One-man show Jan Loorbach brengt RZ titel Biljartbond heeft jonge voorzitter Ongemotiveerd Valuas helpt AMVJ onderuit Twee vakken in veldkorfbal noodzaak voor nieuwe bloei Punch kan Flamingo's niet helpen Westduitse winst in Tulpenrally Laatste test voor Hordijk Kuipers in voorlopige kernploeg HZC/De Robben weer kampiben Sterk spel van Marjan Wagemakers Nederlaag voor jeugdturnploeg Eerste plaats voor Imhoff Spaanse Grand Prix voor Niki Lauda TROUW/KWARTrKT MAANDAG 29 APRIL 1974 SPORT T13/K12 ■Lil Van onze basketbalmedewerker DELFT Jan Loorbach. Uitgezonderd in Rotterdam is hij in geen enkele basketbalhal van Neder land populair. Zeker niet in Delft, waar hij altijd het mikpunt is van ordinaire scheldpartijen. Maar in datzelfde Delft groeide Jan Loorbach zaterdag uit tot de held van de dag. Juist op het moment dat Rotterdam-Zuid op instorten stond, begon de one-mansliow van de lange Rotterdammer. Hij scoorde zes punten en pakte twee rebounds. Daarmee sloeg hij een gat van zes punten. En dat nu was voor Punch met nog één minuut te spelen teveeL Rotterdam-Zuid is de nieuwe kampioen van Nederland. Flamingo's is na een heerschappij van drie jaar onttroond. Het spel van Rotterdam Zuid was za terdag in de afgeladen Delftse sport hal Buitenhof een openbaring. Voor al omdat de ploeg de laatste weken wanhopig liep te zoeken naar de ge weldige vorm waarmee zoveel indruk werd gemaakt in het eerste deel van de competitie. Vooral Jan Loorbach en Jan Dekker leden aan vormverlies. Maar daarvan was zaterdag niets meer te merken. De oorzaak daarvan moet waarschijnlijk gezocht worden in her oppeppen van de spelers door Jan Bruin. Want waar het vorige week nog ritselde van de fouten, werd nu plotseling erg gaaf basketbal gede monstreerd. Jan Dekker speelde een sublieme eerste helft en Jan Loorbach had ondanks het feit dat hij voor de rust al vier persoonlijke fouten op liep, zijn tegenstander Pieter van Tuyll lange tijd in zijn zak. De overwinning van RZ kwam in fei te tot stand tussen de vijfde en de vijftiende minuut van de eerste helft. In de vijftiende minuut vond name lijk een merkwaardig incident plaats. De complete basketinstallatie k- m naar beneden. Jack Dinkins van tZ ontfutselde Harry Rogers de bal en kon alleen op de basket afgaan. Op het moment dat hij de lucht inging voor een 'duik', maakte Rogers een persoonlijke fout Dinkins greep de ring beet en zag dat Rogers dat ook had gedaan. Vlak daarna kwam de he le stellage naar beneden en moest een nieuwe ring gemonteerd worden. De hele affaire duurde een klein kwar tier. Punch bleef na dit Incident dat zon der ongelukken afliep helemaal de kluts kwijt te zijn. Er werd geen bal meer raak geschoten en RZ maakte daarvan dankbaar gebruik. De Rotter dammers sprongen ineens weg en voordat Punch in de gaten had wat precies aan de hand was, keek de ploeg van Bill Sharidan tegen een 19- 42 achterstand aan. Die krachtinspan ning was er wel de oorzaak van dat Wim Weemhof hetzelfde overkwam. Pieter van Tuyll, de lange man van Punch kreeg daardoor meer vrijheid en RZ leek een moeilijke tweede helft tegemoet te gaan. Bovendien was de voorsprong halverwege al geslonken tot 37-51. Toen kort na de rust ook Dinkins tegen zijn vierde fout opliep en Punch inmiddels al was teruggelo pen tot negen punten leek RZ een verloren wedstrijd te spelen. Punch kwam nog dichterbij (58-63 in de vijf de minuut). Heel lang bleef het verschil van een punt of vijf bestaan. Er werd in die fase veel gewisseld. Zo verdween de na rust tegenvallende Jan Dekker voor Van Eek en werd bij Punch Si- diris ingezet voor Sikking. Vier minu ten voor het einde kon Punch einde lijk de barrière doorbreken. Het werd 78-80 en RZ leek op de valreep toch nog geklopt te gaan worden. Maar daar was hij dan! Jan Loorbach. Driemaal achter elkaar bleef hij on der het bord de meerdere van Van Tuyll en het verschil was met nog een minuut te gaan weer acht punten: 78-80. Uit dolle vreugde nam Jan Bruin een time-out, waarschijnlijk al leen maar om zijn mannen te vertel len dat de titel binnen was. In de laatste minuut kon Punchcoach Bill Sharidon zich niet langer beheersen. Bij de zoveelste merkwaardige beslis- AMERSFOORT (ANP) De West duitse equipe Röhl-Berger heeft de 24ste editie van de Tulpenrally ge wonnen. Zij waren in eerste instantie gediskwalificeerd wegens een ver meende overschrijding van de maxi mumsnelheid. Toen de wedstrijdlei ding later de radarfoto opvroeg bleek dat het niet om de Westduitse equipe ging maar oan een andere. De foto kon niet uitmaken wie dat wel was, maar het was in geen geval de wagen waarin de Westduitsers re den. De equipe was oppermachtig in de rally. Van de 30 gehouden klasse- mentproeven hebben zij er 25 gewon nen. Tweede zijn de Zweden Carlsson en Petersen geworden. NOORDWTJK (ANP) Nationaal kampioen Jan Hordijk moet vrijdag vijftig punten halen op de fietsergo- meter. Doet hij dat niet dan speelt hij niet mee in het Davis-Cup duel te gen Finland, aldus de ternnisbond. In de oefenpartij tegen Nieuw-Zeeland heeft Nederland met 7-1 gewonnen. De verliespartij werd geboekt door Fred Hemmes. Hordijk die voor deze oefenpartij als vierde geplaatst was heeft zijn partijen overtuigend gewon nen. Mocht Hordijk voor de test sla- gea of de teim-isbond zijn eis intrek ken dan zal Loek Sanders, die als der de geplaatst was, afvallen. Arthur Ashe en Roscoe Tanner (bei den VS) hebben zich geplaatst voor de finale van het WCT-tennis toer nooi, groene groep, in Denver. Zij versloegen Cox en Kodes in de halve finales. In de blauwe groep die in SL Louis gespeeld wordt hebben Metreve- li en Stan Smith zich geplaatst voor de finale. Jack Dinkins misleidt Pieter van Tuyll met een van zijn schijn bewegingen en gaat RZ dichter bij de titel brengen. sing van de zwak leidende scheids- rechter Van Willigen en Van Dis- li o eek smeet hij een reclamebord een eind de zaal in. Dat Punch nog twee punten van de achterstand kon goedmaken, was ie dereen een zorg. De titel ging naar Rotterdam Zuid. Terecht want RZ bleek de meest constante ploeg in een marathoncompetitie van maar liefst 38 wedstrijden. De meest ongelukkige man zaterdag in Delft was ongetwij feld Flamingo's coach Egon Steuer. Moeizaam glimlachend feliciteerde hij de spelers van RZ. De overheersing van Flamingo's is voorbij. Scorers RZ: Dinkins en Richardson 21, Loorbach 20, Dekker 14, Welch 8. Punch: Van Tuyll 24. Rogers 22, Gie- sen 12. Eredivisie! Heren: Groep A: BS Lelden— EBBC 63—77. Punch—HZ 84—90 (RZ kamp.). DonarLlona 86—78. Groep B: RowicFAC 10877. Blue StarsLandlust 101—77, Haar lem Cardinals—ASVU 86—103. Dames: DEDThe White Stars 39—68. Blue Stars—BOB 76—52. AMVJ—RZ 50—56. BV AmstelveenWilskracht SNL 47—37. DEN HAAG (ANP) De KNSB heeft Harm Kuipers, het afgelopen schaatsseizoen tweede bij het wereldkampioenschap voor amateurs, uitgenodigd deel uit te maken van de voorlopige heren-kernploeg. Vorig jaar was Kuipers geen lid van de elite groep, maar volgde hij, in ver band met zijn studie medicij nen, een aangepaste, individuele training, Wel kwam hij uit op het Europees en het wereld kampioenschap, als Nederlands kampioen. Nieuwe leden bij de heren zijn Peter van der 'Kant en Daan Gompen. Bij de dames zijn de plaatsen van veelvoudig wereldkampioe ne Atje Keulen-Deelstra en Trijnie Roozendaal-Rep ingeno men door Haitske Pijlman en de grote belofte Pietie Postma. Zij zal nog niet deelnemen aan de internationale senioren-kam pioenschappen. In tegenstelling tot eerdere be richten als zou hij met de beoe fening van topsport moeten stoppen, maakt John Olof weer deel uit van de sprintersploeg. Hij zal een aangepaste gewich tentraining volgen. De eerste conditie-trainingen van de voorlopige kernploegen is gepland voor 16 mei. De voorlopige kernploegen zien er uit als volgt: Heren: Piet Kleine, Hans van Helden, Harm Kuipers, Jan Derksen, Klaas Vriend, Peter van der Kant, en Daan Gompen. Dames: Sophie Westenbroek, Sijtje van der Lende, Sippie Tigchelaar, Truus Dijkstra, An nie Borckink, Haitske Pijlman en Pietie Postma. Junioren (jong Oranje): Jan Heida, Jan de Vries, Joop Pas man, Riekele Heida, Wim van der Kant, Jan Postma en Kral Draayer. Sprinters: Eppie Bleeker, Jan Bazen en John Olof. De ISU beslist op 23 mei in Londen over het al of niet te ruggeven van de amateurstatus aan Jos Valentijn. Nederland vooral conditioneel veel sterker dan België 01 Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM De gemakkelij ke 10-7 zege van het Nederlandse korfbalteam op België heeft de tongen weer in beweging gezet. Heeft het veldkorfbal in deze vorm nog enige zin? Er waren verschillende meningen die va rieerden van 'schaf het veldkorf bal voor de eerste teams af' tot 'ook bij veldkorfbal maar 2 vak ken'. Een aanpassing dus naar het zaalkorfbal. Volgens Adri Zwaans- wijk, de trainer-coach van de na tionale formatie in de 79-ste Ne- derland-België ontmoeting: 'We moeten nu kiezen tussen veld- en zaalkorfbal. Willen we met veld korfbal doorgaan, dan moet er af gestapt worden van de 3 vakken en overgegaan worden naar het 2 vakkensysteem'. Zwaanswijk kon hierover na de wed strijd rustig filosoferen. Voor deze in terland heeft hij zich niet erg druk hoeven maken. Dat ondanks de 6 de butanten die zijn ploeg telde. 'We hebben eigenlijk één ding vergeten ln deze wedstrijd. Er had vooral in de tweede helft meer gescoord moeten worden. De Belgen knakten helemaal niet Dat ondanks het feit dat wij maar één goed vak hadden'. Hij doel de daarmee op de eerste aanval met Driekus KI ouwen, Ron Regeer, Arlien Uchtman en Majka Duivenvoorde. Goed, de Belgen openden via Anita de Laet de score. Bij rust zouden de Ro de Duivels toch met 5-4 achterstaan. Dat kwam door Nederlandse treffers van Klauwen, Cort van Dijk, Ron Re geer, Jirska Duivenvoorde en nog maals Cort van Dijk. De Belgen stel den daar verdere treffers van Luc van Hemel, Quide Campers en Daniel de Rudder tegenover. Die eerste helft was door het toen nog geringe krachtsverschil nog enigszins aantrek kelijk. In de tweede helft waren de Belgen uitgespeeld. Evenals voor de vrouwe lijke Duitse scheidsrechter een unicum in de geschiedenis van het in terland korfbal Hassfeld had het betrekkelijk hoge tempo de krachten teveel aangetast. Henrie Mathis (2x) en Liane Tondelair zorgden voor de Belgische treffers. Ruud Emmerik, Ron Regeer (2x), Wil Reuter en John Tims schoten de Nederlandse 10 vol. 'Een enorme misser van de Belgen', vond Zwaanswijk. 'Ols je rekent, wat bijvoorbeeld Renske Munnikes totaal van factoren rekening houden'. 'Een daarvan is, dat we zo graag de korfbalsport willen internationalise-?1' ren Dan zul Je er rekening meero® moeten houden, dat in Oost-Europa inP_ feite alleen .maar in sporthallen ge-'-" speedd kan worden. Dat betekent on-5, der meer kiezen tussen zaal- en veld-1 korfbal. Dat betekent ook dat je beter"" moet programmeren. Dat je het zaal-*" korfbal niet zo maar tussen twee helf-*R ten veldcompetitie m kunt plakken., Dat geeft natuurlijk enorme proble-r* men. Vergeet niet, dat de mensen die1 dan altijd met het 3 vakkenstelsel ge-ii: speeld hebben moeten beslissen over?' de toekomst van het 2 vakkenstelself Hoe moeilijk dat is, bewijst het feit,,': dat er al mee geëxperimenteerd is,1 maar dat er nog nooit een rapport! over verschenen is'. r® De creatieve Zwaanswijk vindt op dat, punt veel weerstand. Een belangrijk' argument voor de tegenstanders is.P dat juist de voor korfbal zo belangrij-f ke verendgingsband dan verloren gaat' 'Niet helemaal Juist' vindt Zwaans- wijk. 'Kijk ze brengen nu een vierfL ton op voor een clubhuis. Zouden ze dan geen twee en een halve ton kun nen opbrengen voor een sporthal?! 't: Terwijl de Belg Tonny Liessens hem op de hielen zit scoort Rudy Emmerik. niet in vorm was en bovendien als ge blesseerd was, dan toont genoeg de zwakte'. Hoe gezapig het was bleek ook wél uit de reacties van het pu bliek ongeveer 1.500 man wat alleen bij enkele Nederlandse akties op het middenveld wat klapte. Juist dat middenveld zou dus na af loop stof voor gesprek geven. 'Wat wil je?' aldus Zwaanswijk. 'Op die manier wordt er alleen maar wat ge bald. Dat heeft niets met topsport te maken. Als we zo doorgaan, dan doe Je alleen maar wat aan recreatiesport. De moeilijkheid is dal te veranderen. Bij de spelers van nu leeft genoeg om tot het 2 vakkensysteem te komen. Het is alleen een kwestie van relatie tot het besturende kader. Het moeilij ke is altijd een goede vertaling te krijgen tussen dat kader achter de groene tafel en de spelers en omge keerd. Men moet met een complex HILVERSUM HZC De Robben is zaterdagavond in het Sportfondsenbad van Bussum waterpolokampioen van Nederland geworden. De Hilversum mers waren de wedstrijd tegen lands kampioen De Meeuwen, waarmee de Hilversummers gelijk stonden, met 41. Het was de achtste keer dat de herenploeg van HZC/De Robben de nationale titel greep. De eerste maal werd De Robben nationale kampioen in 1960. Hoofdklasse: Nereu»—AZPC 66, Neptunus Ami.—HZPC 5—7. De Zijl-LGBNeptunus Arn. 3—6. DJK—VZC 4—7. HZC-De Robben— de Meeuwen 41 (HZC-De Robben kamp.), Zwemlust-Den HommelZI AN-Vitesse 35. Eerste klasse: AZC Alph.BZV Fortuna 134. p AWZCG 36, Polar BearsDZV 23 (DZV prom.). GZC—HPC 17—2. SVH—PSV 4—5. UZSC—Het IJ 4—3. Polar Bears—DAW 3—3. MIDDELBURG Marjan Wagema kers begint zich steeds nadrukkelijker te manifesteren als dé tafeltennishulp voor de toekomst. Na haar uitsteken de resulaten op de Europese kampi oenschappen presteerde ze het zater dag om tegen Luxemburg in haar drie partijen ongeslagen te blijven. Ze leg de daarmee een hechte basis voor de knappe 54-winst Het 17-jarige meisje uit Oudenbosch scoorde bij een ach- terstand van 1-3 het belangrijkste ?rttegen^eerW6d^tr':«rZestSd ïS Siebert onttroont '47-2 koning' Vultink Dom, van wie ze in Joegoslavië nog kansloos met 17-21 en 14-21 verloor. Ditmaal wist Marjan Wagemakers met haar sterke defensie de Luxemburgse in bedwang te houden: 21-18, 18-21, 21-18. Ook Nora Bakker de tweede verde digster in de Nederlandse ploeg die de laatste Jaren uit louter aanvallers bestond deed positieve dingen. In haar eerste partij kon ze Jany Dom zeer dicht benaderen (14-21, 21-13, 19- 21) en de twee andere tegenstandsters Risch en Reinert waren in tiyee ga mes volledig kansloos. De derde Ne derlandse speelster, Marian van der Vliet, was uit vorm en dat resulteerde in drie nederlagen. In tegenstelling tot het sprankelende damesduel stond de wedstrijd van de heren. De Luxemburgers hadden te weinig inhoud om het jeugdige trio Herman Hopman (20), René Hijne (18) en Bert van den Ham (18), vol doende partij te geven. Gasty Oth wist via een drie-gamesoverwinning op Hopman het enige tegenpunt te scoren (7-1). Dames ereklasse: De Treffers-Steeds Vooruit 1—10: Hoofdklasse: VDO-Avanti 3—7; VW-TT III 6—4; Delta Lloyd-JCV 3—7. lieren: Hoofdklasse A: Scylla Il-St. Aloyslus 5—5. B: Midstars-Swlft 7—J Kijk een club als Deetos ziet dat, goed. Die bouwen een sporthal Voor, de bestaande hallen zouden wij bij-, voorbeeld een deal moeten maken met handbaL Het is nu toch te gek,)et dat de ene zaalwedstrijd op woensdag-,n- avond tien uur gespeeld wordt en' j een andere weer op zondagavond en,e| negen uur'. an 'Er zal een aktie gevoerd moeten wor-M den. Je moet niet blijven zitten. Dan® krijg je recreatiesport Dan wordt erm alleen maar wat gebald. De spelendenirt willen echter meer. Men wil iets be- reiken. Dat hoogste daariin is in het d nationale team spelen. We moetenm echter oppassen de zaak niiet dood te laten bloeden. Daarom moet de struk-_ tuur van de bond veranderd worden, [J Als je rekent, dat de sponsers als het ware staan te dringen. Dat betekent natuurlijk ook in de toekomst beta- 1 ling.' J Hoofdklasse: Deetos-Rohda 8 Overgangsklasse B: Samos-De Algemeen 88. IE Steeds Hoger-NAAS 1310; Rigtersbleek-Ja Wordt Kwik 7—13: Stanfries-DKOD 8—9;' NIC-Sparta 8—0; C: PKC-PSV 15—11: Rapidl-p tas-Oost Arnhem 116: Deto-SDO 152; KVS-iJc ZKC 73: Eerste klasse westen A: Ready-Ex-rp celsior (H) 108- Amersfoort-Spangen 139; Ons Huis-DTV 89; De Regenboog-Zuider-JU kwartier 109; B: Rozenburg-DKC 76; ge Swift (A)-Pams 8—7; C: OWO-Excelsior (D)ro. 7—7; MIK-Swift (M) 8—7; Noord: DOS'46-De|el Pein 11—7; Oost: AKC-SOS 7—3; Onder Ons- 't Overschotje 84; Hellas-Apollo 68; DOS-», Blauw Zwart 95. KOOS HAMERg M DELFZIJL (ANP) De Nederlandse jeugdturnploeg heeft met 3,3 punt verschil verloren van een Hamburgse selectie ploeg. De Nederlanders hadden voor het laatste onderdeel, de rekstok, nog een voorsprong van 2.25 punt In het individuele klassement legde Dick Ooykaas beslag op de eerste plaats. AMSTERDAM De biljartbond heeft weer een kabinet. Na een demis sionaire periode van ruim twee maan den is het bestuurscollege wéér voltal lig. Tijdens een ruim vier uur duren de vergadering, die zaterdag in Am sterdam is gehouden, kreeg de biljart bond weer een voorzitter in de per soon van de pas 27-jarige Utrechtse advocaat mr. P. de Booy. Ook in de vacature van de secretaris werd voor zien door het benoemen van de heer J. Graus uit Maastricht en de gelden zullen voortaan worden beheerd door de heer G. Nijenhuis uit Deventer. Het voorstel van de z.g. 'rompenkabi- net' om de heer De Booy bij acclama tie te benoemen stuitte nogal op be zwaren, waarbij vooral het district Rotterdam zich opstelde als een dwarsligger. Hetgeen ten gevolge had dat er overgegaan moest worden tot een schriftelijke stemming en de tijdsduur van de vergadering aanzien lijk werd verlengd. Immers succes had de Rotterdamse afgevaardigde niet, want met 1197 stemmen voor van de 1472 uitgebrachte stemmen (153 tegen, 100 ongeldig en 22 blan co) had de KNBB de jongste voorzit ter in zijn geschiedenis. Een moeilijke periode lijkt voor de KNBB nu afgesloten want ook het voorstel van het 'rompenkabindt' om het bestuur terug te brengen van 13 naar 11 vond algehele weerklank. Vooral door het uitstekende, rustige maar vooral goed geargumenteerde beleid van de vice-voorzitter, de heer J. Langeweg, k\vam ook dit voorstel met opnieuw Rotterdam als opposant, erdoor. SIEBERT Wat niemand voor mogelijk had ge houden is toch gebeurd. Na een reeks sensationele uitslagen in het weekein de werd de 31-jarige Westduitser Günther Siebert een caféhouder uit Duisburg in het ankerkader 47-2 de opvolger van Hans Vultink als Euro pees kampioen. Siebert, naar hot verre Elda gekomen met de hoop op een vijfde plaats, behaalde de titel dankzij den verrassende zege in de finale te gen Hans Vultink en een nederlaag van Ludo Dielis tegen de Spanjaard José Galvez. Daardoor eindigde de Westduitser met een punt voorsprong en het voor 47-2 uiterst schamele ge middelde van 38.74 voor Hans Vultink op de eerste plaats. Eindstand: 1. Günther Siebert (W. Did) 10 pn hs 189, alg. gein. 38.74; 2. Hans Vultink (Ned) 9 - 400 65.66; 3. Franz Stenzei (Oostenr) 9 - 306 - 56.80; 4. Ludo Dielis (B) 8 - 292 - 82.61; 5. Francis Connesson (Fr) 8 - 400 - 71.61, STEINHUDE (ANP). De Neder landse zeiler Fred Imhoff heeft met bemanningslid Wibo de Groot op het6r Meer van Steinhude (West Duitsland) f1 tijdens de internationale Trapez-regat- ten de Flying Dutchmanklasse gewon-*2 nen. Er werden de afgelopen dagen ie< vier races gevaren. Inhoff eindigde alsL 1412. De tweede plaats in het eindklassement was voor de Westduit-L. ser Koenig, de derde voor de Neder-'" landers Vollebregt (3328). Ere. waren 86 deelnemers. Ur US moeiteloos naar 0-3 overwinning Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM De beslissingen in de competitie voor de eredivi sie volleybal zijn nu allemaal ge vallen. US stelde zich door een gemakkelijke 0-3 zege bij Valuas/ VCT zeker en daardoor degra deert niet alleen deze Venlose ploeg, maar ook de oud-landskam pioen AMVJ. Dat ondanks een 3-0 zege op het bezoekende SFC. Hun plaatsen worden ingenomen door Zaan '69, dat door een 3-0 zege op SC lsala de titel in de le divisie A bemachtigde en VCH, dat door een 3-1 zege op Brevok en het niet de volle puntenwinst behalen van Petrus en Paulus de hoogste volleybalafdeling kan be treden. Bij de dames worden de opvolgers van de gedegradeerde teams Orawi en V redes tem het Utrechtse Athlon en Orion uit Doetinchem. En vooral bij de heren toch snelle ontwikkeling. Natuurlijk, na de 3-0 zege van US vo rige week bij AMVJ zat het er alle maal al in. De verwachting was ech ter, dat de studenten het in Venlo te gen Veluas nog allemaal moeilijk zou den krijgen. Valuas immers was thuis moeilijk te bestrijden. Bovendien speelde US dit seizoen in de uitwed strijden niet al te best. Het pakte anders uit US vond een al lesbehalve gemotiveerd Valuas tegeno ver ach. Een kolfje naar de hand van de Amsterdammers. Juist de laatste weken speelden zij zeer sterk en door drie achtereenvolgende overwinningen op respectievelijk Corbulo, AMVJ en nu Valuas werd dus het eredivisie- schap verlengt. Dat allemaal ten koste van AMVJ ,de door Delta Lloyd rijkst gesponsorde volleybalvereniging. Door de degradatie van AMVJ is een perio de afgesloten. Vier jaar geleden kwam voor de toen kampioen geworden AMVJ-ploeg op tijd een sponsor. De ploeg dreigde toen al uit elkaar te vallen. Daarna begon een glansrijke periode, die twee jaar geleden het hoogtepunt vond in het bereiken van de tweede plaats in de Europa Cup finale te Brussel. Door te hoge financiële eisen en nog wat andere strubbelingen viel de ploeg na het behalen van het kam pioenschap aan het einde van het vo rige seizoen toch uiMkaar. Alleen Hans Jansen en Hans Stam blevr Een aantal jongere spelers werd aan getrokken. Het leidde niet tot succes. "Er waren teveel tegenvallers dit sei zoen', vindt Jaap Akkerhuis, de trai ner. 'Ze misten gewoon de ervaring die in belangrijke wedstrijden nodig was. Bovendien moest ik Hans Kranen burg, die altijd all-rounder geweest is als spelverdeler inzetten. Natuurlijk heeft hij bij Blokkeer een enorme er varing opgedaan. Maar dat betekent natuurlijk niet zonder meer, dat hij daarmee de aangewezen spelverdeler zou zijn. Dat vraagt nu eenmaal een enorme omschakeling. En bewijst met een, dat we in Nederland met een te kort aan goede spelverdelers zitten'. Dat Kranenburg, evenals zaterdag te gen SFC toch tot de betere spelers be hoorde, bewijst de zwakte van de ploeg. Dat AMVJ ondanks al die te kortkomingen toch nog vrij gemakke lijk met 3-0 van SFC won, was dan ook min of meer een verrassing. Na tuurlijk, SFC zelf had geen enkel be lang bij de uitslag. De ploeg zal vol gend seizoen behoorlijk veranderd kunnen zijn. Trainer-coach Piet Swie- ter gaat zich bijvoorbeeld bezig hou den met de training van de nationale jeugd teams en heeft daardoor geen tijd meer voor SFC. Henri Scholten gaat volgend seizoen zijn oude kame raden van de vroegere kampioens- ploeg AMVJ die nu bij Zaan '69 spe len weer opzoeken. Paul van Slie- drecht houdt zich intensief met tennis bezig. i Van Sliedrecht over de wedstrijd: 'Kijk, je bent natuurlijk niet meer zo gemotiveerd. Het seizoen zit er voor ons op. We hebben hele goede wed strijden gespeeld. Wat er nu nog komt is gewoon niet belangrijk meer, we hebben vorige week Lycurgus ver slagen. Normaal zit daar de tribune dan vol. Nu waren er maar zeer wei nig mensen. Het enige wat we in deze wedstrijd konden doen, was wat com binaties doornemen. We wilden heus wel leuk spelen. Maar als je tegen stander dan laat merken per sé te wii- len winnen, wel dan hoeft het van ons ook niet meer". Dat niet hoeven gold blijkbaar ook voor Blokkeer. Vlak voor het einde van de competitie leed de nieuwe kampioen zowaar nog de eerste neder laag. De Geldrop Comb, komt de eer toe, dat de formatie van Jöhan van der Haar, onder meer zonder Johnny Groen spelend, niet ongeslagen de competitie beëindigt De Voorburgers rest nu alleen nog de finale voor de beker, die zaterdag in Best tegen eer ste divisiekampioen Zaan '67 gespeeld wordt HEREN, eredivisie groep A: Rotterdam Comb.-Radlus MVC 3-0 (15-7. 15-5. 10-10), Blokkeer-Geldrop Comb. 2-3 (15-7, 13-15, 15-8. 10-15, 14-16). VC Tllburg-Orawl 3-1 (15-12. 13-15. 15-7, 15-4): B; Lycurgus-Corbulo 3-0 (15-13. 15-10, 15-9). AMVJ-SFC 3-0 (16-14. 15-9, 15-13) (AMVJ degr.), Valuas/VCT-US 0-3 (3-15. 4-15( 7-15) (Valuas degr.). le dlv. A: Zaan '69-SC lsala 3-0 (Zaan '69 kamp.); B: SIGI-Brevok 0-3, SIGI-Llbanon 1-3, VCH- Brevok 3-1 (VCH kampioen). Petrus en Pau- lus-Were Dl 3-2, Berml/VIG-VVC/Excellent 1-3, VC Maastrlcht-Herkulea 2-3, Gemlnl/Kan- geroes-Delta 2-3. DAMES, eredivisie groep A: DVC-Corbulo 3-0 (15-9, 15-8, 15.9), AEC-SFC 3-1 (15-17, 15-13, 15-13, 15-9). Haag '68-VCH 0-3 (15-9, 15-8, 15-9), Corbulo-Haag '68 0-3 (7-15, 15-17, 4-15). B: Octopus-Lycurgus 2-3 (14-16, 15-12, 9-15, 15-7, 4-15), Lycurgus-Vredesteln 3-1 (11-15, 17-15, 15-11, 15-11), Dynamo-Octopus 3-1 (15-4, 15-10, 8-15, 15-10). Valuas/VCT-Orawl 1-3 (11-15. 11-15, 15-1. 7-15). Ie dlv. A; Orlon- EAVV 3-2, SOS/DPC-Drachten 3-1 (Drachten degr.), Orlon-AMVJ 2-3, Vlos-Olympus '63 2-3, Valbovol-Be QuickTLC 3-1; B: VCH-Haag '68 2 3-1, Advendo-Amsterdam/Boemerang 1-3. PVC-Annixtos 0-3, VC Tllburg-Dle Raeckse 3-2, VC Maastricht-Botterdam Comb. 2-3, Set Up-Athlon 0-3 (Alhlon kamp.). Standen, heren eredivisie, groep At Blokkeer Bjtig WIELRENNEN De KNWU hoert zes*1" renners aangewezen voor de Vred es- i koers, die van 8 tot 12 mei wordt gehou-* den. De zes renners zijn: Frlts Schür, Toon van der Spiegel, Oo Hoogendoorn, Theo Smit, Ad Gevers en Wil Helvoirt. Ploegleider ls Bram Koop mans. mechanl-*> olën Klaas Kwantes en soigneur Jan Kul- per. SCHERMEN Kasper Kardolus is Ne- derlands kampioen schennen op de 9abel geworden Kardolus ls ook algemeen kampioen geworden. Eerder won hdj al het degentoernool en werd hij derde op SI floret. d BOKSEN SJeng Verstappen ls als half- zwaargewicht, ln rijn achtste profpartlj ongeslagen gebleven. Hij won door knock Rt out ln de derde ronde van Franklin Ar-; rindell. -n BOKSEN Tsjartsjai Tsjlonol heeft in Zürich rijn wereldtitel vlieggewicht met u succes verdedigd tegen de Zwitser Fritx i Chervet. HIJ won op punten. ,n BOKSEN Rudi Lubbers de Nederland- se zwaargewichtbokser heeft ln Gent ln een gevecht over tien ronden op punten di gewonnen van de Belg Jean Pierre Coop- man Zijn broer Jan verloor rijn partij tegen de Belg Freddy de Kerpel. ZWEMMEN Op de jaarlijkse algemene vergadering van de KNZB heeft Enith Brighita. het Van der Mastschild opnieuw voor één Jaar ln haar bezit gekregen. Hansje Bunschoten kreeg de HDZ-krans. Verder weiden Joop van Duyne, oud ere voorzitter en waterpoloscheidsrechter Wil Goose, benoemd tot lid van verdienste. De Moeder Tribela beker ging naar Maus Gatsonides de Benntnga Memoriaal naar de heer Oberlnk, de Armbrust tro fee werd toegekend aan Zwemlust-Den Hommel-trainer Anton Demuth. PAARDENSPORT De 28-Jarige Duitser Volker Stuck ls tijdens een military nabij Donauworth dodelijk verongelukt. Op hindernis 13 ln de cross wierp zijn paard hem af. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij aan rijn verwondingen. ATLETIEK De PSV-atleet Cor Vriend heeft een nationale loop over tien mijl gewonnen. ATLETIEK— De vereniging NOAD uit Bocholt heeft het Nederlands kampioen schap snelwandelen voor clubs gewon nen. Tweede werd Lat. De Individuele zege was voor Dirk Maarten van Holland uit Lelden. KORFBAL Het Nederlandse B-team heeft gewonnen van bet Westduitse twaalftal met 15—19 d» ruststand was 83. De Nederlandse Jeugdselectie zege vierde met 13—6. VC Tilburg Orawl Groep B: SFC Corbulo Lycurgus Dames, groep Ai VCH Corbulo DVC Groep B« Dynamo Octopus Lycurgus 23-32 Radius/MVC 24-28 US 23-22 AMVJ 25-22 Valuas/VCT 26-52 Haag '68 26-34 AEC 25-11 SFC 26-34 Valuas/VCT 25-26 Orawl 26-24 Vredesteln MADRID (Reuter) De Oostenrij ker Niki Lauda heeft gisteren op het circuit van Jarama de Grote Prijs van Spanje gewonnen. Tweede werd de r Zwitser Clay Regazzoni en derde de Cl oud wereldkampioen Emerson Fitti- paLda uit Brazilië. De stand na vier wedstrijden in het klassement om het wereldkampioen-1 schap is nu: Regazzond 16 punten, Lauda 15, Emerson FittipaMi 13. KOOS HAMER De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 24 26 27 31 38 45. Reservegetal: 42. Olympianummer: 4879.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12