'De beste van de wereld als hij niet zo lui was' OVERWERK VOOR GÜNTHER NETZER Roger de Vlaeminck wint massa-sprint l/MM 74 Bewaking voor Oranje \el Coerver eist meer training van Wim van Hanegem icholson iderschat eyenoord iker niet 'Gouden' jaar voor topclubs uit Italië Gerrie Mühren niet naar WK Bols stopt definitief Fred Imhoff terug aan nationale top m -fc '/KWARTET DJNSDAG 21 MEI 1974 SPOiRrr T13/K13 DEN Voor BUI Ni- »n, de manager van mham Hotspur, geldt de te weken eigenlijk maar ding: De Spurs moeten de A-Cup winnen. 'Het is voor pure noodzaak, omdat we rs het komende seizoen elk nationaal contact missen, ploeg heeft, door het feit r veel blessures hebben ge- het slecht gedaan in de jue en daarom moesten we den zijn met de elfde s. In de UEFA-Cup ging echter voortreffelijk en om hebben we dan ook de tweede keer in drie de finale bereikt', olson, die al zeventien jaar nanager bij Tottenham Hot- werkt en dat is het aan ities toch zo rijke Engelse jal een unicum kan zelf sluitende verklaring vin waarom zijn ploeg het in toernooi oni de UEFA-Cup I lie eft gedaan. 'Mis komt het omdat de ers door de slechte resulta- in de competitie geïnspi- d werden om het internatio- beter te doen. Wanneer we e League hetzelfde hadden eeld, waren we ongetwijfeld ir geëindigd'. de Spurs, die gisteren bijna jehelde dag besteedden aan voorbereiding op de wed- d tegen Feyenoord, 's mor- werd er getraind en 's dags bekeek de selectiegroep o-opnamen van de volledige strijd VFB Sbuttgart-Feyen- is men toch niet gerust het resultaat. De Engelsen en Feyenoord om zijn routi- en de kracht als ccllectivi- Voor Nicholson telt voorts feit dat Tottenham vooor de ;te keer dit seizoen een UE- Cup-wedstrijd thuis speelt, ar. 'Het gevaar zit er in dat spelers gehaast gaan voet en, om zo snel mogelijk [punten te maken. In de iswedstrijd hebben wij vrij- altijd de volgende ronde ig gesteld'. de Spurs op eigen veld inen scoren blijkt wel uit de ige ronden. In de tien wed- jden maakte de Londense 29 goals en kreeg er hts acht tegen. Feyenoords Icijfers zijn 20-12. Hce sterk Spurs in eigen stadion zijn ervond Grasshoppers (4-1), prdeen (4-1), Dinamo Tiflis 1), FC KöLn (3-0)] en Loko- tive Leipzig (2-0). iholson vond de anderhalf I die de spelers maandagmiid- besteedden aan het kijken de opnamen van Stuittgart- enoord beslist geen verloren 'Die opnamen heb ik door eigen man laten maken, en dat ik natuurlijk niet wist Feyenoord onze tegenstan- zou worden geven die beel- misschien wel niet hele- al een indruk van de Neder- dse ploeg. Maar de spelers >ben in elk geval wel kunnen dat Feyenoord sterk is. rendien hebben ze gemerkt Feyenoord, door de herrie de supporters maken op de tune, geen moment onder de ruk raakt. Dat is in Stutt- rt wel gebleken', ch onderschat Nicholson de iin van het publiek niet. 'Wij len tegen Feyenoord voor de ste maal sinds lange tijd voor uitverkocht White Heart ie (54.000)'. Juist het feit er nu weer belangstelling is >r ons kan de ploeg een extra k geven'. Een ander voorde- punt vindt Nicholson dat yenoord het komende seizoen elk geval is verzekerd van etbal op Europees niveau, idat de Rotterdammers lands- mpioen zijn geworden. ?Voor yenoord is de strikte nood de om te winnen en daardoor rzekerd te zijn van Europa tp-voetbal niet zo aanwezig, ar misschien kan de ploeg ardoor ook minder gespannen alen dan wij. Ook al zouden j de UEFA Cup winnen dan het nog niet zeker dat wij lgend seizoen weer meedoen, staat immers nergens in de glementen van de UEFA dat winnaar van de Cup automa- ch het recht krijgt die in het Igende seizoen te verdedigen, see jaar geleden, toen wij te- •n Wolverhampton Wanderers '•1 en 1-1) de UEFA Cup won- heeft de Football Associa- on (FA) met goed gevolg een rgelijke aanvraag ingediend, ij hopen er nu ook maar op, t het dit keer weer lukt'. 19-jarige rechtsbuiten Chris cGrath, die in december als rvanger van Gilzean in de oeg kwam en daarna geen ïdstrijd meer miste vreest het elle counteren van Feyen- ird. De zwartharige krullebol t Belfast, die de laatste weken rie keer voor Noord Ierland in toernooi om het Britse mpioenschap uitkwam, bleek tdat hij de beelden van Stutt- irt-Feyenoord had gezien nog- onder de indruk van Schoen aker. Wim van Hanegem was firn in dat duel niet opgeval- si. 'Dat hij kan voetballen eet ik, want ik heb veel over am gehoord'. ill Nicholson heeft voor wat et elftal dat vandaag tegen eyenoord aantreedt, betreft, laar een vraagteken. Dat is usputzer Ted Beal, die last eeft van een blessure. 'Maan- agmorgen bij de training ging et goed. Hij krijgt vlak voor e wedstrijd nog een test, valt :e negatief uit dan zal ik waar- Bhijnlijk Dillon opstellen'. Van onze speciale verslaggever LONDEN Feyenoord-trainer Wiel Coerver is aan de vooravond van de UEFA Cup-finale tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur bijzon der verlegen met de situatie, waarin de club, Wim van Hanegem en hijzelf verkeren. Na de uitspraak van Feyenoords vedette over diens mogelijke gedwongen vertrek bij de Rotterdamse vereniging, weiger de Coerver de vele telefoontjes aan te nemen en onthield hij zich van elk commentaar. In het rustige Londense hotel, waar de Rotterdamse équipe zich bevindt, wenste hij zich nader te verklaren en vooral uit te leggen dat hij niets tegen Van Hanegem persoonlijk heeft, maar juist het belang van de vereniging wil dienen. De club die eindelijk weer kampioen geworden is, volgend jaar in het Europa Cup I-- toer nooi meedoet en derhalve zich zo sterk mogelijk op dat seizoen moet prepareren. Terwijl Willem van Hanegem begint te twijfelen aan de gedachten van Coerver, zegt deze zelf: 'Er is waar schijnlijk niemand die Willem meer waardeert als voetballer en als mens dan ik. Maar voordat de nieuwe com petitie van start gaat, vil ik duidelijk heid hebben. Het wordt een bijzonder belangrijk jaar voor ons, waardoor ik gedwongen ben de ploeg nog harder aan te pakken dan dit jaar het geval is geweest. Dat houdt in, dat er meer gelopen moet worden terwille van de conditie, de snelheid en ook de hard heid in de formatie. Er worden betere resultaten van ons verwacht. Het pu bliek dat afgelopen jaar voor mis schien zeventig procent genoten heeft, moet dat komend jaar voor tachtig procent kunnen-doen. Dat zijn we, als Feyenoord de nationale kampioen zijnde, gewoon verplicht. In die plannen voor de komende com petitie wenst Coerver spelers als Res- sel en Rijsbergen nog meer te laten werken. Om het gebrek aan de aller hoogste topkwaliteit met arbeid te compenseren. En daardoor toch klin kende resultaten te behalen. Spelers als Kreuz krijgen dan ook iri de vakantie al huiswerk van de Rotter damse trainer mee. 'Ik heb in Londen al een stel lichte ballen besteld, din ik aan diverse jongens straks meegeef. ROTTERDAM/LONDEN De kans ls groot, dat Rinus Israel, de laatste man van Feyen oord die bij zijn club voorrang moet géven aan Joop van Daele, maar wel op Hemel vaartsdag voor het Nede lands elftal uitkomt in een oefenwedstrijd tegen Hamburg SV, volgend Jaar bij Club Brugge speelt. Israel, die van Feyenoord een vrije transfer heeft gek egen. en daar geen gebruik van wil maken om naar FC Amsterdam te gaan, heeft na de toestemming in de vrije transfer contact gehad met zijn voormalige trainer Ernst Happel, die na een kort verblijf bij Sovilla nu de Belgische Club onder zijn hoede heeft. Om er zelf mee aan het werk te gaan. Willi Kreuz bijvoorbeeld is een goede aankoop van Feyenoord, omdat hij karakter en een vechtersmentaliteit heeft, omdat hij van de eerste tot de laatste min. vil knokken. Maar hij zal moeten blijven oefenen, ook in de vakantie.' BLOK Maar in die plannen voor de toekomst tobt Coerver ook met Wim van Hane gem. De speler die na het bekend maken van het conflict tussen trainer en voetballer, van alle kanten tele foontjes krijgt: 'Als jij weggaat, heeft Feyenoord voor ons afgedaan.' Die bij het vertrek van de' equipe van het stadion naar het vliegveld Zestienho ven talrijke supporters ontmoette, die woedend wel eens tegen het bestuur en de trainer wilden gaan vertellen, wat zij ervan dachten. Die ook van verschillende medespelers te horen kreeg: 'Als jij weg zou gaan, dan hoeft het voor mij ook niet meer.' Deze Van Hanegem is voor Coerver 'een blok aan het been', als de Feyen- oorder niet bereid is volgend jaar te veranderen. Met andere woorden: 'Willem zal bereid moeten zijn om meer trainingen te volgen. Meer dan één van de tien keer mee te doen, als we tien of vijftien kilometer gaan pakken. Juist omdat wij er komend seizoen nog harder tegen aan gaan. Als de Kromme dat niet wil, kan hij inderdaad beter een andere club zoe ken. Wat ik wil hebben, zijn vechter- tjes en bijtertjes en geen zijkertjes.' Woorden waar mee Coerver praktisch elke voetballer wil kwalificeren. Die hij ook regelmatig voor zijn eigen spelers gebruikt, als zij wel of niet voldaan hebben. EXTRA TRAININGEN Hieruit blijkt dat de probleemsituatie rond Van Hanegem niet voortkomt uit persoonlijke bezwaren van Coer ver, maar juist dat punt behelst waar de trainer altijd vol van is: karakter en mentaliteit staan honderd keer hoger bij hem genoteerd dan een fraaie techniek. 'Ik wil Willem, als hij wel bereid is om mee te werken, extra trainingen geven, nog meer vechtlust bijbrengen, souplesse in zijn stijl van lopen geven en verder vele kilometers met hem hollen. Dat heeft hij gewoon nodig en hij zou het ook wel kunnen, als hij niet zo lui was. Als ik de capaciteiten had als hij, dan was ik de beste voetballer ter wereld. Dan zou ik zo straks in Miinchon voor 200 miljoen kijkers eens laten zien wie ik was'. Het is de vraag of Van Hanegem zich zo gemakkelijk aan zijn trainer ge wonnen zou geven. 'Als blijkt dat het allemaal niet zo serieus bedoeld is, moet hij wel eerst zijn excuses aan bieden voor wat hij allemaal gezegd heeft'. En Coerver: 'Ik wil graag het gevecht' met Willem aan. Het is een uitdaging voor me. Juist hij, mis schien wel de lastigste ffguur die ik ooit tegen ben gekomen, maar dat komt omdat hij zo enorm intelligent is. Als hij wil kan hij nog een tijdlang in de top meedraaien'. ENKELS Coervers enige vraagteken omtrent Van Hanegem is de gesteldheid van zijn enkels, waaraan de Rotterdammer in het verleden al talloze keren ge blesseerd is geweest. 'Ik geloof dat zijn weigerachtige houding om veel trainingsarbeid te verrichten voort komt uit zijn luiheid, hoewel hij zelf steeds beweert dat hij weer last heeft van zijn enkels. Ik moet weten hoe het daarmee staat. Een hardere trai- ningsaanpak vraagt natuurlijk van dergelijke lichaamsdelen erg veel. Dat moet hij kunnen opbrengen. Ik heb echter alleen wat aan een Van Hane gem, die zich positief opstelt. Die immers daardoor zijn grote invloed op de spelers ten goede kan aanwen den. Want als hij weigert deel te nemen aan de duurlopen, willen de andere jongens op een gegeven mo ment ook niet meer, terwijl juist zij (Schneider, Rijsbergen, Ressel) het zo hard nodig hebben om aan de top te blijven. Een positieve Van Hanegem is voor Feyenoord met het oog op het komend seizoen van onschatbare waar de'. Zoals gezegd zal morgein na de wed strijd tussen Tottenham en Feyenoord een gesprek gevoerd worden over de zaak-Van Hanegem. Mocht de situatie tot een definietieve breuk komen en de Feyenoorder inderdaad uit de Kuip vertrekken, dan schijnt Coerver grote belangstelling te hebben voor de Joegoslaaf Oblak, een middenvel der die in het nationale elftal van zijn land uitkomt en volledig beant woordt aan het ideaal van een voet baller, zoals Coerver dat heeft: karak ter, hardheid, snelheid. HARO HIELKEMA MILAAN (SID) Het afgelo pen seizoen is voor de clubs uit de Italiaanse A-liga een gouden jaar geweest De wedstrijden voor de hoogste klasse werden bezocht door 8,3 miljoen toe schouwers, 600.000 meer dan vo rig jaar. De stijging van acht procent zorgde voor een nieuw record in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal, het ge middelde van 35.000 per wed strijd trouwens ook. Aangezien de gemiddelde prijs van een toegangskaart op onge veer tien gulden ligt hebben de Italiaanse verenigingen uit de A-liga aan recettes gezamenlijk 83.000.000 gulden ontvangen. Vorig jaar lag het totaal aan recettes voor de zestien vereni gingen op rond zestig miljoen gulden. De vooruitgang van bij na 25 procent werd niet alleen bereikt door de grotere publie ke belangstelling, maar ook door een verhoging van de toe gangsprijzen. AMSTERDAM De Ajax-speler Ger rie Mühren gaat niet mee naar de we reldkampioenschappen voetbal. Hij heeft gisteren via voorzitter Jaap van Praag verzocht dit aan super vlsor Rinus Mlchels mee te delen. Mühren voerde daanoor als reden aan 'geeste lijke en lichamelijke oververmoeid heid.' Vervolg van pagina 1 Bondscoach dr. Frantlsek Fadrhonc noemde het 'geheel niet gunstig voor de ploeg. Het komt', aldus de man die onder supervisor Rinus Michels komt te werken, 'de concentratie waar schijnlijk niet ten goede'. Dat de Nederlandse ploeg bij eventuele acties van Palestijnen tijdens het wereld kampioenschap het voornaamste doel wit zou zijn, wordt afgeleid uit het feit, dat Nederland zich sinds de cri sis in het Midden-Oosten in de ogen van de Arabieren het meest pro-Israël is. Tevens is de aanwezigheid van wereldster Johan Cruijff een unieke zaak en speelt er de komende weken in Nederland zélf tenslotte nog de berechting van de twee Palestijnse kapers, die op 3 maart op Schiphol een Brits vliegtuig in brand staken. Een zaak, die in het verleden elders ln de wereld ook vaak een verhevigde guerrilla-activiteit tot gevolg had. Nederland is overigens niet het enige land dat extra bewaking zal krijgen tijdens het wereldkampioenschap. Ook de Chileense ploeg valt deze 'eer* te beurt De staatsgreep van het afge lopen jaar, de gevangenis-tonelen in het grote stadion van Santiago, dat alles kan, aldus vindt men in West- Duitsland, wellicht, anti-Chili-activi- teiten tot gevolg hebben. Overigens: de spelers van het Neder lands elftal, die vandaag in Zeist bijeenkomen voor de laatste serie voorbereidingen op het wereldkampi oenschap, zeggen nog niets over de speciale maatregelen van de Westduit- se inlichtingendienst te hebben verno men. Zij verwachten daarover wél op korte termijn te worden geïnformeerd, meerd. In Ronde van Italië Een trainende Wim van Hanegem, een beeld dat Wiel Coerver graag meer wil zien. Vooral zonder bal. Van onze correspondent HOOGEVEEN Prof-schaatser Jan Bols heeft een punt gezet achter zijn schaatscarriëre. Hij wil niet meer in wedstrijdverband rijden en zal ook niet meer meedoen aan wielercoursen. Jan Bols, die als prof bij de I.S.S.L. begon, een ongamiisaitie die al snel verdween, zegt van de daarna opge richte WISO altijd nog zo'n ze? zend gulden tegoed te Ihebben. SAPRI De vierde etappe van de Ronde van Italië is beslist door een massasprint, waarin de Belg Roger de Vlaeminck zich de snelste toonde. Zijn landgenoot Patrick Sercu, die de eerste etappe had gewonnen, werd na afloop, hij was als vijfde binnengeko men, bestraft met een boete van 50.000 lire 250,omdat hij in de eindsprint andere rijders opzette lijk gehinderd had. Tevens werd hij naar de 111e en laatste plaats terugge zet. De vierde etappe is loom verlopen. De grote vedetten hielden elkaar goed in het oog en zorgden ervoor, dat nie mand kon ontsnappen. Veel aandacht ging uit naar Eddy Merckx, die zon dag verklaard had in de aanval te gaan. Iedereen heeft echter vergeefs gewacht op de tegenaanval van de dit seizoen nog niet zo succesvolle Belg. Geen moment verloor leider José Ma nuel Fuente zijn concurrent uit het oog en als Merckx iets probeerde, reageerde de kleine Spanjaard onmid dellijk. Hennie Kuiper eindigde ln deze vierde etappe op de 31e plaats ln deselfde tijd als winnaar Roger de Vlaeminck. Algemeen klassement: 1. Fuente (Spa) 17 uur en 23 seconden; 2. Moser (It) 17.00.56; 3. Lazcano (Spa) 4. Glmondl (It) 5. ZilloU (It) 6. Urlbezubla (Spa) 7. Battaglin (It); 8. Conti (It) aUen bi dezelfde Ujd als Moser. 9. De .-Vlaeminck (Belg) 17.01.28; 10. Bitossl (It). 11. Kuiper (Ned) belden ln dezelfde tijd als De Vlaeminck, VREDESKOERS USTI NAD LABEM —De Pool. Sta- nislaw Szozda heeft de 12e etappe van de amateurwielerronde Warschau-Ber- lijn-Praag gewonnen. Het was de vijf de etappeoverwinning van Szozda. De Nederlander Frits Schür eindigde op de zesde plaats. HOBAN WINT BOUBGES De Engelsman Barry Hoban heeft de wegwedstrijd Parijs- Bourges gewonnen. Hij legde de af stand van 230 kilometer af in 5 uur, 38 minuten en 20 seconden. De Frans man Regis Ovion klasseerde zich als tweede op 1 seconde. Derde was zijn landgenoot Rouxel. MEDENBLIK Fred Imhoff, vorig seizoen verrassend naar het tweede plan verwezen door de jonge broers Sjoerd en Erik Vollebregt, wil dit seizoen do hegemonie in do FD-klasse terug. Imhoff, die daartoe ook een nieuw (Duits) schip heeft aange schaft, maakte zijn aanspraken op die nationale toppositie tijdens de eerste grote selectiewedstrijden op het Us- selmeer bij Medembïik volledig waar. Na tijdens het eerste weekeinde reeds drie keer als eerste te zijn geëindigd, behield hij tijdens de laatste races zijn riante positie. Guus Bierman, dit jaar ook duidelijk sneller, was met Erik Vollebregt de grootste concur rent. Opmerkelijk tijdens deze selectiewed strijden was in de 470-klasse het va ren van Van Werkhoven, eerder dit seizoen al winnaar in het Franse Hyeres. Van Werkhoven startte slechts in één race en won deze voor de Europese kampioen, de Duitser Hubner. Eindstanden van Medembïik: FD-klas se: 1. Fred. Imhoff, 2. Guus Bierman, 3. Erik Vollebregt. 470-klassc: 1. Hübner (Wdld). 2. Kees Molenaar, 3. Ronald van Vianen. Finjollen: 1. Peter Vollebregt, 2. El mer Boon, 3. Jan Wilton. BRAASSEMERMEEB Nationale zeilwedstrijden: Regenboog: 1. Jan Metselaar. 2. Bart de Vries. 3. Paul van Wijk. Solog: 1. Jan Willem Wolters, 2. Bob van Hel- vert, 3. Jan Bakhuizen. Jeugd: 1. Dlck Ro man, 2. Kees van Goeverden, 3. John Hof land. Pampus: 1. Derksen, 2. Tepee, 3. Nede- man. Valken: 1. Bart Kraan, 2. Rolff van den Baumen, 3. Jack Kraan. 12-'voctsJollen: l. Henk van Asselt, 2. Hans Gaillard, 3. Guldo van do Elshout. Vrijheid Klasse-evenement: Vrijheid (Krallngse plas): 1. Paullch/Zweep, 2. Gebrs. Wensveen, 3. Gebrs. Smits, 4, Van Gcnt/Jongejan, 5. Bol/Deutekom. Voor Italianen ligt 120.000 gulden te wachten hij het behalen van het wereldkampioenschap DUSSELDORP Helmuth Schön, de Westduitse bondscoach heeft zijn spelers na 't laatste competitleweek- einde ln de Bundesliga, nog tien dagen vrijaf gegeven. Terwijl Brazi lië al aangekomen is in het Zwarte Woud, de Oosteuropesc landen en enkele Amerikaanse ploegen maan den- of wekenlang met oefencampag nes bezig zijn, worden de Duitse spelers pas op 29 mei verwacht in het trainingskamp Malente. De Duit sers hebben vakantie om zich te ontspannen en weer reserves op te doen voor de laatste grote krachtsin spanning van dit seizoen. Volop rust zal het echter niet zijn. Jupo Heyn- ckes bijvoorbeeld, die zijn vakantie doorbrengt in Noordwijk, is van plan dagelijks aan het strand ten minste een uur looptraining te doen. •u Günther Netzer kan helemaal niet profiteren van de vrijheid die Schön zijn spelers laat De speler van Real Madrid heeft zich in Mönchenglad- bach gemeld bij de conditietrainer van Borussia, die In het begin van deze week al aan het werk zal gaan om Netzer weer in vorm te brengen die Duitsland van hem gewend is. Schön durft zijn spelers alle vrij heid te laten. Hetkan hem niet sche len dat doelman Sepp Maler zich in de komende dagen zeer intensief bezig houdt met de opening van zijn tennis-centrum. Schön: 'Iedereen weet wat er bij het wereldkampioen schap op het spel staat Ik behoef niemand voor te schrijven wat hij van dag tot dag doen moet De spelers zijn verstandig genoeg om zich in hun vakantieperiode niet alleen bezig te houden met in de zon liggen'. Italiaanse 22 ROME Coach Ferruccio Valcareg- gi heeft zes spelers van oud-kampi oen Juventus in zijn selectie van 22 voor de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal. Inter draagt vijf spelers bij, kampioen Lazio en AC Milan ieder drie. In de groep van 22 spelers zijn er negen die ook present waren bij het toernooi van 1970, waar Italië de eindstrijd met 1-4 van Brazilië ver loor. De gemiddelde leeftijd van de Italianen is tamelijk hoog, ruim 28 jaar. Drie van de spelers hebben niet eerder voor het nationale elftal gespeeld, namelijk Castelllni, Wilson en Rececconi. Het Italiaanse elftal heeft ln veer tien opeenvolgende interlandwed strijden niet verloren. Doelman Di- no Zoff is in de laatste elf wedstrij den niet gepasseerd in het nationale elftal, zijn 'perfecte periode' als keeper duurt al 1007 minuten. Italië speelt zijn laatste oefenwedstrijd op 8 juni tegen Oostenrijk Wenen. De ploeg vertrekt een dag eerder uit Italië en reist vanuit Wenen op 9 juni naar Ludwigsburg, waar ln ho tel Mon Repos zal worden gelogeerd. De Italiaanse selectie bestaat uit: Doel: Enrico Albertosi (34) (Caglia- rl), Dino Zoff (32) (Juventus), Lu ciano Castelllni (29)' Torino; ver p- gaB^BasaaaaaH geen vakantie dedigers: Mario Bellugi (24) (Inter), Tarcisio Burgnich (35) (Inter), Gl- ancinto Facchetti (31) (Inter), Fran cesco Morini 29 (Juventus), Giu seppe Sabadini (25) (Milan), Lucia no Spinosl (24) (Juventus), Giusep pe Wilson (28) (Lazio).; middenvel ders: Reomeo BMENETTI 28 (Mi lan, Fabio Capello (27) (Juventus), Franco Causio (25 (Juventus), An tonio Juliano (31) (Napoli, Lucia no Rececconi 25 (Lazio), Gianni Rivera 30). (Milan); aanvallers: Pie- tro Anastasi (26) (Juventus), Rober to Bonlnsegna (30 (Inter), Sandro Mazzola 31 (Inter), Giorgio Chi- naglia 27)1 (Lazio), Paolino Pullcl (24) (Torino), Gigi Riva (29 Cag- llari. Schotse 22 GLASGOW Willie Ormond, de nanager-coach van het Schotse voet balelftal heeft vijf spelers van Leeds United opgenomen in zijn definitie ve selectie van 22 spelers voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. De vijf spelers van Leeds zijn Blllle Bremner, Dave Harvey, Joe Jordan, Gordon McQueen en Peter Lorimer. De selectie van Ormond is vrijwel identiek aan die hij maakte voor de wedstrijden om het kampioenschap van Groot Brittannlë. De enige ver rassing is de wijziging die hij aan bracht in zijn vorige groep van 22. In plaats van Jim Smith van New castle United koos hij Peter Cor- mack van Liverpool. Cormack speel de tegen Nederland, in 1972 zijn laatste Interlandwedstrijd voor Schotland. Schotland, dat zijn eerste wedstrijd op 14 juni, tegen Zaire, in Dort mund zal spelen, komt nog voor twee oefenwedstrijden in het veld, op 1 juni tegen België (Brugge) en op 6 juni tegen Noorwegen (Oslo). In Duitsland zit Schotland met Zai re, Joegoslavië en Brazilië ln één groep. De 22 spelers van Schotland zijn: Harvey (Leeds)1, Jardine (Rangers), McGraln (Celtic), Holton (Manches ter Unites), Blackley (Hibernian), Hay (Celtic), Bremner (Leeds), Dalglish (Celtic), Johnstone (Cel tic), Jordan (Leeds), en Lorimer (Leeds), het elftal dat zaterdag En geland in Hampden Park met 2-0 versloeg, plus Allan (Dundee)', Bu- chan en Morgan (Manchester Uni ted), Cormack (Liverpool), Dona- chie en Law (Manchester City), Ford (Hearts), Hutchinson (Co ventry City)", McQueen (Leeds Uni ted), Shaedler (Hibernian) en Ste wart (Kilmarnock). Australië SYDNEY De Australische selec tie voor de eindronde om het we reldkampioenschap voetbal ls in een optimistische stemming uit Sydney vertrokken. Met de woorden: 'Wij hebben Uruguay verslagen, waarom zouden wij met Chili niet hetzelfde kunnen doen', nam trainer Rale Ba sic afscheid in Sydney. De Australische ploeg komt via In donesië, Israël en Zwitserland naar DM Duitsland. Op 9 juni wordt de groep verwacht in Hamburg-Ochsenzoll. Rasic zei ook nog iets over de ko mende wedstrijd tegen West-Dults- land. Dit namelijk: 'Wanneer wij de wedstrijd tegen de gastheren met niet meer dan 0-3 verliezen, ben ik niet ontevreden, ik neem namelijk aan dat in het toernooi ook andere elftallen dan dat van Australië zul len verliezen van de Duitsers'. Premies ROME Het wereldkampioenschap kan de Italiaanse spelers de sensati onele premie van ruim 120.000 gul den opleveren. Hoewel de Italiaanse voetbalbond de bedragen niet offi cieel heeft bekendgemaakt, gaat In Rome het zeer hardnekkige gerucht dat het volgende 'premieplan' ls op gesteld: plaats bij de laatste acht: 20.000 gulden, vierde plaats: 40.000 gulden, derde plaats: 60.000 gulden, tweede plaats: 80.000 gulden en we reldkampioen: 120.000 gulden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13