Deze week brengt de postbode u deze envelop, van FOKUS. Waarom? Om ernstig gehandicapte mensen aan handige huizen te helpen! Doe er iets aan. Samen met FOKUS! Opbrengst raden!Kansop prachtprijs! S4S Grootste handicap van gehandicapten. FOKUS- een pure noodzaak. FOKUS in Zweden: indrukwekkend sukses. Wie staan achter FOKUS! Drie Mercedes-Benz auto's. 2. Mercedes Benz 230/4 3* Mercedes Benz 200 D Drie exotische S.A.S. vliegvakanties 4. 9 dagen naar Tokio voor twee personen, Honderd Sony kleuren-tv's. Geef uw vergeten boekje aan FOKUS! mos TROUW/KWARTET MAANDAG 6 MEI 1974 T14/K16 Hun leven gaat op rolletjes. Hun wonen niet! Het belangrijkste probleem van ge handicapten is niet van lichamelijke, maar van maatschappelijke aard. Zij maken van hun leven in een rolstoel geen probleem, Nee: dat doen wij. Kijk maar om u heen. Naar onze huizen. Onze beroeps-selektie. Onze rekreatievoorzieningen. Onze opleidings systemen. Gebieden waarop aan èlles gedacht wordt. Behalve mensen met een ernstige handicap. Die zetten we maar al te vaak buitenspel. Terwijl ze volop mee zouden moeten doen. Uw vergeten spaarbankboekje. Daar gaat 't om. Geld waar u al lang niet meer mee rekent. Vijl gulden. Een tientje. Voor u 'n kleinigheid. Maar ingezameld de start van 'n ommekeer in het leven en wonen van ernstig gehandicapten. Daarom: zoek óp die boekjes, die oude rekeningen. In kasten, in laden, tussen oude paperassen. Doe ze in die groene envelop - en vul de machtiging in. De post brengt uw bijdrage terug bij FOKUS tGeef uw vergeten spaarboekje of -rekening Geef financiële steun: kontant, per giro of bank ijcPraat met vrienden en kennissen over deze aktle. FOKUS: een nieuwe stichting in ons land. Elders (Zweden, Duitsland) al jaren bezig. Wil aan mensen met een ernstige handicap geven waar ze recht op hebben: de kans op éven plezierig leven en wonen als wij allemaal. In huizen die aan hen aangepast zijn. Niet geïsoleerd. Gewoon midden tussen de andere huizen in. Zodat ze volledig deel kunnen hebben aan onze samenleving. Niet van anderen afhankelijk blijven. Niet hun hele lange leven aan één huis in één plaats gekluisterd blijven, maar óók 'ns van baan of woonplaats kunnen ver anderen. Kortom op zichzelf kunnen staan. In een volwaardig bestaan. Van hun lichamelijke handicap kunnen we ze niet afhelpen. Aan hun woon-handicap kunnen we alles doen. Samen. Daarom vraagt FOKUS om uw vergeten boekjes. Om uw bijdrage. Uw steun. Want voor dat alles is ontzettend véél geld nodig! De FOKUS gedachte stamt uit Zweden, 't Begon net als hier met een bescheiden plan. Dank zij het begrip en de geestdrift van het hele Zweedse volk groeide dat uit tot een groots gebeuren van mede menselijkheid. Nu funktioneren daar op 17 plaatsen FOKUS woonprojekten midden in gangbare woonwijken. Bewoond door meer dan 400 mensen met een ernstige handicap. De daar opgedane ervaring helpt FOKUS nu in Nederland om uw bijdrage goed te besteden. Gelukkig ook in ons land alle betrokken bverheidsinstanties. Natuurlijk alle gehandicapten-organi saties. En het Prinses Beatrix Fonds. Met sympathie. En met konkrete medewerking. Bovendien de volgende prominente mensen in FOKUS' komitee van aanbeveling: Harold Aronsson Zweden - provinciaal gouverneur, president Organisatie voor Multiple Sclerose Lis Asklund Zweden - presentatrice van programma's voor gehandicapten, Zweedse TV, Stockholm A. M. H. van Beek Chef afd. Statistlek-Informatie-Registratie, Philips Medische Dienst, Eindhoven Albert Bergh Zweden - Vice-president Rehabilitation International, Europa divisie - direkteur/president Zweeds Komitee voor Rehabilitatie, Stockholm Sven-Olof Brattgêrd Zweden - hoogleraar Universiteit Göteborg - Stichting FOKUS Zweden Pieter A. Charbon direkteur-coördinator Provinciale Revalidatie Stichting Drenthe, Assen Cornells P. Dubbelman lektor Revalidatie en Aktivering. Vrije Universiteit Amsterdam Adrianus C. Hertroys voorzitter bewonersraad Nieuw-Unicum, Zandvoort Danish National Housing Committee for Invalids Kopenhagen (Denemarken) Lennart Hyland Zweden - lid programmaraad Zweedse TV. Stockholm Kurt Juster Duitsland - president FOKUS Duitsland. Hamburg K. A.Jochheim Duitsland - president Rehabilitatiotvlnternationalhoogleraar Universiteit Keulen mej. dr. M. J. M. Klompé oud-minister van CRM, Den Haag Derek Lancaster-Gaye Assistent-Direkteur Cerebral Palsy Society, Londen J. F. van Leer Nederlandse Vereniging voor Revalidatie, Den Haag Joseph A. Loterijman kinderarts - voorzitter Noordelijke Stichting Voorzieningen Lichamelijk Gehandicapten, Winschoten Pieter A. Marseille Stichting Aanpassingen voor Lichamelijk Gehandicapten, Leldschendam Cornells D. Moulijn bestuursadviseur Nederlandse Vereniging voor Revalidatie, Den Haag Nationale Vereniging voor de Huisvesting van Minder Validen Brussel (België) Cornelis W. de Ruyter geneesheer-direkteur Revalidatiecentrum, Hoensbroek (L) Richard Sterner Zweden - direkteur generaal/president Federatie van Zweedse Belangenorganisaties van en voor gehandicapten, Stockholm Stiftung Rehabilitation Heidelberg (Duitsland) Henk van Vondel Werkgroep Drempelvrees, Rijksuniversiteit Groningen Ulrich Wittwer Duitsland - direkteur Berufsförderungswerk, Hamburg Het bestuur van de Stichting FOKUS Nederland omvat: Prof. Sven-Olof Brattgêrd Medische Fakulteit, Sektie Adaptatie voor gehandicapten, Universiteit van Göteborg, Zweden Evert van der Horst Overschild/Gr. Mevrouw Maya Kouwenhoven-Olthuls Arts, Delfzijl Johan O. Schaafsma Voorzitter bestuur Stichting Amstelrade woonvorm voor lichamelijk gehandicapten, Amstelveen Mevrouw Mr. Anna de Waard Studenten-dekaan, Rijksuniversiteit Groningen Koördinatle en publicitaire begeleiding: buro Drexhage De Zee Marcread bv, Groningen. Wie op z'n envelop - op 't formulier aan de binnenkant van de klep - de totale opbrengst van deze eerste nationale FOKUS- aktie 't dichtst benadert en ook z'n bijdrage meestuurt, maakt kans op één van deze fabelachtige prijzen: 1. Mercedes Benz 230/6 met 6-cilinder benzinemotor, ter waarde van 26.390. met 4-cilinder benzinemotor, ter waarde van 24.882.— met 4-cilinder dieselmotor, ter waarde van 24.128.— Deze auto's zijn ter beschikking gesteld door de importeur AGAM BV, Reactorweg 25, Utrecht. Mercedes-Benz, de zekerheid van blijvende perfektie. inkl. 6 nachten verblijf in het Tokyo Prince Hotel, exkl. maaltijden* - vanaf Schiphol, t.w.v. 7.342.— 5* 10-daagse Mini-Safari naar Nairobi voor twee personen, volledig verzorgd, met vol pension* - vanaf Schiphol, t.w.v. 6.142. 6* 9 dagen naar Bangkok voor 2 personen, inkl. 7 nachten verblijf in het Montien Hotel, exkl. maaltijden* - vanaf Schiphol, t.w.v. 3.542.— Deze reizen zijn ter beschikking gesteld door Scandinavian Airlines System, Area Netherlands - Leidsestraat 95, Amsterdam: FOKUS zorgt voor uw extra zakgeld: 5.000.— bij de Tóklo- en Bangkok-reizen - en 2.000.bij de Nairobl-reis! 'p 7t/m46. Veertig SONY Trinitron kleuren-TV's type KV 1810-E met 46-cm-beeld- buis - ter waarde van 2.250.—' 47t/m106. Zestig SONY Trinitron portable kleuren- TV's type KV 1310-E met 33-cm-beeldbuis - ter waarde van f 1.695. SONY Deze TV's zijn ter beschikking gesteld door importeur Brandsteder Electronics, Jan van Gèntstraat 119, Badhoevedorp. Vaststelling van de prijswinnaars op 26 juni 1974 t.o.v. notaris L. R. Wieringa te Zuidhorn.Alle winnaars ontvangen schriftelijk bericht. Dit is een publikatie van de Stichting FOKUS Nederland, Burg. Triezenbergstraat30, Ten Boer/Gr. - tel. (05902) 1655. leven en wonen nieuwe-stijl voor ernstig gehandicapten Antwoordnummer 10, Groningen Gironummer 31 52 050 Bankrekeningnummer 30 6316 811 Rabobank, Ten Boer/Gr. A

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16