Euromarkt te weinig consumenten markt EEG zal consument op goedkoop vlees wijzen KNSM goed op koers ondanks problemen piukjePuur Kosten en baten technologische vernieuwing: wankel evenwicht Ons prijsbeleid zou strakker kunnen OpelKadett: U gaat van hem houden Geurtje Puur Melkproduktie steeg 5 pet 'Onroerend-goed belasting last op ondernemingen' I vanaf f 8.694,- j Bouw van winkels in 'wei' voorkomen Harde opstelling tegen reorganisatie vleeswarenindustrie Vlagdiscriminatie en valutamoeilijkheden NKV kritiseert dr. Zijlstra Plan van VS voor hulp derde wereld DOW JONES INDEX New York goed prijshoudend Puur Lekker Voortrekker Wetenschap en techniek ROUW/KWAiRITET' WOENSDAG 1 ME.1 1974 MN ANCIEN 01, ECONOMIE 115 DRL17 (ADVERTENTIE) Maatregelen voor wegwerken vleesberg Van een bijzondere medewerker De nu "vijftien jaar oude Europese gemeenschap beoogt onder meer één gemeenschappelijke goederenmarkt tot stand te brengen. De lidstaten namen daartoe vergaande verplichtingen op zich, waar onder algehele afbraak van douanerechten en andere handels belemmeringen in het onderling verkeer. De Franse Peugeot-fabrieken hebben nogal succes met hun 504, en dat zo wel in Nederland als in België. Tot 16 april van dit jaar kostte de wagen (eenvoudige uitvoering) in Nederland, ongeveer 11.500 gulden. In België was dat (en is dat nu nog) bijna 130.000 Belgische franks (catalogusprijs), maar feitelijk, gezien de vrijwel alge meen toegepaste korting van 5 pro cent, ongeveer 123.500 B.frs. Alles ex- lusief BTW. Het bedrijfsleven kon zich zo gaan richten op die ene grote markt en maakte daarvan gretig gebruik. De onderlinge handel nam enorm toe. maar vele prijzen bleven in de ver- schillende lidstaten delen van die ene markt sterk uiteenlopen. De marktpolitiek van het bedrijfsle ven bleef goeddeels nationaal bepaald. Men tracht het onderste uit de natio nale kannetjes te halen. Vanuit het bedrijfsleven gezien. begrijpelijk, maar vanuit het gezichtspunt van na tionale en Europese overheden beden kelijk. De regels voor het vrije goe derenverkeer beogen immers niet al leen het openen van nieuwe mogelijk heden voor het bedrijfsleven. Ze rich ten zich evenzeer op het scheppen van de ene markt voor de consument die, waar hij zich ook in die markt be vindt, de produkten tegen gelijke of redelijk vergelijkbare prijzen moet kunnen betrekken. Het Hof van justi tie heeft dit zeer goed begrepen en reeds een aantal middelen veroor deeld, die werden of worden gebruikt om de nationale deelmarkten van el kaar af te schermen en zo de prijzen hoog te houden. Vinden we deze zorg voor een inte grale gemeenschappelijke markt en het doorgeven van de voordelen daar van aan de consument ook terug in het prijsbeleid van de Nederlandse regering? Men zou het in deze tijd van inflatie verwachten, maar wij vre zen het tegendeel te moeten conclude ren uit een voorbeeld waarmee wij dezer dagen in aanraking kwamen. We nemen aan, dat dit slechts één voorbeeld, uit vele is. We vermelden het, niet om de erbij betrokken fir ma's te treffen, maar om het prijsbe leid van de Nederlandse regering on der de loep te nemen. Voor een prijsvergelijking kan wor den uitgegaan van de middenkoers van de officiële wisselkoersen: recen telijk 14.58 B.frs. voor één gulden. Op basis van deze koers voor de frank belangrijk gunstiger dén die welke op de vrije markt moet worden betaald was de wagen in Nederland maar even ruim 2500 gulden (of ruim 44.000 B.frs) duurder dan in België. Als wij mogen aannemen, dat de dis- tributiekosten in Nederland niet we zenlijk verschillen met die in België, en dat de transportkosten naar Neder land maar weinig hoger zijn dan die naar België, betekent dit dat de Fran se fabriek tot 16 april jl. voor een in Nederland verkochte wagen een na venant hoger bedrag opstreek dan voor een wagen die in België op de markt werd gebracht. Bij zulk een stand van zaken zoiL-men verwachten, dat onze prijsbeheersers, wanneer Peugeot een verzoek om prijsverhoging indient, zich zullen herinneren dat ons land deel uit maakt van een gemeenschappelijke markt, die niet alleen .de producent, maar ook de consument wil dienen. En dat zij zich op het standpunt stel len, dat wanneer produktie- en dis- tributiekosten oplopen dit eerst wel eens mag werden opgevangen op die plaatsen in de gemeenschappelijke markt, waar- de wagen nog voor een zoveel lagere prijs wordt aangeboden. Niets schijnt echter minder waar. .In Nederland werd nog eens een prijs verhoging in de wacht gesleept van zo'n 400 gulden, terwijl men in België nog niet verder is dan geruchten, dat er een verhoging in de lucht zit. Ra, ra. wie voert in Nederland het prijs beleid? Misschien zou de verantwoor delijke minister hierover nog eens kunnen nadenken of laten nadenken. Dan krijgt hij wellicht een verhaal om de verleende toestemming te rechtvaardigen en wordt hem vermoe delijk zelfs voorgehouden, dat een krasser prijsbeleid in strijd zou ko men met het EEG-verdrag. Maar alle verhalen zullen één groot gat bevat ten, waardoor de consument uit het gezicht kon verdwijnen. Het zullen verhalen zijn, diie de Euromarkt als een producentonmarkt beschouwen en over het hoofd zien, dat deze wel de gelijk cok een gemeenschappelijke consumentenmarkt beoogt te zijn. Consument en gemeenschap zouden er beide mee gediend zijn, ils eindelijk eens alle consequenties hieruit zouden worden getrokken. Ook door onze ei gen prijsbeheersers. (ADVERTENTIE) De Peugeot 504 die in Nederland zeker 2500 gulden duurder is dan in België. RIJSWYK In het melkprijsjaar 1973-74 heeft de Nederlandse melk produktie 9.440.000 ton bedragen, 5 procent meer dan in h.t voorgaande jaar. Daarvan werd 8.980.000 ton aan de zuivelfabrieken afgeleverd, een toe neming van 450.000 ton. Die afleve ring lag 60.000 ton of 0,7 procent ho ger dan in het voorjaar 1973 geraamd was. Volgens het Produktschap voor Zui vel, dat deze cijfers bekendmaakt, kwam dat helemaal doordat ook de toeneming van het aantal koeien bo ven de raming kwam: niet 3 maar bij na 7 procent. Die sterke toeneming van de koeienbevolking, zélf in Ne derland nog niet eerder voorgekomen, ziet het produktschap ajs een gevólg van de .structurele veranderingen in onze melkveehouderij: de snelle op komst van de ligboxenstallen en van de diepkoeltanks, en ook de snelle ontwikkeling van de teelt van snij- mais voor voederdoeleinden. ARNHEM 'De gemeentelijke uit voering van de nieuwe onroerend- goedbelasting bedreigt de burgerij in het algemeen, maar het bedrijfsleven in het bijzonder. Bedrijfspanden vie len buiten de personele belasting, zij vallen nu wel onder de nieuwe onroe- rend-goedbelasting*.. Dit schrijft de Kamer van Koophandel voor Midden- Nederland in haar maandelijkse infor matie bulletin. De nieuwe belasting moet in de plaats komen van de tot nu toe bestaande grond-, straat- en rióolbelasting en personele belasting. Sommige gemeen tebesturen hebben bepaald, dat de nieuwe belasting het eerste jaar niet meer mag opbrengen dan de vier ou de belastingen samen, zoals ook de opzet van de onroerend-goedbelasting is. Andere gemeenten zijn volgens de Arnhemse kamer van koophandel dui delijk op uit de nieuwe belasting aan zienlijk meer te laten opbrengen. 'Zij proberen duidelijk uit de nieuwe be lasting een slaatje te slaan'. ^^incl.BTW en ex General Motor» Continental I 1K6 I ifliOCi OPEL I showrooms: Overtoom 197-tcl. 182525/126797 I Sloterweg 1337 - tel. 175819^ Middenweg 109-113 - tel. 93237? Mceuwenlaan 116 - tel. 361153 Showrooms donderdagsavonds en raterdags geopend kaaaBaaB»"'' Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG De regering en de Tweede Kamer zijn het erover eens, dat winkelvestigingen in de groene wei of aan de rand van de bebouwde kom (perifere vestigingen) zoveel mo gelijk moeten worden geweerd. Minis ter Gruyters (Ruimtelijke .Ordening) zei maandag in een commissievergade ring van de Tweede Kamer desnoods een stukje noodwetgeving in het le ven te zullen roepen om aan dit pro bleem, dat de plaatselijke midden stand veel schade berokkend, een eind te zullen maken. Overigens wil hij eerst de besprekingen met de provin cies afwachten welke mogelijke moge lijkheden hen ten dienste staan. Minister Gruyters was het niet eens met de motie van het Kamerlid Gie bels (PvdA) waarin wordt gevraagd, perifere vestigingen in principe onmo gelijk te maken. 'Ondernemers gaan zich niet zomaar in de.groene wei vestigen. ,Daarmoe zijn economische belangen gemoeid, die ik niet bijvoor baat verdacht wil maken', aldus de minister. Overigens was hij met de geest van de motie wel eens. UTRECHT De AVG, de voedings bond van het NKV, zal zich voorlopig verzetten tegen reorganisaties in de vleeswarenindustrie. De bond wil dat er eerst een landelijk structuuronder zoek wordt uitgevoerd. In een verkla ring zegt de AVG. dat het dagelijks bestuur tot deze harde stellingname heeft besloten ha raadpleging van de vertrouwensmensen uit de betrokken bedrijfstak. De AVG volgt voor de vleeswarenin dustrie eenzelfde koers als de samen werkende voedingsbonden onlangs hebben uitgestippeld voor de brood bakkerijen, waar medewerking en re- organisatiess en samenvoeging van be drijven ook is gekoppeld aan de uit komsten van een landelijk onderzoek. Verschillende vleeswarenondernemin- gen hebben verschuivingen eh beper kingen in hun produktie aangekon digd. Een telkens terugkerend argu ment daarbij is volgens de bond de overcapaciteit in deze bedrijfstak. De AVG constateert dat de overcapaciteit onder meer een gevolg is'van investe ringen waarop (le werknemers geen invloed hebben gehad. Bovendien meent hij, dat de bedrijven daarbij te veel langs elkaar heen hebben ge werkt. De AVG noemt het moeilijk te verteren, 'dat dit ongecontroleerde on- dernemershandelen wordt afgewentpld op de werknemers' LUXEMBURC - De EEG /.al de Europese consument proberen duidelijk te maken dat de rundvlees prijzen aanzienlijk zijn gedaald en dat vlees niet meer zo duur is als het was. Verder zal aan scholen, sociale instellingen e.d. vlees tegen verlaagde prijzen ter beschikking worden gesteld. Deze maatregelen heeft de Europese Commissie genomen om de rundvlees- en pluimveeberg weg te werken. De maatregelen werden bekendgemaakt door landbouwcommissaris ir. Pierre Lar- dinois. Europa ait met grote voorraden rund vlees, pluimvee en varkensvlees. Per 1 mei wordt de voorraad rundvlees ge raamd op 70.000 ton en de voorraad kippen op 40.000 ton. De produc:nten- prijzen zijn sterk gedaald (voor var kensvlees b.v. met 20 tot 30 procent vergeleken met vorig jaar an de herfst), maar desondanks neemt de consumptie niet toe en blijven de voorraden stijgen. De Europese consument zal echter ook veel prijsbewuster moeten wor den. Nog te vaak gebeurt het dat de verlaagde produktieprijzen niet door werken in de consumentenprijzen en de Europese rundvleesconsument zal dan ook op zoek moeten gaan naar die slagers die de verlaagde prijzen werkelijk doorgeven aan de klant. Om de Europese rundvleesmarkt meer in evenwicht te brengen zijn nog en kele maatregelen ter tafel gekomen. Een van de belangrijkste is die voor bevroren vlees. Importeurs van dit vlees zullen voor hun importen slechts dan toestemming krijgen als ze tegelijkertijd eenzelfde hoeveelheid als ze van plan zijn in te voeren, af nemen bij de Europese interventiebu reaus waar het teveel aan vlees zich bevindt Ir. Lardinois wil het kippenoverschot in de Gemeenschap wegwerken via een verbetering van de exportrestitu tie die twee maanden geldt. Die resti tutie wordt verhoogd tot twaalf reken- eenheden per 100 kg. Om de situatie op do varkensvleesmarkt te verbete ren laat de Commissie de exportresti tuties die er voor dit vlees zijn, be staan. Ook stelt ze aanvullende heffin gen in voor dit vlees als het beneden de sluitprijs op de EEG-markt wordt aangeboden. AMSTERDAM De KNSM is op koers ondanks het feit, dat in 3973 verschillende bakens zijn verzet en de schepen moesten la veren tussen de gevolgen van vlagdiscriminatie enerzijds en de klonf, waarin de dollar was ver zeild anderzijds. Aldus schrijft de raad van bestuur van de KNSM Group in het jaarver slag 1973. Omfrent de dit jaar te be halen resultaten onthoudt het bestuur zich van een uitspraak. Wel wordt medegedeeld, dat gedurende de eerste maanden van het lopende boekjaar het vervoersvolume in de door de maatschappij bevaren trafieken bevre digend was en dat de tot nu toe ge- raDporteerde resultaten niet teleur stellen. Met betrekking tot de ontwikkeling van de financiële resultaten was 1973 een bewogen jaar. Uiteindelijk bena derde het exploitatieresultaat evenwel dat over 1972. Het beliep (vóór af schrijvingen) ƒ35.662.000 (36.336.000). Na afschrijvingen kwam het uit op ƒ8.336.000 (8.745.000). Het bedrijfsre sultaat was ƒ11.367.000 (14 542.000) en de nettowinst ƒ9.222.000 (14.696.000). Zoals gemeld, wordt een dividend uitgekeerd van 9 per aan deel van 100. De baten uit deelnemingen toonden een bevredigende vooruitgang. Met name de deelnemingen in de Belgian Fruit Lines en in Transavia droegen hiertoe bij. Hiertegenover stond, dat ter financie ring van de aanzienlijke investeringen gemoeid met de modernisering van de vloot en de uitbreiding van de land- activiteiten, vreemd vermogen moest worden aangetrokken. De post inte rest verscheen daardoor op de verlies- enwinstrekening met per saldo een last van ƒ2.045.000. tegen een bate van ƒ2.371.000 in 1972. Dank zij het gunstige klimaat op de schepenmarkt kon wederom een aanzienlijke boek winst bij verkoop van een aantal economisch verouderde schepen wor den gerealiseerd. De KNSM blijft ondanks de ont wikkelingen op scheepvaartpolitiek gebied (discriminatie) en de monetai re onrust (ontwaarding van de dollar) met monetaire onrust alle daaraan verbonden gevolgen vertrouwen stel len in haar lijnvaartactiviteiten. Zij meent, dat in de door haar bediende vaargebieden de mogelijkheid aanwe- zig is om met lijndiensten redelijke resultaten te behalen mits men aan de eisen van het verkeer gehoor geeft. Het verdere beleid in die sectoren van de transportketen, die met de naam landbeen worden aangeduid, zal in de kemende jaren met nadruk zijn gericht op nationale zowel als interna tionale activiteiten. In dit verband werd de positie in Rotterdam verder UTRECHT Voor het NKV ontleent het jaarverslag van de Nederlandse Bank zijn betekenis vooral aan de twijfels die er door worden opgeroe pen. Ook bankpresident dr. Jelle Zijl stra kent zijn twijfels, maar gaande weg zijn betoog redeneert en schrijft hij ze weg. Zover kon het NKV het evenwel niet brengen, zo blijkt uit 'Ruim Zicht', het officieel orgaan van het NKV. Zo is het NKV er nog helemaal niet zo zeker van dat het opvoeren van de rendementen de alleenzaligmakende remedie is voor de huidige werkloos heid. Het verhogen van de winsten zou onder de huidige omstandigheden wel eens tot nog meer arbeidsbespa: rende investeringen kunnen leiden, met andere woorden tot nog meer werkloosheid. 'Wie of wat garandeert dat de ondernemers hun investerin gen dank zij een hoger rendement op die plaatsen, sectoren en cate gorieën van werkzoekenden zullen richten, waar dat het meest nodig is?', vraagt het NKV. Het wordt een ernstig gemis genoemd dat over deze aspecten in het jaarverslag geen enkel woord te lezen was. Grote twijfel is er bij het NKV voorts gerezen over de aanbeveling van de bankpresident de belastingen en de sociale premies te verlagen. Op het stijgingstemoo van belasting- en pre miedruk zullen wij ons ongetwijfeld moeten beraden, zegt het NKV. Maar in dat beraad zal zorgvuldig gelet moeten worden op de vraag wie daar van de voordelen en wie de lasten zullen moeten dragen. Voor het NKV is het veilig stellen van de minder bevoorrechte groepen nog altijd prioriteit nummer één. Om dat dr. Zijlstra ook dit aspect niet aanroert, kan voor het NKV zijn jaar verslag geen leidraad zijn voor het vakbondsbeleid. versterkt, terwijl de directie positief gestemd is ten aanzien van de ontwik kelingskansen in Amsterdam op stu- wadoorsgeb'ed. NEW YORK (Reuter) De Verénig- de Staten hebben gisteren het plan geopperd, met spoed vier miljard dol lar in te zamleen voor de ontwikke lingslanden die het zwaarst door de internationale economische crisis zijn getroffen. Een Amerikaanse woord voerder, die hiermee voor de dag kwam in de laatste fase van de grondstoffenconferentie van de Vere nigde Naties, wilde niet zeggen, hoe veel zijn land in dit fends zou storten. Arameo zou bevreesd zijn voor nieuw olie-embargo van VS AMMAN Functionarissen van de Arabian-American Oil Co. (Arameo) zouden bevreesd zijn voor een op nieuw invoeren van het olie-embargo jegens de Ver. Staten door Saoedi- Arabië als uiterlijk op 1 juni a.s. geen overeenstemming zal zijn bereikt over een Israëlisch-Syrische troepenschei ding. Dit berichl het in Amman ver schijnende blad Ad Dustour. Een der gelijk nieuw embargo, aldus de func tionarissen van de Arameo. zou desa streuze gevolge., kunnen hebben voor de VS op economisch gebied door de daaruit voortvloeiende stijging van olieprijzen en beperking van de pro duktie. Inritixl. Sporen l'tlll. Obi. Mod* 26 am. 834 64 172.51 78.51 69.76 726 3 29 apr. 835 42 172.08 77.04 69.62 30 apr. 10.980 15.230 1.755 689 652 Aand. O hl. Tol. H. L. 26 apr. 13 250 15 710 1.754 783 565 29 apr. 10.170 14.800 1.751 619 731 30 apr. 836.75 173.20 76.30 69.64 721.2 Koersen >n Montreal 26 '4 29/4 304 Bnvis 1.70 1.65 1 67 D<im Tar Chert 24 24'. 24'-, Huskv 191» 18% 19'» Nat Cas 9'» 9'.-j 9'» Mass Ferguson 17% 17'.. 17% Nal Resources 4 81L 4.83L Shell Canada 17 17 Tot de 'kosten van technologische vernieuwingen behoren niet alleen de zogenaamde neveneffecten op het milieu en de proble- men met betrekking tot grondstoffen en energievoorziening. De technologische ontwikkeling heeft ingrijpende gevolgen voor de werkgelegenheid en voor het functioneren run centrale instellingen in onze samenleving. Voortrekker is een pure,natuur zuivere tabak, met een smaak helemaal van zichzelf. Heeft geen toevoegingen nodig en is niet te vochtig. Daarom trekt-ie licht en brandt-ie makkelijk. Geeft een geur en een smaak die nooit verveelt. Dat waardeert de ware pijproker. 1,60^ Voortrekker .Dit schrijft een commissie van hét Verbond van wetenschappelijke on derzoekers in een discussiestuk voor het VWO-congres over industriële re search, vrijdag en zaterdag in Eindho ven. De commissie stelt dat kosten en baten van de technologische vernieu wing van de afgelopen tientallen ja ren, in een zo wankel evenwicht met elkaar staan, dat een publieke veraht- woording nodig is van het maatschap pelijk nut van voorgenomen ver nieuwingen. Tempo De omvang en het karakter van de werkgelegenheid, alsus het VWO-stuk, worden diepgaand beïnvloed door tempo en aard van de technologische ontwikkeling, en de noodzaak om het geïnvesteerde kapitaal rendabel te ma ken. En de 'onbegrensde kapitaalsbe hoefte die voortvloeit uit omvang en tempo van technologische vernieuwin gen van ondernemingen, vormt een va:i de belangrijkste factoren van de inflatie. Een van de gevolgen hiervan is dat de overheidsu tgaven het kind van de rekening worden'. We kunnen ons. suggereert de congres commissie, gewoon niet veroorloven om de industrie helemaal haar eigen gang te laten gaan. Een heel ander geluid dus, dan waar wij vorige week ons verhaal mee afsloten: de stellige verzekering van prof Rathenau. dat zijn onderzoek niet onder de werking van ten wetenschapsbeleid kon vallen (Prof. Rathenau coördineert het on derzoek bij Philips, waarin jaarlijks een slordige ƒ300 miljoen omgaat.) Nu is de commissie dat gedeeltelijk wel met hem eens. 'Een geleide inno- door drs. Roh Foppema vatie-politiek via een SER-achtig overlegorgaan van overheid, onderne mingen en vakbeweging/consumenten, naar analogie van de loonpolitiek, vormt een twijfelachtig perspectief. (Innovatie is ongeveer hetzelfde als technologische verniewing, maar met wat magische-bijbetekenissen -rf). Maar de VWO-mensen zien wel moge lijkheden om de ontwikkelingen toch in een meer gedemocratiseerde rich ting te sturen. 'Research-werkers in de industrie kunnen, op grond van een zekere voorkennis van de te ver wachten ontwikkelingen, een bijdrage leveren aan de publieke discussie over prioriteiten. De praktische mogelijk heden daartoe zouden worden ver groot wanneer het vei'schaffen van in formatie over wetenschappelijk-tech- nologische ontwikkelingen tot de ta ken zou behoren van een personeels- of laboratoriumraad'. Het klinkt niet erg revolutionair, maar het zou wel degelijk een kleine omwenteling in de industriële zeden en gewoonten zijn, en dat beseft de commissie deksels goed. De onderne mingen, aldus de toelichting, hebben weinig behoefte aan een publieke dis cussie over wat zij wel en niet zullen gaan doen. \n een dergelijke situatie betekent het geven van voorlichting over we- benschappelijk-technische ontwikkelin gen, die bijna altijd de belangen van do onderneming raken, het voor de voeten lopen van de directie'. Van daar de suggestie ofn deze gevoelige taak niet aan kwetsbare eenlingen over te laten, maar in het functiepak ket van personeelsraden onder te brengen. Idee Hier speelt op dc achtergrond een idee van dc BWA/VWO-werkgroep wetenschapsbeleid, dat er een wette lijke bescherming zou moeten komen voor onderzoekers die, uit ovenvegin- ge"n van maatschappelijk belang, gege vens over ontwikkelingen binnen hun bedrijf naar buiten brengen. Dat zou dan moeten gebeuren 'ongeveer op eenzelfde manier als leden van de on dernemingsraad rechtsbescherming ge nieten'. Maar of dat in de'praktijk zou helpen, blijft de vraag. Een tweede aardig idee van de con grescommissie is een rapportage-plicht van ondernemingen over hun onder zoek- en ontwikkelingswerk aan een landelijke adviesraad voor weten schapsbeleid. Die rdad zou bij de coördinatie van het onderzoek op uni versiteiten en hogescholen en in de (semi-) overheidsinstellingen, reke- n ng kunnen houden met wat de in dustrie al doet. Die afstemming vindt nu via persoonlijke contacten in de informele sfeer plaats, en dal 'systeem' biedt ruimte voor verbete ring. Gefeliciteerd Vandaag viert het perscentrum van de Utrechtse universiteit zijn vijfde ver jaardag. Bij die gelegenheid schreef dr. A. van der Meiden, hoofd van de Utrechtse afdeling Voorlichting en public relations, dat de voorlichting over wetenschap en wetenschapsbeoe fening nog niet tot volledige wasdom is gekomen. Elke universiteit zal daaraan meer dan vroeger 'systemati sche en volledige aandacht dienen te besteden'. Dat is een zeer waar woord van Van der Meiden. Maar het mag ook best wel eens gezegd wezen, dat het perscentrum van de Utrechtse universiteit op dit punt een 'lichtend voorbeeld is. Gefeliciteerd. AC F Industries Arren Allied Chemical Alum Cn of Am American Brands Can Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Rchfield Bendlx Bethl Steel Boeing Burlington Ind. 45 12'. 4# 44 43% 12*. 49% 49% 35% 35% 23% 28% 23 23% 21% 21% 45% 43% 8 I 23' 23% 47 47% 3% 3% Can l'acafic Ry Celanese Chase Manhattan Chessie System Chrysler Cities Service Colgate Palmohve Colt Industries Communw Edison Cons Edison Cont. Can Com Oil Curtiss Wright Curtiss W rig hi A Darl Ind Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (EI) Eastman Kodak First Nat Cjty Admiral Corp Aliengheny po» S Akzuna Am Standard Amsted Ind. .7% 17% 18% 37% 611 60% 50'.I) 42%b Can Breweries Cetiu t'hadbuurn Goib Chase Select Fd Columbia Gas Comlnco Cont. Telephone Gen Electric Gen Foods Gén Motors Gen Publ Uni Gen Tèl Tel Getty Oil Gilette Gimbel Brothers Goodyear I and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Insitco Int Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Teï Tel Kennecott Copper Kraft. Co Ling Lemco Voug Litton Ind. Lockheed Aircraft Marcor May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Regist Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. Kansas City Ind Kansas Power KI.M Kroger Madison Fund 49% 49% 22 23% 52 51 24% 24% 4X 48% 15% 15% 22% 127'» 127% 35% 34% 23% 23V. 25V, !1%« 21% 17% 17% 8 224% 227". 25'; 25% 32 33 47 21% 21% 18% 18% 19% 19% 39% 39% 45% 45% 9% 9% 8% 8% 4% 23%' 23'. 18% 16% 22% 24 16% 16% 43% I2%e* 35% 35% 38% 36 13 15% 13% 13% 34% 33V. 13% 13% 13% 14 98%b 98%b 33 33 38% 38'-, 18.00 18.00 1» 18% 26% 63'» 62% 16% 16 r\. 12% Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Peir Procter Garni RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studehaker Worlh Sun Oil 23", 23 42 42% 32% 32% 80% 81'% 49% 50% 15% 15«rx 31% 31% 40 40 39 39 28% 28% 80% 86% 77 77% 31% 31% 42 41% Texas Gulf 27% Texas Inst. 1U2% Transamerlca 8% Unilever 41% Union Carbide i8%ex Uni Royal 8% United Aircraft 28% United Brands 7% US Steel 43% West Union Tel 12% 12% Wesllnghou.se El. 18%iS%ex Woolworlh i«% 17% Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Co Occidontal Petr. Reliance Group Tandy Union Electr. United Corps •United Gas Western Bancoi 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17