'In de politiek mis je vaak het menselijke' Klokken luiden weer voor paardenmarkt Gevaarlijke vaten bij 't Spoortje' ontdekt :iZilveren jubileum jpv Gemeentewerken ve bruids-verrassing: Avondgebed Vissen met Minerva Ravage in scholen Haringvangst valt tegen koW KW VRTli'ï W UfcAMJ \l, 15 MEI X974 STVD EN REfUO L3 Zunderman (DS'70) legt zich niet vast door Jan Hoekema eidinj LEIDEN 'De komende vier jaar wil ik, als ik gkozen wordt, met hetzelfde anifchousiasmc in de oude op lg Vs ftal Aan het woord is iemand die echt kerk n'el rccht heeft bovenstaande te zeg- gen. Sinds 1949 zit hij, met een 1(» onderbreking van slechts een jaar, »nTin de Leidse gemeenteraad, tot 1970 voor de PvdA, daarna voor DS '70: ik zoni een kei v^j Henk Zunderman, nu weer lijstaan- --^voerder voor deze laatste partij. Per- alle "''".jlsoonlijke bekendheid in Leiden zal hem, zo hoopt hij, ondanks de da- -l ni LJ g op er n partij ook een goede lijst met oude VrüU i,.lpnn,lan nlc Cnnnoc manr nnl' lAn. raad gaan. Ik kan liet eigenlijk moeilijk laten. Dat geldt trouwens voor alle organisaties waar ik deel van uitmaak. Ik ben e een beetje bezeten van. Zoals een ander vist, zo wijd ik me aan liet organisatieleven. lende lijn bij DS'70 zelf, toch nog een zetel opleveren. ■Het is wel reëel om dat te verwach ten. We hebben voor een kleine bekenden als Sannes, maar ook jon- Ageren. Bij een vraag over zijn houding in de raad tegenover een eventueel links programcollege belanden we meteen bij de politieke filosofie van tc Zunderman. 'Ik geloof niet in een programcollege bij voorbaat. In de raad zal ik zelf afwachten, en mc niet van tevoren vastleggen. Ik ga hetzelfde doen als de vorige keer: punt voor punt bekijken, en de 'goede voorstellen steunen. Als de WD in de oppositie heel conserva tief wordt, kan het best zijn dat ik overwegend achter links sta'. Steeds harder We blikken terug naar een recent en wat verderaf gelegen verleden. Zunderman vertelt heel gloedvol over het oude socialisme, 'meer dan een politieke overtuiging een levens houding'. Zowel hij als zijn vrouw stamt uit een nest waar socialisti sche politiek dagelijkse kost was. Eén mei-bijeenkomsten ('dat doet me nog steeds wat') op de Burcht met 3000 man, A.TC in uniform, massale demonstraties met meer dan 100.000 mensen tegen de vlootwetten van Colijn, nog veel meer 'dierbare herinneringen' passeren de revue. Terug naar de Leidse werkelijkheid, en terug naar de stap die Zunder man in 1970 zette, en die toch wel een fase afrondde. 'Ik ben erg blij dat ik, en ik was niet de enige, dat weet u wel, nog een politiek dak boven mijn hoofd gevonden heb. Want die politiek had ik ook de laatste vier jaar niet kunnen missen. Ik vind wel clat de politiek steeds harder wordt. Je mist zo vaak het menselijke element. Om u een voor beeld te geven: als ik een vergade ring ofzo binnenkom, begin ik met vriendelijk te groeten. Maar dat lijkt tegenwoordig wel uit den boze, ik ken mensen die dat nooit doen'. In die vier jaar werd Zunderman nog meer een tegenstander van een programcollege. 'Voordat de reis be gint al alles op papier zetten, dat kan toch niet: er kunnen zoveel onverwachte dingen gebeuren. En wat zal er straks gebeuren als er iets, een initiatief uit de burgerij om iets te noemen, plaats heeft, wat niet in het linkse straatje van het programcollege past?' Voor hem staat bij het bedrijven van de politiek het stadsbelang voor op. Een gevolg daarvan voor het raadslidmaatschap moet volgens Zunderman deelneming aan veel ac tiviteiten en organisaties in de Leid se gemeenschap zijn. 'Theoretisch kun je nou wel een heleboel weten, die raadsleden hebben nu misschien ook wat meer kennis, dat is ook wel nodig, maar ze ontberen vaak een politiek, menselijk gevoel, vooral in de zin van betrokkenheid bij het openbare leven'. Zelf heeft hij-zijn leven lang aan de meest uiteenlopende organisaties zijn krachten gewijd. Om er maar een paar te noemen: de Leidse Jeugd Aktie, diverse schoolbesturen. Humanitas, stichtihg maatschappe lijk werk, dienstencentrum, en ook veel typisch socialistische georiën teerde organisaties als het NIVON, voor sociaal-cultureel werk. Een aantal tendenzen van de huidi ge gemeentepolitiek beziet Zunder man met enige argwaan. Neem nou die hele reorganisatie. Ik ben helemaal niet tegen modernise ring, maar ik ben zo bang voor een politieke controle van bovenaf. Als je elk initiatief van onderen ambte lijk vorm gaat geven, ben ik heel bang dat in de toekomst steeds min der mensen bereid zijn zich in te zetten'. Éen ander punt, waar hij de PvdA met name niet in kan bijvallen is de daar bepleite verantwoordingsplicht voor raadsleden. 'De hele tendens die daar achter zit, is om te menen dat iets goed is als het politiek goed is. De gemeenteraad is nu eenmaal geen parlement'. En dan komt het gemeentebelang weer op de proppen. 'Het gaat erom, wat er aan de orde is. En dan zijn de verschillen heus niet zo groot; een zwembad of zoiets is toch iets waar heel Leiden iets aan heeft. Die dingen moeten er zo snel mogelijk komen'. Denkbeelden Over naar de partij waar Zunder man nu zijn politiek 'thuis' heeft DS '70. 'Als eenling heb je in de raad natuurlijk niet zo veel in te brengen, maar ik heb er zoveel mo gelijk van gemaakt. Als nieuweling was het nog moeilijker geweest. Voor de verkiezingen ben ik niet zo bang. Ik ben reëel genoeg om te weten hoe onzeker de politiek is, maar in een stad waar het persoon lijke element nog een grote rol speelt, kunnen we die zetel wel halen, dacht ik. DS '70 zelf is uiter aard een groep met mensen van nogal diverse achtergrond. Zet mij maar naast een de Brauw of zo. Maar het gaat om de denkbeelden waar je je achter schaart. Die denkbeelden houden volgens DS '70 voor Leiden otuler meer het volgende in: een actieve wcrkgele- genheidspolitiek, veel aandacht voor de middenstand ('Als de uitbreiding van C A niet doorgaat is dat een ramp"), betaalbare woongelegenheid ook voor jongeren met lage inko mens, veel recreatieve voorzieningen ('daar moet nog zoveel bijkomen, snmmige wijken komen nog zoveel tekort'), en een betaalbaar openbaar vervoer. 'Ik ben net in het kader van een uitwisseling naar Oxford geweest. Daar hebben ze de binnenstad afge sloten, en rijden minibusjes daarbin nen, bijna voor niks'. Aan het eind van het gesprek mij meren we toch nog wat over het socialisme en alles wat daarbij hoort. 'Ja, ik ben veertig jaar lid geweest van SDAP en PvdA, 48 jaar van de VARA, en ga zo maar door. dat vergeet je niet zo gauw. Met sommige partijleden heb ik nog heel plezierige contacten'. Wat Zunder man bij de huidige PvdA verontrust is de overdreven aandacht voor de jeugd. 'Je moet wel jong denken, maar men is tegenwoordig te veel geneigd de jeugd op te hemelen. En die worden binnen de partij dan soms te gevaarlijk'. Maar verbitterd is Zunderman be paald niet. 'Een raadslidmaatschap is geven en nemen. Je doet er heel veel voor, maar je krijgt ook voldoe ning .terug, als je iets bereikt, bij mij bijvoorbeeld het Loids Studie fonds. Maar vaak is het maar een op de tien keer dat iets lukt. En ook daarbuiten heb ik veel voldoening, het werk voor scholen, dat is heel fijn. En ik ben nu bezig met een volksdansfestival'. Aldus Zunderman, op weg naar een volgende raadsperiode, misschien. 'Met zevenendertig man moeten we er dan iets van maken, met zijn allen, voor Leiden. Daar is de gewo ne man het meest bij gebaat'. LEIDEN Van het voormalige spoorwegemplacement Herensingel is maandag en dinsdag een groot aantal vaten verwijderd die daar in een slootjes waren neergegooid en waarvan er enig nog levensgevaar lijke chemische stoffen bevatten. De vaten hebben er maanden gelegen. Een inwoner van Oegstgeest bleek er de eigenaar van te zijri. Hij maakte ze schoon met benzine om ze nog te kunnen verkopen. Eind vorig jaar vroeg hij voor deze opslag een hinder wetvergunning aan, die hij echter niet kreeg. Daarna zouden er geen vaten meer zijn gedumpt. De man had dit stuk van het terrein van de Ned. Spoorwegen gehuurd. Op aanwijzing van loco-burgemeester mevrouw Den Haan zijn de vaten, met behulp van vrachtwagens, verwij derd en naar het terrein van de Muziek van de 17e eeuw Daar reeds eerder met een vrijwel identiek programma werd opgetreden door het Leids Blokfluitenensemble. releveren wij hier slechts het nieuwe werk Divertimento van Samarrartini dat gloedvol en enthousiast ten geho re werd gebracht, o.l.v. Piet Kunst. De andere werken kregen een gede gen uitvoering doch de verraderlijke akoestiek van de Zuiderkerk legde hier wel elk foutje bloot, zodat Han del, Bach. Gümbel en Gotavac nu wat minder overtuigden dan destijds al bij dit ensemble. Toch bleef de klank op enkele stemmingsfouten na respec tabel. De jonge mezzo-sopraan Lucia Kerstens excelleerde in werken van Monteverdi; voordracht en loonvor ming zijn verrassend, het staccato zingen en het versieringswerk ligt nog wat boven het kunnen. Zij werd behalve door genoemde orkestleden, fraai gesecondeerd door de klavecinis- te Annemarie de Man en gambist Freek Borstlap, die een fraaie doch weinig verdragende toon produceert. Het Leids Kamerkoor tenslotte, onder leiding van Ton Deckers is op zijn best in geestelijke werken: het Confi- tebor van Monteverdi was voorbeel dig. Ook de door de Amsterdamse hoogleraar 'F. Noske uitgegeven Ma drigalen van Padbrué klonken spiritu eel. Voor Engelse madrigalen als die van Dowland prefereer ik een kleiner ensemble 'concort' vanwege de zwaar wichtigheid die het nu unverwacht krijgt; voor een lamento als dat van Monteverdi of de drie Chansons van Debussy, blijft de expressie van het koer veel te vlak. Belcanto zonder emotie is hier toch zeker niet op zijn plaats. Het interessante programma, werd jammergenoeg door slechts zeer weinigen bijgewoond. drs. A. van der Veen-Wiersma Ook oud-Rijnsburgers komen er on of Van onze correspondente RIJNSBURG Elke derde donderdag m mei is er paardenmarkt in Rijnsburg. Dit is een zeer oude tra ditie, die elk jaar gehandhaafd wordt. Nu valt de dag op donderdag 16 mei, dus morgen. Eén van de or ganisatoren is T. de Kluyver (69). Sinds het einde van de oorlog maakt de heer De Kluyver deel uit van het paardenmarktcomité. Het is een zelfstandige commissie van 5 mensen, die er voor zorgt, dat Rijns burg elk jaar zijn paardenmarkt heeft: 'Wel in goede samenwerking met de gemeente en de politie,' zegt de heer De Kluyver. reinigingsdienst aan de Noorderstraat gebracht. Het is de bedoeling, de stoffen naar Rotterdam af te voeren. De gevaarlijke opslag kwam aan het licht door de achtzaamheid van een medewerker van de Apparatcnfabriek, die de leider van het jeugdhonk Ze vensprong waarschuwde. Die belde op zijn beurt een raadslid en zo werd de brandweer op de hoogte gesteld. Demonstratie jeugdzang Hazerswoude HAZERSWOUDE De vier jeugdko ren van 'Zang eu Vriendschap', gaven onder aanvoering van Peter Bontje, een zangdemonstratie in de praktisch alleen met naast betrokken gedeelte lijk bezette gereformeerde kerk. Zangdemonstratie is een nieuwe uit drukking voor wat vroeger gewoon uitvoering heette. Maar er is meer ver anderd dan de daam alleen. En deze verandering, van programma en geest, is nog veel belangrijker. Alle stijfheid en vaak onderdrukte muzikaliteit van vroeger zijn hier verdwenen. De zang van deze jeugd klinkt vrij, open en toch gedisciplineerd. Het is een vrij heid in gebondenheid. Men mag stel len dat Peter Bontje, dankzij een deugdelijke voorbereiding, muzikale beïnvloeding en briljant pianospel, dit gelukkige resultaat heeft kunnen be reiken. Het lijkt wel vanzelf te gaan. Maar dit is juist de kunst. De moderne kerkruimte reageert bij zonder goed op deze jeugdzang. De vier koren zongen voor hun leeftijd eigenlijk alle vier even goed. Ook de Do-Re-Mi-kleuters, die met liedjes als 'Hoger dan de blauwe luchten' en 'De Speelman' de harten vertederden en veel applaus ontketenden. Ook de namen getuigen van vemieu- wingswerkzaamheid. De Zangrakker tjes (6 tot 9) zongen heel mooi. o.a. 'De Herders' en later leuke dingen als 'Twee Katten uit Katwijk'. De z.g.n. geestelijke liedjes, ook al van moderne snit, bewezen dat deze niet, zoals vroeger, stijf of naargeestig hoe ven tc zijn. Het is nu wel doorgedron gen dat er geen scheiding tussen gees telijk en allerdaags behoort te bestaan. Dit is trouwens al een heel oude wijs heid. Hoe vrolijk klonk bijvoorbeeld het, op het Hebreeuwse muziektype ge- inspireerde, 'Job'. Het voortreffelijke Meisjeskoor (boven de 12) zong ook meestal waardevolle liederen, door Bontje bewerkte spiri tuals en verder een reeks van over de grens, in liet Grieks, Schots en He breeuws. Robbedoeze Do (9-12) had terecht veel sukses met bijbelse- en buitenlandse liederen van Franse, He breeuwse en Noorse makelij. Ik kan moeilijk onderscheid maken. Alle ko ren zongen heel verdienstelijk en muzi kaal, de piano sprankelde vreugde en de meeste liedjes waren wel twee ot drie sterren waard. Dirigent en zingen de jeugd verdienen er een kompliment voor. Hobbedoeze Do en de grotere meisjes waren met het Bondslied be gonnen. Morgen is het weer paardenmarkt in Rijnsburg. Het zal er ongetwijfeld weer feestelijk en rumoerig toegaan bij dit L5, eeuwenoude Rijnsburgsc evenement. n st ^an een onzer verslaggevers do LEIDEN De personeelsvereniging van Gemeentewerken Leiden bestaat 25 jaar. Vrijdag 17 mei zal het bestuur recipiëren in de nes koffiekamer van het stadhuis van 3.30 tot 5 uur en vrijdag 24 mei Wordt in de Stadsgehoorzaal een grote jubileumfeestavond gehouden met als gastheer de bekende t.v.-presentator Herman Emmink. jn Vrijwel al het personeel (98 procent) die is er lid van. Vooral de laatste drie vel jaar hebben een grote stijging in het itse ledental te zien gegeven, iet Omdat het personeel erg verspreid over de stad werkt voorziet de perso- )ezi neelsvereniging in de behoefte de on- s s derlinge binding te vergroten. De ver- Hl eniging heeft de doeleinden ontspan- ak ning en sociaal werk voor haar leden ver hoog in het vaandel geschreven. Ook LEIDEN Ter gelegenhicd van het 32 ste lustrum van de sociëteit Miner va wordt op 8 juni een viswedstrijd gehouden. Er zal in de Nieuwe Vaart (Rijn en Schiekanaal) worden gevist en er staan de winnaars mooie prijzen (e wachten. Er wordt om kwart voor zeven 's ochtends op het Stadhuis plein verzameld. De inschrijving gratis en heeft plaats bij de heer Wassink, Prins Hendrikstraat 3. Ook controleurs zijn welkom en komen voor een prijs in aanmerking Na afloop van de wedstrijd /.al de officiër 'e prijsuitreiking plaats hebben sociëteit Minerva. houdt de vereniging de jubilea van haar leden goed bij. De laatste jaren toont de vereniging zich ook nogal actie* in het organiseren van feesta vonden, waarop men heren als Kret én Ham lustig kan zien dansen. Het Sint Nicolaasfeest vormt elk jaar weer het grote slotfeest. Het speelgoed, dat tijdens die feesten wordt uitgedeeld, werd vroeger vervaardigd op de Stads- timmerwerf, maar tegenwoordig wordt het gewoon ingekocht. Als bij zondere service heeft de vereniging drie jaar geleden een pasje aan haar leden verstrekt, waarop men veel kor ting kan krijgen voor allerlei cultu rele aktiviteiten. De personeelsvereniging, die nu gefusscerd is met de zustervereniging van het stadhuis-personeel is welis waar een van de grootste in haar soort in Leiden maar heeft nog steeds niet de beschikking over een eigen lokaliteit. Op het ogenblik maakt /.ij gebruik van de ruimte van de persn- neelsvereniging van de gemeentesecre tarie maar een eigen ruimte zou zeker geen overbodige luxe zijn, zeker als men bedenkt dat die van de secretarie ook niet confortabcl is. LEIDEN Tijdens het afgelopen weekeinde was het inslaan van ruiten van winkels, scholen en lokalen 'niet van de lucht. Zo werden in de Mors- straat in de nacht van zondag op maandag een winkelruit vernield en de ruit van een werkplaats. Op het tennispark Roomburg aan de Kanaal- weg moest de ruit van een kantine het ontgelden, waarna dranken en goederen werden ontvreemd. Van de Christelijke huishoudschool aan de Toussaintkade is ook een ruit ver nield, waarna registratiekaarten uit het kantoor werden gehaald, die later verspreid over de binnenplaats zijn aangetroffen. Verder werd van de ma nege aan de Wassenaarse weg een ruit ingeslagen. Van het gymnastie klokaal van de Pothieterlaanschool vier ruiten, waarbij enige basketbal len werden ontvreemd. Bij de kleuter school aan de Telderskade werd de achterruit van de speelzaal vernield. In de kleuterschool 'Meerhof' aan de Boshuizerkade richtten indringers het afgelopen weekeind een ware ravage aan. Nadat er een ruit was geforceerd werd er flink huis gehouden in de lokalen en hetkantoor, terwijl ze de borden met schuttingwoorden beklad den. Alle aangiften van vernielingen zijn in onderzoek. LEIMÜIDEN Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband bij de P.T.T. is aan de heer C. van Velzen, kantoorhouder in Leimuiden, eén re ceptie aangeboden. De direktie van de Posterijen heeft hem onderscheiden met de gunden draagspeld. LEIDERDORP Op dinsdag 21 mei om half 8 zal in de geref. kerk aan de Julianalaan een leerlingenuitvoering worden gegeven, uitgaande van de Muziekschool Bollenstreek. 'Hoeveel paardenmarkten er al ge weest zijn en hoe deze is ontstaan, is nog niet te zeggen. We zijn hard aan het zoeken. Ook de burgemeester wil het graag weten, temeer, omdat Rijns- burg volgend jaar duizend jaar be staat. De vergunningen moeten elk jaar uit Den Haag komen, en dat was die tijd ook al, maar tot op heden zijn we al zo'n 200 jaar terug, tot aan de tijd van Napoleon', zegt de heer De Kluyver, die graag oude dingen IJMUIDEN Volgens de overigens schaarse berichten die vanuit de Ierse Zee binnenkomen, waar de haringvloot het geluk zoekt, is de haringvangst zon der meer slecht. Viel het maandag al tegen, gisteren waren de resultaten he lemaal beroerd. Sommige schepen meldden trekken van slechts 3 kant jes. Alleen onder de Ierse kust werd een enkele maal een trek van 10 kant jes gedaan. Vanmiddag omstreeks 12 uur wordt de eerste haring in Scheveningen ver wacht. Het is de Hek-trawler 'Jacob van der Zwan' van rederij Jaczon (SCH.23) die thuis gestoomd is met 70 kantjes aan boord. Een paar uur ach ter ligt de VL.73 van Kwakkelstein met 31 kantjes aan boord. Volgens sommigen ziet het er naar uit dat de eerste kantjes aan de Scheveningse af slag weieens een dikke 1000 gulden kunnen opleveren. Het gaat om kleine, maar vette, malse hafing, dus goede kwaliteit. De Jacob van der Zwan is een moderne hek-trawler. De haring kan direct na keuring worden ver kocht dankzij de moderne diepvries- installatie van het schip. Van de aKt- wijkers werd tot en met gisteravond weinig vernomen. Het was niet bekend of er één thuisstomend is. De 6 Rijn- monders van Nic. Parlevliet jr. uit Katwijk, die in combinatie varen, had den maandag 40 kantjes. De reder vond dit blijkbaar niet voldoende om de thuisreis al aan te vangen. Hij gaf opdracht door te gaan met vissen. Ook de 'Holland' van rederij Ouwe- hand uit Katwijk zat in de buurt bij de Rijnmonders. Het is niet uitgesln. ten dat vanavond laat de eerste ha ringvisser IJmuiden aandoet. Wan neer het geen moderne hek-trawler betreft met een diepvriesinstallatie aan boord, zal het pas in de loop van vrijdagochtend worden voor de afslag in Katwijk kan draaien. onderzoekt en er liefhebberij in heeft de paardenmarkt in stand te houden. Hobby In de oorlog is er geen paardenmarkt geweest, maar direkt na afloop zijn er vijf mensen bij elkaar gekomen, die er hun hobby in vonden en de markt weer op poten zetten. Het comité bestaat op het moment uit L. P. van Egmond, W. van der Gugten, De Ja ger en T. de Kluyver. Elk jaar is alles al goed verlopen, behalve één keer. Toen zei de toenmalige burgemeester: op de Lange Vaart hebben jullie méér plaats. Houdt hem daar maar. 'Maar', zegt de Kluyver, 'daar voelden we niets voor. Een oude traditie moet op zijn oude plaats in stand worden gehouden'. Ze hebben toen ook niets gedaan. De klokken luidden niet, er was niets. Maar het jaar daarop werd nergens meer over gepraat en was er weer gewoon markt op de bekende plaats. Het verzorgen van zo'n markt gaat niet vanzelf. Zeker twee maanden van tevoren is het comité al aan de gang. Bespreken van een vermakelijkheids centrum, loten bestellen en verkopen enz. De loten zijn voor de bekosti ging, want de paardenmarkt 'betaalt' zichzelf. Er is géén instantie, of een bepaalde subsidie, die dit evenement geheel of gedeeltelijk in stand houdL De markt hangt dus eigenlijk af van de hobby en bereidwilligheid van en kele mensen. Pony's Voor elk aangevoerd paard krijgt de aanbrenger 10 en voor elke pony 7,50. Het comité hoopt weer onge veer 120 paarden en pony's bij elkaar te krijgen. Verleden jaar waren er óók zo veel en de paarden komen steeds meer iri trek bij de Rijnsbur gers. ZOETERWOUDE Dc financiële po sitie van het Wit-Gcle Kruis is kern gezond. Dit bleek uit de jaarcijfers van penningmeester J W. v. d. Drift tijdens de jaarvergadering. Er zijn negenhonderd leden. De kosten van de wijkverpleging stegen met 11.000. maar werden opgevangen door contributieverhoging en bijdra gen van gemeente en provincie. Het totaal der uitgaven bedroeg 64.000. Er is een voordelig saldo van 1300. Uit het overzicht van mevrouw Win- kelmolen-Hoogeveen bleek dat de wij- zuster in 1973 1559 bezoeken aflegde en bij dc bejaarden 672. De aanvoer duurt tot 's morgens tien uur, dan moeten ze aan de lijn staan. Veel oud-Rijnburgers komen op deze dag weer naar hun geboorteplaats. Er zijn er, die al meer dan veertig jaar van hun dorp 'af zijn' en toch op 'paardendag' weer hun thuis' opzoe ken. Donderdagmiddag om ongeveer 12 uur, gaan B. en W. naar café 'Centraal', waar de trekking van de loterij is. Er zijn prachtige prijzen, met als hoofdprijzen twee mooie pony's. Donderdag 16 mei zullen om 7 uur 's ochtends de klokken luiden. Het is weer paardenmarkt in Rijns burg. LEIDEN Aan het maandelijkse Avondgebed, zaterdagavond 18 mei om 7 uur in de Hooglandse Kerk. werken deze keer mee Wim van Meeuwen, fluit en Joop Brons, orgel Het thema van de korte overdenking is; Het geheim van Jezus macht. LEIDEN De zwem- en polovereni ging 'De Zijl-L.G.B.' organiseert op zaterdag 18 mei in zwembad 'Dc Vliet' een zwem-in van 16.00 tot 18.00 uur voor ieder, die kan zwemmen. De prestatietocht is over de afstanden 400 en 750 meter. Uiteraard kunnen ook beide afstanden worden gezwommen. De kosten zijn 1,50 per persoon. Ook kan met een groep gezwommen worden, waarbij voor de grootste groep een groepsprijs geldt. (ADVERTENTIE) stralende bruidskollektie! Elke bruid verdient 't op de grote dag 't stralend middel punt van de belangstelling tc zijn. De romantische bruids kollektie van uw modehuis kan u daarbij behulpzaam zijn. Daarom, geef ook die kollektie uw ja-woord Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! f'Waals qode Haarlemmerstraat 112-120 tegenover Donkersteeg Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3