Abbenes heeft een Praatpunt Veel onderscheidingen in Leiden en omgeving Demonstratie tegen sluiting kliniek PvdA in Leiden wil geen passieve berusting EHBO-diploma's Kwartier-stopdienst Leiden-Rotterdam Palestina-avond in gebouw Troef Eerste poging van LSG 2 mislukt Oranjefeest met veel variatie Nieuwe Leidse Courant Leidenaars gearresteerd wegens kraak in Oegstgeest mOOT/KWAiRmET WOENSDAG 1 MET 1974 SHAD en RiEGIO L3 I Oude school tverd dorp shuis Van een onzer verslaggevers ABBENES Met het wegtrekken van de Haarlemmermeerse vlag onthulde burgemeester C. van Stam maandagmiddag een embleem met de naam van het nieuwe dorpshuis: 'Het Praatpunt', aangebracht op de muur achter het podium. Dat gebeurde nadat voorzitter Otten van de dorpsraad een toespraak had gehouden die met veel woorden van dankbaarheid begon, maar eindigde met veel kritiek. De heer Otten: 'Abbenes heeft een handjevol woningen en 450 inwoners. Hier ontbreken alle voorzieningen die ;n andere dorpen vanzelfsprekend lijn. Zelfs een kapper en een slager hebben wij hier niet'. Hij betreurde het dat de eerder geplande ruim ze ventig woningen niet doorgaan, wat betekent dat ook verbeteringen die zo nodiig zijn, voorlopig zullen uitblijven. De heer Otten wees op de broodnodi ge nieuwe brug, die de oude, waar een fiets en een auto elkaar nauwe lijks kunnen passeren en die het ou de- en het nieuwe Abbenes met elkaar Terbindt, moet vervangen. Ook om een parkeerplaats voor vrachtauto's zit Abbenes dringend verlegen: 'U hoeft hier niet naar te zoeken, wij weten al waar dat parkeerterrein moet komen'. Burgemeester Van Stam ging in zijn toespraak niet im op de wensen van Abbenes. Wel adviseerde hij de dorps raad om in Hoofddorp aan de bel te blijven trekken. Even schonk hij aan dacht aan de plannen die er zijn om in Haarlemmermeer-zuid een Schip- holstad te stichten tussen Abbenes en Lisserbroek. 'Heel de gemeente moet hier tegen in opstand komen', aldus, de heer Van Stam. Na de onthulling van de naam droeg hij namens de ge- Bezwaren tegen plan 'De oude Bocht' ALKEMADE In maart vroeg de maatschap 'De Oude Bocht' de raad van Alkemade het bestemmingsplan van Rijpwetering zodanig te wijzigen dat uitvoering van een in haar ont worpen plan voor de bouw van 13 wo ningen mogelijk zou worden. Het be stemmingsplan gaat ervan uit dait in de aldaar te bouwen 32 woningen een aanital bejaardenwoningen is begrepen en ten hoogste 15 pet van dit pdan mag worden afgeweken. Het door de maatschap ingediende plan blijft de helft beneden dit kwantum en voor ziet slechts in de bouw van 13 wonin gen, te weten 4 vrijstaande bungalows met garage, 2 blokjes van 2 eengezins woningen met garage en 5' aaneenge- bouwde eengezinswoningen met 2 ga rages. In een uitvoerige motivering gaan B. en W. in op hun voorstel tot afwijzing van het verzoek van de naatsahap, dat afwijkt van het advies nn de commissie ruimtelijke orde ning. Deze commissie bad een tussen voorstel geformuleerd waardoor de bouw van 4 bungalows, 12 bejaarden- en 6 woningwetwoningen mogelijk zou worden. B. en W. achten deze vermindering van ca. 25 pet. slecht te rijmen met de door de raad zelf ken baar gemaakte bezwaren tegen de in het Streekplan Plassengebied neerge legde beperkte mogelijkheid tot wo ningbouw te Rijpwetering. De Kikkers speelden hun eerste wedstrijd NIEUW-VENNEP De hockeyclub 'De Kikkers' speelde de eerste officië le wedstrijd. Dat was tijdens een toer nooi in Bennebroek. De dames wer den vierde en de h'éren kwamen op de vijfde plaats. De Kikkers, werd 2J4 maand geleden opgericht. Sindsdien hebben zich ruim zestig leden gemeld. In september wordt meegedaan aan de competitie van de onderbond. Voorlopig worden de thuiswedstrijden in Bennebroek gespeeld, in afwach ting van het gereedkomen van het sportveldencomplex bij de Vespohal in Nieuw-Vennep. LEIDEN Donderdag zal de Eerste Leidse EHBO Brigade diploma's ui treiken aan de geslaagde cursisten van de cursus 1973-1974, om 8 uur in de grote zaal van de Bevrijdingskerk. De docent, dokter J. G. de Bruijn zal de diploma's aan de 43 geslaagden overhandigen. LEIDEN De Ned. Spoorwegen zul len met ingang van 26 mei een kwar tier stopdienst invoeren tussen Leiden en Rotterdam, waarmee de frequentie op dit baanvak tot acht treinen per uur in bedde richtingen ds opgevoerd. Het dienstregelingspatroon op de z.ig. oude lijn moest hiervoor geheel wor den herzien. Het volledige uurbeeld op deze lijn ziet er nu als volgt uit: 1 intercity Amsterdam-Brussel v.v.; 1 in tercity Amsterdam-Vüssingen v.v.;, 1 sneltrein Amsterdam-Rotterdam, door als stoptrein naar Venlo v.v.;, 1 snel trein Amsterdam-Rotterdam, door als stoptrein naar Dordrecht v.v.;, 4 stop treinen Leiden-Rotterdam v.v. Hiermee is dus een kwartier-snel- ddenst tussen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam tot stand gebracht (was: 2 x stop, 2 x intercity). Dit be tekent wel dat reizigers van Rijswijk, Laan van N.O.I. en Den Haag Maria- hoeve naar Amsterdam in het vervolg steeds te Leiden moeten overstappen. De intercitydienst Amsterdam-Brussel zal afwisselend met de bekende Bene- lux-treinstellen en de nieuw trek-duw- eenheden worden gereden. Trekduw- treinen boeken tussen Amsterdam en Brussel een tijdwinst van bijna een kwartier in vergelijking met de vroe gere getrokken treinen. De 4 stoptreinen worden te Den Haag HS ingehaald door de IC- en de snel treinen, waartoe aldaar een extra per ron moest wordein gebouwd. Bij de opzet van de stopdienst is nu reeds rekening gehouden met de mogelijke opening van voorsttdhaltes bij Leiden en Den Haag. meente het dorpshuis aan de dorps raad over. SCHOOL Haarlemmermeer-zuid heeft nu zes dorpshuizen. In De Kaag vindt men dat geen juist getal, vandaar dat ook in dit dorp (eigenlijk is het Buiiten- kaag) hard aan de realisering van een dorpshuis wordt gewerkt Burgemees ter Van Stam wees hierop in zijn toe spraak en uitte de wens dat Nieuw- Vennep het achtste dorpshuis zal krij gen, zodat wat de dorpshuizen betreft, Haarlemmermeer-zuid 'rond' zal zijn. Het was destijds in Burgerveen waar het eerste dorpshuis werd gebouwd, door de bevolking zelf. In Abbenes kreeg men de kans een dorpshuis te stichten, toen er een nieuwe lagere school kwam. De oude christelijke school aan de Hoofdweg is nu verbouwd en voldoet als dorpshuis uitstekend, zoals gisteren tijdens de viering van koninginnedag al direkt bleek. Twee ingemetselde stenen in de hal, herinneren aan het 'verleden'. Rechts is een steen waarop staat: Eer ste steen gelegd op 3 maart 1922. De steen links in de hal verwijst naar Spreuken 22 6. Tenslotte: Na de pauze kwamen tal van sprekers naar voren, waaronder ds. Ruitenberg en Ton Leerkes. De laatste sprake namens de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer-zuid, aan welke stichting Abbenes veel te danken heeft. De openingsmiddag stond onder leiding van J. R. Tam- mes, CHU-raaidslid en wonende te Ab benes. LEIDEN De Palestina-werkgroep Leiden organiseert op vrijdag 3 mei een Palestina-avond in het gebouw van vormingscentrum Troef, Hoge- woerd 57, aanvang 20.30 uur. De werkgroep hoopt met deze avond meer begrip te kweken voor het Pa lestijnse vluchtelingenprobleem. Zij is van mening dat het hier gaat om een groep mensen, die al 26 jaar in Israël wordt gediscrimineerd, en die alleen maar in het nieuws komt als er spra ke is van een vliegtuigkaping. Van daar deze poging om ook een aantal andere facetten van de Palestijnse zaak te belichten. Dit gebeurt door middel van een film over de bezetting van de Gaza-strook, een lezing van Mohammed Rabbe, een discussie en tenslotte de film 'Palestina Vaincra' over de geschiedenis van het Midden Ooo sten-conflict. LEIDEN Het tweede schaaktiental van LSG heeft het in de eerste ronde van de promotiewedstrijden voor de tweede klasse' van de KNSB niet kun nen bolwerken tegen het bijzonder sterke Amstelveen. Met 6-4 gingen de Leidenaren eervol ten onder. Op 12 mei kunnen de spelers van LSG een tweede poging wagen om alsnog in de KNSB-competitie te komen. Dan moet een IJmuidens team onder de illuste re naam Pat-Mat worden ontvangen. Veiling Z.H. eilanden LEIDEN Groente en Fruitveiling, Appdlen 1 126, Aardappelen 13 15, Andijvie 48 63, Peulen 870 1020, Snij bonen 430 520, Kroten 20, Gekookt 70, Postelein 92 115. Prei 62 65, Rabarber 51 64, Spinazie 31 50, Champignons 4 430, Tomaten A 1120 1170, B 990 1010, C 1020 1090, CC 890, Uien 37 58, Win terpeen 39, Witlof 261 270, Bloemkool 6 193 200, 8 134 165, 10 134 139, Kom kommers AAA 51 59, AA 72 77, A 60 62, B 51 54, C 34 46, D 31 34, E 28, Sla licht 14 20, zwaar 28 34, Bospeen 92 107, Peterselie 16 17, Raapstelen 34 46, Paprika 136. kort-n i euv-G-u i t-tl o-reftio kort-nicmv.'S-uit-de-re&io kort-nieuvrs-uit-öe-iegio kort-niouws-uit-de-regio kort-niouv/r.-uit-d c-regio LEIDEN Ook dit jaar zijn in Leiden en omgeving ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin veel personen onderscheiden, van het hoge commandeurschap in de Orde van Oranje-Nassau tot de een voudige bronzen onderscheiding. Hiervolgen hun namen met de vermelding van de onderscheiding. LEIDEN Dat organisatoren van oranjefeesten van succes verzekerd zijn als zij in hun programma een kinderoptocht opnemen, is gisteren in Leiden en omgeving weer op vele plaatsen duidelijk gebleken. Waaraan beleven de kinderen meer plezier dan met verkleedpartijen! Sommige optochten waren zo fraai, dat vooral de moeders er wel menig uur aan hebben moeten besteden. In het algemeen kenmerkte het oranjefeest in Leiden en de gemeenten en dorpen in de streek zich door een grote variatie. Jammer was dat de zon grotendeels verstek liet gaan. Uiteraard waren de pro gramma's er voornamelijk op gericht de jeugd erbij te betrekken. Lijn Kret moet doorbroken worden Van een onzer verslaggevers LEIDEN Bestuur, welzijn en wonen in Leiden. Dat zijn de voor naamste thema's, waarmee de PvdA de komende verkiezingsstrijd wil ingaan. Aldus campagneleider Leo Meijer tijdens de persconfe rentie waarop de PvdA haar gemeenteprogramma '74-'78 presen teerde. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Commandeur in de orde van Oranje Nassau bij bevordering); mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, lid van de Raad van State, wonende te Oegstgeest Ridder in de Orde van de Ned Leeuw; prof. dr. H. C. van de Hulst, gewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit. Dr J. van der Grient oud-plaatsver- vangend hoofd van de directie gevan geniswezen van het ministerie van justitie, wonende te Oegstgeest Prof dr. W. R. O. Goslings, oud-gewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit, nu wonende te Dalfsen. Ir. D. C. Broks te Noordwijk, oud-hoofdinge nieur-directeur van de P.T.T. Prof. dr. H. A. Snellen, vice-voorzitter van de Ned. Hartstichting, wonende te Oegstgeest. Officier in de Orde van Oranje Nas sau; H van den Hoogenband te Lei den, dir bij Bank Ned Gemeenten te Den Haag. Mr. F. G. Kool te Oegst geest, A Boogaard, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Lei den, wonende te Oegstgeest, L J Stor tenbeker, inspecteur kap.-luit.-ter zee waarnemer J. C. K. Roodheuvel te Oegstgeest (met de zwaarden). Kap,- luit.- ter zee van speciale diensten drs L J M GErkens te Leiderdorp, met de zwaarden, Brigade-generaal W Wal- thuis, van het wapen der infanterie, te Leiderdorp, met de zwaarden, Luit- kol. J Hageman, van het wapen der infanterie, te Leiderdorp, met de zwaarden, Kol. P. C. van Kerkum, van het dienstvak van de technische dienst te Lisse, met de zwaarden. Kol. W A Roeder, van de dienstgroep van de officieren van de Kon. luchtmacht, te Leiderdorp, met de zwaarden, K P Jvan Zijl, administrateur bij het mi isterie van defensie, te Leiderdorp, H van Prooijen te Lisse, dir internatio nale industrie bij de Coatings Groep van Akzo N.V. te Arnhem, Drs P de Waard te Noordwijk, hoofdadm bij hét ministerie van Economische Za ken te Den Haag, Mej dr L E Leene te Voorschoten, Prof mr J Th de Smidt, oud-voorzitter van de Archief- raad en gewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit, wonende te Haar lem, Drs R G Greve te Voorschoten, hoofd van de hoofdafdeling Inrich tingswezen van het directoraat-gene raal van de volksgezondheid van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, Dr J F P Hers, inter nist bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden, wonende te Oegstgeest.Ridder in de Orde van Oranje Nassau; Ing W J Loeve te Leiden, technisch hoof- ambtenaar, gepensioneerd op 1 febr 1974. Ook verdiensten op gebied van kerk, onderwijs en vakbeweging. M J H Jacobs te Leiden, adj. directeur van de rk lag technische school te Leiden, J Soegiarto te Leiden, adm hoofdamb tenaar A bij de Leidse universiteit, C Verruijt te Alphen aan den Rijn, een der oprichters van de Ned Spanbeton- Maatschappij, L J Jvan Galen, hoofd commies A bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, wonende te Voorschoten, Drs A J Berends, burge meester van Lisse, Jhr T A J van Eij- singa, burgemeester van Oegstgeest, D Goedhart, oud-leraar aan een middel bare technische school te Leiden en oud-hoofd van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Kat wijk, wonende te Katwijk aan Zee., L Seekles, referendaris bij het ministe rie van onderwijs en wetenschappen, wonende te Roelofarendsveen, J Crucq, referendaris van 's rijks belas tingen ter inspectie der directe belas tingen, eerste afdeling, te Leiden, Luit ter zee van de techn dienst der le klasse. H R Winters te Noordwijk, met de zwaarden, De eervol ontslagen luit- ter zee van vakdiensten der twee de klasse oudste categorie H Lissen- berg te Noordwijk, met de zwaarden, De lintjesregen ging ook in Leiden en de regio niet voorbij. Eén van de 73 onderscheidingen die hier werden uitgereikt was bestemd voor de heer D. Goudhart uit Katwijk, gepensioneerd hoofdonderwijzer en leraar bij het beroepsonderwijs, zoals de visserijschool in Katwijk en de christelijke middelbare technische school in Leiden. Ook in het verenigingsleven stond hij zijn mannetje. Zo was hij ondermeer bestuurslid van voetbalvereniging Katwijk. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem uitgereikt door burgemeester A. G. Vermeulen ('zie foto). Kap M Derksen, van het dienstvak van de officieren van vakdiensten bij de Kon Marchaussee, te Leiderdorp, met de zwaarden, Maj J Raggers, van het dienstvak van de officieren voor speliale diensten der geneesk troepen, te Leiderdorp, met de zwaarden, Ma joor J H Brombacher, van de onderaf deling alg dienst van de mil vrouwe nafdeling, te Leiden, A L Vuijk, te Den Haag, secretaris van de Huurad viescommissies in de ressorten Den Haag, Leiden en Alphen aan den Rijn, J C Stok te Voorschoten, hoofd afdeling vervoersadmini strati e van de KLM, Drs L Ellens te Oegstgeest, re ferendaris bij het ministerie van Eco nomische Zaken te Den Haag, L Th Menken te Oegstegeest, M P FM van der Vaart te Voorschoten, hoofd van de onderafdeling personeelsbeheer van de afdeling personeel van het mi nisterie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne. Gouden eremedaille Oranje Nassau aan; L A I Bogaartz te Leiderdorp, lo gopedist aan scholen voor buitenge woon onderwijs te Leiden, H Ange- nent, president kerkvoogd van de her vormde gemeente te Woubrugge, 'N en Hollander, gemeenteraadslid van Ter Aar, Mej G E Boelens, oud onder wijzeres bij het bijzonder gewoon la ger onderwijs te Oude Wetering, W F H Karstens, commies bij het ministe rie van onderwijs en wetenschappen, wonende te Noordwijk aan Zee, H P J Huijing, adm ambtenaar A eerste klasse bij de Verificatie van de Rijks- zee- en Luchtvaartinstrumenten te Voorschoten, L Hermans te Noord wijk, W A Brederode, oud districtsbe stuurslid van de afdeling Leiden van de Unie van Diocesane Kath Bonden van Bejaarden en Gepensioneerden in Nederland, wonende te Noordwijk, Mej M Rikken, directrice van Huize Emmaus te Zoeterwoude, P Vlugt, contactambtenaar bij het bureau Lan delijk Contact in Zuid Holland van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, wonende te Leiderdorp, M J Nvan der Weijden te Ter Aar. Zilveren eremedaille Oranje Nassau; L Zwanenburg, te Leiden smid bij Jan de Nie en Zn. te Leiden, Me vrouw M A ABochove-Bulk, oud-or- ganiste van de Ned Protestantenbond te Woubrugge, F Vink, beheerder van de prov commandopost civiele verde diging, annex prov commandopost BB te Noordwijk (gepensioneerd), Serg- Maj van speciale diensten inlichtings dienst S R Bakker te Katwijk (met de zwaarden), Adj onderoff. administra teur D N C van Beijeren, van het dienstvak der mil administratie, te Woubrugge (met de zwaarden), Adj onderoff J P T de Boer, van de Kon luchtmacht, te Valkenburg (met de zwaarden), Serg mej W Moraal, van de Kon Luchtmacht, te Leiderdorp (met de zwaarden), J A Kneefel, adj commies A bij de Verifacatie van de Rijkszee- en Luchtvaartinstrumenten, te Noordwijkerhout, J Looij te Ben thuizen, voorheen voorman op het landbouwbedrijf van A Avan der Maas, P Kantebeen te Leiden, opzich ter B bij de Rijksgebouwendienst, J Algera, chef verkoper bij Tissing Wo ninginrichting BV te Lisse, J van Duijvenbode, te Katwijk aan Zee, chef nettenmakerij bij BV Rederij en Han del Maatschappij voorheen C den Duik te Katwijk, L van Duijn, te Kat wijk aan Zee, chef nettenmakerij bij BV Rederij en Handel Maatschappij voorheen C den Duik te Katwijk, L van Duijn, te Katwijk aan Zee, be drijfsleider bij BV Rederij en Handel Maatschappij voorheen C. den Duik te Katwijk, Mevr H Plug-Bruinma, pen- ningmeesteresse van de Chr Vrouwen ver te Noordwijk, C Zwanenburg, fo tograaf bij het rijksmuseum voor Vol kenkunde te Leiden, Mevr N Heenk- Bergshoeff, presidente van de vereni ging EHBO, afdeling Leimuiden-Rijn- saterwoude, wonende te Leimuiden. Bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje NassauA Klein- hout, gasfitter bij de gemeentebedrij ven te Katwijk (gepensioneerd). II M Gijbeis te Voorschoten, hoofdschrijver bij het ministerie van Landbouw en Visserij, C van der Meij te Rijnsburg, werkzaam bij het bloemkwekersbe- drijf van de fa. C Paauw en Zn. 'Dat gemeentebestuur moet dan wel een aktief en daadkrachtig college zijn, en niet een in de eerste plaats stabiel college, zoals de VVD wil'. In die lijn ligt ook de wens van de PvdA 'van de herbenoeming van de burge meester beslist geen hamerstuk te ma ken in '76'. Burgemeester Vis 'krijgt nog een jaar de kans om aan de door de Raad in 1971 gestelde eisén te vol doen'. De PvdA bepleit verder een krachtig gewest enerzijds, en recht streeks gekozen wijkraden anderzijds voor de overheidstaken die nu te groot of te klein zijn. 'De huidige be stuurlijke indeling in Nederland vol doet niet', constateert ook de PvdA. De WD moest het overigens flink ontgelden, en vooral haar standpunt over de financiële toestand van de ge meente. Een stabiel, dus gezapig be stuur zal Leiden alleen maar achter op helpen, aldus de PvdA, die daar tegenover stélde- 'Niet de stabiliteit staat voor ons voorop, maar de dyna mische inzet, niet de passieve berus ting in de bestaande achterstanden en financiële tekorten, maar het aktief bepleiten van de Leidse zaak bij deze regering, die duidelijk heeft uitge sproken meer oog te hebben voor de problemen van de oude steden'. De PvdA verwacht nogal wat van Den Haag. Maar als dat niet waargemaakt wordt? 'Ja, de PSP schijnt gesteld te hebben dat het college dan moet op stappen, maar daar hebben we in ons overleg nog nooit over géspro ken. Het zal wel meer een frase voor hun ach terban zijn'. Dan het welzijn. De PvdA sloot zich aan bij de 'vernietigende kritiek van de KVP op het welzijnsbeleid van dit college'. Een onaanvaardbare situatie in deze stad. waar de PvdA via een meerjarenplan voor welzijnsbevorde ring iets aan wil doen. Ook een aktie werkgelegenheidsbeleid, afgestemd op de Leidse vraag, werd in dit verband genoemd. Het woningbeleid moet de 'onevenwichtige samenstelling van de Leidse bevolking' helpen te vörminde- ren, onder meer door een aktief reno vatie- en rehabilitatiebeleid. Wat het verkeer betreft, 'de lijn-Kret moet duidelijk doorbroken worden'. Dat be tekent voorrang voor fiets, voetgan ger, bus en taxi boven de particuliere auto, voorbeeld: een sneltramverbin ding met Den Haag en de kust. Wethouders Maar de politieke en de gespannen verwachtingen voor 29 mei, bleven niet buiten beschouwing. In PvdA kring lijkt het linkse programcollege haast wel een voldongen féit. Wie er dan wethouders zullen worden, daar kon men nog niets over zeggen, behal ve 'dat er voldoende bekwame kandi daten zijn'. Wel (bijna) een feit is dat Leiden althans de eerste een, twee jaar van de nieuwe raadsperiode met een vijftal wethouders in plaats van zes zal werken. Maar dat ligt aan de inkrimping van de raad. Heel duis ter is nog wat er zal gebeuren als de PvdA, PSP, PPR en D'66 nu eens geen meerderheid zouden halen, ook niet met de CPN, als die zou willen. Er moet dan volgéns het PAK ak koord onderhandeld worden met indi viduen of groepen op basis van het program. Opvallend vriendelijk was de PvdA tegenover het CDA. 'Wij ken nen het programma nog niet hele maal, ik wil daar nu niets over zeg gen', aldus Leo Meijer. De wat zelfverzekerde toon van de PvdA klonk ook door bij het hete hangijzer der financiën. 'Tegen goed kope rechtse kritiek over onuitvoer baarheid van ons programma stellen wij een zo exact mogelijke becijfering van alle posten, wat uniek is in de nederlandse gemeentepolitiek. Ook het programma zélf wordt niet licht opgevat. 'Een doortimmerd stuk, waarvoor we advies gevraagd hebben aan 150 organisaties, die we na de verkiezingen weer zullen uitnodigen'. En nu maar wachten of het zelfver trouwen van de PvdA niet beschaamd wordt, bij de verkiezingen, en daarna. 'Uitvoering van dit programma mag geen routinezaak worden'. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De patiënten van de met sluiting bedreigde longkli niek van het Rotterdams zeehos pitium hebben gistermorgen ge demonstreerd tegen het op korte termijn staken van de behande ling in deze kliniek. De actie werd ondersteund door het om- budsteam Katwijk en een voor de belangen van de gedupeerde pa tiënten opkomende groep uit Am sterdam Aanwezig was ook de ombudsman van de VARA Hans Ouwerkerk. De demonstranten, die pamfletten verspreidden waarin gepleit werd voor het eventueel sluiten van de kli niek pas nadat er voor de patiënten een goede opvangmogelijkheid gescha pen is. hadden zich aangesloten bij het muziekcorps, dat zijn jaarlijkse aubade bracht aan de patiënten van het zeehospitium. Na de demonstratie begaf men zich naar het longpavil joen, waar enkele liederen gezongen werden, gericht tegen het beleid van de directeur van het zeehospitium, de heer Deelman. Het gesprek dat enkele vertegenwoordigers van het ambuds- team Katwijk met de heer Deelman hadden willen hebben, kon gisteroch tend wegens de afwezigheid van de di recteur niet doorgaan. In dat gesprek, waarvan men hoopt dat het in de ko mende dagen alsnog zal plaatshebben, had men van de heer Deelman de be reidverklaring willen hebben alles in het werk te stellen om de kliniek voorlopig nog niet te sluiten en nog weer eens te onderzoeken of niet via medewerking van het academisch zie- kendhuls in Leiden de behandeling in Katwijk kan worden voortgezet Het zelfde verzoek is te vinden in de brief die het ombudsteam eergisteren heeft verzonden aan staatssecretaris Hen driks, die zaterdagavond in Brandpunt heeft toegezegd zich persoonlijk met de zaak te zullen bezighouden. Een ander voornemen van het ombudsteam is het ontketenen van een solidariteits actie. Lijsten om het gevoel van soli dariteit met de patiënten door middel van een handtekening te bekrachtigen zijn verkrijgbaar bij de contactperso nen van het ombudsteam, R. de la Haye, G. Helder, en D. en B. van der Perk. ALPHEN Donderdagavond 2 mei om 8 uur komt de Leidse eersteklas ser R.V.S. een voetbalwedstrijd spelen tegen A.R.C.1 in het sportpark De Bijlen. De Alphenaren speelden vori ge week tegen het in dezelfde klas als U.V.S. uitkomende Gouda 1 een voor treffelijke wedstrijd en verloren met slechts 2-1. Ook donderdagavond mag weer een boeiende lichtwedstrijd wor den verwacht. ALPHEN Op uitnodiging van het Hervormd Verband op Geref. Grond slag spreekt donderdagavond 2 mei om 7.30 uur in gebouw Nabij ds. W. Vroegindeweij te Eemmes. WARMOND Vrijdagavond hield de VVD afd. Warmond-Oegstgeest een oprichtingsavond voor de totstandko ming van een afdeling Warmond. De opkomst was zeker groot te noemen. H. L. de Vries voorzitter, Mevr. T. van Praag-Taconis secretaresse, Mevr H. S. Hajonides-van der Meulen pen- niinigmeesteresse, J. M. Corijn lid, Mevr M. Leverland-Donker lid, P. L. Galjairt lid. VOORSCHOTEN Voorschoten kreeg zaterdagmorgen bezoek van twee boten vol met vikingen. Zij kwa men via de Vliet in de sloot bij het nieuwe troep- en botenhuis van de zeeverkennersgroep 'Leif Ericson'. Het opperhoofd overhandigde wethou der T. C. Esselaar een sleutel waar mee een oude koffer kon worden geo pend en de wethouder de kans kreeg om de officiële opening van het com plex te verrichten. WOUBRUGGE Ter gelegenheid van het feit, dat het Gemeentemu seum aan de Dokter Lothlaan op 4 mei officieel wordt heropend, wordt een expositie gehouden tot 12 mei van schilderijen van Ien Bochove, als mede van beeldhouwwerken van Huub van der Steen. Huub van der Steen, eigenlijk domicilie hebbend in Den Haag trekt zich regelmatig terug in zijn landhuisje midden in de Vrouwgeestpolder om inspiratie op te doen. Hij leeft zijn ideeën uit dn hout van diverse soorten, waarbij zijn ge liefkoosde onderwerpen historische fi guren zijn. Ien Bochhove exposeert een 15-tal doeken, die voornamelijk betrekking hebben op landschappen uit de omgeving van Woubrugge en enkele portretten. SASSENHEIM Op dinsdag 7 mei houdt de Vereniging van Postzegel- verzamelaairs 'Sassenheim' haar jaar lijkse kienavond bij 'Cees Ineke', aanvang 8 uur. SASSENHEIM Uitslag van de wed vlucht met oude duiven vanaf Duffel door Postduivenvereniging 'De Blauw- band', op zaterdag 27 apriL In con cours 474. Gelost om 8.50 u met N.O. wind. Korte afstand. Uitslag, Gebr Kruik 1, 42,54,106,110, (taart gewon nen), Gebr v d Krogt 2, 6,7,9,17,22,31,38,44, B. v d Kraan 3, 27 48, 97, 113, G. v d Luit 4, 8, 41, N. D. Zwaan 5, 12, 15, 16, 25, 66, 77, 85. 88. 91, 102, Ph. Woltering 10. LISSE De reinigingsrechten in Lisse zijn verhoogd tot 9,- per kwar taal per perceel voor het éénmaal per week ophalen van plasticzakken tot maximaal 4 eenheden, van 5-8 eenhe den bedraagt dit 27, per kwartaal cn voor 9-12 eenheden 45,. LISSE De adjudant van de groep Rijkspolitie fe Lisse, de heer G W Verbeek is bevorderd tot officier 1 ste klasse (kapitein). LISSE In verband met de inge bruikneming van het nieuwe winkel centrum in de Poelpolder zal het post agentschap van 6 t.m, 8 mei gesloten zijn. Met ingang van 9 mei kan het publiek voor het afwikkelen van post-, giro- en spaarbankzaken terecht in de Supermarkt van de fa. Hogenboom aan de Vivaldiistraat. HAZERSWOUDE In verband met de rekonstruktiewerkzaamheden aan de Rijndijk zal het noodzakelijk zijn het Frederik van Eedenplein en de Da Costasingel voor de periode van 6 tot en met 10 mei of zoveel korter of langer de werkzaamheden zullen duren voor alle verkeer te sluiten. Dit houdt dn dat men in genoemde periode de wijk 'Rhijnenburch' alleen kan inrijden via de Potgieterlaan. Voor het verkeer uit de richtingen Alphen aan den Rijn en Ledden bete kent dit dat men bij het kruispunt Rijndijk-Gemeneweg de Gemeneweg zal moeten oprijden om vervolgens via de Potgieterlaan de wijk te kun nen bereiken. Voor het verkeer uit Gouda-Rotterdam, via Hazerswoude dorp, houdt een en ander in dat men na het passeren van de spoorwegover gang op de Gemeneweg de eerste straat rechts moet inslaan. VOORHOUT Tijdens de herden king van het 35-jarig bestaan van de Voorhoutse EHBO kreeg mevr Turn hout-Kapel het gouden bondsinsigne opgespeld door de heer Versteege, rayonvoorzitter. Mevr Turnhout is al 35 jaar een deskundig EHBO-ster en ook een vurig propagandiste voor de EHBO. Ook leidde zij tal van jaren de EHBO-jeugd op. Veider werden insig nes uitgereikt aan Mej M Ruigrok voor haar 15-jarig lidmaatschap en aan de heren M. v d Werf en P Lan- geveld, die de EHBO al 30 jaar trouw dienen. Tijdens deze herdenking werd ook nog aan 19 geslaagden voor het EHBO-examen een diploma uitgereikt. NIEUWKOOP Gedurende mei en juni zal in de koffiebar van T>e Pas sage' een bijzondere expositie van het schilderwerk van de jonge kunstena ressen Edith Gloerich uit Baarn en Gerda Latuasahi uit Wassenaar zijn te bezichtigen. De kunstenaressen ont dekten hun gemeenschappelijke inte resse, toen zij elkaar in de verpleging leerden kennen, waar zij ook nu nog werkzaam zijn. OEGSTGEEST LEIDEN De Oegstgeester politie heeft in samenwerking met de gemeentepolitie Lelden en de recherchegroep van de Rijkspolitie Den Haag een groep van acht Leidenaars aangehouden, die betrokken zijn geweest bij een inbraak bij de fa. Roest aan de Langevoort. In de nacht van 21 april werd hier voor 30.000 aan radio's, kleurentelevisies, stereo- en foto-apparatuur gestolen. Enkele dagen later vond de eerste arrestatie plaats, waarna nog zeven personen werden aangehouden. De helft van de buit is reeds achterhaald, maar het onderzoek wordt nog voortgezet omdat de politie nog meer arrestaties ver wacht, waarbij men tevens het resterende gedeelte van de bult hoopt terug te vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3