Gromiko op 'vredesreis' Voor Soares eindigt de politieke ballingschap Giscard d'Estaing tussen twee vuren Commentaar Lissabon touw/KiWAiRiTET MAANDAG 29 APRIL 1974 ■U Studentenstop 'nrust Egypte beschuldigt Libië van aanslag Strijd om berg Hermon Amerikaans-Russisch wordt steeds heviger gesprek in Genève Grootste kunstroof uit de geschiedenis het weer lü8IHftUM8i.WI Warmer Rhodesische economie lijdt onder sancties Nixon levert geen bandjes maar een onvolledige tekst le academische raad heeft zaterdag •adviseerd voor tien studierichtingen 5n studentenstop af te kondigen. Vo- g jaar waren dat er zes en deze uit wijst erop dat wat begon als noodmaatregel voor uitzonderlijke pstandigheden nu een permanent in- xument wordt om de toeloop naar de Diversiteit te reguleren. Dat blijkt ok hieruit dat er een wetsontwerp laar ligt om de machtigingswet inza- e de (tijdelijke) beperking van het antal studenten met drie jaar te ver- Qngen. Studenten en scholieren die zeggen dat et recht op universitair onderwijs fordt aangetast krijgen steeds meer felijk. Dat recht op toelating heeft ijverigens in het hoger beroepsonder wijs nog nooit bestaan en daar komen er-ok dit jaar grote slachtingen voor. D(n dat wordt nog erger als studenten 0 Se op de universiteit niet terecht kun- uitwijken naar het toch al overbe- se»ste hoger beroepsonderwijs. Dat is P jlemaal niet rooskleurig, zeker niet mr *5ec^en^t ^at vraaS naar ho ler onderwijs alleen nog maar zal stij- uJen en de overheid niet geneigd chijnt veel meer geld in deze sector e pompen. moet er dan gebeuren? De enige jetaogelijkheid lijkt een versnelling van 0 Ie al jaren in discussie zijnde hervor- M%ing van de universiteit Er wordt nu ,n<jl acht jaar heen en weer gepraat n>ver beperking van de cursusduur. over de langdradige kwestie van ^Jollegegeld en studiefinanciering maar je zwijgen. [et name verkorting van de studie- (die in Nederland erg lang was) de druk op de universiteit wat ichten. Maar de universiteiten ker- nu al jaren dat de voorgestelde iehervorming (die zij nu wel in icipe aanvaarden) te rigoreus is. steeds weer vragen ze om uitstel, it zijn de universiteiten er weer in !aagd een nieuwe hoorzitting van vaste commissie voor onderwijs de Tweede Kamer af te dwingen, laar draven dezer dagen niet minder zestig delegaties op. 'e zeggen niet dat de universiteiten les maar hebben te slikken. Het zou leen in hun eigen belang zijn en rooral ook in het belang van de grote ttallen scholieren die staan te ten voor de deur van de univer- iteit, wanneer de universiteiten hun igstaktiek opgaven en de ver- ;orting van de cursusduur met de itste spoed doorvoerden. Het be- op extra personeel om de grote loop op te vangen zou dan geloof- trdig zijn. ie vrees van de Koninklijke Neder- andse maatschappij bevordering der iharmacie, dat de Consumentenbond net zijn publikatie over fouten door tpotheken 'ten onrechte grote onrust aait', kunnen wij maar ten dele bil- ijken. De conclusie dat nog niet de telft van de 140 onderzochte apothe- cen een aangebonden recept correct tfleverde, veegt namelijk twee soorten outen op een hoop die niet te verge- ijken zijn: medische en economische. Dat is eenvijfde van de gevallen dat de jerekende prijs niet klopte, dat er wel tens wat te weinig tabletten werden afgeleverd, hoeft geen grote onrust te taaien wel enige wrevel. Maar dat in tien gevallen de voorge schreven hoeveelheid onjuist werd overgenomen op het etiket, mag wat ons betreft gevoeglijk onrust zaaien, zeker wanneer dat ertoe leidt dat de patiënt driemaal zoveel gebruikt als de dokter bedoeld had. Dit onderzoek resultaat moge statisch weinig be- 1 wijzen over de gang van zaken in 'de' aportheek, in absolute zin geeft het te denken. Dat denkwerk zal niet alleen in de apotheken moeten geschieden, maar ook in de spreekkamers van die artsen die zich een nauwelijks leesbaar hand schrift veroorloven. 'De inhoud van het apothekersambt is op het ogenblik in beweging: van be* reider van medicijnen naar deskundig raadgever van arts en patiënt Dat kan worden toegejuicht maar het zorgvuldige handwerk blijft de aan dacht eisen. BUITENLAND BINNENLAND T5/K7 GENEVE, DAMASCUS TEL AVIV (AP, AFP, Reuter, UPI) Vandaag beginnen de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger en zijn Russische collega Gromiko officieel hun be sprekingen over de toestand in het Midden-Oosten, waar overigens de strijd om de strategisch gelegen berg Hermon steeds heviger wordt Ze hebben gis teravond reeds een half uur met elkaar gesproken. Tijdens het overleg, dat in Genè ve plaatsvindt zal Kissinger er Volgens waarnemers de nadruk op leggen dat hij met zijn met veel pu bliciteit omgeven vredesmissies niet in 'zijn eentje' de kwestie in het Mid den-Oosten wil oplossen. Vandaar ook dat minister Gromiko vanuit Genève niet onmiddellijk naar de Sowjet-Unie terugreist, maar eerst naar Damascus gaat voor overleg met de Syrische re gering. 'Pendeldiplomatie' Kissinger reist vanuit Zwitserland via Algiers naar Cairo om vandaar uit te beginnen aan zijn persoonlijke 'pen deldiplomatie'. Na een onderhoud met de Egyptische presiddent Sadat zal Kissinger donderdag in Tel Aviv spre ken met de Israëlische regering om in het weekeinde door te vliegen naar Damascus. Kissinger zal naar alle waarschijnlijk twee weken lang in het Miidden Oosten proberen de strijdende partijen bij elkaar te brengen, als ten minste zijn eerste contacten aan beide zijden van het front voldoende uit zicht op de mogelijkheid van een ak koord bieden. Kissinger wordt op zijn reis onder anderen vergezeld door zijn onderminister Joseph Sisco en de ambassadeurs Ellsworth Bunker en Robert McCloskey. Terugtrekken In een vraaggesprek met het Libanese blad A3 Dijar heeft de Syrische minis ter van buitenlandse zaken Khaddam, gezegd dat Syrië zeker niet zal deelne men aan vredesbesprekingen als de Is raëlische troepen zich niet terugtrek ken en 'als onze vijand niet de rech ten van het Palestijnse volk erkent'. Iraël zou volgens waarnemers in Tel Aviv bereid zijn zich terug te trekken uit het gebied dat tijdens oktober-oor- log werd veroverd, waaronder twee posilties op de berg Hermon. Het is niet bereid terrein prijs te geven dat op de Golan-hoogvlakte werd veroverd in de juni-oorlog van 1967. Israël zou weer wel instemmen met een weder zijdse troepenvermindering op het noordelijk front, evengoed als dat het geval was aan het Egyptische front, op voorwaarde dat er troepen van de VN-vredesmacht in de hoogte van Go lan worden gestationeerd. Slagveld Overigens heeft de Israëlische minis ter van defensie Mosje Dajan gezegd dat Kissinger bij zijn aankomst in het Midden-Oosten eerder een 'slagveld zal vinden dan een onderhandelingsta fel'. Dajan doelde op de gevechten tussen Syrische en Israëlische troepen rond de berg Hermon, waar de kanon nen nu al weer 48 dagen bulderen en waar dit weekeinde voor het eerst weer vliegtuigen zijn ingezet Volgens berichten uit Israël hebben de Syriërs hun posities bij de top van de berg opgegeven na Israëlische luchtaanval len, terwijl de Syriërs ook zouden hebben afgezien van hun plannen een provisorische weg aan te leggen om de top van de berg te kunnen hero veren. Bij de luchtaanvallen zou Israël één toestel hebben verloren, dat door Syrisch luchtafweergeschut werd neer gehaald, toen het samen met andere jagers vijandelijke stellingen aanviel. Syrische eenheden zouden bij beschie tingen gisteren ook drie Israëliërs hebben gedood. Beide gebeurtenissen waren gisteravond in Tel Aviv nog niet bevestigd. Wel heeft Israël Inmiddels het verlies toegegeven van veertien militairen, die zaterdag om het leven kwamen. Zes vonden de dood toen een helikop ter waarin zij zaten neerstortte tij dens een poging gewonden op te pik ken van de berg Hermon, de overigen bevonden zich in een Israëlische stel ling die werd vernietigd door een Syrische voltreffer. In een reactie op deze verliezen, die in Israël diepe in druk hebben gemaakt, heeft de Israë lische chefstaf Morde hai Chur gezegd dat de berg Herman kostte wat het kost behouden moet blijven gezien het strategische belang. Vanaf de top kunnen Israëlische troepen grote de len van het vijandelijke terrein over zien. De chefstaf liet doorschemeren dat Syrië de berg wil heroveren om deze als 'inzet' te gebruiken tijdens het overleg onder leiding van Kissin ger .Desondanks hebben de Syriërs gisteravond ook een plateau twee hon derd meter lager dan de top van de berg en twee kilometer ervan verwij derd prijsgegeven. Wonder President Sadat van Egypte heeft verklaard te geloven dat Kissinger op nieuw 'een wonder' kan verrichten en voor een bestand tussen Syrië en Is raël kan zorgen. Onderzoek De regering van Libië heeft inmiddels de Arabische liga verzocht een onder zoek in te stellen naar aanleiding van de beschuldiging van Egypte dat Li bië betrokken zou zijn geweest bij de aanval die op 18 april werd gedaan op de militaire academie in Cairo. Het Libische ministerie van buitenlandse zaken gaf zondag een verklaring uit waarin de secretaris-generaal van de Liga, Machmoed Riad, wordt gevraagd een commissie in het leven te roepen om de Egyptische beschuldigingen te onderzoeken. Het Egyptische persbu reau Mena meldde zaterdag dat Saleh Sariya, leider van de groep die de aanval op de academie uitvoerde, tij dens het verhoor had bekend dat de Libische leider kolonel Gaddaffi hem ertoe had aangezet in Egypte een 'volksrevolutie' op gang te brengen. Sariya zei dat hij Gaddaffi in juni ln Tripoli onder vier ogen had gespro ken en "begrepen had dat hij tegen het Egyptische regime gekant was' Volgens het persbureau was de aanval op de acadmie de eerste fase van een samenzwering om president Sadat ten val te brengen en de macht over te nemen DUBLIN (Reuter, AP, UPI) Vijf gewapende overvallers onder leiding van een vrouw hebben in de Ierse plaats Blessington een groot aantal kostbare schilderijen gestolen ter waarde van naar schatting 52miljoen gulden. De schilderijen, waaronder mees terwerken van Goya, Rubens en Vermeer, behoorden toe aan Sir Alfred Beit, (foto links met zijn vrouw), een vroeger lid van het Britse parlement, afkomstig uit een Zuldafrikaanse diamantenfa milie. De politie is direct na de roof een grootscheepse klopjacht be gonnen en meent de auto gevon den te hebben waarin de schil derijen vervoerd werden.. Van de daders en de meesterwerken ont breekt vooralsnog elk spoor. In kringen van kunstkenners wordt aangenomen dat het hier gaat om de grootste schilderijen diefstal in de historie. De overvallers drongen met een smoes over autopech de woning binnen en overmeesterden de 61- Jarige Beit, zijn vrouw en de leden van het personeeL Daarna sneden zij op aanwijzing van de leidster rustig de meesterwerken uit de lijsten, en wel de meest waardevolle. De overval die bijzonder goed ge organiseerd scheen, duurde slechts ongeveer zeven minuten. Volgens Beit was de roof het werk van een linkse bende, hij zou zijn uitgemaakt voor aartska pitalist, uitbuiter en meer van zulke 'aanduidingen'. De politie vreest dat de kunst werken zullen worden gebruikt om een politiek of crimineel doel te bereiken. Geruchten als zou de leidster geïndentificeerd zijn als lid van het verboden Ierse repu blikeinse leger (IRA) werden door politie woordvoerders tegen gesproken. De mogelijkheid wordt niet uit gesloten dat het de dieven alleen om een grote som losgeld van sir Beit te doen is, maar deze heeft al met nadruk verKlaard dat hij daar niet op in zal gaan. De beveiliging van de schilde rijen was zeer summier, deze be stond slechts uit een aantal alarmschellen rond de verzame ling, die verbonden waren met het naburige politiebureau te Wicklow. Daar ging het alarm ook wel over maar het bureau was op het moment van de overval al ge sloten. LIS9AJBON (UiPI) 'Het is een hopeloze oorlog die een onderontwikkeld land als Portugal zonder buitenlandse hulp nooit kan volhouden.' Deze woorden waren niet van gene raal Antonio de Spinola, Portugals nieuwe (militaire) leider, dio soortge lijke gevoelens tot uitdrukking bracht, maar werden uitgesproken door dr. Mario Soares, verbannen lei der van de Portugese democratische socialisten, die teruggekeerd is naar zijn land. Soares verbleef als banneling in Pa rijs sinds 1969, toen hij een nederlaag had geleden in de nationale verkiezin gen. Verbanning was niets nieuws voor Soares: slechts enkele maanden vóór de verkiezingen was een verban ning (hem opgelegd door dictator Oli- veira Salazar) ongedaan gemaakt door Marcello Caetano, die toen net pre mier was geworden en nu op zijn beurt gevangen wordt gehouden op Madeira, aan de kant gezet door de nieuwe machthebber Spinola. De 49-jarige Soares heeft een lange geschiedenis van gevangenissen en problemen achter de rug. Hij kreeg grote bekendheid als advocaat voor de familie van generaal Umberto Delga- do, de oppositieleider die eens op de nominatie stond president te worden, Portugal, en ik geloof dat de politieke veranderingen er door pressie van binnenuit zullen komen pressie van het volk en niet van de militai ren'. maar die op 24 april 1965 vermoord werd. Soares, die in 1967 het land trachtte ts verlaten werd gearresteerd en ge vangen gezet. Op 1 maart 1968 kwam hij vrij, maar hij werd 18 dagen later opnieuw gearresteerd en verbannen naar het eiland Sao Tome. Het was zijn twaalfde arrestatie bin nen 23 jaar. Op 21-jarige leeftijd werd M J' hij voor de eerste maal opgepakt D3Tl(ij0S Itlcilir 0611 wegens deelneming aan een illegale istaking. Van toen af aan werd hij re gelmatig gearresteerd, meestal op va ge en ondefinieerbare verdenkingen. Mening max. neer- temp. slag Amsterdam licht bew 13 02 De Bilt zwaar bew 14 0 Deelen zwaar bew 14 '4 Eelde zwaar bew 15 0 Eindhoven licht bew 14 0 Den Helder half bew 12 1 Luchth. R'dam licht bew 12 0.6 Twente half bew 15 0 Vlissingen onbew 14 0 Zuid-Limburg onbew 14 0 Aberdeen zwaar bew 10 0 Athene zwaar bew 20 1 Barcelona licht bew 13 0 Berlijn geh bew 13 0 Bordeaux zwaar bew 15 0 Brussel half bew 14 0 Frankfort zwaar bew 17 0 Genève geh bew 14 0 Helsinki onbew 15 0 Innsbruck half bew 19 0 Locarno regen 10 9 Londen regenbui 13 0.2 Luxemburg zwaar bew 16 0 HOOG WATER 30 april 1974. 9.08-21.52. IJmuiden 9.57-22.41. 22.26. Rotterdam 11 01-23.25. 9.08-21.52. Iumulden 9.57-22.41. 0.52-13 17. Harllngen 3.32-15.45. 18.07, - Vllssingen Den Helder Schevenlngen Den Helder Delfzijl 5.50- Van onze weerkundige medewerker Er is op het ogenblik een strijd gaan de tussen warme en koude lucht en naar het zich laat aanzien zullen de temperaturen er wel bij varen. Ook in ons land zijn binnenkort middagwaar den tussen 15 en 20 graden te ver wachten. Met mei in zicht onderne men warme luchtmassa's uit Afrika een offensief tegen een boven het continent aanwezige polaire lucht. De duidelijkste vorderingen heeft de warme lucht tijdens het weekend ge maakt boven de Adriatische zee tot in Oostenrijk. Zaterdagmiddag was het op Sicilië al 24 graden. Het oplopen van de warme lucht in de hogere ni veau's heeft vooral in het Alpenge bied teveel neerslag veroorzaakt. Mi laan tapte zondagmorgen over het voorafgaande etmaal 31 mm. regen af, Locarno 48 mm. en in Marseille werd in 30 uur 75 mm. water opgevangen. En gister overdag teas het daar nog steeds niet droog. Nog een paar afta- vingen: Toulon 28 mm, Grenoble 23 'mm, Valencia 21 mm, Venetië 20 mm, en het zuid-oost Engelse Honington 12 mm. Zelfs in Brussel en Londen werd zon dagmorgen 7 mm afgetapt. In ons land was de neerslag erg ongelijk: In Bols- ward bijv. 2*4 mm, op Terschelling 4 mm, maar Gorredijk geheel droog. Ver melding verdient nog de zandstorm die zaterdag in de Sahara woedde. Een Algerijnse station meldde om 4 uur z.w. 8 Beaufort bij 35 gr. C. en slechts 100 meter zicht. Over Tunis waaide de Scirocco: een hete woestijn wind. Op de weerkaart zien we momenteel een uitgebreid gecompliceerd lage drukgebied, dat van N.-Afrika tot De nemarken reikt. Er zijn verschillende kernen in te zien. De voornaamste ligt met 995 mb. boven Corsica en ver der is er een minder diepe van 999 mb boven z.w.-Duitsland. De hierbo- vengenoemde warme lucht stroomt langs de oostelijke afdelingen van deze depressie in de richting van het continent. Hogere temperaturen in de boven lucht kwamen al tot uiting op de Zug- spitze waar hei zondagmiddag maxi maal -1 graad werd, bij krachtige z.o.- wind, tegenover circa -16 graden een paar dagen terug. De hogere tempera tuur in de bovenlucht liet zich ook merken aan de temperaturen op de grond bij zonnige doorbraak: maxima van 15 d 16 graden toerden in het oosten van ons land bereikt en de thermometer stond op 19 graden in Passau, terwijl Wenen en Innsbruck eveneens 19 graden behaalden. Behalve hogere temperaturen zit er voor de komende dagen ook hier en daar een bui in, wat erg gunstig zal zijn voor de verdroogde tuinbloemen. In 1970 gaf Soares zijn mening over het Caetano-regime te kennen en tevens wat er naar zijn gevoel in Por tugal gebeuren moest. Dit toont verrassend veel overeenkomst met wat nu de militaire junta als haar doel stellingen naar voren gebracht heeft. Zo zei hij in 1970 in een interview: 'Het belangrijkste probleem van Por tugal is de koloniale oorlog op drie fronten: Angola, Mozambique, en Por tugees Guinee. Dit is een hopeloze zaak die Portugal niet kan volhouden zonder buitenlandse hulp'. Hij ver volgde: 'als ik aan de macht zou ko men, dan zou ik onmiddellijk onder- handelingenopenen om een eind te maken aan de oorlog. Ik erken het principe van zelfbestuur en als deze gebieden het vrijwillig k;ezen, dan moeten ze onafhankelijk worden'. De militaire junta onder leiding van Spinola is nog niet zo ver gegaan. Afgezien van het stopzetten van de oorlog moesten er volgens Soares ver dere stappen ondernomen worden. In het vraaggesprek verklaarde hij: 'Er moet politieke vrijheid komen; de massa van de bevolking moet onder wijs ontvangen, zodat het analfabe tisme teruggedrongen wordt; en ver der moeten de economische ontwikke lingen en agrarische hervormingen ter hand genomen worden'. Er naast Wat dit alles aangaat is hij het in grote trekken eens met 1 et nieuwe re gime. Op één punt in het interview zat Soares er ver naast: 'Ik ben hoop vol gestemd over de toekomst van NEW YORK De Rhodesische pre mier Ian Smith heeft in een in New York uitgezonden vraaggesprek ver klaard dat de economische sancties die tegen Rhodesië zijn uitgevoerd, de groei van het land hebben vertraagd en de werkloosheid hebben doen toe nemen. 'Ik meen dat het belangrijkste nadelige gevolg is, dat wij nu meer werklozen onder onze zwarte bevol king hebben dan vroeger. Onder onze blanke bevolking is geen werkloos heid', aldus Smith. 'Er is geen twijfel aan dat de econo mie van Rhodesië, de basis van onze economie, enorm is verbreed nis ge volg van de sancties*, aldus Smith die in 1964 premier werd. WASHINGTON (UPI) President Nixon is niet van plan, de geluids bandjes aan het Huis van Afgevaar digden af te staan, die hij op gerech telijk bevel beschikbaar moet stellen. Hij heeft de tekst van 36 van 42 geë iste bandjes uit laten tikken. Daarbij zijn vloeken, vulgariteiten en niet ter zake doende opmerkingen weggelaten. De overige zes gesprekken zouden nooit op bandjes zijn vastgelegd. De desbetreffende commissie van het Huis van Afgevaardigden heeft al laten weten dat zij niet tevreden is met dit materiaal, dat uiterlijk dins dag ingeleverd moet worden. Vervolg van pagina 1 bedevaartplaats Fatima werd gepubli ceerd, volledig steun toegezegd aan het nieuwe bewind dat is erkend door Zuid-Afrika en Brazilië. Zij zeggen er van overtuigd te zijn dat dit 'het bes te is voor de Portugese gemeenschap' en zij vragen aan 'alle Portugezen van goede wil, hun burge-lijke deugden te tonen'. Het dagblad Republdca klaagde er gis teren over dat de afgezette president Maerico Thomaz en ex-premier Mar cello Caetano, thans vrij rond lopen in de straten van het eiland Madeira. Het Front voor de bevrijding van Mo zambique heeft laten weten dat het de plannen van de Junta afwijsrt en de strijd zal voortzetten. De revolutionai re Angolese regering in ballingschap heeft de junta tijd gegeven voor on derhandelingen over de onafhankelijk heid van Portugals grootste kolonie. De strijd tegen de Portugezen zal voorlopig op een laag pitje worden gezet Intussen heeft de junta de laatste be perkingen op de bewegingsvrijheid opgeheven door vliegvelden weer open te stellen voor het burgerlucht- verkeer. Ook wordt intensief 'gejaagd' de op ongevéer 2000 leden van de af geschafte geheime politie, die voort vluchtig zijn. liet luchtverkeer tussen Nederland en Portugal is gisteren hervat. Sinds don derdag waren ten gevolge van do staatsgreep alle lijn- en chartervluch ten van Amsterdam naar Lissabon ge staakt. Aanvallen van Chaban en Mitterrand PAlRUS (Reuter, AlP, UPI, AFP) De leider van de onafhanke lijke republikeinen, Giscard d'Estaing, die een van de grote kans hebbers is bij de presidentsverkiezingen van zondag aanstaande, is gisteren door de gaullististdie kandidaat Jacques Chaban Debnas 'een bedreiging voor de politieke vrede in Frankrijk' genoemd. De aanval van Chaban kwam nadat uit een nieuw opinie-onderzoek was gebleken, dat de populariteit van Gi scard bij de ondervraagden sterk stijgt Die van Chaban blijkt nog al tijd terug te lopen. De belangstelling van de Fransen gaat in verband met de eerste ronde van de verkiezingen vooral uit naar het verloop van de strijd tussen Giscard en Chaban. Men acht het nog niet mogelijk, dat de kandidaat van links, Frangois Mitter rand, al bij die eerste stembusstrijd meer dan de helft van de stemmen zal krijgen. Volgens het tijdens het weekeinde ge publiceerde onderzoek door het dag blad France Soir krijgt Giscard 31 procent (dinsdag was dat nog 26), Chaban 18 procent (was 23) en Mit terrand 42 procent (was 41). De rest gaat naar de overige twee kandidaten. Eén van hen, Jean Royer, die de steiin van de middenstand en hand werkslieden geniet, ging terug van 6 naar 3 procent Malraux Chaban Delmas liet zijn aanval ook volgen op een radiorede, waarin de bekende schrijver en vroegere gaullis tische minister André Malraux de waarschuwing liet horen dat Frank rijk opnieuw een 'mei 1968' zal bele ven, als Giscard d'Estaing de presi dentsverkiezingen zou winnen. In mei 1968 kwamen Ln Parijs studenten en later ooi' arbeiders tn opstand tegen het bewind van De Gaulle. Deze re volte ging met alleen gepaard met Chaban Delmas (links) en Gis card d'Estaing. grootscheepse stakingen, maar ook met ernstige onlusten, die bijna tot de val van De Gaulle alspresident leidde. Mitterrand heeft zijn aanvallen op Gi scard eveneens verscherpt. In Lille (Rijsel) verklaarde hij tegenover 15.000 juichende arbeiders, dat 'de dictatuur van minister van financiën Giscard zwaar op Frankrijk heeft ge rust' Het ministerie van financiën zou onder Giscard bijna alle politieke en economische macht aan zich heb ben getrokken. Intussen heeft ook Giscard zijn tak- tiek enigszins gewijzigd, door te wij zen op het gevaar dat het verscherpen van de tegenstellingen tussen links en rechts voor Frankrijk kan meebren-

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7