Justitie nog niet klaar met Nixon Reeks topgesprekken in Franse hoofdstad Israël is waakzaam tijdens paasviering Moskou roept uit protest delegatie uit Egypte terug Aanklager Jaworski wil meer materiaal Khaddaffi Unieke aprilzomer weerrapporten Bomaanslagen in drie Britse steden OPEC beziet steunfonds voor arme landen Vijf jaar onschuldig in Brit«e gevangenis Rotterdam wil niet meewerken aan bordeel Oovlogsmaterieel van VS voor Saoedi-Arabië Dissidenten vrii TROUW KWARTET ALVAACiAG 8 A.l'RIL 19,4 BUITENLAND BLWENLAND T5/K7 WASHINGTON (UPI, AP, Reuter) De speciale aanklager voor de Water- gate-zaak, Leon Jaworski, is nog niet klaar met het Witte Huis. Hij heeft voor zijn onderzoek nog meer documenten nodig van de regering en zal weer naar de rechter gaan als hij dat materiaal niet krijgt. Jaworski zei dit in een interview met een Amerikaans weekblad. Hij heeft de gewenste documenten nodig voor het onderzoek naar de manier, waarop het geld voor de herverkiezingscam pagne van president Nixon bijeen is gebracht. Verschilende giften voor dit fonds zijn zeer omstreden. Vorige maand nog kwam Jaworski in conflict met het W'irtite Huis over de afgifte van door hem opgevraagd materiaal. De aanklager wist toen met een dag vaarding het Wittte Huis te dwingen de stukken toch te overhandigen. Illegale bijdragen In het interview kondigde Jaworski aan, dat de komende weken weer mensen zulilen worden aangeklaagd in verband met illegale bijdragen voor Nixons verMezingsfonds. In enkele van deze gevallen was er sprake van misbruik van regeringsbureaus, zo zei hij. Verder is er nog een onderzoek gaande naar enkele gevallen van mein eed. Nixons vroegere secretaris Dwight Chapin is inmiddels schuldig bevonden aan meineed. Hij loog tegen een 'grand jury' over wat hij wist van illegale praktijken bij de verkiezings campagne van 1972 terwijl hij onder ede stond. Hij kan maximaal vijf jaar gevangenisstraf krijgen. Rechter Ger hard Gesell zal zes mei vonnis wij zen. Jaworski vertelde verder, dat ook nog wordt nagegaan of er ambassadeurs- posten zijn 'verkocht' om geld te krijgen voor de verkiezingsfonds van Nixon. De vroegere particuliere advo caat van de president, Herbert Kalm- bach, heeft al bekend dat hij een ambassadeurspost heeft aangeboden. Jaworski zei hierover nu, 'dat er meer zijn'. Kalmbach Herbert Kalmbach kwam afgelopen SpiOIUUTC weekeinde weer in het nieuws in b verband met de schandalen rondom de regering Nixon. Het televisiestati on CBS en het dagblad Washington Post berichtten, dat hij enkele weken geleden voor een senaatscommissie een verklaring heeft afgelegd, die Nixon opnieuw in verlegenheid kan brengen. Het gaat over de .schenking van miljonair Howard Hughes aan Nixons verkiezingsfond6. Volgens de lezing van het Witte Huis is dit bedrag van 100.000 dollar in ontvangst genomen door Nixons vriend Bebe Rebozo en heeft het drie jaar in de kluis van deze Rebozo gelegen. Daar na zou het weer terug gegeven zijn aan Hughes. Kalmbach zou nu getuigd hebben, dat een deel van dit bedrag is overhandigd aan Nixons secretares se Rosemary Woods en zijn broer Donald Nixon 'voor persoonlijk ge bruik'. Rebozo had dit vorig jaar april verteld aan Kalmbach. Secretaresse Woods heeft diit inmiddels ontkend. Volgens Washington Post is Nixon er zelf ook bij betrokken. Hij zou de ontmoeting tussen Kalmbach en Rebo zo gewild hebben. BHtojafeagsa»11 v m s President Nixon legt zijn arm om de schouders van zijn Russische ambtgenoot Podgorni, terwijl zij al pratend door de tuin van de Amerikaanse ambassade in Parijs wandelen. TEL AVIV, DAMASCUS (AP, Reuter, UPI) De Israëlische paas viering, die een week duurt, is het afgelopen weekeinde voor de troe pen op de hoogvlakte van Golan begonnen met een vuurgevecht op de strategisch belangrijke besneeuwde toppen van de berg Hermon. Israël zag zich zaterdag voor het eerst genoodzaakt, gevechtsvlieg tuigen in te zetten om de geïnfiltreerde Syriërs te verdrijven. Er wordt nu al 27 dagen achtereen gevochten op de Golanhoogten. Zater dag waren de Israëlische troepen in opperste staat van paraatheid. Zij moesten een herhaling voorkomen van wat in de oktoberoorlog gebeur de, toen Egypte en Syrië Israël aan vielen terwijl de Israëli's Yom Kip poer (Grote Verzoendag) vierden en zich lieten verrassen. Waarnemers van de Verenigde Naties aan de bestands lijn in de Golan-hoogvlakten hebben gemeld dat Israël de vuurgevechten van zaterdag is begonnen. Israël zou drie luchtaanvallen hebben uitge voerd, voordat het een klacht indien de bij de VN. Volgens de waarnemers maakte Israël van Syrische aanvallen gebruik om de eigen luchtaanvallen te rechtvaardigen. Uit de rapporten van de waarnemers blijkt echter ook, dat Syrië tijdens de voorafgaande 26 dagen vaak het eerst met vuren was begonnen. Ook aan het politieke front in Israël wordt het steeds onrustiger. De krach tigste oppositieleider, Menahem Be gin, de grote man van het rechtse Likoedblok, heeft het aftreden van de regering van premier Golda Meir ge- eist. Hij deed dit na het aftreden van de stafchef David Elazar, die door een commissie van onderzoek schuldig was bevonden aan het falen van de Israëlische paraatheid aan het begin van de oktoberoorlog. Steeds meer politici en burgers zijn van mening dat zowel mevrouw Meir als minister van defensie Mosje Dajan ook moeten aftreden, omdat die in laatste instantie verantwoordelijk zijn voor het defensiebeleid. Volgens het Franse blad Le Monde heeft Israël ingestemd met het terugzenden van 250 Egyptenaren, die in Israëlische gevangenissen zitten op beschuldiging van ondermijnende activiteiten en an dere misdrijven. De gevangenen wor den vrijgelaten op grond van een overeenkomst, dat Israëlische geeste lijken kunnen blijven zoeken achter de Egyptische linies naar lijken van ongeveer 80 Israëlische militairen.' die sinds het uitbreken van de oktober oorlog vermist zijn geraakt. De republikeinse senator Lowell 1 Weickor bezorgde het Witte Huis dit weekeinde ook nog een deuk. Hij verklaarde, dat de spionage-activitei- ten van Nixons medewerkers nog uit gebreider zijn geweest dan totnutoe bekend, was geworden. Weicker zegt daan-oor bewijzen te hebben. Hij noemde een tiental belangrijke Ame rikaanse politici, die in opdracht van medewerkers van het Witte Huis zijn bespioneerd. Verder zou hij kunnen aantonen, dat de belastingsdienst is ingezet bij acties tegen zogenaamde politieke vijanden van Nixon. Vrienden van Nixon, zoals evangelist Billy Graham, zouden daarentegen be scherming hebben gekregen van deze dienst bij accountantscontrole van hun belastingopga ven. Weicker, die lid is van de speciale senaatscommis sie voor Watergate, ^al hierover van daag een verklaring afleggen voor commissies, die de politieke spionage en afluisterpraktijken onderzoeken. Washington Post De twee verslaggevers van Washing ton Post, die met hun speurwerk en verslaggeving het Watergate-schandaal in feite aan het rollen hebben ge bracht, hebben een boek geschreven over deze zaak. Daarin staat onder meer, dat president. Nixon als een dolle tekeer ging toen vorig jaar al lerlei gegevens over 'Watergate' uit lekten naar de pers. Hij zou zijn medewerkers hebben bezworen alles te doen om de lekken te vinden. De twee verslaggevers Woodward en Bernstein vertellen in hun boek 'De mannen van de president' ook iets over hun bronnen. Woodward schrijft, dat zijn belangrijkste zegsman iemand was, die toegang had tot het materiaal van het Witte Huis. het ministerie van justitie en de FBI. Als hij deze man wilde ontmoeten verplaatste Woodward een bloempot met een vlag op zijn balkon. Daarna kon hij zijn zegsman, die hij de bijnaam 'Deep Throat' (Diepe Keel) gaf, ontmoeten in een ondergrondse garage. Uittreksels van het boek verschijnen de komende maanden in het Ameri kaanse maandblad Playboy. CAIRO (AP. Reuter, UiPI) De Russische delegatie naar een studentencongres in Egypte is vorige week naar kuis teruggeroepen uit protest tegen een rede van de Egyptische president Anwar Sa- dat. De delegatieleden vlogen zaterdag naar huis, nadat zij instruc ties uit Moskou hadden gekregen. Druk weekeinde voor Nixon PARIJS (AFP, UPI) De» Franse hoofdstad is de afgelopen twee dagen de plaats geweest voor een reeks topgesprekken. De regerings leiders en staatshoofden, die in Parijs de rouwplechtigheid voor de overleden Franse president Pompidou bijwoonden, hebben de gele genheid gebruikt voor intensief overleg. zei de Amerikaanse president: Tk hoop u spoedig in Tokio weer te ontmoeten.' Generaal Haig lichtte toe. dat er een 'reis naar Japan in de maak is*. Maar een datum hiervoor is nog niet vastgesteld. Over de gesprekken van Nixon met de Europese leiders werd gezegd, dat ze 'ongetwijfeld een positief effect heb ben op de Europees-Amerikaanse be trekkingen'. Bondskanselier Brandt zei zondagavond voor de Duitse televi sie, dat hij openhartig en vriendelijk met de Amerikaanse president had gesproken. 'Er is Nixon veel aan gele gen om de misverstanden uit de weg te ruimen, die er zijn gerezen tusen de VS en de EEG', zei Brandt, die in Parijs ook nog sprak met de Britse premier Wilson. Nixon deed tijdens zijn verblijf in Parijs opvallend zijn best om een goede indruk te maken. Hij maakte drie keer een wandelingetje op straat. Verscheidene voorbijgangers gaf hij een hand. 'Ik kom terug elke keer als ik er een excuus voor kan vinden. Ik vind het prachtig.' zei hij tegen een Franse fan. Op weg naar het vliegveld stopte Nixons auto nog een keer. Hij werd direct omringd door een menig te van ongeveer 500 mensen, die hem toejuichten en 'leve de president rie pen'. De Franse commentatoren geloven, dat Nixon zijn bezoek aan Parijs heeft willen gebruiken om duidelijk te ma ken. dat hij nog steeds een actief buitenlands beleid kan voeren, on danks zijn groet moeilijkheden thuis. Anderen geloven, dat door Pompi- dou's dood Nixons kansen om het Amerikaanse leiderschap binnen het westerse bondgenootschap te verster ken groter zijn geworden. De meeste aandacht trok de Ameri kaanse president Nixon. die na de rouwdienst in de Notre Dame bespre kingen had met zeven politieke lei ders. Tussen door bezocht hij nog een receptie van het Franse ministerie van buitenlandse zaken, waar hij naar schatting 35 hooggeplaatston de hand schudde. Nixon begon de besprekin gen met een beleefdheidsbezoek aan Alain Poher, de Franse president ad interim. Daarna ontving hij vier Eu ropese leiders op de Amerikaanse am bassade, de Westduitse bondskanselier Willy Brandt, de nieuwe Britse pre mier Harold Wilson, de Italiaanse president Leone Giovanni en de Deen se premier Poul Hartling. Zondagmorgen gebruikte Nixon het ontbijt met Nikolai Podgorni, de pre sident van de Sowjet-Unie. De twee staatshoofden hebben zich ruim tAvee uur met elkaar onderhouden. Nixons stafchef Alexander Haig, die het ge sprek bijwoonde, zei, dat de meeste tijd was besteed aan het bezoek, dat Nixon in juni aan Moskou hoopt te brengen. Haig zei, dat er een 'alge meen voorgevoelen schijnt te heer sen', dat het komende top gesprek in Moskou 'positieve resultaten' zal heb ben. Terwijl Nixon afscheid nam van Pod gorni zat de Japanse premier Tanaka al te wachten. Toen Tanaka wegging, Vervolg van pagina 1 de raad van het revolutionaire opper bevel in Libië totaal verschilt van soortgelijke organen die in andere landen bestaan. Deze raad, zo vervolgde de minister, vormt een hechte unie met als mid delpunt kolonel Khaddaffi, die niet alleen staatshoofd of regeringsleider is maar ook leider van de volsmas- sa's en de strijdkrachten, waarmee het volk van Libië door geestelijke ban den verbonden is. Over berichten uit Cairo volgens wel ke Khaddaffi als gevolg van een staatsgreep van premier Jalloed van bepaalde politieke en representatieve functies zou zijn ontheven, zei de minister van voorlichting: 'Hoe kan iemand een staatsgreep uitvoeren die zich bij een rouwplechtigheid in Pa rijs bevindt?' Politieke waarnemers in de Arabische hoofdsteden reageerden uiterst voor zichtig op de berichten uit Tripolis en Cairo over Khaddaffi's gedeeltelij ke 'afzetting'. Volgens deze zegslieden zal pas over enige dagen blijken of de Libische leider inderdaad op last van de Revolutionaire raad bepaalde func ties heeft moeten overdragen, of dat de gehele zaak een voor Khaddaffi typerende zet is om opnieuw de steun van de bevolking voor zich te mobili seren. Volgens het grote Egyptische dagblad El Akbar liep de delegatie woensdag weg van het congres in Alexandrië nadat Sadat zijn rede had uitgespro ken, waarin hij kritiek leverde op de Russen, omdat zij onwillig waren ge weest, aan Egypte wapens te leveren om Israël te dwingen, de bezette Ara bische gebieden op te geven. Enkele dagen daarvoor had Sadat Moskou al van 'bedrog' beschuldigd, omdat de Sowjet-Unie had gepro beerd, Sadat er toe te bewegen om de oorlog in het Midden-Oosten stop te zetten, toen die pas enkele uren aan de gang was. De rede die Sadat voor de studenten hield, duurde twee uur. Boodschap Van onze weerkundige medewerker Tijdens het weekeinde is het weer in ons land voortreffelijk gebleven. Vooral zondag was het wat minder wind dan zaterdag en temperaturen van 18 tot 20 graden in de middag in veel opzichten zomers. De zon schijnt nu al dagen achtereen onafgebroken en we mogen rustig zeggen dan een dergelijk stralend iveertype van zo lange duur zo vroeg in de aprilmaand uniek is voor deze eeuw. Ook al is het warm, er volgt toch geen afbre kend onweer. De man in de straat weet. je te vertellen dat dat komt omdat de wind almaar in de goede noordoosthoek blijft zitten. En wie de weerkaarten tekent, ziet danweer* dat een uitgekiende positie van hoge- en lagedruksystemen deze circulatie tot gevolg heeft. Het maximum, waar bij ons alles om draait, is 1035 mb sterk en ligt boven het koude zeewater van het noordelijk deel var de Noordzee. Boven zee tussen Schotland en zuid- Noorwegen komt een omvangrijke mistbank voor. De depressie in kwes tie moet ergens gezocht worden in het Middellandsezee-gebied. Geheel pas send bij de huidige oostelijke circula tie vormden zaterdagmiddag de on weerskernen boven de Elzas en Bre- tagne. Deze verplaatsten zich naar het westen. De buien waren over Let algemeen licht en lokaal, maar Cog nac meldde zaterdagavond om 7 uur toch zwaar onweer en 9 mm neerslag. Zondagmiddag om 4 uur signaleerden we bij Limoges in zuid-Frankrijk on weer bij een barometerstand van 1019 mb. Vandaag blijft het nog keurig met het weer en zal de zon een zeer groot deel van de dag schijnen. Maar daarna begint het einde van de mooi weer periode zich nu toch wel meer en meer af te tekenen. Wat is name lijk het geval? Het Noordzee-hoge- drukgebied zakt langzaam naar het zuiden weg en neemt daarbij geleide- jqX) 7ums*2 'ANP/KNMI 7-4-74 13 uui Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur, maximum temperaturen van gisteren en neerslag van 0700-19.00 u. lijk in betekenis af. Tussen dit gebied en een depressie boven noord-Noorwe- gen stroomt met noordelijke tot noordwestelijke winden vochtige lucht naar zuid-Scandinavië en Denemarken. Het kan niet uitblijven of deze voch tige lucht zal ook ons land bereiken. Dat kan wat het noorden van het land betreft al in de loop van dinsdag zijn. Er komt dan beivolking op. en later is wat lichte neerslag niet ge heel uitgesloten. Voor het midden en zuiden van het land komt de verwach te teruggang vermodelijk woensdag. Het zal dan ook daar wat killer worden met maxima tussen 11 en 14 graden C. Op de Waddeneilanden is liet de laatste tijd steeds koel geble ven met maxima van circa 11 graden. Amsterdam onbewolkt 19 0 De Bilt onbewolkt 20 0 Deelen onbewolkt 20 0 Eelde onbewolkt 18 0 Eindhoven onbewolkt 19 0 Den Helder onbewolkt 14 0 Luchth Rtd onbewolkt 18 0 Twente onbewolkt 20 0 Vlissingen onbewolkt 18 0 Zd Limburg onbewolkt 18 0 Aberdeen onbewolkt 12 0 Athene onbewolkt 14 0 Barcelona onbewolkt 16 0 Berlijn licht bew 18 0 Brussel onbewolkt 19 0 Frankfort onbewolkt 19 0 Genève onbewolkt 17 0 Helsinki half bew 12 0 Innsbrück zw bew 16 0 Kopenhagen onbewolkt 16 0 Lissabon half bew 23 0 Locarno licht bew 20 0 Londen onbewolkt 19 0 Luxemburg onbewolkt 18 0 Madrid half bewolkt 0 Malaga onbewolkt 19 0 MUnchen zwaar bew 15 0 Nice onbewolkt 19 0 Oslo onbewolkt 19 0 Parijs onbewolkt 20 0 Rome onbewolkt 19 0. Stockholm licht bew 15 0 Wenen zwaar bew 16 0 ZUrich onbewolkt 17 0 Casa Blanca licht bew 0 New York licht bew A ~£- ZONNIG 5% SNEEUW OPI BEWOLKING 10 MAX. TE MP. Niettemin weet een Egyptisch week blad uit Genève te melden dat er in de komende weken in Cairo een Egyp- tisch-Russische topconferentie zal wor den gehouden. De bijeenkomst zou het gevolg zijn van een belangrijke boodschap, die president Sadat van de Russische leiders zou hebben ontvan gen. In het bericht word* niet gezegd, welke Russische leiders naar Cairo zouden komen en waarover zou wor den gesproken. Men weet zich in de Egyptische hoofdstad «'.echts te herin neren, dat er al lange tijd een bezoek van vooraanstaande Russen aan CaiTO op het programma staat. Ook toen minister Andrej Gromiko vorige maand in Egypte was, werd geen datum vastgesteld. Palestijnen Koning Hoesssein van Jordanië heeft gisteren verklaard dat hij en de Egyp tische president Anwar Sadat volledi- ge overeenstemming hebben bereikt over een gemeenschappelijk belpid tij dens de komende Geneefse vredeson derhandelingen. In een interview met het semi-officiële dagblad El Achram, zei Hoessein dat vertegenwoordigers van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie in een later sta dium aan de Geneefse besprekingen zullen gaan meedoen om de rechten van het Palestijnse volk ter sprake te brengen. iDt zijn vraagstukken die niet onder onze rechtstreekse verant woordelijkheid vallen', aldus Hoessein. De koning is zaterdag naar huis te ruggekeerd na twee dagen van bespre kingen met Sadat in de havenstad Alexandrië. Hij ontkende dat hij be zwaar had gemaakt tegen Palestijnse vertegenwoordiging bij de Geneefse onderhandelingen en zei, op een gege ven ogenblik vertegenwoordigers van de Palestijnen te heobben gevraagd, zich bij de Jordaanse delegatie te voegen als Israël bezwaar zou maken tegen een Palestijnse afvaardiging. LONDEN (DPA, Reuter UPI) Na de bomaanslagen van zaterdag in Lon den, Manchester en Birmingham heeft Scotland Yard gisteren de Britse be volking opgeroepen uiterst waakzaam te zijn. In winkels in de noordelijke buiten wijken van Londen ontploften meer dan tien brandbommen. In Manches ter, uit welke stad de hevigste ontplof fing werd gemeld, explodeerde zater dagavond een zware in een reistas verstopte bom. Drie politiemannen liepen verwondingen op en een 16- jarig meisje moest met een shock in een ziekenhuis opgenomen worden. In het centrum van Birmingham ex plodeerden twee bommen, die ernsti ge schade toebrachten aan een bank gebouw en een seininstallatie van de spoorwegen. GENEVE De ministers van de voornaamste olieproducerende landen in de wereld, verenigd in de OPEC (organisatie voor olieproducerende en exporterende landen) hebben zich tij dens een bijeenkomst in Genève in het weekeinde bezig gehouden met het bepalen van hun standpunt voor de a.s. bijeenkomst van de Ver. Naties over de grondstoffensituatie in de wereld. De ministers bespraken daar bij in het bijzonder de gevolgen van de olieprijsverhogingen voor de ont wikkelingslanden. Het ligt in het voornemen van de OPEC-landen een bijstandsfonds in het leven te roepen dat de arme landen tegen dergelijke prijsverhogin gen zou moeten beschermen. Gedacht wordt daarbij aan het verstrekken van leningen tegen 'zachte' voorwaarden (lage rentetarieven). Libië zou. volgens berichten uit Bei roet, de olieprijzen voor het tweede kwartaal van dit jaar heben verlaagd en wel van 16 dolllar per barrel tot 14.50-14.80 per barrel (vat van 159 liter). Venezuela heeft besloten zijn produktie van ruwe olie met bijna 5 pet te verminderen. Tot dusvere pro duceerde Venezuela 3.2 miljoen bar rels per dag. LONDEN (Reuter) De in Honga rije geboren Laszlo Virag is zaterdag ontslagen uit een Britse gevangenis na de helft te hebben uitgezeten van een straf van tien jaar wegens mis drijven, die hij niet gepleegd blijkt te hebben. Virag werd in 1969 gevangengezet na dat hij o.m. beschuldigd was van verwonding van een politie-agent tij dens een autoachtervolging en het gebruik van een vuurwapen bij pogin gen tot zijn arrestatie. De Britse minister van binnenlandse zaken Jenkins, zal in hot Lagerhuis een verklaring over deze zaak afleg gen en Virag overweegt of hij zal procederen om smartegeld te krijgen ROTTERDAM Volgens burgemees ter Thomassen kan het gemeentebe stuur van Rotterdam vooralsnog geen medewerking verlenen aan de stich ting van een zogenaamd Eros-cen- trum. Medewerking zou in strijd zijn met artikel 250bis van het wetboek van strafrecht, dat het 'bevorderen van ontucht' aanmerkt als een mis drijf. De burgemeester schrijft dit in een pre-advies aan de gemeenteraad. Het pre-advies is het uitvloeisel van een vorig jaar door de raad aangeno men motie waarin b. en w. werden uitgenodigd zich te buigen over de problematiek rondom een Eros-cen- trum. Volgens sommige raadsleden zou zo'n onder gemeentelijk toezicht staand bordeel ertoe kunnen bijdra gen dat de prostitutie van haar crimi nele bijverschijnselen wordt gezuiverd en dat de overiast voor de bevolking drastisch wordt verminderd. Enige tijd geleden bood een Westduit se firma de gemeente aan in Rotter dam vier Eros-centra te bouwen. Bur gemeester Thomassen wijst erop dat de poLitie afwijzend staat tegenover zulke centra, omdat ervaringen in het buitenland zouden hebben geleerd dat ze juist misdaadverwekkend zijn. Ook zou geconstateerd zijn dat na de vesti ging van een Eros-centrum de prosti tutie toeneemt of zich over de stad gaat verspreiden,.omdat de prostitutes liet vrije leven boven het kazerne achtige bestaan in een Eros-centrum verkiezen. De heer Thomassen meent dat ge meentelijke medewerking aan een Er os-centrum pas mogelijk zou zijn na wijziging van de wet. Omdat aan het vraagstuk behalve juridische ook nog veel andere aspecten zitten, sugge reert de burgemeester de intsellmg van een wetenschappelijke werkgroep, bestaande uit modewerkers van de Rotterdamse Erasmus-universiteit, bij gestaan door gemeentelijke functiona rissen. WASHINGTON De Ver. Staten zullen overwegen aan Saoecli-Arabië Amerikaans oorlogsmaterieel te leve ren om zo te voorzien in de defensie behoeften van dit land. Een woord voerder van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken heeft ge zegd dat dit niet bedoeld is om voor de VS een voorkeurrecht te verwer ven op de Saoedi-Arabische ol ie markt. MOSKOU (AP) Twee politieke dis sidenten zijn uit psychiatrische in richtingen in Leningrad ontslagen. Het zijn de jonge electrotechnicus Wladimir Borisow (die in 1969 werd vastgezet nackn hij een protestbrief gericht aan de Verenigde Naties had ondertekend) en de kunstcriticus Vik tor Fainberg (die in 1968 werd gear resteerd omdat hij had gedemon streerd tegen de invasie in Tsjechoslo- wakije). Beiden waren tijdens hun verblijf in inrichtingen herhaalde ma len in hongerstaking gegaan. 't Kan me niet schelen, of je 't mooi vindt, het moet er af I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7