Succes na zeven 'weigeringen' RBC haakt af in strijd om kampioenschap r eerste divi 7terk relativerende Vitesse-trainer Frans de Munck denkt alweer verder Elinkwijk wint treffen van 'oud profs' op gelukkige wijze Is Volendam wel beter dan Vitesse jOlW/KiWAWTET MAIAMXAG 20 MEI 1974 SPORT T8/K9 au onze speciale verslaggever RNHEM De meest opvallende reactie kwam gisteren, na Vitesse- alendam, op naam van Frans de Munck. Onmiddellijk na het laatste litsignaal van Theo Boosten vlogen zijn spelers elkaar in de armen, (ïdat de zo fel begeerde (vierde) plaats in de nacompetitie was be- jkt. Onmiddellijk ook maakten de uitzinnige supporters een begin et wat feter, in het clubhuis, zou uitgroeien tot een marathonfeest. i h Munck verried echter geen spoor van etnotie. Let wel: in eerste wandelde met zijn hoofd naar de geiudht, iinea recta naar de .kamer. Het was alsof hij zijn Iers, eventjes, niet meer zag. De ick schiep daarmee, ongewild een '"'e tegenstelling met een aantal zijn collega's die na eclatante op de schouders van spe- de handen dikwijbs omhooggehe- door het beeld plegen te flitsen, zijn tonelen waarmee het voetbal- ■k op het eind van de competitie •uwd is geraakt. Maar voor De mek, door Vitesse's bereiken van nacompetitie toch een succesvol jiner, hoerde 't allemaal niet. 'Ik ld het allemaal bevredigend', ver- jarde hij later, 'maar méér ook it. Omdat ik weet, dat we donder weer tegen Wageningen moeten ■Verliezen we die wedstrijd, id) deugt er weer geen pest van. Van en dan vooral van die De AT1VEREND alle vreugde van het mo ot, kwam De Munck gisteren over ■ai een sterk relativerend figuur. Lan- ttijd 'hield hij zich na afloop afzij- q van felicitatie-to estandenslechts aan wat er,- sinds hij trainer 1 Vitesse is, in twee jaar is voorge- :eéen. Er is veel 'misgegaan' sinds Munck Vitesse begeleid, laat dat traal staan. Twee jaar lang heeft gezorgd, dat het (matige) >ejal 'in de top van de eerste divisie indraaide. Maar tóch was er steeds ;yjiek. Vitesse wist zich immers niet keer meester te maken van de periode-titels, die tót gisteren den verdeeld. En alleen dié ge- hte schijnt voor de supporters en de critici steeds te hebben ge- Tot ergernis van De Munck. Tot fis ook van van een aantal spe- met aanvoerder Gerard Somer 'Dit was', aldus Somer, 'onze aanloop voor een periode-kam- Wéér mislukt. Maar nu we dan in de nacompetitie zitten, zeg ik: een stuk gerechtigheid', itigheid is er vooral ook voor 'as de Munck (51), de doorzetter ADVERTENTIE Neem toch maar lever een occasion ion de V W-dealer. [zekerheden ^garantie - ANWB-keuring- ©-servicepaspoort véél beter Volendam aan de kant werd gezet. 'Ik bén zéér teleurgesteld in de kwaliteit van het. voetbal dat wij deze wedstrijd hebben geprodu ceerd', zei De Munck, daarmee de zelfkritiek verwoordend die Vitesses kracht vormt bij het ingaan van de nacompetitie. 'Maar nu we ons ge plaatst hebben voor de grote strijd, vind ik het gepast om mijn jongens een compliment te maken. Zelfs in moeilijke tijden is er geen echte ruzie geweest Ik werd er soms bang van. Omdat er zoveel lol werd gemaakt Want er is vaak spanning nodig om tot een prestatie te komen. In mijn Duitse tijd trainden we soms op vech ten af. Ik heb nu ingezien, dat er ook een andere manier is om je doel te bereiken'. NADELEN Vitesse heeft zijn voorlopige succes verwezenlijkt door de allerlaatste kans op plaatsing in de nacompetitie aan te 'grijpen. Dankzij het, met in gang van komend seizoen ook in de eredivisie in te voeren, perioden- systeem. 'Ik Jvond het in principe goed', aldus De Munck, "maar tóch zie ik nu, achteraf, voor de eerste divisie- clubs ongelooflijke nadelen. Ik heb gemerkt, dat het te gek is om een semi-prof 38 wedstrijden per jaar te laten spelen. Nog afgezien van de nacompetitie. Ik heb, als trainer, con cessies moeten doen. Ik kon, qua arbied, vaak maar 60 procent van de jongens -vragen. Omdat ze er een baas bij hadden. Ik heb begrip getoond voor hun werkzaamheden. Maai- wel ten kóste van de voetballerij'. Gezien de aanwezige kwaliteit bij Vi tesse (die verre van geweldig is) verdient de ploeg, en daarmee Frans de Munck, juist daarom een geweldig compliment voor het bereikte resul taat. Winst op Volendam is, vanuit het verschil in klasse, gewoon niet te beredeneren. Maar als Vitesse de te korten dan tóch compenseert, dan moet de lof naar de winnaar: naar Vitesse. Dan komen de rillingen ook Herman Veenendaal (rechts), topscorer in de eerste divisie zorgt met een kopbal voor de beslissing in de strijd tussen Vitesse en Volen dam: 2-1. óver je rug, als je je realiseert dat de toekomst van Frans de Munck, on danks het 6ucces van dit moment, Gerard Somer (30), de ausput- Vitesse, stopt aan het einde van dit ^n definitief met voetballen. Somer is -tie-asslstent bij een krantenbedrijf in nter en vindt het ro langzamerhand '1 worden om steeds weer op en neer te sren tussen Deventer, zijn woonplaats, Irohem. >r had bij Vitesse al enige tijd een lepast trainingsprogramma. 'Vroeger', "hij, kwam ik twee keer per week. Later Ik nog maar één training halen. En op die ene keer kwam ik steeds vaker it. Ik vind dat niet langer verantwoord pver.de groop en tegenover de trainer', r speelde, vóór hij bij Vitesse kwam, lang bij Go Ahead met spelers als Dicj iider. Wletse Veenstra en Nico Rijnders. 'zeven 'weigeringen' heeft over- ji steeds -weer hopend op de 'laat- Jeans'. Zo stil als De Munck na in eerste instantie, toezag, zo igcr'van emoties was hij tijdens wedstrijd tegen Wam. Al na een kwartier riep bijvoorbeeld aanvoerder Charley bid paniekerig bij zich aan de a; nauwelijks tien minuten later 'ite hij een vreemde wissel Rubrech eruit voor Henk t bring) die hij, na afloop overi- ai ook zélf als 'gek' afschilderde. net zo goed Bosveld zelf naar jiant kunnen halen', bekende hij, Jr misschien was ik te gespannen ejwerzicht te hebben'. IER DRUK as alsof De Munck in die eerste alle zelfbeheersing kwijt was. Zó gebaarde hij, zó dikwijls ook I hij zijn teleurstelling over het pfdaad erbarmelijke spel van zijn ?TS. Op zich lijkt een dergelijk 'rJM, alleen al verklaarbaar vanuit het spel staande belangen. Maar e,De Munck kwam daar nog eens jpner levende herinnering bij aan tritiek van de 'eerst .ezeven perio- Munck heeft bij Vitesse, tot Jen' een rot tijd gehad; vooral manager Willem Beltman nog nming had om zijn even vaak en ais gehekelde invloed uit te n. Toen Beltman er was, leefde unck onder druk. Toen de praat- manager vertrok, werd die druk nog maar groter. Met elke ing werd de roep om de te- van Beltman heviger; en ui- óók de roep om De Munck's 5fk c.q. óntsiag. i|e week leek Vitesse tegen Excel- 11(5-1) de knock-out te hebben waarvan geen herstel meer is; De knock-out die vooral iock-out van De Munck zou zijn ,fst. Des te groter is echter nü de ebdering voor de volharding waar- is doorgegaan. Voor de (waarmee een (zeker potentieel) i zeer onzeker is. De Munck's contract loopt aan het eind van diiit seizoen af. In de afgelopen week is er over de positie van De Munck contact geweest tussen een aantal spelers en een be- stuursdelegatie (lees: amateurs). De Munok zelf heeft destijds dn zijn con tract laten vastleggen, dat hij pas over contractveriening c.q. contract- beëindiging za!l praten aan het eind van de maand mei. Aldus is een situatie ontstaan, waarin De Munck een gigantisch risico loopt. Er wordt gefluisterd, dat De Munck op straat wordt gezet als Vitesse geen winnaar wordt van de nacompetitie. Maar het is volstrekt belachelijk, ge zien het aanwezige spelersmateriaal, om van De Munck een plaats in de eredivisie te 'eisen'. Zoals het über haupt belachelijk is om te discussië ren over een trainer die een matig elftal uiteindelijk naar het succes heeft geleid, zelfs al eijn daar dan zeven barrages voor nodig geweest. 'Vorige week', bekende De Munck in zijn zoveelste poging om te relative ren, 'heb ik aan Stuy gedacht. En aan Knobel. Bert Blauw moest keepen, omdat Dick Beukhof geblesseerd was. Ik durf achteraf te zeggen, dat we met Beukhof nóóit met 5-1 zouden hebben verloren. Blauw faalde, hoe wel ik hem niets verwijt. En omdat Blauw faalde, faalde De Munck ook. Ik vind dat zo'n schande, dat ik die dingen zelfs op dit moment, nu ik eigenlijk moet juichen, niet ver geet.. JAN VAN DER KROON FRANS DE MUNCK Eerste Divisie Periode Stond^_^ SC CambuurWillem II 01 HeraclesExcelsior 12 VitesseVolendam 2I VeendamFortuna VI. 22 PEC—Eindhoven 23 SVVHelmond Sport 04 FC VW—Volewijckers 11 FC Den BoschWageningen 32 SC AmersfoortHeerenveen 12 Fortuna SCFC Dordrecht 30 Excelsior Vitesse Heerenveen Wageningen Fortuna SC Helmond Sport 38 PEC Volendam SW Heracles SC Cambuur Eindhoven Fortuna VI. SC Amersfoort 38 FC Dordrecht 38 VVV 38 FC Den Bosch 38 Willem II 38 Veendam 38 Volewijckers 38 21 10 7 20 8 10 18 11 0 18 10 10 16 12 10 17 9 12 14 12 12 16 7 15 14 11 13 12 14 12 13 12 13 12 12 14 10 15 13 12 11 15 12 11 15 8 17 13 10 10 18 8 13 17 9 9 20 8 10 20 52 68—35 48 68—44 47 53—30 46 48—36 44 47—33 43 53—44 40 55—47 39 55—44 39 41—55 38 47—39 38 47—42 36 42—47 35 38—44 35 38—47 35 45—66 33 46—53 30 46—52 29 41—65 27 44—74 26 41—66 Eindstand Excelsior 10 8 1 l 17 28—12 Vitesse 10 7 0 3 14 21—17 Wageningen 10 6 1 3 13 16—9 Eindhoven 10 5 2 3 12 13—16 Volendam 10 5 1 4 11 16—9 Heerenveen 10 4 3 3 11 12—7 Helmond Sport 10 4 3 3 11 17—12 Volewijckers 10 3 5 2 11 15—14 FSC 10 3 5 2 11 9—9 Heracles 10 3 4 3 10 17—15 PEC 10 4 1 5 9 14—16 SVV 10 3 3 4 9 12—19 Fortuna VI. 10 2 5 3 9 12—17 SC Cambuur 10 3 2 5 8 13Ï1 FC VVV 10 2 4 4 8 14—16 Willem II 10 1 6 3 8 8—11 FC Den Bosch 10 3 2 5 8 18—23 FC Dordrecht 10 3 2 5 8 6—18 Veendam 10 2 3 5 7.13—23 SC Amersfoort 10 2 1 7 5 10—16 Excelsior, Fortuna SC, Wageningen en SC Amersfoort periode-kampioen. Ex celsior kampioen en promoveert. Vitesse neemt in plaats van Excelsior deel aan de na-competitie om een plaats in de eredivisie. Amateurvoetbal RBC—Elinkwijk 0—1 LimburgiaHermes DVS 4—1 Quick NGermanicus 0—0 Elinkwijk 4 4 0 0 8 6—1 Limburgia 4 3 10 7 9—3 RBC 4 2 0 2 4 8—5 Hermes DVS 4 10 3 2 2—8 Germanicus 4 0 2 2 2 1—5 Quick N 4 0 13 1 2—6 Lotto Sporttoto De winnende getallen in de Weslduitse Lotto zijn: 20 36 37 41 48 48. Reservegetal: 21. Olymplanummer: 0738 Van onze speciale verslaggever ROOSENDAAL De prolongatie van het landskampioenschap en de eventu ele terugkeer naar het betaald voetbal kan RBC. weer een jaar vergeten. Dit is de consequentie van de 01 neder laag tegen Elinkwijk, nu één van de twee overgebleven kanshebbers. Aan staande donderdag zullen de Utrechte naren het tegen Limburgia moeten opnemen om uit te maken wie er kampioen gaat worden. RBC heeft eralles aan gedaan om ook dit jaar weer het predikaat lands kampioen te verwerven maar het zat gisteren niet ,tnee, Trainer Vermunt verklaarde na afloop dan ook: 'De meest gelukkige 'heeft gewonnen, het was een open stvijd maar het is jaipmer dat het doelpunt voor ons precies aande verkeerde kant geval len is.' Toen drie jaar geleden RBC samen met onder andere Hermes DVS en Limburgia teruggezet werd naar de amateurafdelingen, was dat niet om dat de club te weinig publiek kreeg, maar omdat er te weinig geld aanwe zig was. Afgelopen jaar werd RBC zondagamateurkampioen. Er werd een verzoek ingediend weer naar de prof sectie terug te mogen keren. De KNVB besloot echter negatief, hoewel er nu wel genoeg geld aanwezig was. Trainer Cees Vermunt: 'De gemeente was bereid om één ton op tafel te leggen en het bedrijfsleven wilde ook wel inspringen. Sportief gezien zou het een mooi resultaat geweest zijn. Het enige probleem dat zich eigenlijk nog voordeed is dat ik in hef bezit ben van een B-licentie. Voor het be taald voetbal is dat niet genoeg, maar ze waren van plan om een A-trainer aan te trekken en ik zou dan als tweede trainer mee draaien. Dit jaar Is de situatie ongeveer het zelfde, opnieuw werden we afdelingskampi oen en mochten we mee doen aan de competitie om het landskampioen schap. Tot op de wedstrijd tegen Elin kwijk hadden we nog kans op het kampioenschap en wilden we opnieuw een verzoek indienen. Maar we heb ben deze wedstrijd verloren en nu is die mogelijkheid niet meer voor han den.' Na het behalen van het kampioen schap bij de zondagamateurs, de strijd om de algemene titel werd vait zater dagkampioen Noordwijk verloren, ver trok topscorer Louis Verstraete naar FC Brugge. Ondanks dat grote verlies heeft RBC een sterk team gehouden. Cees Vermunt: 'We hebben in het elftal nog zes ex-profs zitten (Van de Boon, Nouwens, Gillessen, Van Zant- vliet, Van Hal en Van der Ven), dat brengt natuurlijk een grote routine met zich mee. Bovendien heeft de achttienjarige Wesel zich ontpopt als een goede spits. Ons elftal is beslist niet minder dan toen we nog om de centen voetbalden. Trouwens bij veel verenigingen die terug gegaan zijn naar de amateurs zoals Hermes DVS, Limburgia en Elinkwijk is dit zo. Met hen behoren we nu tot de top van het amateurvoetbal. Ik geloof overigens niet dat het alleen aan de routine van de spelen ligt, ook het bestuur han delt met een grotere routine en de trainers werken professioneler.' Het volgende seizoen komt er een hoofdklasse bij de amateurs. Ook RBC komt daarin uit met hoogstwaar schijnlijk met het zelfde elftal. Cees Vermunt: 'Er is wel belangstelling voor Wesel geweest, maar hij wil liever nog een jaartje bij ons rijpen dan nu al de grote stap te wegen. Ik heb voor het nieuwe seizoen een sche ma opgesteld dat als doel heeft hand having in de hoofdklasse. Dat hebben we dit jaar in feite ook gedaan, maar toen ging het om het behalen van die status. De slotsom was dat we weer kampioen werden in de afdeling en weer een goede kans maakten in de nacompetitie.' De wedstrijd tegen E'inkwijk heeft aan alle illusies een einde gemaakt. In een volkomen evenwichtige wed strijd was Elinkwijk de gelukkigste. Eén van de 24' vrije traopen die Elinkwijk mocht nemen (RBC kreeg er 21 toegewezen) leverde het doel punt op. Zorge, ingevallen voor Spa- rendam die zijn laatste wedstrijd in Roosendaal speelde, zag dat RBC één van de weinige keren de buitenspelval openzette, stopte even met ziin aan loop en gaf de bal met een klein tikje aan Van Rijnsoever. Deze sprintte door en prikte de bal precies op het hoofd van Van de Ham die van dicht bij geen moeite had om te scoren: 0 1. RBC had geen tijd meer om de score te nivelleren. Die kansen hadden ze eerder wel gehad. Na ruim een half uur bijvoorbeeld schoot Perdaems hard op het door keeper Heil verlaten doel maar Blok redde op de lijn. Drie kwartier later kreeg invaller Nieuw- laat de kans maar hij kopte tegen de paal. Daar tegenover staat echter het schot van Blaauw tegen de onderkant van de lat. Beide ploegen hebben even veel kansen gehad op de over winning. Elinkwijk was ten slotte de gelukkigste. RBC-Ellnkwijk 0-1 (0-0 74: Van de Ham 0- 1 Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers sooo. RBC: Van de Meerberg: Van Diik. Van Hal, Van Zandvliet. Hopstaken: Van de r Ven (Nieuwlaat), Nouwens. Van de Boom (Hel- lendoorn); Gillissen, Wesel, Perdaens. Elinkwijk: Hell;Van Barneveld, Sparendam (Zorfre). Van Tamelen, Feer; De Graca, (Cor Vonk). Balauw. Blok; Van Balzen, Van de Ham, Rijnsoever. Quick N-Germanicus 00 Scheids rechter: Van der Zwet. Toeschouwers 500 Aan het spel was het duidelijk te merken dat er voor het Nijmeegse Quick en Germanicus in het kader van de landstitel voor amateurs wei nig meer op het spel stond. Beide ploegen hadden een te gering aantal punten vergaard om zich nog serieus kandidaat te mogen noemen voor het landskampioenschap. Vandaar dat het op het sportpark De Dennen in Nij megen een slappe vertoning werd. Germanicus was nog het meest bereid er het beste van te maken maar de aanval was toch niet in staat de Nijmeegse verdediging in groe moei lijkheden te brengen. Voor de rust schoot Germanicus-aanvaller Koel in het zijnet, verder kwamen de Noorde lijken niet. Na de hervatting was de fraaiste scoringskans voor Pelgrim, die in kopte na een hoekschot maar Bak kon op de doellijn nog redding brengen. Quick slaagde er in de twee- /de helft in het geheel niet in zich scoringskansen te scheppen. Limburgia-Hermes DVS 41 3 Voort 0—1, 25. Jo Nix 1—1. 28. Kousen 21, 55. Heemskerk 31. 61. Jo Nix 41. Scheidsrechter: Speken- brink. Toeschouwers: 6000. Een nerveus gestart Limburgia kwam reeds spoedig op een achterstand door een doelpunt van Voort, die met een kopbal een voorzet van Weerde af rondde. Limburgia ging hierna fel in de aanval, terwijl Hermes DVS door een betere techniek de strijd - bleef controleren. In de 25ste minuut so leerde Loek van Wijk door de hele Hermes-verdediging, gaf een pas naar Nix, die doelman Noordwijk kansloot -liet. Drie minuten later stond Lim burgia op winst doordat Gene Gerads aan rechter vleugelverdediger Kousen een niet te missen kans bood. In de tweede helft zakte het spelpeil al snel. Heemskerk besliste over het lot van Hermes toen de hele achterhoede een voorzet van Hermans liet gaan. Het vierde doelpunt van Nix beteken de voor Limburgia de definitieve zege en een goed uitgangspunt voor de thuiswedstrijd tegen Elinkwijk, die beslissen moet over de hoogste ama teur-titel zondagvoetbal. Noteringen voor P. Hermans (Lim burgia) wegens spelbederf en De Ja ger van Hermes wegens belediging van grensrechter Vinken. Van onze speciale verslaggever ARNHEM Het was in de laatste periode aan het vorig sedzoen, dat Vitesse thuis (kansloos verloor van Volendam, de ploeg die uiteindelijk winnaar zou worden van de -vierde periode. Alsof er in dat opzicht een traditie ging ontstaan, leek Vitesse ook gisteren, tegen hetzelfde Volen dam op een gegeven moment kansloos onder te liggen. Minder dan tien minuten na de rust zette Dick Bond, Volendams knap voetballende mid denvelder, Vitesse op een 1—0 achter stand, na een machtige rush over de rechtervleugel. Vitesse waande zich, al was het maar kort, kansloos voor een plaats in de nacompetitie. 'Het is inliet onze stijl om voortijdig op te geven', bekende Nico Kunst, één van Vitesse's betere voetballers later, 'maar toen die goal viel, werd alles opeens zwart'. Nooit zal Vitesse, in een wedstrijd die uiteindelijk tot een Ihfstorisch' gebeu ren zou worden zoveel tegenstrijdige aotiies hebben opgezet als juist dit keer tegen Volendam, de speelse ploeg die ondanks de rijkelijk aanwe zige klasse buiten de prijzen is geval len. Geen bal werd in de eerste helft meer dan drie keer achter elkaar goed geplaatst; geen moment ook was er het geiloof in eigen kunnen dat een ploeg als Volendam juist karakteri seerde. Volendam tikte Vitesse, vooral in het eerste half uur, bijkans suf, zelfs al kreeg datzelfde Vitesse (bijna tegenstrijdig) tóch nog twee unieke kansen (even uniek gemist) via Her man Veenendaal die alleen voor doel man Frans Hoek uit balans raakte en, even later, via Gerrie van Doesburg die in droompositie toch nog in het zijnet kogelde. Vitesse kwam niet ver der dan die twee incidentele kansjes, omdat het fel vechtende Volendam fantasierijk bouwde, afwisselend 'breed-afwisselend diep, met steeds weer opkomende verdedigers (Jack Hoogland, Klaas Zwarthoed) als knap functionerende stuwers. 'Technisch', wist Vitesse-ausputzer Gerard Somer, 'konden we aan Volendam niet tip pen.' En Nico Kunst: 'Dit Volendam heeft grote klasse. Gek eigenlijk dat zo'n elftal geen succes heeft". Dat succes leek voor Volendam vast te staan, toen Dick Bond vlak na de rust knap scoorde. Vitesse dacht zich kansloos. Maar juist toen kwam, mis schien vanuit het ^kansloze gevoel', de revanche van de 'onzichtbare' figuren uit de door Vitesse zo erbarmelijk slecht gespeelde eerste helft Daar was plots Herman Veenendaal, de ge vaarlijke spits die door Volendam- v oorstopper Jack Hoogland slechts met de grootste moeite kon worden afgestopt, daar was Henk Vleeming, de vlagen-voetballer op links die opeens tot inventieve acties in staat was, en daar was op de rechtervleu gel Bennie Hofs, vaak afgeschilderd als een afgrijselijke schopper, maar, op het moment dat het echt nodig was, deze keer agressief en geconcen treerd spelend. In precies een kwartier kwam Vitesse vanuit het troosteloze niets (0—1), vooral via Vleeming en méér nog via Veenendaal (achtereenvolgens scorend met het hoofd en met zijn voet) op 21. Toen pas kwam er sfeer onder de 7500 toeschouwers» Toen pas zakte het fanatiek begonnen Volendam ook langzaam weg, daarbij het moegestre den Vitesse weer met zich meesle pend, op weg naar een voor een zo hoog genoteerde ploeg teleurstellend niveau. 'Dit Vitesse', oordeelde Ben Gerritsen, ooit zelf bij Vitesse spelend en momenteel in dienst bij het gede gradeerde NEC, was bar slecht. Maar tóch winnen ze, al is Volendam dan een klasse beter. Je kan je inderdaad afvragen wat Vitesse in de nacompeti tie zou moeten klaarmaken. Maar aan de andere kant zeg ik: er zit geen énkele ploeg in de nacompetitie die echt geweldig is. Vitesse heeft boven dien de hele competitie in de top mee gaan geven. Zelfs al heb ik er déze gedraaid. Dat ritme kan de doorslag wedstrijd niets van kunnen waar nemen'. i Kwalitatief vormen de vier ploegen, the in de nacompetitie gaan vechten om de laatste vacante plaats in de eredivisie een minder indrukwekkend geheel dan het viertal (De Graaf schap, Wageningen, Volendam en PEC) dat vorig seizoen- in de slotfase volle stadions trok. 'Ik weet zeker', zei Wimpie Kwakman. Volendams klasserijke rechtsbuiten, 'dat Vitesse en SC .Amersfoort technisch veel min der zijn dan PEC en De Graafschap'. Maar misschien ligt juist daar de kans voor Vitesse, de nimmer versa gende stayer die een vedette mist maar die toch verder ds gekomen dan een in vergelijking superieure machi ne als Volendam. 'Als je je spiegelt aan Volendam', zei Nico Kunst, 'dan frustreer je jezelf. We moeten voor uit, omdat er gewoon geen tijd is om na te denken. Ons programma is gun stig. Donderdag thuis tegen Wagenin gen en daarna uit tegen SC Amers foort Tegen Volendam leek het ner gens op. Dat geef ik toe. Maar als je dan toch wint, dan moet je gewoon nog even drie weken dóórvechten JAN VAN DER KROON SC AMERSFOORT-HEEREWEBN 1— 62. Spelbos 0i (eisen doel), 77. Toonstr* 02 80. Van Willigenburg 1—2. Scheidsrech ter Hoppenbrouwer. Toeschouwers 1000, FC DEN BOSCH-WAGENINGEN 3—2 (2—1) 13. Schoenaker, 21, Graaunians 11, 42. Peltier 2—1, 73. Hruurmijn 31. 86. Vljfel- ken 32. Scheidsrechter Draalsm*. To* schouwers 1500. SC CAMBUUR-WILLEM II 01 (0—83. Van Rlel 0—1. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 1000. VEENDAM-FORTUNA VLAARDINGEN J—1 <0—1) 45. Pas. 65. Nanninga ld, 67. Robbemond (eigen dobl) 21, 73. Korver 2— 2. Scheidsrechter. Van Dijken. Toeschouwer* 500. PEC-EINDHOVEN 2—3 (0—2) Leushui* 0-1. 25. Leushuis 02, 55. Binnendijk 03 Hoogendoorn (strafschop) 1—3 89. Drost 2— 3. Scheidsrechter Wcerink. Toeschouwer» 500. Gele kaart voor Schubert (PEC). SVV-HELMOND SPORT 0—4 (0—1) 30 VardlC 01. 60. 70. En 85. 'strafschop) Kreekels 0 2. 03 en 04. Scheidsrechter Pjjper. Toe schouwers: 1500. FCVVV-DE VOLEWIJCKERS l^ï (0—0) 56, Jovanovitz l0, 80. Schoondenroed 11. Scheidsrechter Booy Toeschouwers 1700. FORTUNA SC-FC DORDRECHT 3—6 (0—0) 50. Erkens 1—0. 65. Titaldy 2—0, 85. Pfen nings 3—0. Scheidsrechter Van Ey*. Toe schouwers 1500. HERACLES-EXCELSIOR 1—2 (1—0) 12. Jackson l—0, 49. Tabbernee 1—1, 55, Bas- sant 12. Scheidsrechter Ram. Toeschou wers. 800,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9