KJAX VAN KNOBEL AF jiarry Hughes gelooft n 'herboren' Haarlem Vföl CP RECHT© f V oetbalsupporter s eisen versobering betaald voetbal Weer zoeken naar bondscoach 'Doping-affaire' rainer geeft self stok aan om zich te laten slaan oveelpech als dit seizoen kunnen we nooit meer krijgen Liverpool verliest opnieuw een punt Gewonnen stand voor Spasski Roy Dieks jeugdkampioen Wiersma punt af van kampioenschap door Peter Onvlee 01 w KW Mi li I ZATERDAG 13 VRRIL 1974 SI'ORT T23/K23 onze sportredactie TERDAM Zonder zich er zelf van bewust te zijn geweest heeft rge Knobel het Ajax bestuur de afgelopen week de stok overhan- d om hem te knnnen slaan. De trainer van Ajax gaf een interview het weekblad 'Deze Week' en zei daarin een aantal behartenwaar- en reële dingen over de gang van zaken bij de eens zo machtige &pese kampioen. 'Deze Week' verzon er een kop bij en ruimde voor bijna de gehele voorpagina leeg: 'George Knobel: Ajax gaat aan drank en vrouwen'. roor het bestuur van Ajax mis- i wel onthutsende maar zeker onverwachte mededeling. En hien deel ook wel juist. Maar reden voor ontslag, het bestuur Ajax had beter moeten weten. Jaap van raag die zijn public zaken bij Ajax scherp be en het klappen van de zweep Onder normale omstandigheden [men bij Ajax waarschijnlijk ook schouders opgehaald. Maar de 'igheden zijn niet normaal, was al enkele weken op zoek li een reden om Knobel kwijt te en nu was daar plotseling een dat even overtrokken kon wor- n vervolgens de trainer op straat itten. het Ajax-communiqué wordt t gezegd dat Knobel de naam Ajax en spelers in binnen- en land te grabbel heeft gegooid, beetje teveel eer voor het >lad Deze Week dat alle moeite om in het binnenland de voor- markt te veroveren. Een kat in ïauw maakt echter rare sprongen jax zit op het ogenblik in het gaat de Amsterdammers dit sei- niet voor de wind. De titel kan •aar nog binnen worden gehaald dat hangt dan van de resultaten mededingers Feyenoord en te af en niet van een steeds win- Ajax. Het ongenaakbare Ajax is meer en dat heeft zeker niet al- aan George Knobel gelegen. Er it bij Ajax een terugval komen, het vergrijzen van de topspelers, de steeds dwazer wordende ver gen die buitenlandse clubs be- zijn te betalen voor voetballers latuurlijk vooral met het vertrek lohan Cruijff. ;e Knobel had bij Ajax de on- lare taak het verlies van Cruijff vangen. Een nauwelijks te vol- taak. Als Johan Cruijff erin van het laaggeplaatste Barcelo- >en colstrekt superieure Spaanse ■>ian te maken dan zegt dat zoveel I de kwaliteiten van die speler, ■er niet aan getwijfeld mag wor- dat Ajax die klap slechts zeer :aam en dan nog gedeeltelijk zou en opvangen. iu Knobel direct de schuld ervan en dat het aan hem heeft ge- dat Ajax terug is gevallen gaat veel te ver.. Er is kritiek geweest op zijn werkwijze bij Ajax, een werkwij ze die in september nog hogelijk ge prezen werd. Er is gezegd dat er te weinig discipline zou zijn in de ploeg. Maar niet helemaal ten onrechte stelt Knobel dat zoiets dan aan de spelers ligt. Deels natuurlijk waar. van voet ballers die de toppen van het interna tionale voetbalgebeuren gekend hebben, voetballers dier per jaar een slordige honderdduizend gulden ver dienen, mag toch verwacht worden dat zij weten wat wel en wat niet goed voor hen is. Knobels voorganger Stephan Kovacs has een ingewikkeld systeem ontworpen om de spelers te kunnen controleren. Knobel zelf wei gerde dat omdat hij het de normaal ste zaak van de wereld vond dat een topvoetbalier zich in acht nam. Het is dan een toppunt van gebrek aan in stelling als de topspelers gaan vragen om meer discipline die zij uit zichzelf niet op kunne brengen. Het heeft Knobel bij Ajax niet meege zeten. De ploeg werd geplaagd door blessures, geplaagd ook door op cru ciale momenten fouten van de doel- verdedigers (Wever in het competitie duel tegen PSV, Stuy in de beker strijd tegen PSV). Van de andere kant moet misschien echter ook gezegd worden dat KNobel toch niet de juiste man was die Ajax een jaar geleden zocht. Knobel vond zichzelf een provinciaal (hij komt uit Roosendaal), was bij het excentrisch gelegen MVV zeer op zijn plaats, maar had het in 'de grote stad' moeilijk. Tekenend daarvoor is dat hij enige tijd geleden aan het Ajax bestuur verxocht heeft van Die- men waar hij een flat bewoont weer te mogen verhuizen naar Roosendaal. Een Ajax-speler stelde eens ove hem: 'Het is een kruidenier die ineens di recteur wordt van een supermarkt'. De bui boven Knobel heeft lang ge hangen. Zelf hield hij vol dat bet Ajax-bestuur ronduit achiter hem stond. Het Ajax-bestuur stelde dat zelf (met de spelers dn vergadering erbij) ook nog eens ten overvloede toen Knobels positie enkele weken ge leden ter sprake was gekomen. Op dat moment echter kon Knobel vertrek ken. Het Nijmeegse NEC zocht een trainer en wilde Knobel graag heb ben. Het Ajax-bestuur bood de trainer aan de eer aan zichzelf te houden en Knobel (voorgrond) tussen de Ajacieden bij het enige succes dat hij Ajax kon brengen. De verovering van de wereldbeker na een voortreffelijke voorstelling tegen AC Milan (6-0). ontslag te nemen. Knobel weigerde dat onder het motto: 'Ik heb nog een contract tot het einde van het vol gend seizoen, als ik niet wordt ontsla gen, dan blijf ik hier'. Knobel bleef en Ajax zocht naar een stok. Onderhand werd een lijst opge steld van mogelijk in aanmerking ko mende opvolgers van George Knobel. Vier namen telde die lijst. Daarbij FC Utrechts Bert Jacobs en ex-Feyenoord thans FC Brugge-trainer Ernst Hap- pel. Mogelijk heeft daar ook Joop Brand (AZ'67) bij gestaan, een trai ner die lang de grote concurrent was van Knobel toen er een opvolger voor Kovacs werd gezocht. De stok is nu gevonden, aangereikt door Knobel zelf. De Rossendaler noemt het 'het risico van het vak'. Knobel is niet verbitterd, nog niet tenminste. Zegt zelf: 'Ik ben Ajacied, wat is gebeurd met Ajax in de afgelo pen periode heeft mij juist daarom zoveel pijn gedaan. Ik ben niet ver ontwaardigd, dat komt misschien later nog wel. Ik hoop alleen dat mijn op merkingen positief werken. Dat zij er toe kunnen bijdragen om Ajax weer in het goede spoor te brengen. Dan heb ik tenminste iets bereikt'. Knobel begrijpt dat Ajax het op het ogenblik moeilijk heeft. Hij kan be grip opbrengen voor het standpunt van de clubleiding. 'Die mensen zijn bezig aan een martelgang. Het is dui delijk dat de prestaties teruglopen. Het is even normaal dat de trainer daarvoor verantwoordelijk wordt ge steld. En als het bestuur, dat de zaak leidt ziet dat er iets mis gaat, dan is het hun affaire om te bepalen welke maatregelen er moeten worden geno men. Voor de trainer zijn slechts de consequenties te aanvaarden' 'Volgens het bestuur heb ik afbreuk gedaan aan de goede naam en faam van Ajax, maar dat is natuurlijk het laatste wat ik zou hebben willen doen. Ik ben me rot geschrokken, toen ik die kop in 'Deze Week' zag: Ajax gaat stuk aan drank en vrouwen. Potverdikke, dat heb ik toch niet ge zegd. Het bewijst overigens mijn stel ling dat mensen die over je schrijven je kunnen maken en breken, maar dat 1 onze speciale verslaggever tRLEM Rond Barry Hughes, de welbespraakte trainer van riem, is het de laatste tijd opmerkelijk stil geweest. Hughes, een die altijd zegt waar het op staat, geen gepeperde uitspraak uit eg gaat en een onverbiddelijke optimist is, is na zijn moeilijke bij Go Ahead ook in zijn eerste (nieuwe) Haarlem-seizoen door epste diepten gegaan. Pas sinds het afgelopen weekeinde, toen riem de streekderby tegen Telstar met 2-1 winnend afsloot én ;hes eindelijk de lang opgeborgen champagne ontkurkte, pas toen |de Hughes weer op. 'Man, als je ook dit had verloren, dan zou je de rest van de competitie erg moeilijk hebben gekregen. We zijn ïu nog wel niet helemaal, maar met vijf punten voorsprong moet Mwel erg gek lopen als het nog misgaat'. heeft een optie op hem na afloop van deze competitie. Zijn contract loopt dan ook af bij Sparta dat hem voor een half jaar heeft uitgeleend. Had ik Sadek eerder gehad dan zou Haarlen nu heel wat punten meer hebben ver overd. We hebben ook gewoon teveel punten laten liggen'. Ïi Hughes na bijna één seizoen lem. De ploeg, waarnaar hij te- eerde, nadat zijn overstap naar Unter op een mislukking was uit jen. Hughes heeft de afgelopen iden nauwelijks naar excuses ge- t voor het ook voor hem teleur- ende optreden van de Haarlem- i. Hij sprak er liever niet over, ijl hij, gekritiseerd door het uit en van resultaten en de contro- met Piet Hoeben (er is nog Is een wapenstilstand), er toch al- iden voor had. Nu, terwijl Haar- het op eigen kracht heeft ge- rd en hij met zijn ploeg een betrek- k rustige competitieslot tegemoet zieti, praat Hughes wèl. SSURES hij als meest treffende uitspraak lorbeeld: 'Ik wil met de huidige J best het volgend jaar doorgaan, el pech als we dit seizoen hebben d, kunnen we nooit meer krijgen, eb twee spelers met gebroken De- gehad, ik kamp nog steeds met iures van Peys, Lêlieveld, De en Nieuwenhuis, waardoor de fiegroep eigenlijk al vele weken maar uit dertien spelers bestaat, eb op de training hierdoor zelfs partijtje meer durven spelen, je voor dat het wat te fors zou en je nog meer blessures krijgt, ik heb daar nooit over gespro- Hughes heeft het vooral in het van de competitie moeilijk ge- Het gemis van een schutter van formaat deed Haarlem keer op de das om. Hughes: 'We hebben eizoen negen keer met 1-0 verlo- Je zag het dan bijna niet meer i. Je weet dat je geen doelpun- lachine in je ploeg hebt. maar als ïn eenmaal al drie, vier keer met 'ebt verloren en maar steeds met :ijfers blijft verliezen..Nu heb- We dan Jerzy Sadek. Niet te gelo- die man. Een echte prof. Is en- siast op de training. Die man I het in Haarlem naar zijn zin. blijft dan ook bij mij. Haarlem CONTRACTEN De tegenvallende resultaten van Haar lem zijn er ook de oorzaak van ge weest, dat een aantal zaken bij de ver eniging op een laag pitje is gezet. On der meer de contracten en -verlengin gen van het aanstaande seizoen. Hu ghes 'Je kunt moeilijk over dat soort dingen gaan praten als je nog niet weet waaraan je toe bent. Nu zal ook dat wel snel worden aangepakt. Of ie dereen blijft? Ik weet het niet Het zal van het geld afhangen, maar voor zover mij nu bekend is er nog nie mand die heeft aangekondigd weg te willen. Ook Bobby Vosmaer niet. Er wordt altijd wel over gesproken, maar die jongen wordt er ook een beetje gek mee gemaakt. De publiciteit is waarschijnlijk ook wat te snel geko men. En dan ook: hoe komt Bobby Vosmaer over. Hoe worden zijn woor den weergegeven? Ik heb een goed ge sprek met hem gehad; hij heeft me verzekerd met niemand in gesprek te zijn. Hij zou naar me komen zodra er wat zou zijn'. Barry Hughes gelooft in ieder geval in de capaciteiten en de mogelijkhe den van het nu alweer 'herboren' Haarlem. Roept uit dat er toch eigen lijk geen verschil is tussen de ploegen rond de zesde (Telstar, Utrecht) en dertiende (Haarlem, Den Haag) plaats. 'Kom nou, dat heb je toch het afgelopen weekeinde kunnen zien'. Weet ook de dieper liggende achter grond van het aanvankelijke falen van zijn ploeg, naast het gebrek aan die schutter. 'In het begin was er een ge brek aan inzet, aan wilskracht ook. De spelers dachten: ons kan niets ge beuren. Wij gaan er niet meer uit. Maar dan verlies je. Keer op keer en met nog zo'n acht, negen, tien wed- BARRY HUGHES: 'Zoiets zal de ploeg niet snel meer overkomen'. strijden voor het einde kom je dicht bij de streep te staan. Dan raakt men doordrongen van de ernst van de situ atie. Zoiets zal de ploeg niet snel meer overkomen. Als we nu met deze ploeg de nieuwe competitie ingaan kun je erop spelen. Kun je zeggen: willen jullie dat nog een keer meema ken? Het gebeurt dan ook niet meer, daarvan ben ik overtuigd'. Haarlem en Hughes hopen de compe titie verder rustig uit te spelen. On danks belangrijke degradat eduels met FC Groningen, Roda JC en NEC nog voor de boeg. Hughes: 'Eerst tegen FC Den Haag. Pakken we daar een punt, dan kun je helemaal veilig aan die wedstrijden beginnen. Dan kun je nog veel punten pakken. De ploeg heeft zelfvertrouwen gekregen, zal rustiger en met meer overleg kunnen spelen dan de laatste weken. Toen moest je wezenloos gaan. Je had niets aan een gelijkspel, dat wisten de spe lers ook. De angst, het moeten win nen, speelde mee. Dat is nu niet meer zo nadrukkelijk het geval'. PETER ONVLEE ze je gemakkelijker breken dan ma ken. Ik heb niet het gevoel Ajax te hebben benadeeld. Maar anderen kun nen daar een andere mening over hebben'. Na negen maanden Ajax staat Knobel weer op straat. Hij gaat nog aan het vechten met Ajax over de financiële afwikkeling van de zaak. Knobel zelf hoopt op korte termijn weer aan de slag te kunnen. Volgens de geruchten wil Anderiecht hem graag hebben. Knobel: 'De belangstelling voor mij als trainer is sinds ik bi. .Ajax werk niet minder geworden. Mogen werken bij een club met zo een reputatie is min of meer een bewijs van vermo gen'. LONDEN (UPI) In de Engelse league heeft gisteren Liverpool, na het verlies van afgelopen dinsdag tegen Sheffield United, weer een punt ver loren. In de wedstrijd tegen Manches ter City werd met 1-1 gelijk gespeeld. Liverpool opende de score in de 19de minuut door een doelpunt van Peter Cormack. Manchester City, onder lei ding van de nieuwe manager Tony Book, sloeg echter in de 66e minuut terug door een doelpunt van Francis Lee. Door dit puntverlies heeft Liverpool nu een achterstand van drie punten op Leeds United met nog één wedstrijd te goed. De andere uitslagen waren: Burnley- Birmingham 2-1, Queens Park Ranger- Ipswich 0-1 en West Ham United- Southampton 4-1. De stand aan de kop is nu: Leeds 54 punten uit 37 wedstrijden, Liverpool 51 uit 36, Ipswich 44 uit 38, Derby County 42 uit 38 en Queenspark Ran gers en Burnly met 41 en 37. LENINGRAD (AP) De vroegere wereldkampioen Boris Spasski heeft gisteren zijn eerste partij in de halve finales van het kandidatentournooi te gen de jonge Russische grootmeester Anatoli Karpow in gewonnen stelling afgebroken. De partij zal vanmiddag worden voortgezet, maar volgens deskundigen die deze eerste ontmoeting tussen de vroegere wereldkampioen en zijn jon gere landgenoot in Leningrad bij woonden, moet het Spasski niet al te veel moeite kosten een winnende voortzetting te vinden ROTTERDAM (ANP) In het schaak toernooi om het jeugdkampioenschap van Nederland in Rotterdam heeft Roy Dieks in de voorlaatste ronde reeds de titel veroverd. Zelf speelde hij remise tegen Henk Nijmeijer, ter wijl zijn enig overgebleven concurrent, Paul van der Sterren, eveneens remise behaalde tegen Peter Egmond. Hier door is Dieks niet meer in te halen. Xe ronde: DieksNijmeijer '4van der SterrenEgmond 14li. ScheerenDe Jong 1—0. Croesevan der Hauw 01, Greben Akkerman 1—0. De Vos—Wakker 0—1. van der WeesKemperman liVI. Goedbloed Waagmeester 10, van der Raafvan Dieren 1—0. Stand: 1. en jeugdkampioen van Nederland Dieks 7 pnt.. 2. van der Sterren 514 pnt 3 5 van der Hauw Esmond en Scheeren 5 APELDOORN (ANP) Harm Wiers ma is slechts één punt verwijderd van het Nederlands kampioenschap dam men. Met nog één ronde te spelen heeft hij een voorsprong van twee punten op zijn naaste concurrent, Varkivisser. Wiersma versloeg giste ren Jeroen Goudt. Varkevisser boekte een reglementaire overwinning op Bronstong die wegens ziekte niet meer aan het toernooi deelneemt. Tiende ronde: Van der Sluis De Jong 20. Bronstrlng-Varkevisser 02. De Ruiter-Visser 1—1. Hennolink-Bergsma 0—2, Goudt-Wiers- ma 02. Van Westerloo-Drost 02. Stand: 1. Wiersma 16 punten; 2. Varkevisser 14; 3. Bergsma, Hermelink en De Ruiter 11; 6. Drost 10: 7 Sluis 9; 10. V! 12 Visser I. Het merendeel van de Nederlandse voetballeiders zal deze week maan dagavond waarschijnlijk niet op Hil versum 1 hebben afgestemd, toen in het NOS-programma 'Komt u maar', een programma tcaarin de luiste raars via de telefoon rechtstreeks kunnen reageren en meepraten over actuele zaken, de sportsponsoring in zijn algemeenheid en de shirtrecla me in het bijzonder aan de orde werden gesteld. En hoewel de veel heid van meningen natuurlijk niet representatief is, hoewel er ook fei telijk weinig nieuwe zaken uit het luisterpubliek naar voren werden gebracht, hadden de voetballeiders met de reacties toch hun voordeel kunnen doen voor de grote verga- derslag over dit onderwerp, volgen de maand (25 mei) Dan. wanneer de totale financiële problematiek van het voor een groot gedeelte doodzieke betaalde voet bal ter sprake komt, zal algehele so berheid betracht dienen te worden. Niet in de laatste plaats omdat de consument, de toeschouwer, zich na de veelheid van rellen en onwaar schijnlijk dwaze tcestanden rond de honorering van 's lands beste voet ballers tijdens het eindtoernooi van het wereldkampioenschap en de kwalificatie daarvoor, méér bewust is geworden van de scheefgetrokken verhoudingen die er vooral de laat ste jaren mede door de opkomst van het financiële fenomeen Johan Cruijff en zijn 'beruchte' schoonva der Cor Coster zijn ontstaan. Typerend voor de huidige situatie is het mislukken van de zo groots aan gekondigde paspoort-actie voor Oranje met als zogenaamde suppor tersvoorzitter Willem Duys. De vele tienduizenden paspoorten wachten d raison van vijf gulden nog steeds op hun eigenaar, die waarschijnlijk nooit komt opdagen. Typerend voor de bewustwording van de consument moeten wij opdraaien voor nog meer geld voor die toch al zo goed betaal de spelers' (waren maandagavond in Komt u maar' ook enkele reacties. Op de vraag bijvoorbeeld 'shirtrecla me ja of nee' volgde als antwoord 'Best:, maar dan kunnen natuurlijk ivel de entreeprijzen omlaag. Want wat je nu voor je du re kaartje van 12.50 ziet is om te huilen. Als je die extra centen nu weer voor een deel gaat gebruiken om de spelers nog meer geld te ge ven, waar blijf je dan? Voetbal is een produkt, dat op het ogenblik blijkbaar onvoldoende aanslaat om de absurd hoge financiële eisen van de heren spelers in te willigen. Be gin dan om die eisen terug te draai en, zodat er een gezonde markt situ atie ontstaat'. Terug dus naar 'meer in de werke lijkheid passende situaties. Het zal een gegeven m oeten zijn, dat pri mair staat. Los van alle complicaties die de invoering van shirtreclame of het aanboren van andere financiële bronnen met zich dragen. Want, en ook dat zou in een gezond voetbal- bestel moeten meespelen en is door FC Twentes voorzitter Jan Mosman ook al meerdere keren terecht be toogd: 'Bij bijna iedere nieuwe geld bron die zal worden aangeboord zul len de rijken rijker en de armen ar mer worden omdat die rijken steeds meer te bieden hebben, aantrekkelij ker zijn voor publiciteit zoekende bedrijven en door de grotere stroom geld ook weer verder in staat wor den gesteld zichze'f via 'aankopen' (het méér willen betalen aan spe lers) te versterken ten koste van de armen'. Wanneer het Nederlandse voetbal elftal het Grote Avontuur (de we reldkampioenschappen) achter de rug heeft, breekt er een bondscoach- loze periode aan. Dr. Frantisek Fadrhonc, de verguisde coach die 'Oranje' wèl voor het eerst sinds ve le tientallen jaren in het eindtoer nooi loodste, is per 1 juli van zijn taak ontheven en over zijn opvol ging zijn de laatste 'woorden nog lang niet gesproken. Achter de schermen van het KNVB- gebeuren is rond de opvolging nu reeds het een en ander te doen ge- weest. De uit de heren Brox, Tim man en Zon bestaande KNVB-com missie belast met het aanstellen van een nieuwe bondscoach, heeft vooral bij AZ '67 voor de nodige deining gezorgd. Hoewel de commissie 'ran niets zegt te weten' is de nog voor drie jaren contractueel aan de Alk- maarse eredivisievereniging gebon den trainer-coach Joop Brand bena derd om als één van de bondscoa- ches in het mede door de voorzitter van de Vereniging Van Oefenmees- ters Nederland (WON), Jaap van der Leek, ontworpen nieuwe drie manschap plaats te nemen. Van der Leek, die aan de commissie is toege voegd, zou volgens de overige com missieleden de contacten hebben ge legd. Een daad, waarvoor hij dezer dagen verantwoording moest afleg gen. In het plan van Van der Leck-Joop Brand heeft inmiddels gesteld dal hij zijn contract bij AZ '67 afmaakt zouden naast Joop Brand als coach voor het Nederlands Elftal ook Georg Kessler en Evert Teunissen een plaats krijgen. Kessler, die zijn contract met de Zwolse eerste divi sieclub PEC met een jaar heeft ver lengd, had de organisatie en het cursuswerk onder zich gekregen en Teunissen, de bij de FC Den Haag vertrekkende trainer, het jeugdplan Nederland. Een, het zij gezegd, op papier zeker niet onverdienstelijke poging de gang van zaken op 'Zeist' te o rdenen. Hel zoals zoveel zaken bij de KNVB voortijdig uitlekken van deze plannen heeft behalve tot boze gezichten ook geleid tot een volgens AZ-voorzitter Ligthart 'onwaardige advertentie', waarin sollicitanten voor de functie van bondscoach wor den opgeroepen. Van die bondscoach wordt nu verwacht, zo valt in de ad vertentie te lezen, dat hij leiding kan geven aan de werkzaamheden van de technische staf, dat hij be kend is met de spelopvattingen in het Nederlandse en het Europese voetbal, dat Irj in staat is de spe lers zodanig te instrueren dat het teamverband optimaal wordt, dat hij een goed inzicht heeft in de sociale structuren binnen zijn vakgebied zo dat hij in- en externe relaties kan onderhouden en verbeteren en dat hij een goed inzicht heeft in oplei dingsvragen, de opleiding van oefen- meesters kan coördineren en een ac tieve bijdrage kan leveren aan die opleiding. Ook moet hij zich met de technische leiding van het Neder lands elftal en Jong Oranje bezig houden. Terwijl Haarlem zich het afgelopen weekeinde via de 2-1 zege op Telstar praktisch in veiligheid stelde, werd de Haarlemse vereniging opgeschrikt door een 'dopings-affaire'. Clubarts drs. E Karsten liet het bestuur van Haarlem weten het komende seizoen niet meer als zodanig te zullen op treden. Reden voor dit besluit: het gebruik van stimulerende middelen dat volgens hem ook in de voetbal sport opgang doet. Hoewel drs. Kar sten nergens verdachtmakingen doet aan het adres van Haarlem of van Haarlem-spelers, heeft het bestuur van Haarlem 'zich wel teweer ge steld. Bij monde van secretaris Ar- noldy 'Drs. Karst-m', zo deelt deze mee, 'heeft zijn ontslag aangeboden nadat hem ter ore was gekomen dat er in de voetballerij, wel eens stimu lerende middelen worden gebruikt. Wij hebben dat geaccepteerd omdat we er begrip voor hebben dat een arts zich niet met een sport wenst m te laten waar naar hij meent dat soort middelen worden gebruikt. Drs. Karsten is tot zijn besluit geko men na informele gesprekken met Theo ran Duivenbode, oud-speler van Ajax, Feyenoord en het Nederlands elftal. In die gesprekken moet Van Duivenbode in het algemeen over do ping in de voetballerij hebben ge sproken, een zaak waarover met een enkele uitzondering (Ajax-arts Ro- link in het verledenaltijd angst vallig wordt gezwegen Ten onrechte blijkbaar, wanneer drs Karsten na die 'informele' gesprekken een zo vergaand besluit eemt Programma Eredivisie r FC GroningenFeyenoord FC AmsterdamNAC NEC—FC Twente Heden: Go Ahead—MVV SpartaPSV Maandag: De Graafschap—Ajax TelstarFC Utrecht FC Den HaagHaarlem Roda JC—AZ'67 Heden: HeraclesVeendam Maandag: FC DordrechtVitesse SC CanibuurPEC Willem 11—SVV ExcelsiorVVV VolendamFC Den Bosch Forluna VI.SC Amersfoort EindhovenForluna SC Helmond Sport—Heerenveen Volewijckers—W'ageningen

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23