'Onedin Lijn zonder Ann is voor mij even wennen eoeo itegpecep NS bestelt 550 bussen TREES HAZELHOFF (VARA) OVER AANKOOP: 7 Kiezers maken OSBORMK ...OPROEP CODE TROUW/KWARTET WOENSDAG 27 MA ART 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K MARY PERKINS ■ÏR door Riet Diemer HILVERSUM 'Voor mijzelf is het even wennen', zegt Trees Hazelhoff over de inhoud van de derde serie van de Onedin Lijn, die tot nu toe heel wat dankbare kijkers heeft getrokken. Ze heeft als hoofd van VARA's afdeling filmzaken de serie naar ons land gebracht. Trees Hazelhof f authentieke stukken Aan de vooravond van de Staten verkiezingen hebben KRO en VARA er nog alles aan gedaan ora zoveel mogelijk kijkers tot geïnteresseerde kiezers te maken. Brandpunt zocht het in een traditionele discussie tussen de heren Andriessen. Van Thijn en Wiegel. De argumentatie was voorspelbaar en tal weinig nieuwe gezichtspunten hebben opge leverd. Achter het nieuws daarentegen, vond de minister-president bereid een uur lang zitting te houden om, vanuit het hele land op hem af gevuurde, vragen te beantwoorden. Dat veroorzaakte een ongewoon grote reactie. Gespreksleider Hans Jacobs zei dat binnen een paar uur enige duizenden vragen waren binnengekomen met het gevolg dat het telefoon verkeer in het Hilversumse in de war was geraakt. Achter het nieuws be reikt overigens wel, dat veel meer kijkers zich betrokken gingen voelen bij de politieke vraag stukken dan wanneer ze alleen maar kunnen luisteren naar het praten van anderen. Dat is tenslotte een soort éénrichtingsverkeer. Een ander gunstig effect is uiteraard dat premier Den Uyl op veel kijkers overkomt als de man die op een gemoedelijke manier anderen deelgenoot maakt van gepieker in het kabinet. Hij geeft fouten toe, en komt er ook voor uit wanneer Horizontaal: 1. verenigingspunt, 10. vlaktemaat, 11. insekt, 12. oude leng temaat, 14. op de wijze van, 16 meis jesnaam, 17. boom, 19. priem, 21. rondhout, 22. grondsoort, 24. dwaas, 26. bezinksel, 28. visje, 31. akelig, 33. verkeerd, 35. rivier in Rusland, 37. poel (gew.), 39. rivier in Italië, 40. water in Utrecht, 42. vreemd, 44. twijg, 45. werpanker. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. bid (Lat.), 4. gekheid, 5. pro memorie (afk.), 6. nachtvogel. 7. water in Limburg, 8. loom, 9. rood in de wapenkunde, 13. vers, 15. bergweide. 18. pit, 20. vruch- tenat, 23. keer, 25. duikereend, 27. bijrivier van de Moezel, 29. verlegen, 30. schoorsteenzwart, 32. voorlichting, 34. muzieknoot, 36. verzoek, 38. voer tuig, 41. pers. voornaamw. 43. muziek noot. iets hem niet lekker zit. Zo bekende drs. Den Uyl bevreesd te zijn voor een hechte confessionele coalitie die weer in zee zou kunnen gaan met de VVD. Ook zei hij, zich de bewering aan te trekken als zou zijn ministersteam lak hebben aan het parlement Dit kabinet luistert veel meer naar de Kamer dan een paar voorgangers, zei hij. Zijn partijgenoot Van Thijn had in Brandpunt ongeveer hetzelfde opgemerkt. De regering wil graag de huidige maximumsnelheid handhaven, niet zozeer vanwege de energiecrisis maar meer ter verhoging van de verkeersveiligheid. Het veelgehoorde verwijt dat dit kabinet onvoldoende nog zou hebben voor de kleine zelfstandigen, noemde de heer Den Uyl onverdiend. Hij deelde mee dat rie ministerraad het een en ander in petto heeft waarmee de middenstand te helpen zal zijn. De Machtigingswet 7a 1 volgens de premier nog wel een Doosje moeten worden toegepast, nm andere een eerlijke verdeling mogelijk te maken van het weinige dat te verdelen valt. Er kwam op de meeste vragen een helder antwoord, maar dat leek mij minder het geval toen het ging om het salaris van de ministers. Men heeft dat van een slordige 120.000 gulden vrijwillig bevroren op 110 mille. De minister-president deelde langs zijn neus weg mee dat hij een verdere daling niet ziet zitten en dat bij toe passing van de voor amtbenaren geldende toeslagen en verdere calcu laties het salaris nu op 140.000 zou staan. Niemand vroeg toen naar de evenredigheid van de verdeling. Ik wil nog even kwijt dat Hans van Willigenburg in zijn programma Voor Achten wat meer zou kunnen letten op wat hij eruit flapt. Als je een Belgische gast een goede thuisreis wenst met de mededeling dat hij gewoon maar rechtdoor hoeft te rijden tot de wegen slechter worden, dan veroorloof je je een ongepaste grap. Het is me al vaker opgevallen dat hij in wellevendheid soms tekort schiet. TON HYDRA 'De eerste twee series zijn ontzettend bepaald door één vrouw, Anne. Zij is er nu uit en twee andere vrouwen dingen om de hand van James. Dat geeft een andere sfeer. Ik vond Anne Stallybrass geweldig goed. Ze speelde een goeie karakterrol, ik vind het jammer dat ze eruit is. Op de een of andere dwaze manier wen je aan zo'n situatie. Je kiest je favorieten uit, ook al is het je vak.' Ze corrigeert even: 'Niet dat ik iets uitzoek omdat ik het zelf zo fijn vind. Ik doe het omdat ik denk de mensen er een plezier mee te doen. Zelf zie ik het liefst drama en gedramatiseerde documentaires, meer het ernstige gen re. Maar dat kun je niet altijd de mensen voorschotelen.' STAND HOUDEN In haar werkkamer in een serre van een Hilversumse villa beslaat een foto van McCloud bijna de hele zijmuur. McCloud is ook een van haar aanko pen. Ze heeft een succesvol rijtje buitenlandse ontdekkingen op haar naam staan waarvan de Forsythe Saga wel de absolute topper was. Verder: Daar komen de schutters. Coronation Street, De Commissaris ('Waarmee we tegenover de TROS op vrijdag stand houden'). Op de vraag: 'Heeft u ook stroppen gehad?' moet ze lang naden ken. 'Ik weet het niet, wat klinkt dat vreselijk hè?' De cijfers van de Onedin Lijn zijn hoog: gemiddeld keken 5.7 miljoen mensen naar de eerste serie, terwijl ze het waardeerden met 7.9, bijna een acht. 'De tweede serie kreeg nog ho gere cijfers, vooral aan het eind. Dat had ik niet voorzien', zegt Trees. 'Ik had wel gedacht dat hij het goed zou doen, maar dit is meegenomen, al kun je niet altijd op cijfers afgaan.' Of er nog een vierde komt wordt bij de BBC besproken. 'Ikzelf hoop van niet. Je blijft er dan zo aan vast zitten. Als hij niet goed is kunnen we zeggen we kopen hem niet, maar dat willen de mensen dan zelf zien'. de voorkomt. Als het te veel wordt, komt er bij mij wel eens een kleine glimlach.' Als gewezen producer van de afdeling documentatie,' beleefde ze veel plezier aan de efficiënte produktie. 'Een tv- budget is geen film-budget, je kunt er geen miljoenen tegenaan smijten. Je ziet een stuk economische produktie. Sommige gedeelten komen terug en dat is erg knap gedaan. Aan al deze dingen beleef ik erg veel plezier.' EMANCIPATIE Verder vindt ze dat de serie goed in het VARA-pakket past 'Ik zou anders de serie niet kopen. Er zit een sociaal en een emancipatie aspect in. Haar voorkeur gaat niet alleen naar de BBC uit. 'Ik kijk naar films uit alle landen.' Dat betekent veel reizen naar landen in Europa en Amerika. 'De commerciële televisie van Enge land heeft ook goeie dingen.' Grana da, leverancier van Coronation Street en de door de KRO uitgezonden 'Fa mily at war' levert de VARA voor de zomermaanden de serie 'Country Mat ters', losse verhalen die zich op het Engelse platteland afspelen. Bates en Coppard schreven ze in de dertiger jaren. Ze laat een aantal lovende kritieken uit Engelse kranten zien. 'Ik ben vrij principieel al maak ik wel eens een uitzondering ten aanzien van de authenticiteit. Een Shakespeare-produktie wil ik in het Engels of dat de Nederlanders het zelf doen. Maigret moet van de Fran sen zijn of ook van Nederlanders. Ik zie niets in een Duitse Maigret met een Nederlandse ondertiteling. Voor een stuk als Oorlog en Vrede geef ik de voorkeur aan een Russische pro duktie of eigen werk. Over de toe komst besluit Trees Hazelhoff als een soort waarzegster: 'Ik heb hele mooie dingen op het oog voor het wintersei zoen, maar meer kan ik nog niet zeggen.' 120. Professor Tweesteen sloop van de tribune af en begaf zich naar de Kerkbrink, alwaar nog één oude auto stond. Dat was de wagen van de waard, zoals wij natuurlijk nog wel weten. De geleerde baas schoof de wagen een stille zijstraat in en beur de daar de klep van de motorkap op. En wederom goot hij de indhoud van een klein flesje leeg in de benzintank. Hij waande zich daarbij volkomen onbespied, mar hij wist ook niet dat er in deze dreven een figuur placht rond te wandelen, die gewoon berucht was om zijn fijne neus voor het nieuws. Dat was niemand minder dan Sipko Stunt. Sipko was door zijn FERDINAND krant uitgestuurd om eens een pak kend artikel te schrijven over het verloop van de knetterrally. Sipko had haartoe een wachthuisje laten opstellen, waarin een schrijftafeltje was getimmerd en hij was van plan daar eens een pittig stukje werk te gaan verrichten. Maar wie zal het zijn reukorgaan kwalijk nemen, dat dit fijngevoelige instrument plotseling de lucht kreeg van een oude wagen, die nog op de Kerkbrink stond. 'Hm' mompelde Sipko. 'Of we hebben daar te maken met een deelnemer, die te laat kwamopdagen of we hebben te maken met iets vreemds iets gèheim- zinnigs. Laten we maar eens even dat autootje gian kijken. Wie we wat we voor oize krant ontdekken En zo was Sipko bij die auto belan En hij was daa: nog maar netl of kwam daar aan' Niemand minder d| professor TweeSeen met een flesji 'Aha!!' zei Sipkc Zou dat het geh< van de knetternces zijn?' En scl lijk trok hij zch terug achter brede rug van de wagen. Profi Tweesteen had hem niet gezien.. Dat bleek eens te meer, toen hooggeleerde hee- een klein proefr wilde gaan makei en daarbij de ai verslaggever op bvensgevaarlijke ze met zich meeSeurde. 'VALSE START' De eerste afleveringen van de Onedin Lijn tegenover Het meisje met de blauwe hoed maakten een 'valse start.' Trees: 'Er wordt toch altijd eerder gekeken naar een Nederlandse produktie. Ik vind ook dat een eigen produktie alle kansen moet hebben. In Nederland moet zoveel mogelijk zelf worden gemaakt. Ik vind dat een gekochte produktie dan maar moet wachten.' Ze kende producer Peter Graham Scott van de Somerset Maugham-ver- halen, die ze ook naar ons land haal de. Toen ze de korte inhoud las, was de reactie: 'Daar moet ik wel degelijk naar kijken.' En dan betekent dat ervoor gaan zitten, om alle afleverin gen van een serie te zien omdat de eerste afleveringen wel goed kunnen zijn, maar latere kunnen een Inzin king vertonen. Haar argument was verder dat Anne Stallybrass er een hoofdrol in speelde. 'Als het de BBC is, word je wel nieuwsgierig. Ze ma ken enorm veel produkties, maar een of tweemaal per jaar een prestige- produktie. Er werd op zee gefilmd. Nederlanders zijn nu eenmaal erg op scheepvaart gesteld.' Belangrijk vindt ze, dat er erg goed geacteerd en gefilmd wordt. De dialo gen zijn sterk en er zit een stuk menselijkheid in, al gaat het haar wel eens een enkele keer te ver. 'Het is een stuk romantiek waarin veel ellen- UTRECHT Het nieuwbouwpro- gramma van de busdiensten die doch terondernemingen zijn van de Neder landse Spoorwegen, omvat voor 1974 en 1975 ruim 550 bussen. Enkele tientallen 'ervan zijn bestemd voor uitbreiding van de vervoersvoorzienin gen, het merendeel moet oude bussen vervangen. Dit nieldt 'Versnelling', het perso neelsblad voor de openbare streek- en stadsvervoersondernemingen. NS heeft bij DAF 200 chassis besteld en bij Leyland 125 sets componenten. De fabrieken van Den Oudsten in Woeorden en Hainje in Heerenveen hebben orders gekregen voor de ca- rosserieën van respectievelijk 224 en 25 bussen die in 1974 moeten worden geleverd. fADVERTENTIE Beluister het PPR kommentaar van Bas de Gaay Fortman 020 24 65 45. Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (Si Akt.show. (7.45 VPRO: Deze dag. 8 00 Nws.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10 00 (Si Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 <S) Melodieenboeket- licht muz progr. 12.00 Dokkura - Centraal: reg. protrr. 13 00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Middagje Stoomradio: progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16 03 (S) Dood tij. 16.45 (S) Dansork. met solis ten. 17.10 (S) Metrop Ork. met zanssolisten. 17.55 Med. HILVERSUM I VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20-Uitz. v.d. A.R.P. VARA: 18.30 <S) Tekst en Muz.: cabaretprogr. NOS: 19 00 Afloop Statenverkiez. 1974: ultsl. en comm., afgew. door gramm.muz. HILVERSUM II TROS: 7i00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. met 7.30 Nws, 7 41-8.00 Aktua: 8 30 Nws en 8.36- 8.45 Gvmn. v.d. huisvr. 10 00 (S) Kabouter- tijd. 10 30 Nws. 10.33 fS) V.d. vrouw. 11.30 Aktua KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11 54 Ber Vastenaktle. 11.55 Med 12.00 fS) Van twaalf tot twee. met 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder de groene linde: ,oude liedjes en balladen. 14.30 (S) Aspekten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 15 33 Spiegel van Duitsland: inf en muz uit de BRD. IR 00 Meer over minder: de stem v.d. sorekende minderh. 17.20 Overheldsvoorl.: Tekst en uitleg, driewekel. rubr. v.h. min. van O en W. Gesiheyeet drs. H J. Jacobs, voorz. v d. Innovatiecomm. Middenschool. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu HILVERSUM II NOS: 18 00 Bopthema's en swlngsessions: jazz uit de jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 18 41 Spiegel van Gr.-Brilt. 19 00 Openb. Kunsibe- Zlt. 19.10 RVU: Muzikaal Spectrum 19 40 Den Haag vandaag. 20 00 Nws. 20.05 Woens dagavond Muz magazine 23 55-24,00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7 02 Steevast (8 02-8 05 Radiojour naal.) 9 03 (S-M) Arbeidsvitaminen. 11 U3 Knipperlicht: Muz.progr. met verkeerstips 12.03 Radiojournaal. 12.06 (S) Zet 'm op. 14 03 Hitvisser: top-popprogr 15.03 Cees van Zijtveld. 17.03 Radiojournaal. 17.05 Postbus 700: verzoekpl.progr. HILVERSUM III 19 02 Gouwe ouwe en 22 55Med. 0.02 Mei Midnight Music. 1.02 Take t easy. 2 02 B III lacht. 4 02-7 00 Meurden' Methode. BELGIE 324 m NED. 12 00 Nws en med. 12.08 ïevar. muz.pil f 12 50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, i weerber. en schouwburiprogr.'s 1| Beursber. 14 00 Nws. 14 03 Schoolradio. Melodie Radio. 15.00 Nws. 5.30 Elite-sell koren. 16 00 Nws en beurtoer 16.10 lij mezzo. 16.15 V.d. kinderei. 17.00 Nwi med 17.10 Big Band mfz. 17.55 schaal. BEI.GIE 324 m VED. 18 00 Nws. 18 05 V.d. sotlaten. 1S.15| kenmoraal- en filosofie. 18.S Wat is er sport? 18.55 Taalwenken. 1857 Het ork. week. 19 00 Nws en akt. 19.2)-Melodie 19 40 Keurig Engels.) 19.4- Jonge kei 20 00 Goed Folk. (20 30 Nvs.l 21.00 ternws. 21.10 Bluesmuz. 2.00 Nws. Jeugd 74. (22.05 Gevar. pngr. 23 00 23 20 Liedjes in alle taen. 23.40- Nws. TV vandaag - NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie KRO 17.00 Nogal wiedus NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Prov.Statenverkie zingen 1974 19.15 Betekenis v.d. Prov. Staten Kruiswoord-puzzel OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. boer, 2. riet, 3. ieme, 4. ever, 5. vaal, 6. edel, 7. niet, 8. beer, 9. eden, 10. slap, 11. taak, 12. egel, 13. leek, 14. leem, 15. eend, 16. rede. fADVERTENTIE Wie Spanje kent,kent Osborne sherry Sherry CcMdad S:!ur 53 Horst wil gaan liggen en slapen. Hij heeft hoofdpijn, klaagt hij. Ik heb het gevoel, dat hij gewoon zijn zorgen vergeten wil. Peter wil het avondmaal klaarmaken en verdwijnt in de keu ken. Waar is Abu Fadi eigenlijk? We hebben hem sinds vanmiddag niet meer gezien. Alleen de dwerg is er nog. Af en toe hinkt hij door de gang en staart ons niet begrijpend aan. Jammer, dat niemand van ons Ara bisch spreekt. De avond gaat stil en in eenzaamheid voorbij. We liggen dicht tegen elkaar op onze matrassen, alleen met onze gedachten. Ieder heeft zo zijn eigen problemen en moet die zelf oplossen. De dag was lang en vol zorgen. De nacht is helder. Door de tralies voor ons venster dringt een lichtbaan naar binnen. Het zal gauw volle maan zijn. Deze zondag was ook voor mijn gezin een dag van teleurstelling. Hij was begonnen met een sprankje hoop. De nieuwslezer van de radio had gezegd, dat er vandaag nog 300 passagiers en bemanningsleden van de drie vernie tigde vliegtuigen naar huis zouden komen. Mijn vrouw vertelde me later: 'We vonden het geweldig nieuws! Einde lijk was het zover. Het wachten, de angst.het was voorbij! De dag tevo ren had de nieuwslezer ons nog doen schrikken, want hij begon te vertel len. dat de drie gekaapte vliegtuigen in de lucht geblazen waren en pas later zei hij, dat alle passagiers de vliegtuigen tevoren veilig hadden ver laten. Maar nu hadden we dan het nieuws waarop zoveel mensen met verlangen hadden gewacht. Hoewel, het nieuws was niet onverdeeld vro lijk, want men wist niets over het lot van 50 tot 60 mensen. Men vreesde dat die door de guerilla's als gijze laars waren weggevoerd. Ik zei tegen nie/.elf. dat dat natuurlijk allemaal Israëli's waren, want Israël staat im mers op voet van oorlog met de 'HAEEff WALTER JOST Uitgave Cwiirt Press. Bu> Arabieren. Maar toch, de twijfel begon aan me te knagen en werd steeds sterker hoe zeer ik me er ook tegen verzetten. Ik begon op te ruimen, schoon te maken en het huls te versieren voor je thuiskomst. Ik wou mijn hoop voeden en zo jouw thuiskomst afdwingen. 'Een Coronado van Swissair is naar Nicosia gevlogen', meldde de radio. 'Het toestel zal de passagiers van de vernielde DC-8 nog vanavond naar ZUrich brengen. Men zal de familiele den van deze thuiskomende direkt bericht sturen zodra men over de passagierslijst kan beschikken'. Ik wachtte.Onze drie jongens wachtten ook. Ze waren ongeduldig, maar ze zeiden geen woord. De jong ste had de hele week door vliegtuigen getekend, vliegtuigen met het Zwitser se kruis op de staart. En voor dat vliegtuig stond een man met een geweer. 'Hands up!' schreef hij eron der. Hij tekende dikwijls. En hij gaf eens een schoolvriendje zonder enige aanleiding een pak slaag. De beide oudere jongens deden zulke dingen niet, maar ze waren wel duidelijk nerveus. Wij wachtten. De telefoon ging. Het was een vrien din. De telefoon ging opnieuw. Het was je chef, die aanbood ons naar het vliegveld te rijden. Toen ging de telefoon niet meer. Ik bladerde in het telefoonboek en belde het vliegveld. 'Hier Swissair!' zei het meisje. 'Nee. we hebben de volledige lijst nog niet ter beschikking'. En toen ze hoorde, dat wij naar het vliegveld kwamen, vroeg ze: 'Vindt u het uiet te ver en.zal het u niet te zeer aangrijpen als uw man er eventueel niet bij is?' Ik voelde dat mijn hart een slag oversloeg. Wij wachtten.De klok tikte.De klok sloeg half drie.De telefoon ging. 'Met Swissair', zei een man. 'Uw echtgenoot staat niet op de lijst. Het is beter als u niet naar het vliegveld komt'. Toen werd er aan de voordeur gebeld. Het was je chef, die v«nd dat we desondanks naar ZUrich-ICloten moes ten gaan, want misschien hadden ze bij Swissair een vergissing gemaakt. Wij reden erheen. De jongens gingen mee. De landing van de Coronado werd om half zeven verwacht. Er reisden veel mensen naar het vlieg veld. De meesten hadden bloemen bij zich. We wachtten bij het inlichtingenloket van Swissair. Een dame uit Zlirich met wie ik herhaalde malen had ge beld, wachtte on haar dochter en kleinkind. De dochter had,haar vanuit Amman opgebeld en onder andere de groeten van jou overgebracht. Onze johgens wachtten in de grote aankomsthal. Van daaruit konden zij de landing zien. Zij hadden honger. Ik had helemaal geen trek. Plotseling kwam er beweging in de wachtende menigte. Op een bord verschenen de letters: 'AANKOMST NICOSIA 18.38'. Het vliegtuig was geland. Iedereen liep naar de grote ramen van de hal. Fototoestellen blitzten. Verslaggevers vochten om de beste plaatsen. Een steward kwam naar het loket en las namen voor. Er verdween telkens een groepje mensen. Iemand fluister de de namen van Schreiber en Kuster en ik dacht, dat iemand Jost zei. Mensen staatden me aan. Ik voelde .ma rood worden. Een steward kwam met de lijst in zijn haden aanlopen. 'Mag ik de lijst eens zien?' vroeg ik hem. Hij vroeg of ik mevrouw Jost was en het bleek dat jouw naam niet op de lijst stond. Ik hoorde, noch voelde nog iets. Toch bleef ik wachten. Toen kwam de dame uit Ziirich met haar dochter en kleinkind. Zij straal de. Haar dochter was bleek. 'Ze heb ben uw man gehouden', zei ze. 'Sinds maandag heb ik hem niet meer ge zien'. Zij probeerde me te troosten. De Palestijnen hadden iedereen goed behandeld. Ik moest me maar geen zorgen maken. De zaak zou nu spoe dig in orde komen. Ze hadden ge hoord. dat Duitsland zich uit de be sprekingen wilde terug trekken en de in Duitsland gevangen zitten Palestij nen vrijlaten. 'O, het spijt me zo voor u', zei ze. (wordt vervolgd). 19.40 Prov. Staten Verkie zingen 1974 19.50- Uitz. Stichting Socutera: landbouw voorlichting 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. P.v.d.A NOS 20.30 Prov. Staten Verkie zingen 1974: uitslagen comm. en r?p. ca.23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de Koning van Siam IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Studio Vrij: inf. op gebied van vrije-tijdsbest. NOS 22.05 Journaal TELEAC 22.10 Computerkunde- les 12 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Tagebuch. 10.40 Akt. uit Oost- en West- Duitsland. 11.25 Circusprogr. 12.15 Akt. ma gazine. 12.50 Persoverz. 13 00-13 20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Kinderkrimlnalitat. 17.05 K'.nderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Der Mann, der in MJllionen denkt. 18.30 Akt. rep. 18.45 Zandmann. 18.55 Nord- schau-magazine. WDR: 8.05-11.30 TV-kursus- sen. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Weslf. 18.10 Toni und Veronlka. 18.40 Akt. 19.20 Klein Noordeur. feulll.) 19 30 Onbekend. 20.15 Journaal en weerber. 20.30 Onbekend. 21.15 Quiz. 22.00 Dok. rep. 22.45 Journaal, koram. en weerber, 23.05 Lledjes- progr. DUITSLAND II 16.20 Gvmn. 16.30 Kleuterprogr. 17.00 Jour naal. 17.10 Lassies Abenteuer. Aansl.: Main- zelmSnnchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Sergeant Berry. 19.00 Journaal. 19.30 Manner des Meeres. 20.15 Inf. en meningen uitde ekon. 21.00 Journaal. 21.15 Kult. magazine. 22.00 Orphl und Eura. 22.45 Jour naal. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 18 30 TV-kursus. 19 00 Gitaarles. 19.30 Te gast bij de fam. Mutalu- buknla In Tansanla, 19 45 Weekjournaal in het Engels. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Tabu- verb. v.d. Stille Oceaan. 21.40-22.25 Gespr. met Jean-Paul Sartre. DUITSLAND III WDR 8.05 t.e.m. 11.00 Schooltelevisie. (9.30-10.30 Sesamstrasse.) 16.00 Sesame Street. 17.00 Schuoltelevlsle, 18 00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. 19 00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Spaanse werkn. 19.15 Handel en verkeer. M.OO Nws Noordr.-Westf. 20.10 Komm. 20.15 Joufl en weerber. 20.30 Back anl forth. I Autobus m!t der Aufschrlft Ende. I Journaal. 22.10-23.10 Dok. projr. BELGIE NEDERLAfDS 16.30 Klnderprogr. 17.25 Majlster Mae Lucy. 20.40 Panorama '74. 21.31 Liter. met volksmuz. 22.00 Dok. film. Nws. BELGIE FRANS 13.20 TV-kursus. 16.45 Gnrar. Ji r progr. 18 25 Jeugdvr:JetlJdsmagazint 18 55' derprogr. 19 00 Waals magazlnevl9 15 0 ger. d'ou viens-tu? 19.45 Jotrnaal. i Chansons. 21.15 Rep. 22,30 Wetcisch. p y 23 30 Journaal. Gevulde champignons 300 gram grote champignons 3 sjalotjes 50 gram ham 100 gram belegen kaas peper, zout kerrie De grote champignons wasienj steeltjes voorzichtig verwijderen de overgebleven 'hoedjes' lafen gen. De steeltjes heel fijn snppf evenals de ham en de sjaï'ot.esj alles op smaak brengen met pi zout en wat kerrie en bakken in; boter. De hoedjes van de ciai nons hiermee vullen. De kaas jes snijden even groot als de en die over de champignons I leggen. Het geheel in de ovtn men tot de kaas is gesmolten R( van Nannie Aleva, Amsterdam Mcnutip: Gevulde champlgnois, ghetti met gehakt, fruit. :iaij1 n 106

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6