ok na concessies aos in Ulster >nn Allemaal, allemaal, allemaal op de fiets! Spaanse bankier vrij Kijk- en luisterinstituut TNO verrassend veelzijdig r Moskou dreigt Peking met vergeldingsactie Nixott voldoet weer niet aan opdracht congrescommissie last zet Ierse" Raad in ijskast ada schort leaire hulp India op Pat Hearst in Europa? Guinee-Bissau en Portugal beginnen besprekingen Congres VS tegen troepenvermindering Wetei teI Verlies Uitwisseling St. Eustatius zit opgescheept met vliegtuig vol vis Politieke aanslag op Parij se Sacré Coeur Italiaanse politie op zoek naar Sossi !^k; iWlWITETT YRTJDAG 24 MEI 1974 BUTTEXLAKD IT9/K11 1ST, LONDEN (AP, Reuter, UPI) Het Noordierse provinciale 1 heeft om een totale economische chaos en een bloedbad te vermijden ^langrijke concessie gedaan aan de militante protestantse organisaties, l algemene staking in Ulster hebben georganiseerd. lur, dat uit protestanten en is samengesteld en door "lier wordt geleid, heeft [de vorming van een Ierse i stellen tot na de volgende ken voor het provinciale he in 1977 of 1978 zullen Jehouden. De oprichting van |Raad, die kwesties van ge- ipelijk belang voor Ulster rse Republiek zou kunnen was een der voornaamste de extreme protestanten, betekende dit een eerste b richting van samensmelting Jer met de Ierse Republiek |>lin inspraak in Noordierse geven. De militante protes- Jganisaties hebben echter be te verlammende stakingen 1 zetten. Zij blijven nieuwe ken eisen om zo in één klap |te maken aan een mogelijk en aan het Akkoord van Jale, waarin tot de vorming I raad was besloten. rd ondergraven '|$ritse commentatoren hebben l dat met het uitstel van de het gehele Akkoord van tale is ondergraven. In de van pagina 1 1 er in de Westduitse pers [gen tegen Nollaus benoeming F was opgewezen dat hij con- let de DDR had en dat hij ro-erd gedekt door zijn vroe- If Otto John. Deze John had fails hoofd van de Westduitse en was daarna in 1954 BDDR uitgeweken. 1 Kamer van het maandblad jilijkt uit de CIA-studie dat de Günther Guillaume, im |tmaskering Nollau een belang- ideel heeft gehad, slechts als stonid op de lijst vain van de DDR dn de Bonds- Maar tevens blijkt uit de de Amerikaanse CIA op wijze leden laat bespioneren bureau van de Westduitse 2/lier. aldus Kamer. fington ruitse regering heeft met alle tegengesproken dat Nollau een i, |s spion is. Het Amerikaanse e van buitenlandse zaken liddellijk bij monde van on- Iter Kenneth Rush gemeld dat Capital genoemde CIA-rap- Washington niet bekend is. n erop opmerkzaam gemaakt le Duitse pers de publikatie chten is aangekondigd waarin eweerd dat de Amerikaanse over inlichtingen beschikt ntacten van dr. Nollau met se of Russische geheime dien- e plaatsvervangende minister tenlandse zaken heeft heden- de Westduitse ambassadeur seld dat deze berichten volle- egrond zijn en dat er geen an waar is', aldus de medede- Rush. rerslaggever Kamer reageerde jisteren: 'De regering in Bonn e Amerikaanse regering ge- of het waar is dat de ClA ericht dat Nollau een geheim an d§ communisten is. Maar ben wij niet gezegd. Alles wat gen is dat er een studie is hier in de Bondsrepubliek -A-mensen en dat zij in deze zeggen dat Nollau de man Guillaume zou kunnen zijn. iben er geen idee van wat de et deze studie heeft gedaan et Washington heeft bereikt'. regelen Ierse Republiek is de concessie aan de protestanten met pessimisme eri bitte re teleurstelling ontvangen. De Ierse premier, Liam Cosgrave, heeft zijn ongenoegen in het Ierse parlement geuit Hij gaf echter te kennen dat zijn regering het uitstel met tegenzin aanvaardde omdat het nu nodig is de realiteit in Ulster onder ogen te zien. Volgens Cosgrave bevindt Ulster zich thans in een bijzonder gevaarlijke situatie. Ondanks de tegemoetkoming aan de eisen van de Noordierse protestanten is gisteren geenszins een eind geko men aan de stakingsacties. Hoewel slechts sporadisch geweldplegingen werden gemeld en de barricaden steeds verder konden worden opge ruimd, werden de gevolgen van de stakingsacties steeds intenser door de bevolking gevoeld. Noordierse functionarissen'hebben ge waarschuwd dat de climax nog niet is bereikt, maar dat het hoogtepunt snel nadert De brandstof- en voedselvoor ziening was gisteren vrijwel volledig gestagneerd. In Londonderry, een stad met 60.000 inwoners was gisteren geen gas en stroom meer beschikbaar voor de verwarming en voor het ko ken. In Belfast deed gisteren een slachthuis de poorten dicht zodat ook daar geen vlees meer beschikbaar kwam. De Noordierse visservloot ligt sinds zondag aan de kade, zodat de LONDEN (Reuter) Patricia Hearst, ded ochter van de krantenmag naat die werd ontvoerd maar later tot het 'symbionese bevrijdingsleger' zou zijn toegetreden, zou zich in Europa bevinden. Dit zegt een Britse radio technicus in Cornwall te hebben opge vangen in een uitzending van de pira tenzender 'Radio Escudo', die ook wel onder de naam 'De stem van de Baskische natie' uitzendt Radio-technicus David Arthur zegt dat 'Radio Escudo' meldde dat overleven den van het Symbionese bevrijdingsle ger met Patricia Hearst naar Europa waren gekomen en dat de miljonairs- dochter zelf in de uitzending zou komen. Zoals gemeld, staat Patricia op de lijst van de Amerikaanse fede rale recherche van gezochte personen die gevaarlijk kunnen zijn. aanvoer van verse vis uitblijft. 'Na tuurlijk lijden wij hieronder', zo rea geerde een protestantse huisvrouw in het meest militante deel van Belfast, de Shankill Road. 'Maar wie heeft zonder lijden ooit de strijd gewon nen?' Spoedzitting In verband met de noodsituatie is het Noordierse provinciale bestuur giste ren in spoedzitting bijeengekomen om de hoogstnodige voorzieningen in stand te kunnen houden.' Het Britse leger, dat nu met 500 man is ver sterkt, is ingezet om de talloze barri caden die door de protestanten zijn opgericht weg te halen. Woensdag werd door het leger een grootscheepse 'schoonmaakactie' ondernomen. Maar nadat een groot aantal versperringen zonder verzet waren weggehaald, werden spoedig weer tientallen nieu we opgebouwd. De Britse regering heeft woensdag herhaald dat zij zich niet door de rebellerende protestanten in Ulster zal Laten 'intimideren of chanteren'. In Londen werd verklaard dat zou worden doorgegaan met pogingen een goed werkend bestuur, volgens het principe van deling van de macht tussen protestanten en katholieken, van de grond te krijgen. Ook het Akoord van Sunningdale zal. aldus Londen, gehandhaafd blijven en van kracht worden. 'De regering zal door gaan haar plicht te doen door bloed vergieten te voorkomen en te helpen bij het handhaven van essentiële voorzieningen in Noord-Ierland', aldus de Britse minister voor Ulster, Merlyn Rees in een toespraak tot het Lagerhuis in Londen. Helikopter en bemanning- moeten terug MOSKOU (UPI) De Sowjet-Unie heeft China gewaarschuwd dat de Siberische waterwegen voor Chinees gebruik gesloten zullen worden tenzij China de rechten en liet grondgebied van de Sowjet- Unie respecteert. LISSABON (Reuter, UPI, AP) Mi- nister van buitenlandse zaken Mario Soares van Portugal vertrekt vandaag naar Londen voor besprekingen met de leiders van het PAIGC, de bevrij dingsbeweging van Guinee-Bissau en de Kaapverdische eilanden, over een wapenstilstand, die een einde moet maken' aan de nu al dertien jaar durende oorlog. Ook de Portugese minister van over zeese gebiedsdelen, Almeido Santos, die een oriëntatiereis maakt door de twee andere koloniën van Portugal, Angola en Mozambique, zal waar schijnlijk de besprekingen in Londen bijwonen. De delegatie van de bevrijdingsbewe ging zal naar men verwacht onder leiding staan van Aristide Pereira, maar tot dusverre heeft het PAIGC nog geen contact opgenomen met Londen. Volksreferendum Volgens Soares was er geen agenda opgesteld voor de besprekingen, die zaterdag zullen beginnen. 'Voorlopig is een staakt het vuren het belang rijkste wat we moeten bereiken', al dus Soares, die eraan toevoegde dat daarna bekeken moet worden of er bijeenkomsten georganiseerd kunnen worden met de bevrijdingsbewegingen van de twee andere overzeese gebied- delen. Volgens Soares -moet de toe komst van de drie gebieden bepaald worden in een volksreferendum, waar van echter de details nog niet uitge werkt zijn. Eerder deze week heeft de minister van overzeese gebiedsdelen, Santos, in Mozambique verklaard dat de volledi ge onafhankelijkheid van de koloniën tot de mogelijkheden behoorde. Hij voorzag een referendum waarin zwar ten en blanken zouden stemmen op basis van één man één stem. 'Als er dan gekozen wordt voor onafhanke lijkheid dan moet dat gerespecteerd worden', aldus Santos. Rechtspraak De regeringen van Engeland en de Ierse Republiek hebben een akkoord bereikt over het wederzijds berechten van personen die na het plegen van misdaden van Ulster naar de Ierse Republiek zijn gevlucht of omgekeerd. De vluchtelingen zullen indien zij worden opgepakt worden herecht door de rechter in het land, waar zij zijn terechtgekomen en worden gestraft voor misdaden die zij waar ook in Ierland hebben gepleegd. Minister Merlyn Rees heeft meegedeeld dat de wetgeving in de Ierse Republiek en in Ulster daartoe zal worden aangepast. De maatregel is vooral bedoeld om leden van de IRA en van protestantse bewegingen te kunnen aanpakken. De Spaanse bankier Balthazar Suarez is woensdag vrijgelaten door een groep Spaanse anarchisten, die hem bijna drie weken geleden hadden ont voerd. Suarez werd ongedeerd aange troffen in een park buiten Parijs. Na zijn vrijlating zei Suarez (op de foto in gezplschap van zijn vrouw) dat hij vele dagen in volledig isolement is gevangengehouden en dat hij erg ver moeid was. De Franse politie heeft na Suarez 'vrijlatihg zeven personen, on der wie een 28-jarige Engelse vrouw, opgepakt in ''Parijs en in Avignon. Ook het losgeld van ongeveer drie miljoen Franse franken (ruim 1,5 miljoen gulden) is achterhaald. De WftpCIlS verdachten zouden leiders zijn van de FARI, het anarchistische Internationa le revolutionaire front. Het Russische ministerie van buiten landse zaken heeft een nota van deze strekking afgegeven aan de Chinese zaakgelastigde in Moskou. Volgens diplomaten heeft deze waar schuwing direct te maken met de Chinese weigering een Russische heli kopter met drie bemanningsleden die half maart op Chinees grondgebied geland was, uit te leveren. Volgens de Sowjet-Unie was deze helikopter, die een ernstig zieke soldaat moest ver voeren, vanwege slecht weer uit de koers geraakt en gedwongen een noodlanding op Chinees grondgebied te maken. Moskou heeft eerder deze maand Peking al gewaarschuwd dat het de 'onvermijdelijke consequenties' onder ogen moest zien als de helikop ter en de bemanning niet onmiddel lijk losgelaten zouden worden. Het grensgebied ronid deze rivieren is al geruime tijd een bron van span ning tussen beide landen. China heeft destijds de 19de eeuwse onderhande lingen met het toenmalige tsaristische Rusland, waarbij dc grens werd vast gesteld, ongeldig verklaard. Het falen om tot een overeenstem ming te komen in deze kwestie leidde tot een verslechtering van de betrek kingen tussen beide landen en in 1969 tot gevechten in dit grensgebied waar bij meer dan honderd Chinese en Russische soldaten om het leven kwa men. WASHINGTON (Reuter) Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft zich togen terugtrekking van 100.000 militairen uit het buiten land verklaard. Een voorstel, waairin dit werd gevraagd, is met 240 tegen 163 stemmen verworpen. Minister van defensie James Schlesinger had de Afgevaardigden gevraagd tegen te stemmen. door drs. Rói insclier Helmut Schmidt heeft ond zijn nieuwe kabinet naar ng van de affaire Nollau in ting bijeengeroepen. Nollau e op vakantie in Beieren is, e beschuldigingen tegen hem op vuiligheid en allemaal leu- enoemd. Nollau en een West minister van Binnenlandse za- erner Maihofer hebben aangc- gerechtelijke stappen tegen te zullen nemen. Bondskanse- hmidt zou de hoofdredacteur rital met spoed bij zich hebben in. omen wordt dat op het blad pressie wordt uitgeoefend het tendigde 'CIA-rapport' niet te Iren. Het blad heeft echter feeld dat Capital zaterdag onge- l op de markt zal verschijnen. Schwartz, een woordvoerder sociaal-democratische SPD het gehele verhaal van Kamer T>ital 'een nieuwe, monsterachti- jing om het Duitse publiek met sensatie in verwarring te Van het én1 komt het ander. Als deze wijsheid niet wat versleten was, /zou je hem als zinspreuk kunnen meegeven aan het dezé maand vijf entwintig jaar oud -geworden kijk- en luisterinstituut van TNO in Soesterberg. Het begon in 1949 als 'Werkgroep Waarneming' van de Rijksverdedigingsorganisatie, de tak van TNO die zich met een mili tair onderzoek bezighoudt. Het is uitgegroeid tot een verrassend veelzijdige instelling, waarvan de acti- viteiten al lang niet meer beschreven worden door de officiële naam In stituut voor zintuigfysiologie IZF of door mijn wat huiselijker en meer omvattende vertaling 'kijk- en luisterinstituut'. Het begon met de simpele vraag 'Hoe ontdekken we wie in het donker het beste ziet'. Sindsdien zijn daar zaken bijgekomen als het zodanig ontwerpen van de Volkeraksluizen dat een duw boot met een halve mdter. ruimte aan weerskanten niet tegen de wand aanvaart, de nieuwe opleiding van verkeersleiders op Schiphol, de verstaanbaarheid van radio- en tele foonverbindingen. Er zijn dingen bij die je haast dage lijks tegenkomt. De opvallende oranje kleding van klaar-overtjes en wegwer kers is het resultaat van een IZF- onderzoek. Dat auto's van het leger overdag met licht aan rijden, gebeurt op advies van het IZF omdat ze in het verkeer onvoldoende opvielen met hun schutkleur. En de kleuren van verkeerslichten zijn zo uitgekiend dat een zo groot mogdlijk deel van de acht pet. min of meer kleurenblinden onder ons toch nog het verschil tus sen 'groen' en 'rood' zien. De zinspreuk 'van het een komt het ander' geldt ook duidelijk voor de manier waarop het onderzoek in Soes terberg zich ontwikkelt. Zo leidde het werk aan kleurenblindheid tot een meer principieel onderzoek naar het zien van kleuren. Dat liep uit op een techniek om de elktrische reactie van het oog op lichtprikkels te meten met behulp van een speciaal contactlens je. Voor die techniek bleek van medi sche kant om twee redenen belangstel ling te bestaan. Er kunnen afwijkingen van het net vlies mee worden geconstateerd. En het narcosemiddel dat voor proefdie ren werd gebruikt, bleek een bijwer king te hebben op de manier waarop het oog zich aanpast aan verschillen tussen licht en donker. Dat narcose middel wordt ook in ziekenhuizen gebruikt; de bijwerking lijkt trouwens tijdelijk te zijn. Het onderzoek wordt voortgezet met subsidie van (de Ge zondheidsorganisatie TNO. Het teruggrijpen naar fundamenteel onderzoek is een vast onderdeel van de strategie van het instituut. Niet alleen levert het inzichten die bip het oplossen van praktijkproblemen heel waardevol zijn. Het verschaft ook een onmisbare basis voor internationale wetenschappelijke uitwisseling. De deuren van buitenlandse laboratoria gaan alleen open wanneer je zelf ook wat hebt aan te bieden. Het IZF heeft internationaal een goede naam opge bouwd, en overigens in de loop der jaren een stuk of zegen hoogleraren aan Nederlandse universiteiten gele verd. zijn die van de vliegreis. En als je gewoon iemands baan over neemt in plaats van, zoals gebruike lijk, als gast te arriveren, moet je veel intensiever met* iedereen samenwer ken. In het andere geval krijg je een kamer, iedereen is vriendelijk voor je, maar er gebeurt veel minder. Het IZF maakt nog altijd deel uit van de Rijksverdedigingsorganisatie TNO, en besteedt ook een dikkd zeventig pet. van zijn inspanningen aan mili taire opdrachten. Maar, waarschijnlijk omdat het werkterrein van zo alge meen belang is, kan men een nauwe integratie met civiele onderwerpen bereiken. Beide klantenkringen lijken daarvan te profiteren. Zo liep de ontwikkeling van een test voor het diepte-zien van tankschutters uit op een eenvoudige methode om bij schoolkinderen vast te stellen of ze een 'lui oog' hebben. Als dat vóór het zevende jaar wordt ontdekt kan het meestal eenvoudig genezen worden. Op het punt van internationale sa menwerking heeft het instituut een in deze tijd van niet meer groeiende budgetten nuttige uitvinding gedaan: de directe uitwisseling van personeel. Zo zit in de kelder in Soesterberg een bijzonder enthousiaste professor No ble van Pennsylvania Staten Univer sity te werken, terwijl een medewer ker van het IZF in Amerika de func tie van Noble waarneemt. Wij wonen in eikaars huis, wij rijden in eikaars auto en wij voeren eikaars kat, legt de Amerikaan uit. De enige kosten Intussen heeft het Centrale TNO-ap- paraat een gevoelig .verlies geleden nu de voorzitter, prof. dr. A. A. Th. m. van Trier, definitief is vertrokken naar de Raad van advies voor het wetenschapsbeleid. In de enkele jaren- dat Van Trier bij TNO werkte, is er nogal wat veranderd. Toen hij kwam, was TNO een bedaarde en onoverzich telijke federatie van instituten en in- stituutjes, waar je nooit zo vreselijk veel van hoorde. Sindsdien in de openheid naar buiten groter gewor den, organisatie-adviesbureaus zijn druk bezig met het vinden en bouwen van duidelijker structuren, er is een merkbare sfeerverandering. Dat is natuurlijk niet toe te schrijven aan het werk van één of enkele mensen, maar zonder twijfel heeft Van Trier hierbij een belangrijke sti- industriële onderzoek weinig ervaring trekt terwijl het veranderingsproces in volle gang is, maakt de opgave voor zijn opvolger bijzonder moeilijk. Dr. L. B. J. Stuyt, de oud-minister van volksgezondheid, heeft daarbij nog de handicap dat hij met het industri le onderzoek winig ervaring heeft, terwijl het brandpunt van de reorganisatie juist in de Nijverheids- organisatie van TNO ligt. Er is dus alle reden om dr. Stuyt sterkte toe te wensen in zijn nieuwe'functie. China daarentegen beweert dat de helikopter een spionagevlucht uitvoer de en dat er wapens en spionage- apparatuur aan boord gevonden waren. In de Russische nota worden de rivie ren de Amoer en Oessoeri met name genoemd. De Chinezen gebruiken deze Russische waterwegen als in de zomer de rivier de Kazekewitsjew te ondiep woidt. Van een verslaggever ORANJESTAD Op het bovenwind se Antilliaanse eiland St Eustatius zit men opgescheept met een groot Vene- zolaans vrachtvliegtuig, geladen met vis, dat eerder deze week op de kleine President Rooseveltluchthaven van het eiland een noodlanding moest ma ken. Op het eiland is geen brandstof aanwezig om de tanks van het vlieg tuig te vullen en de landingsbaan is voor het vliegtuig te kort om op fte stijgen. In Oranjestad onderhandelt men nu over de verkoop van de ruim zes duizend kilo's vis. Het vliegtuig, een vijfentwintig jaar oud toestel, moest bij gebrek aan brandstof, toen het uit de koers was geraakt, een noódlanding maken het op vliegveld. De piloot zag kans het toestel, dat normaal een landingsbaan van vijftienhonderd meter nodig heeft, op de zeshonderd meter lange baan van het vliegveld neer te zetten. PARIJS (AP, Reuter, UPI) Aan een koepel van de Parijse Sacré Coeur, de kerk op de top van de heuvel Montmartre, is gisteren ernsti ge schade toegebracht door een explo sie. Bij de ontploffing zijn zware brokken steen weggeslingerd. Er vie len geen gewonden. Onbekenden heb ben laten weten dat zij de explosie hebben veroorzaakt uit protest tegen de verkiezing van Valéry Giscard d'Estaing tot Frans president. De da ders zeiden te behoren tot de bewe ging 'Help uzelf, zo helpt u God'. De aanslag was ook bedoeld geweest om een handjevol 'communards' te her denken, dat rich 103 jaar geleden op de Montmartre heeft doodgevochten tijdens de revolte van de commune van Parijs tegen het toenmalige be wind. WiAlSHENiGfllOfN (UPI, Reuter) President Nixon heeft zijn po sitie in liet Congres verder verzwakt door opnieuw twee dagvaar dingen van de juridische commissie uit het Huis van Afgevaardig den naast zich neer te leggen. In de dagvaardingen, die vorige week door de commissie van 38 leden met zeer grote meerderheid waren aange nomen, werd het Witte Huis om nog eens elf geluidsbanden en vier map pen met aantekeningen over de Wa- tergate-zaak gevraagd. De president antwoordde deze week, dat de com missie volgens hem 'het hele Waterga- tevemhaal' nu wel heeft en van het Witte Huis geen materiaal meer hoeft te verwachten. Ook zal hij geen verde re gegevens verstrekken over de be schuldiging, dat de Amerikaanse melk- industrie zijn verkiezingscampagne illegaal zou hebben gesteund. De juri dische commissie, die moet nagaan of Nixon afgezet kan worden, wil ook deze beschuliging bij haar onderzoek betrekken. Zeer verbolgen Afgevaardigde Peter Rodino, de voor zitter van de juridische commissie, reageerde zeer «verbolgen op Nixons weigering. 'Dit is op zichzelf al een reden om Nixon voor te dragen voor afzetting,' zo zei (hij. Andere leden van rijn commissie vonden, dat zij nu dn elk geval mochten concluderen, dat de president iets voor hen te verber gen heeft Maar bij impeachment (af zetting) gaat het om bewijzen, niet om geruchten, zo verzuchtte één van hen. Aan de rij van dagvaardingen voor de president heeft de federale rechter Gerhard Gesell er nog één toege voegd. Voor deze rechter moeten Nixons vroegere medewerkers John Ehrlichman en Charles Colson zich verantwoorden voor hun aandeel in de inbraak bij de psychiater van Da niel Ellsborg, de man, die belangrijke documenten over de oorlog in Viet nam aan de pers gaf. Rechter Gesell heeft het Witte Huls VA (Reuter, UPI) De Cana- iinister van buitenlandse zaken, 1 Sharp, heeft verklaard dat alle nucleaire hulp aan India ■fcrt als gevolg van de kernexplo- He India vorige week tot stand fADVERTENTIE Heel Nederland fietst weer. Wat wil Je ook? Of je 8 bent of 80, schooljongen of zakenman, huisvrouw of tienermeisje, opa of oma fijner en A voordeliger dan fietsen Is er niet veetl ROME (Reuter) -7- De Italiaanse poli tie is gisteren een massale speuractie begonnen in de heuvels van de Gran Sasso in midden-Italië om de ontvoer ders te pakken te krijgen van de Genuese officier van justitie Mario Sossi. Sossi is ruim een maand gele den ontvoerd door de organisatie Ro de Brigades, die vrijlating hebben geëist van acht gevangen leden van de groep '22 oktober" en overbrenging van deze leden naar Cuba, Algerije of Noord-Korea. De ontvoerders hebben gedreigd Sossi te doden. Maar de termijn vam een eerder ultimatum is verstreken, waarna werd gemeld dat Sossi nog in leven is. Tipgevers zou den de politie hebben bericht dat Sossi naar de Gran Grasso-heuvels is overgebracht. Jaworski opgedragen de persoonlijke dossiers van Ehrlichman en Colson beschik baar te stellen. Hij vindt, dat de verdedigers van deze bedde verdachten het recht hebben om inzage te hebben in deze documenten. Het Witte Huis moet vanmiddag twee uur plaatselijke tijd geantwoord hebben op dit gerech telijk bevel. Jaworski ontslagen? De vrees, dat Leon Jaworski, de speci ale aanklager voor de Watergate-zaak, binnenkort door Nixon zal u-orden ontslagen, is volgens minister van justitie William Sasbe niet terecht. 'Hij loopt geen gevaar. Alleen ik kan hem ontslaan,' aldus Sasbe. De vorige speciale aanklager, Archibald Cox, werd door Nixon ontslagen omdat hij hot gevecht over geluidsbandsjes te gen de zin van de president doorzette. Zijn opvolger jaworski voert nu een zelfde strijd. ADVERTENTIE Piano's Orgels Spinetten Klavecimbel Ook huur. tlnanclerlng en les. Franko door heel Nederland. n.j. verkruisen b.v. amsterdam Iffll Stadhouderskade 116 vtelefoon: 721755 766787v

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11