de postgiro Uit de weekbladen Zangrecital werd een vocaal festijn Hi-ha-ho, wij hebben postgiro! gratis! dtfs makkelijk! Meesterlijk boek in groots talent DE STILLE KRACHT üv GEMEENTE KAMERIK GEMEENTE VINKEVEEN en WAVERVEEN Joop Doderer krijgt Loeres Portret van PPR PSP en de omroep Twee op de wip Journalistiek ASFA-bezetters Jan Strijbos Margriet opent Oranje-expositie Stuyt niet beschikbaar voor top Rode Kruis Ik wil toch zeker m'n salaris op tijd binnen hebben! I M'n vader p heeft 't al zo lang. Ik weet hoe makkelijk 't is. Gratis joh! Alles gratis bij de postgiro! Ik loop in m'n vak al genoeg. Met postgiro verzet ik geen stap voor ontvangen v of betalen. Jt Nou, die gratis enveloppen en dat gratis verzenden lekker hoor! kan m'n vader zo nu en dan even vlug m'n soldij aanvullen!! Hf Belachelijk! Wat moet die werkende jeugd met postgiro doen? Van de zomer kreeg ik op die girobetaalkaart peseta's in Spanje Zomaar, zonder kosten! Foei! En dat de postgiro ze néémt! 'n Boel mensen betalen met girobetaalkaarten. Ik dus ook. Makkelijk en veilig! Ik belde voor informatie gratis 0017. Ik schreef gratis Antwoord- De tijden zijn wél veranderd! Zegt u dat wel!! p Voor postgiro hoef je niet oud of rijk te zijn. Iedereen is welkom! En postgiro héb je zó! LOUIS COUPERUS Een hoogtepunt uit het werk van de veelzijdige Couperus vormt de In dische roman "De stille kracht". Op buitenge woon knappe wijze roept hij het voor westerlingen welhaast ondoordringbare mysterie van het Oosten op, dat hen klein maakt en overweldigt. De onpeil bare krachten van liefde en haat en de menselijke kleinheid vormen de ingre diënten voor dit boek dat m in ëén adem uitleest. In de serie Amstelpaperbacks f 8,- Vtrkrijgbaar bij uw boekhandel L. J. VEEN WAGENINGEN TROUW/KWARTET DONDERDAG 28 MUIRT 1974T8/I D# burgemeester van Kamerik maakt ter voldoening aan het bepaalde ln artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 19 maart 1974 heeft verklaard dat de vaststelling wordt voor bereid van een bestemmingsplan ten behoeve van de gronden ten noorden van het bestemmings plan 'Handel en Nijverheid'. Dit voorbereidlngsbesluit ligt met de bijbehorende tekening, nr. 684.05.02-03. voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage. Kamerik. 28 maart 1974. De burgemeester voornoemd. W. J. van Doorn. ALGEMENE BEKENDMAKING De burgemeester van Vinkeveen en Waverveen maakt bekend, dat met ingang van 31 maart 1974. gedurende een termijn van 14 dagen op het kantoor der Gemeentebedrijven. gemeente huis te Vinkeveen. ter inzage ligt een bouwplan van: de heer W. Spruit, Donkereind 5 te Vinkeveen voor het oprichten van een schuur voor opslag- en bergplaats t.b.v. het veehouders- bedrijf op het perceel kadastraal bekend gemeente Vinkeveen. sektle D. nummer 1068. plaatse lijk bekend nabij Demmerik 118. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde ver gunning te verlenen met toepas sing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet en artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Alvorens daartoe over te gaan worden de rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden ln de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren voor 14 april 1974 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders in te dienen. Vinkeveen, 26 maart 1974. De burgemeester voornoemd, Drs. Th. A. M. Eisen. aat van de Stichting Reina Prinsen Geerligs Fonds, Koninginneweg 121 te Amsterdam. Inzendingen uit België moeten worden gezonden aan Jos Vandeloo, Boeckhoutlei 59, Mortsel 2510, Antwerpen. In Singer: 120 jaar Britse fotografie Liefhebbers van fotografie kunnen van 31 maart tot 29 april terecht in het Singer Museum te Laren waar dan de tentoonstelling 'Personal Views 1850-1970' te zien is: foto's van 15 Britse fotografen. Uit verschillende perioden van de Engelse fotografie zijn belangrijke vertegenwoordigers gekozen: van hen wordt steeds een tiental karakteristie ke foto's getoond. Zo zijn er bijvoor beeld landschappen van Roger Fenton (ca. 1857); scènes uit typisch Engelse ceremonieën van Sir Benjamin Stone (ca. 1900); Sir Cecil Beaton vereeu wigde omstreeks 1920 zijn moeder en zuster en recentere platen zijn er o.m. van George Rodger: oorlogstaferelen uit 1943; ziekenhuisscènes uit 1970 van Jan Berry en volksgebruiken (1971) van Homer Sykes. De tentoonstelling werd samengesteld door de British Council. ZANDVOORT In de categorie 'Hu mor in beeld' heeft het Nationaal 1 april-genootschap voor zijn twaalfde Prix de Joke de Bronzen Loeres toe gekend aan Joop Doderer voor diens gehele oeuvre. Hij krijgt de onder scheiding op de vooravond van 1 april in de Sociëteit Riche in Zandvoort. Dan wordt bekend gemaakt wie de Loeres krijgt in de rubriek 'Humor in daad' en wie in de sector 'Geestige Reclame' de hoogste ogen heeft ge gooid. Passieberichten Het Westerkerkkoor geeft op 2 april in de Kruiskerk te Amstelveen (19.30 uur) een uitvoering van Bach's Matthaeus Passion met het Noordhol lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Si mon C. Jansen. Vocale solisten zijn Karin Oostar, Aafje Heynis, Wille van Hese (evangelistenpartij). Ruth Pos, Meinard Kraak (Christuspartij) en Cor Niessen. Haagse Post: De weekbladen hebben over het alge meen weinig bijzonders te melden deze week. Over de verkiezingen kan men niets schrijven, politiek gezien is er weinig gebeurd en wat er over blijft heeft over het algemeen een verstrooiend karakter. Neem nu het 'Portret van de PPR', dut John Jansen van Galen voor de Haagse Post maakte. Hij legde zijn oor te luisteren bij vertegenwoordi gers in openbare lichamen en vooral bij de achterban. Wat hij te horen kreeg zijn voornamelijk bekeringsge schiedenissen. zoals die van de socio loog Louis Vuurboom, chef-de-bureau van het landelijk PPR-kantoor. Een man, die op zijn vijftiende nog folder tjes rond bracht voor het Gerefor meerd Politiek Verbond, maar nu ge grepen is door het charisma van Bas, leider van een partij, die 'kiest voor de utopie om haar tot realiteit te maken'. HP publiceert verder een belangwek kend interview met de Russische op positioneel Zjores Medvedev, die zich samen met zijn broer Roy van andere Russische dissidenten als Sacharov en Solzjenitsyn onderscheidt door in zijn kritiek op de Sowjet-Unie de ideologi sche grondslagen daarvan onverlet te laten. Ischa Meijer zorgde voor het omslagverhaal van deze week, dat gaat Silzer overleden TEGNA In Tegna, Zwitserland, stierf Irma Silzer, een tot Zwitserse genaturaliseerde Weense die met haar vertalingen van het Nederlands in de Duitse taal bijzonder veel gedaan heeft voor de verbreiding van de Nederlandse letterkunde. Zij vertaalde o.a. werk van Arthur van Schendel, Maria Dermout, Henriëtte L. T. de Beaufort, Fabricius, Den Doolaard, Jan de Hartog en Sjoerd Leiker, dat in Duitsland, Zwitserland en Oosten rijk meermalen om het voortreffelijke Duits geprezen is. Haar arbeid heeft de Nederlandse schrijvers, die geklemd staan in de weinig verbreide Nederlandse taal, ongekende diensten bewezen. over Marga Minco en 'haar schaarse woorden'. Vrij Nederland: Een andere politieke partij en haar twee fractieleden in de Tweede Ka mer wordt in Vrij Nederland belicht. Het blad is deze week drie centimeter smaller geworden om tekst en foto's meer te sparen, maar het gaat niet ten koste van de inhoud, zo wordt de lezer op het hart gedrukt. Die politie ke partij is de PSP, een 'socialistische tweeling in een burgerlijke parlemen taire democratie'. Een socialistische partij, die in vele opzichten tegenover het 'rood-roomse' kabinet-Den Uyl een oppositierol vervult, waarbij gepro beerd wordt het linkse deel van de PvdA-fractie via moties voor het blok te zetten. Martin van Amerongen publiceert vast uit het nieuwe boek van Dick Verkijk over de 'moffenknechten van de Gooise matras' en waaruit blijkt, dat menige omroepbons van nu het in de oorlog niet even nauw genomen heeft met zijn verzet tegen de Duit sers. Om het nu maar even eufemis tisch uit te drukken. Dat dit boek in omroepkringen opschudding zal ver wekken, zoals Van Amerongen voor spelt, zou best wel eens waar kunnen zijn. VN brengt verder een verhaal over de journalist-arbeider Günter Wallraff en zijn onthutsende fabrieksreportages en een interview met humorist André van Duin, die laat weten, 'Het grote publiek, dat zijn mijn vader en moe der'. Elseviers Magazine: Elseviers Magazine heeft op het om slag Andriessen (KVP) en Wiegel (VVD) in een verhaal 'Twee op de wip'. Dit als mosterd na de verkie zingsmaaltijd of misschien ook al vast met een vooruitziende blik op een nieuwe liberaal-roomse regeringscoali tie. Andriessen laat tenminste note ren: 'Wij zullen wel weer eens met de VVD regeren'. Het blad brengt verder een fotorepor tage met (gedragen) tekst over het graf van Wim Sonneveld, compleet met oude vrouwtjes, die snikken en meisjes, de een roos leggen, en een interview met de man, die hem het laatst sprak: Henk v.d. Meyden, dit naar aanleiding van zijn boek 'Privé over privé', dat is verschenen en dat als testcase kan worden beschouwd van een nieuw blad, waarmee hij wil beginnen. De titel van dit blad kunt u vast zelf wel bedenken. De Groene: Een andere journalist, maar dan van een heel ander kaliber, komt aan het woord in De Groene. Het is Wilfred Burchett, beroemd geworden door het schrijven over de vrijheidsstrijd van de volkeren in Azië. 'Ik doe een keus. Ik doe niet alsof ik iemand ben die recht en onrecht moet afwegen, die doet alsof beide kanten gelijk hebben. Ik bekijk een bepaalde situatie, speci aal als het een oorlogssituatie is en dan kijk ik wie er gelijk heeft. Er zijn immers gerechtvaardigde en niet gerechtvaardigde oorlogen. Agressie is niet gerechtvaardigd. Ik besluit dan wie ik zal steunen. Ik zeg niet dat dit een regel voor alle journalisten is. Ik ben een geëngageerde journalist en dat is mijn soort journalistiek'. De Groene heeft verder verhalen over de Sjah en waarom die ons intimi deert, de stadsvernieuwing in Gronin gen en een indusctrie-reportage over de bruine drab in, de filterfabriek Me- litta. De Nieuwe Linie: De Nieuwe Linie opent met een re portage van Hanneke Acker over de Helmondse bezetsters van de Usfa- fabriek, die een baan naast de deur willen en rond zessen de warme pot op tafel. Ook hier een interview met de journalist-arbeider Günter Wall raff, die miljoenenconcerns de stuipen op het lijf jaagt met fantasie en list. Het blad brengt verder een serie over de praktijk van het socialisme in verschillende landen met als eerste land: de DDR. En als extra: wegweze in Ierland, Tunesië, Brabant e Utrecht. Hervormd Nederland: Hervormd Nederland publiceert eet interview met natuurbeschermer Jai Strijbos, een man van 83 jaar, die no steeds een onvermoeibaar strijder i voor 'alles wat groeit en bloeit en on immer weer boeit'. Op de vraag ws nu de grootste bezwaren zijn, die d natuur bedreigen, antwoordt hij: 'D gevaren, die voortvloeien uit ee steeds groter aantal mensen, dat i die natuur moet wonen. Ik ben bil; dat er zondags tienduizenden mense naar het voetballen gaan. Stel je vooi dat ze allemaal naar de duinen gii gen. Dat zou toch een ramp zijn?' Het blad lanceert verder de Paa groet, die deze keer naar Zuidelij Afrika gaat, maar hierover elders i Trouw/Kwartet meer. DELFT Prinses Margriet zal vai daag in het museum 'Het Prinsenho in Delft de tentoonstellingsruimi met de expositie 'vijf eeuwen Nassa1 Oranjes' openen. Tot 19 mei kunrn bezoekers er terecht om ongevei tachtig portretten en afbeeldingen 1 zien van prinsen en koningen uit h huis van Oranje-Nassau. De kunstwe ken zijn informeel en minder beken Ze zijn bijna alle uit particulier weinig toegankelijk bezit. Verscheid ne worden nog bewaard in familii die ze oorspronkelijk ten geschen) kregen. DEN HAAG Oud-minister van voll gezondheid en milieuhygiëne dr. L. J. Stuyt zal zich om persoonlijke i denen niet beschikbaar stellen vo de functie van directeur-generaal vi het Nederlandse Rode Kruis. H hoofdbestuur van het Rode Kruis he< dit gisteren gezegd. door ADR. HAGER DEN HAAG Sedert hij in 1949, precies 25 jaar geleden, de eerste prijs won op het internationale Concours de Genève, is de carrière van de Italiaanse bas-bariton Renato Capecchi zeer succesvol ver lopen. In vrijwel alle belangrijke operatheaters trad hij op, en hij werkte mee aan negentien wereldpremières. Hij blinkt bovendien uit in zangrecitals, waarbij hij zich als een aangenaam en humorvol causeur ontpopt Dinsdagavond trad hij in het Haagse Diligentia op voor de Union des Amis du Bel Canto. Die benaming gaf Ca pecchi de gelegenheid voorafgaande aan zijn recital, nader in te gaan op het begrip Bel Canto en via een mini- zangles een toelichting te geven op het Italiaanse programma. De oudste componist van dit programma, Marco Cesti, werd geboren in 1618, de jong ste, Goffredo Petrassi, in 1904. Daar tussen bekende en minder bekende landgenoten van Capecchi als Sartori- o, Scarlatti, Caldare, Pergolesi, Belli ni, Rossini, Donizetti en Malipiero. Deze namen duiden er reeds op, dat hier geen traditioneel liederenrecital werd gegeven. De cantate en opera aria's en ariettes gaven de veelzijdige zanger de gelegenheid zijn beeldende, dikwijls geestige en meeslepende voordrachtskwaliteiten ten toon te spreiden. De thans 49-jarige Capecchi gebruikt of zo men wil misbruikt deze talenten niet om vocale zwakheden te bedekken. Eerder het tegendeel is waar, voordrachtskunst en zangkunst vormen een ideale eenheid. Doordat hij het geheel onconventioneel pre senteert, weet hij zonder enige moeite de kloof met het publiek te overbrug gen. Opvallend overigens, dat hij juist in de ernstige en serieuze liederen zoals van Caldare tot hoogtepunten kwam. De programmasamenstelling op zich was een vermenging van muzikaal en psychologisch inzicht. Na het lied van Caldare bijvoorbeeld het uitbun dige 'Danza' van Durante te plaatsen, is een knap staaltje van het bespelen van het publiek. Dat datzelfde publiek waar voor zijn geld kreeg, onder streepte Capecchi met de opmerking, dat hij bijvoorbeeld m een opera als Rigoletto maar half zoveel te doen heeft als in een dergelijk zangrecital. Dat de vele aanwezigen zich kostelijk vermaakten en daar graag ovaties voor over hadden zoals bijvoor beeld in het lied van Rossini spreekt vanzelf. Begeleider Wilhelm von Grunelius paste voortreffelijk in dit geheel. Jeugdprijsvraag Reina Prinsen Geerligsfonds AMSTERDAM De Stichting Reina Prinsen Geerligs Fonds heeft weer haar jaarlijkse literaire jeugdprijs vraag uitgeschreven voor auteurs uit Nedeland en België. d,ie op 24 no vember 1974 de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt, maar niet ouder zijn dan 25 jaar. De prijs bedraagt twee honderd gulden. De jury bestaat uit Helga de Graaf Ruebsamen, dr. D. Hillenius, Marga Minco, Jos Vandeloo en mr. Eddy van Vliet De inzendingen uit Nederland, proza, gedichten of toneelstukken, moeten vóór 1 juli 1974 bij voor keur in tweevoud en met een gefran keerde envelop voor terugzending worden gezonden aan het secretari Ik vind die overzichtelijke dagafschriften zo goed! En ik liep even 'n postkantoor binnen. nummer 0017. Als ik kontant geld nodig heb, stap ik even 'n postkantoor binnen met m'n kascheque.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8