Snelwegen kosten meer ruimte dan woningen eoeo po22ebo 'Auto moet veel meer van de weg' Wegennet kan in het jaar 2000 hele bevolking bergen Nieuwe hoop Weinig geslaagden deurwaardersexamen ...OPROEP CODE WAtlERJOST TROW. KWARTET MAANDAG 22 AI'RIL 1974 HI.YNiLN I .A N D/RADIO EX TV MARY PERKINS DEN BOSCH Op de opper vlakte, die tegen het eind van deze eeuw voor wegen is bestemd kan dan de hele bevolking wo nen. Gaan we uil van 16 miljoen Nederlanders in 2000 en 3500 km autosnelweg met 500 meter verstoord gebied aan elke kant van de weg, dan kon op dat stuk grond de hele Nederlandse be volking gehuisvest worden, in eengezinswoningen en met veel groen daartussen. Dat rekende drs. C. van Lohuizen dit weekeinde voor tijdens de eeuwbijeen komst van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap in Den Bosch. De directeur van het Europees onderzoekinstituut voor regionale en stedelijke planning maakt daaruit op, dat de auto veel meer van de weg moet "We moeten meer gebruik gaan maken van het openbaar vervoer, dat dan ook radicaal verbeterd moet wor den. In het eerste deel van de derde nota over ruimtelijke ordening van minis ter Gruyters staat dan wel, dat wij Nederlanders ons minder zouden moe ten verplaatsen, maar dat heeft vol gens drs. Lohuizen weinig met de werkelijkheid te maken. De mens houdt de drang en dat zal steeds sterker worden om van de ene plaats naar de andere te gaan. Om nu de auto daarbij een halt toe te roepen is een steeds beter openbaar vervoer broodnodig, aldus drs. Van Lohuizen. Vreemd De nota van Gruyters doet wellicht vermoeden dat trein, tram en bus niets kunnen doen aan een verminde ring van het autogebruik. Van Lohui zen vindt dat 'onzin'. 'Tussen 1960 en 1971 is het aandeel van het openbaar vervoer voor het verkeer tussen werk en woning gehalveerd, maar in plaat sen met een station is het veel hoger komen te liggen dan in plaatsen zon der station'. Dat bewijst volgens hem dat het openbaar vervoer wel degelijk een rol kan spelen. Koningin Juliana was er ook bij, zaterdag op het symposium over de nota ruimtelijke ordening ter ge legenheid van het eeuwfeest van het Koninklijk Nederlands aardrijkskundig genootschap in Den Bosch. Op de foto is zij in gesprek met de voorzitster, mevrouw dr. S. E. Steigenga-Kouwe. Het plan van de regering het autoge bruik te beperken door de mensen zo min mogelijk gespreid te laten wo nen, juichte hij toe. Maar hij vond het vreemd, dat In de nota nauwelijks staat hoe dat moet worden bevorderd. Diezelfde bevreemding toonde een an dere spreker, drs. F. Vonk van TNO Delft, ten aanzien van de werkgele genheid. 'De regering schrijft wel over spreiding maar zegt verder am per hoe dat gerealiseerd moet wor den'. 'Het stuk stelt aan de ene kant sa- menvalling van de werkgelegenheid in een paar centra voor, maar aan de an dere kant wordt, aldus drs. Vonk, te gemoetgekomen aan de locale belan gen van een paar kleine centra. Het is nog maar de vraag of daarmee de werkgelegenheid op lange termijn wordt verbeterd'. Ook is het volgens de TNO-medewer- ker de vraag of dat ten koste mag gaan van West-Nederland, waar de werkloosheid in sommige delen naar verhouding hoog is opgelopen. Boven dien wordt het westen nu al voor steeds minder bedrijven aantrekkelijk. Als daaraan geen halt wordt toegeroe pen, kan het ook gevolgen hebben voor de andere delen van Nederland, waarvoor het westen nu nog als mo tor functioneert, aldus drs. Vonk. Niet duidelijk is nog in hoeverre de regeringen daaraan wat kunnen doen. Prof. dr. W. Steigenga was daar in Den Bosch niet zo optimistisch over. Hier in Nederland, maar ook in heel West-Europa moet volgens de Gro- FERDINAND ningse hoogleraar het wonen in stede lijke centra, met open ruimten daar tussen, worden bevorderd. Maar het gevaar bestaat, dat de wen: de vader blijft van de gedachte. 3. Maar ja, binnen de veilige en be schuttende wanden van de herberg was van d'it vreemde voorval nauwe lijks iets bekend, alhoewel de plotse linge verdwijning van de opa's wel enige verwondering wekte. 'Wel!' zei do waard. 'Ze zijn weggegaan zonder te betalen! Dat doen ze anders nooit!' 'Zal ik dan betalen?' lachte smid je Verholen. 'Welnee, mijnheer, laat zit ten!' riep de dikke waard. 'Dat komt wel terecht hoor! De opa's komen morgenavond wel terug, en dan zal ik ze wel even in derlui zij porren! Het zal nog steeds de eerste keer moeten worden, dat de waard van het Zwarte Paard schade lijdt aan een klant! Maar eh met Uw welnemen, mijnheer. Laat ik nou maar eerst even uw soep je din orde gaan maken. Snert was het dus, hè? Hete snert met lekkere worst!' Bedrijvig snelde de waard er vandoor, de smid alleen achterlatend in de gezellige gelagkamer, waar het haarvuur heerlijk brandde en waar een koekoeksklok gemoedelijk de tijd wegtikte. 'Jonge, jonge, jonge, wat is het hier behagelijk.dacht de smid, terwijl hij een grote leunstoel naar de haard sleepte. 'Zolang het blijft re genen, blijf ik hier logeren, hoor! Zo lang het zulk slechts weer is, krijgen ze mij hier met geen stok de herberg uit!' Zich verkneukelend van plezier liet de smid de warmte van het haardvuur over zijn handen spelen en hij trok met een vergenoegd gezicht aan zijn versgestopte pijp. Doch ter wijl de smid daar zo prinsheerlijk zat te soezen en te mijmeren, was er op enige afstand van de herberg we derom een vreemde aangelegenh aan de hand met de opa's Zeurtjes van Zemelen. Zij stonden stromende regen bij de tweesprong het feit, dat zij hun bolhoedjes di gen, kon er waarschijnlijk toch i veel toe bijdragen om ze te spai voor een hevige longontsteking. 3 een ijver een betere zaak waardig ren zij hun boze plannen aan het voeren en zij begonnen met de arn van de wegwijzer af te rukk Vervolgens spijkerden zij die arn weer vast, na ze eerst van pla te hebben verwisseld.'Dat anot ke.mompelde opa Zeurtjes scl 'Hij loopt nou vast de verkeerde k op en dat zou gunstig weze voor o planne, want wij kenne hier geen tekijkers gebruike...' Horizontaal: 1. medicijn, 3. baan voor balspel, 4. bergweide 6. pperste rand van een dak, 7. priem, 9. wandversie ring, 11. nota bene (afk) 12. afk. van tangens, 14. koning van Basan, 15. wa terstand, 17. voorzetsel, 19. spil van een wiel, 20. muzieknoot, 22. over blijfsel bij verbranding, 23. jong schaap, 25 zandheuvel, 27. recht stuk vaarwater, 29. vermoeid, 30. vaarwel, 31 stuk stof. Verticaal: 1. herdersgod, 2. vernis, 3. doortochtgeld, 5. insekt, 7. afnemend getij, 8. stoomturbine, 9. landbouw werktuig, 10. welaan, 11. doonveekt, 13. brandstof, 14. grondsoort, 16. visje, 18. oude lengtemaat, 19. in het jaar der wereld (afk. Lat)' 21. voegwoord, 22. reeds, 24. behoeftig, 26. vreemde munt, 27. opstootje, 28. hoofddeksel. Oplossing van Vrijdag Hor: 1. asla, 4. kam, 7. maté, 8. para, Anita, 11. mal. 12. Parma, 14. do, 15. Ate. 16. de, 17. elite, 19. rad, 21. selva, 23, ijdel, 24. elan, 25. nel. 26. knal. Vcrt: aan 2. stip, 3. letaal, 4. Ka- ma, 5. ara, 6. mallejan, 7. mandarijn, 10. Artis, 13. meteen, 17. edel, 18. El- la, 20. adé, 22. val. Koos Postema zal met zijn zondagavond uitgezonden Kleine Uur veel lijders aan psoriasis nieuwe hoop, of op zijn minst enige bemoediging hebben gegeven. In het Israëlische kuuroord Eim Bokek aan de Rode Zee wordt bij 65 tot 70 procent van de patiënten duidelijke vooruitgang geconstateerd. Er is nu een stichting in oprichting, die een dergelijke verlichting ook probeert te realiseren in eigen land. Of het programma eveneens tot resultaat heeft gehad, dat gezonde mensen de psoriasispatiënten wat minder frustraties bezorgen, moet worden afgewacht. De twijfel mag groot zijn, want het zit schijnbaar in de mens ingebakken om iemand die anders is. te begluren en dusdanig achter de hand te besmoezen, dat de betrokkene zich vernederd voelt. En dat is juist een van de ergste bijverschijnselen van deze dikwijls angstvallig verzwegen huidziekte. Postema zal echter opnieuw hebben bereikt, dat zeer veel kijkers zijn gaan nadenken over de problemen van medemensen (in Nederland alleen al ruim 300.000 psoriasislijders) en misschien ook over de onnadenkendheid waarmee wij mensen met moeilijkheden benaderen. Het programma was, behalve uitstekend voorlichtend, ook een degelijk pleidooi voor het bekostigen van de getoonde hulpverlening door do ziekenfondsen. De normen voor het befaamde fondspakket mogen ook voor deze psoriasis wel wat soepeler worden toegepast. Interessante zaken kwamen ook aan de orde in het gesprek van Jeanne Roos met de Rotterdamse architekt Henk Klunder. Samen met vakgenoten heeft hij reeds verscheidene projecten verwezenlijkt die de grauwe eentonigheid van de moderne woningbouw duidelijk doorbreken. Frappant is dat het bereiken van milieuverbetering (en wat met een lelijk woord leefbaarheid wordt genoemd) aanknopingspunten vertoont met de karkteristieken van de oude Hollandse steden. Klunder liet verscheidene malen zijn bewondering blijken voor de •harmonische conceptie van die steden. Alle grote woningbouwprojecten van deze tijd zijn volgens hem nog altijd bloedarm. Ze blijven eenzijdig, gericht als ze zijn op het uit de grond stampen van slaapsteden. Het win keltje op de hoek en het cafeetje behoren tot die ontbrekende elemen ten, waardoor een moderne wijk onvoltooid en eigenlijk disharmonisch blijft. Klunder hoopt ooit nog eens iets te mogen verwezenlijken dat geënt is op het curieuze van Oudhollandse stad. Dat het groen niet zo maar kijkgroen en het water meer is dan om ernaar te kijken. Zó bouwen dus, dat op de grens van land en water alles meer functioneel is en ook wordt gebruikt. Klunder zei dn dit verband, dat de vakbonden eens wat meer aandacht mogen gaan besteden aan serieuze verbetering van het Jeefklimaat. Waarvoor meer nodig is dan alleen mhar praten in de materiële sfeer. De NCRV presenteerde zaterdagavond een familieprogramma dat was opgebouwd uit beproefde onderdelen. Farce Majeure bewoog zich deze keer op het niveau van matig tot wel aardig. Opmerkelijk in de spelshow van Kick Stokhuizen leek mij, dat geen van de deelnemers een reeks portretten wist toe te schrijven aan Abraham Kuyper. Zelfs een gymnasiast niet. In Hier en Nu gaf Bas de Gaay Fortman een keurige toelichting bij bedenkelijke symptomen van onze wegwerpmaatschappij. TON HYDRA Radio vandaag HILVERSUM I MAANDAG 22 APR. VOOR 18 UUR VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyran. 7.20 (S) Spitsuur. (7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nws: 8.11-8.23 'Dingen v.d. dag.) 9.15 (S) Licht strijkork. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 9.50 (S> Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.03 (S) Klein radiokoor: oude liederen. 11.20 (S) Viool en klavecimbel: oude muz. NOS: 12.öu uen Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-maandag: tussen-de-middag-ma- gazine. 13.00 Nws. 1341 Vandaag dit, morgen dat 13 20 fS) VPRO-maandag-muz. AVRO: 14.45 (S> Met het oog op luisteren: muz - progr. 15.35 (S) Mijn dochter Muriel. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepel. 16.30 (S> Mikadoo. 17.55 Med. HILVERSUM I AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz spectrum. PP: 19.00 Ultz. v.d. B.P. NOS: 19.10 (S) Harm, en Fanf. in Ne- derl. en Eur. 19.30 (S) Muzibas. 20.00 Komt u maar...: act, progr. met telef. reakties en lichte muz. 21.45 Uitgebr. rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. BOND ZONDER NAAM: 22.25 Lezing. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobby- scoop: popul. progr. over electronica. 23.20 (S) Jazz in Aktle. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.08 sPreludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.- overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8 24 Op dc man af: evangel, comm. bij do tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Plein publ.: maandagmorgen met mensen en muz.. met 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleu ters. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 11.55 Med. 12.00 (S) Klllma Ha- waUans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12 41 (S) Hier en nu. 12.50 Mlkro: aandacht v.h. Christel. organisaUeleven. 13.00 (S) Bandstand. 1345 (S) Opera-aria's. 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Sopraan en klavecim bel: klass. liederen. 15.00 Geref. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6. met 16.30 (S) Hier en nu. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Overheidsvoorl.: Ontmoetin gen met rijksgenoten. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 PP: Uitz. van D'66. 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) Met uw in- stemm.: lied v.d. week. 19.00 (S) Vincent van Gogh. 19.30 (S) Dit is wat jou land ge- word het (5). 20.00 Nws. 20.05 Avondover- denk. 20.15 (S) Komponist van de maand. 21.25 (S) Kom vanavond met verhalen: voordr. 21.50 (S) Klass. kamermuz. 23.00 Schepp en voleind. 23.35 (S) Gitaar, percus sie en stem: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 IS) Vroeg op met Henk Bouw man. 9.03 Uit do lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12.03 (S) Van twaalf tot twee, pauzeprogr. met 13.03 Raden maar. TROS: :h 14.03 Hugo van Gelderen Show. inkl. na nalo tip-twintig. HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag nlot eten. AV v 19.02 (S) Nederland-non-stop. 20.02 Ra Journaal. 20.05 Tako the 8-traln. 21.02 Nej nit uur-show. 22.02 (S) Superclean dreammai ne. 22.55 Med. 23.02 (S) Vanavond laat. 2 w Med. 23.02 !S) Vanavond laat. 0.02 Ra< Journaal. 0.05 (S) Droom top tien. 1.02 SFU met Meta. 2.02 Continu de nacht door. 7.00 Voor dag en dauw de mist in. Ie' TV vandaag DEN HAAG Van de 99 deelnem aan het laatst afgenomen staatse^ men voor deurwaarder zijn er 38 (ej slaagd. Dit staat in het eindvers 0O van de examencommissie, dat d( het ministerie van justitie openb da is gemaakt. ,jr De commissie zegt, dat het result^r< van de examens 'wat telcurstelle is. ill 74 Horst springt op en wil zijn schoenen aantrekken. 'Niet met je vuile schoe nen op de dekens trappen!' wordt Juj gemaand, maar Horst trekt desón danks zijn schoenen aan. 'Doe het niet zo gauw in je broek!' spot captain Schreiber. 'Laat die suf ferds hun munitie maar verschieten, des te gauwer is de oorlog afgelopen.' Ook Norbert is opgesprongen. Hij steekt een sigaret op. 'Rook toch niet zoveel. De lucht is hier al dik genoeg", zegt een van de kameraden. Norbert schijnt het niet te horen. 'Maar nu zijn het wel inslagen', sta melt hij. Hans gelooft echter nog steeds dat het schoten zijn. Dus de Palestijnen zijn aan de winnende hand. Waar zijn de Jordaniërs eigenlijk?' De lucht is drukkend. De zon brandt genadeloos op het platte dak. Ik heb dorst. Wanneer houdt dat lawaai nou eindelijk eens op? De minuten rijgen zich aaneen tot uren, tot een eeuwig heid. 'En in Bern onderhandelt men verder*, sniert captain Schreiber. Nor bert heeft weer een sigaret aangesto ken. 'Waneer halen ze ons eindelijk uit de puree?' 'We blijven hier tot ze in Bern be sluiten de gevangenen in te ruilen', antwoordt captain Schreiber droog. 'Dat kan heel gauw zijn, maar het kan ook best Kerstmis worden'. Norbert is op van de zenuwen. 'Er moet gauw wat gebeuren', herhaalt hij steeds weer. Zijn gezicht is bleek en ingevallen. 'Er gebeurt toch wat, een heleboel zelfs', merkt captain Schreiber op. 'Je hoeft alleen maar een beetje te luiste ren'. 'Een verdomze rotzooi is het! We ko men er nooit meer uit!' mengt Peter zich ln het gesprek. Hij staart moede loos voor zich uit en schudt zijn hoofd. "Weest toch niet bang, tot op heden Is er niets met ons gebeurd', zegt Ernst 'HALER kalmerend. 'De Palestijnen zorgen heus wel voor ons. Als ze ons kwijtra ken kunnen zij hun gevangenen nooit krijgen'. Zijn woorden werken als kleine wondertjes. Hoe is hij er ooit op gekomen? 'Ja. we zijn kostbare handelswaar', legt captain Schreiber er een schepje bovenop. 'We zijn alleen een beetje slecht behuisd nu'. Ik heb geen zin om te praten. Ik blijf liggen en denk na. 'We zijn In Gods hand en ik kom terug', heb ik mijn gezin gescheven. Is die brief ooit aangekomen? Toen was onze toestand weliswaar slecht, maar nu lijkt hij hopeloos. Er moet een wonder gebeuren als we hier nog aan kunnen ontsnappen. Kan je aan zo'n wonder geloven terwijl links en rechts de projectielen rondvliegen en wij ln een munitiedepot zijn onderge bracht? Goed, ik zal aan dat wonder blijven geloven. Robert Dare heeft het nieuws uit Londen opgevangen. De wereld weet, dat er in Jordanië een burgeroorlog is uitgebroken. De miiltaire gouverneur veldmaarschalk Habes Al Madshali eist de onmiddellijke en onvoorwaar delijke capitulatie van de guerrilla's. Doen ze dat niet, dan zullen zijn sol daten afdoende met hen afrekenen. Aan de andere kant heeft de leider van de Palestijnse Bevrijdingsorgani satie, Yassir Arafat, dringende verzoe ken om hulp gezonden aan de in Am man geaccrediteerde ambassadeurs van de Arabische staten, zowel als aan de presidenten van Irak. Syrië en Egypte, respectievelijk Al Bkr, Al Atassi en Gamal Abd el Nasser. De dinsdag tussen Al Madshali en Arafat gesloten wapenstilstandover eenkomst is door beide partijen ver broken. Onmiddellijk na de vorming van een militaire regering in Jordanië is het Bedouïnencorps van het Arabi sche Legioen met de zuivering van het land van illegale kommando's be gonnen. Overal wordt met scherp ge schoten en aan beide kanten zijn er tijdens de gevechten in en rond Am man bij Irbid en Zerqa hoge verliezen geleden. Sinds gisteren zijn alle win kels in Amman gesloten. Vele gezinnen vluchten naar het platteland, andere verstoppen zich in kelders. Er ver schijnen geen kranten meer en de te lefoonverbindingen zijn verbroken. Het burgerluchtverkeer is stilgezet. De gevechten zijn van het noorden des lands naar de hoofdstad verlegd. Een woordvoerder van het Volksfront zou hebben verklaard, dat de gijze laars niet in onmiddellijk levensge vaar verkeren en dat het Volksfront ze nooit als chantagemiddel tegen de regering zou gebnxiken. De situatie kan immers elk uur veranderen. Dat de gijzelaars bedreigd worden, kan men niet ontkennen, iedereen in Jor danië wordt nu bedreigd. Het Volks front zal echter trachten de gijzelaars binnen het kader van hun eigen mid delen te beschermen. Dus de wereld weet niets zeker omtrent ons lot. Men vermoedt, dat wij niet in kleine groepjes zijn verdeeld, maar dat men slechts de Israëli's en dé Amerikanen van de andere gijzelaars heeft afge zonderd. De beide groepen moeten zich waarschijnlijk ophouden in het hoofdkwartier van het Volksfront, het vluchtelingenkamp El Wahdat bij Amman. De BBC heeft nog iets gemeld: de kommandant van het gekaapte en ver nielde vliegtuig van de BOAC, captain Cyril Goulborn heeft een beroep op de wereld gedaan alles te doen om de door het Volksfront vastgehouden gij zelaars zo spoedig mogelijk te bevrij den. Iedere dag uitstel maakt de za ken alleen maar moeilijker, heeft Goul born ergens vanuit Amman op een schoolschriftblaadje aan de Britse Ambassade in Jordanië geschreven. In kringen van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken is de opvatting geuit, dat de boodschap van Goulborn gedikteerd of onder druk geschreven werd. Het ministerie van Buitenland se Zaken kent de brief daarom geen enkele betekenis toe. Wij Ziwtsers zijn er nu trots op, dat wij geen boodschap aan onze ambassa de gestuurd hebben. Ze hadden daar natuurlijk ook gedacht, dat het tele gram door de guerrilla's was gedik teerd en het had niet het minst aan onze situatie veranderd. De regering mag rustig verder kletsen, het is nu toch al te laat om ons hier nog uit te halen. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19 05 Black Beauty 19.30 Tweekamp 'VPRO raakt te veel energie kwijt aan spanningen' UTRECHT 'De VPRO raakt aan in terne spanningen zoveel energie kwijt, dat hij nauwelijks in de gele genheid is een inspirerende kracht te zijn bij de veranderingen iii het om roepbestel.' Dit zei Gijs Stappershoef, vertegenwoordiger van de ledenraad Noord-Holland, zaterdag op de half jaarlijkse ledenvergadering van de VPRO in Utrecht. Het resultaat van de discussies over de structuur van vereniging en be drijf was, dat een opdracht wordt ge geven aan het organisatie-adviesbu reau 'Mens en Organisatie', welke op dracht overigens nog geformuleerd moet worden. De opdracht mag, zo heeft de VPRO- ledenraad in een motie uitgesproken, geen richtinggevende voorstellen be vatten over de vorm van de VPRO-di- rectie. De leiding van de omroep be rust thans tijdelijk bij een drieman schap, bestaande uit A. Kleiwegt, J. Haasbroek en F. de Smit. Naar het oordeel van het bestuur gaat dat goed, maar een groot deel van de le denraad geeft de voorkeur aan een eenhoofdige leiding van de VPRO. Een voorstel van Stappershoef, om reeds tot de herinvoering van een eenhoofdige directie te besluiten, werd overigens door de ledenraad af gewezen. Fenna van de Burg werd zaterdag herkozen als voorzitter van de leden raad. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Vidocq 21.15 NCRV-Springtrofee (slot) 22.10 Ork. met solist: klass. muz. 22.35 Geestelijke liederen NOS 22.45 Journaal 22.50 Voorlichting School-TV: waar je woont gebeurt wat NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Met vlag en wimpel: licht muz. progr. 21.10 Cannon 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Wiskunde - les 1 Dagelijks voetbal op Hilversum III HILVERSUM Het radioprogramma op Hilversum III zal in de periode van 13 juni tot en met 7 juli dage lijks in het teken staan van de we reldkampioenschappen voetbal in West-Duitsland. Alle wedstrijden, die het Nederlands elftal speelt, zullen direct en in hun geheel worden uitgezonden. Van de overige wedstrijden worden recht streekse flitsen en-of nabeschouwin gen uitgezonden. Daarbij zal de NOS- radio nauw samenwerken met de tele visie. Naast deze uitzendingen brengt de NOS-radio aan het einde van elke wedstrijddag een twintig minuten du rend journaal met daarin de hoogte punten van de die dag gespeelde wed strijden, alsmede nabeschouwingen, commentaren en interviews. Deze journaals worden steeds uitge zonden van 23.02 tot 23.20 uur via Hilversum III. Alleen op de vrijdaga vonden zijn deze journaals te horen op Hilversum L Escalopes van Elke 6 kalfsoesters 1 ul 125 gram room 75 gram boter zout, peper 500 gram champignons 1 glas cider 1 glaasje calvados (Dit recept is voor zes personen I niet zoals gewoonlijk in deze rub rij voor vier mensen). De kalf mogen niet al te plat geslagen Bak het vlees in de helft van de bot binnen tien minuten aan weers bruin. Haal ze uit de pan, strooi j zout en peper over en zet ze wal weg. Fruit de gehakte ui in de botJ bak de champignons apart en doe dan bij de ui en boter. Het 1 ook bij en dan de cider en calvadj toevoegen. De saus binden met room. Het geheel zo'n vijf minufc zachtjes verwarmen en niet laten kj,a ken. Menutip: Escapoles van Elke, gekooi,™ te aardappelen, doperwtjes, banana*» mousse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4