Studenten willen geen 'enge' politicologie Giscard belooft Europese actie böU Bonn ontkent betalen van 'zwijggeld' voor Brandt Swingende aanpak verzekerde Trudeau geen blijvend succes Kissinger haalt band met Saoedi-Arabië aan kou Nieuwe boycot voorkomen? In feite beleid Pompidou voortzetten Dochter voor Hoessein Na sensationele verhalen in pers heinrich Canada op 8 juli weer naar stembus Zeer 20 procent van PTT'ers niet mee naar noorden nf.l ;OüW/KimRiTET VRIJDAG 10 MEI 1974 BLWIIENUAKD/BMNEMLAM) T7/K.9 Volwaardige academische studie aan democratische universiteit' A3VtS(IERIDlAM Twee studenten politicologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, Jan de Haan ca Eduard Pijlman, liebben gereageerd op het artikel van prof. dr. G. Kuypers dat op 20 april onder <le titel 'Zelfvernietiging van een studierichting?' in onze krant verscheen. Jan de Haan en Eduard Pijlman schrijven het volgende: 'Het artikel van prof. Kuypers ging met name in op de zelfvernietiging van de studierichting politicologie door een groep goed georganiseerde 'marxisten'. Het is duidelijk dat de studenten een andere visie hebben op de conflicten binnen deze studierich ting. Onderstaande is dan ook een poging die visie toe te lichten. Het artikel van Kuypers komt niet uit de lucht vallen. De benoemingskwes tie aan de VU, die als hoogtepunt een acht uur durende bezetting kende, heeft duidelijk tot dit artikel geleid. Misschien kunnen we aan de hand van deze benoemingskwestie een en ander van het conflict tussen staf en studenten duidelijk maken. In het kort: de staf wilde voor het vervullen van een vacature een be- leidsontwikkelaar aantrekken; een me dewerker die zowel beleid kan analy seren als opzetten. De studenten zoch ten het echter meer in iemand die bekend was met alle benaderingen binnen de politicologie, met name de kritisch dialectische benaderingen (dat wil zeggen: maatschappij-kriti sche benaderingen), en niet alleen het marxisme zoals prof. Kuypers weet te vermelden. We spreken hier van stu denten omdat een korte handteken in- genaktie 125 handtekeningen oplever de. Waarom wilden de studenten geen beleidsontwikkelaar en wel iemand die bekendheid heeft met bovenge noemde benaderingen? Het belangrijkste argument van de staf is dat met 't oog op de beroeps praktijk van de politicoloog de oplei ding enige vaardigheden moet meege ven aan de afgestudeerden. De belang rijkste vaardigheid is naar hun me ning het analyseren en het opzetten van beleid. Waarschijnlijk is de enige instantie waar de politicoloog die vaardigheid nodig zal hebben de overheid. Nu blijkt uit een onderzoek dat slechts twintig pet. van de politicologen werkzaam is bij de overheid. Het grootste gedeelte van deze bij de overheid werkzame politicologen had in de opleiding vooral beleidsontwik keling gemist. Van deze 20 pet echter komt het grootste gedeelte van de Universiteit van Amsterdam en niet van de Vrije Universiteit. Daarnaast is er bij de VU al traditie op het gebied van de beleidsontwikkeling; het boekje van prof. Kuypers 'Grond begrippen van politiek' (aula nr. 490) is daar een voorbeeld van. De studenten nu hebben na uitgebreide discussies over de opzet en de inhoud van hun studie een leemte geconota- teerd. In vele fasen van de studie bleek dat de staf niet voldoende gekwalifi ceerd was in de kritisch-dialectische benaderingen, wat vele stafleden overi gens zelf erkend hebben. De kritisch- dialectische benaderingen zijn volgens de studenten daarom belangrijk, om dat zij de zo belangrijke relatie poli- CAIRO (UPI, AP, Keuter) Terwijl langzamerhand ook Libanon betrokken raakt in de strijd om de Hermon, heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger gisteren een bezoek aan Saoedi-Arabië gebracht, niet alleen om de economische en militaire banden aan te halen, maar ook om de steun van dit machtige Arabi sche land te zoeken in de onderhandelingen over troepenscheiding op Golan. Cairo voor nieuwe gesprekken met president Sadat van Egypte. De sfeer was allerhartelijkst: 'Our 'riend Hernry', riep minister Omar iquaf van buitenlandse zaken toen hem omhelsde. Later zei deze dndsman tot de pers van Kissinger Indruk te hebben dat deze meent v;at hij zegt en hard naar een oplos sing van de problemen toewerkt. 'Het is verbazingwekkend dat hij zich er instortte voordat zijn witte- idsweken voorbij waren....' |£en mogelijke achtergrond voor Kis- ;ers bezoek aan Riad kan diens irgdheid zijn dat de Arabische top op Syrisch venzoek het olie-embargo tegen de VS zou hervatten. Gezien de hartelijkheid van de betrekkingen met Saoedi-Arabië lijkt daar weinig kans op te zijn. Als deel van de zich uitbreidende samenwerking tussen Washington en Riad voorziet men ook de levering van Phantom-jachtbom- raenwerpers en tanks van het nieuw ste type M 60 voor de vijftigduizend man sterke nationale garde van Saoe di-Arabië. Volgens het Israëlische dag blad Haa'retz is Kissinger s tussen voorstel dat Israël de hele stad Koe- neitra aan de Syriërs terug moet geven en dat de buitenwijken ervan door VN-troepen zouden moeten be mand. Ook drie omliggende dorpen en een verkeersknooppunt zouden aan Syrië moeten worden teruggegeven. Al het in de oktober-oorlog door Is raël veroverde terrein zou het moeten prijsgeven en de hoogste top van de Hermon zou voor de VN moeten zijn. Vice-premier Yigal All on zei gisteren tegen journalisten: 'Ik geloof wel dat er beweging in zit. De kans op succes is fifty-fifty. Dit weekeinde zal Kissin ger namens ons in Damascus aanbie den wat er nog aan mogelijkheden is, niets meer, niets minder'.. Gistwra- vond arriveerde Kissinger uit Riad in Libanon Israëlische j achtbommenwervers vie len gisteren weer Syrische posities op de hellingen van de Hermon aan maar tegelijk, wat genoemd werd, 'gu- erilla-bases dn Fatach-land' in Liba non. Uit Beiroet wordt gemeld, dat Libanese artillerie een klein Israë lisch konvooi uit Zuid-Libanon heeft verjaagd, dat geprobeerd zou hebben een bulldozer te ontladen teneinde daarmee een Israëlische post op Liba- ness gebied te verstevigen. Het kon vooi moest volgens de Libanese leger staf weer onverrichterzake vertrekken, nadat de bulldozer een voltreffer had gehad. De Israëli's melden dat hun posities op de Hermon nu ook vanaf Libanees gebied met raketten be stookt worden. Gisteren sneuvelden daarbij opnieuw een Israeli, tiek-economie benadrukt, (vergelijk de oliecrisis). De studenten concluderen uit de hou ding van de staf, ook ten aanzien van de opvulling van deze vacature, dat zij wil vasthouden aan de bestaande enge politicologie-opleidlng. Eng in de zin van: niet alle benaderingen worden voldoende gedoceerd en de opleiding is te veel gericht op één beroep. 'Breed' De studenten wensen een brede oplei ding waarin alle benaderingen aan de orde komen, ook de kritisch-dialecti sche. Zij willen niet alleen als beleids ontwikkelaar door het leven kunnen gaan, maar willen opgeleid worden voor een breed scala van beroepen waarin analyse van de politiek en politieke vorming centraal staan. Dit betekent niet dat beleidsontwikkeling niet aan de orde mag komen; het betekent dat zij ook een onderdeel van het pakket moet zijn en niet de hoofdmoot. Concluderend kan gesteld worden dat de studenten niet uitsluitend in het marxisme onderwezen willen worden. Zij wensen dat alle benaderingen, in clusief de kritisch-dialectische bena deringen, aan de orde komen. Democratisering Prof. Kuypers gaat ook op de door hem genoemde frustrerende democra- tiseringsstrijd in. 'Wij willen niet weerleggen dat deze strijd vaak frus trerend is maar wel aantonen dat het voor studenten een zeer belangrijke zaak is. Hierboven hebben we al vermeld dat in ieder geval 125 studenten het veld ondersteunden. Dat haalde echter niets uit; de staf honoreerde de wens van de studenten niet. Voor de stu denten bestaan op Vakgroepniveau, waarop dit speelde, weinig mogelijk heden om invloed uit te oefenen op de besluitvorming; zij worden bijna altijd voor voldongen feiten gesteld. De staf heeft een grote meerderheid in het vakgroepbestuur en het li chaam (vakgroepvergadering) waarin de studenten een meerderheid hebben is adviserend; het vakgroepbestuur be slist. Is het dan zo gek, vooral wan neer de staf doof blijft voor de wen sen van de meerderheid van de stu denten, dat laatstgenoemden een de mocratisering op dat vakgroepniveau willen? Tenslotte Prof. Kuyper geeft in Trouw-Kwartet een visie op de gang van zaken aan de subfaculteit politicologie. 'Een pro ces van zelfvernietiging' concludeert hij in dat artikel. Uit de loop van zijn stuk wordt echter duidelijk dat hij met zelfvernietiging bedoelt. De studie wordt vernietigd door een groep marxistisch georienteerde stu denten. Uit bovenstaande zal naar wij hopen duidelijk geworden zijn dat de studenten een volwaardige akademi- sohe studie wensen op een demokrati- sche universiteit. Als dat op de VU niet mogelijk is dan heeft de politico logie haar bestaansrecht op deze uni versiteit nog niet bewezen en kan ze voorlopig nog niet aan zelfvernieti ging toe zijn'. - - 8ii -• •- xiH~' r_> ;V - -i' V'sjjllllSSs PARUS (Reuter, UPI) De Franse presidentskandidaat Valéry Giscard d'Estaing beeft beloofd dat bij als president initiatieven zal nemen om tegen 1980 een Europese politieke unie tot stand te brengen. Koning Hoessein verheugt zich in gezinsuitbreiding. Koningin Alya Elhoessein schonk het leven aan een prinses die de strijdbare naani 'Hayc? heeft gekregen. Giscard heeft voorts laten weten dat hij zou streven naar goede betrekkin gen met Europa, het Midden-Oosten en de VS en die van in feite het buitenlandse beleid van de onlangs overleden, president Pompidou zou voortzetten. Giscard benadrukte dat Frankrijk zijn onafhankelijkheid op het gebied van de buitenlandse politiek moet handha ven, zich niet laten beïnvloeden door de VS en evenmin weer moet toetre den tot het militaire commando van de NAVO. Volgens Giscard zou onder zijn lei ding een reeks voorstellen worden gedaan voor nauwere economische en monetaire samenwerking met de EEG. Wat de Europese politieke samenwer king betreft zou men moeten begin nen te denken over een tijdschema voor de bereiking van de Europese politieke Unie tegen 1980, aldus Gis card. Frankrijk zou dergelijke initia tieven kunnen nemen als voorzitter van de EEG-ministerraad gedurende de tweede helft van dit jaar. Giscard ging gisteren ook in op het onderhoud dat hij deze week heeft gehad met de Russische ambassadeur in Parijs Stephan V. Tsjerwonjenko. BONN (AP, AFP, Reuter, LIPI) De Westduitse regering heeft officieel ontkend dat een groep vrienden van Willy Brandt 300.000 mark zwijggeld beeft betaald aan een vrouw, die volgens bepaalde Duitse bladen een 'ex-vriendin' van Brandts en een agente van de DDR zou zijn geweest. Het Westduitse weekblad Quick en het dagblad Rheinische Post, die zich steeds tegen de regering Brandt heb ben gekeerd, hadden gemeld dat dit geld was betaald om de vrouw over te halen haar betrekkingen met Brandt aan de grote klok te hangen. Volgens Quick zou de vrouw een som van 'zes cijfers' voor haar stilzwijgen hebben gekregen. De vrouw zou in de jaren vijftig door de Oostduitse staatsveiligheidsdienst naar West-Duitsland zijn gestuurd om iets te weten te komen over de even tuele betrekkingen van Brandt met de Amerikaanse inlichtingendienst Vol gens Quick raakte de vrouw verliefd op Brandt en verwaarloosde zij haar spionageopdracht. Bij een bezoek aan Oost-Berlijn werd zij gearresteerd en tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld. Daarna zou zij naar de Bonds republiek zijn gevlucht, aldus het sen satieblad uick. Hier begon de 'flirt' met Brandt op nieuw, schrijft Quick. Vrienden van Brandt bezorgden de vrouw een posi tie dn de Westduitse veiligheidsdienst De toenmalige chef van de bondskan- selarij, Horst Ehmke, ontsloeg de 'ex- vriendin' van zijn chef zonder dat hij op de hoogte was van de voorgeschie denis. Toen deze in de kanselarij bekend werd, haastte men zich daar de vrouw met geld uit de schatkist om te kopen, zodat zij het verleden zou laten rusten, aldus Quick. Brief Oud-bondskanselier Brandt heeft om zich te verdedigen tegen de op gang gekomen lastercampagne een persoon lijke brief gestuurd aan alle 950.000 leden van zijn partij, de SPD. Brandt geeft in zijn brief een weerwoord op de speculaties dat hij zou zijn afgetre den om te voorkomen dat onregelma tigheden in zijn privé-leven in de openbaarheid zouden komen. Het bestuur van de sociaal-democrati sche SPD heeft zich gisteren met algemene stemmen uitgesproken voor de kandidatuur van Helmut Schmidt als opvolger van Brandt. Eerder had den de partijfractie en het dagelijks bestuur van de partij zich voor Schmidts kandidatuur uitgesproken. Schmidt is gisteren besprekingen be gonnen met afgevaardigden van zijn partij en van de liberale FDP over de vorming van een nieuw kabinet, dat grondig van het oude zou gaan afwij ken. Correspondenten in Bonn hebben ge meld dat op minister van buitenland se zaken Walter Scheel hevige pressie wordt uitgeoefend om aan te blijven en zich terug te trekken als presi dentskandidaat. Gustav Heinemann zou zelfs bereid zijn alsnog voor een volgende periode aan te blijven. Re den voor de aandrang op Scheel zou zijn dat de liberaal Hans-Dietrich Genscher, die Scheel zou opvolgen, nogal slecht met Schmidt overweg kan. ADVERTENTIE Bleke Anna en andere verhalen jDe verhalen en beschouwingen in deze [bundel zijn het persoonlijkste deel [Tan Bölls literaire werk. Want hierin It de Nobelprijswinnaar over tichzelf, over zijn betrekkingen tót zijn vaderland en zijn landgenoten, over zijn verhouding tot de tegen- .■woordige tijd en de maatschappij, tot 0 de Kerk en het geloof. Heinrich Böll is een moralist: hij vindt dat 'schrijvers geroepen zijn de richters van hun tijd te wezen'. Een belangrijke reden om van zijn Waarschuwingen en ondedingen kennis te nemen! bleke Anna en andere verhalen, i il} bladzijden voor 19,50 Sbij elke boekhandel. KJJJHIi.IIIJIIUJJIUIJIJM Aan de top komen was makkelijker dan er te blijven OTTAWA (Reuter) Geen Canadese eerste minister is sneller aan de macht gekomen en meer door het publiek bejubeld dan Pierre Trudeau met zijn liberale regering. Hij aanvaardde zijn ambt in 1969* gesteund door al diegenen die ervan overtuigd waren dt hij het gezicht van de Canadese samenleving zou kunnen veranderen. Maar zijn politiek van geleidelijkheid stelde al spoe dig velen van zijn meer radikale aanhangers teleur. Ondanks zijn 'swingende' manier van doen en zijn nonchalante bena dering van politieke heilige husijes, die hem snel de lieveling van de media maakten, ondervond hij al spoedig dat er meer nodig is dan populariteit alleen om aeen land te regeren. Toen zijn regering dan ook niet in staat bleek te zijn aan fundamentele economische problemen, zoals de steeds toenemende werkloosheid, het hoofd te bieden, werd hij bij de verkiezingen van 1972 al bijna ten val gebracht. Trudeau veranderde toen nog op het laatste moment zijn image door bij de kiezers de indruk te wekken van een sobere hard werkende man die alleen de proble men van Canada voor ogen had, maar hij kon niet voorkomen dat zijn partij van een gezonde meerder heid naar een minderheid slonk, die, om aan de macht te blijven, de steun nodig had van de Nieuwe Democratische Partij. Miljonairszoon Voor Trudeau, die op 18 oktober 1919 in Montreal als zoon van een miljonair geboren werd, was het makkelijker de top te bereiken dan zijn positie aan de top te handha ven. In 1965 begon hl] op erzoek van Lester Pearson, de toenmalige eerste minister, aan zijn politieke loop baan. In die tijd speelde het Franse separatisme een belangrijke rol en de handige politicus Pearson pro beerde deze zaak te sussen door de elite van de Frans-talige Canadese intellectuelen in zijn regering op te nemen. Trudeau's ster steeg snel in de liberale hiërarchie; hij werd mi nister van jstitie en verwierf zcih een reputatie toen hij de wetten omtrent abortus en homosexualiteit liberaliseerde. Toen in 1968 Pearson zich terugtrok werd Trudeau tot leider van de federale liberale partij gekozen en spoedig daarna werd hij eerste mi nister. Nogal onverwacht zette hij zijn positie op het spel door algeme ne verkiezingen uit te schrijven, die hij met een overweldigende meer derheid won. Achteraf gezien was dit een slimme zet; zijn tegenstan der in de verkiezingen, Robert Stan- field, was vergeleken met Trudeau zelf een volkomen kleurloos figuur die op geen enkele manier tegen hem op kon. Weer in het zadel nam hij een aantal progressieve maatregelen en vooral met zijn campagne de Franse taak ook buiten Quebec in Canda ingang te doen vinden, oogstte hij succes. Ontvoering Maar de problemen bleven niet uit Vooral in 1970 kwam hij in moei lijkheden, toen de afscheddsbeweging van Quebec de Britse diplomaat Ja mes Cross en de minsister van ar beid van Quebec, Pierre Laporte, ontvoerde. In deze situatie waarin volgens velen uiterst voorzichtig ge handeld moest worden, koos Tru deau de weg van, zoals hij dat uitdrukte, 'uitzonderlijke maatre gelen om de democratie te be schermen'. Dit hield zo ongeveer het afkondigen van de noodtoestand in, voor het eerst in Canada in vredes tijd. Het hielp niet. Weliswaar werd Cross ongedeerd vrijgelaten, maar Laporte werd door zijn ontvoerders gedood, twee dagen na de afkondi ging van de noodtoestand. Geduren de de crisis liet Trudeau zich van zijn autoritaire zijde zien, waardoor hij veel van zijn vroegere liberale aanhangers ban zich vervreemde. Toen er vragen over zijn handelwij ze gedurende deze crisis gesteld wer den antwoordde hij nors: 'Er zijn op het ogenblik veel mensen wier hart bloedt, eenvoudig omdat ze niet graag tegen mensen met helemn en geweren aankijken. Alles wat ik kan zeggen is: dan móet hun haat maar bloeden'. Coalitie Nade verkiezingen in 1972, waarin hij bijna door een met veel meer zelfvertrouwen optredende Robert Standfield verslagen werd, ging Tru deau een ongemakkelijke coalitie aan met de nieuwe democraten. Zijn minderheidsregering leek zioh van toen af aan te beperken tot alledaag se zaken, zoals het in de hand houden van de stijgende voedselprij zen en het ontwikkelen van een samenhangende oHepolitiek. DE laatste tijd had Trudeau boven dien vooral kritiek te verduren van de conservatieven, die hem verweten dat hij niets aan de inflatie deed en onverschillig stond tegenover de ge volgen ervan voor de Canadese ar beiders. Teon dan ook de Nieuw Democrati- Premier Trudeau op weg naar de uitgang nadat hij naar huis is gestuurd. sche Partij zich bij deze kritiek aansloot en een motie van wantrou wen indiende, die met 137 tégen 123 stemmen werd aanvaard, was voor Trudeau het moment aangeroken om af te treden. Over dit onderhoud is veel stof opge waaid nadat de Franse communisti sche partij luidruchtig kritiek op de ambassadeur had geleverd omdat hij tijdens de campagne naar Giscard is gegaan. Giscard zei gisteren dat hij verbaasd was over de woede van de communisten. Het politieke bureau van de commu nistische partij, gaf woensdag een ver klaring uit waarin werd gezegd: 'Het optreden van de Russische ambassa deur in Frankrijk is niet opportuun en te meer te betreuren omdat het de politieke speculaties aanwakkert dat dit steun betekent voor de rechtse kandidaat'. Tsjerwonjenko deed de kritiek van de partij af met de opmerking: 'Het leven stopt niet wegens een verkie zing'. De ambassadeur had met Gis card gesproken over de bijeenkomst van de Frans-Russische economisch® commissie, die deze zomer zal worden gehouden. COMMUNISTEN De kritiek van de communistische partij heeft veel opzien gewekt omdat dit, voor zover bekend, de eerste keer is dat de Franse CF in het openbaar een Russische diplomaat heeft gehe keld. Eerder was al in de Franse pers gemeld dat de Franse CF bij Moskou had geklaagd over de wijze waarop in de Russische pers de Franse verkie zingscampagne is behandeld. Het be zwaar zou zijn geweest dat de Russen te weinig aandacht besteden aan het feit dat Mitterrand presidentskandi daat is van gezamenlijk links. Aangenomen wordt dat de openlijke onenigheid tussen Moskou en d® Franse CP de communisten in Frank rijk niet zo erg ongelegen komt. D® partij is steeds door rechts verweten aan de leiband van de leiders in het Kremlin te lopen. De affaire Tsjer wonjenko biedt de partij nu gelegen heid naar voren te brengen dat de Franse CP wel degelijk een van Mos kou onafhankelijke koers vaart en er zelfs tegen in durft te gaan. Maar in rechtse politieke kringen in Parijs werd gisteren weer het denkbeeld ge opperd dat de gehele affaire Tsjer wonjenko juist hiertoe en met instem ming van de CP op touw is gezet om de presidentscampagne ten gunste van links te beïnvloeden. OTTAWA (UPI, AP) De Canades® premier Pierre Elliot Trudeau, wiens liberale minderheidsregering donder dagavond door een verenigde opposi tie van rechts en links ten val werd gebracht, heeft gisteren gouverneur- generaal Jules Leger verzocht het par lement te ontbinden en nieuwe ver kiezingen uit te schrijven op 8 juli. Het commentaar van Trudeau op deze redeneringsnedergaag luidde: 'Het spijt me dat ons een nieuwe verkie zing is opgedrongen. Ik doe mijn verzoek aan de gouverneur-generaal met tegenzin, want ik ben er van overtuigd dat het land in juli weinig zin zal hebben in verkiezingen. Het werk van het parlement en van de regering wordt hierdoor opgehouden midden in een tijd van inflatie'. De inflatie had in Canada in 1973 ruim 9 percent bedragen en was daar mee het hoogst sinds de Koreaanse oorlog. De kandidaten voor het premierschap zullen zijn: Trudeau, 54 jaar, liberaal; Robert Stanfield. 60 jaar, conservatief; David Lewis, 64 jaar, nieuw-demo- craat; Real Caouette, 56 jaar van de 'Sociale Kredietpartij' uit Quebec. Van een verslaggever WASSENAAR Als de centrale di rectie van de PTT van Den Haag naar het Noorden verhuist, zal twintig pro cent van de werknemers in elk geval niet meegaan. Tien procent gaat niet mee omdat men ouder is dan zestig jaar, tien procent zal erkende bezwa ren tegen overplaatsing kunnen aan voeren. Dit zei staatssecretaris Van Huiten gisteren in een bijeenkomst van de bijzondere commissie voor overleg bij de PTT in Wassenaar. De staatssecre taris legde sterk de nadruk op het voorlopige karakter van de plannen. Als de beslissing tot overplaatsing tot gevolg heeft dat veel werknemers de PTT zullen verlaten, kan dat volgens de heer Van Huiten tot verstoringen in de continuïteit van de communica tie in Nederland leiden. De groep mensen, die dan een andere baan gaat zoeken, zal zeker een belangrijke rol spelen in de argumentatie in de mi nisterraad over de mogelijke verplaat sing. Over deze groep, die de continuïteit zou kunnen verstoren, zou staatssecre taris Van Huiten veel willen weten. Wat, zo vroeg hij zich af, valt er te verwachten: hoeveel mensen zullen een andere baan gaan zoeken? Wat voor functies bekleden die mensen en wat betekent dat dan voor het bestaan van de PTT als dienstverlenend or gaan in onze maatschapp? APELDOORN Prinses Margriet heeft gistermiddag in Apeldoorn het nieuwe Juliana-aiekenhuis geopend. Zij deed dit door het inwericing stel len van een filmprojector die een kijkje gaf op een gedenksteen in d® gevel. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9