Roy Schuiten bevestigt macht Laatste test voor Westduits elftal Geld lenen veilig Ongenaakbare heerser in Olympia's Ronde Vitesse voor jaar uit de zorgen Perurena leidt in Spaanse ronde Kinheim klopt ook Storks Boiten ook naar huis Rotterdam huldigt kampioenen Petros jan geeft op Weer verlies van Manchester United Enith Brighita evenaart record Weer of geen weer: 1 l-mOUiW/KWARlbl WOh 1 ivi4 11.., iKiLlS/Hlft I OSS (ANP) Roy Schuiten heeft de laatste twijfels weggenomen. J De aarzeling die eigenlijk nog voornamelijk bij hemzelf bestond of hij werkelijk de ongenaakbare heerser in Olympia's ronde is. Dat is dinsdagmiddag overduidelijk gebleken in de tijdrit over 26 km in Oss. Schuiten was veruit het snelst, gebruikte bijna een minuut min der dan ploeggenoot Aad van den Hoek (tweede) en won, 15 secon- I den tijdsvergoeding meegerekend weer anderhalve minuut op Ad Dekkers, die tweede in het algemeen klassement bleef. Aad van den Hoek sprong naar de derde plaats, op zes minuten van Schuiten. De sprong van Van den Hoek telde minder dan de manier waarop Schui ten zich in de afgelopan week als weg renner heeft gemanifesteerd. Hij heeft in deze ronde kwaliteiten ge toond die die van Fedor den Hertog in zijn beste tijd benaderden. Schui ten heeft echter het voordeel een veel evenwichtiger coureur te zijn, een man die daarom bij de komende we reldkampioenschappen een plaats be hoort te krijgen in zowel de weg- als de baanploeg. ACHTERVOLGING Schuiten, Nederlands kampioen op de achtervolging, is immers niet alleen een gegadigde voor dit nummer, hij is met Ponsteen op de baan ook hart van de adhtervolgingsploeg. In deze ronde, dinsdag, maar ook al in de ARNHEM (ANP) Met luid applaus van de talrijke Vitesse-supporters heeft de Arnhemse gemeenteraad maandagavond met 22 stemmen voor en 13 stemmen tegen besloten de voetbalclub Vitesse althans voor één jaar uit de financiële zorgen te helpen. Na vrij emotionele debatten besloot de raad de club een extra sub sidie van 123.000 tegeven, enkele tonnen schuld kwijt te schelden en verder onder meer nog de vermake lijkheidsbelasting terug te geven. De tegenstanders opperden vooral fi- nancieel-technische bezwaren. De noodlijdende gemeente Arnhem kan het zich dergelijke uitgaven, niet per mitteren, omdat daar geen behoorlijke dekking tegenover staat. Men vroeg zich bij de oppositie af of Gedeputeer de Staten van Gelderland een derge lijk raadsbesluit zullen accepteren. Loco-burgemeester, mr. J. Hekkelman, gaf toe dat dit een besluit met vraag tekens was. 'Een abnormale situatie vereist nu eenmaal abnormale maatre gelen', zo zei hij. De als raadsvoorzit ter optredende wethouder voegde er aan toe dat het besluit in alle haast moest worden genomen en dat nog gezocht wordt naar een oplossing van de dekkingsproblemen. 'In feite tekent u een blanco cheque', zo hield hij de raadsleden voor. Zou de financiële injectie voor de eer- ste-divisieclub Vitesse niet zijn ge komen, dan had zulks een terugkeer naar amateurstatua van de voetbalclub betekent. TOLEDO (EFE, AFP) De Span jaard Domingo Perurena heeft zijn lei dende positie in het algemeen klasse ment van de Ronde van Spanje ver sterkt. De zesde etappe werd gewon nen door de Belg Eddy Peelman. Tweede werd de Spanjaard Oliva en derde zijn landgenoot Manzaneque in de zelfde tijd als Peelman. De gi9ter verreden zevende etappe eindigde in een overwinning voor Domingo Peru rena. Hoewel hij enige kilometers voor het einde een lekkeband kreeg kon hij toah bij het kopgroepje van vier renners terugkomen en won de eindspurt. Tweede werd de nummer twee in het algemeen klassement, de Belg EitLc Lemain. Algemeen klassement: 1. Perurena 34.01.00, 1. Leman 34.01.38. 3. Maria Lasa 34.02 04 4. Manzaneque r.t., 5. AblUelra 34 02.13, 6. Tor- res z.t., 7. Ocana 34.02.18. 8 Oliva 34 02.23, 9. Dellsle 34.02.24. 10. Agoslinho 34.02.27. 61. Kantens 14 20 27. HAARLEM Het door vele 'aanko pen' versterkte Kinheim is na drie wedstrijden in de eerste klasse B van de honkbalcompetitie nog ongeslagen. Gisteren zegevierde de HCK-formatie met 7-5 over het vorig seizoen uit de hoofdklasse gedegradeerde Haagse Storks. Kinheim had het afgelopen weekeinde reeds de dubbel tegen Wassenaar met 12-0 en 3-6 (in Wasse naar) gewonnen. Eerste klasse A: RCH-Birds 21: Thamen-Vo- lawflck 0—5: ABC-RAP 6—2: UW-Quick 2—4; Biras-RCH 32: Volewtjck-Thamen 86: RA- P-ABC 6—0; Quick -UW 2—7: B: Kinheim- Wassenaar 120; HHC-Celeritas 2—1; SCR- Storks 3—11; Nept.-Stars 87; Storks-SCR 100; Stars-Nept. 73: Wassenaar-Kinheim 38: Celeritas-HHC 4—10: Tweede klasse A: Carihe-Jaski 6—2: HMS-TT Tigers 1—4; TYBB-Spartaan 43: Robur '58-Rooswijk 6 6: B: DSS-VUC 0—5: Hoofddorp-ODIZ 6—5: Lijnden-SC Haarl 0—6: Birds-DVH 2—10: C: Hazenk-Gouda 38: Til burg-HCT1W 113; Holv-PSV 2—4: Schiedam-Laakkw. 5—2: Der de Klasse Ai Geuz. -Oost. F. M. 85. Boskok- ker-FAK 144: Knickerb.-Drachten 7t: Roh. Caps-Watergr. 2—8; B: Forest-Quick 150: Onze Gez.-Kennel. 100; Bloemend - Meteoor 39; Ale. V.-Herons 812: C: ABF- Arrows 50; M eervogels-AMVJ 11—8; Jeka- HFC Haallem 18—0: Nado V-Botlek 5—4: D; NISC-Ducks 13—10; Den Bosch-VHC 14—3: BI. Uons-BSC UTR, 10—6 ;BL Wlngs-Geldorp 2—5. DINSDAG M APRTL Eerste klasse Ai VolewIJcfcers-RCH 38: AB- C-Quick 3—17: Birds-UW 3—1. Bi Kinheim- Storks 75; Nèptunus-Wassenaar 133; Cele- rita-s-Euro Stars 10—ill: SCR-HHC 47: Twee de klasse A: Rooswljk-Carbine 155: Tex Town Tlgers-Robur '58 151; HMS-Spartaan 12—4; Donar Daski-TYBB 32: B: ODIZ-Lljn- den 63: Birds-VUC 54: DSS-SC Haarlem 6—12; DVH-Hoofddorp 3—8: C: HCTIW-Hazen- kamp 18—10: PSV-Tilburg 11—1; Laakkwar- tier-Holy 0—11; Gouda-Schiedam 0—12: Derde klasse B: The Heons-Bloemendaal 68: Alc. Victrix-Kennemerland 812; Quick-Onre Ge zellen 2—24: Vikingen-Foresters 3—14: D: N1SC-VHC 3—5; Den Bosch-BSC Utrecht 17— 7: Geldrop-Black Uons 2—15; Birds United- Black Winga 8—9: Limburgse etappe, heeft Schuiten ge toond de man te zijn om wie ook het viertal kan worden gebouwd voor de ploegentijdrit op de weg. Dat zal jam mer genoeg vermoedelijk niet gebeu ren. In het verleden heeft bonds-weg- coaoh Joop Middelink na wat onpret tige ervaringen met Fedor den Hertog gesteld dat renners die op de baan rijden niet in aanmerking komen voor de weg en omgekeerd. Terugkeren op zijn standpunt ls mis schien voor Middelink niet onmoge lijk, maar Schuiten heeft de ambitie voor de wegploeg niet meer. Jaren heeft hij een plaats begeerd in het kwartet dat Nederland gewoonlijk op niveau vertegenwoordigt, voor hem is die plaats toen nimmer vrijgemaakt. Verwacht moet in ieder geval worden dat Schuiten bij de komende wereld kampioenschappen de baan zal laten prefereren. In de afgelopen winter is een echte vriendsohap gegroeid tussen hem en baancoach Frans Mahn, die hem van zijn plan heeft afgebracht met wielrennen te stoppen. Een man met het karakter van Roy Schuiten zal zijn vriend Mahn zeker niet in de steek laten. KARAKTER Karakter heeft dinsdag in de twee halve ritten van de zesde etappe niet alleen Schuiten getoond. Ook zijn ploeggenoten Jan Aling en Aad van den Hoek, ook geknipt voor een plaats in de ploegentijdrit op de weg. Van den Hoek berustte niet in de voor zijn doen betrekkelijk nederige negende plaats in het algemeen klas sement en steeg via een sterke tijdrit naar de derde positie en naar de top- plaats in het puntenklassement. 'De groene trui, vond Van den Hoek, 'is mooi meegenomen. Maar het is meer een kwestie van toeval dan van be wust strevend Jan Aling voorkwam in de ochtendu ren dat Roy Schuiten in de eerste helft van de dagtaak verlies zou oplo pen. Schuiten maakte met zijn ploeg genoten Van den Hoek, Aling en Sahur deel uit van een eerste groep van 16 man die na een goed half uur tussen startplaats Schijndel en finish- Roy Schuiten, gisteren zeer sterk in Olympia's Ronde, kon het na zijn valpartij in het eerste gedeelte van de etappe, niet alleen af. Achter zijn ploegleiderswagen stayert hij naar de kopgroep. Een actie, die met een waarschuwing werd bestraft. plaats Oss, waar nog 25 kilometer op een aankomstparkoers moesten wor den afgelegd, was ontstaan toen het peloton 'brak'. Bij die 16 renners zat ook Schuiten's grootste concurrent Ad Dekkers. In een van de vele bochten op het parkoers trok de demarrerende Schuiten zijn voorremmen stuk. Hij probeerde te corrigeren, maar het was onmogelijk. Zijn reactie, achter zwaar remmen, had ook een gebroken ach terkabel, een slip en een val tot ge volg. Schuiten leek de op dat moment nog kostbare seconden te verliezen, maar Jan Aling stond onmiddellijk zijn fiets af. Aling verloor daardoor zijn plaats in de kopgroep en 45 se conden. Op geleend materieel was Schuiten snel weer terug en aan het einde van de korte rit over 74 kilome- Vanavond, in Hamburg tegen Zweden HAMBURG (SID. DPA) Het Westduitse A-elftal ondergaat vana: 'vond in he* Volkspark-stadion van Hamburg zijn laatste belangrijke test voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal. Een proefwerk dat ook voor Nederland belangrijk is: de tegenstander van de Duitsers heet Zweden. Beide ploegen komen niet op oor logssterkte in het veld. De Zweedse coach George 'Aby' Ericsson kan niet beschikken over Ralf Edström en Björn Nordqvist, die in Rotter dam met PSV aantreden in de be kerfinale tegen NAC, en zijn West duitse collega Helmut Schön moet zijn middenvelders Overath en Wim- mer missen, die beiden geblesseerd zijn. Voor Schön is dat erger dan voor Ericsson. De Zweedse coach kan Edström en Nordqvist nog aan het werk zetten In de interlands te- Denem arken en Zwitserland (3 8 juni). Wel van de partij is Ove Kindvall, die maandag nog ernstig geblesseerd leek, maar dinsdag nog slechts te kampen had met een te onderdrukken bloeduitstorting. - Voor Zweden is het treffen in Ham burg men verwacht 62.000 toe schouwers intussen uiit statistisch oogpunt-van meer dan normale bete kenis: het is de 500e interlandwed strijd sinds de oprichting van de Zweedse voetbalbond in 1908. Van de tot dusver gespeelde 499 ontmoe tingen werden er 256 gewonnen, 91 gelijkgespeeld en 152 verloren, met als totale doeldjfer 1350-838. De ba lans van coach Ericsson, sinds 1971 in het ambt, is: 28 wedstrijden, 15 gewonnen, zeven maai een gelijkspel en zes keer verloren. Helmut Schön ls al veel langer aan het bewind. Het wordt woensdag in Hamburg, waar West-Duitsland tij dens de w.k. tegen Australië en Oost-Duitsland speelt, zijn 94e wed strijd met de nationale ploeg. Het duel tegen Zweden ls de zestiende oefenwedstrijd voor het belangrijke toernooi. Beide gegevens vormen een schrille tegenstelling met de si tuatie in Nederland, waar de bonds- coaches elkaar de laatste tien jaar opvolgden en nu de functie van su pervisor is gecreëerd, en waar het aantal oefenwedstrijden tot dusver De Griekse doelman Economopoulos voorkomt een Braziliaans doelpunt. Jairzinho (1) en Leivinha (20) kunnen er niets aan ver anderen. Het bleef in Rio de Janeiro 0-0. tot een minimum beperkt ds geble ven. In het Westduitse basiselftal van vanavond staan niet minder dan zes spelers van Bayern München, de club die bij een spannende eind sprint om het landskampioenschap is betrokken en die op 15 mei in Brussel de Europa Cup-finale speelt tegen Atletico Madrid. Sepp Maler staat in Hamburg voor de 50e keer in het doel van het Westduitse elf tal. Afgelopen zaterdag speelde hij zijn 300e wedstrijd voor Bayern München. Maier heeft drie clubgeno ten voor zich in de defensie: Bec- kenbauer. Schwarzenbeck en Breit- ner. Op het middenveld is Günther Netzer weer eens van de partij. Schön is van plan in de voorhoede Erwin Kremers na rust te vervan gen door Jupp Heynckes. De Westduitse selectie is voor de wedstrijd tegen Zweden in een zwaar bewaakt trainingskamp ge weest, .in Malente. Niemand werd er dinsdag toegelaten. Ook een uit vijf man bestaande Nederlandse tv-ploeg, ondanks afspraak niet. Een bewijs hoe buitengewoon serieus de Duit sers deze wedstrijd nemen. De ver wachtingen zijn ook, zeker na de 5-0 tegen Hongarije in Dortmund, zeer hoog gespannen. Ramljak BELGRADO Mladen Ramljak, de Joegoslavische voorstoppër van Feyenoord, is opgenomen in de lijst van veertig spelers, die de voetbal bond van Joegoslavië aan de FIFA heeft opgegeven. Behalve Ramljak staat ook de voor Standard Luik uitkomende Josip Bu- kal op de lijst Het zijn de twee eni ge in het buitenland spelende Joe- goslaviërs, die zijn geselecteerd. Brazilië RIO DE JANEIRO Brazilië, de wereldkampioen voetbal, heeft in het Maracana-stadion in Rio de Ja neiro opnieuw een teleurstelling moeten incasseren in zijn voorberei ding op het wereldkampioenschap in West-DuitsJand. De Brazilianen brachten het in 'n vriendschappe lijk duel tegen Griekenland niet ver der dan een gelijkspel van 0-0. ADVERTENTIE Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Vooralle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan ter bedroeg zijn verlies op Dekkers slechts de 10 seconden die Dekkers als tijdsvergoeding voor de tweede plaats pakte. SAMENWERKING De verloren seconden heroverde Schuiten ruim in de tijdrit, waar hij met redelijk vertrouwen aan was be gonnen. 'Er is', beweerde hij na "het eerste gedeelte van de zesde etappe' 'wel gezegd dat de samenwerking bij onze ploeg niet goed zou zijn, maar nu is toch gebleken dat wij iets voor elkaar over hebben.' Die zekerheid gaf Schuiten vleugels in de tijdrit, die hij in een volmaakte cadans voltooide op een lichte fiets, waarop overigens wegens de gladde wegen niet de lichtst mogelijke wielen waren gemon teerd. Op de triomf van Schuiten valt niets af te dingen. De regen van de och tend had plaats gemaakt voor een aanwakkerende wind, die juist in de late middag toen de sterken over het met moeilijke bochten bezaaide vlak ke en open parkoers moesten, de vlag gen het strakst van de masten trok. Die extra moeilijkheid overwon Schui ten net zo gemakkelijk als de tegen valler uit het matineuze deel van de wielerwerkdag. Onmiddellijk nadat hij op het parkoers in Oss was geslipt, vloog de mare: 'Schuiten is gevallen', door de kopgroep. Jan Raas trok er zijn voordeel uit. Hij vloog weg en werd ondanks een tempoverhoglng in de groep niet meer achterhaald. Die hogere snelheid was voor Schuiten op de fiets van Alipg geen beletsel in de kortste keren weer zijn gezicht voorin te laten zien. Raas echter werd niet meer achterhaald. VERTEKEND Het resultaat van de tijdrit ls enigs zins vertekend door toevalligheden. Tonny Huizen bijvoorbeeld kwam op 'n onverwachte derde plaats uit nadat hij op een flink stuk van het parkoers door een van de officials in staat was gesteld te stayeren. Bert Broeren daarentegen verloor een dure minuut of misschien zélfs meer, doordat hij in een der bochten van het parkoers op een volgwagen vloog. Die auto had niet snel genoeg ruimte gemaakt voor een achter hem komende renner. Broeren miste daardoor een gerecht vaardigde hoge klassering in de tijdrit en een stijging van een paar plaatsen in het algemeen klassement. Een sprongetje dat hem midden in de groep had kunnen brengen van de renners die op afstand van Schuiten in de komende dagen zullen vechten plaatsen in het eindklassemen* van Olympia's ronde. uur, 46 minuten. 52 seconden (met bonifi' tie 3 46.37), 2. Kuys (met bonificatie 3 46.42). 3 Van den Hoek (met bon. 3.46.47) 4. Carbutt (Eng.). 5. Vrank. 6. Van Gerwen. 7 Van Lamoen 3 46 59. 9 Kalis (TsJ 9. Ponsteen 3.47.03, 10. Scheuneman 3.47 03. 11. Albersen. 12. Van Helvoirt. 13. Van Katwijk. 14. Van der Kruys. 15. Smit. 16. Van Hou wingen. 17. Dekkers. 18. Van Dragt, 19. Sint- nicolaas. 20. Parlicek. Zesde ctaape eerste gederttw: 1. Raas 74 km in 1.39.34 (met bon. 1.39.19). 2. Dekkers I.40.02 (met bon. 1.39.52), 3. Van Gerwen (met bon. 1.39 57). 4. Van Katwijk. 5. Van der Kruys. 6. Smit. 7. Van Houweningen. 8 Van den Hoek. 9. Van der Spiegel. 10. Kuys. II. Albersen. 12. Schuiten. 13. Botterhuis. 14. Koot, 15. Schür. 16. Lunenberg 1.40 44. 17. De Boer 1 40 46. 18. Scheuneman. 19. Van Lamoen. 20. Van Trigt. Tweede gedeelte: tijdrit over 26 kilometer: 1 Schuiten 34 minuten. 29 seconden (met boni ficatie 34.14), 2. Van den Hoek 35.24 (met bon. 35.14), 3. Huizen 35.34 (met bon. 35.29), 4. Scheuneman 35.48, 5. Dekkers 35.53, 6 Lenforink 36.00, 7. Pronk 36.02, 8. Van Hou weningen 36.03, 9. Ponsteen 36.09, 10, Osokin (Rusl.) 38.17. 11. Schür 38.22. 12. Porrinl (It) 36 23). 13. Van der Spiegel 36 25. 14. Van Gerwen 36 26. 15. Van Dongen 38 32, 16 Van Katwijk 36.36. 17 Van den Bunder 36.37. 18. Van Helvoirt 36.38. '9. Verwev en Cooremans beiden 36.45. Algemeen Jlassement: 1. Schuiten 20 uur 20 minuten 57 seconden. 2. Dekkers 20 25.05. 3. Van den Hoek 20.26.28. 4. Schür 20.26.48. 5 Van Houweningen z.t. 6. Van Helvoirt 20.7.01. 7. Van Katwijk 20.27.03, 8. Van der Spiegel 20.28.00, 9. Van der Kruys 20.28.04, 10. Smit 20.28.10. 11. Van Gerwen 20.28.48. 12. Koot 20.29.26. 13. Broeren 20.29.41. 14 Lenferink 20.30.49. 15. Aling z.t. 16. Schui tenmaker 20.31.27. 17. Bakker 20.31.57. 18. Pronk 20.32.50. 19. Albersen 20.33.17. 20 Strobbe 20 33 40. Puntenklassement: 1 Van der Hoek 98 punten. 2. Schuiten 92. 3. Smit 87. 4. Van der Kruys en Kuys 79. 6. Van Katwijk 78. 7 Dekkers 78. 8. Van Gerwen 65. 9 Van der Spiegel 58. 10 Raas. Van Hel- volrt en Van Houwelningen 54. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Afgaande op de overweldigende belangstel ling die er voor de wedstrijd FeyenoordFC Twente bestaat, houdt de Rotterdamse politie er ernstig rekening mee, dat wan neer Feyenoord kampioen mocht worden er zich zondag avond naar schatting 50.000 mensen naar de Coolsingel zul len begeven. Om acht uur zullen de kampioenen op het bordes van het stadhuis worden toe gesproken door burgemeester Thomassen. De Feyenoorders zullen er dan al een rondrit door Rotterdam-zuid op hebben zitten. Na de huldiging op het stadhuis keren zij naar het sta dion terug voor een receptie. De politie hoopt dat het enthou siasme van het publiek binnen de grenzen van 't redelijke blijft Vier jaar geleden, toen een menigte van circa 100.000 men sen zich op de Coolsingel verza melde om de Feyenoorders toe te juichen toen zij als eerste Nederlandse dub de Europa Cup voor landskampioenen had den veroverd, werden er nogal wat vernielingen aangebracht. MOSKOU (AP) Viktor Kortsnoj heeft gisteren de finale bereikt van het kandidatentoernooi. Zijn tegen stander, Tigran Petrosjan, heeft zich om gezondheidsredenen terug getrok ken. Het Russische persbureau Tass meldde dat hij in een ziekenhuis was opgenomen. De stand in deze partij was 3-1 in het voordeel van Kortsnoj. Het gaat om vier gewonnen partijen en Kortsnoj was al dichtbij de finale. Kortsnoj zal in de finale uitkomen te gen de winnaar van de andere halve finale. Hierin komen uit oud wereld kampioen Boris Spasky en het jonge Russische talent Anastoly Karpow. De stand in deze partij is 2-1 in het voor deel van Karpow. De winnaar van de finale van het kandidatentoernooi mag de wereldkampioen uitdagen om een gevecht om het wereldkampioen schap. Dat is op dit moment in han den van de Amerikaan Bobby Fischer. RIJEKA (ANP) De onfortuinlijke Sietze Boiten is maandag met de Nederlandse amateurploeg mee naar huis gereisd. Na een laatste inspectie van de KNVB-arts Frits Kessel in het ziekenhuis 'Brace dr. Sobol' van Rij- eka bleek r medisch geen bezwaar tegen het vervoer te zijn. De lange verdediger van Muntendam, voor wie Veendam en FC Groningen belang stelling hadden, liep vrijdag in de wedstrijd tegen West-Duitsland een gebroken been op. Kessel ':Het is een lelijke breuk, die tot het kniegewricht doorloopt. Er zijn gelukkig geen com plicaties opgetreden'. LONDEN (Reuter) Manchester United, inmiddels gedegradeerd, heeft de inhaalwedstrijd tegen Stoke City verloren met 01. Er was hulp inge roepen van politie om een herhaling van de tonelen te voorkomen die zich zaterdag voordeden op het veld van Manchester, toen supporters het veld bestormden en de wedstrijd tegen Manchester City moest worden ge staakt. Er deden zich echter geen noe menswaardige ongeregeldheden voor op het veld van Stoke, waar 27.000 be zoekers John Ritchie in de eerste helft de enige treffer zagen maken. Andere degradant, Norwich Gity, ver loor zijn inhaalwedstrijd in Leicester tegen Leicester City met 03. Inter national Frank Worthiington doelpunt te twee keer. De gisteren gespeelde wedstrijd tussen Arsenal en Qeens Park Ran gers heeft verder een onplezierig eind gehad voor Allan Ball. De internatio nal in het Engelse team brak zijri lin kerbeen en zal daardoor de wedstrij den van het Engelse team tegen Oost- Duitsland, Bulgarije en Joegoslavië missen. Ball die in het nationale team speelde dat in 1966 wereldkampioen werd mist eveneens de wedstrijden om het kampioenschap van Groet- Brittannië tussen Engeland, Schot land, Wales en Noord Ierland. ATLETIEK Tijden* de traditionele openingswedstrijden ln het stadspark van Groningen heeft net b-metsje Bea Wtarda een goede prestatie geleverd bij het speerwerpen met een worp van 42.66 me ter. BIJ de heren won Kraayenhof het hoogspringen met een sprong van 1.93 meter. De 3000 meter won Pleter Vos met een tijd van 8.30,1. ATLETIEK De Amerikaan Steve Pre- fontalne heeft tijdens wedstrijden in Eu gene (VS) de wereldrecords op de 6 mijl en de 10 000 meter dicht benaderd. Pre- fontatne. die vierde op de 5 kilometer werd tijdens de laatste Olympische Spe len, liep de tien kilometer in 27.43.6 en de zes mijl ln 26.51.8. De wereldrecords op deze belde afstanden staan op naam van de Engelsman Dave Bedford resp. 27.30.8 en 26.38,6. BASKETBAL Denemarken en Polen hebben de finale bereikt van het Euro pees dames basketbalkampioenschap. Bij het toernooi won Denemarken met 57—44 van Ierland en Polen met 110—49 van Oostenrijk. TENNIS De Amerikaan Stan Smith heeft in St. Louis (VS) de finale van de blauwe WCT-tenntsgroep gewonnen In de finale versloeg hij de Rus Alex Metreve- 11 6—2. 3—6. 6—2. VOLLEYBAL Blokkeer heeft tijdens een internationaal toernooi twee nederla gen geleden. Er werd met 30 en 31 verloren van Racing Paris en SSF Bonn. De laatste club won de finale van Racing Paris met 32. IJSHOCKEY Ben Canadees team sa mengesteld uit spelers die uitkomen in de World Hockey Association, een profor ganisatie, zal een serie van zes wedstrij den spelen tegen Rusland. Tussen 17 sep tember en 5 oktober zullen zij vier keer in Canada spelen en twee keer m Rus land. AMSTERDAM (ANP) Tijdens nati onale wedstrijden in het Sportfond- senbad in Amsterdam heeft Enith Brighita het nationale record op de 100 meter rugslag voor 25-meterbanen geëvenaard met een tijd van 1.05. Het record stond reeds op haar naam sinds 16 december van het vorige Jaar, toen zij deze tijd realiseerde in het Tsjechische Gottwaldov. Ook de 100 meter vrije slag werd door de IJ- zwemster gewonnen met een tijd van 57,7 seconden. De Obeltbeker, de inzet op de 200 meter vrije slag heren, werd een proo voor IJ-zwemraer Frans Kriger die deze beker na 2.00,6 voor een jaar mee naar huis mocht nemen. De Moeder Triebelsbeker, de wisseltrofee voor de dameswedstrij den, werd gewonnen door VZC Vlaar- dingen met 31,5 punten voor Het U (30) en DWR (15). (ADVERTENTIE) Nat wegdek, slechte bestrating, noodstop- de Michelin zX radiaalband geeft u onder alle omstandigheden een grimmige greep op de weg. Onvoorwaardelijk en altijd! En omdat deze veilige band zo'n lage rolweerstand heeft, rijdt u nog zuiniger ook. Auto's op Michelin radiaals banden verbruiken 6 tot 10% minder brandsto£ Dat is beproefd en bewezen!

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15