Olie uit de Noordzee 'besmeurt' Schotland Arjen van Lunen, leraar, organist en dirigent Leidse bibliotheek is er nog lang niet Filca heropent op slachthuisterrein Veemarkt Leiden Pessimisme over bouw van zwembad Herdenking 4 mei Eerste klap is een golfbaan waard Visserijberichten Aanleg wandelpark dankzij Bols gift TROT W/KWARTET WOENSDAG 1 MEI 1074 BIN NiEMAND REGIO RL14 - Maatschappijen zien kans schoon maar milieubeschermers protesteren ROTTERDAM Op het terrein van het openbaar slachthuis opende slach thuisdirecteur drs. G. J. Nijland het nieuwe gebouw van Filca. groothandel in vlees en vleeswaren. Het slachthuis moet verdwijnen, maar de opening van dit nieuwe bouwwerk ruim een jaar nadat de oude behuizing van Filca door brand was verwoest is minder merkwaardig dan het lijkt: het is geheel uitgevoerd in staalplaten en het is volledig demontabel. Gaat straks zoals de plannen zijn in c|e Spaanse Polder een vleesdistribu tiecentrum open. dan kan het zonder LEIDEN Op de markt ran maandag 2» april werden totaal aangeroerd 2686 dieren, gespecificeerd als volgt: slachtrunderen 1232. graskalveren 1. varkens 111. schapen of lam meren 1204. zuiglammeren 218. Prijsnoteringen slachtvee, slachtrunderen le kwal. van 5.75-6.15 per kg geslacht gewicht, stieren 2e kwal. 550-565. vaarten le kwal. 585-630. vaarzen 2e kwal. 520-570. koeien le kwal. 535-585, koeten 2a kwal. 400-480, koeien 3e kwal. 460-480. worslkoeien 460-475. slacht- varkens extra kwaliteit boren notering, le kwal. 2.55-2.56 per kg. levend gewicht, le kwal. 253-254, 3e kwal. 250-253, slachueugen 225-235. zware varkens 240-250. Gebruiksree schapen 140-200 p st.. lammeren 175-240. fok 1 I 225-275. fok 2 l 325-875. Toelichting slachtrunderen aanvoer groot, handel redelijk, prijzen stabiel, stieren iets minder, varkens ruimer, vlot. stijf, zeugen minder, schapen en lammeren groot. vlug. stijf. oeel moeite worden overgebracht. De heer Nijland memoreerde de moed en het doorzettingsvermogen van di recteur Ph. Catersels en diens echtge note. Een kleindochter van de heer Catersels. Yvonne Ultee, knipte het oranje lint door dat de toegang af sloot. Op de foto van hnks naar rechts: de heer en mevrouw Catersels en drs Nijland in het nieuwe Filca-huis. VOORSCHOTEN Het door B. en W. op korte termijn toegezegde pre advies over de stichting van een zwembad werd door enige raadsleden als overbodig gezien indien niet vast zou staan dat de gemeentelijke finan ciën de bouw en het exploitatietekort van een zwembad zouden kunnen op vangen. Wethouder Iestra deelde de raad mede dat de meerderheid van het college van B. en W. geen ruimte voor een zwembad ziet. Mr. Begeer (WD) meende dat het verstandiger zou zijn alles maar over het zwembad te vergeten. Wethouder Pels (PvdA) bleef echter als eenling binnen het college van B. en W. optimistisch. LEIDEN Maandagmiddag werd tij dens een bijeenkomst in de Turk af scheid genomen van de scheidende be stuursleden van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek 'Reuvens' en van de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek en van de leden van de Raad van Bijstand van 'Reuvens'. De voorzitter van de nieuwe stichting Openbare Bibliotheek Leiden, waarin 'Reuvens' en de R.K. bibliotheek zijn opgegaan, mr. F. G. Kool bedankte met name de scheidende bestuursle den F. Diemer (21 jaar bestuurslid), mevr. J. C. de Jong-Diepeveen (13 jaar bestuurslid), de heer J. C. van Schaik (oud-wethouder en 35 jaar be trokken bij de bibliotheek), ir. J. Wes- tra (7 jaar bestuurslid), de heer F. Langezaal (23 jaar bestuurslid) en tenslotte de heiden Hueber. penning meester van de R.K. Bibliotheek van af 1941 en Teebaal, vanaf 1957 voorzit ter van 'Reuvens'. Aan alle scheiden de bestuursleden werden geschenken aangeboden. Voor mevrouw Teebaal waren er bloemen. Nadat de heer Kool de namen van de nieuwe bestuursleden had genoemd werd het woord gevoerd door de heer W. J. Hariot, direkteur van de nieuwe stichting. Hij releveerde de oprichting in 1910 van 'Reuvens' en de oprich ting in 1947 van de Stichting R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Na een historisch overzicht gegeven te hebben van het Leidse bibliotheekwe zen somde de heer Hariot een lange lijst van wensen op zowel wat betreft verdere decentralisatie van de biblio theekvoorziening door uitbreiding van het aantal filialen als de uitbreiding van het dienstenpakket: bejaarden voorziening, muziekbibliotheek en dis- kotheek. De Leidse bibliotheek voldoet bij lan ge na niet aan de criteria, waaraan de meeste openbare bibliotheken in Ne derland wel voldoen. Door de zeer sterke stijging van de vraag naar uit te lenen boeken, met name ook van de kant van middelbare scholieren, zijn er veel te weinig exemplaren per boektitel in de bibliotheek aanwezig. Bovenaan de verlanglijst staan echter als meest urgente zaken: 1. Nieuw bouw van de hoofdbibliotheek, zodat de samensmelting van de beide biblio theken in de Openbare Bibliotheek Leiden ook daadwerkelijk tot uitdruk king kan worden gebracht; 2. Hiermee verband houdend een aan de tegen woordige eisen aangepaste behuizing voor de Jeugdbibliotheek; 3. Nieuw bouw voor het filiaal Houtkwartier. Verder wil de nieuwe stichting filia len in de Merenwijk en het Mors- kwartier beginnen. Mej. Witteman 40 jaar bij het onderwijs SASSENHEIM Mejuffrouw M. J. Witteman, een bekende figuur in de Sassenheimse onderwijswereld, zal op 10 mei haar 40-jarige jubileum vieren en daarbij tegelijkertijd afscheid ne men van het onderwijs. Haar loop- baaji bij het onderwijs begon mej. Witteman te Lisse aan de Agatha- school, waar zij twee jaar als kweek ling met akte werkzaam was. De eer ste jaren na deze start waren er vrij wel geen vacatures in de onderwijswe reld. Dat was er de oorzaak van. dat mej. Witte ruim een jaar juffrouw van gezelschap was bij een zieke dame en daarna prive-onderwijzeres van de zoon van burgemeester v d Mortel Vanaf 1936 werkte ze weer voor de klas. eerst op de Annaschool, daarna op de Pancratiusschool en de Antoni- usschool. Vrijdag 10 mei viert mej Witteman haar jubileum 's morgens met een kerkelijke viering om 9 uur en daarna met de jeugd bij 'Cees en Ineke' waarna er 's middags van 4.45 tot 5.30 nog een receptie is. LEIDEN Zaterdag 4 mei om 19.30 uur zal in de Marefcerk de jaarlijkse dodenherdenking worden gehouden. Na afloop van de herdenking heeft de Stille Tocht plaats naar het monu ment tegenover de molen 'De Valk'. Er bestaat aldaar gelegenheid tot het leggen ven bloemen. De Stille Tocht zal beginnen bij de Marekerk. De herdenking zal geopend worden door burgemeester Vis na een so praansolo uit het requim van Gabriel Fauré. Het herdenkingswoord zal dit jaar worden uitgesproken door dr. J. P. van Praag. 'Koor moet opvallen door eigen inbreng' LONDEN De droeve klanken van een Schotse nationalistische ballade vermengen zich dezer dagen met het dreunende lawaai dat constructie werkers voortbrengen met het bouwen van boor eilanden langs de mooie kusten van Schotland. 'De Schotten wachten, de golven van de Noordzee branden; booreilanden nemen de rijkdom van onze stranden'. De ballade, gezongen door milieube schermers en Schotten die protesteren tegen de exploitatie van de Noordzee door Amerikaanse en Britse oliemaat schappijen, is een klaaglied op het moment dat olie gutste uit een eenza me bron, een flink eind buiten Aber deen op een stormachtige oktoberdag in 1970. De plaats kwam zo onwaar schijnlijk voor dat Britten en Europe anen van het vasteland, al lange tijd gewend aan de gedachte dat ze voor 80 procent dn hun behoeften konden voorzien met olie uit het Midden-Oos ten, zich pas meer dan drie jaar later bewust werden van de aanwezigheid van een grote hoeveelheid olie vlak voor hun deur. De oliemaatschappij en, onder druk van de energiecrisis en het vooruitzicht op hoge winsten, verdubbelen nu hun pogingen om de Noordzee en Schotlands kusten om te toveren tot wat oliemensen zullen noemen het Texas van Europa'. Geo logen schatten dat onder de Noordzee een oliebassin ligt met, commercieel gezien, te exploiteren voorraden van minstens een miljard ton en waar schijnlijk nog veel meer. Peter Odetl, hoogleraar in de econo mische geografie aan de Nederlandse Economische Hogeschool, is van me ning dat de Noordzee tegen 1985 zal voorzien in minstens 44 procent van West-Europa's totale energiebehoef ten, hetgeen Europa minder kwets baar zal maken voor de wetten van Arabische staten die berèid zijn olie te gebruiken als een politiek wapen. Alleen het Britse continentale plat al zal tegen 1980 volgens regeringsschat tingen jaarlijks 103 miljoen ton olie voortbrengen, waardoor Groot-Brittan- nië bijna volledig in de eigen behoef ten zou kunnen voorzien. De eerste oLie uit het Britse deel, afkomstig van het Forties-veid waar in 1970 de eer ste winbare reserves werden aange troffen, komt waarschijnlijk begin volgend jaar via een pijpleiding aan in Cruden Bay ten noorden van Aber deen. Kleinere hoeveelheden zullen naar verwachting dit jaar al per tan ker arriveren. Overheersing Amerikaanse en andere buitenlandse oliemaatschappijen bezitten ongeveer 58 procent van de exploratie- en prn- duktievergunndngen die de Britse re gering sinds 1970 heeft uitgegeven. De rest is in het bezit van Britse maatschappijen. Een dergelijke bui tenlandse overheersing, het relatief bescheiden percentage van 12,5 waar mee de regering de olieproduktie wil belasten en de milde belastingconces sies voor maatschappijen die in de Noordzee opereren, hebben de rege ring in de vuurlijn geplaatst van een parlementaire commissie van toezicht en van Schotse nationalisten. Aangespoord door dergelijke prikke lingen en door de mogelijk grote win sten, pompen de oliemaatschappijen en de bedrijven die op het land facili teiten verlenen jaarlijks een bedTag van 2 miljard gulden in Schotland, een van Europa's armste gebieden. De olie zal in de komende tien jaar naar verwachting ook 100.000 nieuwe ar beidsplaatsen in Schotland scheppen. Meer dan 10.000 mensen zijn al in de olie werkzaam, onder wie 2000 op booreilanden in zee. Een groot deel van het geld wordt opgeslokt door de kosten van het bouwen en het gebrui ken van booreilanden die vaak gege seld worden door windstoten van meer dan 160 km per uur en door metershoge golven. 'De weersomstan digheden zijn hier ruwer dan dk ooit heb meegemaakt* zei Carter Hughes, een veteraan in oliezaken irit Tulsa (Oklahoma) die toezicht heeft op de exploratiewerkzaamheden van Occi dental Petroleum onder de Schotse kust. Tot nu toe zijn al minstens 20 men sen om het leven gekomen bij het zoeten naar olie in de Noordzee. Een booreiland van Mobil-oil ter hoogte van de Orkney-eilanden zonk tijdens een storm kort nadat de bemanning van 56 koppen door een helikopter was geëvacueerd. Op het land worden de open dailen en de diepgroene me ren van de Schotse hoog- en laaglan den, die eens het klagende geluiid van doedelzakken echoden, gevuld met het lawaai van de bouw van stalen en be tonnen produktieplatforms die nodig zijn om de oliestroom in commerrieel- aantrekkelijke hoeveelheden aan te voeren. Schoonheid In de onstuimige jacht naar olie zien milieubeschermers het grote gevaar dat de schoonheid van het gebied zal worden bedorven, dat de zeevogels van hun broedplaatsen worden verdre ven en dat de stranden zullen worden bevuild door olie die onvermijdelijk in zee terechtkomt. Aan de Schotse westkust zijn milieubewuste mensen in het geweer gekomen tegen plannen om een grote werf voor het maken van booreilanden te bouwen aan de oevers van Loch Carron bij het dorp Drambue, waar het leven van het handjevol bleke keuterboeren eeuwen lang bijna niet is veranderd. De Chi cago Bridge and Iron liet plannen va ren om een werf voor booreilanden te bouwen op de schilderachtige kust van de Dunnet-baai in de hooglanden, hoewel een onderzoek van de regering in het nadeel was uitgevallen van de mensen die zich om milieubewuste re denen tegen het project hadden ver zet. Plannen om de Shetland-eilanden te transformeren tot een belangrijke oliebasis hebben krachtige tegenstand Niet alleen de betekenis van de olie voor Schotland is groot, ook de afmetingen van de booreilanden uorden steeds reusachtiger. Hier zo'ti installatie aan het iverk op de zeebodem. ondervonden van veel van de 17.000 eilandbewoners. 'Wij geven er de voorkeur aan ongeciviliseerd en afge zonderd te blijven' zei een Shetland- kapper. 'Je kunt geen vrede kopen, je kunt geen rust kopen. We zouden veel beter af zijn zonder deze olie mensen'. Molly Murray Threipland, een huisvrouw uit Yankton (Zuid-Da- kota) die met haar Schotse echtgenoot en veefokker meehielp te strijden te gen het project Dunnet-baai, zegt: 'Het zou monsterachtig zijn als de re gering de oliemaatschappijen de schoonheid van Schotland zou laten bederven'. Vijandigheid In gebieden waar bedrijven die boor eilanden bouwen toestemming hebben gekregen werkzaam te zijn is de ont vangst van de lokale bewoners over het algemeen vijandig geweest Een Amerikaans bedrijf dat een werf had in de Nigg-baai, ten noorden van Aber deen, werd gedwongen de 700 perso neelsleden te huisvesten aan boord van twee oude Griekse passagierssche pen die in de Cromarty-zeearm voor anker liggen omdat de plaatselijke au toriteiten nieuwe woonvergunningen in het gebied weigerden. 'Aan boord zijn geen recreatiemogelijkheden en de mannen brengen hun tijd groten deels door met drinken en ruziën' zei een van dé arbeiders die op een van de schepen is ingekwartierd. In Aber deen, basis voor de meeste bedrijven die op de Noordzee werkzaam zijn, is het onroerend goed erg duur gewor den en zijn ook de andere prijzen de hoogte in geschoten. Amerikaanse ökielieden met grote cowboy-hoeden en -laarzen slenteren over Aberdeens trottoirs. Een winkel voor herenon dergoed is de Amerikanen terwilde door de Stars and Stripes te laten wapperen. De 1000 man omvattende Amerikaanse gemeenschap heeft haar eigen school en ontspanningsclub. het geen de officiële ritiek heeft ontlokt dat zij zich meer met de lokale bevol king moet vermengen. Jock McTavish, een jachtopziener uit Inverness, die de drukte op een werf stond te bekij ken vanaf een met heide bedekte heu vel, schudde het hoofd en zei: 'Mis schien is het een kleine prijs die we voor de vooruitgang moeten betalen, maar ik ben blijven hopen dat de za ken zouden blijven zoals ze waren'. BRIELLE Waarnemend voorzitter H. van der Pols van het Recreatie schap Brlelse Maas gaf zaterdag met een slag op de eerste hole het start sein voor een wedstrijd tussen speler van de openbare golfbanen in Sint Oedenrode en Brlelle en Ootvoorne. En daarmee werd deze nieuwe open bare golfbaan Kleiburg in Brielle offi cieel in gebruik genomen. besommingen ijmu1den 118 kisten tarbot «tv griet 1295 kisten loabeljau-w, 2332 kisten kool vis, 39 is- ten schelvis, 642 kisten wijting, 1416 kisten schoo, 159 kisten schar, 1 kist haring, 1545 kistten makreel, 422 kisten diversen; 29.250 kg tong. besommingen kw 4 11 900 kw 25 18 000 kw 29 16 500 kw 80 12 000. kw 87 9400, kw 88 10.9111. kw 106 9.000 kw 113 13 900 kw 121 <15.500 kw 132 9.500 kw 141 66:400 kw 149 1s.000 kw 150 13.300, kw 152 12.000 kw 167 15.000 kw 174 9.500 kw 1?5 26.800 kw 205 6.800 k 210 6.050 kw 213 9.000 kw 2(4 17.900 kw 215 10.800 kw 217 11.100 KVf 226 8.600 sch 1:17. 16.300 soh 171 0.700 soh 256 12.400 uk 73 7.700 uk 95 46.000 vl 34 56.600 ijm 15 14.000 ijm 29 18.600 ijm 30 20.300 ijm 154 4.900 eh 7 3.500. Per 1 kg in guldens: tarbot 9.40-8.19; grote tong 5.80-5.41: grootmiddel tong 8.30-8.23: kleinmiddel tong 8.87-8.42; tang i 9.36-8.59; tong ii 9.14-8.00; per 40 kg in guldens: schel vis 1 en 2 110-98; 3 122-98 4 83-78; wijting 3 82-70; schar 45-27; schol 1 86-27. 2: 160-73; 3: 96-72; 4: 77-56; wolf 86-84 ste :nbol<k 70-50: schartong 54-48; kabeljauw 1: 126-80 2; 120- 79; 3: 102-80; 4: 100-78; 5: 92-67; koolvis 1 en 2 53-36 3: 53-39 4 49-36 tarbot 333-188; griet 216-64: poontjes 62-21; krab 52-44; makreel 2 21-17.60 3: 16 40; haring 1: 19 60; rode poon 1 65; haal 53-22; bot 17-10; inktvis 168; horst makreel 35. LISSE Ter gëlegenheid van haar 70-jarig bestaan zal de C.O.V. 'Looft den Heer' op donderdag 9 mei om acht uur een uitvoering geven van het oratorium 'Paulus' van Felix Men delssohn Bartholdy, in de St. Agaitha- kerk te Lisse. Medewerking verlenen: Lize Schoo, sopraan; Truus van Don gen alt; Jan Waayer tenor; Jan Huls bos bas; Aat van Vliet orgel en het Haags Begeleiding» Orkest Het geheel staat oJ,v. Harry Brasser. ALPHEN Arjen van Lunen is een muziekliefhebber 'in hart en nieren'. Overdag en ook nog eens zo'n vijf avonden in de week is hij met het onderwerp muziek bezig. En met plezier, hij zou het niet willen' missen. The Alliance Het eerste koor van Arjen van Lunen was het jeugdkoor The Alliance, dat zes jaar geleden spontaan werd opge richt en nu nog steeds bestaat. Van Lunen; 'Er werd mij gevraagd mee te helpen aan het samenstellen van een jeugddienst op Jeugdzondag. Daar wilde ik wel wat muziek bij hebben het <is ten slotte m'n vak niet waar. Wat jongeren hebben toen ge zongen en zij waren zo enthousiast dat ze mij enfeèle weken later vroegen dirigent te worden va een jeugdkoor. Het is dus een initiatief van de jeugd zelf'. Op dit ogenblik is het koor niet zo groot in aantal. Dat komt doordat het nu examentijd i6 en vele koorleden dan voortijdig moeten afhaken. Maar in september komt hét volgens Arjen van Lunen wel weer goed. Sinds hij een jaar of zeven geleden van Dokkum verhuisde naar Alphen, heeft hij een bekende "klank* in Alp- hense muziekkringen. Overdag geeft Arjen van Lunen muziekles aan de Christelijke Technische School. Hierover zegt hij heft volgende: 'Het is misschien wel een wat vreemd vak voor een technische school. Ik pro beer de leerlingen zoveel mogelijk praktische les te geven, alleen het hoognodige aan theorie. Ik heb een stencil gemaakt want de bestaande boekjes rijn nogal theoretisch. Het gaat meer om het plezier va die jon gens. Er is op school een volledig in strumentarium waarmee de leerlingen kunnen experimenteren en zodoende krugt men er ook aardigheid im'. Mannenkoor Na The Alliance werd hij vervolgens dirigent van een koor in Woubrugge en in Nieuwkoop. Het Alphens Man nenkoor is sinds de oprichting in fe bruari van dit jaar ook onder hoede van Arjen van Lunen. Het koor telt nu 96 leden. Van Lunen: 'Het werkt ontzettend plezierig, dat zou ik niet graag missen'. Het Alphens Mannenkoor is nog in een beginstadium. Op de eerste repe titie-avonden moesten de stemmen ge selecteerd worden. 'Een enorme klus', zegt van Lunen. 'Na een uur moet je daar echt mee ophouden,hdan kan je het niet meer zo zuiver onderschei den'. Ook het Alphens Mannenkoor, en dat is een algemene tendens, heeft een te kort aan eenste tenor-zangers. Momen teel is men toch al zover dat er ver schillende liedjes ingestudeerd rijn. Arjen van Lunen hoopt dan ook voor de vakantie nog een keer met het koor in het openbaar te kunnen op treden. Arjen van Lunen is ook organist in de Goede Herderkerk en in De Bron. Van Lunen heeft in het verleden in de Goede Herderkerk een reeks orgel concerten gegeven, iets wat hij nu ook nog wel eens zou willen doen. Maar het is te kostbaar, er komen te weinig mensen. Het zou volgens Van Lunen best een idee voor de Kulture- le Raad zijn om behalve de uit andere plaatsen komende gezelschappen of so listen ook mensen uit eigen plaats een kans te geven om hun prestaties te tonen. Voor een enkeling zou het ook mogelijk moeten zijn subsidie te verkrijgen. Vanzelf komt het gesprek op de Al- phense orgels. Van Lunen: 'In de Oudshoorn se kerk, staat een orgel dat als het helemaal gerestaureerd is, wel één van de beste is. In de Opstan- dingskerk is ook een mooi orgel, het zou alleen anders geintoneerd moeten worden. Ook de orgels in De Bron zijn twee leuke dingen; ze zijn bij uit stek geschikt voor muziek van oude meesters, want voor moderner werken heb je een wat grotere toonbezetting nodig Uiteraard zijn ze uitstekend voor begeleiding van gemeentezang'. Eigen ideeën Arjen van Lunen heeft wat zijn koren betreft wel eigen ideeën: Met The Al liance is dat reeds te merken. 'Ik heb gewoon een aantal geestelijke liederen dm een eig'en bewerking omgezet'. Ook met het Alphens -Mannenkoor wiil hij proberen een paar van deze bewerkin gen te studeren. Heel belangrijk vindt hij ook het mo derne geestelijke lied. Hij zou graag bij het Nieuwe Liedboek nog een bij lage hebben voor de jeugd. 'Maar dat zal wel moeilijk te verwezenlijken zijn, het zal voorlopig wel een ideaal van mij blijven', zegt hij. Van Lunen heeft nog meer idealen. Hij vindt bijvoorbeeld dat nog te veel koren eenzelfde repertoire aanhouden. 'Daar wil ik wel vanaf', zegt hij, 'een koor moet juist opvallen door eigen inbreng en door eigen bewerkte stuk ken. Kies eens een stuk van een. com ponist dat door andere koren nooit gezongen wordt, er is nog zoveel mu ziek onbewerkt. Mijn grootste ideaal is nog eens een oratoriumvereniging op gang te brengen maar dat ds in de ze omgeving nu waarschijnlijk nog moeilijk te realiseren. Maar Mie weet, het blijft in ieder geval een ideaal'. NIEUW-VENNEP De leden van de raadscommissie voor openbare werken en plantsoenen toonden zich erg inge nomen met een schenking van Lucas Bols, waarvan het hoofdbedrijf in Nieuw-Vennep is gevestigd, ter groot te van 200.000. Dit bedrag werd be schikbaar gesteld ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan in 1975. De git betekent dat spoed kan worden betracht bij de aanleg van een wan delpark in Nieuw-Vennep, inclusief een kinderboerderij en hertenkampen. Deze wens staat al lang op de verlang lijst van de Vennepers, maar gezien de kosten bleek één en ander moeilijk haalbaar, hoewel ook de plaatselijke winkeliersvereniging een bijdrage (ongeveer 8.000) stortte. Begin juni zal de gemeenteraad wor den gevraagd een bedrag van 792.000 inclusief het Bols-bedrag be schikbaar te stellen voor het 'recrea tiegebied'. Als de raad het goedkeurt en ook de provincie heeft geen bezwa ren, hoopt men in september met de grondwerkzaamheden te beginnen. Het park krijgt een oppervlakte van ongeveer 6ha. en wordt gesitueerd aan de Zuiderdreef in de omgeving van het in aanleg zijnde nieuwe sport complex. Er wordt naar gestreefd het op 31 au gustus 1975, als Bols z'n vierde eeuw verjaardag viert, min of meer officie el te kunnen openen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14