Hildegard Knef sluit puys op donderdag' af POKON Fant tamses en Liesbeth in show Bejaarde onder trein Brush Out Haiispray Fan t bomt als béste uit debus. SPROEIMEST TUIN EN GAZON ...OPROEP CODE EO-interview met Vorster bw/KW,AiRTET DONDERDAG 25 AlPBIL 1974 _VRO laat dure programma's vallen onze radio- en tv-redactie [LVERSIJM Vanavond komt Hildegard Knef in Wenen aan de praat in 'Duys op donderdag' m voor lialf negen, Nederland 2 Daaruit blijkt dat het Willem Duys, gastheer van een aantal in- ^essante Nederlanders, eindelijk is gelukt deze veelzijdige buitenlandse actrice te bereiken. B INNENLAM) /RADIO -TV T4/K7 ADVERTENTIE MARY PERKINS _jt was de bedoeling, dat er al veel "rder een Duys-programma gemaakt B worden met 'Die Knef, die als ac- —te, filmster, chansonnière, schrijf- |r, dichteres, cabaretière, schilderes bock staat. Een spoedeisende opera- ""i maakte het echter onmogelijk een orrdere afspraak na te komen. verband met haar gezondheidstoe- Ind is zij daarom ook niet naar ons jd gekomen, maar hebben Duys en Jdegard elkaar in de studio van de ktenrijkse televisie in Wenen ont- is 'et, op korte afstand van het Zwit- rse dorp, waar zij met haar echtge- bt en dochtertje woont. Dit zal de laatste Duys op donder- e-k zijn. De AVRO-televisie stopt dit boen voortijdig met verschillende r.pte programma's om financiële re nen, zoals dat heet.Die programma's In behalve 'Duys op Donderdag' ^en leven in beeld' van Sonja Ba nd en de 'Wie kent kwis' met als :e »tste presentator Fred Oster. Verder nlten de kijkers al van het scherm k het kunstprogramma 'De ivoren ren' is afgesloten. De zendtijd wordt de zomermaanden veel met buiten- fadse films en andere produkties ge- van deze programma's in het •uwe winterseizoen terugkeren is nog niet bekend. In Hilversum It hard gebroed op de vulling van scherm in het nieuwe seizoen, it Duys gaat doen is nog niet be id en dat geldt ook voor Sonja Ba- id met wie de AVRO in ieder geval gesprek blijft, misschien over een Ier programma. (uur 6 huidige bezuinigende ingrepen in grote AVRO-programma's zijn veroorzaakt door produkties als Hildegard Knef 'een mens van goede wil', die ondanks de samenwerking met de BRT, toch nog behoorlijk over de schreef is ge gaan (zoals achteraf is gebleken), al dus een woordvoerder. Overigens zijn 'Een leven in beeld' en de 'Wie kent kwis' ook bepaald geep goedkope pro gramma's te noemen. De bezuinigingen moeten de program- lange onderbreking ls eindelijk weer eens het duo Ramses Shaffy en liesbeth List vereend in een TV-show die Bob Rooyens heeft gemaakt ter ge- kgenheid van het feit, dat ze tien jaar geleden voor het eerst samen optraden, "i AVRO zendt het vanavond uit om tien over half tien, Nederland 2. orizontaal: 1. reukhoutboom, 5. punt an vertrek. 10. achten, 12. water in imburg, 13. scheik. element, 14. dop- ïide, 17. kindergroet, 18. Europeaan, atmosfeer absoluut (afk.). 21. go- in van de aarde, 22. voegwoord. 24. ijwoord, 25. slag, 26. oevergewas, 28. oorvoegsel, 30. muzieknoot. 32. ge- oororgaan, 34. plechtige gelofte, 36. outen bakje, 38. klasse (afk.). 39. iaat van noors hout. 41. leger, order afk.), 42; slot, 44. landbouwwerktuig, soort appel. 47. boom. GRONINGEN Op de lijn Gronin- gen-Roodeschool is de 73-jarige J. Hofstee uit Groningen door een trein overreden en gedood. Zeer hoge voedingswaarde CNPK- 25+10+20). Vraag ook Inlichtingen over de unieke Pokon-Sproeimest-Menger BENDIEN-NAARDEN-HOLLAND Waarom zou u [neer betalen? ma's van het nieuwe seizoen ten goe de komen, waarin een programma van Mies Bouwman komt waarvan nog niemand weet hoe het eruit zal zien, en veel grote dramaprodukties, zoals een serie over Zevenhonderd jaar Am sterdam, de serie Vader en Zoon naar het script van tekenaar Peter van Straaten en de voorbereiding van Hol lands Glorie. Maar in leder geval vanavond nog Hildegard Knef in 'Duys op Donder dag'. NCRV laat jeugd reageren op de schoolradio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Schoolkinderen kun nen vanmorgen telefonisch reageren op het NCRV-schoolradioprogramma 'Vandaag de dag'. Onderwerp is 'bal dadigheid en vandalisme', een thsma dat ook al afgelopen maandag in het NCRV-radioprogramma 'Plein Pu bliek' werd behandeld. 'Vandaag de dag' wordt uitgezonden om tien uur op Hilversum 2.' De telefonische reacties van de schooljeugd wordt later op de dag in het programma 'zeg het maar' ver werkt door deskundigen. De leiding van het gesprek berust bij Rieke van Epen. 'Zeg het maar" is te besluiste- ren om vijf over twee op Hilversum 2. Na een vorige NCRV-schooluitzending over voedselproblemen in Ethiopië kwamen heel wat reacties binnen. De programma's zijn vooral bestemd voor leerlingen van de hoogste klassen van het basisonderwijs en de laagste klas sen van het voortgezet onderwijs. Staatssecretaris Van Lent voor de NCRV-microfoon Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het wekelijkse NCRV-programma 'In gesprek met. gaat drs. Henk Glimmerveen van avond op bezoek bij de staatssecretaris van defensie die belast is met perso neelsaangelegenheden, oud-brigade-ge neraal C. J. L. van Lent. Dit gesprek wordt uitgezonden om vijf voor half tien op Hilversum I. (ADVERTENTIE) VOOR Is volkomen zuiver en geheel oplosbaar. Wordt in opgeloste vorm toegediend met gieter of tuinslang. Daardoor ir verbranding YPOKON uitgesloten! Fluitconcert Eén van de expressiemiddelen van onze tijd is het aanheffen van een fluitconcert als je het met iets niet eens bent Dit wapen wordt vaak gebruikt door toeschouwers bij een voetbalwedstrijd. Vooral de Duit sers deden het herhaaldelijk tijdens de ontmoeting tussen Stuttgart en Feyenoord. Nu gebeurde dat ook toen de naam Israël door de luidsprekers klonk. Eén van de twee: óf de horden op de tribune hadden er bezwaar tegen dat de Rotterdammers hun rechtmatige tweede invaller inzetten, óf de achternaam met Rinus werd in verband gebracht met Joden. In dat geval zou Stuttgart dat gefluit zijn ingeblazen door anti semitisme. Je hebt natuurlijk geen bewijzen, maar een gedachte is moei lijk te onderdrukken. De cameramensen volgden zonder al te veel fantasie en soms te traag de verwikkelingen in het veld. Desalniettemin zorgde het televisiebeeld dikwijls voor spanningen in de huiskamers. Er zal weer wat afgediscussieerd zijn over de werkelijke en de vermeende blunders. Als finale leek heb ik mij zitten 6. De dikke waard mocht dan al be schikken over een barometer, die met sprongen vooruitging, toch kon men niet zeggen, dat het weer zich iets aantrok van al dat gespring, want de volgende dag regende het nog even hard. 'Blijf nog maar rustig wat sla pen, mijnheer', lachte de dikke waard, toen hij smidje Verholen zijn ontbijt op bed bracht. 'Ik heb zojuist de ra dio aangehad en het weerbericht zegt. dat het tegen de avond droog wordt bij heldere hemel en volle maan. Wei nig of geen wind en temperaturen bo ven normaal.' 'Mooi zo. geeuwde de smid een tikje lui. 'Ik heb de laat ste dagen zoveel meegemaakt, dat ik nu echt behoefte heb aan wat extra FERDINAND slaap. Weet je wat ik doe, herbergier? Ik sta zo'n beetje tegen de middag op.' 'Mijnheer kan hier natuurlijk doen wat hij wil', zei de waard goed lachs. 'Ons hotel staat bekend als een zaak, die rekening houdt met élle wensen van de gasten. Al zou U tot Sint Juttemis willen slapen.óns is het goed!' Zo komt het, dat smidje Verholen die dag zo heerlijk lang in bed bleef. En zo komt took, dat hij heerlijk uitgeslapen en verkwikt in de gelagkamer binnenkwam, juist op het moment dat daar een manspersoon binnentrad, die gekleed was in de uniform van een koetsier. 'Het wordt droog, lui!' riep de koetsier vrolijk uit. 'Het wordt straks het mooiste weer van de wereld, wat ik je brom. En eh.gauw een biertje, waard, want ik heb niet veel tijd. Ik moet weer rap verder.' Vervolgens wendde de koetsier zich tot smidje Verholen en hij zei: 'Mijnheer is vreemd in de ze streken, hè? Mijnheer komt zeker ergens uit de buurt van de Noord zee?' 'Inderdaad', antwoordde de smid verrast. 'Och ja.wij koetsiers ko men overal en wij doen in ons werk een massa mensenkennis op', vervolg de de vrolijke koetsier. 'Ik rij nou al een mensenleeftijd op de postkoets en dan ken je zo langzamerhand je pap penheimers wel!' verbazen over de snelheid, waarmee de Rotterdamse doelman alle staten van wrevel tot woede-uitbarsting wist te doorlopen. Als je van een spannende sportontmoeting overschakelt naar een operatie, is dat een nogal brute sfeerverandering. De overgang naar een gebeuren, dat je nog lijfelijker ondergaat dan het kijken naar een stevige voetbalwedstrijd. Deze keer zeker, want voor de TROS keken de camera's enige operatiedokters op de vingers bij het uitvoeren van een sterilisatie. Er zijn hele volkstammen die een ander kijkgenot voorstaan. Het programma 'Op uw gezondheid' miste voor mijn gevoel de bedachtzaamheid en het rondom op zeer verantwoord niveau verkennen van de problemen, die zo kenmerkend zijn voor de aanpak van soortgelijke programma's van Henk Mochel en Koos Postema. Omdat de TROS, die toch al iets uitgelopen was, ook nog een paar minuten pikte om reclame te maken voor komende uitzendingen, kon ik maar een klein deel volgen van 'Kenmerk'. Er werd vrij lang stil gestaan bij de komende behandeling van de abortus-wetgeving in de Duitse Bondsdag. Het onderwerp is actueel, maar ik weet niet of Nederlandse kijkers zich massaal interesseren voor wat er op dit gebied in Duitsland speelt. Informatie zat er overigens wel in dat programma. Onder andere ook dat voorstanders van abortus binnen de eerste drie maanden van de zwangerschap, via op kerkdeuren aangebrachte stellingen 'Moordenaars' worden genoemd. Ondanks pauselijke en bisschoppelijke maningen om elkaar niet te verketteren, maar met elkander in dialoog te blijven. In de meeste gevallen heb ik op de belangrijkheid van de door 'Kenmerk' gepresenteerde onderwerpen weinig af te dingen. Maar ik zou daarnaast en dus wat vaker geconfronteerd willen worden met iets dat onmiddellijk het religieus beleven raakt. En dat mag toch ook wel buiten een bepaalde kerk omgaan. TON HYDRA Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgmn. 7.2U (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws: 8.11-8.21 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi- o. 10.00 (S) Kleutertjo luister. 10.10 Arbeids vitaminen: popul. verzoekpl.progr. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Engelse koor- muz. 13.47 (S) Mod. kamermuz. 14.00 AVRO's Notedop. gevar. progr. 15.00 (S) 't Is his- tor.: progr. over geschiedenis. 15.30 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. men«cn. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. C.H.U. IKOR: 18.30 Kleur: inf. en komm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Leger des Hells- kwartier. 19.15 Bij de tijd '2). 19.35 Kerk vandaag: nws en comm. 20.00 (S) Metrop. Ork. met solisten. 21.00"Veel gevr. gewijde muz. 21.25 (S) Gesprek. 21.55 (S) Sopraan, viool en orgel: oude muz. 22.20 Avondover- denk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 22.50 Amerik. presidentschap. 23,10 Kunst- en Vliegwerk: inf. over akt. tentoonstellingen. 23.15 (S) Stardust: easy listen, muz. 23.35 (S) GLlaresk. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 (Si Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8 00 (S) Te Deum laudamus: gowijdo muz. 8.24 Op do man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) Onder de (Toogtezon. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Select: pas verschenen klass. gramm.pl. 11.00 (S) Noordholl. Phllh» ork.: klass. en mod. muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia. 12.15 (S) Kinderkoor met in- strum. begel.: volksliederen. 12.26 Med. t.b.v, land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 S Hier en nu. 12.50 (S) Mtddagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensem ble. 13.45 Kikker en Nachtegaal. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) In kleine bezett.: klass. kamermuz. 15.15 Bijbel maakt nwsgic- rig. 15.30 Nws. 15.3 3(S) Klanksnoer: klass. muz. 16.00 Een uur natuur. 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door. voor en met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier - en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt, met 19.00 Act. en 19.25 Wat bezielt ze toch NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radlolour- naal. 20.10 (S) Residentleork. met solist: klass. en mod. muz. 21.38 (S) Maleachl. 22.30 (S) Pianorecital: kla9s. muz. 22.55 fS) Dichter bij do muz.: nwe liedjes, chansons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radio journaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Vaak 's ochtends, met o.a. ver- keerslnf. KRO: 0.03 KRO-opd-rle: Uit de lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr; met 13.03 Radon maar. 14.03 Theo Stokkink Show. NOS: 16.03 Daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Plaatvaerla. 20.02 (S) Poster. 21.02 (S) Sesjun: jazz en pop live. 22,02 (S) Hugo van Gelderen Show, met Nederlandstalige Top Tien en kwlswljs. 22.55 Med. 23.02 (Si T S T: sport en muz. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS: 5.02 Sa tésaus Show. EO: 6.02-7.00 (S) Matlnata; ge- var. muz. BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Swing en soul. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. akt.. weerber. en toneelagenda.) 13.55 Beurs- bcr. 14.00 Nws. 14.03 Musicalmuz. 15.00 Nws. 15.03 Lichte muz. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nws en med. 17.10 Uitz. voor oudero luisteraars. 17.55 Weeeschaal. 18.00 Nws. 18.05 U1U. v.d. sold. 18.30 Weg wijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en akt. 19.30 Intermezzo. 19.35 Polit. tribune. 19.45 Lichte muz. 20.00 Lichte muz. (20.30 Nws. 20.33 RpUnterirws.) 22.00 Nws. 22.05 Jeugdprogr.: amusem.muz. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie 11.35-12.00 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 'erticaal: 1. Spaans paarti. 2. oorlogv od, 3 muzieknoot. 4 telwoord Eng.). 6. baan voor een balspel, iar (afk. Lat.), 8. toesrraak, 9 oog- ocht, 11. kerkgebruik, 15. rondhout, 6. volksnaam van de kauw, 19. kwe- er, 21. gewicht, 23. dwaas, 24. vorde- ing, 27. foedraal, 29. zuivelprodukt, 1. weversklos, 33. vette vloeistof, 34. lude lengtemaat, 35. lidwoord, 37. •ier, 39. plaats in Gelderland, 40. pitse bek van een vogel, 43. onbeken- Je, 45. pers. voornaaraw. IPLOSSING VAN GISTEREN Bor.: 1. dol, 4. ent, 7. reis, 8.e.k., 10 ren, 13. Ne, 14. ik, 16. las 17. agent, 9. tra, 20. ge, 21. do. 22. tiro, 24. la, 16. ader, 27. sar, 28. lam. Vert.: 2. ore, 3. lenig, 4. es, 5. te, 6. anital, 9. kastoor, 11. re, 12. alt, 15. keg, 17. aar, 18. netel, 21. Dr. 23. Ira, 25. as, 26. ar. 11 Vrijdag, 18 september 1970 De tweede oorlogsochtend begint ta melijk rustig. Er wordt slechts spora disch geschoten. Majoor Potts staat al bij de deur 'WC, please!' te roepen. Het is het 'Sesam open u!' want de deur gaat open en blijft open. Eén voor één bezoeken we de smerige maar toch zo noodzakelijke plaats. Capta.n Schreiber deelt toiletpapier uit. Enkele querrilla's liggen nog in hun dekens gerold op de grond, ande ren zitten bij elkaar te praten. 'Sha lom aleichum', groet ik in het voor- bi "gaan 'Aleichum shalom!' antwoord den zi. lachend. Jammer, dat we niet met elkaar kunnen praten. Met deze mensen kunnen we heus wel opschie ten. Ook de Ijzervreter is wat vrien delijker geworden. Hij heeft weer een kan thee gebracht. Vandaag mogen de Engelsen zich het eerst bedienen. Dat doen we om en om. Ais kleine verras sing komt de Ijzervreter met een blik gekondenseerde melk aan zetten: een welkome uitbreiding van ons eento- mng dieet. We gaan ontbijten. Norb^rt stelt weer zijn koffertje als tafel ter beschikking en ik geef mijn mes om het blik melk te openen en de kaas te snijden. Het brood breken we gewoon. Er is van daag te veel van. Bovendien eten we weinig en de Ijzervreter moet meer dan de helft samen met de lege thee kan naar de keuken mee terugnemen. De guerrilla's zijn aan de beurt Ze blijken ook dorstig te zijn, want de Ijzervreter verdwijnt enkele malen in de keuken om nieuwe thee te zetten. Tenlostte blijft er nog een hele kan over. Die wordt ons aangeboden en we zeggen dankbaar: 'Schucran!' De kopjes wassen we buiten in de theeva- ten. Ze zijn tot de helft met theebla ren gevuld. Tot op heden hebben we geen theezeefje te pakken kunnen krijgen. Nou ja, dat is het ergste niet hier. We wennen overal aan. In een vluchtelingenkamp word je beschei den in je wensen. uiam WAITER JOST Overigens heb ik nu ook een spijker boven mijn hoofd ontdekt, zodat ik mijn jas kan ophangen. Ik behoor tot de bevoorrechten: ik bezit een spijker, een eigen kopje, een paar schone Pa lestijnse onderbroeken, die inmiddels droog geworden zijn en bovendien nog een mes. Voor de deur zit een guerrilla zijn machinepistool schoon te maken. De loop is recht op mijn hoofd gericht. Ik vind dat verdomde zwarte gaatje niet bepaald plezierig. Mij werd in militaire dienst ingeprent, dat je je wapen tijdens het schoonmaken nooit op mensen mocht richten. Maar hiet nemen ze het niet zo nauw. Een mens meer of minder betekent niet veel. Ik loop naar de deur en ga bij hem staan kijken. Dat wapen uit China in teresseert me al lang. Hoe maak je zo'n ding nou schietklaar? We hoeven weliswaar nu niet aan vluchten te denken, want dat zou een zekere dood betekenen. Maar je kunt nooit weten. Het beslissende moment kan komen als de Jordaniërs een laatste aanval in zetten. En hoe zullen de Palestijnen zich dan gedragen? Zullen ze hun ma chinepistolen op ons leegschieten of handgranaten door het raam gooien? In beide gevallen zouden een paar van ons zich misschien kunnen red den door snel te handelen. De jonge guerrilla, die ons welkom heeft geheten, is er ook weer. Ik kan goed Engels met hem praten. 'Wat doe je in vredesnaam met die enorme revolver? vraag ik. 'Ik wil koning Hoessein doodschieten', antwoordt hij. 'Hoe oud ben je?' 'Veertien'. 'Dan zou je naar school moeten gaan', ga ik verder. .Ik hof- thuis een. jongen van jouw leeftijd. Die gaat naar school en denkt niet aan doden. Ik heb drie zoons en die zullen veel ver driet hebben als ik niet meer terug kom'. De jongen kijkt me rustig aan. 'Ik heb mijn ouders verloren. Die zijn door de Israëli's vermoord. Daarom ben ik Palestijn'. 'Maai waarom wil je koning Hoessein vermoorden?' 'Omdat hij ons hindert in onze strijd tegen Israël. Hij is een slecht mens. Hij is onze vijand!' doceert hij. Het blijft gedurende de ochtend tame lijk rustig. Slechts in de verte dreunt het geschut en af en toe vuurt de schutter op het dak van de buren een machinegeweer-salvo af. We liggen op onze matrassen en pra ten of lezen. Ik vind het boekje met 'Uitspraken van Partijleider Mao-Tse- Toeng' in mijn zak. Tot nu toe heb ik daar geen belangstelling voor gehad. Maar wat moet ik nu anders doen? 'De steen, die u opgepakt hebt, valt op uw eigen voeten. Zoschetst een chinees spreekwoord het gedrag van bepaalde gekken', staat er. Die gekken zijn de reactionairen in alle landen. Maar hebben de guerrilla's van het Volksfront dan nu niet die steen op gepakt? Maar als hij valt, worden wij er ook door verpletterd. Als middageten krijgen we een dikke haversoep met veel uien. Eindelijk eens wat anders! De Ijzervreter brengt de soep in een zinken emmer. We gieten de helft over in een plastic teiltje en brengen dat naar de Engel sen. Borden hebben we niet De Uzer-i vreter heeft wel twee lepels op de kop weten te tikken en daar eten we om beurten mee. Als ze ons in Euro pa zo eens zagen! Men zou nooit willen geloven, dat we •ns geciviliseerde mensen waren. Kort na de middag breekt de hel weer los. Het donderen van de kanon nen komt dichterbij, de machinegewe ren blaffen weer onaf get roken. Op het erf draaien de guerrilla's aan hun transistor. De franse mars wordt ge speeld en daarna de mars met de doe delzakken. De muziek breekt abrupt af en de ophitsende mannestem van gisteren meldt zich weer, zijn berich ten besluitend met een driewerf: 'Edè! Edè! Edè!' Het apparaat wordt uitgeschakeld. De Palestijnen stoppen handgranaten in hun gordel, pakken hun machinepistolen en verdwijnen in de steeg. Twee of drie guerrilla's slepen enkele groene raketten naar buiten. De projectielen slaan nu vlak bij ons in de buurt in. De muren schudden en stukken kalk vallen van het plafond. Zwijgend smijt de Ijzer vreter de deur dicht. Wc zijn weer opgesloten. EO 19.05 EO-Kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Ik ben Harry s ruggegraat(2) 20.55 Nader Bekeken 21.20 Looft den Heere VPRO 22.00 Gat van Nederland NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Eenzame weg naar Timboektoe NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Duys op donderdag 21.40 Shaffy en List 22.25 Ontdek je pldkje NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en mui. 10.25 Beroemde goochelaars. 12.05 Econ. magazine 12.50 Persoven. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Magazine. 17.05 Kinderprogr. 17.25 Idem. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Film rep. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 Aus Llebe Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Nader bekeken, de actualiteitenrubriek van de E.O., zendt vanavond een interview uit dat eindredacteur Meindert Leerling eni ge weken geleden met premier Vor ster in Kaapstad had. Daarna volgt een gesprek van Leerling met de Ne derlandse profes-or Jan van der Meu- len vn de universiteit van Stellen- bosch, die daar bedrijfseconomie do ceert De EO-belangstelling voor Vorster houdt verband met de parlementsver kiezingen die gisteren in Zuid-Afrika zijn gehouden. Reg. nws. 18.10 Graf Yoster glbt «lch die Ehre.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Wetensch. magazine. 21.00 Carmon. 21.45 Cult, magazine. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 16.90 Sprache des Lebens. 17.00 Journaal. 17.10 Tekenfilmserie. Aansl.: Mainzelmann- chen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Alexander und die Tochter. 19.00 Journaal. 19.30 Amusem.progr. 20.30 Cabaret pro gr. 21.00 Journaal. 21.15 Polit. disc. 22.15 Fllmrep. 22.50 Journaal. Bamisoep 1 pak Chinese mie 500 gram varkensvlees 100 gram garnalen 1 ul 4 teentjes knoflook 2 cell, reuzel 200 gram gesneden kool 1 prei 5 worteltjes selderij 1 1. water peper, zout Het vlees ln stukjes snijden en koken in 1 liter water. De mie in ruim ko kend water ongeveer 5 minuten koken en in een vergiet overdoen en met koud water spoelen. Losroeren met een druppeltje olie om vastklitten te voorkomen. Fruit de uien en knoflook in de reuzel, doe er het vlees bij, het vleesnat, de garnalen en de groente. De mie er door mengen en op smaak brengen met peper en zout. Eventueel om de soep wat pittiger te maken, een bouillontabletje er aan toevoegen. Menutip: bamisoep, gesmoorde klppc- pootjes, witte rijst, doperwtjes, cli troenvla.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7