Invoerrem van Italië is klap voor bedrijfsleven Alsuwhartu werkelijk ter harte gaat Bezig bedrijf Geen overvloedige oliestroom uit Noorse Noordzee Icoholschaarste dreigt 'oor landbouwtekorten )p vier na belangrijkste afnemer van Nederland Denen eerste kopers van VFW 614 Meer behoefte aan scheepsfinanciering Becel, goed voor hart en bloedvaten Minister: ontwrichting voorkomen Beperking van produktie braadkuikens Vragenuurtje in Tweede Kamer over rol olieconcerns Wall Street willig DOW JONES INDEX .OUW/KWlAiRTET DONDERDAG 2 MEI 1974 FLNANCIëN EN ECONOMIE T15 RL17 ADVERTENTIE DEN HiAiAG De Italiaanse invoennaatregel kan een klap worden or een aantal bedrijfstakken, aldus een woordvoerder van liet mi nde van economische zaken. Voor verder commentaar wilde het terie wachten tot er meer bekend is over de regeling. ië is de op Vier na belangrijkste af- van Nederland. Ongeveer zes loent van onze totale export gaat ir dit land. In 1973 had de Neder- ie uitvoer naar Italië een waarde 3.6 miljard gulden. Nu wordt niet hele uitvoer getroffen door de in- "leffling, want grondstoffen, ener gie en dnvesteringsgoederen vallen er buiten. Het lis ook niet duidelijk; - welk gedeelte van de uitvoer van landbouw- en voedingsmiddelen, die in 1973 een waarde had van 1.4 mil jard gulden, onder de Italiaanse in- roermaatregel valt. Dit geldt natuurlijk ook voor de ex port van dndustrieprodukten, waarvan de waarde in 1973 ongeveer 2.1 mil jard beliep. De grootste categorie in- dustrieprodukten zijn de produkten van de chemische industrie, waarvan ii 1973 voor 623 miljoen gulden aan ialië werd geleverd. Niet onder de ttregel vallende investeringsgoede ren kunnen ook schuilen in de catego rieën elektrische apparaten en machi- waarvan voor 311 miljoen gulden 1973 naar Italië werd uitgevoerd, zware klap betekent de invoer- maatregei waarschijnlijk voor de Ne- diie dn 1973 voor 196 miljoen gulden d'eriandse kleding- en textielindustrie, aan Italië Iheeft geleverd. Een belan- voor 167 miljoen gulden. Ook de Vereniging van de Nederland se Ohemiisahe Industrie' (VNCl) ds het nog niet duidelijk, welk gedeelte van de chemische uitvoer naar Italië door de invoermaatregél wordt getroffen. De chemische industrie is met een groot deel van haar produkten toele verancier en naar de mening van de VNd levert zij in belangrijke mate grondstoffen. Beginsel Belangrijker dan het effect van de maatregel op de uitvoer acht de VNCl het precedent dat hiermee geschapen is. Het meest fundamentele beginsel van de EG: het vrije verkeer van goe deren en diensten tussen de lidstaten onderling, wordt hiermee ondergra ven. Zou dit voorbeeld door andere landen worden nagevolgd, wanneer hun dat zo uitkomt, dan valt in de praktijk de De Italiaanse premier Mariano Rumor ene Europese markt weer uiteen in negen nationale markten. Het Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen en het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond noe men de maatregelen van Italië de vol gende stap naar verdere desintegratie van de gemeenschappelijke markt. Voor het exporterende Nederlandse bedrijfsleven is dit een zware slag, Taphal met op de achtergrond voorraadtanks hls verwacht echter geen tekort aan grondstoff en Wan een onzer verslaggevers d&TERDAM Er dreigt een kort aan alcohol, zij het aiHer- srst aali alcohol voor de indus- jtiie en niet voor consumptie. De haarste is onder andere een evolg van de over de hele we reld tegenvallende landbouwpro- ktie en de steeds toenemende jyraag naar graan voor vee- cn ïsproduktie. Eigens benadrukte president-direc tor mr. W. A. Steenstra Toussaint ran Bols tijdens de presentatie van iet jaarverslag dat slechts een zeer - ering deel van de totale graanpro- luktie voor de alcoholfabricage wordt lestemd. Volgens hem is het zeker ainder dan twee procent, terwijl larnaast veel 'afvalprodukten' voor het maken van alcohol worden ge bruikt, zoals melasse dat vrij komt bij Ne biet- en rietsuikerproduktie. Ter il lustratie zei mr. Steenstra Toussaint log dat bijvoorbeeld de jenevérindus- trie in Schiedam ontstond door het ebruik van restanten voor menselijke tonsumptie ongeschikt graan dat in de scheepsruimen achterbleef, lezien de dreigende schaarste aan grarisch alcohel zou meer alcohol uit ijvoorbeeld olie of steenkool voor de rankenfabricage kunnen worden ge- roikt hoewel ook deze steeds uurder wordt maar dit is in de !EG niet toegestaan. 'Min of meer anuit een traditie en ik vind dat een oede zaak' aldus mr. Steenstra Tous- laint Er bestaat volgens hem altijd nog een zekere weerstand tegen aloo- ioI die niet wordt gémaakt uit land- louwprodukten. Iccijns be stijging van de grondstoffenprijzen is voor de koper van gedistilleerd tot nu toe amper te merken geweest. Wel iswaar is de prijs voor honderd pro tent alcohol in Nederland gestegen fan 1,11 tot zeker 1,40 per liter, baar op de verkoopprijs maakt dat nauwelijks iets uit omdat deze groten- fleels wordt bepaald door de accijns ïn de btw. Op één fles jonge jenever it in totaal zeker 8 aan belastin- Bols draagt gemiddeld 60 mil ten per jaar aan accijnzen af aan de staat. [Overigens stijgt het gebruik van ge distilleerd in Nederland de laatste Jrie maanden minder snel dan lange tijd het geval is geweest, waarschijn lijk onder invloed van de 'oliecrisis' ■éi door een zekere terughoudendheid Van de consument. Ook sherry wordt erhoudingsgewijs minder gedronken, Waarschijnlijk ten gunste van de •sherry-achtige' Montilja, terwijl ook Jtij wijnen een verschuiving naar de >at goedkopere soorten niet onwaar- chijnlijk is. Over het geheel genc- nen blijft het wijnverbruik echter in loog tempo stijgen. Bij gedistilleerd valt nog dat het aandeel van oude je never afneemt ten gunste van de jon- ?e (op het ogenblik 3,5 tegen 47 pro cent) terwijl ook Beerenburger steeds meer gedronken wordt. De witte jene ver heeft nog slechts 'een bescheiden aandeel' van 20 procent in deze markt jen dit zal volgens de Bols-directeur zo olijven. Meer gedistilleerd ;ln totaal is vorig jaar dé afzet van ge distilleerd in Nederland met 12,6 pro cent toegenomen. Bij Bols lag het hijgingspercentage nog hoger, zodat iet concern zijn marktaandeel weer leeft kunnen vergroten. Eind vorig l'har heeft Bols een nieuwe jonge ïraanjenever geïntroduceerd, waarmee enkele miljoenen gemoeid waren. Ook tie introductie van de nieuwe wijn Beaulieu vergde een hoog bedrag, vaardoor de stijging van de winst in Nederland geringer was dan op basis van de omzetstijging mocht worden üngdnomen. Bols heeft echter het volste vertrouwen dat dat de nieuwe produkten in de loop van dit jaar hun geld zullen opbrengen. De resul taten werden ook negatief beïnvloed door de Oud Wijnkopers in Haarlem, waar de afgelopen twee jaar een her structurering heeft plaatsgevonden, maar ook hier wordt verwacht dat de investeringen in 1974 vruchten zullen dragen. Een volledige bezetting van Mouterij-Branderij De Koning zal eveneens een bijdrage aan de concern resultaten tot gevolg kunnen hebben. De omzetten van het slijterijbedrijf Gall Gall hebben zich na 1972. toén de groothandelsactiviteiten wer den afgestoten, gunstig ontwikkeld. Bols heeft overigens geen plannen het aantal slijterijen aanzienlijk uit, te breiden. 'We dachten dat we op het ogenblik goed geplaatst zijn.' Exportactiviteiten De exportactiviteiten hebben volgens de voorzitter van de raad van bestuur van Bols een 'evenwichtige groei' te zien gegeven, wat tot uiting kwam in een hogere bijdrage van de buiten landdivisie aan het totale resultaat. Momenteel is Bols in Argentinië met uitbreiding bezig omdat de winsten daar moeten worden geherinvesteerd; oVerschrijving vanuit dat land kan niet ongestoord plaatsvinden. Het gehele beeld overziende kenmerkt mr. Steenstra Toussaint het vorige jaar bij Bols als 'één van dé rustige en evenwichtige groei', met een zeker optimisme over de gedane investerin gen. Alleen in West-Duitsland is vorig jaar het resultaat achtergebleven, maar dit jaar is volgens de Bols-direc teur een bruto-omzet van 130 mil joen (ongeveer een kwart van het to taal) te verwezenlijken. Overigens zit de groei op het ogenblik meer in het buitenland dan in Nederland. De geconsolideerde omzet aan derden steeg van 356,2 min tot 400,5 min. De exploitatiewinst nam toe van 37,3 min tpt 41,5 min. De winst na belastingen gaf een stijging te zien van bijna 0,8 min tot 17,7 min. De winst per aandeel bleef onveran derd 3.60. HANNOVER/AMSTERDAM De VFW-Fokker-groep heeft op de lucht vaartshow van Hannover de eerste twee van haar ontwikkelde VFW 614 vliegtuigen verkocht aan de Deense luchtvaartmaatschappij Cimberair. De VFW 614 is een tweemotorig straal- verkeersvliegtuig voor korte afstanden met een accommodatie voor 40 tot 44 passagiers. De vliegtuigen die door de Deense maatschappij zijn besteld zullen vanaf november 1975 worden ingezet op vluchten in Denemarken en West- Duitsland en dienen ter vervanging van de vier turboprop-toestellen (niet van het Fokker-merk) waarmee Cim- "berair tot nu toe vliegt. De toestellen kosten tussen de 8,7 min en 8,8 min DM per stuk en zullen in Bremen worden gebouwd. De VFW-Fokker- groep heeft ongeveer 30 opties op de VFW 614 gekregen. ROTTERDAM De scheepshypo- theekbank Nederland verwacht na het goeie jaar 1973, dat er in de komende jaren een aanhoudende en wellicht zelfs toenemende behoefte aan scheepsfinanciering zal bestaan. Daar bij zal in de naaste toekomst ook de offshore-markt (booreilanden etc) een rol kunnen gaan spelen. Wel rijst bij de Scheepshypotheekbank de vraag of de hoge rente het bedrijf geen parten zal spelen. Als gevolg var. de hoge rente staat het verschil tussen debet- en cryditrente onder druk en het gaat om een zodanig verschil te houden, dat de inflatoire kostenstijging kan worden opgevangen. Dankzij een 'eningenproduktie van ruim ƒ175 miljoen groter dan ooit tevoren bereikte de leningenporte feuille per 31 december een bedrag van 487 miljoen. De winst over '73 kwam uit op ƒ11,5 (v.j. 10,2) miljoen. Het dividend komt onveranderd op 15 procent Een zekere verschuiving van weg naar watervervoer lijkt de bank niet onwaarschijnlijk, zo blijkt uit het jaarverslag. Voor de Rijn- en binnen vaart acht men de vooruitzichten sterk afhankelijk van de maatregelen, die van overheidswege kunnen wor den genomen in verband met de ener- giebeheerslng. Hogere uitkering VIB UTRECHT Het Vastgoedfonds voor Institutionele beleegers VIB heeft een netto-exploitatiesaldo van ƒ9,7 (6,9) miljoen behaald. In feite betreft het hier alleen het fonds VIB I., Op 8 mei 1973 werd het fonds nl. afgesloten en nieuwe inschrijvers krijgen fractiebe- wijzen in het fonds VIB II. De uitke ring per vastgoedfractie I is vastge steld op ƒ3.744 (3.552), dat .voor VIB II op ƒ1.539, althans voor degenen, die van het begin af aan meedoen. Kwartaalwinst Ford tweederde kleiner NEW YORK Het Amerikaanse au toconcern Ford meldt over de eerste drie maanden van dit jaar een netto winst van 123,6 miljoen dollar verge leken met een winst van 360,7 mil joen dollar in het eerste kwartaal van 1973. De omzet verminderde van 6,12 miljard dollar tot 5,46 miljard dollar. De winstvermindering met bijna twee derde is voornamelijk te wijten aan een aanzienlijke vermindering van de verkopen in de Verenigde Staten en Europa en aan de voortdurende stij ging van de arbeids- en grondstoffen- kosten. Ford verwacht overigens dat de afzet van auto's, die de laatste tijd reeds tekenen van herstel vertoont, gedurende de rest van het jaar verder zal toenemen. zeggen het VNO en NCW. Het proces van deze desintegratie is ingeleid door veelvuldige wijzigingen in de wisseüko eraverhoudingen. Het gevolg is nu, dat het fundament van de dou ane-unie zelf, namelijk het vrije ver keer van goederen, wordt ondergra ven. Opnieuw kon in "oommuautair verband blijkbaar geen oplossing wor den gevonden. Het gaat er nu om dat de regeringen het uiterste doen om eventuele tegenmaatregelen en een verdere kettingreactie te voorkomen. Anders, dreigt in bet iiaht van de hui dige economische verhoudingen het vrije verkeer van goederen een illusie te worden, aldus VNO en NCW. GATT Binnen tien dagen zal de GATT (Al gemene Overeenkomst inzake Tarie ven en Handel) de Italiaanse maatre gelen bespreken, zo heeft een woord voerder van de GATT bekendgemaakt. Als lid van de GATT heeft Italië het recht de invoer te beperken om een tekort op zijn betalingsbalans tegen te gaan. De GATT moet die maatregel echter wel goedkeuren. Het zal er bij de besprekingen vooral om gaan of de GATT het tekort op de Italiaanse be talingsbalans ernstig genoeg vindt om de maatregel te rechtvaardigen. Italië heeft de GATT nog niet officieel op de hoogte gesteld van de invoer be perking. In kringen van de GATT vreest men vooral dat andere Europese landen die met moeilijkheden op de beta lingsbalans te kampen hebben het voorbeeld van Italië zullen volgen. Dat zou een nadelige invloed kunnen heb ben op de voorbereidingen die gaande zijn voor onderhandelingen over een vrij goederenverkeer in de wereld. De Italiaanse minister van financiën, Mario Tanassi, verwacht dat de beta lingsbalans van zijn land dit jaar een tekort zal vertonen van zes biljoen li re (ongeveer 24 miljard gulden). Dat zou ruim twee keer zoveel zijn als vo rig jaar. EG-ministerraad Zijn Belgische collega, Willy de Olercq, heeft om een spoedbijeen- komst van de Ministerraad van de EG gevraagd. De ministerraad moet zo snel mogelijk de situatie onderzoeken die ontstaan is na het nemen van de ingrijpende economische maatregelen in Italië, aldus de Clercq. De Belgische bewindsman zei het te betreuren dat de Italiaanse maatrege len geen onderwerp van voorafgaand overleg binnen de Europese Gemeen schap geweest zijn. De Clercq zei ook dat de Italiaanse maatregelen niet stroken met de verklaring van de mi nisters van financiën van de Groep van 20, in Rome in januari. Daar legden de ministers er de nadruk op dat, spe ciaal dn de moeilijke omstandigheden die ontstaan zijn door de oliecrisis 'het erop aan komt een voortgaande geldontwaarding en een escalatie van maatregelen op handels- en betalings- gebied te vermijden.' We zitten teveel. We roken meer dan goed voor ons is. We leven vaak te gespannen. En doorveranderde eetgewoonten eten we teveel vet van verkeerde samenstelling. Allemaal faktoren die de kans op hart en vaatziekten vergroten. Wat kunnen we eraan doen? Meerbewegen.Spanningenvermijden. Minder roken. En vooralverstandiger eten. Daarbij is naast de hoeveelheid vooral de samenstelling van de vetten in onze dagelijkse voeding van belang. Verzadigde en meervoudig onverzadigde vetten. De gebruikelijke voeding in ons land bevat veel verzadigde vetten. In het algemeen teveel. Want deze verzadigde vetten verhogen het cholesterolgehalte van het bloed. Steeds meer - ook jongere - mensen hebben een te hoog cholesterol gehalte. En een hoog cholesterol gehalte verhoogt de kans op hart- en vaatziekten. (Cholesterol Is een vetachtige stof die zich afzet in de bloedvatwand). De meervoudig onverzadigde vetten - met name het (cis-cis) linolzuur- hebben een cholesterol verlagende werking en dat kan een vermindering van de kans op hart- en vaatziekten betekenen. Daarom is Becel goed voor hart en bloedvaten. Want elk kuipje bevat maar liefst 60-65°/o (cis-cis) linolzuur, de beste van de meervoudig onverzadigde vetzuren. Gaat u minder roken? Meer bewegen? Als u dan ook maar verstandiger gaat eten. En ervoor zorgt de consumptie van verzadigde vetten te beperken en deze zoveel mogelijk te vervangen door meervoudig onverzadigde vetten. De 4 Becel produkten helpen u daarbij. Becel margarine. Becel olie. Becel voorde koffie. En Becel Dressing, voor sla en salades. Begin morgen met Becel. Begin er jong mee, want dan zijn hart en bloedvaten nog in goede conditie. Becel helpt mee ze zo te houden. Schrijf voor meer informatie over voedlngsvetten neer: Postbus 37, Rotterdam. OSLO -De internationale olie-industrie lioeft de komende paar jaar niet te rekenen op een overvloedige stroom olie uit de Noord- zeebodem van Noorwegen. Dit heeft de Noorse minister van finan ciën, Per Kleppe in Oslo verklaard tijdens een internationale con ferentie met als thema 'Scandinavië en de Noordzee'. ZEIST De EEG is het eens over een beperking van de braadkulkenpro- duktie. Per jaar zal in Nederland en West-Dultsland de produktie met 10 procent worden verminderd en ln De nemarken met zes procent. In België en Frankrijk wordt de uitvoer met 10 procent beperkt. Gunstig voor de pluimveemarkt Is overigens dat de Sowjet-Unie 2000 ton braadkuikens ln Nederland heeft ge kocht Over meer leveranties wordt onderhandeld, zodat de overschotten Iets minder groot zouden kunnen wor- EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de offlclile slotkoers van dezelfde dag). Akzo 61-61.30 (60.90). Hoogovens <77.80). Kon. Olie 81-81.90 (80 60). Philips 32 gb-32.30 (31.20). Unilever no 'to-iio to aou.soi. KLM (70.20). N'ED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 3 32%-% (32%- Unilever 3 42-44 (42-42%); Philips 1244- (onv.) en KLM t 26%-274s <26%-%). Opgave Hornblower and Weeks. Volgens Kleppe zijn er vele gevestig de economische en andersoortige be langen die bedreigd worden als de olie-industrie zich te snel uitbreidt. Noorwegen wil streng toezicht uitoe fenen op het gebied van de olie om maatschappelijke en economische ont wrichting is voorkomen die zich zou kunnen voordoen als de olie-industrie volledig haar gang mag gaan. De minister zei dat de internationale oliemaatschappijen, die in het Midde n-Oosten en andere traditionele olie landen geconfronteerd worden met een geleidelijke nationalisatie van hun produktie-installaties, niet hoeve td venvachten dat zij een belangrijke rol zullen spelen in de Noorse olie-in dustrie. De toekomstige olie-activitei ten in Noorwegen zullen in hoge ma te gebaseerd zijn op het beginsel van staatsbezit. Deze beheersing door de staat zal volgens Kleppe betrekking hebben op alle activiteiten: exploratie, produktie, vervoer, verwerking, ex port en afzet. Zelfs bij de bescheiden produktie-om- vang die de Noorse regering thans voor ogen staat, zal het land een gro te verandering ondergaan. Volgens Kleppe zal ongeveer twintig procent van de industriële beroepsbevolking werk vinden in de olie-industrie en aanverwante bedrijven. Door middel van scherpe controle op exploratie en acf industries produktie zal de Noorse regering in *1™°. staat zijn de toelevering van olie uit iillm cï a™ de Noorse Noordzeebodem te regule- American Brands ren in geval van een tekort of een American Can overschot op de wereldmarkt, zo zei tie minister. Am Metal Climax Op basis van de huidige plannen mag Am Motors worden verwacht dat Noorwegen in IJ}*!1 T„.Ref 1981-82 ongeveer 50 miljoen ton ruwe Ampex olie per jaar zal produceren. Dat is Anaconda volgens Kleppe ongeveer even veel als de huidige produktie van Algerije. Sa- e oedi-Arabië (de voornaamste olie-ex- Bendix porteur van de wereld) produceert op Betni steel het ogenblik ongeveer acht keer zo- l06'"* veel. Uitgedrukt in de prijzen van dit BurIln«ton Ind- ogenblik zou een dergelijke produktie can Pacafic Ry overeenkomen met ruim 25 procent Cel»n®se van het Noorse bruto nationaal pro- ch^ieUsy«um dukt. Chrysler Het Noorse beleid van 'bescheiden citie» service oliewinning* vormt een schril contrast met de plannen van Engeland; dat zo cSmmSnw EdJson spoedig mogelijk een zo groot moge- cons Edison lijke produktie wil bereiken teneinde Sj» rijn huidige economische moeilijkhe- curUw wn«ht den op te lossen en de betalingsbalans curtiss Wright weer in evenwicht te brengen. Deskundigen van de twaalf leden tel lende OPEC (organisatie van olie-ex portlanden) hebben maandag en dins dag in Wenen plannen opgesteld om ae 'buitensporige' winsten der olie maatschappijen te beknotten- Dit is van goedingelichte zijde vernomen. De experts waren twee dagen bijeen voor een diepgaande analyse van het winstpatroon bij de olie-Industrie. Volgens de OPEC maken de oliemaat schappijen thans op één vat olie (159 liter) een winst van ongeveer vier dollar. De organisatie meent dat de olieconcerns ook bij een winst van vijftig dollarcent per vat van een ge zond resultaat kunnen spreken. Het resultaat van deze tweedaagse be sprekingen zal op 30 mei in de vorm van aanbevelingen worden voorgelegd aan de economische commissie van de OPEC die dan in Wenen zal vergade ren. Daarna zullen de aanbevelingen ln hun definitieve vorm worden aan geboden aan de OPEC-ministersconfe- rentie, op 10 juni a.s. in Equador. DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Van Gorkum (PPR) heeft minister president Den Uyl en minister Lub bers (economische zaken) gevraagd of de Koninklijké Shell in staat is de olie-invoer in Nederland stop te zet ten en een nieuwe crisis te veroorza ken. De president-directeur van de Shell zou vorige week op een aandeel houdersvergadering met de stopzet ting van de invoer hebben gedreigd, als de regering niet bereid is aan de verlangens van Shell tegemoet te ko men. Premier Den Uyl en minister Lubbers zullen volgende week donderdag, tij dens het wekelijkse vragenuurtje, op de vragen antwoorden. Aanvankelijk zoud'én zij dat vandaag reeds doen, maar zij willen endge tijd hebben om hun antwoorden voor te bereiden. Van Gorkum vraagt ook welke moge lijkheden de regering heeft om recht streeks en voor eigen rekening olie in te voeren of opslag* en- raffinagecapa- citeit in Nederland te vorderen. Hij wijst erop dat de Arabische landen hebben verklaard dat hun strijd is ge richt tegen de Amerikaanse en Neder landse oliemaatschappijen en niet te gen die landen zelf. De Nederlandse regering zou contact kunnen opnemen met de Arabische landen om die strijd ln gezamenlijk overleg te voere- n. Indien de regering de door Shell ge- vraagdé prijsverhogingen toestaat, zal volgens dr. Van Gorkum de regering alsnog een superwinstbelasting moe ten instellen. De oliemaatschappijen hebben in het laatste kwartaal van het vorige jaar en ook daarna extra winst geboekt NEW YORK 30/4 1/5 48 47Y* 44 124', 12* 4444 49% 5041 35V« 85'/, 2844 28% 23* 23% 21% 22 44 45% 45'; 7% lndust. Sporen Utlll. Obi. Mods 26 apr. 834.64 172.51 78.51 69.76 726.3 29 apr. 835.42 172.08 77.04 69.62 80 apr. 10.980 15.230 1.755 689 Aand. Obl. Tot. H. 26 apr. 13.250 15.710 1.754 783 29 apr. 10.170 14.800 1.751 619 30 apr. 836.75 173.20 76.30 Wright A Dart Ind. Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (EU Eastman Kodak First Nat City 21 16% 20'4 2044 87% 90% S3 mt 48 48 25% J6% 20% 11* 25% 25% 9% 9% 29 21 :at :;a 102 104* 40% 41% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Ulil Gen Tel Sc Tel Getty Oil Gilelte Glmbel Brothers Goodyear I and B Gulf Oil Illinois Central Ind. lnsllco Int Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Si 52% 24% 24% 48% 49% 15% 1544 22% 23% 127% 133 34% 35% 2344 23% 25% 26% 21% 22% 1744 Int Pti Int Tel n Tel Johne Manvllle Jonas and Laugh Ling Lemco Vough Litton Ind. Lockheed Aircraft Uarcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl 16* 16% 24 24* 16% 16% MobU Oil Corp I2%ea 44 Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. 35* 35% 36% 37% 1544 15% 13% 13% 33% 33% 13* 13% Pac Gas snd El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gam! RCA Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr Santa Fé Ind. Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Padflc Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif. Stand OU Indiana Exxon Corp. Studebaker Worth Sun Oil Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca UnUever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brandt US Steel 97% 99% 49% 62% 93% 9544 17 174* 23 2344 42% 43% .14M. *5% 31 31% 81% 31% 50* 51% 15ex 15 «3 28 33 39*4 21% 30% 38% 38% 77% 79% 31% 31'i 41% 42% 42 42 31% 4644 a* s% 23 28% 7% 7% 43* 45% Admiral Corp Allengheny Pow S 652 Akzona Am Standard ■ge_ Amsted Ind. 5bo 731 i.64 721.2 B»11 Ohio Bayuk Cigars 17* 17 20% 21 13% 13% 43% 4444 Koersen in Montreal 59/4 30/4 1/5 Bovis 1.65 1.67 1.71 Dnm Tar A Cheir 24* 2444 21 Husky 18", 19* 19% Nat. Gas 9% 944 Mass Ferguson 17% 17% 17% Nat. Resource* 4.81 L 4.85L 4.S4L Shell Canada 17 17 17% 25.93 25 96 2144 2144 2944 29% 14 14% Int Bank for Rec 93%b 984jb Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund 18% 13% 27 82% 63% West Union Tel. 1244 12* Westlnghouse El. 13%ex 1*% Woolw^th 17* 1744 Nat Can NY Centr A North West R N Am PhUips Co Occidental Petr. 3% 944 6% 6*b 62", 63% 13% 1P% 10 10% 17% 17% Reliance Group 10% 104, Tandy Union Electr. United Corps Unlled Gas Western Bancorp 13% 13% 7% 7% 13% 1344 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17