Programma is frisser en muzikaler geworden amro-pierson fund VVD Leiden: geen parlementje spelen 'De Sleutels' tonen echte muziekvreugde Katwijkse CCP wil f150 huurverlaging 'Gewestraad is club die te veel leutert' amro-piersonfund 30 april in Leiden Agenda van Leiden Nieuwe Leidse Courant Augustinus viert 81ste verjaardag Timdelerclub mag schot eerder lossen Medische dienst Antoniusschool werd basketbal-kampioen Alphense loods door vlammen geheel verwoest Weer forse inbraak in de Ridderhof Feestelijkheden afgelast vanwege verdrinkingsgeval OUW/KWARÏEÏ MAiAAÜAG 29 APRIL 1974 STAD EN REGIO U'S 33 ste zangconcours van bondsafdeling Leiden (ADVERTENTIE) LEIDEN De afdeling Leiden en Omstreken van de Koninklijke Bond ?urivan Chr. Zang- en Oratoriumvereni- li« gingen hield zaterdag j.l. het 33ste veijconcours in de Stadsgehoorzaal. Dit is altijd een gebeuren van belang. Het stemde daarom tot voldoening, dat de deelname weer groter was dan verleden jaar. Na een lichte depresiie is de amateurkoorzang kennelijk weer in een nieuwe groeiperiode gekomen. Voorzitter D. van der Blom, die om kwart voor elf de toen reeds aanwezi ge, op hun beurt wachtende koren verwelkomde, toonde zich dan ook op timistisch. Verder had hij voor ieder optredend (en afgaand) koor een ge moedelijk woord, feliciteerde een ja rig meisje, offreerde bloemen aan een paar tachtig-plus-zangeressen. Enfin, het hele verloop was prettig en vlot en de regeling, de organisatie dus, uitstekend. De koren volgden elkaar, om zo te zeggen, naadloos op en de algemene orde verdiende veel lof. Van de 23 deelnemende koren waren er 14 uit de Leidse contreien en 9 van elders afkomstig. (Apeldoorn. Amersfoort, Badhoevedorp, Den Hel der, Marknesse. Wehl, Heemskerk, Heelsum en Den Haag). Bejaardenkoren Uit Rijnsburg kwamen 5 koren, uit Hazerswoude 4. uit Valkenburg 2, zo dat de naam Peter Bontje niet min der dan elf keer werd vermeld. Wat de leeftijd betreft, deden er 10 jeugd- en 3 bejaardenkoren mee. (Oegstgeest, Rijnsburg, Den Haag). Deze 60-plus- sers (zoals de voorzitter hen, fijnge voelig, noemde) zijn een nieuw ver schijnsel op onze concertpodia. Vroe ger piekerde niemand daarover; stel je voor! Maar men moet ze horen zin gen, met een wat andere klank, toege geven, maar die, onvermengd, toch een eigen bekoring heeft. Ook de dui delijke, levendige voordracht was bij de Oegstgeester- en Rijnsburgse zes tigplussers opvallend. Aanvankelijk vulde geheel resp. ge deeltelijk, de jeugd het toneel: Apel doorn met 150. Rijnsburgs Juliana met 40 vokalistjes. De Apeldoornse schare, die het concours met de canon 'Dona nobis pacem' inluidde, onder scheidde, zich behalve door getal en kwaliteit, ook door de gekleurde groe- penindeling: geel, groen, oranje. Ter navolging aanbevolen! Deze oogstre lende uniform-dracht is toch wel mooier dan de meest gebruikelijke bonte zondagsejurkenshow. Bontje had met zijn jonge goed weer veel sukses, al kwam het nog nuchte re begin de absolute zuiverheid niet steeds ten goede. Zangtechnisch pres teerden ze allemaal heel wat, de Ha- zerswoudse, Rijnsburgse, Alphense en Valkenburgse jeugd. De verleiding is groot, om over die frisse jonge zang nog veel meer te vertellen, ook al, omdat er zoveel mooie liederen bij waren. Maar onze ruimte is gerantsoeneerd. Het is ook de meeste gewone gemeng de ensembles aan te horen, dat ze on der professionele, vaak intelligent-mu- zikale leiding werken. Dit. was in vroegere jaren lang niet altijd het ge val. Toen troffen vaak wezenlijke te korten in opvatting en voordracht. Tegenwoordig zijn de verschillen als regel ten hoogste gradueel en dan vooral qua techniek en homogeniteit. Verheugend Ook de programma's zijn veel frisser en dus muzikaler geworden. De tijd, dat de kritische toehoorder, vanwege de lengte, het kompositorische en geestelijke onbenul zich vaak zat te V. orfc-n ïoui/T. -u i t-:1o-rcn£o kori-Tii mi vr.-u ït-öe-TCtfio kor t-riioui o kor t-Ti iou.ws-uit-ao-"Kï£io >or t-nipjnm-ui t-do-trofTi o vervelen, lijkt, getuigen ook wat we op dit concours hoorden, nu wel bijna voorbij. Al dook hier en daar nog wel eens zo'n minder valide stuk op, het merendeel van de uitgevoerde werken verheugde hart en zinnen. Het bewijs, dat ook een lied op bijbelse of een andere geestelijke tekst muzikaal-ge- slaagd kan zijn, werd meer dan eens welluidend bewezen. Ook namen de schone, onsterfelijke luchtig bewerkte volksmelodiën of in die stijl gekompo- neerde stukken, een ruime plaats in. 's Avonds zongen, onder meer, de ge mengde koren uit Valkenburg, Aar- landerveen. Nieuw Vennep en Hazers woude, resp. in de eerste, uitmun tendheids-, superieure en ere-afdeling uitkomend. Ze zongen meestal waarde volle werken, waarvan ik 'Ich ghinck noch ghister avont' (Clemens non Pa pa) door NPB Jongerenkoor (Alp hen), 'Schotse Vier' (De Nobel) door Advendo (Valkenburg), 'Innsbruck, ich muss dich lassen' (Heinrich Isaac) door De Lofstem (Aarlanderveen), 'Early one morning' door de 'Zang en Vriendschap' meisjes (Hazerswoude) en 'Des winter als het regent', door 'Zang en Vriendschap' (Hazerswoude) in 't bijzonder en met lof wil noe men. Tenslotte moet nog vermeld, dat wet houder Kret. namens het Leidse ge meentebestuur, een toespraak hield. Hierin stelde hij voor, de Pieterskerk tot een cultureel centrum te maken, waarvan dan ook de koren uit de Leidse afdeling gebruik zouden kun nen maken. De organisatie (ik heb het reeds ver meld) klopte perfekt. Dit was zeker hoofdzakelijk aan sekretaris J. J. de Looy te danken. Uitslag De drie wijze mannen van de jury. Mees van Huis, Jan Pasveer en Henk Pijlman, erkende deskundigen, waar deerden de zangprestaties. bij monde van de heer Pijlman, als volgt: Apeldoorn's Chr. Knapen-, meisjes- en kinderkoor Apeldoorn 308 p, le pr„ Juliana jeugdkoor Rijns burg 325 p. le pr., Amersfoort's Chr. Gem. koor Amersfoort 280 p 2e pr., Robbedoezedo Hazerswoude 314 p le pr., Viva la Musica Oegstgeest 306 p le pr.. De Zangrakkertjes Badhoeve dorp 309 p le prHalleluja Den Hel der 287 p 2e pr., De Lofstem Valken burg 321 p le pr., Cantemus Domi- num Marknesse 307 p le pr., Wehl's Gem. Koor Wehl 304 p le pr., Herv. Kerkkoor Heemskerk 305 p le pr., Be jaardenkoor Rijnsburg Rijnsburg 323 p le pr., Heelsum's Kerkkkoor Heel sum 301 p le pr.. Bejaardenkoor UW Den Haag 313 p le pr., Juliana tussenkoor Rijnsburg 314 p le pr., Tienerkoor Rijnsburg 324, le pr., N.P.B. Jongerenkoor Alphen aan den Rijn 333 p le pr., Advendo Valken burg 324 p, le pr., De Lofstem Aar landerveen 321 p le pr., Meisjesk. Zang en Vriendschap Hazerswoude 322 p le pr.. Excelsior Nieuw Vennep 321 p le pr.. Zang en Vriendschap Ha zerswoude 333p le pr. Hieruit volgt, dat de wisselbeker van de NLC en de wisselbeker van het LD en een Matze-beker toekwamen aan 'Zang en Vriendschap' (Hazerswoude). de Bondsbeker. de Leidse Post-beker en de tweede Matze-beker werden ver overd door het Jongerenkoor N.P.B. (Alphen). De Wernicke-beker was voor het Rijnsburgse Bejaardenkoor. Peter Bontje (tevens adviseur van de afdeling) werd vereerd met de diri- gentenprijs, zijn kollega's K. de Rooy (jeugdkoor N.P.B. Alphen) en H. de Groot (Aarlanderveen) kregen een eervolle vermelding. Johan van Wolfswinkel Gem. zangvereniging Voorhout op dreef VOORHOUT Voor de tweede maal m haar jonge besrtaan gaf de zangver eniging 'Voorhout' in de hervormde kerk onder leiding van de heer T. Kranenburg uit Lisse een goed ge slaagde zanguitvoering. Voor het eerst waren de zangeressen gekleed in een nieuw costuum. Met grote persoonlij ke inzet heeft het koor met een ge weldige bezieling een aantal liederen te gehore gebracht. Koor en dirigent bleken nauwgezet op elkaar inge speeld, waardoor de gekozen stukken op correcte wijze werden gezongen. 'Domine, salvum fac' van A. Giesen, 'Ave Verum Corpus' van W. A, Mo- iart, 'De Heilige Stad' van S. Adams, Psalm 105 van Harm Jan Bonefaas. 'Jesu meine freude' van J. S. Bach en andere. De orgelbegeleiding was in handen van de heer Alders van Lisse. Mede werking werd verleend door het echt paar De Gier en z'n twee dochters (HHlegom), die als kwartet meerdere geestelijke liederen ten gehore brach ten. Het liefst 'n afspiegelingscollege LEIDEN 'De VVD wil niet met goedkope lokkertjes en gouden bergen aankomen, met dingen die in een financieel arme gemeente niet waar te maken zijn'. Aldus lijsttrekker Elzinga tijdens een pers conferentie waarop de WD haar programma voor de komende ge meenteraadsverkiezingen bekend maakte. KATWIJK AAN ZEE Donderdag 2 med gaat de CHU discusiëren met de PPR. Deze debat-avond wordt gehou den in de Jeugdsociëteit 'Donk'. KATWIJKSAAN ZEE De collecte tb.v. de Herv. Zeemansraad heeft 5646,72 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE De P.V. 'De Rijnmonders' hield zaterdag haar eer ste vlucht vanaf 'Bergen op Zoom'. De uitsjag was als volgt: 1. C. Aanhave. 2. C. den Duik, 3. Z. de Mol, 4. Gebr. Kuijt, 5. P. de Mol, 6. J. Broekhoff, 7. Comb. KNK, 8. K Schaap. 9. K. Geijte- man, 10. J. van Duijn. 11. Comb, de Ster 12. Comb. GDG. Er werden 777 duiven ingekorfd. Eerst aankomende duif 9.15.02, laatstaar.komende duif 9.24.30. KATWIJK AAN ZEE Het Genoot schap 'Oud Katwijk' holidt vrijdag 3 mei in het Kerkelijk centrum de jaar lijkse slotavond. Aanvang 8 uur. KATWIJK AAN ZEE Voor het op halen van grof huisvuil is op donder dag 2 mei aan de beurt de maandag en de woensdagwijk. OEGSGEEST Op dinsdag 30 april is er in het kader van de Oranje festi viteiten een Free Concert waaraan meewerken: 'Queen Jane Drive-in' en de formatie Finch. Dit gebeuren zal plaatsvinden op het terrein aan de Irislaan-Lange Voort en begint om 18.00 uur. Bij slechte weersomstandig heden: Gemeente Centrum, Lijtweg. ALPHEN Door de samenwerkende organisaties van werkgevers en werk nemers in de grafische industrie in de streek van Rijn cn Gouwe werd de jaarlijkse typotest gehouden in ge bouw Nabij. De eerste prijs werd ge wonnen door een van de acht deelne mende Samson-groepen. de firma Van Wieringen (Duits) kwam als tweede uit de bus en de drede prijs kwam ook weer bij een Samson-groep te recht. Het gemeenteprogram '74-'78, Kern punt '74 genoemd, omvat 'onder meer de volgende punten: een stabiel ge meentebestuur, uitbouwen van open heid van het bestuur en inspraak, een kritisch financieel beleid, meer zorg voor openbare orde en veiligheid, na druk op renovatie on wijkverbetering, stimuleren van laagbouw en een ge differentieerd woningbeleid, en ver mindering van werkloosheid door ac tieve werking van industrieën met veel arbeidsplaatsen. In vijftien paragrafen wordt aan de kernpunten een nadere uitwerking ge geven. Op de opmerkingen dat het een nogal vaag en abstract program ma was, antwoordde Elzinga dat het gaat om een aanduiden van de rich ting, en dat de VVD geen 'valse illu sies' wil wekken. 'Het gaat de VVD om het werkelijk besturen van de stad, niet om parlementje spelen'. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Een od rcsearchfaciliteiten en Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. Meest interessante punt op de pers conferentie was de Jcwestie van wat er na 29 mei gaat gebeuren. 'We hopen op acht zetels, en dat is een aardige mogelijkheid'. Een links programcol lege? Dat hebben ze in de kring van de PvdA wel hard staan aankondigen, met 'veel gereken erbij, maar het moet nog maar gebeuren. Ik betwijfel het ten sterkste', aldus Elzinga die nog eens duidelijk maakte dat de VVD ondubbelzinnig achter een af spiegelingscollege staat. 'Wij willen met een ieder die dat wil constructief samenwerken. Het PAK is in de ogen van de VVD, ondanks eerdere uitspraken, nog geen afgeschreven partner. De VVD gaat met een vernieuwd en vooral ver jongde (gemiddelde leeftijd ongeveer 35 jaar) lijst de verkiezingen in. 'Er is veel verloop geweest van mensen die verhuisden of het kamerlidmaat schap niet meer konden combineren'. Vandaar een lijst met ettelijke kandi daten onder de dertig jaar. liefst op weg naar een afspiegelingscollege, 'maar als dat niet gebeurt zullen we constructief blijven meewerken. We zullen mensen niet meteen gaan pak ken op wat ze in de afgelopen jaren gezegd hebben'. LEIDEN In het kader van 'Vor mingswerk Vrije Tijd' gaven 'De Sleu tels'. een muziekgroep van geestelijk minder validen, een uitvoering in het Antonius-Clubhuis. Indien ooit zou blijken, dat de muziek zelfs geen gees telijke grenzen kent, dan was het wel hier, bij vernieuwing. De jongere en wat oudere zangers en muzikanten werkten bijzonder enthousiast, onder leiding van enkele toegewijde ken ners, mag ik wel zeggen. Want voor deze aktiviteiten is niet alleen enorm veel liefde, geduld en takt, maar bo vendien inzicht, kennis van de mate rie en van de geestelijk minder valide mens nodig. 'De Sleutels' zijn samengesteld uit werknemers van de werkplaatsen voor geestelijk gehandicapten. Van dit bij zondere vormingswerk is de heer K. de Jeu, lid van de Marinierskapel, de ziel. De door hem en zijn medegeno-. ten bereikte resultaten waren, kort en goed, opmerkelijk. Men hoorde een (heterogeen samenge steld) orkest en een zanggroep met Wilhelmin akwartier vraagt gemeentehulp ALPHEN In het Wilhelmjnakwar- tier is een aktiegroep gevormd, die de leefbaarheid van deze wijk onder de aandacht van het gemeentebestuur wil brengen. De Jeugdhaven dient als ba sis van waaruit men verschillende akti viteiten wil gaan begeleiden. Er ko men weer meer jongeren in deze wijk en als gevolg daarvan ook weer een groeiend kindertal, waarvoor veelal de mogelijkheden om te spelen ontbre ken. Daar wil men wat aan gaan doen met behulp van de gemeente. Er lig gen overigens maar enkele kleine stukjes grond braak in deze wijk. Die zouden zonder al te grote kosten wel geschikt gemaakt kunnen worden voor de plaatsing van wat speelwerk- tuigen. Ook heeft men aandacht gevraagd voor de verkeersproblemen. Als voor beeld wordt genoemd de Willem straat, die volop deelt in de particu liere vernieuwingen. De straat is sinal, maar omdat er vrij veel auto-be- zitters zijn, wordt er hinderlijk gepar keerd. zelfs op de trottoirs. Daarom verzoekt men medewerking van de po litie voor bestrijding van het parkeer- euvel. Gouden bruiloftsfeest echtpaar Van 't Kruis NIEUWVEEN Het echtpaar Van 't Kruis (78 en 77 jaar) viert 3 mei z'n gouden bruiloftsfeest. De heer Van 't Kruis is twaalf jaar lid van de gemeenteraad geweest voor de CHU en achttien jaar kerkvoogd van de Ne derlands Hervormde gemeente; de laatste jaren was hij president van dit college. Zijn zaak (vrachtvervoer) is overgenomen door drie zoons. LEIDEN Op zaterdag 4 mei zal het eenentachtig jaar geleden zijn, dat de Leidse Vereniging van Studenten, toen nog Rooms-Katholieke Studen tenvereniging, Augustinus' werd op gericht. Op donderdag 2 mei hoopt Augustinus' deze dies te vieren. De feestdag wordt gevierd in 'Western Style'. Als 'warming-up' voor de dies viering wordt op woensdag 1 mei de film 'Butch Cassidy and the Sundance Kid' vertoond. De voorstelling begint om kwart over acht. - Voor nog te bouiven woningen OEGSTGEEST De Timdelerclub (afgeleid van Toneel Is Meer Dan En kel Leren En Repeteren) speelde vrij dagavond voor een uitstekend bezette aula van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest 'Een schot valt' van Aga tha Christie. Men heef» het zich met de keuze van dit verhaal van de En gelse schrijfster, dat tot een van haar beste behoort, niet gemakkelijk ge maakt. Het spel, opgevoerd in een mooi decor, kwam traag op gang. Vooral in het eerste bedrijf hadden wij graag meer vaart gezien. Wellicht is de aanloop te lang. maar dat moet men op rekening schrijven van dege ne die het gegeven voot toneel be werkt heeft. Anders gezegd: het schot had wat ons betreft éérder mogen val len. Derhalve kon ons het gedeelte n de pauze het meeste doen meeleven met de Engelse familie. Het valt niet mee om Agatha Cristie waar te ma ken op het toneel, maar afgezien van het bovenstaande beleefden wij met de Timdelerclub een genoeglijke avond. A.K. LEIDEN Uit een metaalhandel aan de Zijlstraat zijn enige vaten koper knipsel ontvreemd ter waarde van 7000 gulden Van een onzer verslaggevers KATWIJK De CCP heeft haar verkiezingsprogramma gepresen teerd. Spectaculair punt daaruit is het aanbieden van de mogelijk heid de huren van nog te bouwen woningen in Katwijk met 150 gul den per maand te verlagen. De CCP wil om dat te bereiken de be legger inschakelen, die de laagste fi nancieringsrente berekent. Dat is vol gens haar het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds dat in plaats van de op de kapitaalmarkt gangbare rente van 9 procent met 6 procent genoegen wil nemen. Dat betekent dat de huur ver laagd kan worden, doordat de stich- tingskosten drie proeent lager liggen. Voor een woning van om en nabij de zesduizend gulden betekent dat irf plaats van een huur van 350 per maand ongeveer 200 per maand. Beleid Voor de rest correspondeert het pro gramma van de combinatie AR, KVP en CHU Katwijk Rijn met hetgeen lijsttrekker en fractieleider drs. Van Raalte aan het eind van het vorig jaar tijdens de begrotingsbehandeling naar voren bracht. Er is derhalve veel in te vinden over het milieu ('De Westerbaan moet onaangetast blij ven'), de bejaardenzorg ('.de bejaar den moeten meer krijgen dan waarom ze vragen') en de wijkverenigingen ('het werk daarvan moet sterk uitge breid worden'). De CCP-fractie verantwoordde tijdens de presentatie van het program ook haar beleid van de afgelopen vier jaar. Het belangrijkste verwijt betrof haar houding bij het debat over het al dan niet inschakelen van het bu reau Geoproject bij het maken van het Centrumplan. Men zou zich niet goed genoeg hebben voorbereid. De fractie was het daar niet mee eens. Zij beschouwt het niet als haar taak dingen te gaan doen die het werk zijn van B. en W. Men verweet het college dat het deze gelegenheid had aange grepen om het voorstel belachelijk te maken, in plaats van het te aanvaar den zoals het bedoeld was, als advies. een apart klein orkestje, dat under meer, een negro-spiritual op Neder landse tekst zong. In het orkest wor den allerlei, in 'normale' gevallen niet op deze manier gekombineerde, hanteerbare instrumenten bespeeld. Dat deze spelers hun prachtige vrije tijdsbesteding zeer hoog waarderen, bleek wel uit de volkomen overgave en de zichtbare musiceervreugde. Er zijn wel beroepsspelers, die zo'n en thousiasme niet kunnen opbrengen. Ntuurlijk mag men zich hier niet kritisch instellen. Maar wat bereikt werd, was, ik herhaal het, toch wel zéér opmerkelijk. Er werd ook een 'mini-concours' ge houden. Muziekgroepjes en solisten wedijverden hierin met elkaar. Diri gent P. Drost, algemeen leider K. de Jeu en cabaret-deskundige Stouten be oordeelden de prestaties en verblijd den de winnaar met een bekertje. Er traden groepen op met tamboerij nen. orgel plus elektronische instru menten, straatmuzikanten, een kront- jonggroep. een flessenmuziek-solist en nog andere soorten muziek-makers. Ook aan de passende kostumering was veel zorg besteed. Uit alles bleek, dat leider De Jeu met groot muziek- psychologisch inzicht gewoekerd heeft met de talenten van zijn spelers. Dit werk kan moeilijk hoog genoeg ge schat worden. De finale bestond uit keurig en pittig uitgevoerde mars- en ontspanningsmu- /iok. door alle spelers. J. v. W. OP 30 APRIL KONINGINNEDAG DOKTERSDIENSTEN AARLANDERVEEN: zie Zwammerdam HAZERSWOUDE- dokter Sprangcr. Busken Huetstraat 22. Haeerswoude-RIJndijk KOUDEKERK: zie Hazerswoude LANGERAAR: zie Woubrugee NIEUWVEEN: zie Woubrugge. NOORDWIJKF.RHOUT: dr De Groof. Duin doornstraat 1. tel. 2910. OEGSTGEEST: dr Van Walchren. Oranjelaan 29. tel 52130. WOUBRUGGE: dr J Nooter. tel. 01729 104 ZWAMMERDAM: dr L. R. Kooij. tel. 01726- 7755. WIJKVERPLEGING HILLEGOM: zr Snellenberg. Heemskerklaan 109. tel. 02520-16316. LISSE: zr A. de Jong. Rembrandtplein 7. tel 02521-12780 (b g.g. 02521-13353- NOORDWIJKERIIOUT: zie Voorhout VOORHOUT: zr. A Brinkman, Dahliastraat 22a. Katwijk a. d. Rijn. tel. 01718-74650. TANDARTSEN ALPHEN: tandarts v. d. Hooit. Dorpsstraat 34, Koudekerk a. d. Rijn. tel. 01714-2206 LEIDEN Vrijdag werd de mini- basketball competitie afgesloten. S.nds 1 februari werden ar op elke donder dag- en vrijdagmiddag wedstrijden ge speeld tussen twaalf teams van elf scholen voor het basisonderwijs. Er werd gespeeld in drie poules. Team- winnaars werden de Oppenheim- school, de St. Antoniusschool, de Tel- dersschool en de Zuiderparkschool. Deze vier scholen speelden in een fi nalepoule om de b^ker. De St. Anto- niussahool werd ongeslagen kampioen em mocht uit handen van de voorzit ter van de mini-basketbaal commissie, de heer J. Bosch, de beker in ont vangst nemen. De Zuiderparkschool ontving de tweede prijs, de Telders- school werd derde, terwijl de Oppen heim school de rij sloot VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten is voor gewestvor- mimg en ziet als ideaal een Gewest Leiden met werkelijke bestuurskracht. Omdat de voorgestelde gemeenschap pelijke regeling Gewest Leiden de meest haalbare is. aanvaardde de ge meenteraad met 17 tegen 2 (wethou der lestra en Uyterlinde) deze rege ling. Namens de overgrote meerder heid diende de nestor van de raad De Klerk Wolters (PC) een motie in, waarin de raad van oordeel is dat de voorgelegde conceptregeJing niet ge heel de intentie weergeeft van de Voorschotense raad, die het betreurt dat een aantal gemeenten op dit ogen blik gemeend heeft deze regeling als nog te moeten verwerpen, terwijl geen alternatief meer aanwezig is. De raad meent dat na een opbouwperiode van zes jaar deze regeling de aanzet kan zijn tot reële gewestvorming op politieke basis, acht het meedoen van de gemeente Leiden en andere part ners van eminent belang en nodigt het dagelijks bestuur van het Gewest Leiden uit omgaand die maatregelen te nemen, die tot vorming van een ge west Leiden op verantwoorde basis kunnen leiden, daaroncer begrepen de aanpassing van de conceptregeling aan de wensen van de uiteindelijk wel deelnemende gemeenten. ALPHEN Zaterdagachtend om streeks half vijf werd een felle brand ontdekt in een loods- van houthandel Van Wijk in de Prins Bernhardstraat. De brandweer was de vlammen bin nen het uur meester, maar kon niet voorkomen dat de loods, met daarin 500 kubieke meter hout, totaal verlo ren ging. Wel konden de nabij gele gen panden voor de vlammen worden behoed. De schade wordt geschat op 400.000. Het nablussen duurde tot 's middags half vier. De oorzaak is nog niet bekend. APHEN Voor de tweede maal is ingebroken bij de herenmodezaak Rat- té in het winkelcentrum De Ridder hof. Er is voor een bedrag van 30.000 aan lederen en suède kleding ontvreemd. Bij de eerste inbraak (vo rig jaar) werd voor 20.000 aan kle ding buit gemaakt. WOUBRUGGE In verband met het tragisch verdrinkingsgeval van de 7- jarige leerlinge van de Bijzondere school Petra Jacobi heeft de Feest commissie 1928 gemeend alle feeste lijkheden voor 30 april te moeten af gelasten. Dit houdt tevens in, dat alle door de voetbalvereniging Woubrugge geplande wedstrijden eveneens geen doorgang zullen vinden. Wel ligt het in de bedoeling op Hemelvaarstdag of op de verjaardag van Prins Bernhard alsnog een deel van het feestprogram ma te realiseren. Deze motie gaf weer de ontevreden heid van de Voorschotense raad inza ke de gewestvormlng rondom Leiden. De gewestraad werd een club ge noemd. die zich bezondigt aan geleu ter. Er is steeds getracht om alle elf gemeenten bij elkaar te houden, de goedwillende gemeenten hebben steeds hun eisen ten aaneen van een gewest afgezwakt cn nu blijkt dat toch de zwakke gewestbroeders afval len en zelfs durven vragen om verlen ging van de huidige gewestregeling. Een regeling, die niets meer inhoudt dan het plegen van een onderzoek naar de samenhang. Wethouder Pels noemde het bijzonder onelegant dat de gemeenteraad van Leiden het laatst in de rij van elf gemeenten zijn oordeel wil geven. LEIDEN Koninginnedag wordt in Leiden aldus gevierd: 9 uur Vlaghijsing Stadhuisplen: 9.30 uur gecostumeerde kinder optocht Burg. wijk; 9.30 rondg. muziekgezelschap De Burcht in De Kooj; 9.30 uur Rondgang van een muziekkorps in het Ma- re-dorp; 9.40-9.55 uur show ma- jc rette-korps Aktief; 10 uur poppenkastvoorstelling Stadsge hoorzaal; 10 uur gecostumeerde kinderoptocht Wagnerplein; 10 uur start feestprogramma Mare- dorp; 10 uur gecostumeerde kin deroptocht Muiderslot; 10 gecos tumeerde kinderoptocht Juwe- lenwijk; 10 uur Gecostumeerde kinderoptocht De Vijf Hoven; 10-12 uur wielerwedstrijden ln Zuid-West (.Aktief); 10-12 uur Judo- krachtsport en boksde- monstraties Aktief; 10.30 gecos tumeerde voetbalwedstrijd De Kooi: 10.30 kinderspelen in het Mare-dorp; 10.30-11 uur muzika le show Burgemeesterswijk; 11 uur poppenkastvoorstelling Stadsgehoorzaal; 11-12 uur kin derspelen Burgemeesterswijk; 11-11.45 uur Judodemonstratie Juwelenwijk; 11.30 kindervolks dansgroep 'Jezersko' (Mare- dorp); 11.45-12.15 uur Majorette show Juwelenwijk; 12 uur Pop penkastvoorstelling Maredorp; 12 uur Kinderkennis speeltuin Beatrix; 12.15-13 uur balschieten Juwelenwijk; 13-13.10 uur bal lonwedstrijd Aktief; 13-14 uur pauzeconcert De Burcht op de Korenbeurs; 13-13.45 uur poj>- penkastvoorstelling Juwelen wijk; 13.15-16 grote muzikale show Aktief; 13.30 uur kinder circus Carantelli; 13.30-14.30 uur judo-demonstraties Muiderslot; 13.30-18 uur 'Kinderspelen Bur gemeesterswijk; 13.45-14.30 uur tuindemonstraties Juwelenwijk: 14 uur Kinderspelen in speel tuin Beatrix; 14 start Oranje wandeltocht (Stadhuis); 14.30 uur Show majorettes Kasteel hof; 14.30-15.30 uur poppenkast voorstelling Burgemeesterswijk; 14.30-15.15 uur balletoptreden in Juwelenwijk; 14.50 uur Show Paulusband Kasteelhof; 15 uur roeiwedstrijden in Rijn-Schieka- naal; 15-16.30 uur kinderspelen Lage Morsweg; 15.30 uur Ballon- oplating Juwelenwijk; 16 uur rolschaatswedstrijden Kasteel hof; 16-17.30 uur Behendigheids wedstrijden Juwelenwijk; 16-18 uur Rad van avontuur Burge meesterswijk; 16-19 uur Studen- tenhcempa-orkest, trampolinede monstraties en big-band-concert Aktief; 16.15 uur poppenkast voorstelling speeltuin Beatrix; 16.30 uur Disco in zaal Ooster kwartier; 17-18 uur poppenkast voorstelling Aktief; 19-20.30 uur Rad van avontuur Burgemees terswijk; 19.30-20.15 lampionop tocht Juwelenwijk; 20-21 uur Lampionoptocht door Zuid- West; 19.30-22.30 uur openlucht; dansen Vondellaan; 20 uur Bin go-dansant Cantine Roodenburg; 20-23 uur avondfeest in Belofte- kerk (Juwelenwijk). TER AAR Programma voor Konin ginnedag: Op de scholen worden, de kinderen getracteerd; bij de Spring plank zijn kinderspelen. De leiding van de padvindersorganisatie heeft op het Vosholplein een tent, waar panne koeken worden gebakken. Ook ie er een wandeltocht voor de jeugd. In het parochiehuis is er 's avonds een Orna- jebal met muziek van de Gebarsten Ketel. MAANDAG 29 APRIL Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsvergade ring. Museum Volkenkunde. Sleenstraat l. 8 uur- K. en O. lezing met dia's over milieu en mi- lieutuinen door G. J. M. Meyer. Clubhuis De Klinker, Berlageslraat. 7 tot 10 uur: bazaar speeltuinver. Zuid-west. DINSDAG 30 APRIL Clubhuis De Klinker. Berlagestraat. 10 uur voorm. tot 11 u. nam.: bazaar speeltuinver Zuid-west. WOENSDAG 1 MEI Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. LAK-theater. Levendaal. 2 30 uur: 'Ktnder- straat-Tcjater'. voorstelling van Krent en Bol. DONDERDAG 2 MEI Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur toe. raads vrouw. VRIJDAG 3 MEI Leiderdorp-Scheppingskerk, 8 uur: uitvoering van Die Schöpfung door chr. gemengde zangver. Excelsior. Solistische medewerking: Daja Slereveld sopraan. Jan Waayer tenor. Henry Blackraan bas. Ada van der Bent cla- veclmbel. Instrumentale begeleiding Dor- drechts Symfonie-orkest. Algehele leiding- Bas Sierveld. LAK-theater. Levendaal 150. 8.15 uur: 'De ei gen wereld en die andere' (Piccolo Produk- tles). Vestestrat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroeD Imperium roet 'Keer-omme'. ZATERDAG 4MEI Vestestraat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-omme'. ZONDAG 5 MEI LAK-theater. Levendaal. 2.30 uur: 'Kinder- straat-TeJater'. voorstelling van Krent en Bol. Hartebrugkerk Haarlemmerstraat. 3 uur: concert door de Augustina Cantorel te Am stelveen olv Fr. Schouten, medew. van orga nist Jan Schmitz. De invloed van het Grego riaans op de orgelmuziek in de loop de eeu wen. Bezoekuren Annaklinlek: KJasse afdeling van 11.00 tot 12 00 uur. van 13.30 tot 15.30 uur. van 19.00 tot 20.00 uur: Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19 30 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210 'Jesu» Christ Superstar', dag. 14 30. 19 en 21.15 uur: zo 14.30, 16 15. 19 en 21.15 uur. I.ldn: Steenstraat 39. tel. 24130 'Papillon' 18 J. dag. 14.30 en 20 uur. k Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 'De Oiltsi- aeman', 18 J. dag. 14 30 uur; 19 en 21.15 uur zn 14.30. 16 45. 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd 49-51, tel. 25919 'Staat van beleg' 19 en 21.30 uur 14 Jr do. vr ma 14.30 uur; Klnderroat. 'Jungleboy' a.l. zo en 30 4 14 en 16.15 uur: Nachtv. vr en za 24 uur Drive 'he' said. 18 J. Rei: Haarlemmerstraat 51. tel. 25414 'Set achter gesloten deuren'. Nachtv. 'Erotiek en de moderne vrouw', vr en za 23.30 uur. Tij den zie Trlanon. rrlanoD- Breestraat 31. tel. 23873» Dakota 14 J. ma. dl. do en vr 14.30 en iedere avond Apotheken In regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Le den wordt waargenomen van vrij dag 28 april tot 3 mei door apotheek 'Tot hulp der Menschheld' Hooigracht 48 Lelden en de apotheek 'Beker' LiJ'weg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. apotheek Voorschoten te Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Sleenstraat la Lelden: tentoonstelling t.g.v. 10Q-Jarig bestaan van de stereochemie. Drukkerij De Bink Lelden. Rooseveltstraat 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Nlko Koumen. tot 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. Expositiezaal Pieterskerkgracht 9. Lelden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Peter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot «n met vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. LEIDEN Bezoekuren Ziekenhuizen; Diaconessenhuis. le kl dagelijks van 11.00-12 00 uur van 15.45- 16 30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 15.45-16 30 uur en 18 30-19.30 uur Kinderafde ling dagelijks van 14.00-19.00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15.00 uur voor overige familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdellngen. Vol wassenen dag. v 11.15-12.00 uur en van 14- 14 43 uur en van 18.45-19.45 uur. kraamafde- llng dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- gen) v 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur, kin derafdeling dag van 15 tot 18.30 uur, 3e klasse dag van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. kinderdaf- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur, 's zondag 11-12 uur en 14-15 uur, eerste klasse de gehele dag. Elke dag iS tot 16 uur, 18 tot 20 uur. Voor de premalurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders); maandag t.m vrijdag 18.30 tot 18 45 uur. Zaterdag en zondag van 15.30 lot 15 45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek worat toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord. Ie en 2e klas 11-11.30. 13.30-14.15 en 18 30-19.30 u. 3e klas 13 30-14.15 en 18.30- 19 30 uur. Kraamufdeling 13.30-14.15 uur al leen voor echtgenoten 19-20 uur Kinderafde ling 15-13 30 u alleen voor ouders 18.-18.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3