SVinst Esso oor groot leel 'schijn' Produktie van wol dit jaar weer stuk lager Belangstelling voor eiland in Noordzee groot tezig bedrijf )e Scribona is een geheugen schrijfmachine. Overtikken wltooid verleden tijd. Waarom uw typiste steeds laten overtikken? De Scribo na doet het goedkoper. Delta Lloydwinst groeit langzamer dan winstd eling Via Glijdend Leasing Plan uw eigen Scribona. Voor dat geld hebt u nog geen loopjongen. ïeconcerns in VS boeren goed Benzineverbruik 6,5 pet. omlaag 'Voor verbetering evenwichtige prijzen nodig' w* Meen man Dollar opnieuw flauw gestemd F Maanman Studie wordt voortgezet VS: geen plaats voor goud in wereldgeldstelsel De bouwende belegging New York opnieuw flauw LIJW/IOTABTET DONDERDAG 25 APRIL 1974 F IN AN CI N E CO-N 0 MIE T17 DRI.17 een onzer verslaggevers I HAAG Voor het eerst in drie jaar heeft Esm> .Nederland, iter van het Amerikaanse olieconcern Exxon weer winst ge- tt. Na een verlies van 39,8 miljoen in 1971 en 31,2 miljoen ?72, kwam er nu een nettowinst van 73,9 miljoen uit de bus. >mzet (inclusief 365 miljoen accijnzen) steeg met 13 pet. tot miljard. s verbetering van de resultaten dijk zo spectaculair is, stelt Esso gens zelf ter discussie. De winst 73,9 miljoen is gebaseerd op het TFO-systeem. Daarbij wordt de berekend door de verkoopop- ;st te verminderen met de in- >rijs van de voorraden, die het t geleden zijn ingekocht. Bij het -systeem echter is het precies an- m. Daar wordt van de verkoop ingst afgetrokken de inkoopprijs le laatsfiimigekoohte voorraden. De 1 bij Esso laten zien, dat het hier ninst om een bedrijfseconomi- haaxikloverij gaat ïeer de prijs voor een Drodukt lel is, maakt het niets uit, welk em een bedrijf toepast in beide len is het winstbedrag hetzelfde, jden van prijsstijging evenwel le- het LIFO-systeem een lagere op dan het FIFO-systeem. Esso re egt nu (door de gestegen olie- en) over te gaan op het LIFO- em met ingang van januari 1974. /ADVERTENTIE! latteerd DEN HAAG Verwacht wordt dat in 1974 de totale Nederland se benzlne-omzet zal dalen tot 4,5 miljard liter, dit is 6,5 pet minder dan in 1973 of zelfs 8,5 pet. minder dan in een 'nor maal' Jaar 1973 zou zijn bereikt. Deze daling Is het gevolg van de benzinedistributie in het be gin van het Jaar, dc snelheids beperkingen en een efficiënter gebruik van de auto, aldus Esso Nederland in het jaaroverzicht 1973 Australië is nog steeds 's werelds belangrijkste wolleverancier. Van een onzer verslaggevers AMSTELVEEN Alleen door evenwichtige prijzen kan de wereldwolproduktie weer worden op gevoerd, zo meent voorzitter Kenneth Clarke van het Internationaal Wol Secretariaat. Dit jaar loopt de opbrengst voor liet vijfde achtereenvolgende jaar terug: de wolproduktie zal niet groter zijn dan 2.475 miljoen kilo wat het laagste peil is sinds vijftien jaar. Esso Nederland in 1973 het LI- esteem hebben toegepast, dan zou niet ƒ73,9 miljoen naar ƒ45 •en zijn verdiend. En dat is in nog geflatteerd. Door de olieboy- laaide de aanvoer van ruwe olie enlijk, terwijl de verkopen op de rlandse markt zoveel mogelijk en gecontinueerd. Gevolg was nteren op de voorraden. Bij toe- ng van het LIFO-systeem werden im niet alleen de laatst ingekoch- oeveelheden in de winstbereke- betrokken, maar noodgedwongen eerder aangekochte olie, nog date- uit een tijd met lagere prijzen, nu de aanvoer in het laatste laai normaal zijn geweest, zodat n de laatste aangekochte olie had feteil'd in de winstbepalinjg, dan er een winst zijn geweest van lts 6,4 miljoen. Het verschil tus- '45 miljoen en 6,4 miljoen, nl. i miljoen vertegenwoordigt in een schijnwinst, aldus Esso Ne- ind. Bij een beoordeling van het ijfsresultaat mag deze niet in de t worden betrokken. rlies eerste kwartaal arende het eerste kwartaal 1974 t Esso Nederland op LIFO-basis verlies geleden van ƒ10,8 mil Als reden daarvoor geeft de di- ie op, dat de olie-industrie geen temming heeft gekregen de geste- kosten van ruwe olie in voldoen- aate din de kosten door te bereke- .973 verwerkte de Esso Raffinade- Rotterdam dezelfde hoeveelheid s olie als in 1972 nl. 12,4 miljoen Zonder de olieboycot van eind zou 1 miljoen ton ruwe olie r zijn verwerkt. In Europoort ien 148 tankens door Esso ontvan- Ondanks de vrijwillige en verplichte besparingen op het verbruik en de ex treem zachte winter is in 1973 toch nog iets meer afgezet dan in 1972, nl. 5,4 miljoen m3 tegen 5,3 miljoen m3. Hoewel de vrees dat de Esso Raffina derij Rotterdam de produktie moet staken ook bij voortduring van de huidige boycot vrijwel verdwenen is, moet toch wel gesteld worden, al dus de directie dat de voortduring van de boycot zorgen geeft, aangezien een groot deel van de raffinaderij pro duktie altijd voor export bestemd is Winsten in VS Mag Esso Nederland in het eerste kwartaal een verlies hebben geleden, Esso, het Amerikaanse moederbedrijf, boekte een winst van 705 miljoen dol lar tegen 508 miljoen 'in de eerste drie maanden van 1973. In het laatste kwartaal van 1973 verdiende Exxon echter 787 miiljoen dollar. Tegenover een omzet van 6,2 miljard dollar in de eerste drie maanden van vorig jaar, kwam Exxon in het afgelopen kwartaal tot 9,9 miljard. Veel spectaculairder nog was de winststijging bij een andere grote Amerikaanse maatschappij, Texacq. Deze behaalde een kwartaalwinst van 589 miljoen dollar tegen 264 miljoen in de vergelijkbare periode dn 1973. Ook ten opzichte van het goede laat ste kwartaal van 1973 steeg de wonst. Toen werd 453 miljoen dollar ver diend. Gulf meldt een winststijging ten op zichte van het eerste kwartaal 1973 van 165 miljoen tot 290 miljoen dol lar. De omzet kwam van 2,1 miljard op 4,52 miljard en ook uitgaven voor exploratie en andere projecten zijn ruim verdubbeld. Standard Oil of In diana tenslotte zag de kwartaal winst met meer dan 75 procent omhoog gaan. Ondanks de hoge prijzen die een jaar geleden voor wol werden betaald gaat de produktie niet omhoog. Als wolprijzen stijgen zoekt de verwerken de industrie haar toevlucht in kunst vezels, hoe hoog zij de kwaliteit van wol ook aanslaat. Volgens Olarice is de wolverwerkende industrie bereid akkoord te gaan met hogere wolprij zen ais diie gebaseerd zijn op de wer kelijke vraag in de wereld. En de be hoefte aan wol neemt nog steeds toe, aldus Clarke. De wolindustrie is vol gens hem bereid tot minimumprijzen als daarnaast ook garanties worden ge geven voor het aanbod. De wolboeren willen uiteraard niets liever dan zeke re prijzen; door de huidige onzeker heid zijn al vele schapen naar de slachtbank geleid, waardoor de produk tie achterblijft. Het om hals brenge van de schapen gebeurde in een tijd dat de wolprij zen dramatisch laag waren, door de verminderde activiteit dn de wereld- textielimidustrie en het oprukken van de kunstvezels. Toen de regering van het 'sahapeneiland' Australië haar eco nomie in gevaar zag komen werd in een 'wol commissie' in het leven ge roepen die de prijzen moest stabilise ren. Ook werd overgegaan tot steun aan het Internationaal Wol Secretari aat, dat in 1937 door schapeboeren uit Australië. Nieuw Zeeland en Zuid-Afri ka was opgericht. Urugay, de vierde partner, voegde zich in 1970 daarbij. Het Internationaal "Wol Secretariaat was de eerste wereldorganisatie de verkoop van een handelsprodukt moest 'opstuwen'. Daartoe werd bijvoorbeeld tien jaar geleden het internationaal wolmerk ingevoerd als kwaliteitsgarantie. Het aantal fabrikanten dat toestemming heeft gekregen om het wolmerk te ge bruiken groeide van 753 in 1964 tot 13.228 vorig jaar. Tesamen nemen zij ieder jaar meer dan 150 miljoen wol- merketi'ketten af. In 1966 kende 53 procent van de Nederlanders het wol merk, in november 1967 89 procent en vorig jaar 94 procent, zo blijkt uit cij fers van het secretariaat. En dat is niet zo vreemd voor wie weet dat wij Nederland veel wol gebruiken: de consumptie per hoofd is met 2.31 kilo j>er hoofd op drie na de hoogste ter wereld. Alleen Nieuw Zeeland, Zwit serland en West-Duitsland consume ren meer. AMSTELVEEN Ter gelgenheid van de tiende verjaardag van het wol merk en bij de opening van het nieu we kantoor van het Internationaal Wolsecretariaat in Amstelveen, zei de Tilburgse hoogleraar in de bedrijfs economie professor dr. C. M. Storm dat de kleine manufacturierswinkels aan het verdwijnen zijn. Dit zijn zaken die zich bezighouden met de verkoop van ondergoed, huishoudtextiel, hand- breigarens en kleinvak. Deze groep van winkeliers die in 1970 nog 12,5 procent van de totale kledingomzet in ons land voor zijn rekening nam, zou over ongeveer zes jaar nog maar 3,5 procent van het totaal vormen. Tegen ADVERTENTIE Veenman, antw.nr.1037, Rotterdam Rotterdam 010-13 49 SO Amsterdam 020- 24 85 65 n Bühmuiu-TcdRodc Eindhoven 040-6 25 58 Buannaiu u.tnoo. «v. 05200.3 JQ33 AMSTERDAM Evenals dinsdag heeft de Amerikaanse dollar woensdag 5p de Amsterdamse wiisselmarkt een zwakke stemming te zien gegeven. Na een iets hogere opening op ƒ2,6430- ƒ2,6440 kwam het Slot op het laagste punt van de dag op 2,621(Kf 2,6230, bijna twee cent beneden het slot van dinsdag 2,6385^f 2,6400). De handel was hierbij actief en tamelijk nerveus met grote omzetten. Volgens valuta handelaren blijft er een groeiend wantrouwen merkbaar tegen de dollar door de inflatie dn de VS en het Wa- tergate-schandaal. De Westduitse centrale bank heeft op nieuw dollars gekocht om een al te grote daling van de Amerikaanse va luta ten opzichte van de Duitse mark te voorkom eiL Veenman, anlw.nr, 1037, Rotterdam Rotterdam 010-13 49 80 Amsterdam 020-24 85 65 n BühraiiM-Tcittrtdt »r Eindhoven 040-6 25 58 BuhnBUaTetttr.dc.r. 2wol|e 05200-3 7833 Moeilijk resultaat 1973 te evenaren Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De suggestie, dat de winsten (bij verzekerings maatschappijen) sneller groeien dan de winstdeling aan polishou ders blijkt in vele gevallen apert onjuist te zijn. Dit zegt Delta Lloyd in het jaarverslag naar aanleiding van commentaren op het eind ja nuari uitgebrachte rapport over de winstdeliug in het levensverzeke- ringbedrijf. 1985 zal dit aandeel zelfs tot onder de 2,2 procent zijn teruggezakt. Oorzaak is de toenemende concurren tie van de grote warenhuizen, de su permarkten, de lageprijzen-winkels en de postorderbedrijven. Verder speelt een rol dat de omzetten van de kleine manufacturiers veel minder snel groeien dan van de grotere zaken, ter wijl hun kosten juist veel sneller stij gen. Daarbij komt dat een steeds gro ter deel van het aanbod van textielar tikelen uit de speciaalzaak-sfeer te recht komt in de sfeer van de pro bleemloosheid: er is geen deskundige verkoop-begeleiding meer nodig, waar door ze in zelfbediening verkocht kunnen worden. Voor de komende jaren verwacht pro fessor Storm daarnaast echter een sterke groei van de gespecialiseerde woningtextielzaken door de hogere or ganisatiegraad van de winkeliers in de woningtextiel, die veelal samen werken in Inkoopcombinaties of die zijn opgenomen in de dealemetten van de fabrikanten. Daar komt bij dat de marges in de woningtextiel groter zijn dan in de kledingtextiel, terwijl ook de omzetgroei in deze branche groter is. Volgens professor Sform kunnen de kleine winkeliers alleen uit de problemen komen door samen werking in plaats van de heersende onderlinge concurrentie, waardoor al veel bedrijven hebben moeten ver dwijnen. Ook aansluiting bij de nau we samenwerking binnen inkoopcom binaties kan volgens de Tilburgsè hoogleraar een oplossing vormen. ROTTERDAM De Noordzee eilanden groep zal zijn studie naar de mogelijkheden van bouw en exploitatie van een industrie-eiland in de Noordzee definitief voortzetten. Volgens de groep is de belang stelling van binnen- en buitenlandse bedrijven en investeerders zo groot dat de onlangs afgesloten eerste studie-fase zeker moet volgen door een tweede en derde. 'De behoefte aan industrie-eilanden voor meerdere doeleinden op meerdere lokaties blijkt veel dringender te zijn dan men zich buiten onze studiegroep realiseert', aldus de Noord zee Eilanden Groep. Als illustratie van haar stelling verge lijkt Delta Lloyd 1973 met 1969. In laatstgenoemd jaar was de winst voor belasting in procenten van de omzet 5,2 in 1973 echter maar 2,4. De winst deling nam toe van 2,8 pet. van de omzet in 1969 tot 4,4 pet in het afge lopen jaar. De raad van bestuur noemt de renta biliteit van de onderneming onvol doende en wijt de daling van de winstmarge aan twee hoofdoorzaken: een procentuele kostenstijging, die de omzetstijging teboven gaat en de winstdeling aan verzekerden, die zo sterk stijgt Verzekeringscontracten met een duur van meerdere jaren, waarbij de prijs (premie) met inbe grip van het kostenbestanddeel voor de hele duur van de verzekering tvordt vastgesteld zijn zonder aanpas- singsmogelijkheid moeilijk houdbaar, zegt Delta Lloyd. Als oplossing ziet de maatschappij verzekeringsvormen met geïndexeerde premies en stijgende verzekerde bedragen. Bedreigde groei Het bestuur constateert, dat de nood zakelijke omzetgroei bedreigd wordt. Een van die bedreigingen is uitscha keling van de verzekeringsmaatschap pijen bij de ziektekostenverzekering, een andere het niet toestaan door de overheid van - gezien kostenstijgingen noodzakelijke premieverhogingen. Een dwingen door de overheid tot nog verdere winstdeling voor polis- WASHINGTON De Verenigde Sta ten zullen zich blijven verzetten tegen iedere poging om het goud opnieuw een centrale plaats te geven in het in ternationale monetaire stelsel. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van financiën leverde dit commentaar na de onofficiële berich ten over de uitslag van het monetaire beraad van de ministers van financiën van de Europese Gemeenschap te Zeist Volgens deze berichten zijn de ministers het eens geworden over goudtransacties tussen de centrale banken tegen eén prijs die belangrijk hoger zou liggen dan de huidige offi ciële prijs van 42 dollar per ounce. houders zou de rentabiliteit nog ver der aantasten. In 1973 kwam het eerste meerjaren plan voor de gehele Delta-Lloyd groep tot stand. Op basis hiervan zullen de verschillende bedrijfsonderdelen io 1974 voor het eerst een samenhangend geheel vormen. De groep boekte vorig jaar een winst na belasting van 19,2 miljoen tegen ƒ17,6 miljoen in 1972. De omzet steeg daarbij van 934 miljoen tot 1.010 miljoen. Het bestuur meent dat het bijzonder moeilijk zal zijn om de re sultaten dit jaar op het peil van 1973 te houden. Voornamelijk langs de weg van natuurlijke afvloeiing is het aantal werknemers in 1973 met 4 pet gedaald tot 3761. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE Veenman, antw.nr. 1037. Rotterdam l XlPiPinman Rotterdam 010-13 49 80 HCCf If I U-TI I Amsterdam 020-2485 65 «t. oKkmtalnf va» Bührnunn-Tctt erode nr. Eindhoven 040-625 58 Zwolle 05200-3 7833 irs minder verlies Nove DGEZAND Noordelijke Indus- voor Vezel verwerking (NOVE) [t in 1973 een aanmerkelijk lager les geleden dan in voorgaande ja- Ditmaal bedroeg het verlies bijna 2.000 tegen een nadelig s^ldo van 1 min in 1972. De omzet steeg in jaar van 23,2 min tot bijna ƒ27 een paar bewogen jaren, waarin worsteling om het naakte bestaan NOVE de boventoon voerde, lijkt 1973 een begin te zijn gevonden de weg naar een definitief her- zo schrijft de directie in het rverslag. Het bedrijf is er in 1973 niet in geslaagd om de afschrij- en 2,0 min tegen 1,9 min in 2) geheel terug te verdienen. De stige invloed van de in 1972 geno- reorganisatiemaatregelen werd ter duidelijk merkbaar. orit goed van 'ders voorzien [STERDAM Norit heeft 1973 af- loten met een lager resultaat. Wel de uitkomst beter dan in septem- vorig jaar als verwachting werd gesproken. De onderbezetting van produktieapparaat in Klazinaveen rd in het vorige jaarverslag reeds de belangrijkste oorzaak van de iteruitgang van de resultaten aan gewezen. De directie kan nu in het jaarverslag melden dat 1973 voor dit bedrijf met een goed gevulde order portefeuille kon worden afgesloten evenals de andere bedrijven. Dc nettowinst over 1973 bedroeg ƒ2.55 min tegen ƒ4,06 min over 1972 ofwel ƒ8,49 tegen ƒ13,52 per aandeel. Gezien de gunstige liquiditeit en de betere vooruitzichten voor 1974 wordt voorgesteld het dividend te handha ven op 5,60. De brutowinst daalde van 11,14 min in 1972 tot 8,05 min in 1973. Dc om zet naar factuurwaarde, waarbij die van de buitenlandse dochteronderne mingen tegen de koers van eind 1973 werd omgerekend, beliep vorig jaar 45,4 min tegen 50,5 min in 1972. Euras Ban (Amro) had voorspoedig 1973 AMSTERDAM De European Asian Bank (Euras Bank), waarin de Amro- bank een 14,3 pet belang heeft, heeft een voorspoedig 1973 achter de rug. Het balanstotaal steeg met 117,8 pet tot DM 521,7 min. Het kredietvolume ging omhoog met 181,5 pet tot DM 370,2 min. Euras heeft 389 mensen in dienst. Het hoofdkantoor staat in Hamburg, terwijl er vestigingen zijn in vijf Aziatische landen. De eind 1972 geopende vestiging in Singapore heeft zich het eerste jaar gunstig ont wikkeld en rechtvaardigt de verwach ting op een veelbelovende toekomst. De voornaamste inkomsten kwanten uit Hongkong en Djakarta. Kwartaalcijfers Kon. Grofsmederij DEN HAAG De financiële resulta ten van de Koninklijke-Shell Groep over het eerste kwartaal van 1974 zul len in de ochtenduren van 9 mei wor den bekendgemaakt. Honeywell Bull bindt strijdt aan met IBM AMSTERDAM Honeywell Bull (Nederland) verwacht een duidelijke versterking van haar positie op de Nederlandse computermarkt. Momen teel bedraagt dit aandeel 9,6 pet. De vergroting van het marktaandeel hoopt Honeywell Buil Nederland te verkrijgen door een nieuwe computer serie, genaamd serie 60, die door Ho neywell Bull is geïntroduceerd. Honeywell Bull (Nederland) verwacht tevens dat een verschuiving van de vraag van kleinere naar grotere com puters gaat optreden op de Neder landse markt. Met de nieuwe serie computers hoopt Honeywell Bull de aanval te openen tegen dc machtige positie die IBM heeft op de totale we reldmarkt voor computers, aldus W.P. van Duyl, directéur-generaal van Ho neywell Bull (Nederland), bij de in troductie. In een rapporto over de eerste acht maanden van onderzoek, schrijft de groep dat de voorkeur nog steeds uit gaat naar de bouw van een industrie eiland. ten westen van Hoek van Hol land, ongeveer 30 kilometer uit de kust. In het rapport staan ook twee andere locaties, namelijk great Yar mouth en Bruine Bank. Hoek van Holland is zo interessant omdat hier sprake kan zijn van een 'werk-met- werk-project.' Het zand dat namelijk uit de verdieping van de olie-geul vrijkomt kan gemakkelijk recht streeks in het eiland worden ver werkt. De opstellers van het rapport wijzen erop dat er niet uitsluitend sprake zal kunnen zijn van een 'milieu-eiland' voor dc opslag en verwerking van (gevaarlijke afvalstoffen, maar van een industrie-eiland. De groep denkt aan vestigingsmogelijkheden. voor energie-bedrijven, chemische en petro chemische industrie, transport- en overslag van bulkgoederen. Over bouwtijd en bouwkosten kan het rap port nog niets met zekerheid melden. Een lid van de groep heeft al aange geven dat hij in 1977 ongeveer 40 ha. eiland nodig heeft, maar die wens zal zekere niet in vervulling gaan. De groep pleit in zijn eerste rapport voor NED. FONDSEN IN NEW YOKK Kon. Olie noteerde gisteren I 32%-»; (32%- 33',): Unilever $4154-42 (42-Vi); Philips 5 12%-% en KLM 26%-27% 126%-%). Opgave Hornblower and Weeks. EFFECTENKOERSEN AVONDVEKKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag): Akzo 62.40 (62.60). Hoogovens (78). Kon. Olie 86 70-87.00 gl (87.40). Philips 32.70 gb- 33.00 gl .32.70). Unilever 111.10-111.50 gl (111.20). KLM (71.10). nauwere samenwerking met de Neder landse overheid. Binnen het overheid sapparaat is namelijk ook een studie groep werkzaam, die zich eveneens be zig houdt met de mogelijkheden voor de bouw van een eiland in zee. In de eerste studiefase is de Noordzee ei land groep tot de slotsom gekomen dat de bouw en exploitatie van kunst matige eilanden geen onredelijke in breuk vormt op het ltgitieme gebruik van de vrije zee door alle landen. Voor toestemming tot de bouw van dergelijke eilanden zal overeenstem ming bereikt moeten worden met de staat op wiens continentaal plat het eiland wordt aangelegd. Volgens de juristen van de groep kan het eiland geen onderdeel vormen van het terri torium en zal dan ook geen territoria le wateren hebben. Op het eiland moet de rechtsspraak van de kuststaat van toepassing zijn. Koersen .n Montreal Bovis Dom Tar k Chei Husky Nat. Gas Man Ferguson Nat. Resources Shell Canada 23/4 1.65 247» 1.65 24% 19% 10', 17% 5.03L DOW JONES INDEX Indust. Sporen (Jtill. Obi. Mods 22 apr. 858.57 183.19 85.99 70.64 725.0 23 apr. 845.98 180.01 81.83 70.45 720.2 24 apr. 832.37 176.49 81.07 70.12 718.9 Aand. Obl. Tol. H. L 22 apr. 10.520 15.770 1.748 404 914 23 apr. 14.110 17.900 1.801 224 1.270 24 apr. 16.010 16.370 1.782 237 1.253 NEW YORK 23/4 24/4 ACF Industries 47 45", Alreo 12% 12% Allied Chemical 43% 42% Alum. Co of Am. 50% 49» 4 American Brands 35% 34% American Can 28"-a 28% Am Cyanamtd 23% 23 Am Electr Power 227a 22% Am Metal Climax 447, 45 Am Motors 8% 8», Am Smelt k Ref 23 24", Am Tel k Tel 47V4 Ampex 37, 3% Anaconda 26% 26 Armco Steel 21% 207', Atlant. Richfield 897, 87% Bendix 28% 2774 Bethl Steel 33% 32% Boeing 147, 14% Burlington Ind. 24% 2474 Can Pacaflc Ry 15% 15% Celanese 32% 31% Chase Manhattan 16», tz 45 Chessle System 4 9% 49» Chrysler 17% 16% Cities Service 467, 46', Colgate Palmnlive 23% 25*4 Colt Industries 217. 20% Commonw Edison 27 26% Cons Edison 12% 12% Cont. Can 24% 24', Cont. Oil 397. 38»4 Curtlss Wright 107. 10% Curtlss Wright A 23 Dart Ind. 177. 17% Deere and Co. 40»,-, 39 Dow Chemical 61% 61% Du Punt (El) 173 169% Eastman Kodak 104', 102 First Nat City 427, 41% Admiral Corp Allengheny Pow S 17% 17 Akzona 21% 20% Am Standard 14% 14 Amsted Ind. 44% 43% Balt k Ohio 53 b S3 Bayuk Cigars 5% Can Breweries 3", 3', 4 Cetto 17% 17% Chadbourn Goth Chase Select Fd 28.68 26.37 Columbia Gas :3% ex 23% Comlnco 29% 29% Cont. Telephone IS 1474 Fluor Corp. 29% 28% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Ut» Gen Tel k Tel Getty Oil Gtlette G lm bel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Insllco Int Busin Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 34% 34% 23% 22% 25% 24% 22% 22% 17% 17% 8% 8% 227», 223% 26% 25% 327» 32% 50», 50»4 21 21% Ling Lemco Vough 10% 10 Litton Ind. 8% 8% Lockheed Aircraft 4% 4% Marcor 24»/, 23% Martin Marietta 167» 16% May Dep Stores 241, 24% McDonnell Dougl 17 16% Mobil Oil Corp 457, 44% Nabisco Nat Cash Reglst Nat Dlslillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. 357, 35% 36% 36% 147, 147, 22% 22 2% 2% 59', 58'a Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gaml RCA 17% 16% Republic Steel 23% 22% Reynolds Ind. 44',42»% Royal Dutch Petr 33 32% Int Bank for Ree 98%b 98*b Int Flav Frag Int paper (S4) Kansas City Ind Kansas Power 18% 18 KLM 26% 267, Kroger 64% 63% Madison Fund Santa Fd Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand OU Callf. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studebaker Worth Sun Oil Texas Gulf Texas Inst Transamerica Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westinghouse El. Woolworth Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr. Reliance Group Tandy Union Electr. United Corps United Gas Western Bancorp 33 31% 81', 80% 53% 52 15% 15% 33 32'a 44% 44 39% 38% 28 27% 84% 82% 78% 78 33% 32'. 45% 44 15 14% 24% 227', 14% 13% 774 7'4 13% 13». j 25 24%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17