Mr. A. L. de Block na 17 jaar uit Raad van State eoeo pozeeleo Op 34-jarige leeftijd al griffier van Eerste Kamer Mr. Anton Leo de Block is sinds 1 mei ambteloos burger. Met ingang van die datum is r. hem door H.M. de Koningin eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State, het yl college waarvan hij van 1957 af. deel heeft uitgemaakt. /y-yy ...OPROEP CODE WAITER JOST Kebabs TROUiW/KjWiAjRjTET MAlAiMDAG 6 MEI 1974 BÜNME3NLAND/BADK) en TV T4/K4 door dr. J. R. Stellinga, lid vari Raad van State Mary Perkins SMIDJE VERHOLEN De Block werd geboren op 19 juni 1901- Na het eindexamen gymna sium volgde de rechtenstudie te Leiden, welke op 2 mei 1927 be kroond werd met een gedegen proefschrift ovep 'Scandinavische samenwerking inzake wetgeving' De wetgeving zou steeds centraal staan in het leven van De Block. In het evengenoemde jaar. 1927 trad hij als commies-griffier in dienst van de Eerste Kamer, een college, van welks beslissing me de afhangt of wetten tot stand komen of niet. Reeds in 1935 werd De Block ge roepen tot het griffierschap; hij was toen nog slechts 34 jaar! De thans scheidende functionaris be paalde zich echter niet alleen tot de ambtelijke zijde van zijn functie, doch hij bleef, in de lijn van zijn eerder- vermeld proefschrift, de wetgeving ook wetenschappelijk bezien. In het jaar van zijn benoeming tot griffier van de Eerste Kamer ver scheen van zijn hand in 'Rechtsge leerd Magazijn' een artikel over for maliteiten bij de totstandkoming van een wet, waarin hij finesses over het wetgevend proces publiceerde, die ei genlijk nog niemand kende en die nog steeds van belang zijn. Het wetge vend proces betrof ook een in het volgende jaar verschenen artikel over de bevoegdheid van de Koning om wetsontwerpen in te trekken. hetgeen de thans scheidende functio naris in en voor het college heeft ver richt. Er moge dan ook volstaan worden met de verzekering, dat zijn medele den zeer node een collega zien ver trekken, die door zijn wijze van arbei den voor allen een voorbeeld was, die zo vaak wijze raad kon geven, en, niet in de laatste plaats, die met iedereen, leden en ambtenaren, meeleefde on blijde en droevige dagen. En rijke levensavond zij hem nog be schoren! Wetenschap De wetenschap ging nog een grotere rol spelen in het leven van De Block, toen hij in 1938 benoemd werd tot buitengewoon hoogleraar in het staatsrecht aan de Katholieke Econo mische Hogeschool te Tilburg, welke functie hij tot 1963 zou vervullen. Hij aanvaardde dit ambt op 24 okto ber 1938 met het uitspreken van een rede, getiteld 'Toeneming van de macht der Kroon'. Hierin werd be toogd, dat er alle aanleiding was om naast de wetten van Koning en Sta- ten-Generaal een zelfstandige regelge vende bevoegdheid te geven aan de Koning, die deze zou moeten uitoefe nen in de vorm van algemene maatre gelen van bestuur. Zodanig bevoegdheid had de Koning ook in de vorige eeuw uitgeoefend, totdat de Grondwetsherziening van 1887, naar aanleiding van het zoge naamde 'Merenberg-arrest' van de Ho ge Raad, daaraan een einde maakte. Sindsdien werd de praktijk echter deze, cigt het zwaartepunt van het geven van regelen inderdaad overging naar ae algemene maatregel van bestuur, met dien verstande evenwel, dat steeds de wetgever de Koning bij een 'kader-wet' moest machtigen deze al gemene maatregelen vast te stellen. De Block vond dit een onbevredigen de situatie en achtte het /eëler om de zelfstandige bevoegdheid van de Kroon te herstellen. Hij duchtte daar van geen gevaar voor de rechtsstaat. Een zijner argumenten was daarbij: "Wie spreekt van de Kroon, spreekt van Oranje en weet zich verzekerd, dat de algemene en bijzondere vrij heid en de rechten van alle onderda nen worden ontzien en beschermd'. Hoewel dit denkbeeld van De Block bestreden is, kan. gelet op de steeds omvangrijker delegaties tot wetgeven Mr. A. L. de Block aan de Koning verleend, toch de vraag rijzen, of men niet beter gedaan had met het ^voorstel van De Block in ernstige overweging te nemen. Do hierbedoelde akademische rede deed De Block niet slechts als weten schapsman naar voren komen. Hij hield de studenten de woorden uit de Heilige Schrift voor, dat men steeds, ook bij het bouwen aan het staatsbe stel, de tekenen des tijds moet ver staan en in de dagen der boosheid de tijd moet uitkopen. Prof. Anema Een gezaghebbend oordeel over De Block werd gegeven door Prof. Ane ma in een rede in de Eerste Kamer ter gelegenheid van het afscheid van De Block als griffier. Daarin kwam onder meer de volgende passage voor: 'In onze vergadering was het ambts halve uitgesloten voor u om deel te nemen aan onze debatten, maar elders werd door u wèl het woord gevoerd over politieke vragen van de eers'té orde en, als dat geschiedde, liet zich de naklank daarvan ook gelden bij on ze eigen besprekingen van diezelfde problemen. Ook al- waren zij het niet allen eens met uw verdediging van een zo breed mogelijke Kabinetsfor matie. bestrijding van uw standpunt kón uiteraard niet tot u worden ge richt, want Gij waart niet in de gele genheid te reciproceren. Maar de in vloed van uw argumententen liet zich duidelijk merken in onze onderlinge discussie. Wij werden ons bewust, dat wij in onze griffier een man van hoog wetenschappelijk kaliber bezaten. Of om het nu maar eerlijk en ronduit te zeggen: wij voelden ons trots op u. Zulk een man krijgen wij niet meer terug, dat weten wij maar al te goed.' Gezien het vorenstaande is het niet te verwonderen, dat, toen in 1957 een ze tel in de Raad van State vakant kwam door het aftreden van Mr. Van Schaik, op De Block een beroep ge daan werd om deze plaats te vervul len. Daar de Raad van State advies moet uitbrengen over de ontwerpen van wet, was iemand, die zo ver trouwd was met de wetgeving als hij, de aangewezen persoon in deze. In de Raad van State heeft De Block veel werk verzet. Hij maakte deel uit van verschillende afdelingen van de Volle Raad als de afdelingen Buiten-, lsndse Zaken, Binnenlandse Zaken en Onderwijs en Wetenschappen. Daarnevens was er zijn lidmaatschap van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. Als zodanig maakte hij onder meer deel uit van Kamer I (ruimtelijke ordening) en van Kamer VI (gemeentewet, onderwijswetten etc.). Van deze laatste Kamer was hij jarenlang voorzitter. Oudste Vanaf 1 juni 1966 fungeerde De Block in de Raad van State als het oudste lid in dienstjaren. Dit bracht onder meer mede het vervangen van de Vi ce-President bij diens afwezigheid. Hiervan heeft De Block ruim zijn deel gehad, toen na het ontslag van de heer Beel de zetel van de Vice-Pre sident meer dan een jaar vakant bleef. Behalve het gewone werk van een Vice-President kwam daar toen nog bij het adviseren van H. M. de Koningin gedurende de Kabinetscrisis 1972-1973. Daar de Raad van State, met uitzonde ring van de openbare zittingen van de Afdeling Contentieux, in beslotenheid zijn arbeid verricht, is het helaas niet mogelijk om, zoals dat bij het af scheid in de Eerste Kamer wel ge schiedde, hier nader in te gaan op al Reconstructie van overval De NCRV-televisie nooit te beroerd om met eigen dramatische produkties te komen had voor de vooravond van bevrijdingsdag een reconstructie opgezet van de overval op een distributiekantoor in de herfst van 1942. Een goed werkstuk, in die zin, dat het duidelijk maakt hoe gecompli ceerd de verhoudingen toen lagen, hoe moeilijk het soms was te kiezen en welke consequenties er toen aan eLke keuze verbonden waren. De dramatische produktie bleef een stuk onder de maat omdat er nogal houterig gaecteerd werd, maar toen na afloop de overlevenden van het hele drama in hpt beeld kwamen en commentaar gaven, realiseerde ik me dat ik toch niet graag een paar glad- gepolijste acteurs van het eerste plan had willen zien. Die houterigheid onderstreepte op wonderlijke wijze het documentair karakter van het stuk. Verder was er dit weekeinde gelegen heid twee films over Nederlandse orkesten te vergelijken: een BBC- reportage over het Concertgebouw orkest en een door de Wereldomroep gemaakte film over het Nederlands Kamer Orkest Deze laatste film was speciaal gemaakt voor de buiten landse televisiestations om de grote toernee van het orkest door onder andere Indonesië, Suriname en de Antillen te begeleiden. Zulk 'promotionwerk' doet de Wereld omroep meer. De resultaten worden ons meestal onthouden, want het is voor buitenlanders. Erg onbillijk dus om nu op één produkt te oordelen. Maar voor één keer moet het dan toch maar: het BBC-produkt (niet op promotion, maar op gewone verslag geving gericht) was aanzienlijk beter. Ook gemeten aan de maatstaf van 'promotion'. Dat heeft niets met lengte te maken (de BBC-film was een stuk langer, maar alles met het vermogen om de wezenlijke dingen op te sporen en de mensen aan de praat te krijgen. En tenslotte moesten wij op bevrij dingsdag tot de ontdekking komen dat het in de jaren 1940-1945 er inge stampte ritme en metrum van de Feyenoord-hymne ons voorlopig nog wel zal blijven achtervolgen. Denk maar even aan de nasleep van de Europese voetbalwedstrijd. Niet zo een aangenaam vooruitzicht, maar wij zullen het wel overleven. J. K. 14. 'Gaarne, Jodocus, gaarne', lachte de giimpele hertog, terwijl hij een glas van het 'blad mam. Dat onze gast het andere glas neme en 't met mij heffe!' Smid je Verholen was nu wel ge dwongen het andere glas te nemen en het voorbeeld van de sjieke edelman te volgen die zijn eigen glas in één teug naar binnen goot. 'Goed zo ga je gang maar', grijnsde die kleine kwelduivel van een Jodocus kwaadaar dig, toen hij zag hoe de smid zijn glas aan de lippen zette. 'Hé, hé zuchtte de smid. 'Ik moet eerlijk zeg gen: dat smaakt'Dat dacht ik ook', lachte de hertog. 'Het is een in eigen kelders gerijpte kostelijke oude port. Ik zeg het mijm voorouders maar na, diie altijd beweerden, dat het beste FERDINAND voor hunne gasten nog niet goed ge noeg was. Maar eh wat ik zeggen wilde, gij blijft toch ook deze macht hier? Gij zult toah in het duister miet verder willen reizen door dit u onbe kende, barre landschap?' 'N .nee jjaantwoordde smidje Verholen 'Ik ik denk dat ik nou maar wegga Ik kr krijg het plotseling zo benauwd Ik.ik v..voel me w wat s..s.suf'Misschien hebt ge wat last van de warmte', zei de her tog, met valse bLik in zijn ogen. 'Ja dat zaïl het zijn. Kom aan, Jo docus, Temper het haardvuur en open een raam'. 'D.doe geen m .moeitekreunde de smid zachtjes. 'Ikak.ik g.ga Doch wat hij zou gaan doen, blijft een geheim, want plotseling ontglip ten glas en sigaar aan zijn krachteloos geworden vingers en met een doffe slag gleed hij opzij over de leuminè van zijn stoel 'De pil deed zijn werk uitstekend, Jodocus', zei de her tog tevreden. 'Ik denk dat onze gast nu wel gedwongen is te blijven. Is de speciale logeerkamer in orde?' 'Na tuurlijk, haha, dat zal een verrassing worden!' ginnegapte de kleine Jodo cus. Hij keek toe met welk een ver bluffend gemak de simpele hertog de bewusteloze smidje Verholen op zijn schouders laadde en wij kijken ook toe. Wij zien nog juist een glimpje van de arme smid, die als een zak zout wordt weggedragen, terwijl zijn schaduw onheilspellend op de kost baar bewerkte deur valt Radio morgen RADIO NEDERLAND HILVERSUM I MAANDAG 6 MEI VOOR 18 UUR VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Spitsuur. (7.54 VPRO: Deze dag. 8 00 Nws. S. 11-8.23 Dingen v d. dag.) 9.15 <S) Licht strijkork. 9.35 Water'st. 9.40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.03 (S) Omroepork.: klass muz NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO- maandag: tussen-de-mlddag-magazlne. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.20 (S) VPRO-maandagmuz. AVRO: 14.45 (S) Met het oog op luisteren: muz.progr. 15.35 (S) Mijn dochter Muriel. 16.00 Nws. 1603 Radiojournaal. 16.05 Poplepel. 16.30 <S) Mi- kadoo. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz Spectrum. PP: 19.00 Ultz. v d. B P. NOS: 19.10 (S) Harm en fanf. in Ne- derl. en Eur. 19.30 (SJ Mu'zlbas. 20.00 Komt u maar 21.50 Uitgebr. rep. 22.15 Voor Blinden en Slechtzienden BOND ZONDER NAAM: 22 25 Lezing. NOS.'22.30 Nws. AVRO. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobby- scoop. 23.20 (S) Jazz in Aktie. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II MAANDAG 6 MEI VOOR 18 UUR NCRV: 7.00 Nws. 7 02 Levende woord. 7 08 (Si Preludium: klas's. muz. 7.30 Nws. 7.41 (Si Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewtjdo muz. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.30 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Plein publ. - maandagmor gen met mensen en muz. (10.30 Nws.) 11.00 S) V.d kleuters. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 11.55 Med. 12.00 (S) Kilima Hawaiians Show. 12 21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mikro: Inf. progr. 13.00 (S) Bandstand. 1315 (S) Opera-aria's. 14.05 Schoolradio. 14,30 (S) Klass. pianomuz. 15.00 Hen-, middagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6. (16.30 (S) Hier en nu.) 16.50 Pleister plaats. toerist, inf. Overheidsvoorl.; 17.20 Ontmoetingen met rijksgenoten. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (SI NCRV Coinbo Corner. PP' 18.19 Uitz. van D'66. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) Met uw hi- stemm lied v.d. week. 19.00 (S) Vincent van Gogh (9). 19.30 (S) Literama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Figuren uit de Boeken Samuel. 20.15 (S) Klass. ork muz. 21.10 (S) Laat de tijd van bevrijd, tóch naderen. 21.25 NCRV Vo caal Ensemble met orgel en solisten: mod. gewijde muz. 22.15 Lezing over de bevrijd. 22.30 (S) Koren met ork. en solisten: klass. gewijde muz. 23.00 Schepp. en voleinding. 23.33 (S) Muz. en dst. 23.55-24.00 Nws. 4 HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 Pep. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12.03 <S> Drie tussen de middag: pauzeprogr. met 13 30 Raden maar. TROS: 14.03 Pop-kontakti Vap twee tot drie op III. 15.03 Pop-kontakt: Hugo van Gelderen Show. incl. nationale Tip-twintig. 16 03 Hltmeesters, met Hugo van Helderen Show (verv.), Incl nationale tip- twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 Radiojour naal. 20.05 (S) Take the 8-train. 21.02 Negen uur-show. 22.02 (S) Superclean dreamma- chine. 22.55 Med. 23.02 (S)/Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.03 (S) Droom top tien. 1 02 Muz. niet Meta. 2 02 Continu de nacht door. 5.02-7.00 Voor dag en dauw de mist in. BELGIE 324 m NED. 12,00 Nws, med. en SOS-ber 12.08 Landb.- kron. 12.15 Swing en soul. "(12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nw6, akt., weerber. en to neelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws 17.30 Lichte muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. sold. 18.30 Pro test. godsd. uitz. 18.45 Sportprogr. 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws. akt. en weerber. 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig Engels.) 19.45 Openb. kunstbe zit. 20.00 Lichte muz. (20.30 Nws.) 20.35 In termezzo. 20.40 Van muzen en mensen. 20.45 Nieuwe opnamen. 21.00 Splinternws. 21.05 Lichte muz. 22 00 Nws. 22.05 Jeugd '74. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar - Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 2. eetketeltje, 6. rivier in Italië, 8. oude lengtemaat, 10. moeras vogel, 11. ventilator, 12. zouteloos, 14. oplopende vlakte, 16. drietenige struis, '17. genoeg gekookt, 18. dwaas, 19. komiek, 21. tijding. 23. Europeaan. 25. rivier in Spanje. 26. honingdrank, 27. leurder. 29. duikereend, 30. wilde haver, 31. houten bak, 33. pers. voor- naamw.. 34. staat soms boven druk werk, 35. waadvocht. Vertikaal: 1. maangodin, 3. voertuig. 4. dof, 5. 'treurzang, 6. tweetal, 7. be- zitt voornaamw. 9. schaapLameel, 11. broos, 13. papierafmeting, 15. bekend gebouw in Amsterdam, 19. dringend. 20. graantrechter, 22. vochtmaat, 24. bijnaam van Ezau, 25. bloeiwijze, 27. heks, 28. knaagdier, 32. per-expresse (afk.). Oplossing van donderdag: 1. sar, 2. paard, 3. rat, 4. ieder, 5. nevel. 6. ko ker. 7. hekel, 8. aar, 9. adres. 10. nat SPRINKHAAN 85 Koning Hoessein heeft de Grote Vier via hun ambassades in Amman ge vraagd een gemeenschappelijke aktie te ondernemen. Zoals uit Washington is meegedeeld zijn in de Verenigde Staten en in West-Duitsland Ameri kaanse infanterie- en parachutisten eenheden in staat van alarm gebracht ten einde in ieder geval de ongeveer 400 in Jordanië wenende Amerikanen uit het strijdgebied te kunnen halen. Nog meer eenheden van de Ameri kaanse Zesde Vloot rijn naar het oos telijk deel van de Middellandse Zee gevaren. Een woordvoerder in Dama scus zou verklaard hebben, dat et Syirsche volk op alles was voorbereid, zelfs op een direkt militair ingrijpen van Amerika. De Arabische Staten be schuldigen elkaar over en weer. Een militaire woordvoerder in Syrië heeft de .Jordaniërs ervan beschuldigd met tanks het Syrische grondgebied bin nengedrongen te zijn en Syrische sol daten gevangen genomen te hebben. Bagdad geeft de schuld van de oorlog in Jordanië aan de Egyptische pers en roept alle Arabieren op om gezamen lijk de Jordaanse regering te dwingen de vijandelijkheden te beëindigen. Cairo beschuldigt Irak ervan de wa penstilstand in de Jordaanse Burge roorlog getorpedeerd te heben. De gu errilla-leider Arafat had zijn instem ming met de wapenstilstand via de zender in Damaskus bekend willen maken, maar omdat die zender ge stoord was. had Irak van de gelegen heid gebruik gemaakt en een guerilla- zender in Bagdad valse informaties doorgegeven. Dat had ertoe geleid, dat de guerilla-leiders de wapenstil stand hadden afgewezen. De Egyptische kranten spreken over afschuwelijke oorlogsellende in Am man. De inwoners van de Jordaanse hoofdstad vegeteren in de kelders van de deels in as gelegde huizen. Boven de stand hangt een scherpe rookwolk haha' en niemand blust de steeds weer uit brekende branden. De stank van de branden mengt zich met de stank der lijken. Voor honderden guerilla's zijn de straten tevens hun graf geworden. Gewonden lopen schreeuwend rond en kunnen geen hulp vinden. In de zie kenhuizen zijn geen bedden meer be schikbaar en er is gebrek aan bloed- plasma, antibiotica en verbandmateri aal. De reddingswagens van de Rode Halve Maan zijn voortdurend op weg maar worden daarbij gehinderd door ruïnes van huizn, barrikaden en ver nielde voertuigengen. Er is nauwe lijks nog water en elektriciteit, het geen het uitvoeren van operaties na genoeg verhindert en het gevaar voor besmettelijke ziekten vergroot. Slechts 30 kilometer van de stad verwijderd staan vrachtwagens met vers fruit en groenten uit het door Israël bezette deel van Jordanië. Zij kunnen echter de door het leger om Amman gelegde ring niet passeren. In de stad zelf zijn nog slechts een huienblok in het cen trum en het beruchte vluchtelingen kamp El Wahdat in handen van de Paiestijnen. Ondanks gebrek aan mu nitie, wapens en voedsel verdedigen de guerilla's zich met verbitterde vastberadenheid. Wie er in deze bur- groorlog ovenvinnen zal, wordt be last met het gewicht der verantwoor ding voor een afschuwelijk bloedbad. Het aantal doden is inmiddels al tot 6000 opgelopen. Bovendien zijn er duizenden gewonden. Over het lot van de 54 gijzelaar weet de wereld og steeds niets. Het is nog altijd niet gelukt met hen in contact te komen. Het Rode Kruis zal nog maals een vliegtuig met medikamen- ten, radio-apparatuur en een nood-ag gregaat voor elektrische stroom naar Amman sturen. Men hoopt spoedig het contact tussen Genve en de IRK- delegatie in Amman te kunnen leg gen. Wij wachten. Waarop wachten wij eigenlijk? Op on ze bevrijding of op onze dood? Onze situatie is hopeloos. Onze regeringen hebben te lang gekletst. Norbert is weer helemaal down. De meesten van ons zijn trouwens ontmoedigd. Ernst blijft echter geloven, dat we ooit weer naar huis zullen gaan. De Paiestijnen zullen alles doen om ons in leven te houden. We zijn in wezen de vuist, die zij bij onderhandelingen met onze regeringen kunnen maken. De Ijzervreter brengt het middageten. Vandaag is er weer eens iets bijzon ders: een blik spinazie! Spinazie uit Polen. Hoe bereid je zoiets? We be duiden de Ijzervreter, dat er gekookt zal moeten worden. Peter biedt zich als kok aan en ik maak het blik met mijn zakmes open. De Ijzervreter heeft er niets tegen en voor het eerst mag een van ons het heiligdom van de keuken betreden. De spinazie smaakt uitstekend. We eten van één bord en met één lepel, die van hand tot hand gaat.Eindelijk weer eens Europese groente! Morgen had ik naar Warschau moeten vliegen. Mijn ticket en mijn eigen pas riiet het Poolse visum liggen thuis in de la van mijn schrijftafel. Ik zal Po len nooit zien, maar ik eet wel dank baar zijn spinazie! Na het middageten krijgen we een kleine, maar wel erg ontroerende ver rassing. Een knulletje van nauwelijks tien jaar komt ons Turkse koffie brengen! Hij brengt de koffie in sier lijke porseleinen kopjes op een rond serveerblaadje. De een of andere moe der iri dit vluchtelingenkamp heeft de kleine naar de vreemde, baardige mannen gestuurd. De kleine spreekt geen woord Engels. We kunnen hem niets geven en niets anders dan 'Shucran!' tegen hem zeg gen, waarop hij met een glimlachje antwoordt. Er zijn niet genoeg kopjes voor allemaal, maar het jongetje gaat er meer halen. De koffie is sterk en zoet. We drinken hem met een aan dacht, waarmee wij we] nauwelijks ooit koffie gedronken hebben in ons leven. Maar meer nog dan de koffie verheugt ons de lieve geste vati een vluchtelingenvrouw, die ondanks haar eigen ellende nog aan ons vreemdelin gen denkt. Moge Allah het haar hon derdmaal vergelden! 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beautij 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Hollandse Bergen 21.15 Vidocq 22.05 Promotie 22.35 Omlijst: geest. liederen SOCUTERA 22.50 Film v.h. Ned. Astma-fonds NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Gemeenteraad les 1 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta:tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon 21.10 Televizier DUITSLAND III NDR 8 05-12.45 Schooltelevisie. 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesam strasse. 18.30 Cursusprogr. 19.00 Cursusprogr. 19.30 Cursusprogr 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Berl. Wertotatt. 20.15 Task Force Police. 21.05 Cult, rubr- 21.50 Tekenfilmprogr. 22.20 Einde progr. 8 20-11.45 Schooltelevisie. (9.30-10.30 Sesam strasse. 16.00 Sesame Street. 17.00 Schooltele visie. 17.30 Cursusprogr. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Studie- en cursus progr. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Italiaanse gastarbeiders. 19.15 Prisma v.h. Westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Kqmm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Doc. serieprogr. 21.00 Doc. 21,45 Akt. 22.05- 22.50 Cone. 22.00 Helen, vroufa van deze tijd NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Wiskunde les 3 DUITSLAND 10.00 Journaal. 10.05 Platen. 10.45 Rep. 11.30 DIerenprogT. 12.20 Akt. magazine. 12.40 Persoverz. 12.50-13.20 Wereldspiegel. 16.15 Journaal. 16.20 Show. 17.05 Klnderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 TV-serie. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19.26 TV-fllm. 19.59 Pro- E.overz. WDR: 8.20:8.50 en 8.5S-11.30 TV- irsussen. (9.30-10 00 Sesamstrasse.) 11.45- 12.15 Scholieren progr. 18.00 Reg. nws. 18.10 TV-serie. 18.40 Akt. 19.20 TV-serie. 19.48 In- tegmezzo.) 20.00 Journaal en weerber 20.15 Rep. 21.00 Showprogr. 21.45 Dok. 'progr. 22.30 Journaal, komm. en weerber. 22.50 TV- portret. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Journaal 17.10 TV-serie. Aansi.: Verh. uit de geschiedenis. 17.40 Ak'. en DUITSLAND II 18.25 Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 TV-serie. 20.15 Medische lubr. 21.00 Jour naal, 21.15 Der Bulle. Aansl.: filmkritiek. 22.40 Journaal. 2 paprika's 4 tomaten 8 kleine uitjes 400 gr. biefstuk 8 plakjes bacon 8 champignons De uitjes schoonmaken en in water met iets zout ongeveer tien minuten koken. Daarna laten uitlekken. De paprika's wassen, open snijden en zaad en zaadlijsten verwijderen. De paprika's in stukken snijden. De to maten wassen, evenals de champig nons. De plakjes bacon oprollen. Al deze ingrediënten op roosterpennen steken. Deze pennen op de barbecue of onder de grill leggen tot alles vol doende gaar is in ongeveer tien minu ten. Draai de pennen wel regelmatig. Menutip: Aspergesoep, kebabs, gele rijst, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4