IMPONEERT Uitstekend optreden van weggemoffelde' Gorman Spelen van 1980 vrijwel zeker naar Moskou IJshockey team blijft in B-groep Y? iUa|iS#ll Irn - 43 Rob de Wit ontslagen bij BS Leiden Piet de Visser na drie jaar weg Miljan Miljanic Amateurelftal tegen Duitsers WAT DACH.IE WAT VÏNEA DOMINI 'KViARTET ZATERDAG 30 SLAAKT 1974 SPORT T23/K25 ySatalaanse 11 eek tweede grote overwinning voor Nederlander JDORRA Op grootse wijze eft Joop Zoetemelk de Cata- mse Week gewonnen. De Ne- eirlander die in Franse dienst dt sloeg in de vijfde en laatste ippe, een zware rit door de reneeën, keihard toe en liet dy Merckx kansloos achter :h. Ook Cees Bal, tot en met de rde etappe leider in het alge- een klassement, moest buigen or zijn onstuitbare kopman. renners van de ploeg van Joop ■temelk controleerden de strijd in begin, maar Gerben Karstens agde erin toch weg te komen. Hij rd echter spoedig achterhaald en jelde in het verdere verloop geen angrijke rol. Al op de eerste col agde Zoetemelk een ontsnapping en k Merckx. Labourdette en Oliva t zich mee. peloton reageerde in eerste in- ntie niet, maar even later voegden Portugees Agostinho en de Span- rd Torres zich bij het vluchters- deiepje. Merck bleef het tempo op- maar kon geen beslissende narrage plaatsen. In die fase van strijd was het Agostinho, die eens als eerste op de cols, die len voor het bergklassement, aan- am. de beklimming van de 'Engolas- vielde beslissing. Zoetemelk ong weg en kreeg de Fransman bourdette met zich mee. Merckx ageerde te laat en had op dat mo- Na Parijs-Nice won Joop Zoetemelk een tweede belangrijke etappe wedstrijd: de Catalaanse Week. ment geen kracht meer om alleen de achtervolging in te zetten, omdat hij, zoals hij na afloop verklaarde, geen adem meer had. Tevens liet hij weten, dat hij door zijn griepaanval van enkele weken geleden geen condi tie genoeg bezat om Zoetemelk te achterhalen. Labourdete moest afhaken en Zoete melk begon aan een grandioze solo. Toen de Nederlander over de eind streep ging duurde het nog 2 minu ten en 2 seconden voor de Portugees Agostinho en de Spanjaard Torres binnenkwamen. Het bleek, dat die Merckx op 16 seconden hadden gere den. Cees Bal, de onttroonde leider, kwam als 21ste binnen met een ach terstand van 7 minuten en 39 secon den. Zoetemelk, die na Parijs-Nice zijn tweede grote zege in dit seizoen boek te, zei na afloop zich de hele koers sterk gevoeld te hebben. 'Ik wist, dat Merckx het conditioneel moeilijk had. Daarom heb ik hem in het begin het zware werk laten doen. Pas bij de 'Engolaster' zag ik mijn kans. Dat de voorsprong zo hoog zou oplopen heeft mij wel verbaasd'. Vijfde etappe: 1. Zoetemelk (Ncd) 154 kilo meter in 4.36.10. 2. Asostinho (Porti 4.38.12. 3 Torres (Spa) 4.38.15 4 Merckx (Belg) 4 38.31, 5, Lasa (Spa) 4.38.38. 6. Labourdette (Fra) 4 39.30, 7. Martos (Spa) 4.39.36, 8. Van Schil (Belg) 4.39.37, 9. OHva (Spa) 4.39 41. 10. Delisle (Frai 4.39.41. 21. Bal (Ned> 4.43.39 Eindklassement 1 Zoetemelk (Ned) 26 uur. 56 minuten en 44 seconden. 2 Merckx (Belg) 26 38 47. 3 Agostinho (Port) 26.59 14. 4 Lasa (Spa) 26.59.47. 5. Bal (Ned) 26.59.56 6. Casas (Spa) 27.00.07. 7 Torres (Spa) 27 00.30. S. Delisle (Fra) 27 00.39. 9. Martos (Spai 27 00.54. 10. Labourdette (Fra) 27.01 12 19. Ocana (Spa) 27.05.54. Imerikaan in halve finales dankzij winst op Manuel Orantes 3TTERDAM Het Nederlandse tennispubliek mag blij zijn als ■im Gorman morgen de aan Ilie Nastase toebedachte plaats in de hale van het heren enkelspel inneemt. De 28-jarige Amerikaan, die it nu toe buiten beeld bleef omdat hij in de eerste ronde een bye td, daarna om één uur 's nachts zijn treffen met Ray Ruffels af- erkte en vervolgens elf uur later toen het inmiddels vrijdagmiddag as op de baan werd gezet tegen Manuel Orantes. Gorman won on- lnks kennelijke stijfheid met 7-6, 6-4. tig tennisser zou na een dergelijk igramma een woord van Verwijt de wedstrijdleiding hebben ge it, zoniet Tom Gorman. De hoogbe- Amerikaan, die een jaar of vier iden de voorpagina's van de kran- ■haalde, toen hij een einde maakte Laver's zegetocht op Wimbledon, *e zich juist erkentelijk omdat hem niet meteen in de eerste ij op de baan had gezet. ■isch iets voor Tom Gorman, niet !en een van de sterkste spelers van circuit en begiftigd met een servi- waarmee de tegels uit de vloer 'den geslagen, maar ook een ipathieke persoonlijkheid. Waar leren door middel van een contract de Amerikaanse stedencompetitie ;n voor de zekerheid op gemakke- wijze veel geld te verdienen, |ft Gorman het bedreigde Europese is trouw. 'Een kwestie van loyali- tegenover onze eigen spelersorga- satie en de toernooi-organisatoren uurjEuropa, die de laatste jaren zoveel uur^r het tennis hebben gedaan', aldus uurfrman. 'Tweemaal ben ik als achtste in een Grand Prix. Ditmaal ik hoger proberen te komen'. t wegmoffelen van Gorman, zoals i or tot dusverre is gebeurd, mag een chte service heten aan het publiek, jf en stram als hij was maakte hij ij) van de kwart finale tegen Manu- m-2^0rantes een alleszins bezienswaar- :e gebeurtenis. Aanvankelijk ver- r hij tweemaal zijn service, maar jn hij eenmaal was warm gedraaid, —eg hij terug. Manuel Orantes ver ste zich heftig, maar nadat hij in de bL] break op het zevende setpoint de langs zich heen zag gaan, vormde I in de tweede set geen wezenlijk faar meer. In de halve finales komt Gorman tegen de Westduitser Pohmann, die met een minimum aan kracht in zijn slagen maar met een maximaal door zettingsvermogen en loopsnelheid, met 6-1, 6-4 won van Pierre Barthes. De Fransman was de tweede hardhit ter die zich op deze wijze liet beetne men. Dat lot trof eerder Allan Stone, de man die Nastase uitschakelde. Als Gorman's zwakke rug het houdt zal hij vandaag in de halve finales niet veel moeite hebben met Poh mann. Maar dat is afwachten. De Amerikaan relativeerd die handicap. 'Ik kan eigenlijk nooit verliezen. Mocht ik een keer niet winnen dan is het altijd die blessure. Ik draag mijn excuus eigenlijk bij me'. Enkelspel: tweede ronde: Hans-Jürgen Poh- nmnn tWDld)Pierre Barthes (Fn 61. 6 4: Tom Gorman (VS)Rav Ruffels (Aus) 6— 4. 62: Manuel Orantes SpTony Roche (Ausi 6—4. 3—6. 6—3: kwartfinales: Tom Gorman (VS)Manuel Orantes (Spi 7—6, 6 4 (Gorman won tie-break met 75) De uitslagen van de laatste partijen uit de tweede ronde van het WCT- toernooi te Atlanta (blauwe groep) zijn: Newcombe (Aus)-Pasarell (VS) 1-6 7-6 6-4, Stockton (VS)-Graebner (VS) 6-1 6-7 6-1. In Palm Desert (groene groep WCT) plaatsten Arthur .Ashe en Ross Tan ner zich voor de halve eindstrijden. De resultaten van de partijen, die in de kwart-finales werden gespeeld, zijn Ashe VS )-Kodes( Tsjech) 3-6 6-3 6-4, Tanner (VS)-Solomon (VS) 7-6 6-3. Betty Stöve zal in de kwart-finales van het toernooi te New York, waar een prijzenpot is te verdelen van ruim 150.000 gulden, uitkomen tegen Virginia Wade. De Nederlandse speel ster versloeg met vrij veel moeite Lesley Hunt (Aus) 2-6 7-5 7-6 Tom Gorman: 'M'n excuus draag ik altijd bij me'. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN BS Leiden zal het contract met zijn coach Rob de Wit volgend seizoen niet ver lengen. Het bestuur van de Leid- se eredivisie vereniging heeft dit besluit genomen naar aan leiding van de reeks problemen die dit jaar tussen De Wit en het bestuur van BS Leiden zijn ontstaan. De Wit. die vorig jaar samen met Jan Janbroers lands kampioen Flamingo's onder zijn hoede had. zal dit seizoen ge woon uitdienen. De Amstelvener zit momenteel een schorsing uit van vier wedstrijden naar aanleiding van zijn gedrag in de wedstrijd tegen EBBC. Voorzitter Ton Menken over het besluit: 'De vereniging is niet meer gebaat met Rob de Wit. Wij hebben de grote fout gemaakt door hem te benoemen tot algemeen manager. Daar door is hij zich te veel gaan bemoeien met het eerste en kreeg de rest van de club te weinig aandacht. Daarnaast zijn er een aantal conflicten ge weest. die ons helemaal niet zinnen. Met de Amerikanen (Royals is al terug naar de Verenigde Staten en Webster, die herstellende is van een me niscusoperatie volgt hem zeer binnenkort), Petrici en John Schenker zijn daarvan een paar voorbeelden' BS Leiden heeft nog geen ver vanger op het oog. Binnenkort zal er gepraat worden met assis tent-coach Ben van Kleef, maar het is niet waarschijnlijk dat de oud-speler van BS Leiden vol gend jaar de technische leiding in handen zal krijgen Eredivisie heden: FC GroningenFC Twente morgen: Go AheadAjax MYV—PSV De GraafschapFC Utrecht SpartaHaarlem Telstar—AZ'67 FC Den HaagFcyenoord Roda JC—NAC FC AmsterdamNEC FC DordrechtVeendam Vitesse—PEC HeraclesSVV SC CambiturFC VVV Willem IIFC Den Bosch ExcelsiorSC Amersfoort VolendamFortuna SC Fortuna VI.Heerenveen EindhovenWageningen Helmond SportVolewijckers Na gelijkspel (3-3) tegen Oostenrijk LJUBLJANA (RTR) Het Nederlandse ijshockeyteain heeft giste ren zijn wedstrijd tegen Oostenrijk in het toernooi om het wereld kampioenschap in de B-groep gelijkgespeeld met 3-3. De periode- standen waren 3-1, 0-0 en 0-2. Door dit resultaat handhaafde Neder land zich in de B-groep. Oostenrijk, dat in de! B-groep als zwakste land wordt aangemerkt, heeft Nederland in de strijd om het wereld kampioenschap voor bijna onoverko melijke problemen gesteld. Het Oos tenrijkse team zette de nog wat slape rige ploeg van coach Jastremski (de wedstrijd begon om tien uur, een tijdstip waarop de spelers normaal nog plegen te liggen) vlot op een verrassende achterstand van 0—3. Tien seconden voor het einde van de eerste periode ken Jack de Heer na een pass van Jo Simons Nederland iets dichterbij het op dat moment nog puntloze Oostenrijk brengen: I3. Daarvoor had zelfs de zo geroemde formule-1 lijn 'De Heer, Hunting en Simons (miste drie keer voor open doel) geen ruimte gekregen en weten te maken om de Nederlandse reputa tie in dit toernooi waar te maken. Toen de ploegen na de eerste speel tijd van het ijs wilden stappen kreeg Gerry Schaeffer van een Oostenrijker een tik tegen het achterbeen waarop alle spelers elkaar te lijf gingen. Ook de scheidsrechters ontkwamen niet aan dit handgemeen. Resultaat was dat Hunting en de Oostenrijker Phat- zer voorgoed werden uitgesloten. In de tweede periode zette de geïrri teerdheid zich voort. Beide teams kre gen twaalf strafminuten, Nederland kwam slechts aan vijf doelpogingen toe, Oostenrijk zelfs aan niet een. Nederland hervend zichzelf het snelst en dat resulteerde na ruim zes minu ten in de laatste periode in een treffer van Paul Burger: 23. Dat bracht Nederland blijkbaar weer tot het besef dat verlies weieens alsnog degradatie tot gevolg kon hebben. Het team ging over tot goed ijshockey en dat culmineerde na bijna zeventien minuten in een prachtig doelpunt van Leo Koopmans vanuit een erg moeilij ke hoek. Even leek het nog moeilijk te worden toen Sciarone voor twee minuten op de strafbank moest. De Oostenrijkers bleken in deze beslis sende fase echter niet bij machte de numerieke meerderheid uit te buiten. Beide ploegen kregen daarna nog een goede mogelijkheid om de winst te forceren, maar beide misten. Oostenrijk werd door het gelijke spel tegen Nederland de eerste ploeg die degradeerde uit de B-groep. Met nog een wedstrijd te spelen en een punt is het voor de Oostenrijkse ploeg onmogelijk nog de zesde plaats te bereiken. Noorwegen werd later op de dag het tweede en laatste land dat degradeert uit de B-groep. Doordat het met 14 van Japan verfoor (periodestanden 10, 02 en 02) kan het met nog een wedstrijd te spelen (tegen Oosten rijk) niet meer dan drie punten ver zamelen. Daar alle overige landen al ten minste vijf punten hebben zullen de Noren volgend jaar met Oostenrijk weer in de C-groep uitkomen. Noorwegen speelde dit jaar voor het eerst in de B-groep waarnaar het vorig jaar samen met Nederland pro moveerde. De nederlaag van Noorwe gen tegen Japan betekende tevens dat Nederland zijn plaats in de B-groep heeft veiliggesteld. Indien de Neder landse ploeg vandaag van Joegoslavië weet te winnen en Japan tegen Roe menië verliest, dan eindigt het team zelfs nog als derde. DOETINCIIEM De Graafschap zal voor het komende seizoen moeten uit zien naar een nieuwe trainer. Piet de Visser heeft het bestuur van de Doe- tinchemse eredivisieclub laten weten dat hij zijn contract niet zal verlen gen. De Visser, die drie Jaar geleden bij De Graafschap kwam, heeft aan biedingen van drie clubs, waaronder NEC. BELGRADO (Reuter) De Joegosla vische voetbaltrainer Miljan Miljanic heeft volgc'ns het Belgradose dagblad 'Politika' van Real Madrid toestem ming gekregen zijn tweejarige verbin tenis met de in moeilijkheden verke rende Spaanse club pas na het toer nooi om het wereldkampioenschap na te komen. Miljanic die om dit uitstel had gevraagd zal daardoor waarschijn lijk als trainer van het Joegoslacischc nationale elftal aanblijven. Aanvanke lijk had het bestuur vandaag een vergadering belegd waarin de positie van Miljanic ter discussie zou staan, maar volgens insiders zal Miljanic door de houding van Real Madrid geen gevaar meer lopen op ontslag. BERN (DPA) Het Nederlands amateurelftal zal in de halve eind strijd van het toernooi om het Euro pese kampioenschap voor amateur teams uitkomen tegen West-Duitsland. De wedstrijd wordt op 25 april in Rijeka (Joeg.) gespeeld. De loting, die gisteren in Bern plaats vond bracht in de andere halve eind strijd Joegoslavië en Spanje tegenover elkaar. De finale zal worden gespeeld op 28 april. fADVERTENTIE Een weekje op de Vinea? Ruime keuze uit 12 zomerweken: speciaal soort vakantiebesteding: geïllustreerde folder gratis op aanvraag. MEETELLEN OF UITGETELD? HOOP DOET LEVEN? COME IN, MET WAGENSPEL LITURGIEWEEK HOOP DOET LEVEN! OOSTERSE WEEK KOSMOWEEK RELIGIEUSEN GEZIN IN GESPREK HET MIDDEN OOSTEN AUDIOVISUELE WEEK MEETELLEN OF UITGETELD 20-25 mei 24-29 Juli 1-10 juli 1-6 juli 22-27 juli 29 juli-3 augustus 29 Juli-3 augustus 5-10 augustus 5-10 augustus 12-17 augustus 12-17 augustus 23-28 september Deelnamekosten tussen 110,en 195,per persoon. Vraag gratis uitvoerige folder aan bij: POSTBUS 3 WITMARSUM °<e andidatuur van Los Angeles poging om IOC alternatief te bieden en Russen dwars te zitten maj STERDAM Het is morgen de laatste waarop steden zich kandidaat kunnen len voor de organisatie» van de Olympi- Spelen van 1980. Het Internationaal ipisch Comité zal zicii vervolgens over aanbiedingen gaan buigen om uiteinde- op het congres in Wenen in november beslissing te nemen. In het verleden dat vaak een zeer moeilijke zaak. Maar ;s lijkt nu heel eenvoudig te liggen. [zijn twee aanbiedingen Linnen gekomen. I aangenomen mag worden dat een derde bieding uit zal blijven. De twee steden in aanmerking komen zijn Moskou en Angeles. Twee aanbiedingen waarachter machtsstrijd schuil gaat en waaruit zo g redelijkerwijs worden aangenomen, pkou als overwinnaar tevoorschijn zal hen. DGINGEN uncti P Russen hebben in het verleden al meer- en pogingen aangewend om het miljoe- spektakel binnen de grenzen te krijgen, ingen die steeds schipbreuk leden. Zoals ens de keuze voor de piaats van 1976. ikou was toen kandidaat maar werd weg- ireept tegen Los Angeles. De Amerika- wilden de Olympische Spelen in 1976 uiiseren om aldus meer luister bij te en ian de viering van 200ste verjaardag Amerika. Moskou wilde gewoon na ichillende topevenementen te hebben ge- aniseerd eindelijk eens het meest gigan tische spektakelstuk hebben. Op het IOC-congres van Amsterdam in 1970 speelde de machtsstrijd zich in alle hevig heid af. De Oosteuropese IOC-leden wensten voor alles de Spelen van 1976 naar Moskou te halen. Zij bleven op dat standpunt staan en om dan niet een politieke keuze te moeten maken tussen Amerika of Rusland kozen de IOC-leden voor Montreal dat be paald niet met de beste papieren naar Amsterdam was gekomen en zelfs ook enigs zins verrast leek door de Keuze. Nog steeds vraagt men zich in Canada af of het moge lijk is de hele accommodatie voor de Spelen tijdig in orde te hebben SLACHTOFFER De keuze van Montreal zette vooral bij de afvaardiging uit Los Angeles kwaad bloed. John Ferraro, lid van het gemeentebestuur van de Amerikaanse stad: 'We zijn gebroken door de wijze waarop we hebben moeten proberen dit ding (de Speler van 1976) te krijgen. Het einde van het liedje was dat we het slachtoffer werden van een politieke strijd. Rusland werd erin betrokken. Alle communistische landen stemden voor Mos kou. Onze bondgenoten besloten dat ze niet voor een van de twee wilden kiezen. Ze bleven neutraal en kozen Montreal.' Toch wil Los Angeles een nieuwe kans wagen. Maar met erg veel bombarie gaat dat niet gepaard. Het is ook eigenlijk zo dat Los Angeles dat in 1932 de Olympische Spelen ook organiseerde deze keer zich alleen in de strijd heeft geworpen om Moskou dwars te zitten. 'We gaan echt niet bidden en smeken', zegt Ferraro. 'Ik heb de burgemeester (Tom Bradley) vertelt dat wij voorstander zijn van goedkope Spelen. We zijn hier als ze ons willen nebben, we gaan niet een grote som geld uitgeven om de Spelen te krijgen.' John Ferraro stelt simpel dat Los Angeles zo vriendelijk is geweest het IOC tenminste een alternatief te bieden voor Moskou. 'We hebben het gedaan om de Russen te dwin gen concessies te doen. Het Olympisch Co mité moet vrije toegang tot het land eisen. Geen visum of paspoort moet voor de deelnemers nodig zijn. Ik denk ook dat het IOC graag dit alternatief heeft gewild voor al om de lijn met Moskou voor een gesprek open te houden.' HANDELTJE Uitspraken van Ferraro die in Moskou kwaad bloed hebben gezet. 'lass, het Russi sche persbureau heeft fel gereageerd op deze woorden. 'Waarom moei er een alter natief zijn? Is dit een schandelijk handeltje of een' eerlijke competitie tussen twee ste den? Veronderstelt dit dan niet een eerlijke benadering van de mogelijkheden van de kandidaten?' Tass stelde dat Moskou al vaak genoeg heeft gezegd dat net de Spelen wil organiseren In de geest van dc Olympische gedachte en onder de regels die het IOC heeft opgesteld. Er zit in de aanbieding van Los Angeles ook een fors stuk bluf. Zo stelt John Ferraro: 'Ik geloof niet dat er getwijfeld behoeft te worden aan onze mogelijkheden om dit te organiseren. Dat weet het IOC ook. We zouden de Spelen aan kunnen als we nu zouden horen dat we ze in september dienen te organiseren. Dat weet iedereen Over mogelijke protesten van de bevolking maakt Ferraro zich niet druk. Ook burge meester Bradley gelooft niet dat iemand iets tegen - de organisatie zou hebben. Een aantal accommodaties (groot stadion, zwem bad) kan Los Angeles nu al bieden. Brad ley: 'Andere faciliteiten zullen gebouwd moeten worden. Ik vertrouw erop dat de mensen in Los Angeles die pogingen graag willen steunen.' En Ferraro: 'Ik denk niel dat er van de bevolking bezwaren zullen komen. We gaan de bergen niet aantasten zoals Denver dat wilde VEILIGHEID Er zijn wel enkele andere problemen. Zoals bijvoorbeeld de veiligheid can Je deelne mers. De politie van Los Angeles denkt de zaak wel aan te kunnen al zal dan wel een beroep gedaan dienen te worden op de bevolking. Zo zal de belastingbetaler moeten opdraaien voor dp vele overuren die er gemaakt dienen te worden. En ja, men mag er ook niet op rekenen dat er zoveel gepatrouilleerd zal worden als op het ogen blik het geval is. Gaat men daarmee ak koord dan is er, zo stelde een zegsman van de politie, geen vuiltje aan de lucht. Geen vuiltje aan de lucht, ook Moskou is daarvan overtuigd in haar geval. Vorig jaar werden daar al de Sludentenspelen gehou den. Toen bleek ook dat Moskou dit zag als een oefening voor het grote evenement van de Olympische Spelen van 1980. De facilitei ten waren er wel, de organisatie klopte echter niet altijd. En de studentenspelen werden geen zonder incidenten verlopen manifestatie. Vooral de Israëlische deelne mers werden het mikpunt van een haatcam pagne. Dat is misschien het belangrijkste voor Moskou, de vrijheid van alle deelne mers. Moskou stel< dat die tijdens de Spelen volstrekt gegarandeerd is, maar binnen het IOC wordt daaraan getwijfeld VERVOER Voor de rest lijkt alles in kannen en kruiken. De stad beschikt over een groot scala van sporthallen en stadions. Daarbij bleek vorig jaar slechts een klein probleem, de stadions liggen zo ver uit elkaar dat het vervoer moeilijkheden opleverde. Ook op het gebied van hotelaccommodatie dient Moskou het een en ander aan te passen. Op dit moment kan de stad een invasie van duizenden deelnemers, begeleiders, journa listen, enz. niet aan. Maar, zo wordt in Moskou gesteld, als de Spelen naar Moskou komen dan zal binnen vijf jaar dit pro bleem geheel opgelost zijn. De stad heeft een budget van ongeveer 90 miljoen gulden ter beschikking. In vergelijking met andere steden die de Spelen organiseerden een laag bedrag. Moskou gelooft echter het daarmee wel te kunnen doen. Visa-moeilijkheden komen niet voor zegt Moskou, al was dat vorig jaar nog het geval. Israëlische journalisten bijvoorbeeld kregen geen visum. Moskou garandeert nu vrije toegang voor iedereen, éls dt Spelen komen tenminste. NACHTLEVEN Een andere zaak zal ook nog aangepakt moeten worden. Moskou beschikt niet over een bruisend nachtleven terwijl het toch bekend mag worden verondersteld dat de bezoekers van de Spelen niet louter komen voor de atleten maar zich buiten de sport ook willen vermaken. Er zijn echter voor de duizenden bezoekers op dit moment veel te weinig restaurants en ca/és. Ook op dat punt echter wil Moskou binnen vijf jaar opgestuwd worden in de vaart der Olympi sche volken. Voor al die beloftes zal het IOC wel zwich ten. Terwijl dat lichaam ook weet dat het niet meer dan normaal is om eindelijk ook eens een communistisch land de organisatie te gunnen, nadat de Spelen jarenlang het paradepaardje zijn geweest van het rijke of zich rijk voordoende westen

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 25