RAN JETRIESTE 1-1 Hordijk en Fleury geen kans )efenduel tegen Oostenrijk interland zonder waarde J Michels 'Aan alle kanten scheuren' Protest na nieuw ijshockey verlies Waregem ontslaat Croon oegoslavië en pan je in finale an Timman wint lok van Van Dop "Europees record flrike Tauber Winst voor Duitslanden Stuttgart mist twee spelers tegen Feyenoord IOUW/KWARTET DONDERDAG 28 MAART 1974 SPORT T15/K13 i onze speciale verslaggever 3RDAM De enige vriendschappelijke interlandwedstrijd het Nederlands elftal als voorbereiding op de wereldkampioen- ippen op liet programma heeft staan, is uitgelopen op een regel- rt fiasco. Oranje, begin van dit jaar onder de hoede gekomen 'redder' iRiniis Michels, kwam tegen de Oostenrijkse nationale niet verder dan een schandalig slechte puntenverdeling: 1-1. en verdediger moest er aan te pas komen om Nederland zelfs nog j>or een nederlaag te behoeden: Ruud Krol die na een hoekschop lak voor rust de gelijkmaker produceerde. i Rally-seizoen in Gelderland door GS bekort j ARNHEM Gedeputeerde Sta- teci van Gelderland hebben be- slcrten het seizoen voor wegsport- evenementen (zoals autorally's, puzzelritten) met ingang van 1 september aanstaande een tnaand vroeger te laten begin nen. Vanaf die datum zal de provincie geen vergunning meer geven voor het houden van dergelijke ritten in de peri- ode van 16 mei tot 1 september. GS schrijven aan organisatoren van wedstrijden dat de steeds toenemende drukte het besluit nodig heeft gemaakt. Ook de vakantiespreiding en het niet te verwaarlozen aantal wegsporte- venementen in Gelderland ma ken het nodig verdere beperkin gen op te leggen 1KARA-RIJEKA (SID) Spanje Joegoslagië hebben zich geplaatst or de eindronde van het toernooi het Europees landenkampioen- hap voor amateurs. -In Ankara won- n de Spanjaarden met 1-0 van Tur- ijeen in Rijeka versloeg Joegoslavië et dezelfde cijfers van Italië. Neder- nd en West-Duitsland hadden zich eds voor de eindronde geplaatst, die- l door de kwalificatie van Spanje ogstwaarschijnlijk in dat land zul- worden gehouden. I - jsEUWARDEN In de negende )nde van het toernooi om het ïhaakkampioenschap van Nederland seft Jan Timman gewonnen van ■end van Dop. Hij bracht daarmee n puntental op 7y2, een aantal dat n concurrenten alleen in theorie g kunnen behalen. Als Timman zijn 'gende partij met wit tegen Ree remise maakt, heeft Nederland een uwe schaakkampioen, ihter Timman ontwikkelt zich een !le, bijna dramatische strijd. Groot- icster Donner verloor verrassend n Enklaar en Langeweg gaf zijn rtij tegen Scholl gewonnen in een mise-stelling. Alleen Sosonko en Vo- namen geen risico en besloten el tot remise. partij Van DopTimman had een tt moeizaam verloop. Arend van ip die tot dusver een verrassend ede wedstrijd achter de rug heeft, rbruikte veel bedenktijd om een nvalsplan te ontwerpen. Daarin agde hij niet. Langzamerhand nam mman het initiatief over. Hij offer de kwaliteit tegen een tweetal Dnnen. Toen hij bovendien met zijn ikken de witte stelling binnendrong Van Dop zich na ruim 5 uur den gewonnen. [gende ronde: Van Dop-Tlmman 0—1, En- -4ar-Donner 1—0. Langeweg-Scholl 0—1, Jterink-Hartoch 0—1, Baljon-Ree 0—1, Vo- H-Sosonko 'A-Vi. iklaar-Donner: e2-e4, c7-c6; 2. d2-d4. d7-d5; 3. e4xd5, Kd5; 4. Lfl-d3, Pg8-f6: 5. C2-C3, Pb8-c6; 6. l-f4. Lc8-g4; 7. Ddl-b3, Pc6-a5; 8. Db3-a4, !4-d7; 9. Da4-c2. Ta8-c8; 10. Pgl-fc, Pa5-c6; Dc2-e2, Ld7-g4; 12. Pbl-d2, e7-e6; 13. !-e3. Pf6-d7; 14. 0—0, Lf8-e7; 15. Pf3-e5, Ixeó: 16. Lf4xo5, 0—0; 17. Le5-f4, Dd8-d7; Tfl-el, Tf8-e8; 19. De3-g3, Lg4-h5; 20. <l-e3, Lh5-g6; 21. Ld3xg6. H6xg6: 22. Pd2-f3, «-f6, 23. Dg3-h3. Pcü-a5; 24. b2-b3, b7-b5; g2-g4, Pa5-c6; 26. Tal-dl, b5-b4: 27. g4- Lf6-e7; 28. c3xb4. Le7xb4; 29. Pf3-e5, 6xe5. Lf4xe5. Dd7-b5; 31 Le5xc7. 1art geeft op. Welke waarde moest gisteravond wor den gehecht aan deze interland zon der waarde? Supervisor Rinus Michels had het vooraf al zonder omwegen gesteld. Een eerste bescheiden aan loop in de voorbereidingscampagne naar het grote doel, dat over enkele maanden de wereld in zijn b an zal houden. Oostenrijk was in dit kader een ideale sparringpartner. De- Nederlandse voetbalelite kon zich al onmiddellijk na het startsein van de Zwitser Keiler uitleven in een aan tal driftige aanvalspatronen, waarin, hoe kon 't ook anders, de beroemdste voetballer ter wereld Johan Cruijff de spil was waarom alles draaide. De vedet van Barcelona strooide weer kwistig met zijn loupezuivere passes rond. Zocht permanent de vrije ruim te en gaf het spel van Oranje nog het nodige reliëf. Opvallend was ook de rol van Ruud Geels, de spits van FC Brugge, die met enkele venijnige schoten doelman Rettensteiner angsti ge momenten bezorgde. Voor Feyen- oord, dat Geels in het vizier heeft, vormde deze confrontatie een ideale gelegenheid een parallel te trekken tussen Willy Kreuz, de Oostenrijkse aanvalsleider en de Brugge-speler. Een vergelijking die vooralsnog in het voordeel van Geels uitviel. GEEN VERRASSING Ofschoon Nederland in de eerste helft permanent -een veld overwicht ontwik kelde, bleek het toch niet bij machte een eerste opening te vinden. Er zat doorgaans te weinig verrassing in de akties van de Nederlanders. Zeven minuten voor het einde van de eerste helft kregen de pupillen van Mi chels zelfs een formidabele tegen slag te incasseren. Bij een razend snelle uitbraak van de volgelin gen van coach Leopold Stassny, trok middenvelder Hickersberger de bal haarscherp voor het doel van Piet Schrijvers, die in een eeder stadium al een inzet van Frankl had gestopt. Dezelfde Frankl, die dit keer via het lichaam van Ruud Krol de wedstrijd voor Oranje een verbijsterende stand gaf. Op slag van rust volgde echter de gelijkmaker. Uit een hoekschop van Cruijff, die in eerste aanleg werd afgeslagen, hief de opgekomen Ruud Krol de bal steenhard in het Oosten rijkse net. Nederland had zich juist op tijd nog iets gerehabiliteerd in de eerste helft, die ronduit teleurstellend mocht worden genoemd. Rinus Michels zal stellig vanuit de dug-out zijn wenkbrauwen hebben gefronst want het- gezamenlijke voet- balintellect van deze natie dat door de bookmakers wordt getipt als moge lijke finalist voor de wereldkampioen schappen. was zeer onzorgvuldig en weinig doortastend te werk gegaan. Het was dan ook begrijpelijk dat Michels na rust een eerste wijziging in zijn equipe aanbracht. Johnny Rep, die opnieuw nauwelijks iets positiefs had verricht, moest het veld ruimen voor Wim Jansen, die op het middenveld werd geposteerd, ter wijl Ruud Geels naar de rechtervleu gel verdween. Maar veel rendement leverde die in greep niet op. Nederland bleef zich manifesteren als een statisch geheel, dat bijna wanhopig zocht naar een opening. Een opening die maar niet Van onze sportcorrespondent WAREGEM In Wargem is gister, avond een storm van protest opge gaan, toen bekend werd gemaakt dat Hans Croon, de succesvolle Neder landse trainer van het dit jaar naar de eerste divisie gepromoveerde en daarin nog steeds succesvol spelende Waregem (uitzicht op plaats in UEFA Cup-toernooi), aan het einde van dit seizoen moet vertrekken. Croon kreeg zijn ontslag gisteravond aangezegd, nadat hij vorige week nog van Ware- gem-voorzitter Bekaart had vernomen dat het met de verlenging van zijn contract wel goed zat. Bekaart, een succesvol groot-industrieel, verblijft op het ogenblik echter voor een maand in Australië en achter zijn rug om hebben de andere Waregem-be- stuurders contacten gezocht en afspra ken gemaakt met Rik Matthijs. de huidige trainer van Beveren. Deze heeft een contract voor drie jaar geaccepteerd. Een ontwikkeling, die in Waregem met de nodige sceptis is ontvangen. Verwacht wordt dat Hans Croon indien hij in België wil blijven werken, gezien zijn resultaten van de afgelopen seizoenen spoedig enkele aanbiedingen zal krijgen. De gelijkmaker van Nederland. Ruud Krol schiet de bal hard in. Op de rug gezien met nummer 8, Ruud Geels. kon worden gecreëerd, omdat het dit elftal aan de nodige bezieling ont brak. Het scheelde zelfs weinig, of de Nederlanders zouden opnieuw op een achterstand zijn gezet. Eerst na een doorbraak van Hickersberger die ech ter op het beslissende moment twijfel de en later, na een fout van Schrij vers (die van mening was dat er voor buitenspel was gefloten) de bal voor. de voeten wierp van Frankl. René Notten was gelukkig voor Oranje tijdig ter plaatse om een nog triestere scere dan 1-1 in feite al was, te voorkomen. Notten behoedde Oranje daarmee voor een nederlaag, want de nationale formatie kwam in de slotfase niet verder dan schoten cp het doel van Rettensteiner. Nederland-Oostenrijk 1-1 (1-1) 38. Frankl 0-1, 45 Krol 1-1. Scheidsrechter Keiler. Toeschouwers 28.000. Nederland: Schrijvers, Notten. Van Ierssel. Neeskens (Dekker), Krol. De Jong, Van Hanegem, Rep (Jansen), Geels, Cruijff, Ren- senbrink. Oostenrijk: Rettensteiner. Kriess, Horvath, Schmldratner. Eigenstiller, Krieger, Hickers berger, Hof. Keuz, Frankl, Köglberger. HARO HIELKEMA ROTTERDAM De kritiek die su pervisor Rinus Michels dinsdag in Zeist uitte over de slechte organisatie" rond de voorbereiding van het Neder lands elftal, leek na het vriendschappe lijk duel tegen Oostenrijk veranderd in gelatenheid. Tussen de vaak on doorgrondelijke overpeinzingen door, waarbij hij sprak over 'geen hosanna stemming. maar ook niet teveel nega tieve kritiek', trachtte hij de verza melde pers over te halen om de bestaande situatie te accepteren zoals die is: 'Aan het spel tegen Oostenrijk mankeerde nogal het een en ander", steldd hij. En ook: 'Er is niet veel tijd over om nog veel te veranderen. De voorbereidingsperiode is onvol doende.' Toch was Michels na de bedroevende vertoning op de grasmat van het Feyenoord-stadion in Rotterdam niet al te somber. 'Ik ben geen tovenaar' zei hij. 'maar ik heb uit de wedstrijd wel het een en ander kunnen leren. Eén helft hebben we uitgeprobeerd met vier aanvallers om te kijken of een dergelijk concept lukte. Dat bleek niet het geval te zijn, waarop ik Rep verving door Jansen. Voor rust liepen er teveel spelers in het centrum van de aanval, van Oranje en van dd tegenpartij. Met een sterker midden veld was het de bedoeling om meer verbinding te creëren tussen de linies', nies.' Michels had nog een rede om juist de slechtste Oranje-speler te vervangen: 'Ik weet langzamerhand van Rep wel het een en ander, maar Rensenbrink en Geels zie ik nooit spelen'. Waarmee de supervisor in feite nog eens zijn beklag deed over de situatie waarin hij moet werken. De Spaanse Nederlander kon echter nog geen lijn aangeven, waarlangs een betóre een heid in Oranje tot stand gebracht zou kunnen worden: 'In de achterste li nies stonden jongens, die nauwelijks met elkaar samen gespeeld hebben, maar via kleine oefenpartijtjes moet daar verandering in aangebracht wor den. Ik had gehoopt op een uitge kiend team, maar al voor de rust heb ik gezien dat er aan alle kanten scheuren in zaten.' Willy Kreuz, de veelal bijzonder hard handig door Johan Neeskens aange pakte spits van Oostenrijk, was zeker niet te spreken over zijn direkte te genstander: 'Werkelijk, het was soms te gek. Ik speel tenslotte heel wat liever tegen Barry Hulshoff'. Johan Neeskens zelf leek allerminst onder de indruk van die kritiek: 'Natuurlijk is Kreuz een goede voetballer, die moet je aanpakken'. En over de gelegenheid defensie in het totaal: 'Het is moeilijk om de verdediging in een thuiswedstrijd te testen. Zeker tegen dit Oostenrijk. Iedereen van ons speelde op de aanval en dan kan één fout achtereen beslis send zijn'. Aanvoerder Johan Cruijff kritiseerde vooral de houding van het publiek. Oranje's aanvoerder, die integen- stelling tot gisteren in Spanje con stant voor volle tribunes pleegt op te treden, nam zelfs het woord 'tuig" in de mond: 'Onbegrijpelijk dat we geen enkele steun kregen. Ja, klappen, dat deden ze, maar dan wel langzaam. Ilie Nastase al in eerste ronde uit proftoernooi in Rotterdam &AGDENBURG (SID) De nieuwe jstduitse zwemvedette Ulrike Tauber ^ft bij selectiewedstrijden in 50 meter-bad van Maagdenburg :t 2.21.12 een nieuw Europees re- rd gevestigd op de 200 meter rug- g |g. Recordhoudster was sinds de Cup-wedstrijden van 19 en 20 alkgustus in Utrecht de Hongaarse An- ea Hesz-Gyarmati met 2.21.66. Een ir eerder was de Nederlandse An te knarie Groen gedeeld Europees re- te rdhoudster met 2.24.3. Het wereld- alktord is sinds de Olympische Spelen n München in handen van de Ame- iaanse Melissa Belote met 2.19.19. alTike Tauber, de inmiddels 15-jarige jropese jeugdkampioene, wekte reeds S- rige week opschudding, toen ze bij Oostduitse indoorkampioenschap- gerenommeerde zwemsters als Ul- e Richter en Kornelia Ender achter V HAAG De uilslag van sporttoto no. 36 "7 maart 1974) luidt: htal deelnemers 428.154 Inleg 946.456,-. iizcnbedrag 400 350.Eerste prijs: geen "naars. Het bedrag van deze prijs wordt ajkelijk verdeeld over de 2e en 3e prijs, eede prijs- 58 winnaars, die elk 2.588.40 wangen. Derde prijs: 745 winnaars, die 201.50 ontvangen. IRTTOTO no. 37 (16 t m 21 maart 1974): ital deelnemers 240.956. Inleg 452.354. zenbedrag 191.345,F.ersle. tweede, de prijs en premie elk 47.836, ROTTERDAM (ANP) Het Neder landse Davis Cup-duo Jan Hordijk en Niek Fleury heeft het in het proften nistoernooi niet zover gebracht als Rolf Thung. Manuel Orantes en Erik van Dillen waren wat meer geconcen treerd na de sensationele uitschake ling van John Alexander. Veel moet men zich daar echter niet van voor stellen. Met name Erik van Dillen, specifieke dubbelspeler en als zodanig partner van Stan Smith in het Ameri kaanse Davis Cup team, gebruikte tijdens de partij tegen landskampioen Jan Hordij de lunch en spoelde de broodkruimels weg met vijf flesjes frisdrank. Hordijk had dan ook aan zienlijk meer kansen dan Niek Fleury tegen Manuel Orantes. De Spanjaard was als laatste van de groep uit Tucson aangekomen, maar was on danks zijn slaap wel zo gis om Fleury constant op diens aandoenlijk zwakke backhand zijde te bestoken. Dat lever de hem een snelle zege op (6-3, 6-3), die hij vandaag wanneer voor hem in de ontmoeting tegen Tony Roche het uur van de waarheid slaat geheel vergeten zal zijn. Jan Hordijk daarentegen had tegen Erik van Dillen bijna succes. Dat hij uiteindelijk na een gewonnen eerste set (6-4), toch nog met 3-6, 2-6 ver loor, was hoofdzakelijk te wijten aan de vooroorlogse tactiek die -de lands kampioen aanwendde. Hordijk bleef liever buiten het veld dan er in. aarzelde veelvuldig tussen oplopen of terugwijken en miste daardoor veel volleys. Een volstrekt ongebruikelijke taktiek voor iemand die in de herfst Australië-ervaring heeft opgedaan. Van Dillen kreeg daardoor alle kansen zijn sterkste specialiteit het netspel te demonstreren. Hij werd kreeg menig open doekje voor de kreeg emenig open doekje voor de scherpe van veel topspin voorziene passeerslagen vanuit forehand en backhandhoek. Bij elkaar echter Mas het te weinig, vooral omdat Hordijk Tom Okker en Marty Riessen kwamen gisteren voor hun eerste enkelspel in Rotterdam in actie. Beiden zegevierden. ook op de eigen service achterin bleef staan. Het ongewoon hoge aantal ser vice doorbraken van elf in totaal zeven van Hordijk en vier van de Amerikaan kan daaruit u-orden verklaard. Het dient gezegd: op de kritieke momenten vocht de Rotterdammer flink terug. In de eer ste set schoot hij in een vleug van inspiratie van 1-4 naar 6-4 en in de tu'eede had Erik van Dillen zeven setpoints nodig eer hij weer een hap van zijn brood kon nemen. Daarna maakte Hordijk het hem niet meer lastig. Het tennis-proftoerooi in Rot terdam is overigens al onthoofd. Ilie Nastase, de grllige tennis-virtuoos uit Roemenië, sloot dinsdag rond het mid dernachtelijk uur zijn eerste optreden in het sportpaleis af met een dubbele fout. Het was uit met de als favoriet gedoodverfde nummer één, wiens vroegtijdige vertrek een gapende leeg te overlaat in de onderste helft van het schema. De nederlaag met 3-6 6-1 5-7 tegen de 27-jarige hardslaande Australiër Alan Stone was één van die wanprestaties, die de Roemeen zich van tijd tot tijd veroorlooft De voortekenen waren er al veertien dagen geleden, toen Nasta se in Amerika u-aar hij weliswaar won werd uitgefloten. 'Ik speel niet langer voor WCT', liet hij toen weten. Contractueel was hij echter gebonden. Een wetenschap die zijn tegenzin niet weinig aanwakkerde. Toen hij dinsdagavond laat in de gortdroge Alan Stone bovendien een slecht klankbord trof voor zijn traditi onele grapjes moest Nastase ook nog zijn artistieke inborst geweld aan doen. Het werd een gevecht van hard tegen hard, waarin Stone, die liever uitdeelt dan incasseert aan het lang ste eind trok. Een incidenteel succes natuurlijk om de gedachten te bepalen: Nastase verdiende vorig jaar precies tien maal zov^l $ls zijn Au stralische opponent maar daarom des te ongelukkiger voor het Neder landse publiek dat zich maandenlang verkneukeld heeft over het vooruit zicht 's werelds grootste tennisartiest te mogen aanschouwen. Nastase heeft in die ene partij bitter weinig kunnen laten zien. Een inci dentele ace en slechts enkele geïnspi reerde returns. Voor de rest was hij op de loop, achter de woedende sla gen van Stone aan. Alleen in de tweede set kon hij de situatie min of meer baas. In de derde begon Stone met serveren. Een nadeel waartegen Nastase niet bestand bleek, al werkte hij eerst een aohterstand van 0-2 en overleefde hij bij 4-5 twee match points. Daarbij had hij het geluk aan zijn kant toen een bal van Stone van de netband terugviel. Op dat moment had Nastase het gehad en toen hij bij 5-6 door een netbal opnieuw match point tegen kreeg, sloeg hij een dub bele fout. Het proftoernooi van Rot terdam is nu meer open dan ooit, maar of het publiek gelukkig is met deze ontwikkeling moet worden afge wacht. Herenenkelxpel: eerste ronde: Manuel Oran tes (Spanjei-Niek Fleury (Ned) 63. 63 Erik van Dillen (VS)-Jan Hordijk (Ned) 4— 6. 6—3. 6—2. Bob Hewitt (A Afr)-Bob Carmichael (Austr> 64. 63, Rav Ruffels (Aus)-Robert Maud (Af) 75. 76. Alan Stone (Aus)-Ilie Nastase (Roem) 63. 16. 7—5 Cliff Drvsdale (Zaf)-Frew McMillan (ZAF) 7—5. 6—4 Martv Riessen (VS)-Chanfreau (Fr.) 6-3 6-4. Tom Okker (Ned.)-Mike Estep (VS) 6-3 6-4. Van onze sportredactie AMSTERDAM De voetbalelftallen van Oost- en West-Duitsland in één groep ingedeeld voor de aanstaande wereldtitelstrijd in West-Duitsland, hebben gisteravond hun oefenduel winnend afgesloten. Oost-Duitsland won met 1-0 in Dresden van Tsjechos- lowakije. Het doelpunt kwam op naam van Streich, die twee weken geleden tegen België eveneens de eni ge treffer scoorde. West-Duitsland won dn het Waldstadion van Frank furt met 2-1 van Schotland. In de eerste helft liepen de Duitsers door Breitner (strafschop) en Grabowski in de 33e en 35e minuut tot 2-0 uit. Dertien minuten voor tijd werd het door Dalglish 2-1. Het Poolse elftal tenslotte, via de sensationele uitschakeling van Enge land geplaatst voor West-Duitsland, speelde in Warschau gelijk tegen For- tuna Düsseldorf. Scharmach gaf Polen vijf minuten voor rust een 1-0 voor sprong en Budde maakte negentien minuten voor het einde de gelijkma ker. STUTTGART Vfb Stuttgart zal het op 10 april in Rotterdam tegen Feyen oord voor de halve finales van het UEFA-Cuptoernooi zonder 'Buffi' Ett- mayer en Hermann Ohlicher moeten doen. Beide spelers hebben een schor sing voor één wedstrijd opgelopen na in het lopende UEFA-Guptoernooi tweemaal een gele kaart ontvangen te hebben. Ettmayer en Ohlicher kregen vorige weck woensdag tegen Vitoria Setubal hun tweede gele kaart. Dit Is door de ÜEFA-waarnemer in Setubal, de Frans man Jacques Georges, bevestigd. ALGEMEEN Vertegenwoordigers van overkoepelende West- en Oostduitse spor torganisaties hebben tijdens een bijeen komst In Frankfort overeenkomst bereikt over de status van West Berlijn in sportief opzicht. De Oostduitsers be schouwen het in hun zone gelgen stads gedeelte nu als onvervreemdbaar tot de Bondsrepubliek behorend gebied. Deze zomer zullen de onderhandelingen wor den voortgezet om te komen tot een daadwerkelijke uitwisseling, zodat Oost duitsers weer kunnen deelnemen aan wedstrijden In West Berlijn. Het was In Oost Duitsland tot dusver gebruikelijk om - in sportcontext - aan hun buurland te refereren als 'West Duitsland en West Berlijn". AUTOSPORT In Engeland is het ver bod tot het houden van rallies Ingetrok ken. Het verbod werd uitgesproken we gens de energiecrisis. Wel ls de Royal Automobile Chib opgedragen het benzine verbruik voor dergelijke wedstrijden met dertig procent te beperken door het tra ject te bekorten, of door het aantal deel nemers te beperken. BASKETBAL Zbrojovka Brno heeft de finalegroep van het basketbaltoemooi om de Europese beker voor bekerwinnaars (heren) bereikt doo de tweede wedstijd tegen Scala Tuijn met 88-71 te winnen. Het eerste duel was in 86-70 voor de Italianen geëindigd, zodat Brno zich kwalificeerde met een marge van één punt. BASKETBAL Aan het einde van net basketbalselzoen zal het Nederlandse herenteam een wedstrijd spelen tegen een selectie van de In de Nederlandse competitie uitkomende buitenlanders. Dit duel ls op zaterdag 11 mei het hoofdbe standdeel van een basketbalshow in het Sportpaleis Ahoy ln Rotterdam. Op die avond, georganiseerd door de Nederland se Basketbalbond met medewerking van een aantal sponsors van clubs uit de ere divisie, zullen tevens de diverse seizoen- prijzen worden uitgereikt en er zal aan dacht worden besteed aan mini-basket bal. BASKETBAL Voor de eredivisie bas- ketbal heren is één wedstrijd gespeeld. FAC verloor zijn thuiswedstrijd tegen ASVU met 80—87, BOKSEN George Foreman (VS) heeft zijn wereldtitel boksen in het zwaarge wicht behouden. In de tweede ronde van het gevecht, dat in Caracas werd gehou den eloeg hij zijn uitdager Ken Norton (VS) knock out. Het was de tweede maal dat George Foreman zijn titel, die hij in Januari 1973 veroverde door een ko- schap door in Tokio door knock out In de eerste ronde te winnen van Joe 'King' Roman. VOETBAL Drie dagen na de even verrassende als verdiende overwinning op Ajas heeft PSV een 42 overwinning behaald op de Zweedse eredivisie club Halmstad. Halmstad speelde met name in de eerste helft goed voetbal, want nadat Lubse al in de derde minuut de score had opengebroken met een schot dat via Bake doel trof kwam Halmstad In de zesde minuut gelijk. Toen kopte Petterson een voorzet van Anderson in. In de 21e minuut verkeek keeper van Gerven zich op een voorzet van Johanson en daarvan profiteerde Larsson gretig: 12. Na de rust speelde PSV. dat Deijkers. Van Kraay en Van der Kuylen op de bank had gelaten sterk offensief. Edström en twee doelpunten van Rene van de Kerk hof bepaalden de eindstand op 4—2. VOETBAL In de voorronde van het CISM-kampioenschap heeft het Neder lands militair elftal ln Leeuwarden met 20 gewonnen van Oostenrijk. De doel punten werden in de eerste helft ge maakt door Marcel Broeks (Roda JC) en Louis Verstraaten (FC Brugge). WIELRENNEN De Belg Roger de Vlaemlnck heeft in Palermo de Ronde van SlciliS gewonnen. De Vlaemlnck, die deze maand ook Milaan-Turljn won, leg de de 185 kilometer af Jn 4 uur, 35 minuten en 16 seconden. Tweede werd Patrick Sercu en derde de Italiaan Marino Basso, die in de eindsprint hun meerdere moesten erkennen ln De Vlae mlnck. ZWEMMEN Enith Brigitha heeft tij dens internationale zwemwedstrijden in Moskou de 100 meter vrije slag gewonnen ln 59.6 seconden. Deze tijd ligt ruim twee en een halve seconde boven haar prestatie van de winterkamploenscappen, afgelopen zaterdag. Maar er werd nu gezwommen ln een 50-meterbad, hetgeen de tijden aanzienlijk drukt. De tweede plaats In Moskou was voor Veronica Stel in 1 02.00. Tegen favoriet West-Duitsland na 2-0 nog 3-5 LJUBLJANA (ANP) Met doelman Gcrry Gobcl in een sportieve hoofdrol heeft een door scheidsrechterlijke be slissingen geïrriteerd gemaakt Neder lands team (17 strafminuten) tegen West Duitsland (4 strafminuten) niet voor de verrassing kunnen zorgen, die na het verstrijken van de eerste peri ode (20) wel degelijk mogelijk leek. Het werd tenslotte 35 voor de Duit sers (2—0, 0—2, 1—3) en veel Neder landers, en Henry Hunting in het bijzonder, zullen nog lange tijd met enige wroeging terugdenken aan de leiding van de heren Valentin (Oost) en Hagedu (Joegoslavië) Bij een stand van 33 in de derde speeltijd maakte Hunting een treffer, die Nederland alweer op een voor sprong bracht. Tot ieders verbazing werd hij afgekeurd en als klap op de vuurpijl werd de speler van HIJS zonder duidelijke redenen naar de strafbank gestuurd. Daarna was er weinig meer over van het zo geïnspireerd gestartte team van coach Jastremski ('De scheidsrechters willen West Duitsland overduidelijk naar de A-groep hebben. Dat de strijd om het wereldkampioenschap daar voor in 1975 in de bondsrepubliek wordt gespeeld is daar vast niet vreemd aan'). De Duitsers profiteer den van de volledige inzinking en liepen snel uit naar 35. De ploeg bleef door dat resultaat ongeslagen. Nederland was overdonderend gestart. In de eerste periode werd de opdracht sterk te verdedigen uitstekend uitge voerd en wisten Decloe en Simons een voorsprong van 20 te bewerk stelligen. De reactie op die inspan ning kwam direkt in de tweede speel tijd. Duitsland egaliseerde de stand (22) maar een daarop op agressief reagerende Nederlandse ploeg wist er ger te voorkomen. Nadat Jellema in de laatste periode voor 32 had ge zorgd was het een minuut later door Knihs alweer gelijk. Anderhalve mi nuut voor het voor de laatste keer van doel verwisselen kwam het inci dent met Hunting en kort daarop was de strijd gestreden. De verwachting is, dat dc Nederland se equipe een protest zal indienen bij het wedstrijddictoraat naar aanlei ding van de scheidsrechterlijke dwa lingen. De voorzitter van de Neder landse ijshockeybond, de heer Schweers. deed dat ook al na de ontmoeting ire* de Verenigde Staten. Het gevolg was, dat de arbiters die dat duel leidden voor dit toernooi geen wedstrijden meer kregen toege wezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13