Bewoners: geen verdere demping van Trekvliet 'Wij blijven een actiepartij, en worden geen praatpartij' Houtstructuren op de Burcht Agenda van Leiden Proces-verbaal na naakt-stunt Gevat op vlucht Visseizoen begint Concert in de Hortus Kret in debat met dr. Udo de Haes Schade bij brand in Doelensteeg f 60.000 pfflBWr- AA Bij zo'n35.000km per jaar kost een Mercedes Diesel minder dan eenbenzïnewagen van rond 12 mille. TROUW/KWARTET DINSDAG 7 MEI 1974 STAD EN REGIO LI een radio- en t.v.-zaak aan het Vijf Meiplein zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens uitlokking tot 'schennis van de openbare eerbaar heid'. De man had in een advertentie echtparen opgeroepen om voor zijn zaak te streaken. Zaterdag, toen het even ludieke als commerciële gebeu ren plaats greep zag het zwart van de mensen en raakte het zerkeer danig in de knoop, zodat de politie zich niet kon beperken tot het kritisch gades laan van de flitsers, die mogelijk ook nog zullen worden geverbaliseerd. Be langstellende jeugd, die zich op de luifel van de winkelpromenade had genesteld moest door de sterke arm worden verwijderd. LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een kledingzaak aan de Haarlemmerstraat een aantal kostuums, pantalons en nappajasjes ontvreemd. De inbreker verschafte zich toegang via het dakraam. Uit een zaak aan de Breestraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een bontjas ter waarde van 1200 gul den gestolen. Toen zondagnacht een 34-jarige Leidenaar van een lederzaak aan het Noordeinde een ruit insloeg om zich een jas ter waarde van 325 gulden toe te eigenen werd hij opgemerkt door enige voorbijgangers die de politie waarschuwden. De inbreker legde de jas neer op een vuilnisemmer en liep weg. Hij werd echter door de politie gevat op zijn vlucht. LEIDEN Op zaterdag 1 juni kun nen de hengelsportliefhebbers hun hobby weer uitleven langs vaarten, grachten, sloten en singels. Vorig jaar (1973) werden op het stadhuis 9 grote visakten, 2420 kleine visakten en 6309 bijdragebewijzen afgegeven. Dit jaar begint de verkoop op maandag 20 mei aan een speciaal door de afdeling Be volking hiervoor ingericht loket, ach ter de hal van het stadhuis. Dit loket is dagelijks geopend van 8.30 tot 12 uur en van 13.45 tot 15.00 uur en bo vendien op 30 mei 's avonds van 17.30 tot 21.00 uur. LEIDEN Op zondag 12 mei geeft het Toonkunstorkest een concert in de Hortus Botanicus aan. het Rapen burg. Onder leiding van Henk Briër zullen in de Orangerie werken ten ge hore gebracht worden van Haydn, Scarlatti, Hellendaal en J. Chr. Bach (pianoconcert). Als solist werkt mee: Reymond Maartense, piano. Het con cert begint om 12 uur. LEIDEN Zaterdag om ongeveer half acht 's ochtemds kwam een 18-ja- rige Leidenaar met zijn hoofd tegen de muur aan toen hij. komende uit de richting van de brug bij de Zijlpoort bij de Zijlpoort slipte met zijn brom mer. Hij liep een hersenschudding en een buil op en moest naar het Elisa beth Ziekenhuis worden overgebracht. LEIDEN De jaarlijkse Simavo-col- lecte, die in de week van 16 tot 20 april werd gehouden heeft in Leiden 14.000 gulden opgebracht en in Oegst- geest 2900. De gedempte Trekvliet, die bij de Teldersekade weer gaal stromen. Zo laten, vinden de bewoners. Suggesties voor tijdelijke voorzieningen Van een onzer vérslaggevers LEIDEN Naar aanleiding van de disciis.iie-avo nd op 5 april j.l. over de toekomstige bestemming van de gedempte Trekvliet, hebben de initiatiefnemers van deze bijeenkomst een brief aan B. en W. gestuurd, waarin een aantal suggesties wordt gedaan tijdelijke, maar noodzakelijke voorzieningen. Zo wordt gevraagd om een laag aarde over het los liggende zand te storten, zodra voor een bepaald gedeelte de werkzaamheden aan het riool zijn beëndigd. Het bestaande wegdek van de Rijn en Schiekade zou hersteld moeten worden, te meer omdat er 's avonds nogal wat ongelukken met fietsen worden veroorzaakt. Ook zou op de Rijn en Schiekade een behoor lijk trottoir moeten worden aangelegd met parkeervoorziening. De gevaarlij ke verkeerssituatie bij het Noordeind- splein van zowel de tijdelijke Trek- vlietweg als de Witte Singel zou vol gens de ondertekenaars van de brief moeten worden opgeheven. Voorts zouden ter plaatse weer zebrapaden moeten komen en zouden ketting paaltjes langs de stoepranden moeten worden geplaatst. Op de Rijn en Schiekade zelf wenst men herstel van het eenrichtingver keer. De Wouterenbrug (tussen Rijn en Schiekade en Jan van Goyenkade) wil men handhaven en opknappen. Men wil ook geen verdere demping van de Trekvliet, en geen vaste aan sluiting van Telderskade en Jan van Goyenkade, ter voorziening van een nog sterekere toename van z.g. 'sluip- verkeer'. Een andere suggestie behelst het werwerken van verzakkingen in de Groenhovenstraat, die ontstaan zijn na aanleg van de riolering. Ook zou den de bewoners van deze straat moe ten worden verlost van de zandover- last, afkomstig van de gedempte Trek vliet In de brief aan B. en W. wordt er nog eens op gewezen dat er bij de be woners grote ongerustheid bestaat over de consequenties, die een door gaande weg voor de buurt zal hebben. Men vreest aantasting van de leef baarheid, aantrekken van sluipverkeer en daarmee gepaard gaande gevaarlij ke verkeerssituaties voor zes kleuter en basisscholen op en rond de Telder skade. 'Uit de reakties blijkt hoe wei nig men ingenomen is met de be staande situatie', aldus de brief, 'dui- LEIDEN Leiden organiseert De Stichting Gesprekscentrum haar eer ste avond op vrijdag 10 mei, aanvang 20.00 uur, in het Preathuys, Vrouwen- kerkkoorstraat 9. Deze avond zal in het teken staan van het binnenstadbe- leid.. Wethouder Kret van Stadsont wikkeling en verkeer zal in debat gaan met de heer Udo de Haes van de werkgroep Milieubeheer over het the ma: 'Hoe leefbaar is Leiden? Wat doen we er aan" delijk blijkt dat de oude situatie hoog gewaardeerd werd'. De opstellers van de brief stellen dat alle 220 aanwezi gen van de bijeenkomst zich duidelijk hebben uitgesproken tegen de inbouw van de gedempte Trekvliet in de city- ring. Ook hééft men zich unaniem uitgesproken tegen doorgaand verkeer op de toekomstige weg. Ook de toe komstige Galgewaterbrug wordt van de hand gewezen. Eén suggestie gaat zelfs zo ver, dat men adviseert de Rijn en Schiekade te verbreden en de Trekvliet weer open te graven ('mede gezien de enorm gestegen zandprijs'). LEIDEN Het pas keurig opgeknap te huisje van de 30-jarige betonvlech- ter Dries Iterson aan de Dolensteeg is zaterdagavond in vlammen opgegaan. De eerste en tweede verdieping van het pandje brandde geheel uit. Mede gedupeerden zijn de bovenburen van de heer Iterson, de weduwnaar Blijle- ven met zijn twee kinderen van 16 en 18. Deze zijn ondergebracht bij meele vende buren. Waarschijnlijk oorzaak is kortsluiting bij een elektrisch ver warmd aquarium van de heer Blijle- ven. De schade wordt geraamd op 60.000 gulden. De brandslachtoffers zijn gelukkig ruim verzekerd. De brandweer kon niet dan met veel moeite het pand bereiken. Verkeerd geparkeerde auto's blokkeerden de smalle steeg. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor doet. ex. geschiedenis de heer II. A. Schaper c.l. (Leiiden). Gerard Harmes lijsttrekker Socialistiese Partij door Jan Hoekema LEIDEN 'Wij richten ons op de mensen die ons op onze da den, onze acties kunen beoorde len. in de fabrieken, in de wijken'. Dat vormt de centrale stelling in het v betoog van Gerard Harmes, lijsttrekker van de Socialistische Partij „die in Leiden op lijst 9 de komende gemeenteraadsverkiezingen in gaat. De Socialistiese Partij heeft geen uitgewerkt programma. 'In de afge lopen jaren hebben we laten zien wat we willen, daat moeten demen- sen op af gaan', aldus Hannes, die even terugblikt naar wat er zo sonds 1970 in Leiden gebeurd is aan ac ties. De S.P. is weliswaar niet recht streeks met de actiegroep B.H.W. (Bond vaan Huurders en Woning zoekenden) verbonden, maar bij de elf kandidaten die op de lijst staan, zijn er veel betrokken en bij de acti viteiten van deze groep in de diver se Leidse buurten. Zelf kwam Har mes (27) na een paar jaar werk (on der meer als lasser) in 1971 door de marxistische-lenini.stische scholings cursus van het K.E.N. (Ivommunis- tisch Eenheidsfront Nederland), bij de B.H.W., na een tussenfase bij de M.L.S. (Marxistische Leninistische Studentenbond). 'We gingen, en gaan er nog op uit, dat je als stu dent moet meedoen in massa-organi saties. Dat is nu ook het standpunt van de S.P. De meesten van ons zijn actief in de B.H.W. of het Milieu Aktiecentrum Nederland'. Acties In allerlei buurten ging de B.H.W. actie voeren, tegen de huurverho ging. 'Eerst via handtekeneningen, later klachtenlijsten en uiteindelijk weigering om de verhoging te beta len'. De acties leverden ook resulta ten op, onder meer enkele huur- stops. 'Het steeds duurder wordende leven bleek een goed argument om aan te tonen hoe onrechtvaardig de verhoging was'. Zo'n actie nu is die in Merenwijk. Ondanks driegbrieven weigeren nog steeds ongeveer hon derdvijftig mensen huur, maar een nieuw probleem is erbij gekomen: een aantal mensen wil zonder de B.H.W. en met minder weigeraars doorgaan. 'Waar die mensen van daan komen, daar heb ik zo wel mijn ideeën over, maar laat ik daar maar niets over zeggen'. Terugkij kend op de acties is Harmes redelijk tevreden: 'Er is bijna geen buurt, waar geen actie gevoerd is, en ze zijn aangeslagen'. Over naar de Socialistiese Partij. Een landelijke organisatie die in twaalf steden aan de verkiezingen meedoet. In het vorig jaar is de S.P. opgericht, een politbureau van ne gen man en een in vier districten verdeeld centraal comité van zeven tien man 'bestuurt' de partij. 'Maar er is geen partij waar de top zo dicht bij de basis staat'. Zijn de ter men politbureau enzo niet wat rus- sisch? 'Ach, we maken er geen ideo logie van, ik zou zelf liever Chinese hebben hoor'. De kandidatenlijst van de S.P. omvat behalve Harmes, die nu student sociale geografie is ('een leuk vak, leuke stof om later les in te geven'), twee artsen, en et telijke arbeiders. Allen hebben hun sporen verdiend- in diverse acties, want daar gaat het uiteindelijk om bij de S.P. Geen praatpartij 'Ons doel in de raad is het kracht bijzetten aan de acties, er bekend heid aan te geven. Dat kan in de raad nog meer dan nu'. Over de an dere linkse partijen is de S.P. niet /o erg te spreken. 'Zij willen geen echt socialisme, ook de P.S.P. en de C.P.N. niet. Wij willen wel naar het socialisme, in tegenstelling tot de anderen, die binnen deze maatschap pij een paar dingen willen verandc- re'. Maar naar welk soort socialisme streeft de S.P. dan wel? 'Wij vinden dat het land geregeerd moet worden door de mensen die werken door middel van directe democratie in buurten en bedrijven. Ons land wordt nu buiten-parlementair gere geerd, d.w.z. door de grote bedrij- evn. De S.P. wil daar actie tegeno ver stellen'. Is het deelnemen aan de raad want die ene zetel lijkt binnen de mogelijkheden daar niet mee in tegenspraak? 'Nee, want wij blijven een actiepartij, en worden geen praatpartij. Alle goede acties willen we steunen, eventueel ook die bui ten de B.H.W. en het M.A.N Stel dat de S.P. net die ene zetel kan leveren voor een links program college, wat dan? 'J)aar hebben we intern nog niet over gepraat. Wij stellen ons op het standpunt dat we ieder goed, dat wil zeggen voor de bevolking goed voorstel zullen steu nen. Een links college is dan altijd iets beter dan het huidige'. De cam pagne die de S.P. gaat voeren richt zich voornamelijk op de mensen aan de basis, door het blad De Tribune en pamfletten. 'We gaan niet af op deskundigen, dat was ook zo bij de huuracties. Daar beslist de buurt, en dat blijft zo'. In S.P.-kringen rekent men zeker op een zetel, in de komende weken zal daar intensief via pamfletten propa ganda voor gevoerd worden. Leiden is al uitgebreid verzierd met de por tretten van de kandidaten. Harmes: 'In de landelijke pers worden we doodgezwegen, in Leiden valt het gelukkig wel mee'. ft 6, - Ole Langerhorst bij een van zijn houtstructuren. LEIDEN Binnen de ringmuur van de Leidde Burcht is een kleine maar opmerkelijke tentoonstelling van houten beelden, gehakt door Ole Langerhorst, geopend. Ole Langerhorst is een auto-didact, zij het dan dat hij de kunst van het houtbewerken min of meer heeft kunnen afkijken van zijn va der, die uit liefhebberij houten schalen e.d. sneed. Hij woont en werkt in het Land van Maas en WaJ en wel in Bergharen. Hoewel hij ook wel stenen beelden maakt, werkt hij hoofdzakelijk in hout van allerlei soort, ook in het z.g. oerharde kienhout. Van dit laatste is een voorbeeld op de expositie aanwezig. Dat materi aal is gevonden i of langs de IJs- sel en zo rond 20 eeuwen oud. Langerhorst zoekt er vindt de in spiratie voor zijn beelden in de eerste plaats in de structuur van het door hem gebruikte hout. Hij begint het dan te hakken en lang zamerhand groeit daaruit di kwijls dus zonder een bepaalde op zet u het beeld. Hij demonstreert daarmee een geheel eigen stijl, waarin vrije vormen worden ge combineerd met figuratieve, soms zelfs min of meer surrealistische. De tentoonstelling omvat een acht tal beelden, opgesteld op en rond het heuveltje binnen de burcht muur. Overigens is dat een ideale standplaats, omdat de objecten ge heel vrij staan en het geheel toch omsloten is door de ronding van de oude muur. Men kan de beelden zien tot en met 3 juni, dagelijks van 10 uur tot zonsondergang. WILLEM PRINS DINSDAG 7 MEI Wijkcentrum Vredeskerk Burggravenlaan. 4 30 uur: feestelijke bijeenkomst t.g.v. 45-ja- rig bestaan jeugdkoor Ex Animo. Van half S tot half 9 receptie in de ontvangsthal van de kerk. Collegezaal Sterrcwacht, 8 uur: Leidse Weer- en Sterrekundige Kring. J. Degewij over 'Vallende sterren'. Driftstraat 49. 10 30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. LAK-theater Levendaal 150, 8.15 'Shlvvers' van Stanley Eveling. te spelen door Joint Stock. Ons Eiland. Kortenaarstraat. 7.30 afd. Noord Christenvrouwenbond. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: voorlichtingsavond foto N. v. d. Horst, Bauer Film Studio. WOENSDAG S MEI Dijkstraat 2a. 10 lot 11 uur spreekuur raads- Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond. Ada v. d. Bent over muziek. DONDERDAG 9 MEI Stadhuis. 6 tot S uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Schoolgebouw De Mansc. Hoflaan-hoek Tel derskade. 4.15 uur: opening van de nieuwe school, uitgaande van de Prot.-chr. Ver. voer Buitengewoon Lager Onderwijs voor Leiden en Omstreken. Om 3.30 uur begint een middeleeuwse markt. Maranathakerk 7.30 uur: bonte avond dien stencentrum Morskwartier. VRIJDAG 10 MEI Zuiderkerk Lammenschansweg 8.15 uur: uit voering Leids Kamerkoor. Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat 7 tot 9.30 uur nam: ruilclub Boshuis. Vestestraat 40. 8.30 chr. toneelgroep Imperi um met 'Keer-omme'. Rijnl. Lyceum Oegstgeest 8.15 Litteris Sa crum met 'Cactusbloem'. ZATERDAG 11 MEI Antonius-clubliuls. Mare 8.15 toneelver. Tot Ieders Genoegen met 'Een man van 43'. (ADVERTENTIE) Aanschaffingsprijs of kilometerprijs De aanschaffingsprijs van een Mercedes Diesel is niet laag. Maar verkijkt u zich niet: als u met een Mercedes-Benz 200 D zo'n 35.000 km per jaar rijdt bent u per kilometer goedkoper uit dan met een benzinewagen van f12.000,- of meer. Afschrijving enrente- verlies meegerekend. 30% meer kilometers Een Mercedes dieselmotor haalt uit elke liter brandstof ongeveer 30% meer kilome ters. Dat versterkt nog eens het voordeel van delagebrand- stofprijs. Hoge inruilwaardc Als u uw Mercedes over een paar jaar weer verkoopt zal de nieuwe gegadigde er nog een aanzienlijk bedrag voor moeten en willen- neertellen. "Want bij verkoop krijgt hij er ook weer veel voor terug. Een Mercedes Diesel heeft nu eenmaal een enorme lange levensduur, dus vermindert maar weinig in waarde. Als u zo'n 35.000 km per jaar rijdt, in een benzinewagen van 12 mille of meer, wordt het dan geen tijd dat u zich de veilig heid, de degelijkheid en het komfort van een Mercedes Diesel gaat veroorloven? Voor minder geld. Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. B.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710-69303 - Rijnsburg, Rijns- burgerweg 132, tel. 01718-73141 ROOYAKKERS AUTOMOBIEL BEDRIJF B.V., Oegstgeest, Leidse Straatweg 1, tel. 01710-52643/4. Vestestraat 40. 8.30 chr. toneelgroep Imperi um met 'Keer-omme'. OEGSTGEEST. Terrein Oud-Poelgeest. 2 uur Nationale St. Jorismarsen, 6 uur piijsultrei- king. ZONDAG 12 MEI Orangerie Hortus Botanicus. 12 uur: concert Toonkunstorkest o.l.v. Henk Brièr. Werken van Haydn. Scarlatti. Hellendaal en J. Chr. Bach. OEGSTGEEST. RIJnl. lyceum 8.15 Litteris Sa crum met 'Cactusbloem'. FILMS TOT 9 MEI Studio: 'Jesus Christ Superstar' daR. 14 30, 19 en 21.15 uur. zo 14.30, 16.15, 19 en 21.15 uur al. Lldo: 'Papillon' 18 Jr. dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: 'Karatetljgcr' 18 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo 14.30, 16 45. 19 en 21.15 uur. Camera.- 'Les Noces rouges' 18 Jr. elke dag 19 en 21.15 uur. do, vr. ma en dl 14.30 uur kindermat. Wlnnetou, het grote opperhoofd' a 1. wo en za 14.30 en zo 14 en 16 15 uur. N ach tv. Dc gebroeders Karamazov t8 Jr. vr. 23.30 uur. Trianon: 'Zij noemden hem Platvoet dag. 2 30. 7.00 en 9.15 uur. zo 7.00 en W 15 uur. za. dl en wo 2.30 uur én 7.0 2.15 en 4.30 uur: Walt Disney's 101 Da'lmatlers'. Rcx: 'Krlmlnele ontucht op Plgalle', dag. '2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. 'Maagd ln moeilijkheden' (vrij en za 23.30 uur). APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 3 mei tot 10 mei door de apotheek Centraal, Breestraat 74. de apo theek Voorschoten te Voorschoten en de apo theek Beker, Lljtweg 4 Oegstgeest. TENTOONSTELLINGEN Den Burcht Lelden: bultcnexposltle beeld houwwerken. Elka dag van 10 uur tot zons ondergang. Tot en met 3 Juni. Burgsteeg 2a Lelden: tentoonstelling van aardewerk en schilderijen. Tot 26 mei. Gen- pend van 14 tot 1 uur. Vrijdag en zaterdag 2 uur. Pieterskerkgracht 9 Leiden: groepstentoon stelling Ars Aemula Naturae, tot 31 mei. Open maandag-vrijdag van 10 tot 17 uur, donderdag ook van 19 tot 21.30 uur zaterdag en zondag van 11 tot 16 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Steenstraat la Leiden: tentoonstelling t.g.v. 100-Jarlg bestaan van tie stereochemie. Drukkerij De Bink Lelden. RooseveliMraat 3: eisen, schilderijen en drukwerk v»n Niko Kmimen, tot 30 april. Maandag lol vrij-tag van 10 lot 18 uur. zaterdaR van 14 ju tot 15.30 uur. Expositiezaal Pieterskerkgracht 9. («uien: graphics van Hab van den Wijngaard move ments van Peter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot en met vrijdag van 10 tol 17 en van 19 tot 22 uur. Koord-Studlo. Oude Rijn 88 Lelden- tekenin gen. schilderijen en aquarellen van Ren/u Boekhoudt, tot 20 mei. maandag t.e ui vrij dag van 15-23 uur. zondag 15-18 uut. Bezoekuren Ziekenhuizen: Diacunes-etilMis. 1e kl dagelijks van 11.00-12 00 uur van 1» ta le 30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en te «I dag 15 45-16.30 uur en 18.30-19.30 uur h ol .i i- VOORSCHOTEN De Progre- Partijen houden heden disn-i-. het Cultureel Centrum om 20 uw openbare vergadering. Men schrijft ons Waarom PPR, PSP en D'66 samengaan Veel kiezers vragen zich af wat de PPR en de PSP en D'66 nou in elkaar zien. Begrijpelijk, want landelijk ge zien voeren deze partijen toch wel een verschillende politiek. Misschien zeggen de drie partijen het niet alle maal op dezelfde manier, maar ze vitv den alle drie de volgende punten erg belangrijk: Woningbouw alleen voor Leidse woningzoekenden: Geen sloop terwille van giganti sche (leegstaande) kantoorpanden; Geen doorbraken voor steeds bre dere en gevaarlijker verkeerswegen, die toch het verkeersprobleem niet oplossen; Ernst maken met inspraak van buurt- en aktiecomité's. In de afgelopen raadsperiode hebben PSP en D'66 (PPR zat niet in de raad) zich daarvoor ingezet. Soms'met steun van een enkel PvdA-raadslid. Soms ook tegen de PvdA in. De drie partijen hebben een overeenkomst ge sloten met de PvdA om samen het college van B. en W. te vormen, maar dat kan alleen op basis van een p.Q- gramma dat werkelijk links is; dal kan alleen als linkse wethouders dat gaan uitvoeren; dat kan alleen als we bereid zijn een vuist te maken tegen Den Haag. als wij niet werkelijk iets kunnen veranderen; dat kan niet als de PvdA naar het CDA blijft lonken. Samen kunnen we een blok vormen ter linker zijde van de PvdA. Samen hebben we kans op een extra zetel in de gemeenteraad, die anders mis schien naar de VVD zou gaan. Samen kunnen we de PvdA dwingen te kie zen tussen links of rechts: het CDA. Anne van dc Zandc, Nieuwe Rijn 103 Leiden. Geef brandweer een motorfiets Zou het niet dienstig zijn, gezien de recente brand in de Doelensteeg en de onmacht om de steegjes en nauwe straatjes van de toch nog bewoonde binnenstad parkeervrij te houden. De brandweer te voorzien van een motor fiets met toebehoren en-of bootje waardoor het mogelijk is snel te kun nen beginnen voordat het groot mate rieel in staat is dit te doen- over t£ nemen. De politie is voorzien van een takelwagen om de auto's weg te sle pen. Zou het ook niet aanbeveling verdienen dat de brandweer beschikt over reservesleutels van eventuele aanwezige nooduitgangen van de hof jes. Zou het niet een taak van de poli tie kunnen zjjn wanneer er een brand is bij een hofje in de buurt. De be jaarden gerust te stellen en eventueel op de hoogte tc stellen van de gang van zaken? Niet altijd is er een Pie- terswijk-bewoner in de buurt om daar aan te kenden! Wanneer wordt er na echt eens gedacht aan de binnenstad- bewoners? Af. Bosch-Gans, Rapenburg 8?. F DOKP De 16-jarige Yvoiv 'riksen, die in december vorig nioos raakte, is in de ouder- •ning teruggekeerd. De politie iar werkzaam in een zelfbedie- .inkel te Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3