Fransen gaan op 5 n 19 mei kiezen HOE HUN CHILEENSE GENERAALS ZWARTE LIJST AFWERKEN mdopdetone Moskou verdedigt zich tegen kritiek van president Sadat 'ETEN VOOR NIXON' Emoties bij Brazilië-tribunaal Verdeeldheid bij gaullisten gunstig voor Mitterrand ichard Crossman 6) overleden Siamees-tweelingmeisje (16) wilde met haar zusje sterven Vorig jaar in Engeland 168.000 maal abortus 1 ^ROTAV/KWARTET ZATERDAG 6 APRIL 1974 BUITENLAND .T7/K9 fpARIJS (Reuter, UPI) Op 5 mei, een week later dan verwacht werd, ;aat Frankrijk naar de stembus om de opvolger van president Pompidou te iezen. Verwerft geen van de kandidaten een meerderheid, dan volgt op 19 lei een tweede verkiezingsronde, in de vorm van een duel tussen de twee :oplopers van 5 mei. ADVERTENTIE 1 )e beide data zijn gisteren vastgesteld p een kabinetszitting, geleid door aterim-president Alan Poher. Nieu- kandidaten hebben zich, sinds de ud-premier Chaban-Delmas en Faure ich aandienden, nog niet officieel epresenteerd. Faure meent het zon- er de formele steun van enige partij kunnen stellen. Chaban-Delmas aarentegen rekent erop, door de re- eringspartijen op het schild te wor- en geheven als de ware erfgenaam in Charles de Gaulle en Georges Dmpidou. Maar Messmer, de huidige remier, zou achter de schermen druk de weer zijn om dit predikaat voor chzelf te reserveren. oegt men hierbij, dat ook Giscard Estaing, de briljante en ambitieuze luister van financiën, zich wellcht de strijd zal werpen, dan kan men ch voorstellen, dat vele gaullisten i bondgenoten van de gaullisten zich et zorg afvragen, of de verdeeldheid hun kamp de positie van Frangois itterand, de enige serieuze kandi- at van links, niet ongemeen zal irstevigen. Met hulp van linkse radicalen en diverse extreem-linkse groeperingen zouden ze dicht bij de vijftig procent kunnen komen. Bij de algemene verkiezingen van maart 1973 wist 'la gauche', zoals de Fransen het blok van communisten en socialisten noemen, 46,6 procent van de stemmen in de wacht te slepen. De gaullisten en hun bondgenoten moesten het met 46,1 procent doen, maar behielden, als gevolg van de grillen van het Franse kiesstelsel, de meerderheid in de Nationale Verga dering. 'Gijzelaar' eker 40 procent -jestien jaar van ononderbroken gaul- stisch bestuur hebben het traditione- stemmenpercentag? van links niet nauwelijks doen verminderen. Nog Oud-premier Edgar Faure, die aan het eind van de jaren '60 naam maakte als hervormer op het departement van onderwijs, neemt zonder officiële steun van enige partij deel aan de wedloop naar het Elysée. altijd kunnen de communisten en de socialisten rekenen op zo'n 40 procent van de dertig miljoen Franse kiezers. Ongetwijfeld zullen de gaullisten in de komende campagne de kiezers bombarderen met het argument, dat Mitterand, als 'gijzelaar' van de com munisten, onrustbarende concessies aan de Franse vrienden van Moskou zal moeten doen, als hij president wordt. De president van de Sowjet-Unie, Podgorni, was een van de eerste staatshoofden die gisteren in Parijs arriveerden om vandaag de rouw dienst voor Pompidou in de Notre Dame bij te wonen. De Franse polite voegt aan elke hoge gast, naast diens persoonlijke lijfwacht, drie of vier inspecteurs toe. 'Actieve steun bij oktober oorlog' MOSKOU/CAIRO/TEL AVTV (Reuter, UPI) De Sowjet-Unie heeft zich na 1967 niet verzet tegen een nieuwe oorlog tussen Ara bieren en Israël. Dit heeft radio Moskou verklaard als reactie op heftige kritiek van de Egyptische president Sadat. Sadat zei deze week in Alexandrië dat het Kremlin geen militair optreden tegen Israël had gewild en op zeker ogenblik zelfs had nagelaten beloofde wapenleveranties te doen. Het Russi sche standpunt dat men zich niet tegen het gebruik van geweld verzette werd volgens radio Moskou her haaldelijk in officiële verklaringen van Russische leiders onderstreept. 'Toen de laatste oorlog uitbrak als gevolg van de kwalijke politiek van de Israëlische leiders, heeft de Sow jet-Unie haar militaire steun aan Egypte en Syrië krachtig benadrukt. Na de oorlog van 1967 heeft zij Egyp te en Syrië op alle manieren geholpen zich te herstellen en het evenwicht in het voordeel van de Arabieren probe ren te veranderen'. Zonder deze hulp, aldus het commentaar van radio Mos kou, zouden Egypte en Syrië hun successen in de laatste oktoberoorlog niet hebben kunnen behalen. Met de actieve steun van de Sowjet-Unie ver- CHICAGO ReuterW. Clement Stone, de Republikein die de meeste dollars (ongeveer vij) miljoen) heeft bijgedragen aan de verkiezingscam pagnes van Nixon in 1968 en 1972, heeft een voorstel voor een actie 'Eten voor Nixon' gelanceerd. Als er in heel de VS diners van zoveel dollar per couvert zouden worden georganiseerd, om Nixon uit zijn financiële moei lijkheden te helpen, zou de president spoedig genoeg contanten hebben om zijn belastingschuld te betalen, meent Stone, een verzekeringsmiljonair NDEN (Reuter) Richard Cross een van de briljantste intellectu- van de Britse Labourpartij, is leren op 66-jarige leeftijd overle- »sman verenigde in zich talenten politiek, journalistiek en acade- sch terein en schitterde op elk deze gebieden. Hij was minister twee Labour-kabinetten, hoofdre- teur van het weekblad New States- en auteur van politieke pamflet- en boeken over Plato en Aristote- Binenkort zullen de dagboeken hij tijdens de vorige regeringspe- •de van Labour bijhield, worden gegeven. Hij stierf aan leverkan- "leer stormslachtoffers UCAGO (Reuter) Het aantal aerikanen en Canadezen dat het ren heeft verloren door de wervel- >rmen van woensdag, was gisteren stegen tot 350. De stormen raasden n_Jer het midden en zuiden van de VS over de Canadese provincie Ontari- Duizenden raakten gewond en/of in Idoos. In de VS zou voor minstens miljoen dollar schade zijn aange- afcht. Strijd tegen Koerden BEIROET-BAGDAD (DPA) De Iraakse luchtmacht is, volgens Koer dische kringen, m actie gekomen tegen de Koerdische vrijheidsstrijders in de bergen van noord-Irak. De Koer den zouden inmiddels over een iegen luchtmacht beschikken, bestaande uit 26 toestellen met piloten die in de VS en Perzië zijn opgeleid. Het jongste conflict tussen de regering en de Koerden brak uit op 11 maart, toen de Koerden de eenzijdig door de rege ring ingestelde buitenlandse autono mie voor de Koerden verwierpn Tikfout in Le Monde PARIJS (AFP, Reuter) Het Franse blad Le Monde heeft vrijdag toegege ven dat door edn tikfout een uit spraak van de Britse minister van buitenlandse zaken James Callaghan over de EEG niet helemaal juist is geciteerd. Maar het gaat volgens Le Monde slechts om een nuance-verschil en de kern van Callaghans betoog over het 'onvermijdelijk' uittreden van Engeland uit de Gemeenschap is onaangetast gebleven. Donderdag meldde Le Monde dat Cal laghan tijdens een gesprek in Londen met ambassadeurs van West-Duitslan en twee Benelux-landen verklaard had dat hij persoonlijk geen enkel verlan gen koesterde uit de EEG te treden, maar dat hij wel moest geloven dat dit onvermijdelijk was. Als gevolg van een tikfout, zo zdgt Le Monde, hebben we het woord gelo ven' gebruikt in plaats van 'vrezen', maar dit doet aan de krn van het betoog niets af. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gezegd dat het bericht over Callaghan volko men onjuist is. Maar Le Monde houdt vast aan de juistheid van het bericht en meent dat de Britse tegenspraak 'niet erg overtuigend' ls. SALVADOR Brazilië (Reuter) Een Brazilaanse Siamese twee ling, bestaande uit twee meisjes, is op zestienjarige leeftijd over leden, nadat een van de twee een 'scheidingsoperatie' die haar le ven had kunnen redden, had af gewezen. De meisjes, Juraci en Nadir, waren met de ruggegraat aan elkaar ge groeid. Ze hadden geleerd samen te lopen, te spelen en school te gaan. Een gynaecoloog, Adeo Dar, had zich met hun opvoeding belast, nadat hun moeder hen m de steek had gelaten. Onlangs openbaarde zich bij NMADIR EEN LONGZIEKTE, DIE HAAR TENSLOTTE HET LEVEN ZOU KOSTEN. Toen dc ziekte aan het licht gekomen was, had de gynaeco loog zijn pleegdochters verteld, dat een operatie waarbij ze van elkaar zouden worden gescheiden, misschien noodzakelijk was om althans een van hen, Juraci, in leven te houden. De operatie zou voor de ander waar schijnlijk de dood betekenen. Juraci was woedend', zo vertelde de pleegvader gisteren, 'ze wilde geen scheiding, als haar zus daardoor het leven zou verliezen'. 'Ik wil met Na dir sterven', had ze gezegd. Woensdag werd de tweeling in het ziekenhuis opgenomen. De eerste die stierf, was de zieke Nadir. 'Juraci wist, dat dit ook voor haar de dood betekende', zei de gynaecoloog giste ren. 'Ze keek me alleen maar aan en glimlachte. Ze was niet bang en niet nerveus. Tien minuten nadat Nadir was overleden, stierf ook zij'. De tweeling is gisteren onder grote belangstelling begraven. LONDEN (AP) Het aantal zwangerschapsonderbrekingen (abortus) ls in Engeland de afgelopen jaren sterk toegeno men. In 1968 vonden 26.000 le gale abortussen plaats, vorig Jaar 168.000. In 1973 werd de ingreep 2436 maal verricht bij meisjes van zestien Jaar of Jon ger. Vergeleken met 1968 ls dat een verviervoudiging. Deze cijfers staan in het rap port van een commissie, die heeft nagegaan of wijzigingen op de zes Jaar oude abortuswet noodzakelijk zijn. Dit naar aan leiding van een reeks klachten over misbruik van de wet De deskundigen zijn tot de conclu sie gekomen, dat er geen rede nen zijn om de wet aanzienlijk te wijzigen. De voordelen van de wetgeving overtreffen de na delen, aldus deze commissie. Wel geeft zij toe, dat een klein aantal medici erg veel verdient aan door ben verrichte abortus sen in privé-klinieken. In Enge land kan men een abortus gra tis laten uitvoeren in het kader van de nationale gezondheids zorg, of in een (meestal dure) privé-kliniek. Van elke drie vrouwen, die in Engeland een abortus ondergaat, komt er één uit het buitenland, meestal uit West-DuiIsland of Frankrijk. ï'gentijnse moorden mtENOS AIRES (Reuter) Een ik^iployé van Fiat en een functionaris de peronistische vakbond CGT n in Argentijnse steden op straat ergeschoten. De moord op de vak- ndsman wordt toegeschreven aan kse guerrilla's. ermageringsnummer ENEN (Reuter) De Oostenrijkse efoondienst heeft een dieet-nummer gevoerd. Al te zwaarlijvige inwoners n Wenen kunnen het nummer dag nacht draaien en krijgen dan van n professor te horen, hoe ze op een zonde manier kunnen vermageren. 'eens ja tegen Navo 1PENHAGEN (Reuter) Van de men die in maart de vraag voor- legd kregen, of hun land lid van de WO moet blijven, heeft 52 procent gezegd. Eén op de vijf Denen (19 ocent) vindt, dat Denemarken de AVO moet verlaten en 29 p/ocent eef een antwoord schuldig. thiopische betoging )DIS ABEBA (Reuter) Ongeveer rehonderd leden van Haile Selas- paleisstaf onder wie de bewa- rs van de paleisleeuwen hebben ■teren gedemonstreerd voor een tere beloning en voor de verwijde- g van bepaalde hoffunctiona- töen. Intussen zamelen studenten en g, lolieren in de Ethiopische hoofd- pd brood in voor de boeren die uit door droogte getroffen streken ar Addis Abeba zijn getrokken. De Mnelaars vragen zich af, waarom de lering zich niet méér met de honge- !en bemoeit. otha: wapens genoeg I ETORIA (Reuter) Zuid-Afrika «t niet in het buienland te bedelen wapens voor de bestrijding van Xen terrorisme, heeft minister van fensie Botha gezegd. 'We kunnen l0n onszelf terugvallen'. Botha reageer- hiermee op de mededeling van de uwe Engelse regering, dat zij op- uw een wapenembargo tegen Zuid- fika zal instellen. Het tweede Russel-tribunaal lieeft in de wandeling al gauw de naam 'Brazilië-tribunaal' aange nomen. Maar door de actualiteit en de zeer verse herinneringen aan een betere tijd is de behan deling van de situatie in Chili wel het hoogtepunt van deze zit ting van het tribunaal geworden. Niet minder dan tien getuigen verklaringen onderstreepten de verschillende academische beto gen van de rapporteurs. De ene verklaring was nog aangrijpen der dan de andere. Slechts enkele getuigen laten we hier kort aan het woord: Carlos Caveres, 25 jaar oud, logeerde tijdens de elfde september bij een communistische vriend die onder de boerenbevolking werkte. Hij werd 's nachts uit bed gelicht en naar een ziekenhuis getrans porteerd, dat als ondervraagcentrum was ingericht. De kampeer-spullen, zo als een slaapzak, die op zijn bed waren gevonden, werden als 'subver sief' materiaal bestempeld. Het zie kenhuis moest zijns inziens al vóór de staatsgreep voor 'behandeling' van po litieke gevangenen ingericht zijn. Al les was compleet. Hij kreeg elektri sche schokken te verduren op tong, oren en geslachtsdelen Sigaretten wer den overvloedig op zijn huid uitge doofd. Carlos liet de littekenen ziea Enige dagen lang werd hij hier naakt, zonder voedsel en drank ondervraagd. Toen hij bloed begon te urineren heeft men hem naar het concentratie kamp Dawson gebracht. 'Ik denk dat we nog niet aan het eind van deze geschiedenis staan' zo besloot Carlos zijn relaas, 'in Chili is de strijd van de arbeiders op zijn hoogtepunt. Spoe dig zal de arbeidersklasse over zijn moordenaars en handlangers oordelen' Tweede getuige: een priester met de Duitse nationaliteit die enige jaren in Chili heeft gewerkt, vertelt over zijn arrestatie en marteling. Hij was werk zaam in een van de arbeiderswijken in Valparaiso. Deze priester, die niet gefotografeerd wenste te worden, ver telde hoe hij verschillende malen met executies was bedreigd en uiteindelijk met een boot werd weggevoerd. Dit schip vervoerde duizend personen, 250 per laadbak. De bestemming was een eiland-concentratiekamp. Verschillen de malen had hij om een bijbel gevraagd om op verzoek van medege vangenen de eucharistie te vieren. Dit is hem geweigerd. Hij uitte felle kri tiek op zijn bisschop, die de namen van priesters die voor het socialisme hadden gekozen, aan de regering-Pino- fhet had doorgegeven. Hiermede on derscheidde de bisschop zich in niets van de grootgrondbezitters, de indus triëlen en de fascistische arbeiders, die al vóór de elfde september (de coup) zwarte lijsten hadden opgesteld. Daarom heeft het leger, na zelf eerst intern door fusilleringen angst ge zaaid te hebben, zo snel en zo effec tief kunnen toeslaan. Weduwe Een andere getuige die veel indruk heeft gemaakt was Joan Jara, de we duwe van de grote Chileense volks dichter. Zij was drie kwartier onon derbroken aan het woord. Rustig en waardig vertelde zij haar verhaal: 'Op elf september hoorden we over de radio van de staatsgreep. Victor, mijn man, was naar de Technische Hoge school, voor het houden van een le zing over het fascisme. Dat was de laatste keer. De universiteit werd om singeld door militairen. Op 18 septem ber belde een jongen bij mij aan met de mededeling dat het lichaam van mijn man gevonden was. Ik ben er toen heengegaan; mijn dochters liet ik thuis. Daar heb ik mijn man herkend, zwaar verminkt...' Een van de rapporteurs, professor Dorsmann. van de Spaanse letterkun dige faculteit te Santiago, zei dat de moord op Victor Jara het duidelijkste voorteken was van de 'cultuurmoord' van het generaalsregime. Hierbij dient men zijns inziens te denken aan de druk op de universiteiten, de con trole op de pers, de politieke repres sie via de publieke voorschriften en de strijd tegen progressieve christelij ke bewegingen. Onvermijdelijk? Een indringend rapport over de rela tie tussen de Verenigde Staten en Chili kwam van Amerikaanse zijde, namelijk van de universiteit te Bing- heeft te snel een nivellering van de inkomens gewild en revolutionaire veranderingen tot stand willen bren gen.' Morley en Petras tonen echter aan, dat de economische belangen van de Verenigde Staten in Chili de politiek vóór, tijdens en na Allende hebben uitgemaakt. Het State Department koos voor het verwerpen van het Chileense experiment, het bevorderen van het Braziliaanse model en het negeren van het Peruaanse. om daarmee de basis voor een coup te leggen en het onderhouden van be paalde diplomatieke contacten om een brug te slaan met de politieke opposi tie. Almeyda Clodomiro Almeyda, Al- lende's minister van bui tenlandse zakeneen van de in levensgevaar verke rende gevangenen van Chili's generaalsbeivind. hamton in New York, van de sociolo gen Morris H. Morley en James F. Petras; de laatste is lid van de jury. In dit rapport wordt gewezen op se- mi-officiële publicaties van de Ameri kaanse regering en opmerkingen in academische kringen die tot tendens hebben: 'De generaalscoupe was on vermijdelijk, omdat Allende er niet in is geslaagd zijn lan* Ie leiden. Hij Deze politiek werd duidelijk door: diplomatieke pressie teneinde een maximale internationale isolatie van Chili te bewerkstelligen; het veroorza ken van economische crises om econo mische ontsporingen en sociale con flicten te provoceren, het voortzetten van de militaire hulp bij het stopzet ten van alle andere hulp; groeiende contacten met de Chileense officieren Ook het recente nieuws uit Latijns- Amerika werd uitgewisseld. Enkele Chilenen wezen met klem op het politieke feit, dat de tweede man van de junta, generaal Manuel Torres de la Cruz, op dood spoor was gezet. Pinochet vreesde kennelijk de invloed van deze reactionaire generaal. In de bedrijven die weer onder controle van de oude industriëlen staan is staken verboden. Bij langzaam-aan acties, zo als onlangs in de kopermijn te Chu- quicamata, verschenen er militairen met mitrailleurs in de aanslag om de actie te breken. De arbeiders zijn verplicht onbetaald deze uren over te werken om de 'schade veroorzaakt door het wanbeleid van Allende' on gedaan te maken. Familiereünie Veel nieuws werd er onder de Chile nen, uit alle kanten van de wereld bijeen op dit tribunaal uitgewisseld. Soms leek het één grote familie reünie. Men omhelsde elkaar hartelijk en meteen werd gevraagd of er al iets bekend was over een familielid. José Toha is volgens nieuwe informaties niet dood maar in een militair hospi taal opgenomen, een man van meer dan 1.90 lang die nog slechts 52 kilo weegt. Ook de ex-minister van buiten landse zaken, Almeyda, is in uitge teerde staat en lijdt aan een ernstige longaandoening. Almeyda was voorzit ter van de derde UNCTAD-vergade- ring in Santiago. Een vervolgzitting van dit tribunaal zal vooral gewijd zijn aan de structurele achtergronden van arrestaties en martelingen in Zuid-Amerika. Dit zal waarschijnlijk medio januari van het volgend jaar plaats vinden. Drie landen zijn kandi daat voor de tweede zitting van dit tweede Russell-tribunaal, namelijk Duitsland, België en Nederland. anderde die oktoberoorlog het machts evenwicht ten gunste van de Arabie ren en werd een gunstige sfeer ge schapen voor het huidige zoeken naar een vreedzame oplossing, aldus radio Moskou. Onderzoek De Egyptische regering gaat een on derzoek instellen naar de omstandig heden waaronder Israël tijdens de oktoberoorlog de Egyptische linies kon binnendringen, zo heeft het dag blad El Achram vrijdag meegedeeld. Uitgezocht zal worden wie ervoor ver antwoordelijk was dat Israëlische troepen het Suezkanaal konden over steken en een bruggehoofd vestigen op de westelijke oever. Het Egyptische onderzoek doet den ken aan het onderzoek dat een Israëli sche regeringscommissie deze week af sloot en opperbevelhebber Elazar en enkele andere generaals hun baan kostte. Elazar, wiens laatste order gis teren de troep bereikte, heeft zich opnieuw verdedigd tegen de conclusie van het rapport dat hij als eerste verantwoordelijk was voor het falen van het Israëlische leger in de eerste dagen van de oorlog. 'Er zijn onjuiste beschuldigingen tegen me geuit Ik ben veel harder getroffen dan ik verdien in verband met mijn verant woordelijkheid voor de verdediging van de staat'. Elazar zei niet verwacht te hebben dat de commissie hem zo zwaar zou veroordelen omdat hij het Israëlische leger tenslotte ook in de oktoberoorlog naar de overwinning had gevoerd. Aan het Golan-front werd gisteren opnieuw geschoten tussen Israëlische en Syrische troepen. Volgens Israëli sche militairen hebben de Syriërs hun lange-afstandsgeschut nu zover naar voren gebracht dat zij een voortdu rende bedreiging zijn voor de Israëli sche nederzettingen in het in 1967 veroverde deel van de Golanhoogten. Burgers in deze nederzettingen bren gen nu het grootste deel va nde dag in de schuilkelders door. Ginsburg- Moskou uit MOSKOU (AFP) De Russische schrijver Aleksander Ginsburg is door de KGB, de geheime politie uit Mos kou verwijderd, zo verluidt in krin gen die nauw contact onderhouden met Russische dissidenten. Ze noemen dit een bewijs dat de autoriteiten het restant van de dissidente beweging willen verlammen. Ginsburg, auteur van een witboek over het proces te gen Sinjawski en Daniel, mocht alleen maar in Moskou komen, als hij zich daar terstond bij de politie meldde. Hij had dit onlangs, toen hij het gezin van Solzjenitsin kwam helpen, nagelaten. Sahel komt tekort ROME (UPI) De hongersnood in het Sahel-gebied Mauretanië, Sene gal, Opper-Volta, Mali, Niger en Tsjaad is nijpender geworden, en de financiële bijdragen aan het desbe treffende hulpfonds van de Verenigde Naties zijn nog altijd zeer onvoldoen de. Van de benodigde 30 miljoen dollar is nog maar een zesde binnen, heeft de FAO gisteren bekendge maakt. Met de voeselhulp is het gun stiger gesteld: de minimum-hoeveel- heid van 500.000 ton is overschreden. Maar er zijn niet genoeg transport middelen. Straffen in Athene ATHENE (UPI) Een militaire rechtbank in de Griekse hoofdstad heeft gisteren 26 mensen tot gevange nisstraffen, variërend van vier tot 24 maanden, veroordeeld wegens inbreu ken op de staat van beleg. Onder hen waren drie studenten die pamfletten hadden uitgedeeld, en twee arbeiders die 'valse geruchten' hadden ver spreid. Gisteren arriveerden ook de eerste van 38 F4-Phantom-straaljagers die de Griekse regering van Amerika heeft gekocht, op een Helleense basis. Medezeggenschap BONN (DPA) De Westduitse bondsraad heeft de regering-Brandt gevraagd, het wetsontwerp tot invoe ring van medezeggenschap van de werknemers bij grote bedrijven in grijpend te veranderen. Zo niet, dan zal de Bondsraad (waarin de Christen democratische oppositie de meerder heid heeft) het verwerpen. In het ontwerp staat o.a., dat in de onderne mingsraden van bedrijven met meer dan 2.000 man personeel de eigenaars en de werknemers gelijkelijk moeten zijn vertegenwoordigd. Cholera in Rhodesië NEW YORK (Reuter) In het noord oosten en oosten van Rhodesië woedt volgens de dekolonialisatiecommissie van de VN een cholera-epldemie 'die duizenden mensen doodt'. Het 'racisti sche minderheidsbewind' ln het land zou zich het lot van de slachtoffers niet aantrekken. VS-hulp voor Feisal WASHINGTON (Reuter) De Vere nigde Staten en Saoedi-Arabdë zullen hun economische en technische sa menwerking verder uitbreiden. Dit is vrijdag door het .Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken meege deeld. Amerika zal koning Feisal ook meer wapens leveren. Een akkoord dat volgens waarne mers de VS de voornaamste rol in de industrialisatie van Saoedi-Arabië toe bedeelt zal verder worden uitge werkt tijdens een bezoek van de Saoe- dische minister van binnenlandse za ken prins Fahd Ibn Abdulaziz aan de Verenigde Staten. Volgens het minis terie van buitenlandse zaken zouden de Amerikanen de Europese partners tijdig hebben ingelicht over hun nau were samenwerking met de Arabie ren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9