Release: 'Kraken is noodoplossing' amro-pierson fiind Kikvorsen Reddings Ploeg actief in het Morskwartier emeente wil het kraken lystematisch tegengaan Landelijke fietsdag gaat ook Leiden niet voorbij Duitse bezems veegden schoon 'Meer zien als een demonstratie tegen de woningnood' Agenda Leiden K' larktberichten amilieberichten amro-pierson fund OlW/IKiWABRfTTErr DONiDiEKiDlAiG 9 MEI 1974 STAD KA REGIO L3 Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Maandag begon ik met scheppen. Alleen, jongen bij, toen twee en nu is er een heel koor. We K.R.P., de Kikvorsen Reddings Ploeg'. Toen kwam er èèn noemen onszelf de jevrouw Van der Lelie heeft er weer een te pakken. Een dikke kikker, die een nieuw leven krijgt. Mevrouw A. van der Lelie is dezer da gen te bewonderen op het bouwter rein aan de Carneoolstraat in de Mors (foto), waar grondwerkers bezig zijn het tapijt te strekken voor een nieu we bejaardenflat van de Stichting Zo merland. Bouwrijp maken: dat bete kent sloten dempen. Maar niet voor dat de levende have eruit is gehaald. Daar staat mevrouw Van der Lelie ga rant voor. 'Ik woon hier al tien jaar. ik heb die hele nieuwbouw hier meegemaakt. Dat al die sloten werden gedempt. Vanuit mijn flat (Ametisthof) zag ik het allemaal, gebeuren. Maar ik kon het niet aanzien dat al die levende beestjes werden ingegraven. Ik .pakte dus een paar schepnetten en begon ze te redden. Kikkers, visjes, salaman ders, van alles. Ik ben dol on dieren'. Vorige week begonnen andermaal bouwers sloten in haar buurt te dem pen. En wederom kon mevrouw Van der Lelie niet langer aanzien dat haar troeteldiertjes werden bedolven onder het zand. Ze pakte maandag haar schepnetjes weer uit de kast en trok er op uit. 'We hebben er alweer hon derden gered', zegt ze trots, "s Mor gens sta ik hier alleen, maar zo gauw de schooljeugd vrij heeft, kernen ze me helpen'. Het resultaat daarvan viel gistermiddag niet te ontkennen. Tien tallen kinderen huppelen enthousiast achter de 'mevrouw van de kikvorsen' aan. en om de haverklap wordt er" een modderige kikker of salamander in haar emmertje gedeponeerd. Mevrouw Van der Lelie blijft er niet onberoerd onder. Komt er weer een jochie met een klein kikkertje aandraven, dan zegt ze: 'Ach schatje, zit jij daar nou zo maar Mevrouw Van der Lelie: 'Mijn vurige wens is nou maar, dat in elk bouwbe- stek een bepaling wordt opgenomen, dat vóór het dempen van een sloot eerst de levende dieren eruit worden gehaald. Het moet gewoon een wet worden. Ik heb gelukkig reuze hulp van de jeugd, maar zonder die kinde ren zou ik het ook niet klaarspelen. De K.R.P. nee, geen politieke par tij. Was het maar waar dat de poli tiek' zich hiervoor zou interesseren, dan was die <wet er zó door*. Vissen Ze vertelt dat ze een paar jaar gele den wel eens over haar probleem heeft gecorrespondeerd met de Die renbescherming. 'Er is wel over ge praat, maar ik heb er later nooit meer iets van gehoord. Jammer, want die beestjes moeten toch gered wor den. Ik ben trouwens ook tegen vis sen. Dat die beesten met een ijzeren haak naar boven worden getrokken. Gruwelijk gewoon. En dan zeggen ze wel: we gooien de vis terug, maar on derhand zit er een gat in z'n kaak of gehemelte, en sterft die vis later aan de hongerdood omdat ie niet meer kan eten'. Het wordt tijd voor haar om weer eens oen paar emmertjes met kikkers en salamanders te gaan dumpen in de (nog niet gedempte) spoorsloot langs de Hoge Morsweg. Mevrouw Van der Lelie zit intussen onder de modder. 'Kijk maar eens naar mijn jas, mijn schoenen, mijn kousen. Maar geeft niks hoor. Straks ga ik onder de does en het is er weer af. En de beestjes zijn gered. Ik ben dol op dieren. Ik heb ook altijd zwervers in huis. Nee. geen hond, dat wil ik zo'n beest niet aandoen op een flat'. Ze wandelt weg, en roept nog dat ze van de bouwmensen ter plaatse alle medewerking krijgt. 'Als er eens een schepnet kapot is, reparren ze 'm voor mij, of als ze 'n half dode vis zien ko men ze ook meteen waarschuwen. Reuze mensen'. zi; NOORDWIJK Twee Duitse echtparen die een avondje uit waren geweest en in een opper beste stemming hun pension óp- zochten, kioamen op het idee een bijdrage te leveren aan de aktie: 'Houdt Noordwijk schoon!' Ter hoogte van badho tel Zeerust vonden zij een bij de aanleg van cle parallel-boule vard gebruikte gemeentebezem en daarmee gingen zij aan de slag. Na de Quarles van U{ford straat en de Van Panhuys- stra'at, kreeg de Van de Mortel straat een grondige beurt. Eén en ander trok de aandacht van een in vrije tijd passerende politieman die zijn collega's tip te. Een patrouille ging daarop een kijkje nemen, maar de Duit sers bleken er niets voor te voe len hun gereedschap aan de agenten over te dragen. Eerst na de belofte van de politie dat de schoonmaak zou worden overgenomen, kregen zij de ge- meehtebezem in handen en tkeerde de rust terug. a* af SSE In verband met de operant, lr an het nieuwe winkelcentrum in de oelpolder, op 9 mei, zullen speciaal 1 ow de bejaarden die om vervoer ,re feagen, extra bussen rijden: 2 uur naf het Groene Kruis, Wilhelmina- 'n raat, bejaardenflat Eikenhonst, De ngel; 3 uur vanaf Groene Kruis, rkhout. Eikenhorst en Rustoord; 4 ïr vanaf Groene Kruis, Eikenhorst Rustoord. door Jaap Kamerling LEIDEN 'We zien het kraken van huizen als een noodoplossing in noodgevallen. Kraken op zich lost het probleem van de woning nood niet op, het moet meer gezien worden als een symbolieke aktie, een demonstratie tegen de woningnood'. Zo zien de medewerkers van Release het, met wie we een gesprek hadden naar aanleiding van de kraking onlangs van een pand, waarvan de bewoonster nog geen 24 uur tevoren was overleden. Aan deze kraking werd ten onrechte door de politie de medewerking van Release, de bekende hulpverleningsinstelling, toegeschreven. 'We hebben binnenkort een gesprek met de politie over haar houding te genover kraking en de onze, want het is ons niet helemaal duidelijk welke regels de overheid op het moment hanteert. De vorige regering heeft een voorstel gedaan voor een zoge naamde anti-kraakwet, maar de huidi ge regering heeft dit wetsvoorstel nog niet -in behandeling genomen. We zit ten wat dat betreft dus in een va- Cuiimperiode. het is niet duidelijk, om men nu al vooruitloopt op die nieuwe wet, of dat deze regering an dere ideeën hierover heeft', zegt Ferry, een van de Release-mensen. De verhouding met de Leidse politie is overigens redelijk. M:et de kinder politie heeft Release bijvoorbeeld af spraken gemaakt voor die gevallen, waarin weggelopen jongeren de hulp van Release inroepen. De jongeren worden niet direkt door de politie op geëist en Release is niet verplicht het 'ch aii een onzer verslaggevers lEEDiEN Het is onaanvaardbaar dat woningzoekenden die bun i't bebben afgewacht en in aanmerking komen voor een woon- Siergunning, door kraken van woningen hierin 'worden gedupeerd. ims Jekfk kan de systematische verbetering pi woningcomplexen door krakingen orden belemmerd, als tijdelijk leeg- hensande woningen, die als wisselwo- ag moeten dienen bij de uitvoering in vernieuwingsplannen, niet wor- aal F"01 FARENDSVEF.iW 1 ijers 30-54, Rozen Gametic. Carol. Precil- Marrmba 22-33, Zorina, Spanish Sun 20- Carina, Esther Ofarim. Evergold 26-37, Inda, Mercedes 26-43, Sonia, Motrea 3S-55. minuette 57-65. Ilona 73-92, Baccara 82-99, rbera 43. Violieren 35-37, Strelltzia 185- Lelles 36-115, Pioenrozen 31, Alstroeme- <35-60 p st., Anemonen 75-110. Chrsatne- "<nd 360-400. Colvilleis 210-470, Freesia's Brodea 270-320, Irissen 150-285, 170-200, Margrieten 155, Esther 160-175, Campanula 195-270. Camassia Lathrus 160-175, Duizand^hoon 145-190. ÜDEN, 8 mei Groente- en Fruitveiling. - J pelen 67-129, aardappelen 16-19, andijvie 5» 1 D, peulen 1010-1120. snljboneii 510-580, ^ten gekookt 70. postelein 127-153, prei 56- rabarber 53-58, spinazie 80-116, stoofsla 6, champignons 380-430, tomaten A 790- B 810, C 760-770, CC 670-690, un<en 63, l d« tlof 339-348, bloemkool 6 159-187, S 135-167, P„, 161, komkommers AAA 54, AA 62-65, A 55- RS B 47-50, C 41-43, D 34-36. E 31. sla licht o70 -14, zwaar 15-25, peterselie 25-77, raapste- 30-31, radijs 63, selderij 28-30, paprika P kg. gen L 0 &TWIJK AAN DEN RIJN, 8 mei - St u»ng. P invc -en, den ontzien. Deze gedachten leven bij B. en W. van Leiden, zo blijkt uit, een pre-ad- vies aan de raad betreffende het kra ken van woningen en de maatregels daartegen. De Woonruimtewet 1947 geeft de bur gemeester de bevoegdheid, tegen klan- destiene bewoning op te treden. Hij kan bevelen dat de woning binnen een door hem te bepalen termijn wordt ontruimd. Het gemeentebestuur beoogt met dit pre-advies een meer systematische aanpak, die hierin bestaat dat na het constateren van de overtreding en het opmaken van proces-verbaal door een bevoegd ambtenaar van het bureau Huisvesting een procedure volgt op grond van de wet tot beëindiging van kiandestiene bewoning. Bij de ontrui ming kunnen de krakers geen aan spraak maken op toewijzing van ande re woongelegenheid. Alleen in zeer schrijnende gevallen zou de huisves- tingscommissie om sociale redenen vervangende woonruimte kunnen aan bieden. Als de klandestienje bewoners de woning niet zelf willen ontruimen, zal de gemeente ontruiming moeten bewerken. verblijfadres van het weggelopen kind op te geven. Wel is ze verplicht de ouders te verwittigen en mee te de len, dat het kind in goede handen is. Overigens stuurt de politie zelf maar zelden probleemgevallen naar Release door. Over de politie zegt Ferry nog: 'De politie is per definitie rechts, ze beschermt de bestaande orde en ze re deneert erg juridisch. Bestaansrecht Dan komen we op de vraag naar het bestaansrecht van Release, dat zo'n Vier jaar geleden werd opgericht van uit een sterke behoefte aan niet-bu- reaucratische alternatieve hulpverle ning. Neemt het aantal verzoeken om hulp toe? 'Nee, eerder het tegendeel. Vier jaar geleden waren wij de enige organisatie, die op alternatieve wijze hulp bood. Op het ogenblik zijn er de clubhuizen, die deze taak gedeeltelijk overnemen en instellingen als. Troef, Kreatief Sentrum, de wetswinkel, S.O.S., de Bond van Huurders en Wo ningszoekenden enz. We streven uit eindelijk naar onze overbodigheid, maar fungeren op dit moment nog als een soort afvalbak voor de bestaande instelllingen'. Een belangrijke wens droom van Release, die nog steeds niet invervullmg is gegaan waar al twee jaar tevergeefs wordt gewerkt, is de instelling van een tijdelijk onder dak voor dakloze jongeren en jonge ren, die uit wanhoop van huis zijn weggelopen. Er is al twee jaar ge praat over de inrichting van de oude Witte Poortkazerne hiervoor, maar er zilt geen schot in. De ene keer is het Monumentenzorg, die de zaak tegen houdt, en dan is er weer wat anders. Ook de plannen voor een leefgemeen schap als gezinsvervangende leefeen heid voor bv. weggelopen jongeren sa men met een aantal vrijweilligers, die verder gewoon hun dagelijkse beroep uitoefenen, worden belemmerd door het ontbreken van ruimte. Mogelijk geschikte panden zijn altijd te duur. Er zou iemand moeten zijn, die als hoofdbewoner financieel garant kan staan. spreekuur sociale Gezin Release: 'Het is alleen jammer dat de meeste mensen tevreden zijn als hun eigen problemen zijn opgelost. die van weggekopen jongeren, houden hiermee nauw verband. De doelstellingen van Release hebben zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een duidelijke ideologie. Ferry zegt het als volgt: 'Zelf kunnen wij geen afdoende oplossingen voor pro blemen geven, we kunnen alleen maai de hoogste nood lenigen en tegelijk met de hulpverlening proberen onze cliënten inzicht te verschaffen in de structurele oorzaken van hun proble matiek. Veel mensen zijn geneigd hun problemen te individualiseren, ze zien niet dat de maatschappij de oorzaak van - hun ellende is. We sturen ook vaak ménsen door naar aktiegroepen. Het is aleen jammer, dat de meeste problemen zijn opgelost. Ze komen er niet toe om vervolgens te gaan wer ken aan een collektieve oplossing van de problemen die zij met vele ande ren delen. 'Overigens vindt Ferry, dat dit individualistische denken niet uit de lucht komt vallen. Het staat in de hele maatschappij centraal. Op zaterdag 18 mei Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/LEIDEN De ANWB organiseert op zaterdag 18 mei in samenwerking met de ANVV een landelijke fietsdag met de bedoeling de fiets als recreatiemiddel bij zoveel mogelijk Neder landers in ere te herstellen. De organisaties willen dat de fiets wordt herontdekt. Overigens vindt men bij Release, dat de overheid veel te weinig open staat voor woningbouw die besitemd is voor niet tot gezinnen behorende mensen als werkende jongeren, bejaarden, on- gehuwden en buitenlandse arbeiders. Alles is in deze maatschappij ge-richt op het gezin; de belastingpolitiek, de reclame etc. Leefgemeenschappen zou den veel goedkoper kunnen wonen en leven, daarom mikt de industrie lie ver op het gezin. In het algemeen zijn huisvestingsproblemen het vaakst de red'en, waarom men zich tot Release wendt. Veel andere problemen, zoals Ook wat de bestaansmogelijkheden be treft, heeft Release thans vastere grond onder de voeten. Zij wordt voor horedert procent gesubsidieerd door het Rijk (CRM) en door ge meente met een experimentele subsi die. Release heeft verder twee vaste medewerkers in dienst, naast een aan tal vrijwilligers, en heeft de beschik- ,king over een goed pand waarvan bin nenkort enkele ruimten zullen wor den opgeknapt. Met de Leidse Werk groep Homofilie is' zij in onderhande ling over het afstaan van een perma nente ruimte voor deze werkgroep. (ADVERTENTIE) Groente- roer waspeen 247000 ton, prijzen wa: AI 1050-16, All 260-13, BI 1560-1940, Bil Cl 10-1280, CII 830-1140. bospeen I 135- t II 73-129, bos uien 42-43, bos selderij 21- andijvie 49-94, prei I 61-84, II 41-45, SMS s 23-53, spinazie 58-91. ihil l af jjjd lJ}B' VerledenMathllde Zandbergcn-Rutert. Van <1 'nsbergcnlaan 2 Voorschoten. Rouwdienst n 0 odag 2 uur ln aula begraafplaats Rosen- le 1 waarna begrafenis. afLei var 1 lesc!1 au'a begraafplaats Rosenburgb! 'SralenU. IJdag 12 irgb. wa Een op researchfapiliteitcn en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En dc beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. De ANWB en ANVV hebben daarom verspreid over het hele land, maar liefst 75 toeristisch aantrekkelijke routes uitgezet, die in lengte variëren van 25 tot 40 kilometer. Aan de hand van overzichtelijke routebeschrijvin gen, die op de startplaats verkrijgbaar zijn, kan iedereen deze tochten zonder enig probleem en in zijn eigen tempo volbrengen. Er is dan ook geen enkel wesbrijdelement aan deze tochten ver bonden. Onderweg treffen de deelne mers alleen twee rustpunten aan, waar zij hun routebeschrijving kun nen laten afstempelen. Men hoeft de tocht dan alleen nog maar uit te rij den om aanspraak te kunnen maken op een aandenken in de vorm van een speciaal voor deze dag ontworpen speldje. Vertrek Alle vertrekposten in den lande blij ven de gehele zaterdagmorgen 18 mei geopend/Iedereen is vrij om te star ten tussen 9 en 13 uur. Het VW-kan- toor te Leiden zal voor deze fietsdag een van de vele vertrekpunten zijn. Voor een groot gedeelte wordt bij de Leidse route de Braassem-fietsroute van de ANWB gevolgd, die langs de Wijde Aa en de Braasemermeer voert. Door de. deelnemers moeten 4 stem pels 'gehaald' worden, namelijk 2 op het VVV-kantoor voor start en finisch en 2 onderweg. Voor de controlepos ten (tevens rustpunten) onderweg werd de medewerking verkregen van 2 horecabedrijven. Deze controlepos ten zullen met een bord worden aan gegeven: De kosten van deelname aan dit fietsgebeuren bedragen 2,50. Men kiijgt daarvoor een kaartje met routebeschrijving (tevens controle- kaart) na het goed volbrengen van de tocht een speldje ter herinnering aan de geleverde prestatie zal worden uit gereikt. De TROS-radio zal aan dit fietsevene- ment veel aandacht besteden. Op za terdag 18 mei zal deze omroepvereni ging dn elke provincie langs een route reportageteams posten, die met mede werking van vele bekende radio- en t.v.-artiesten deze fietsdag zullen op luisteren. Er zal ook een 'Songfietsie- val' worden georganiseerd. Voor fiets- enthousiasten, die wellicht met trein, bus of auto naar Leiden komen om mee te doen, zijn fietsen te huur. De heer Evers, exploitant van de fietsen stalling onder het station heeft een fietsenvloot van 80 huurfietsen ter be schikking. Wel moeten de huurfietsen gereserveerd worden om teleurstelling te voorkomen. DONDERDAG 9 MEI Stadhuis. 6 tol 8 u raadsvrouw. Schoolgebouw De Manse. Hoflaan-hoek Tel- der.skade. 4.15 uur: opening van de nieuwe school, uitgaande van de Prot.-chr. Ver. voor Buitengewoon Lager Onderwijs voor Leiden en Omstreken. Om 3.30 uur begint eten middeleeuwse markt. Maranalhakerk 7.30 uur: bonte avond dien stencentrum Morskwartier, VRIJDAG 1(1 MEI PfaèthUys, Vrouwënkerkkoorsteeg 8 uur: we thouder* Kret in gesprek met Udo dc Haes van de Stichting Milieubeheer. Zuiderkerk Lammenschansweg S.15 uur: uit voering Leids Kamerkoor. Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat 7 tol 9.30 uur nam: rullclub Boshuis. Veslestraat 40. 8.30 chr. toneelgroep Imperi um met 'Keer-omme'. Rljnl. Lyceum Oegstgeest 8.15 Lltteris Sa crum mét 'CactusbloenT. ZATERDAG 11 MEI Antonius-clubhuis. Mare S.15 toneelver. Tot Ieders Genoegen met "Een man van 43'. Vestestraat 40. 8.80 chr. toneelgroep imperi um met 'Keer-omme'. OEGSTGEEST. Terrein Oud-Poelgeest. 2 uur Nationale St. Jorismarsen, 6 uur prijsuitrei king. FILMS IN LEIDEN TOT 16 MEI: Siudio: Jesus Christ Superstar', dag. 14 3U 19 en 21.15 uur. zo 14.30, 16.15. 19 en 21.15 uur a.l. Lldo: 'Paplllon' 18 Jr. tijden zie Studio. I.uxor: 'Dc Kanonnen van Naverone' 14 K dag. 14.00 e<n 20.00 uur. Camera: 'De val van Rome' 14 jr. Elk* avond 20.00 en do, vr ma en dl 14.00. Kin- dcrm atinee: 'Circus op stelten' a.l. wo en za 14.30 uur en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. vr, a 23.30 uur 'Performance' 18 jr. Trianon: 'Dr. ZJlvago' 14 jr. Elke avond 20.00 uur en ma. di. do en vr 14.00 uur Kin dermatinee: '101 Daim a tiers' van Walt Dls- ne wo. za en zo 14.30 en 16.30 uur. Itcs: 'Huisvrouwenrapport' 18 jr dag. 14.30, lO.trO on 21.15 uur. DIENST APOTHEKEN REGIO LEIDEN: De avond-, nacht- en zotrdagsd-einst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 10-17 mei door de apo theek Kok, Rapenburg 9 Leiden, de apotheek Van Breest Sniallenburg te Leiderdorp. Te vens op zaterdag tol 1 uur door de Oegst- geester apotheek. Wllhelmlnapark 8 Oegst geest. TENTOONSTELLINGEN Den Burcht Leiden: buitenexpositie beeld houwwerken. Elite dag van 10 uur tot zons ondergang. Tot en met 3 juni. Burgstecg 2a Leiden: tentoonstelling van aardewerk en schilderijen. Tot 26 met. Geo pend van 14 tot 1 uur. Vrijdag en zaterdag 2 Pieterskerkgracht 9 Leiden: groepstentoon stelling Ars Aemula Naturae, tot 31 mei. Open maandag-vrijdag van 10 tot 17 uur, donderdag ook van 19 tot 21.30 uur zaterdag en zondag van 11 tot 16 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen, Steenstraat la Leiden: lentoonstelllng tig.v. 100-jarlg bestaan van de stereochemie. Drukkerij De Bink Lelden, RoosevelL-traai 3: etsen, schilderijen en drukwerk v»n Niko Knomen. tot 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur, zaterdag van 13,30 tot 15.30 uur. Expositiezaal Pieterskerkgracht 9. Leiden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Peter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot en met vrijdag van 10 tol 17 en van 19 tot 22 uur. Koord-Studlo. Oude Rijn 88 Leiden: tekenin gen. schilderijen en aquarellen van Renzo Boekhoudt, tot 20 met, maandag t.e m. vrij dag van 15-23 uur. zondag 15-18 uur. Bezoekuren Ziekenhuizen: Diacorie»<-enhuis le kl dagelijks van 11.00-12.00 uur van 15 45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 13.45-16.30 uur en 18.30-19.30 uur Kinderafde- KATWIJK De plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer beeft mede na mens de bewoners van het Comman deurspad een verzoek ingediend om* afsluiting van het Commandeurspad voor alle verkeer, behalve (brom)fiet sers en voetgangers en met ontheffing voor een tweetal gehandicapte bewo ners, en de aldaar gevestigde fa. Zwaan Zn. De politie en de dienst openbare werken hebben een positief advies uitgebracht, terwijl de commis sie voor de openbare werken een ne gatief advies gaf. Vanavond, maandag 6 mei, vergadert de gemeentelijke ver- keerscommissie erover. LEIDEN Dinsdagmiddag is uit een woning aan de Witte Singel een be drag van 325 gulden ontvreemd. De dader is totnogtoe onbekend. familielede!.. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen. Vol wassenen dag. v 11.15-12.00 uur en van 14- 14.45 uur en van 18.45-19.45 uur, kraamafde- llng dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- gen) v 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. kin derafdeling dag van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse dag van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kraamafdellng dag van 15 tot 16 uur en van i8.45 tot 19.45 uur. klnderdaf- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. 's zondag 11-12 uur en 14-15 uur, eerste klasse de gehele dag. Elke dag 15 tot 16 uur. 18 tot 20 uur. Voor de prematurenafdollng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zaterdag en zondag van 15.30 lot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord, le en 2e klas 11-11.30, 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u. 3e klas 13.30-14.15 en 18.30- 19.30 uur, Kraamufdellng 13.30-14.15 uur al leen voor echtgenoten 19-20 uur. Ktnderafde- ling 15-15.30 u alleen voor ouders 18.-18.30

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3