Noord wij kers doen veel inkopen buiten gemeente Schaarse haring ekker maar duur >'70: vernieuwing tat boven sanering -ansverbod niet in ,rijd democratie CPN wenst concentratie academie aan W. Singel DEBRflVENPLflS fslag draait'weer volop Denkt u nog steeds dat een vrouw alleen maar kost? Keukenhof verwacht recordbezoek Brand in Ons Tehuis Hoog en laag water Echtpaar Kraay 50 jaar getrouwd PvdA wil meer ambtenaren horen over collepevorming Ds. Koppenhol beroepen restaurant-'otel I\Y KWARTET K'JU \G IT MEI 1974 STAD EN REGIO L3 haring, maar wèl van goede kwaliteit. Zo was de eerste reactie in Het eerste zeebanket werd gekeurd bij het vrieshuis van Ouwehand, werd genomen. partijen verenigen Iden dienen rechtstreeks door de inwonerj van iedere wijk te gekozen, zo meent DS'70. Bij ïpalen van de hoofdlijnen van leid van de Gewestraad dienen rees gekozen te worden. Het ;n van een gewestelijk bureau verdienst aanbeveling, gen geven de burgers dc eid over belangrijke onder- hun standpunt kenbaar te rba- trekkingskracht van de histori- Ibinnenstad moet orden ver- [Tussen het winkelgebied en de kerkbuurt met een recreatieve :urele functie dient een actieve •erking te zijn. Het verkeer is geen doel. Daarom dient het beleid te zijn afgestemd op de tllingen en de prioriteiten van menstad. De oude binnenstad r.d.geleidelijk aan zoveel mogelijk (ton autoverkeer worden gemaakt. :t autoverkeer moet mogelijk Met het oog op de winkel- G( is de bouw van parkeergarages directe omgeving van het ceri- 'oodzakeljjk. re huurklasse pleit voor de ononderbroken van woningen zodat er voor feen betaalbare woning is. Nog t ijn er niet voldoende woningen mensen met lagere inkomens, oningen in een lagere huur- zijn nodig. Laagbouw verdienst irkeur. Ook de doorstroming A krachtig te worden aangepakt, algemeen verdienst verniewing >efirkeur boven sanering. G. t gebied van het onderwijs is. i P voorstander van verdere uil van de schooladviesdienst, ig van het aantal lesuren in ilijke oefening en zwemmen it aanbeveling. In het beijzon- de komende jaren aandacht worden besteed aan het on- beleid in gewestelijk verband, rtdurende groei van de binnen- vereist de bouw van wijkspor- De aanleg van sportvelden bij renwijk en het Vlietpark vraagt Sportbeoefening voor gehandi- verdienst bijzondere aandacht, ndt DS'70 de invoering van een el paspoort voor bejaarden ge- idden- én kleinbedrijf zal de II IAAG KATWIJK - 'Hel gaal in aak om godsdienstige gevoe- ernstige gevoelens van de van de Katwijkse bevol- lie voor haar het wezen van hel vormen. Zij kunnen de beper- jn bij het nemen van beslissin- olgens artikel 22 van de drank- ecawet. is een burgemeester bp- toestemming .te geven over het niet bieden van dansgelegen- lij mag bepalen welke beper- voortvloeien uit bijvoorbeeld Zologische structuur van een ite'. gistermorgen de advocaat van leeente Katwijk, mr. De Graaf kort geding dat door de exploi- lornkamp tegen de gemeente k was aangespannen nadat de nidfrite verboden had om op zondag Zijn tegenpleiter, mr. Van Ten Brink stelde dat de ge niet bevoegd is het daiVsen op te verbieden. Hij haalde daar- zondagswet aan waarin staat taak van de overheid met dng tot de handhavingvan de srust niet verder gaat dan de ving van de openbare orde en rborging van de godsdienstoefp- 'laatselijke verordeningen mo- J en verbodsbepalingen bevatten etrekking tot sport en andere van recreatie. Er is een uit- KI hjke vrijheid toegekend aan de zoi heid. Toestemming van een leester is slechts nodig als het m openbare vermakelijkheden B^en kermis of grote volksfees- 'beurtenissen in een cafe vallen iet onder'. Mr. Van Staden Ten bouwde in zijn pleidooi de tegenstelling in tussen de drank- en horecawet en de zondagswet De eerste wet biedt de burgemeester dc moge lijkheid dansen te verbieden 'maar de drank- en horecawet js er niet om dc zondagswet te beschermen. De ge meente moet daarentegen juist de vrijheid waarborgen. Het is volkomen onaannemelijk dat een burgemeester de bevoegdheid zou zijn gegeven an ders dan om redenen van openbare orde het geven van dansgelegenheid te verbieden. Ook niet hd argument dat dat zou indruisen tegen de gevoe lens van de meerderheid van de be volking juist die motivering geeft aan dat het hier gaat om detourne- ment de pouvoir' aldus de advocaat Van Hornkamp. Volgens mr. De Graaf was er geen sprake van misbruik van een bevoegdheid maar is hier juist sprake van een zo voorzichtig en goed mogelijk hanteren van de wet. Hij wees erop dat de raad (als beroepsin stantie) in alle redelijkheid over de kwestie gepraat had en vervolgens met 16 tegen 9 stemmen uiting had gegeven aan de opvattingen die hier omtrent in Katwijk leven. Hij wees erop dat het niet in striid mpt demo cratische beginselen behoeft te zijn om gevoelens van de meerderheid te ontzien vooral als het gaat om iets wat zes dagen van de week wel ge daan kan worden. Opmerkelijk tenslot te was de opmerking van mr. Dp Graaf dat het in Katwijk Rijn wel mogelijk zou zijn toestemming tot dansen op zondag te geven omdat de sociologische structuur van dit dorps- deel geheel anders is. Mr. Schuiten- berg de rechter voor wie de zaak diende zal op 6 juni uitspraak doen. KATWIJK De haringafslag van 'De Vuurbaak'1 draaide gisteren weer op volle toeren. Wel moet gezegd worden dat de belangstel ling tegen viel. Ook ontbrak de officiële opening van de haringafs lag. Vorige jaren sprak de voorzit ter een animerend woord. Had men ook vorig jaar nog stoelen tekort zodat tientallen handelaren en belangstellende moesten staan, nu was er ruimtschoots plaats. De schaarse haring wordt duur be taald. Ook in Katwijk, waar het eerste partijtje van twintig em mers. afkomstig van de SCH 81. 165 opbracht, wat neerkomt op zo'n vier gulden per stuk. Koper was de reder van de SCH 81. 'Frank Vrolijk CZn', Cornelis Vro- lijk's Visserij Maatschappij N.V. te I.Tmuiden. J. van der Schee, de afslager, liet rond half één de klok voor de eerstq maal in dit seizoen draaien. Daarvoor hadden de kopers gele genheid de haring te bezichtigen bij 't vrieshuis van Ouwehand. Buiten in 't zonnetje, werd de haring betast en gekeurd. Er was een handjevol kopers op de eerste katwijkse haring afgekomen. Rederij Vrolijk kocht de eerste partij, zoals gezegd, voor 16o. wat een ophoudprijs was van de reder. Op 't grapje dat de prijs inclusief was, zonder statiegeld- dit in verband met de gewezen olie- schaarste en dus als een tegemoet koming moest worden gezien.- werd nauwelijks gereageerd. Overi gens heeft men bij Vrolijk nimmer statiegeld, in tegenstelling tot som mige reders die het wél doen. De reëele eerste haring kostte in Katwijk 130. De kwaliteit was goed. De SCH 81 bracht exact 1367 emmers haring naar Katwijk. Kleine haring In nauwelijks een kwartier was de handel verkocht. De op haring be luste kopers kregen echter slechts even rust. want inmiddels was de KW 15 'Rijnmond 1' van Nic. Par- levliet jr. uit Katwijk in Scheven ingen gemeerd. Om kwart over twaalf zetten schipper Adrie Hoek en zijn bemanning voet aan wal. De haring werd terstond gelost en ging zo vlug mogelijk naar Kat wijk om te worden geveild. Om half drie konden de 130 kantjes (de vangst van zes schepen in twee dagen) worden bekeken. Voor drie kwart gold het kleine haring, voor één kwart grote. Hoewel de haring al minder op bracht dan van de Scheveningen, werden er behoorlijke prijzen be taald. Er is nog weinig concurren tie en gezien de vangsten, ook van de laatste dagen (woensdag was het slecht weer en kon vrijwel niet worden gevist), zal er weinig haring worden aangevoerd. De ver wachting komt dan ook wel aardig uit dat men aan de kar zo'n dikke drie gulden betaalt voor het eerste zeebanket. Eerste prijzen Dat schraalhans keukenmeester is, blijkt wel uit het feit dat de eerstvolgende haringaanvoer in Katwijk eerst vanavond om 10 uur wordt verwacht. Dan komt de vangst (1600 emmers) van de IJM 36. 'Egmond', van N.V. Visserij Onderneming J. C. Pronk, onder de klok van afslager Van der Schee in de Vuurbaak te Katwijk Het ziet er somber uit voor de haring-genieters. Misschien dat de Noordzee uitkomst biedt. Dat zul len wij volgende week weten. Za terdag vaart de vloot uit op weg naar de Noordzee. Maar in visserij- kringen zijn de verwachtingen niet hoog gespannen. De eerste aanvoer en prijzen: KW 15: 130 kantjes van zes schepen. Prijzen: kleine maatjesharing 1000- 1600; grote 750-1141. Sche 81: 976 emmers van 36 stuks, 77-86: 93 van 40 st. 110-120: 298 e. van 48 stuks 119-126. Donderdagmiddag kwam de KW 15 'Rijnmond I' van Nic. Parlevliet jr., in Scheveningen aan. Direkt na aankomst werd de haring in de auto geladen en naar Katwijk vervoerd. ADVERTENTIE gelegenheid moeten hebben zijn stem te laten horen. Het dienst te worden gehoord bij wijziging van bestem mingsplannen, bij bestratingsplannen en het afsluiten van straten, bij plan nen voor parkeervoorzieningen en bij de vestiging van grootwinkelbedrij ven. Ten aanzien van dc politic epleit DS'70 ten slotte uitbreiding van het aantal manschappen en van het mate riaal. De accommodatie moet drastisch worden verbeterd. R.K. Harmonie Leiden bestaat 25 jaar LEIDEN De Katholieke Leidse Harmoniekapel bestaat 25 jaar. Zij viert dit feit met een jubileumconcert op zaterdag 8 juni om 8 uur in de Stadsgehoorzaal. Op 9 oktober 1948 verscheen in de Leidse dagbladen de oproep 'Waar blijft de R.K.Harmonie?' en op 19 juni 1949 werd de oprichting een feit. Op een opanbare bijeenkomst in café- restaurant. 'Royal' werd besloten tot oprichting van de kapel. Vijfendertig personen meldden zich terstond aan als lid op deze opriyhtingsavond. Een lid, de heer J. van Dorp maakte geheel gratis de uniformen en op 22 april 1951 aanschouwde Leiden een eigen R.K.Harmoniekapel in unifor men van donkerblauwe stof met felro de vesten. In 1952 deed de hamroniekap^l voor het eerst aan een concours mee en wel in Kwintsheul. Hij behaalde toen voor de concertwedstrijd een eerste rijs met 215 punten. Op vele con coursen daarna wist de kapel talrijke prijzen weg te slepen. Leidschendam en het Hoogovenconcours liggen nog vers in het geheugen. Op het ogenblik is de kapel een bloeiende financieel gezonde- vereni ging. Vele plannen staan op stapel. Om de financiële middelen daarvoor te krijgen, daat er een oud-papier- aktie van start onder de tital 'Oud papier geeft de muzikant opnieuw vertier'. LEIDEN Terwijl de Leidse vrouw woensdag bij C&A een stuk textiel aan het passen was in een paskamert je werd uit het boodschappentasje. dat zij buiten het kamertje had laten staan haar portemonne gestolen. Deze bevatte 160 gulden. t 5.600,- op haar 60e jaar belastingvrij (bij de huidige rentestand), f 50.000,- als zij onverhoopt vöór haar 60e overlijdt. Oók weer belastingvrij Deze forse bedragen kosten voor een vrouw van 30 jaar f 277,- per jaar. Voor dat bedrag neemt zij deel aan ons Risico Waarde-projekt. Waardoor het gezin is beschermd tegen de financiële klap bij plotseling overlijden. Hopelijk is dat niet nodig, want dan is er aan 't einde van de projektduur een aardig verjaarskado voorhanden Bij de huidige rentestand is daf zo'n f 5.600,-. Er is dus veel zekerheid voor weinig geld te koop. Zodat u het niet bij een gedachte hoeft te laten De goede verzekerinqadviseur kent E&L. Ontvolking binnenstad tegengaan Van een onzer verslaggevers LEIDEN De CPN in Leiden wil, dat de regering meer geld aan de gemeenten verstrekt. Zij wenst geen verdere aantasting van de ge meentelijke autonomie door gewestvorming. bijstandsnomen en meer huis- en tandartsen in de 'woonwijken. Bij de bouw van clublokalen moet Een belangrijk punt voor de CPN is de bouw van meer woningwetwonin gen met betaalbare huren door af schaffing of verlaging van de BTW op sociale woningbouw. De mogelijkhe den van huisvesting voor werkende jongeren dienen verbeterd door in schrijving als woningzoekend op 19 20-jarige leeftijd en het toekenhen van huursubsidies bij het betrekken van een te dure flat. Een snellere vebetering van de oude wijken wordt voorgesteld, waarbij de huren van de vooroorlogse woningen niet mogen stijgen boven tien procent van het bruto inkomen. Op het stuk van de werkgelegenheid wijst, de CPN de selectieve investe ringsregeling voor Leiden af. Ook de middenstand en de kleine zelfstandi gen behoeven op financieel gebied beschermende maatregelen. Perso neelsstop voor de ziekenhuizen vindt bij de CPN evenmin steun. In de sociale paragraaf van het CPN pro gram staat ook: verhoging van de 1Ö.5 miljoen aan koopkracht gaat 'naar buiten NOORDWIJK Er is een door het gemeentebestuur samengestelde 'nota verschenen niet betrek king tot de winkelvoorziening in Noordwijk. Dit stuk beoogt een discussie op gang te brengen over de vraag hoe en \yaar de winkelstand zich zal kunnen ontwikkelen. Het is de bedoeling, dat niet al leen de plaatselijke middenstand, maar de gehele Noorchvijkse gemeenschap over deze problematiek de gedachten zal laten gaan. Uit de nota wordt duidelijk dat men de gedachte aan een nieuw winkelcen trum in het middengebied heeft laten varen. De belangstelling gaat nu uit naar het krachtig stimuleren van de winkelstand in de kernen van Noord- wijk-Binnen en Noordwijk aan Zee. Belangrijke gegevens verkreeg men uit een onderzoek en een rapport van het Ecomonisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Het rapport bevestigde de zienswijze van B. en W. dat de kwaliteit van het detailhande lapparaat bepaald niet rooskleurig was. Verder is het college verontrust over het feit. dat de Noordwijfecrs voor zo'n groot deel hun inkopen buiten de gemeente doen. In totaal aat voor 15.5 miljoen gulden aan LISSE Zondag 19 mei wordt de 2ÏSste Keukenhof om 8 uur 's avonds gesloten. Hoewel de definitieve cijfers nog niet bekend zijn. laat het zich aan zien dat dit jubileumjaar een topjaar wordt wat het bezoekersaantal betreft. Het aantal van vorig jaar, 840.000. zal zeker worden overschre den, aldus een woordvoerder van Keu kenhof. HAZERSWOUDE Woensdagavond, omstreeks kwart over acht, werd de Hazerswoudse brandweer gealarmeerd voor brand in het voormalige paro chiehuis St Joris, nu in gebruik bij Ons Thuis, waar geestelijke gehandi capten worden verzorgd. De brand was uitgesproken op de zolder maar door snel ingrijpen kon uitbreiding van het vuur worden voorkomen. Niettemin wordt de schade geraamd op ongeveer 20.0Q0,-. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 18 mei: hoog water 020-12.44, laag water 8.17-20.58. koopkracht 'naar buiten', en wel ruim 2,3 miljoen in de sector voedings- en genotmiddelen, bijna 10,8 miljoen in de sector duurzame consumptiegoede ren en in de sector overige goederen n diensten bijna 2,4 miljoen. Als daarbij in aanmerking genomen wordt, dat de Noordwijkers tezamen 58,5 miljoen gulden besteden, is het elders bestede bedrag een bijzonder omvangrijke afvloeiing. In de nota geven B. en W. een aantal overwegingen, op grond waarvan de visie over het middengebied is veran derd. Allereerst is de veronderstelling at ten noorden van de Nieuwe Zee weg in het open middengebied naast een wijkverzorgend centrum ook nog 16 hectare voor woningbouwdoelein den zou mogen worden aangewezen, door de feiten achterhaald. Daarnaast zijn in de loop der jaren weer zoveel stmmen opgegaan voor het groten deels openhouden van het middenge bied. dat ook de algemene visie is gewijzigd. Grotere vrijheid De nota noemt enkele alternatieven, waarover het gemeentebestuur be schikt ten aanzien van de winkelstand in Noordwijk. Het alternatief A, waar bij de gemeentelijke overheid zich van inmenging zou onthouden en aari alle ontwikkelingen de vrije loop la ten, wijst het college af omdat hem dan torcht taakverzuim zou moeten worden verweten. Alternatief B. voorziet in een strakke regeling, waarbij vestiging en uitbrei ding in en buiten het bij de bestem mingsplannen aangewezen winkelge bied, nauwkeurig word vastgesteld. B. en W. voelen het meest voor het alternatief C: een grotere mate van vrijheid voor de bestaande winkelbe drijven en anderzijds een actief optre den van het gemeentebestuur. Voor Noordwijk-Binnen betekent dit, dat de bestemming winkeldoeleinden voor de Kerkstraat en omgeving blijft. Deze bestemming wordt uitge breid met een beperkt gebied aan de Van Limburg Stirumstraat en de Zeestraat. Nieuwe winkelvestigingen kunnen uitsluitend binnen deze be- temming worden gesticht. Bestaande winkelbedrijven mogen uitbreiden Aan bestaande winkels, buiten het bestemmingsgebied 'winkeldoelein den', maar binnen het gebied van het centrum, zal een behoorlijke expansu- mogelijkheid worden gegeven. Aan winkels buiten het centrum wordt slechts een zeer beperkte uitbreidings mogelijkheid geboden. Een maatregel om de loop naar een hoofdwinkelkern te bevorderen, is de vestiging van een 'trekker' van for maat-met een evenwichtige branchesa menstelling. De aantrekkingskracht van een dergelijke 'trekker' heeft gunstige effecten op de andere zaken- panden in de omgeving meent het college. Voetgangers B. en W. menen dat de mogelijkhe den moeten worden onderzocht voor het tot stand brengen van een aan trekkelijke voetgangersverbinding tus sen het parkeerterrein ten zuiden van de r.k. kerk en de daargelegen zaken- panden met de winkels in de Kerk straat en het daarbij behorende par keerterrein. Ook denkt men aan ande re voetgangersverkeer aantrekkende objecten, zoals de vestiging van een nieuw postkantoor aan de Zeestraat. De hoofdwinkelkern te Noordwijk aan Zee is geconcentreerd rond de Hoofd straat en De Grant. Men wil aan dit gebied een beperkte uitbreiding geven en wel naar de zijde van het Jan Kroonsplein. Ten aanzien van de win kelstand in en buiten het centrum volgt men dezelfde gedachtengang als voor die in Noordwijk-Binnen. In de kop van de Hoofdstraat wil men bo vendien de winkelbestemming verste vigen door een beperking van de horecabestemming tot die percelen, die als zodanig in gebruik zijn. Verder stelt het college zich voor een actieve politiek te voeren ten aanzien van de ontwikkeling van het Jan Kroonsplein, waarbij ook aan de par- keeraccomodatie veel aandacht ge schonken zal worden. Zo denkt men aan een doorbraak door de noordzijde van de kop van de Hoofdstraat, zodat via een passage een directe verbin ding ontstaat tussen de winkels in de Hoofdstraat en de te realiseren pro jecten op het Jan Kroosplein. Clublokalen ruimere steun worden gegeven, alsme de voor het werk van de jeugd- en wijkorganisaties. Bij het onderwijs ziet de CPN DE ASCHAFFING VAN HET KLEUTERSCHOOLGELD ALS EEN BELANGRYK PUNT. De CPN meent, dat een aantal onder komens van de universiteit gecentrali seerd moet worden in een Witte- Singel-project, waarbij hoogbouw zo veel mogelijk vermeden dient te wor den. De vrijgekomen panden moeten binnen de kortst mogelijke tijd voor bewoning geschikt worden gemaakt, zodat de ontvolking wordt tegenge gaan en de levendigheid van dc bin nenstad wordt verhoogd. Een vierbaansweg op de Trekvliet wijst de CPN af. Een tweebaansweg voor het verkeer tussen de wijken is voldoende. De bouw van een overdekt zwemba verdient voorrang. Ten aan zien van het Groenoordterrein vindt de CPN-fractic evenementen alleen aanvaardbaar als zich geen verwikke lingen voordoen met betrekking tot de veemarkt en de sport. De Brees- traat moet voorlopig open blijven voor eenrichtingverkeer. KOUDEKERK In Koudekerk aan den Rijn, hopen op 30 mei dc heer Jacobus Kraay en mevr. Johanna Ivraay-van Leeuwen de dag te herden ken, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruidegom, oud ste zoon van het hoofd van de christe lijke school in de Lange Ruige Weide, tegenwoordig Driebrugge geheten, ging na de lagere school werken als bakkersknecht. Na dit enig tijd te hebben gedaan kocht hij grond en begon hij groenten en aardappelen te telen. Vier jaar later kocht hij in Woerden grond met een tuinhuis om in het groot te beginnen, in de groen- tensector. De bruid, oudste dochter van de destijds bekende dakpannenfa- brikant Johannes van LeeuwenL hielp zoveel mogelijk' haar man op de tuin. Maar de slechte economische toestand was er de oorzaak van dat de heer Kraay zijn bedrijf moest sluiten. In december 1929 ging hij bij zijn schoonvader in de pannenfabriek wer ken. Op 5 november 1957 ging hij met pensioen. Hij vond een woning in de Prins Bernhardstraat. Nog dagelijks geniet hij van zijn hobby; groenten en aardappelen telen. Mevr. Kraay is dol op borduren. Het echtpaar (77 en 70 jaar), heeft 5 kinderen, 4 zoons en 1 dochter, eiy ook een aantal kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Het zal op een nog te bepalen datum zijn gouden feest vieren in het gebouw 'Honswyk' achter de Geref. Kerk. Einduitvoering van streekmuziekschool LEIDEN De Streekmuziekschool Leiden en Omstreken gaf de traditio nele einduitvoering ir de goed bezette Zuiderkerk. Het ging hier dus o'm een, gezien de omvang van de school, beperkt exposé van wat er in het afgelopen semester bereikt is. Dit bleek waarlijk niet gering. De bekwa me docenten werken kennelijk hard en nauwkeurig en, althans een deel van de jeugd, bleek ijverig te hebben gestudeerd. Een eerste zicht op het programma leerde mij, dat de tijd van de schier oneindige reeksen uitvoeringen geluk kig voorbij is, dat het solisten-systeem grotendeels is vervangen door het ge zamenlijk musiceren en dat menig oud vertrouwd componist voor 20ste- eeuwse nazaten het veld had moeten ruimen. In de uitvoeringen op het kerkorgel hadden zich echter Bach en Pachelbel kunnen handhaven (nou, ja). De avond begon met een heel goed door het trompetten-ensemble gebla zen 'intrada' en 'mars'. De AVM- en Orff-klassen zongen fris cn fleurig interessante folloristische liederen in nieuw gewaad. Twee veelbelovende jongedames speelden op fluit en gi taar puntgaaf een sonate van Fürste- nau 'ongeveer 1800). Een drietal blokfluitistcn bliezen prij zenswaardig de 'berenvariaties' van Smit Sibinga. Ik kan onmoéelijk alle uitvoeringen noemen. Men hoorde zeer verdienstelijk werkende accorde on- cn houtblazersënsembles, terwijl ook de beide solerende organisten het heel goed deden. Na de koffie en de frisdranken traden nog op het schoolorkest, een combo van ait-sax, piano, gitaar en .drums, het strijkers- en het vocaal ensemble. Er werd niet gepraat, niet aangekon digd of verklaard. Dit betekende, dat, mede door het snelle wisselen, alles zeer vlot verliep. Iedereen die het met het, zomaar uit pure liefhebberij beoefende, zelf-musiceren wèl meent, moet zich na zo'n avond wel prettig gevoeld hebben. Ook deze serieus en vreugdevol muziek makende jeugd heeft de toekomst. Johan van Wolfswinkel LEIDEN Nu onlangs 132 Leidse ambtenaren zich hebben uitgesproken over de vorming van een nieuw colle ge van B. en W. in september (men drong aan op een afspiegelingscolle ge), hebben enkele voorstanders van een z.g. programcollege B. en W. gevraagd om een procuduere in het leven te roepen, volgens welke ook andere groepen uit het gemeentelijk apparaat in de gelegenheid worden gcstels om hun opvattingen over col legevorming kenbaar te' maken. De vragen zijn gesteld'door de PvdA-ers Van Aken. Van Dam en In 't Veld. LEIDEN De hervormde gemeente te Leiden heeft in de vacature van ds. Post die naar Baarn is vertrokken, een beroep uitgebracht op ds. J. L. W. Koppenhol te Huizen. Als ds. Koppenhol dit beroep aanneemt, gaat hij werken in dc wijkgemeente Ko ningskerk. Ds. Koppenhol is 38 jaar oud. is gehuwd en heeft drie doch ters. Zijn eerste gemeente was Haaf ten. ADVERTENTIE zelfde direktie de gravcnmolen amsterdam In het „groene hart" van Holland, temidden van landelijke rust met terrassen direkt aan het water. 25 km van amsterdam, ten zuiden van kudelstaart. LANGERAAR langeraarseweg 1, tel. 01722-2120. Uitstekend geschikt voor uw zakenlunchea en diners tot 40 personen. Recepties ook in de tuin.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3