kmro-pierson fund Bezig b Hotels wachten op Europese gasten zit in ruime hotel jas Bos Kalis: buitenland gaat vruchten afwerpen Florida, dè Itamine C |iverander m de VS amro-pierson fund Riva: verschuiving naar kleine auto's 'Euro slang' blijft bestaan Prime rate nu 11,5 procent WAKTET DINSDAG 21 MEI 1974 FINANCIëX ECONOMIE TPXOZHS15 DRL15 aantal vakantiegangers, dat zo zamerhand uitgekeken is op de aden van Mallorca öf Temolinos neemt hand over hand Noord-Afrika en het verder elijk in dat wereldeel gelegen ,ia zijn al in de gratie, doch ook ere continenten raken in de ingstelling. Een daarvan is erika. Nog is het aantal erlandse toeristen, dat de rsteek over de 'grote vijver' akt niet groot vorig jaar nog 1 100.000 doch er zit een aande lijn in. aantrekkelijk vakantieoord in Ver. Staten lijkt Florida. Deze erikaanse staat, die het land rziet van grote hoeveelheden imine C dankzij zijn sinaasappel oen- en grape fruitplantages, telt van badplaatsen langs de kust de Atlantische Oceaan, waarvan belangrijkste wel is Miami ch, gelegen op een eiland vlak r de kust van Florida, brokje glamourland, geliefd bij aagde, gepensioneerde erikanen en zuidelijker gelegen Cairo in Egypte, werd vorig door miljoenen toeristen ocht. Zij zagen er niet alleen derblauwe luchten en in ze zon ierende witte huizen van jonairs op hun privé-eilanden, namen dragen als Indian Creek lage, Bay Harbour en Surfside, ar ook honderden hotels en lartementsgebouwen. c voor de Nederlanders is, gens de mensen die het weten men, de touroperators, hier ats. Voor een bedrag van net der de ƒ2000 zo zeggen zij, is het gelijk een 14-daagse vliegreis, lusief hotel accommodatie te ken naar Miami Beach. Daarbij rdt dan gedacht aan een verblijf één week op de Bahamas en volgens één week in Miami ach. Een en ander buiten het ogseizoen aldaar, dat en dat mt dus eigenlijk wel goed uit ecies in onze wintermaanden valt. it deze 2000 is men er overigens tf. Wie de grote attracties van orida in de vorm van het tionale park de Everglades een achtige subtropische wildernis it alligators en zeldzame gelsoorten en het cookjesland, pretpark en kantieoord Disneyworld, gewijd n de filmfantasieën van Walt wil bezoeken zoals een elf djoen anderen ieder jaar ook en, is nog wel iets meer kwijt. metaar aaarvoor hebt U dan ook een ag. kantie, die eens iets anders is dan anje Zwitserland of Joegoslavië. NIET ALLES IS ZON IN MIAMI BEACH Van een onzer redacteuren MIAMI BEACH (Florida) 'Ruim drie miljoen toeristen hadden we hier vorig jaar. Met elkaar brachten zij zo'n 625 miljoen dollar (ƒ1600 miljoen) in het laatje'. Phil Halpern, directeur voor publi citeit van de VW van Miami Beach, leunt achterover in zijn stoel in de airconditioned werkkamer. 'Toerisme', zo zegt hij, 'maakt 90 pet. van onze economie uit'. Fabrieken en industrie hebben we niet. Alleen een toeristenindustrie en die veroorzaakt geen luchtveront reiniging', zo voegt hij er veelbete kenend aan toe. 'We hebben hier ruim 350 hotels', zegt Phil Halpern, 'met een kleine 30.000 kamers. Daar naast zijn er een 2500 appartements gebouwen, die nog eens goed zijn voor ruim 48.000 kamers'. De afgelopen jaren ging het aantal bezoekers van Miami Beach constant met 10 procent omhoog. Verleden jaar was er echter plotseling een stagnatie. Voor het eerst was er sprake van een daling in de toeris- tenstroom en wel met 7 procent. Een ontwikkeling, waaraan de ener giecrisis uiteraard niet vreemd was. Doordat benzine maar mondjesmaat verkrijgbaar was, moest de Ameri kaan eind 1973 zijn slee van een auto tijdelijk op non-actief stellen. En omdat ook tal van vluchten per vliegtuig uitvielen merkte Miami Beach wel degelijk, dat de Arabie ren de oliekraan hadden dichtge draaid. Aan de andere kant, de trei nen reden voor 200 pet. en meer bezet en zo viel de uiteindelijke schade voor dit stukje glamourland van de VS nogal mee. Meer concurrentie Dit alles neemt overigens niet weg, dat Phil Halpern best nog wat toe risten kan gebruiken, vooral buiten het hoogseizoen. Met name zou hij er wel wat meer uit Europa willen zien. Het aantal Amerikanen, dat naar Miami Beach komt loopt nl. iets terug. 'We hebben meer concur rentie van andere gebieden gekre gen', zegt Phil en ook hebben we gemerkt, dat de Amerikaanse econo mie wat in het slop zat. De Amerikanen willen er vandaag de dag nogal eens uitvliegen naar Jamaica of de Bahamas. Zij kunnen dat door de bestaande tariefstel ling in de luchtvaart vaak goed koper doen dan dat zij naar Miami vliegen', zegt Phil met enige spijt in zijn stem. 'En wat zij daar ook kunnen is gokken. Bij ons in Flori da is dat verboden. Tijdens de twee de wereldoorlog waren er wel enke le casino's in bedrijf doch dat is thans voorbij. Onze gouverneur Hotels eft nog eens hotels langs de kust van de Atlantische Oceaan in Miami Beach. een baptist is erop tegen, vooral wegens het criminele lement, dat vaak met het gokken gepaard pleegt te gaan'. Is er belangstelling voor Florida en Miami in Europa. Phil Halpern zegt overtuigend ja. En die belangstel ling neemt ook toe. Vooral in het zg. off-season van 1 mei tot 1 november als de prijzen van de hotels in Miami Beach soms wel meer dan de helft lager liggen dan in het hoogseizoen, dat van Kerst mis tot Pasen loopt. Na het hoofdseizoen, vooral voor diè Amerikanen die hun schaapjes op het droge hebben de zg. jet 6et, breekt de periode aan voor de goed kope vakanties van de gezinnen. Zij kunnen een keuze maken uit hotels, variërende van de meest luxueuze en grootste (3000 kamers) tot de wat bescheidener, doch altijd op korte afstand van de stranden van de Atlantische Oceaan. De meeste hotels hebben bovendien eigen zwembaden voor hun gasten. Zwembaden, langs de randen waar van men niet zelden ettelijke tele foons aantreft, zodat de Amerikaan zijn zaken bij wijze van spreken vanuit het zwembad nog kan afdoen. Beurskoersen Sommige hotels gaan nog wat ver der met hun service. In een apart vertrek kunnen de gasten zich via de 'tickeri, die daar tijdens de beurs- uren loopt, op de hoogte stellen van het koersverloop op de New- yorkse beurs. Want vakantie of geen vakantie business goes on in de V.S. Personeelsproblemen heeft de hotel- lerie van Miami nauwelijks. Er wer ken vrij veel gevluchte Cubanen in de hotels, terwijl ook het aantal Mexicanen niet te verwaarlozen is. Neen, dat veroorzaakt de problemen niet voor de hotelwereld in dit met zon zo rijk gezegende oord. Wie het wel doen, zijn de reusachtige condo miniums (appartementscomplexen), die hier als paddestoelen uit de grond schieten en die een deel van de klanten van de hotels wegzuigen. Voor een 20.000 dollar kan men al een eenvoudig appartement kopen in een dergelijk condominium. Zit men iets beter in zijn slappe was, dan zijn ook voor 165.000 dollar, ja zelfs voor 300.000 dollar appartemen ten te koop. 's Winters (in het hoogseizoen) trekt de eigenaar er zelf in. 's Zomers verhuurt hij het aan familie of kennissen, die er dolblij mee zijn. Zo niet de hotels in Miami Beach jjsbederf hiervan het gevolg ieen onzer verslaggevers ITERDAM Er ligt weinig beleid ten grondslag aan de hotel- if/ in Amsterdam, hetgeen moet worden betreurd. De hoofdstad llaardoor te ruim in haar hoteljas. het bestuur van de organisatie in Tulip Hotels in een toelich- op het jaarverslag. De buiten investeerders leefden geruime de veronderstelling, dat in irdam alles maar kon. 'Nu zitten de brokken.' rè ruime jas, waarin het hotelwe- de hoofdstad steekt, heeft nl. wat prijsbederf tot gevolg ge- Een stuk vertrouwen in de Ne- Ise hotellerie is hierdoor weg- :en. Dit, alsmede het feit dat lerisme zich nog altijd niet heeft ild van de gevolgen van de ener- lis, maakt dat de Golden Tulip te toekomst niet zo rooskleurig ook al meent men dat er niet aanleiding is voor paniek, ituatie in de komende jaren zal r heel wat zorgen baren. Met e in Amsterdam, waar niet veel (regelen meer genomen moeten om grote problemen op te bij de hotellerie. Zo legt de trend goed-belasting, die per 1 5. wordt ingevoerd, een 'e volgens de organisatie ex- .•are last op de horecasector. 'Golden Tulip Hotels-organisatie de mogelijkheden voor een toene- TU ming van het bezoek van Nederlandse toeristen aan de Antillen. Steeds gro tere groepen van de Nederlandse be volking kunnen, zo meent men, zich een reis daarheen veroorloven. De organisatie wil daarom met alle haar daarvoor ten dienste staande midde len de aandacht gaan vestigen op de Antillen als vakantie-oord. De samenwerking op het internationa le vlak door de groep breidt zich nog voortdurend uit. Naast de al bestaan de samenwerking met verschillende nationale hotelchains in tal van lan den wordt nu ook gewerkt aan de ontwikkeling van een samenwerking met belangrijke individuele hotels in grote steden in en buiten Europa. ABN-lening tegen 99 pet. AMSTERDAM De uitgiftekoers van de 10,5 pet 15-jarige kapitaal obligatielening 1974 van 100 min door de Algemene Bank Nederland is vastgesteld op 99 pet, aldus de bank. De inschrijving sluit op 22 mei. Nierstrasz snel over inzinking heen AMSTERDAM Nierstrasz (bedrijfs vloeren, bouwmaterieel, industriële hulpmiddelen enz.) hersteld zich dui delijk van de inzinking van eind 1973. aldus het jaarverslag. De in het begin van het jaar opgelopen achterstand bij de begroting wordt iedere maand verder ingehaald', zodat de directie optimistisch gestemd is. De inzinking aan het einde van het overigens gun stige 1973 werd veroorzaakt door de energiecrisis. Nierstrasz nam omstreeks midden 1973 het Electromsen Handelsbureau J. Bolderhey in Hilversum over en deelt daardoor de helft in de jaar winst van dat bedrijf. De geconsolideerde omzet over 1973 bedroeg ƒ17,1 min (v.j. 8,9 min) en de nettowinst 309.000 205.400). Eerder werd een divi dend voorgesteld van 8,8 pet (6 pet). Nog geen dividend Aniem AMSTERDAM De geconsolideerde resultatenrekening van Aniem Beheer over 1973 is, ondanks belangrijke bij zondere lasten, nagenoeg in evenwicht geweest. De dividendbetaling kan daarom nog niet worden hervat, aldus de raad van beheer. De herstructurering van de vennoot schap en van Electriciteitmaatschappij Aniem, waarvan Aniem Beheer thans voor bijna 100 pet houdstermaatschap pij i6, heeft haar beslag gekregen. Aan de jaarvergadering zal worden voorgesteld door statutenwijziging op elk gewoon aandeel van 25 een terugbetaling van 10 te doen. Goed begin voor Sphinx MAASTRICHT Omzet en resulta ten van de Koninklijke Sphinx te Maastricht zijn in het eerste kwartaal van 1974 ondanks de belangrijke nieu we kostenstijgingen gunstiger dan die over dezelfde periode van vorig jaar. Dit is meegedeeld op de jaarvergader ing. Volgens de directie van de Sphinx is de slag die enkele jaren geleden een uitputtingsslag leek tenslotte door het Maastrichtse concern gewonnen. Wel zal er nog veel geïnvesteerd moeten worden. Bedroegen de investeringen in 1973 5,5 miljoen, gezien de uit breidingsplannen zullen de investerin gen in 1974 en 1975 beduidend hoger komen te liggen. Wat nog zorgen baart, is het tekort aan arbeidskrach ten, in het bijzonder voor de divisie sanitair. In verband met het bod van Reed International op de aandelen zei de vertegenwoordiger van Reed dat het Engelse concern zich het recht heeft voorbehouden ook dan het bod ge stand te doen indien de couponrente hoger zou moeten worden vastgesteld dan 10,5 pet. De reden waarom Reed een limiet gesteld heeft is dan ook uitsluitend te verklaren uit de wens zich te beschermen tegen extreme ontwikkelingen in de rentestand. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Gezien de dikte van de orderportefeuille, de lichte verbetering van de marges ('de internationale baggerconcurrentie wordt rechtvaardiger'), spreekt Bos Kalis zich voorzichtig optimis tisch uit over de toekomst. Een kleine verbetering van de resultaten voor het komende jaar behoort tot de mogelijkheden. (ADVERTENTIE) iaJ Een öp researchfaciliteitcn en U,J know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. 3 Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggen participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselckteerde aandelen. solide vermogensbeheer. Batenburg geeft weer 20 procent ROTTERDAM Electrotechnisch In stallatiebedrijf en Handelsbureau v.h. P. Batenburg zal voorstellen, het divi dend over 1973 te bepalen op onver anderd 20 pert in contanten en 2 pet toe te voegen aan de dividendreserve. Dividend Houthandel Key AMSTERDAM Houthandel voor heen G. Key stelt een dividend over 1973 voor van 12 pet in contanten voor de gewone aandelen (v.j. even eens 12 pet, waarvan 5 pet in gewone aandelen uit de agioreserve) en op 7,2 pet in contanten vuor de cumulatief preferente aandelen (eveneens 7,2 pet, waarvan 1 pet in gewone aandelen uit de agioreserva). Duiker draaide beter in eerste maanden RIJSWIJK Duiker Apparatenfa- briek heeft in de eerste maanden van 1974 de resultaten naar verwachting zien verbeteren. Deze goede gang van zaken heeft eveneens betrekking op de orderportefeuille, die bijzonder goed gevuld is, terwijl de kwaliteit van de orders ten opzichte van 1973 beter is geworden, zo is op de jaarver gadering meegedeeld. Afzet Bontweverij tot nog toe 40 pet hoger ENSCHEDE De afleveringen van Nederlandse Bontweverij over de eer ste tien weken van 1974 zijn in gelds waarde ca. 40 pet gestegen ten opzich te van dezelfde periode van 1973. Naar hoeveelheid was het stijgings percentage lager, aldus het jaarver slag. Vorig jaar kon het bedrijf dank zij een stijging van de omzet met ca 23 pet tot 84 min en een op verdere efficiency-verbeteringen gericht beleid het brutoresultaat met ca 10 pet ver hogen tot 3,84 min. De winst na belastingen steeg van 1,81 min tot 2,03 min. Gunstige ontwikkeling zet door bij Ceteco AMSTERDAM Handel- en Indus- trie-Maatschappij Ceteco verwacht voor 1974 dat de gunstige ontwikke ling van de resultaten zich zal voort zetten. De resultaten tot dusver lig gen op een hoger niveau dan in de overeenkomstige periode van het voorgaande jaar. De verkopen aan derden zijn in 1973 toegenomen van ƒ299,3 min. tot ƒ304.3 min. De netto winst steeg van 8.7 min. tot 10.3 min. Voorgesteld wordt een dividend van ƒ16 in contanten of naar keuze 12 in contanten plus 4 in belas tingvrije agio-aandelen. Over 1972 werd 15 in contanten uitgekeerd. Ook in 1973 was er sprake van een belangrijke uitbreiding en versterking van de overzeese industrieën. De groot handel in duurzame gebruiksgoederen bleef zich gunstig ontwikkelen. Desde- tailzaken handhaafden zich goed. De produktenhandel nam verder in bete kenis af. Er valt volgens Bos Kalis een stijgen de behoefte aan waterbouwkundige en civiele werken in ontwikkelingslanden te constateren. Door haar structuur, met vestigingen in verschillende lan den zal de onderneming in staat zijn om een aantal van die werken te verwerven en uit te voeren, aldus het bestuur in het jaarverslag. Hoewel de blik duidelijk is gericht op het bui tenland tracht het concern alle moge lijkheden in Engeland en Nederland volledig te blijven benutten, mede in verband met de versnelde ontwikke lingen in en rondom het Noordzee gebied. De investeringen in hel buitenland en in activiteiten, die verband houden met de energievoorziening gaan bij Bos Kalis gunstiger resultaten afwer pen. Deze ontwikkeling kan zich in de komende jaren in versterkte mate voortzetten, aldus het jaarverslag. Bos Kalis voorziet in de komende jaren een vrij hoog investeringsprogramma. De investeringen in 1974 zullen al aanmerkelijk die van vorig jaar over treffen: f80 miljoen tegen ƒ53.2 mil joen in 1973. Voor de vergaring van deze bedragen zal Bos Kalis zeker geen beroep op de kapitaalmarkt doen. In de toekomst zal Bos Kalis meer overnemingen financieren met aandelen, aldus de voorzitter van het bestuur, de heer Kraaijeveld van He- mert, in een toelichting op het ver slag. De orderportefeuille heeft zich voor spoedig ontwikkeld en is tot ruim boven de ƒ1 miljard gestegen. 50 procent ervan moet in het buitenland worden uitgevoerd. De omzetstijging van ƒ485 min tot ƒ560 min. is over alle activiteiten ongeveer gelijk verspreid. De netto winst nam toe van ƒ20.2 min. tot 23.9 min. ofwel van 12,08 tot 14.32 per aandeel van 10. Eerder werd voorgesteld over 1973 een onver anderd dividend uit te keren van ƒ4.80. De resultaten van niet geconso lideerde deelnemingen vertonen een negatief saldo, voornamelijk door het verlies van de Netherlands Offshore Company, waarin Bos Kalis een be lang heeft van 40 pet. Bos Kalis verwacht dat, voor de off- Amsterdam - RIVA (autoverkoop in de eerste plaats Opel) is redelijk optimis tisch over de invloed van de prijsont wikkeling van benzine op de verkoop van auto's. Waarschijnlijk zullen de verkopen van nieuwe auto's enigs da len zolang het inkomen in Nederland blijft stagneren en met name het inkomen van de beter betaalde groe pen reëel achteruit gaat. De directie verwacht echter, zo schrijft zij in het jaarverslag, minder een duidelijke daling van het aantal verkochte wagens dan wel een ver schuiving van de verkopen van grote en duurdere wagens naar kleine en zuiniger rijdende auto's. De directie is minder optimistisch over de onderhouds- en reparatie-acti viteiten. De invoering van de maxi mum snelheid en het waarschijnlijk geringere aantal kilometers dat men per auto zal rijden, doen de behoefte aan onderhoud dalen. De kwalitatieve verbeteringen die alle fabrieken blij ven aanbrengen, zullen eenzelfde ef fect hebben. Tenslotte zullen ook de steeds stijgende kosten vele autobezit ters er toe brengen op onderhoud en kleine reparaties te bezuinigen. Door de energiecrisis daalden vorig jaar de verkopen van zowel nieuwe als gebruikte auto's. Bedrijfsresultaat en netto winst bleven belangrijk ach ter bij het topjaar 1972. Het geconso lideerde resultaat voor belastingen daalde van ƒ5.75 min. tot ƒ3.59 min. en het netto resultaat van ƒ2.86 min. tot 1.91 min. De omzet daalde met 3 pet. tot 142 min. Eerder werd voor gesteld het dividend te verlagen van 24 tot 20 pet. shore-activitedtem, de Netherlands Off shore Company de aanloopverliezen achter de rug heeft. Over 1974 en volgende jaren zijn de verwachtingen hoopgevend, mede gezien de afgeslo ten contracten, die een goede bezet ting van de vloot verzekeren. Bos Kalis en A. Goedhart en Zn. in Dordrecht (handel, winning en trans port van zand en grint) hebben over eenstemming bereikt over een nauwe samenwerking, die zal worden gereali seerd door omwisseling van aandelen. Goedhart tegen certificaten van aan delen Bos Kalis Westminster Group. Het is de bedoeling dat Goedhart (35 man personeel) als werkmaatschappij en onder eigen naam binnen Bos Kalis zal blijven werken. BONN De ministers van financiën en de presidenten van de centrale banken van West-Duitsland, Denemar ken, België, Luxemburg en Nederland hebben in Bonn besloten het systeem waarbij hun valuta's gezamenlijk zwe ven te handhaven. De Westduitso mi nister van financiën, Hans Apel, ver klaarde dat er tijdens de bijeenkomst niet is gesproken over eventuele ver anderingen van de wisselkoers in be paalde landen. Geruchten daarover veroorzaakten de afgelopen week gro te onzekerheid op de Europese geld markten. De 'slang' bestaat nog en zal blijven bestaan, zo zei hij. Hij noemde de vergadering een onder deel van een aantal gesprekken over de functie van de 'slang.' De landen die de 'slang' vormen zijn bereid op de geldmarkt tussenbeide te komen om eikaars valuta's te steunen en zo het systeem in stand te houden. De ministers komen 5 juni in Luxemburg opnieuw bijeen. Die vergadering gaat vooraf aan de bijeenkomst van de ministers van financiën van de EEG- landen op 6 juni. De Amerikaanse dollar won gisteren op de Europese wisselmarkten aan kracht, na een week lang in de ver drukking te zijn geweest. De hoop, dat de Israëli's en de Syriërs het eens kunnen worden over een troepen scheiding, was aan het herstel debet In Amsterdam sloot de dollar op 2.624 tegen 2.59 vorige week vrij dag. NEW YORK De 'prime rate' de Amerikaanse bankrente, die wordt be rekend voor kredieten aan de beste en grootste klanten is andermaal ver hoogd. De meeste grote banken, waar onder de Bank of America, de First National Bank en de Chase Manhat tan brachten de rente van 11.25 op 11.5 procent. De hoogte van de prime rate is een leidraad voor tal van andere rentetarieven in de VS. DOW JONES INDEX Indnst. Sporen Willi. Obi. Mod* 15 mei 846.06 169.61 73.88 69.07 715.5 16 med 835.34 168.76 75.63 17 mei 818.84 166.36 75.57 Aand. ilhl. lot. II. L. 15 mei 11.240 14.690 1.737 504 826 16 mei 12.090 528 800 17 mei 13.870 228 1229 Koersen >n Montreal Bovls Dom T«r Cheti Husky Nat. Gas Mas» Fergu*nn Nat Resources Shell Canada 15/S 16/5 17/5 150 1.55 1.50 25% 24% 24 16 15% 16 9% 0% 8% 16% 18% 4.70L 14% 13% 13 Wall Street nauwelijks prijshoudend NEW YORK ACF Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Ara Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Ref Am Tel Te) Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield Bendlx Bethl Steel Boeing Burlington lnd. Can Pacific Kv Cetaneae Chase Manhattan Chesste System Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Coramonw Edison Cons Edison Cont. Can Cont. Oil Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart lnd. Deere and Co. Dow Chemical Du Pont El Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp Allengheny Pow S 17% 16', Akzona Am Standard Amsted lnd. 43% 43 12 12 43'li 42% 44% 44% 34% 34% 27", 27 22% 22'4 203', 20^4 3S", 38", 6'4 8% 21V4 203,4 46% 46% 3% 3% 21", 23*4 20% 20% 9) 91 32", 32 17 17% 23% 23>4 14% J4'4 31 *4 31',4 40% 40% 44% 44% 18 15% 42% 4IV. 2534 26% 2» 20% 23% 23% 8% 8% 24% 24% 37% 36% 13% 13% 17% 17% 37", 36% 62 62% 169% 109% Gen Electric Gen Foods Gen Moturs Gen Publ Ulll Gen Tel Tel Getty Oil Gllette Cimbel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Central lnd. Insllco Int Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can lnt Paper Int Tel A Tel 48% 48% 32% 23% 46% 48% 13 13% 21% 22% 123 33% 33% 21% 20% 24% 24% 20% 20% 7% 7% 218% 218% 25% 23% 27", 27', Ling Lemco Vougb Luton ind. Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Store» McDonnell Dougl Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Reglat Nat Distillers Nat Cypaum Nat Steel Nat Lead Ind. 7% 8% 4% 4% 23 22% 15'/, 15% 22% 22% 15% 15% 41 40% 36 35% 32% 32% 14% 14% 12% 12 34 33% 13% 13% 2-» 19% 13% 14% 42% 39% EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- kecr kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren: AKZO 60.10 (60.—). Hoogovens (77 gb). Kon. Olie 79.20-73.40 (79.—). PhlUps 31.20 gb- 31.30 (31.20 gb).- Unilever 109.20-109.40 (109.30). KLM (67.—) Can Breweries Cetto Chadbourn Golh Chase Select Pd Columbia Gas Cominco Cont. Telephone Int Bank for Ree Int Klav Frag 34% Inl Paper (S 4) Kansas City Ind Kansas Power 17 KLM Kroger 81% Udison Fund 15% 25% 60 14% 12 8% Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gam) RCA Republic Steel Reynolds lnd. Royal Dutch Petr Santa Fé Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calir. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studebaker Wurth Sun Oil Texas Oulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unt Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Wesllrighuuse El. Wuolworth Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr. Reliance Group Tandy Union Electr. United Corps Untied Gas Western Bancorp 13% 15% 21% 21% 2% 2% 53", 52% 36% 36% 105% 106% 50% 50% 96% 96% 15% 15% 22% 22", 41% 40% 30% 30% 29% 29% 81% 80% 48 48% 14 14% 30% 38% 30% 3» 36% 36% 26% 26% 85% S2' 72% 70% 27 27% 39% 38% ■25% 25% 108% 109% 7 7V4 42 41% 39% 39% 8% 8% 27% 27% 44% 43% 11% 11% 15% 16 16% 16% 9 61% 60% 18% 18% 8% 8% 17% 17'/. 10 9% 53 55 14% 14% 24% 24 12% 12% 7% 7% 13% 1'3% 20% 20%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15