BORDUUR MET PLEZIER Wi JI REDACTEUR STREEKBLADEN' VERSLAGGEVER(STER)/ REDACTEUR(TRICE) ALBLASSERDAM een LERAAR(ES) Familieberichten opvallend, modieus/n beetje nostalgie Op de 16e mei heeft de Hemelse Vader na een langdurig moedig gedragen lijden tot Zich ge nomen onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Gertrude Philippine de Jong echtgenote van A. Smitskamp, op de leeftijd van 58 jaar. Voorburg: T. Spaan G. Spaan-de Jong Hardenberg: M. de Roo Ph. M. de Roo-de Jong Rio de Janeiro: J. F. L. A. de Jong Neuhaus: L. de Jong-von Grafius Voorburg: D. de Jong-van den Berg Deventer: H. Ordelman-Moes Scheveningen: M. de Jong-Renkema Oegstgeest: G. Ploos van Amstel C. Ploos van Amstel- de Jong Voorburg: L. F. de Jong A. de Jong-Pak Neven en nichten Tot onze grote ontsteltenis ontvingen wij het be richt van het overlijden van onze Medewerker, de heer J. Schaap Als een zeer ijverig en betrouwbaar man zal hij in onze herinnering blijven. Direktie en personeel R. van der Zwan Zn. B.V. Heden overleed nog onverwacht mijn lieve Zoon Jan Snelte Hendrik Huizing op de leeftijd van 37 jaar. Zuidlaren, 18 mei 1974. „De Enk". Correspondentie-adres: Zijlsterweg 14, Aduarder- zijl. H. R. H. Huizing-Kinds Jan is opgebaard in een der rouwkamers van het „Gebouw Esdoornlaan 187" te Groningen. Bezoek dinsdagavond van 78 uur. De crematie zal plaats hebben a.s. woensdag om 14.00 uur in aula 1 van het crematorium „Groningen". Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium. V mk mê\k: il\£M speels werken met lapjes en draad Wat u allemaal kunt doen met vrolijke lapjes en kleurige wol. Dit boek van Lis Paludan bevat een schitterende collectie voorbeelden. Een plezier voor kinderen en volwassenen. Van alle wandlappen en -lapjes worden behalve een foto (vaak in kleur), een motief tekening en een werktekening gegeven. Heel aantrekkelijk zijn de borduurwerken die gebaseerd zijn op originele kindertekeningen. Ook aan het werken met aardappel stempels, het verven van stof en de boeiende combinatie van verven en borduren wordt de nodige aandacht besteed. Een kostelijk ideeënboek, vol praktische aanwijzingen.- 4 Met leuke werkjes voor de kinderen: poppetjes en pop- pekleertjes maken, doosjes bekleden, beestjes samen stellen van pompons, enz. 'Borduur met plezier' bevat tientallen foto's, waarvan vele in kleur, en meer dan 100 tekeningen. Gebonden f 17.50. Verschenen in de Ariadne Handwerkbibliotheek. Verkrijgbaar in de boekhandel. ZOMER KEUNING WAGENINGEN In verband met het voorgenomen uittreden van één dér vennoten, die zi tot nu toe belast met de redactie van twee goed ingevoerde wekelijks verschijnende streekbladen vragen wi! Om deze taak in de geest van zijn/haai voorganger te kontinueren zijn o.i. vereist: een heel goede algemene ontwikkeling, kapaciteiten om zich snel in eei bepaalde materie in te werken brede sociale belangstelling goede kontaktuele eigenschapp Tevens lijkt ons iemand met een pos. chr. levensinstelling wel het meest op zijn plaats in deze functie. Tegenover een en ander wordt een goe honorering en zeer interessant werk gesteld. Het gebied ligt in groeiende gemeenten omg. Rotterdam. Met belangstelling zien wij schriftelijke sollicitaties met zo uitvoerig mogelijke inlichtingen tegen onder no 4006 bur. v. d. blad. CHRV MAVO SCHOOL Van Eesterensingel 225 Het bestuur van de 'Ver. Bond van Chr. Schole te Alblasserdam' vraagt per 1 augustus: handvaardigheid textiele werkvormen v 8 uur per week. Inl. en soil, bij en aan de direkteur H. van Til- borg, Gov. Flinckstraat. 5, Papendrecht. Telefo 01859-2006 (school) 078-53053 (huis). TROUW/KWARTET DINSDAG 21 MEI 1974 Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. God nam tot Zich, Zijn moegestreden kind, onze Moeder, Behuwd- Groot en Overgrootmoeder "Wïlhelmina Cornelia Boot weduwe van Johannes Jacobus Akkerhuis in de ouderdom van 87 jaar. Slikkerveer: E. A. P. P. R. Akkerhuis- G. Akkerhuis-Kleiman Amsterdam: A. J. Bosch-Akkerhuis W. Bosch Nijmegen: A. Horjus-Akkerhuis K. Horjus Rotterdam: S. Akkerhuis H. Akkerhuis-Kurk Tilburg: L. Akkerhuis W. J. Akkerhuis-van Maare Amsterdam: J. J. Akkerhuis F. A. P. P. R. Akkerhuis- Pécasse Klein- en achterkleinkinderen Dubbeldam, 18 mei 1974. „Parkhuis", Haaswijkweg Oost 69a. Corr.-adres: G. W. Akkerhuis, Nassaustraat 149, Slikkerveer. Geen bezoek Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 22 mei a.s. op de algemene begraafplaats „Vrede hof' te Ridderkerk na aankomst in de kapel te 12 uur. Vertrek vanaf Nassaustraat 149, Slikkerveer, te 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de kapel op de begraafplaats. Heden heeft God tot Zich geroepen onze lieve Schoonzuster, Tante, Nicht en Vriendin Wilhelmina Elisabeth van Doorne oud verpleegster in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: Ridder van Doorne Voorburg, 20 mei 1974. Sonnenburchlaan 2. Corr.-adres: Van Vredenburchweg 41, Rijswijk (Z.-H.). Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouwcentrum „Honor'' Postremus", Emmastraat 11, Rijswijk, bezoek van 24 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden woensdag 22 mei om 3.00 uur op de algemene be graafplaats aan de Sir Winston Churchill-laan te Rijswijk. Vertrek vanaf het rouwcentrum op 2.45 uur. Heden overleed onze lieve Zuster en Tante Cornelia Johanna Mallée op de leeftijd van 87 jaar. Namens de familie: M. Mallée E. A. Mus-Mallée E. Lokkerbol-de Jong Rotterdam, 19 mei 1974. Corr.-adres: E, Lokkerbol-de Jong, Dadeltuin 138, Rotterdam-26. De begrafenis op de Alg. Zuider Begraafplaats te Rotterdam is bepaald op woensdag 22 mei om 10.30 uur. Vertrek van de Schiekade 35 om 10 uur. De Here nam op Zijn tijd zacht en kalm tot Zich onze lieve zorgzame Moeder, Groot-, Overgroot moeder en Tante Bastiaantje Koster-Bestebreurtje weduwe van Jacob Cornells Koster in de gezegende ouderdom van 89 jaar. Psalm 56 vers 14 onberijmd. J. Koster E. Koster-Oost P. Koster N. H. Koster-Spruijt Klein- en achterkleinkinderen Barendrecht, 17 mei 1974. Huize „Borgstede", Marjoleinlaan 1. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 21 mei a.s. te Barendrecht plm. 14.15 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de aula van „Borgstede" welke aanvangt te 13.30 uur. Na een jaar van strijd is van ons heengegaan Truus Smitskamp-De Jong op 58-jarige leeftijd. 'k Lag machteloos gebonden Gij komt en maakt mij vrij! Ik was bevlekt met zonden, Gij komt en reinigt mij! Het leven was mij sterven tot Gij mij op deed staan Gij doet mij schatten erven die nimmer meer vergaan Gezang 117 4 Heemstede: A. Smitskamp Sneek: Janneke en Jan Lugtigheid-Smitskamp Jeroen, Joris Geldrop: Tet en Max Collet-Smitskamp Karolien, Steven, Roeland Waddinxveen: Herman en Conny Smitskamp- Van Spronsen Arie, Rebke, Anneke Hoogkarspel: Bert en Ada Smitskamp-Den Hollander Groningen: Trude Smitskamp Heemstede, 16 mei 1974 Franz Schubertlaan 8 De begrafenis heeft op 20 mei plaatsgevondea Lof zij de Heer, Die uw bevende vrees zal beschamen, Noemt Hem uw Vader, de kroon van Zijn heerlijke namen. Dwars door de dood neemt Hij u op in Zijn schoot, Looft Hem in eeuwigheid! Amen. Heden, in de vroege morgen van de 18e mei, is in volle vrede ontslapen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Cornells de Vlieg echtgenoot van Grietje Klaassen, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Hoofddorp: G. de Vlieg-Klaassen Badhoevedorp: N. Filius-de Vlieg Z. Filius Anke Filius. Klaas Filius Abbenes: Gea Kossen-Filius Jan-Willem Kossen Leersum: B. de Vlieg A. M. de Vlieg-van den Berg St. Pancras: Kees de Vlieg Riek de Vlies-Bleeker Veenendaal: Marja van Bentem-de Vlieg Nico van Bentem Jeroen en Michiel Zeist: Annemarie de Vlieg Leersum: René de Vlieg Hoofddorp, 18 mei 1974. Huize „Eykenhove", v. d. Berghlaan. Gelegenheid tot condoleren dinsdag a.s. van 19.00 tot 20.00 uur in de ontvangkamer van Huize „Eykenhove". De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op woensdag 22 mei a.s. om 15.00 uur in de aula van de nieuwe algemene begraafplaats, Hoofdweg hoek Vijfhuizerweg te Hoofddorp, waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden. Vertrek van Huize „Eykenhove" 14.30 uur. GEEN BLOEMEN Heden nam onze Heer tot Zich onze Schoonzoon, Zwager en Oom Bertus Jonker Onvergetelijk zijn voor ons zijn milde levens houding en zijn bijzondere liefde voor de natuur. Amsterdam-O.: M. Noot-Hoogerheijde H. Bartelings J. Bartelings-Noot K. Oost G. Oost-De Vries Amstelveen: II. Drexhage H. Drexhage-Noot Dubbeldam: W. Noot R. Noot-Meeldijk Oudewater: B. Jonker-Wiebenga Resteren: J. Ypma J. Roelofsen neven en nichten Duivendrecht, 19 mei 1974. Na lang lijden is in heerlijkheid opgenomen onze innig geliefde Zuster en Tante Trijntje Blacquière geboren Wouda Ze is 58 jaar geworden. We bidden om Gods vertroosting voor haar man en kinderen. Rijswijk (Z.-H.). Van Vredenburchweg 593. 20 mei 1974. Oranjewoud: R. van der Wal-Wouda Baarn: J. Wouda Den Helder: G. Wind-Wouda A. E. Wind Oranjewoud: S. Wnuda S. Wrwda-Hoekstra Sint Nicolaasga: J. C. Hoekstra-Wouda A. Hoekstra Neven en nichten De commissarissen van de BOVAG Belangenge meenschap B.V. en het hoofdbestuur van de BOVAG geven met grote ontsteltenis kennis van het plotseling overlijden van de directeur der vennootschap de heer B. C. Brouwer Zij gedenken hem tezamen met alle medewerk sters en medewerkers van de vennootschap en van de BOVAG met eerbied voor zijn vruchtbare initiatieven en met dank en respect voor zijn vriendschap en loyaliteit. Zijn echtgenote en zijn zoons en verdere familie wensen wij veel kracht toe om dit onherstelbare verlies te dragen. Den Haag, 19 mei 1974. Eisenhowerlaan 126. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 22 mei om 13.30 uur in het Crematorium 'Nieuw Eyken- duynen', Kamperfoeliestraat 2b, Den Haag. „Zingt den Here een nieuw lied." Psalm 98. Plotseling nam de Heer tot Zich, op de leeftijd van 61 jaar, mijn lieve Man en Vader Dirk John van Hartingsveldt echtgenoot van Cornelia Schweig C. van Hartingsveldt-Schweig D. van Hartingsveldt Geen bloemen Rotterdam, 19 mei 1974. Peitkreek 347. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Clara Ziekenhuis, Olympiaweg 340. Aldaar gelegenheid tot rouwbezoek: dinsdag- en woensdagsavond van 77.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 24 mei op de algemene. Zuiderbegraafplaats aan de Slinge 50. Vertrek vanaf het woonhuis om 2 uur. Aankomst aan de kapel om 2.30 uur. Met grote droefheid namen wij kennis van het plotseling heengaan van ons koorlid en vriend de heer D. J. van Hartingsveldt Met zijn hartelijkheid, getrouwheid en bezieling heeft hij veel aan ons verenigingswerk bijgedra gen. Met deze kwaliteiten is hij velen tot steun ge weest. God trooste de familie. Rotterdam-26 19 mei 1974. Rhederoord 82. Bestuur, dirigent en leden van het Christelijk Pelgrims-Mannenkoor, Rotterdam-IJsselmonde signalement: - Van links naar rechts: .7 Oervrouwelijk jurkje waarvan y WB de geraffineerde streepvenverking W JBÊÊ 'alle aandacht krijgt. Soepel acetaat "w crêpe in bruin, zwart of marine/wit. Ja» 36 - 44 Geheel gevoerd. 90s f Prachtige blazerkombinatie, het slanke I jasje met lange reverskraag, van luchtig linnen de vier-baans klokrok van schuin ge- nomen acetaat crêpe.In marine of zwart met wit. 38 -44 Alles gevoerd. 2-Delig. Slank doorknoopmodel met moderne lange korte mouw en sluike reverskraag. Acetaat g? crêpe in 3 verschillende t- Jr kleuren.Geheel gevoerd. M ÉF f «90: ff f C&rf-istbcA itooïckii^ex!

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16