW 3—1: ADO-Nicols 33; Sparta-Giants 89; Feyen- onrd-OWO 8—0: HCAW-Schoten 4—2: NlcoU- ADO 42: Giants-Sparta 216 1A: Thamen-ABC 4—5; Birds-RAP 13—6; B: Neptunus-Kinhetan 52; Celeritas-Storks 6— 11: SCR-Stars 0—5; Wassenaar-HHC 0—2: IA: Tex Town Tigers-Donar 100; Rooswijk-Spar- taan 3—2: Caribe-TYBB 2—i; 2B: SC Haar- lem-DVH 1—3; 2C: PSV-Gouda 12—2; Hazen- kamp-Schiedam 35: Ttlburg-Holy 10—6; 3B: Quick-The Herons 5—7: Bloemendaal-Vikln- gen 111: Foresters-Onze Gezellen 28; 3D: Ducks-BSC Utrecht 6—7; NISC-Blrds Unites 00; Black Lions-Black Wings 13—13 (opv Bl. Lions). AMSTERDAM Nadat Amsterdam en Kampong elkaar uit en thuis be streden hadden zonder een beslissing geforceerd te hebben, was het voor een ieder duidelijk dat goede midden- mooters als MEP, Schaerweijdde, Hat- tem en HGC nog bijzonder veel in vloed zouden kunnen uitoefenen op het verloop van de laatste fase van de competitie. Tot dusver is alleen Schaerweijdde er in geslaagd van één van beide koplo pers, Amsterdam een punt af te pak ken. Donderdagmiddag is het ook HGC tegen datzelfde Amsterdam (3-1) niet gelukt een vroegtijdige beslissing in de hoofdklasse te bewerkstelligen. De Amsterdammers hebben het toch nog even benauwd gehad. Al na drie minuten wist HGC tot scoren te ko men via Jaap Kooreman die in de rebound van een gemiste lange corner toch nog kans zag de bal hard langs keeper Pijpers te slaan: 0-1. Verrast en geërgerd begon Amster dam massaal op te komen. Dit aanval len mondde uit in enkele lange en korte corhers die allemaal gemist wer den. Bij de lange oorners slaagde zelfs geen enkele Amsterdam-speler erin de bal te stoppen. Amsterdam kwam door Wouter van den Berg in de eerste helft echter toch naast HCG. Het geluk keerde voor Amsterdam in de tweede helft helemaal terug. De Haagse keeper blokkeerde de bal op onrechtmatige wijze en verhinderde daardoor twee Amsterdamspelers het scoren. Uit de toegekende strafpush liet Jan Boerraa keeper De Looze kansloos naar de verkeerde hoek dui ken: 2-1. Tegen deze onverdiende achterstand opkijkend verloor HGC alle moed. Wouter Leefers was nog een enkele maal gevaarlijk in een wervelende actie maar het mocht niet baten. Het was nogmaals Jan Boerma die vlak voor. het tijdsein in een vrije positie voor de keeper verscheen en niet meer kon missen: 3-1. HOOFDKLASSE Kampong 21-34 Gron. Stud. 21-20 Amsterdam 21-33 Nijmegen 21-19 HGC 21-27 EMHC 21-19 Schaerweyde 21-27 HTCC 21-17 Hattem 21-23 Venln 21-12 MEP 21-20 GCHC 21-3

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17