i Veel klachten over WA-verzekeringen EVO: variabele kosten auto 20 pet hoger iMd autobiografie Een extra pittige Renault 5 Nieuwe boeken Bouwlust-dames: afscheid met winst FAMILIEBERICHTEN gymnastiek onderwijzer(es) TE PAARD! ZEEHENGELEN UV Vrii PP Unieke Ti kollektie modieuze brilmonturen QotU GEMEENTE HENDRIK-IDOj AMBACHT Foto cursus KRUIJT FOTO KRUIJT, Gemeente ALKEMADjl TROUW/K.W1A1R1TET MAANDAG 6 MEI 1974 DOOR SICCO DE JONG Het komt veelvuldig voor, dat automobilisten met blikschade, ontstaan door andermans schuld, er niet in slagen de onkosten te verhalen op de verzekeringsmaat schappij van die ander. Dit blijkt uit klachten die binnenkomen bij het Inlichtingen- en Klachten bureau voor Schadeverzekeringen 1KB te Den Haag. Dit 1KB heeft nu voorgesteld, teneinde het. wil lens en wetens ontkennen van schuld tegen te gaan, voor WA- verzekeringen de no-claim-kor- ting af te schaffen. Maar dit voor stel ontmoet grote weerstanden, ook bij de ANWB. Het verband tussen de no-claim -kor ting en het feit, dat schuldigen aan een aanrijding zich achteraf middels hun verklaring op het schadeformu lier vrijpleiten, is volgens het 1KB duidelijk. 'Het komt helaas dikwijls voor, dat de schuldige automobilist ter plaatse toegeeft fout te zijn ge weest, terwijl hij later een onvolledi ge, onjuist of verdraaide lezing van de feiten geeft', aldus het 1KB, dat in gesteld werd door de Nederlandse Unie van Schadeverzekeraars en vorig jaar op 2 april zijn werkzaamheden begon. Gedurende de rest van 1973 zijn 971 klachten behandeld, dus meer dan honderd per maand. Uit deze eerste klachten blijkt nu 'dat in vele gevallen zonder proces-verbaal of behoorlijke getuigenverklaringen, twee partijen elkaar de wettelijke aansprakelijkheid (WA) toelichten. Een deugdelijk bewijs van schuld ont breekt dan en zonder dat gaan de ver zekeraars in zo'n geval niet tot uitke ring over. Daar is verder niets aan te doen, aldus het 1KB, dat stelt: 'Wil een automobilist zich tegen derge lijke stroppen beschermen, dan is de enige oplossing het sluiten van een cascoverzekering voor zijn auto'. Maar het geval, dat feiten verdraaid worden om de no-claim-korting, - die vaak oploopt tot 40 procent na enkele jaren schadevrij rijden - te redden, zou 'met wat passen en meten' ook anders te bestrijden zijn, zo meent de directeur van het 1KB, de heer J. K. A. Janssen. Hij geeft daarom de auto verzekeraars 'in ernstige overweging het systeem van ne-claimkortingen voor auto-WA-verzekeringen af te schaffen.' Nederland telt per jaar 800.000 schadegevallen, waarvoor de verzekeringsmaat schappijen uitkeringen doen. Dit betekent op een aantal van 3,2 miljoen auto's, dat de overgrote meerderheid no-claim-korting geniet. De schades belopen overigens gemiddeld een bedrag van meer dan duizend gulden en kunnen zoals hier waar het voorste deel van een carrosserie gericht moet worden al gauw flink in de duizenden Iepen. Bedenkingen Hiertegen rijzen nogal wat bedenkin gen. De Unie van Schadeverzekeraars, die bij voorbaat de intentie had om aan de adviezen van het nieuwe 1KB uitvoering te geven, wil het voorstel voor afschaffing van de no-claim-kor ting nog eerst uitvoerig overwegen. 'De eerstkomende paar jaar zal van een dergelijke maatregel in elk geval nog geen sprake zijn. Het voorstel is nog niet doordacht', aldus het Bureau Voorlichting Schadeverzekering in Den Haag. De eerste reactie van de ANWB is af wijzend. 'Het lijkt me weinig meer dan een wilde kreet', aldus de ANWB-chef .Verzekeringen, de heer R. Veltman. 'Wat zou immers het al ternatief zijn als de no-claim vervalt? Het is in feite een soort eigen risico- verezekering. Zonder die korting zou het aantal schadegevallen sterk oplo pen. De premie zou dan fors omhoog moeten. Dat is niet acceptabel. Het voorstel is bovendien bedoeld tegen een slechte mentaliteit. Maar die ver beter je niet door de no-claim-korting weg te nemen', zo zegt de heer Velt man. Het gewraakte voorstel is ook strijdig met geplande reorganisatie van het Nederlandse Verzekeringswezen, die zal worden doorgevoerd op grond van aanbevelingen door het Amerikaanse organisatiebureau McKinsey and Com pany Inc. Dit onderzoek is aan het einde van de jaren zestig gehouden en het plan bestaat nu te komen tot een meer gedifferentieerde premie- structuur, waarbij de no-claim-korting vooropstaat Verder zullen hierin fac toren als privé- of zakelijk eigendom, meer verschil naar het aantal kilome ters per jaar, de leeftijd van de au tomobilist en van de wagen, alsmede de catalogusprijs betrokken worden. Overigens functioneert reeds een Waarborgfonds Motorverkeer van overheidswege, echter alleen ingeval niét aan de plicht tot wettelijke aan sprakelijkheidsverzekering is voldaan of indien de schuldige na aanrijding doorrijdt en niet meer te achterhalen is. De 971 klachten, die het 1KB in 1973 noteerde, hebben ook nog betrekking op andere kwesties, zoals een onvol doend vlotte schade-afwikkeling, onbe kendheid met de wet dat de automo bilist altijd de bewijslast draagt tegen over aangereden voetgangers cn fiet sers, en onenigheid over de hoogte van de uitkering. Te hoge prijzen Wat dat laatste betreft wijst het 1KB er nogmaals op, dat vele auto's twee dehands tegen veel te hoge prijzen worden gekocht zonder raadpleging van deskundigen of ANWB-keurings- rapport. Wat het tempo van de uitke ring betreft is een specialé rege.ing getroffen voor ongevallen, waarbij derden - die géén schuld treft - be trokken zijn, zodat dezen snel hun vergoeding ontvangen. Verder draagt de vereenvoudiging van het schadefor mulier, dat Europees thans geünifor meerd wordt, eveneens bij tot een snellere regeling van de autoschade. Door dit formulier, dat beide bij een aanrijding betrokken partijen moeten ondertekenen, kan bovendien de one nigheid over de ongevallenoorzaak verminderd worden, omdat men de vragenlijst ter plaatse van de botsing dient in te vullen. Ook dit aspekt is door het 1KB niet betrokken bij zijn voorstel tot afschaffing van de no- claim-korting. op WA-polissen, een af schaffing, die ruim één miljoen auto mobilisten zou treffen. Als dat ooit werkelijk zou doorgaan tenminste. Renault's 5 LS met beide letters voor luxe en sportiviteit op het front, een strip langszij en bredere wielen en banden. geen verstralers heeft, is nog niet be kend. Het extra pittige Vijfje komt in september naar Nederland. Renault heeft van het kleine 3,50 me ter lange model 5 èen speciale LS-uit- voering geïntroduceerd. Dit type heeft een grotere motor, sterkere remmen en meer extra's dan de 950 cc 5 TL. De motor is een 1300 cc, die afkomstig is fan de Renault 12 TC. De 1,3 litei motor van de Renault 5 LS - die ook voorkomt onder de mo torkap van de Renault 15 TL - heeft 60 DIN-pk vermogen, 16 pk méér dan de 5 TL biedt. Dit houdt een ander half maal zo grote trekkracht in, ter wijl de topsnelheid op 115 km. per uur komt. Het remsysteem op de nieuwe uit voering van de Renault 5 is bekrach tigd en bestaat uit twee circuits, waarvan het achterste extra gedo seerd wordt, ingeval zich drukverlies in het voorste remcircuit voordoet. Er is bovendien een controlelamp op het dashboard aangebracht, die waar schuwt bij eventuele vermindering van de remdruk. Op het dashboard vindt men bij de 5 LS ook een toer en- teller. De wielen van de nieuwe uitvoering zijn breder en vervaardigd van ge perst staal. Het uiterlijk van de speci ale Renaidt 5 kan nog worden opge sierd met een decoratieset, maar de herkenbaarheid wordt behalve door de urielen nog verzekerd door de rui- tewisser op d( achtterruit, zoals bij de nieuwe Renault 16 T. Ook bij de 5 TS is dit van belang uit oogpunt van veiligheid bij hogere snelheden: in Frankrijk is op de autoroutes 140 km. per uur toegestaan. De prijs van de Renault 5 LS, die bovendien halo- In één jaar tijd zijn volgens de Algemeen Verla ders- en Eigen Vervoerders Organisatie EVO de variabele kosten van het autorijden met 20 pro cent gestegen. De vaste kosten namen met circa 7 procent toe. Daarmee moet het autorijden ge middeld zo'n 13 procent duurder geworden zijn. Maar dit is wel berekend per prijsklasse, terwijl ook de auto's enkele procenten duurder werden. De stijging van de variabele kosten is het sterkst in de hogere prijsklassen, als gevolg van de gestegen benzine prijzen, die in de variabele kosten het grootste aandeel nebben. Daarentegen is de stijging van de vaste lasten .ooral de verzekeringspremie en het onderhoud het sterkst in de lagere prijsklassen. Voor een ongeveer gemiddelde auto van 9.000,geeft de EVO vergeleken met vorig jaar de volgende kosten- begrotingen, waarbij de ondernemersorganisatie uitgaat van bedragen excl. BTW: Bedragen per jaar 1974 1972 'Rer.ie( veil.es) 363.— 363,— M' itor» ijtuigenbelasting 258.— 258.— V erzeker :ugspr em e 1.355,— 1.240,— Jruerhoud. controle 715,— 645.— l'jtLal ex**!. BTW ƒ2.691,— 2.506,— Totaal incl. BTW 2.866,— 2.668.— Bedragen per km 1974 1973 Brancs-iof 7,60 cent 5,80 cent Repaia'ie, olie, enz. 4,60 cent 4,25 cent Banc.en 0,68 cent 0,66 cent Totaal excl. BTW 12,88 cent 10,71 cent Totaal fuel. BTW 14,79 cent 12,31 cent Voor de afschrijving geeft de EVO op als basisbedrag bij 21.700 km J 1.177,— incl. BTW en als bedrag per km, voorwet uien daarbovenuit gaat, 5,44 cent incl. BTW. Deze bedragen zijn uiteraard nog gelijk aan vorig jaar, om-Jat buide malen van een auto 9.000,is uitgegaan. Dat mei. voor ƒ9.000,net meer dezelfde auto krijgt als vorig jaar komt in het rekenvoorbeeld niet naar '*oren. Wat het renteverlies betreft een factor, die de consu ment doorgaans niet rekent valt op dat de bedragen gelijk gehouden zijn voor 1973 en 1974 ondanks de sterke entestijging in het afgelopen jaar. De berekening van de stijging voor de gemiddelde vaste kosten zal hierdoor een geilattee-d beeld geven: het is wel meer dan 7 procent. Hugo Claus. De groene ridder 1. In het wilde westen. 57 blz. dl. 2. De paladijnen. 51 blz., dl. 7. Aan de evenaar. 36 blz. Erven Thomas Rap/- De Bezige Bij - 6,90. Hugo Claus schreef twaalf verhalen in twaalf aparte boekjes met als thema de Arthuriaanse legende van 'The Green Knight'. De eerste drie deeltjes zijn nu verschenen en Claus zou Claus niet zijn als hij het bij de Arthurlegenden gelaten had Hij maakt daarom op allerlei andere verhalen toespelingen, zoals op het verhaal van het brandende braambos en op het leven van Christus. Zijn stijl in 'In het wilde westen' roept herinneringen op aan Karl May. In 'De paladijnen' wordt gerefereerd aan de ballade 'Het daget in het oosten', aan Honoré de Balzac en vele ande ren. In dit tweede deel legt Claus sterk de nadruk op het vertellen als bezigheid:' 'Wij, vertellers, beweerden dat wij steeds in de afwezigheid van oorlog geleefd hadden, dat onze ver halen alleen konden bestaan als laf heid, de tegenpool van moed'. Ook het zevende deel, 'Aan de evenaar', is puur literatuur: het bestaat uit een brief, gericht aan Mirabella Blom, een van de personages uit W. F. Hermans' 'Het Evangelie van O. Dapper Dapper'. Er zitten duidelijk Clausiaanse motie ven in deze verhalen, zoals de incest en de wreedheid. Toch kan ik ze met de beste wil van de wereld als niet I meer dan vluchtige niemandalletjes beschouwen, waarin een schrijver al- j leen op routine drijvend zijn zoveel ste -poging onderneemt het oude ni veau te halen. Dat niveau is er in sommige details, nergens in het ge heel toch blijf ik benieuwd naar de grilligheden van de volgende negen deeltjes. AZ J. J. Klant. Wandeling door Walein. Klaas Woudt .uitgever b.v.. Zaandijk (Lagedijk 160), 1973. 80 blz, ƒ5.90. J. J. Klant (geb. 1915) kreeg in 1947 de Van der Hoogt-prijs voor zijn ro man 'De geboorte van Jan Klaassen'. De novelle die Woudt nu uitgeeft is gedateerd: Pretoria 1948, een oud werk van Klant dus, dat naar ik geloof terecht nog in druk verschijnt. Walein is een niet bestaande stad, waarin absurde, zeer fantastische din gen gebeuren. De ik-verteller van het verhaal is er ambtenaar, hij maakt er elke nacht, in zijn dromen namelijk, een wandeling, die elke nacht ver volgt wordt. Walein staat dus voor de verbeelding, voor de drcom. In die droom speelt een andere droom een grote rol: de ideaalvrouw Pina Bede- meyer, naar wie de ik (J. J. Kleks: vgl. de auteursnaam) zoekt. Het ver slag van zijn zoektocht doet hij aan een zekere Klipsky, die als een in ieder mens levende gestalte wordt voorgesteld: 'ik ben uzelf', 'ik leef in u'. Klants verhaal bevat aardige passages, zoals die waarin een heel kantoor op stelten staat vanwege het vocht uit een jeneverkruik. Lang niet alles is echter even duidelijk in dit verhaal over droom en werkelijkheid, al is het onmiskenbaar een tot in het ab surde gevoerde transformatie van 'werkelijkheid'. Klants ironisch, scherp taalgebruik waarborgt doorle zen. De reeks waarin 'Wandeling door Wa lein' verschijnt is prachtig verzorgd. Klaas Woudt geeft elke jaar vier delen uit van deze 'Post Podium Pest', en dit deel is het vierde van de reeks 1972-1973. De hele reeks staat onder redactie van Gerrit Borgers, Willem Hussem en Gerrit Kouwenaar. Eerder verschenen bv. een fraaie bun del Wang Wei-vertalingen van Hus sem en een matige verzenbundel van Dirk Kroon. In elk geval een uitgave- reeks om in de gaten te houden. Een jaarabonnement is mogelijk. T. v. D. Reis- en vakantie-atlas. Het Spectrum. 255 blz, ƒ49.50. Iedere toerist, voor wie vakantie vie ren meer betekent dan alleen maar lui liggen aan het strand vindt in deze atlas veel waardevolle bronnen om zich kennis te verwen-en over het te bezoeken land. Knap geïllustreerd, geeft het boek een uitgebreid over zicht van de toeristische attracties van 24 landen in Europa en Noord-Afrika met daarnaast uitvoerige beschrijvin gen over cultuur, bevolking en land schap. Dat alles overzichtelijk gerubri ceerd, zodat men in één oogopslag vindt wat men weten wil. Of dat nu gaat over bouwstijlen van vorige eeu wen, transportmogelijkheden in Ier land, theaterbezoek in Wenen, het nachtleven van Londens Soho, of de verblijfsaccommodatie boven de pool cirkel: het staat er allemaal in. Zeer exacte informatie vindt men in het laatste deel van de atlas, waar met handige tabellen gegevens wor den geleverd over prijzen, trein- en bootverbindingen, afstanden, festivi teiten, toestand van de wegen en passen enz. Met de wijze, waarop een en ander wordt gepresenteerd, gaat deze atlas ver uit boven de kwaliteit van veel landengidsen: 't is niet alleen 'n boek werk om voor de vakantie te raad plegen: ook de lezer, die er niet op uit gaat, zal er veel wetenswaardigs in aantreffen. DORDRECHT De dames van Bouwlust/Orawi hebben afscheid ge nomen van de eredivisie met een 31 einst op het eveneens al gedegradeer de Vredestein. Een Vredestein dat, hoewl de degradatie al enige tijd een feit was, nog altijd op zeer enthousi aste manier te werk ging, maar niet temin een nederlaag moest incasseren. De setstanden waren: 1513, 1015, 15—9 en 15—3. Het reservetam van de Dordtse dames mocht niet over geluk klagen. Tegen stander Willem n dat al veilig was) kwam niet opdagen. En aangezien dal voor de derde keer gebeurde in deze competitie, is volgens de reglementen degradatie het gevolg. Waardoor Bouwlust/Orawi de degradatie ont liep. LEIDEN Tot hoofd voorlichting van het Academisch Ziekenhuis Lei den en de Leidse Faculteit der Ge neeskunde (Universitair Medisch Cen trum) is per 1 augustus 1974 be noemd drs. A. D. de Jonge. Hij volgt de heer N. P. van Schouwenburg op, die per 1 juli a.s. een benoeming in een voorlichtingsfunktie bij de Rijkso verheid aanvaardt D.V. 18 mei 1974 hopen wij met onze ouders Cornells Simon Boss Anna Boss-Wierda de dag te gedenken dat zij 40 jaar geleden in het huwe lijk traden. Gelegenheid tot gelukwensen op vrijdag 17 mei a.s. van 17.3019.00 uur in het Badhotel, Gevers Deynootweg 15, Scheveningen. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Scheveningen, mei 1974 Van Beuningenstraat 88 Hij zal nimmeer moede of mat worden Na een langdurig en smartelijk lijden heeft God thuis gehaald mijn geliefde Man, der kinderen zorgzame Vader en Grootvader Cornelis Ravensbergen echtgenoot van W. van Nieuwkoop, op de leeftijd van 72 jaar. Rijnsburg: W. Ravensbergen- van Nieuwkoop H. Noort-Ravensbergen J. Noort Katwijk: J. Ravensbergen W. Ravensbergen-v. d. Mey Zuid-Afrika: J. Braga-Ravensbergen V. Braga Katwijk: P. Ravensbergen C. J. Ravensbergen- v. d. Anker W. C. van Dijk- Ravensbergen F. van Dijk en kleinkinderen Rhoon: G. de Ruiter L. de Ruiter-Meinster en kinderen Rijnsburg, 4 mei 1974. Vliet N.Z. 75. De rouwdienst zal gehouden worden op woens dag 8 mei a.s. om 2.30 uur in de aula op de be graafplaats van de Gereformeerde Kerk aan de Zandtlaan te Rijnsburg, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal van de Immanuelkerk aan de Kerkstraat te Rijnsburg. Geen bloemen Psalm 68:7 (nieuwe berijming) Na een langdurig, geduldig gedragen lijden be haagde het de Here uit ons midden weg te ne men, onze beste Zwager C. Ravensbergen echtgenoot van onze oudste Zuster en Schoonzuster W. van Nieuwkoop op de leeftijd van 73 jaar. Familie van Nieuwkoop Rijnsburg, 4 mei 1974. Met grote verslagenheig geven wij kennis van het plotseling overlijden van de heer J. H. Brik Zijn taak in Gods Koninkrijk is hier afgelo pen. De Heere gaf ons in hem een secretaris die pionierswerk voor onze Stichting verricht te. Protestants Christelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening IJsselmonde. Ridderkerk, 2 mei 1974. Een dienst zal D.V. maandag 6 mei om 2 uur nam. gehouden worden in-de Vaste Burcht- kerk, Orchideestraat te Zwijndrecht. De teraardebestelling zal plaatsvinden om 3 uur nam. op de begraafplaats Jeroen Bosch laan, Zwijndrecht. Het Bestuur van de Stichting Gereformeerde So ciale Arbeid te Zwijndrecht geeft met grote ver slagenheid kennis van het overlijden van zijn Medelid Jan Hendrik Brik Hij was een voorbeeld van bescheidenheid en doorzettingsvermogen.- God trooste en steune zijn zwaarbeproefde Echt genote en Kinderen. Zwijndrecht, 1 mei 1974. God riep plotseling tot zich ons erelid, Mevrouw Dankbaar gedenken wij, dat zij ruim 60 jaar met vreugde heeft gezongen en onze vereniging heeft gediend. E. C. Snoeck Ilenkemans-Backofner Koninklijke Zangvereniging 'Excelsior1 J. v. d. Burgh, voorz. J. C. Koster, secretaresse. Begrafenis: 7 mei mei. 14.15 uür, Oud Eikenduinen. Slagerij v. d. Zalm vraagt MEISJES die opgeleid willen worden voor winkel juffrouw. Het is leuk werk en waar meteen al leuk verdiend wordt. Bel voor inlichtingen 01710r—53504. Na 7.00 uur 55831, of kom even langs Slagerij v. d. Zalm, Winkelcentrum Lange Voort, Oegstgeest JULIAN ASCHOOL van Sevenbergestraat 43, Voorburg. Gevraagd per 1 september a.s. voor 6 klokuren. Sollicitaties en inlichtingen schriftelijk of telefo nisch aan A. Smit, hoofd der school, Populieren- dreef 708, Voorburg, tel. huis 070-87 31 77; tel. school 070-85 95 98. „De Heere zal uw Ingang en uw uitgang bewaren van nu aan tot in Eeuwigheid". Na een liefdevolle verzorging is op 30 april in het West- eindeziekenhuis. na een kort stondig ziekbed overleden onze geliefde Vader, Schoon vader en Broer Leendert Manintveld in leven voorganger der Ned. Herv. Gemeente, weduwnaar van Margaretha H. Roemeling, in de gezegende ouderdom van 86 Jaar. G. C. T. van Wlngerden- Manlntveld J. van Wingerden 's-Gravenhage, 4 mei 1974. Groot Hertoglnnelaan 130 II.. Die ook zijn eigen zoon niet gespaard heeft, maar heeft Hem voor ons allen overge geven. hoe zal Hij ons ook met hem niet alle dingen schenken? Op verzoek van de overle dene heeft de teraardebestel ling ln stilte plaatsgehad op de begraafplaats ..Westduin" aan de Ockenburghstraat (te Loosduinen) Dr. HELMUT THIELICKE Da hoofdwaarheden van het christelijk geloof, uiteengezet aan de hand van de Apoetollsche Ge'^ofe- belljdenle Een sprankelend boek f 18.90 Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNINQ WAGENINGEN W. MÜSELER Aanschouwelijk rijonderricht Het klassieke hand boek voor ieder die werkelijk goed wil Ieren paardrijden. 6e druk- Met foto's en tekeningen f 19.90 Verkrijgbaar in de boekhandel L.J. Veen - Wageningen door Iwan Garay en Cor van Heugten Handboek voor het vissen op kabeljauw, zeebaars, makree!, harder, geep, bot, schar, tong, enz. Met een overvloed aan praktische aanwijzingen. Gebonden f 14,50 Verkrijgbaar In da boekhandel L J. VEEN WAGENINGEN KENNISGEVIi Burgemeester en wethouders Rotterdam. brengen ingevolge artikel tweede lid. van het uitvoer^ besluit verontreiniging njfcj, teren ter openbare kennls/i de minister van Verkeer Waterstaat op hun verzoek besluit van 16 april 1974 hi bepaald dat degenen, die ini jaar 1974 afvalstoffen, veront nigende en/of schadelijke si«i afkomstig van bedrijfsi :tg lozen op daartoe bestemde i JT« ul ken veelal het riolerlngo L; j, an de gemeente Rob ,0' 5] uam. worden onderworpen de verontreinigingsheffing ij ":ne wateren, zolang en voorzo deze stoffen zonder voorafgj de zuivering in rijkswal(Snlf,u'( worden geloosd. I. Het vorenstaande houdt in, voor afvalstoffen die van be( ven afkomstig zijn en die vi» -rrj een Installatie van de gemee n e, ongezuiverd ln rijkswater J" den geloosd, die bedrijven i aan de heffing op grond van 1 d. Wet verontreiniging oppervljl tLi,; wateren zijn onderworpen derhalve van rijkswege zifi worden aangeslagen. Vindt lozing vla een zuivert installatie plaats, dan zal *7°. bedrijf van gemeentewege 1 den aangeslagen. Rotterdam. 6 mei 1974. 5VD-1 Burgemeester en wethout voornoemd. ,nsi 1 De burgemeester, 5VD W. Thomassen. Wp De secretaris, J. G. Bannlnk. ens reel De nieuwste oogst van beroemde brillen- modeontwerpers. Wij tonen U bijzonder fraaie modellen in onze étalage en laten U de anderen, uiteraard vrij- ort( blijvend, graag binnen zien. Meesteropticien Ook voor oogmeting as Voorstraat 380, Dordrecht. Tel. 34120. Leverancier voor alle ziekenfondsen. elde esse Kh ordl hu? erdi rach in 1 iiird inu BEKENDMAKING [dl ink H ÏÏ- Burgemeester en wethouders Hendrik-ldo-Ambacht brengt openbare kennis, dat me gang van 8 mei 1974 gedu: 14 dagen ter gemeente-sei rie. afdeling algemene z_ voor een leder ter Inzage ligl aanvrage van de heren H Nieuwstraten. H. G. M. La| P. Scheurwater, allen worn alhier, om vergunning lotj^ bouwen van een gezamen! ur praktijk- c.q. kantoorruimte een perceel bouwgrond, k* traal bekend gemeente Heni r Ido-Ambacht, sectie E. num lfl 6233 (gedeeltelijk), gelegen JU De Spiegel in deze gemeente Aangezien het bouwplan af* van het' ter plaatse geldt bestemmingsplan „Kruis 1966", is hun college voornen niet toepassing van artikel van de Wet op de Ruimte! Ordening vrijstelling te vcrli van de voorschriften van noemd bestemmingsplan. Gedurende bovenvermelde mijn is een leder bevoegd sc telijk bezwaren tegen het lenen van de vrijstelling burgemeester en wethouder te dienen. Hendrik-ldo-Ambacht, 6 mei Burgemeester en wethof voornoemd. Dé secretaris. C. den Uil. De burgemeester. De Ridder. ii* dt ils 1 eit i tel "f tel I rl« J HEDENAVOND IN HOTEL NOORDZEE. Grote BAUERSHOW. Vertoning van film, demonstratie, Bauer- apparatuur. Aanvang 8.00 uur. Toegang vrij. VOORSTRAAT 9, KATWIJK AAN ZEE. lan NIEUWE AUTO HUREIM autoverhuur Til) TOD st.aagtenstraat 14 lil lUl telefoon: 01710 -25709-53627 leiden Voorbereidingsbesluit W SA De burgemeester van Alkemade maakt ingevolge het paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke dening bekend", dat de raad in zijn vergadering vat US: april 1974 heeft verklaard, dat bestemmingsplannen loi den voorbereid voor de gebieden, die in oranje k*~" op de bij het besluit behorende kaart zijn aange^ (Het besluit heeft betrekking op het westelijk gede ,n van de gemeente, alsmede op de bebouwde kommen 31 Oude Wetering, Nieuwe Wetering en Kaag). Tevens is bepaald, dat het zonder of in afwijking |0( een schriftelijke vergunning van burgemeester cn houders (aanlegvergunning) verboden is, binnen de bovenbedoelde kaart gearceerde gebieden bepaalde ea het besluit omschreven werken, geen bouwwerken zijl (ij of werkzaamheden uit te voeren, te doen uitvoeren ne te laten uitvoeren. R,e Het besluit en de daarbij behorende kaart liggen ter meentesecretarie, afdeling algemene zaken, tijdens werkdagen tussen 09.00 en 12.30 uur voor een iedergO inzage. Roelofarcndsveen, 6 mei 1974. De burgemeester voornoemd. P. M. F. Smolders.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14