Bij een lieve zomer met lange dagen passen romantisch kant en teer eeru. Fit de weekbladen Peek&Cloppenburg Nieuw Dennendal wil zich niet laten opheffen leclaraties tthiopië, Lenin Goedhart Koos Postema Middenstand Beste Joop CPN en uitslag Prof. De Block (72) uit Raad van State 79.- ""'4259.- ppemiss KiKuW/KWARTET DONDERDAG 25 APRIL 1974 TK13 Justitie en haar mededogen voor t kapitale 'verschrijvingen' van twee ^tgenologen en een arts' staat er ren het verhaal op de voorpagina enl Vrij Nederland. Rudie van Meurs Fnpg op zoek en komt tot de conclu- i dat ook de 'ziekenfondsen schul- 1 zijn, omdat ze nooit voldoende ■^troleerden'. 'een ziekenfonds is veel meer dan een supermarkt in ^Haraties, die z'n klanten bij gebrek een textielafdeling, uitdaagt een ^Hep in de kas te doen. Artsen die I^Kr declareren dan waar ze recht op ben zijn dan ook ordinaire winkel- ren in het groot. Het ziekenfonds 13 5 dan lichtzinnig tot betaling over- in. de specialist maakt misbruik een vertrouwensrelatie, ncois Mitterrand maakt kans om -i' sident van Frankrijk te worden, al lie kans klein. Maar wat zal er dan elijk veranderen? Anton Constaud- j ziet het somber in. getuige zijn 1 haal. 'Ook onder Mitterrand bijft nkrijk in de burgerlijke sfeer'. I Groene Amsterdammer: Jten van Dullemen schrijft in De •ne Amsterdammer over 'De op- td van een verpauperd en geïnti- ;erd volk'. Nog is het 'Oordeel de Koning der Koningen wet. ee wordt dan keizer Haile Se- ie, de Leeuw van Juda, van Ethio- bedoeld. 'De onlust heeft zich steeds niet tot deze werkelijke chthebber uitgebreid. Deze wordt steeds als een boven de partijen staande arbiter gerespecteerd. En daarmee is de stap van revolte naar revolutie nog niet helemaal gezet'. Jan Stoff praat met VVDM-voorzitter Hans Wilmink, die van mening is, dat 'Vredeling niet beseft wat er onder de soldaten leeft' en Ger Harmsen zet onder de kop 'Het kommunisme is geen doctrine maar een beweging' kri tische kanttekeningen' bij de vijftig ste sterfdag van Lenin. Accent: 'Goedhart vergist zich', schrijft Drees jr. in Accent als antwoord op het feit, dat de eerste bedankt*» voor DS"70. Drees jr. is van mening, dat 'Goede ideeën binnen een intelligente demo cratie op den duur zullen zegevieren'. Emmy Huf sprak met projectleider Frans Herrman van de Groene School, een school, waar niets school aan is en alles kan en mag. Herrman: ons onderlijs-principe is: 'al doende leert men en daarbij richten we ons 'op jongens en meisjes, die nog eens wat verder willen kijken voor ze zich vast leggen op een carrière als monteur of huisvrouw'. Elseviers Magazine: Od het omslag van Elseviers Magazine prijkt Koos Postema, die binnenin aan de tand wordt gevoeld over de ideologie van de VARA en zijn vak manschap. Dit alles naar aanleiding van zijn 'Laatste Uur U', dan binnen kort op de buis komt. Postema: 'De kijker moet zich thuisvoelen met mij als gast. En dan niet opgeprikt zoals wanneer de chef van je afdeling op bezoek komt, waardoor het hele huis houden ontregeld wordt, maar ge woon. Iemand, die met jou en je vrouw komt praten'. En over zijn pro gramma: 'Wij willen een minderheid aanbieden aan een meerderheid. De minderheid: doven, gehandicapten, blinden. De meerderheid: de kijkers. Als je dan niet begint met welkom te zijn bereik je niets'. René de Bok dook de Chinese enclave in Amsterdam in over vervolgens tot de ontdekking te komen, dat de 'we reld van de glimlachende Chinees on grijpbaar is'. EM laat verder de freule over de Koningin schrijven, die 30 april 65 wordt, maar niet aftreedt en gooit er verder twee pagina's kleuren foto's tegenaan. Hervormd Nederland: In Hervormd Nederland bericht Kees Waagmeester over de middenstand, waarmee 'niet zoveel aan de hand' is. Drs. J. Bunt, lector bedrijfseconomie aan de Erasmusuniversiteit in Rotter dam, zegt: 'Wat je van de detailhan del wel kunt zeggen is, dat er veel mensen in werken die ergens anders meer zouden kunnen verdienen met een geringere inspanning. Maar als je ze voor de keus stelt door te gaan of bijvoorbeeld hier of daar chef te wor den, dan kiezen ze er voor detaillist te blijven. Die zelfstandigheid en het plezier in je werk, ook al werk je lan ger dan sommige anderen, is ook een vorm van inkomen'. Herman de Lange vraagt zich af of we 'dan niet serieus over onze veilig heid kunnen praten' en Trudi Klijn schrijft over 'Kerken, die multinatio nals op de vingers kijken', waarbij het erom gaat 'de praktijken van het zakenleven aan bepaalde criteria van sociale gerechtigheid te onderwerpen'. De Nieuwe Linie: Annie Romein-Verschoor gaat in 'De Nieuwe Linie in op de vraag 'Waarom Verkijk zijn boek schreef'. Met dat boek wordt dan 'Radio Hilversum 1940-1945' bedoeld, dat overigens nog steeds niet uit is en ook niet door haar gelezen is. Vandaar dat zij er een historische beschouwing aan wijdt. RpIus ter Beek, Pvd A-Kamerlid, schrijft onder het motto 'Beste Joop' een brief aan premier Den Uyl, waar in hij alsnog krachtig pleit voor er- kpnning vap de republiek Guinee-Bis- sao. Gerard de Bruijn interviewde Frans Goedhart, een politicus zonder partij, sinds die zijn erelidmaatschap van DS'70 opzegde, maar er niet over denkt naar de WD te gaan. Goedhart zelf vindt, dat Drees jr DS'70 naar de ondergang heeft geholpen. 'Een knap man en technicus, een sieraad voor de Tweede Kamer, maar hij mist elk ver mogen om de vlam in de pan te laten slaan. De Haagse Post: Kees Tamboer vraagt het CPN-Kamer- lid en Waarheid-hoofdredacteur Joop Wolff voor de 'Haagse Post of de ver kiezingsuitslag voor hem een klap was. Wolff: 'Bij mij is het niet zo hard aangekomen, maar dat zegt niets hoor, want ik ben altijd een droef man. Ik voorspel altijd heel weinig. Er is even een stagnatie. Er is de laatste jaren een gestadige groei ge weest. Toen was er volop actie in het land: de strijd tegen het kabinet-De Jong, nog veel meer toegespitst tegen Biesheuvel. Dat is geen kleinigheid geweest We hebben niet alleen de re gering-Biesheuvel weggeblazen, we hebben een eind gemaakt aan een lan ge periode van rechtse kabinetten in Nederland'. HP's omslagverhaal gaat over Hugo Raes en het wrede schrijverschap. Jos de Man sprak met hem en portretteer de hem. DEN HAAG De 72-jarige prof. mr. A. L. de Block heeft gistermiddag voor de laatste maal een vergadering van de Raad van State bijgewoond. Aan het eind van deze maand treedt prof. De Block af als staatsraad. Ze ventien jaar heeft hij in het advies college van de Kroon zitting gehad; wat aantal dienstjaren betreft was hij het oudste lid Prof. De Block is al die tijd lid ge weest van de afdeling geschillen van bestuur van de raad, de afdeling die belast is met behandeling van admini stratieve beroepszaken. De heer De Block is vanaf 1927 com mies-griffier en vanaf 1935 griffier van de Eerste Kamer geweest Hij bleef dit totdat hij tot staatsraad be noemd werd (1957). Van 1938 tot 1963 was hij buitengewoon hoogleraar in Tilburg en van 1960 tot 1963 lid van het college van curatoren aan de rijks universiteit van Groningen. Van de andere functies van prof. De Block vermelden we dat hij voorzitter was van de centrale beleidscommissie re- sorterende onder het r.k. kerkgenoot schap. Hij is onder meer ridder in de Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Wij zijn niet soepel genoeg om ons te laten li quideren;' 'Wij gaan door met (Nieuw) Dennendal.' Dit hebben met het oog op de interpellatie van bet PSP^Kamerlid Bram van der Lek vandaag in de Tweede Kamer over Dennendal per soneelsleden, groepsleiders, 9tafleden en leden van de werkgroep Xieuw-Dennendal gisteren in een pagina-grote advertentie bekend gemaakt 'Laat het re6taurant-bestuur vertrek ken, meneer Hendriks of/of mevrouw Vorrink. Zij redden zich makkelijker dan onze pupillen. Laat Dennendal zijn eigen bestuur krijgen, want het heeft een bestuur nodig. En laat Lan- Onpn brief gemeijer helpen om de staf-tegenstel- lingen te boven te komen. Dat is con flict-oplossen'. die gedwongen worden te kiezen (blijft mijn pupil in Den Dolder of laat ik hem verplaatsen) oh, wat een immorele vraag'. In de advertentie, waarin verder wordt opgeroepen Nieuw-Dennendal, ook financieel te steunen, wordt uit eengezet, wat er tot nu toe allemaal is gebeurd in en rond Dennendal, de zwakzinnigen-afdeling van de Willem Arntsz-hoeve in Den Dolder. Meege deeld wordt, dat Nieuw-Dennendal niet van plan is zijn eigen 'deportatie nota' te schrijven, waarom de commis sie Langemeijer vorige week had ge vraagd. 'Dit als klap op de vuurpijl', omdat dat neerkomt op het schrijven van hoe Nieuw-Dennendal 'die verhui zing dan wel zou zienPupillen uit hun eigen kamers, weg van hun eigen tuintjes en kippenhokken, hun wijkje, hun werk, hun werkplaatsouders De groep ouders van pupillen op Den- nendal, die achter Nieuw-Dennendal staat, eist in een open brief aan de Tweede Kamer, dat het huidige WA- bestuur wordt vervangen voor een volledig bestuur van integere en wijze mensen. De groep zegt te spreken na mens 116 van de 318 pupillen. Ook het oudercomité, dat achter het WA-bestuur staat heeft een schrijven gericht aan de Tweede Kamer. Hierin wordt de Kamerleden gevraagd te hel pen 'Dennendal weer in normale ba nen te krijgen. Onder een directie, die zich duidelijk bewust is, dat haar taak in de eerste plaats is gelegen in het bevorderen van het welzijn van de pupillen in alle denkbare opzich ten. Aan dit welzijn dient de organi satie te worden aangepast^. .-. Maxi India jurk, aan de hals met kant afgezet. Gesmokte taille en wijdvallende lange mouw. In gebleekt katoen. ML 36 t/m 42. Uit de Pro.miss-shop: T-shirtvan 1007o katoen met kanten V-hals. In gebleekt katoen en zwart. ML 36 t/m 42'35,- Lois bluejeans (Gaucho- model). Kleur: washed denim. Mt. 34 t/m 46^ India hemdblouse met vier kante hals, afgezet met kant In gebleekt katoen en zwart. Mt36t/m Maxi patchwork rok van jeansblauw corduroy. Mt.34 Helemaal jouw trend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13