n toekomstig nieuwbouwbeleid ndere woonwensen betrekken' [ationale inzending ^aasvee in Leiden "let was weer hommeles lti raad van Benthuizen Agenda voor Leiden Wees slim. Stap op de NZH-bus. Dat gaat vlot, veilig en voordelig. Goedkoper uit met abonnement of rittenkaart fel 1 Kandidatenlijst ARP Rijnsburg Helpen tuinieren Pessimisme over Elsbroek-Zuid 2 Gouden medaille bij afscheid Zigeuners tankten gratis in Abbenes •V\aa(* ri|ode Beperkte verkoop van gemeentegrond in Nieuwe Wetering openbaar vervoer... t reken maar! Grof vuil Leiden Postcaravan aan de Merendonk KWAItTRT WOENSDAG 27 M AART 1974 STAD EN REGIO L3 \oorsitting over huisvestingnood van jongeren op 3 april ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers LEIDEN Na veel stampei in de raadszaal en op aandringen van met name het PAK is het er uit eindelijk toch nog van gekomen, dat de gemeente in samenwerking met de Aktiegroep Kamernood op woensdag 3 april een hoorzitting organiseert over de huisvestingsnood van jongeren. De bijeen komst vindt plaats in de Stadsgehoorzaal en begint om 19.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit: vóór de pauze wordt in groepen van maximaal 25 personen gediscussieerd over één van de volgende onderwer pen: Is een oplossing van de kamernood op korte termijn mogelijk door een andere, betere verdeling van de huidi ge woonruimte? Wat kan gedaan worden voor de tie voor jongeren kunnen tenderen. Zo komt de Aktiegroep Kamernood tot de conclusie dat aan het toekom stige nieuwbouwbeleid zeker andere eisen gesteld zullen moeten worden. 'De tijd dat voornamelijk gebouwd werd voor gevestigde gezinnen is voorbij. Te denken valt aan het tus senplaatsen van kleinere eenheden, meer dan nu het geval is (en bewus- huisvesting van jongeren binnen het "ter), het flexibeler bouwen van grote i i i ii..ftniTiffflTi ir.irrln^r nnHftrvArhllnr Af yische tekening, waarmee de Aktiegroep Kamernood de huisvcstingsproble- n bij jongeren tracht uit te beelden. iEN Morgen wordt de 24ste Paasveetcntoonstelling gehouden. Door de ïachtige ontwikkelingen van de Leidse veemarkt is de belangstelling in lande voor de Paasvcetentoonstelling te Leiden bijzonder gunstig be- Jloed. Er kan ook gesproken worden van een nationale inzending. ingezonden dieren zijn onderverdeeld in 34 rubrieken, zodat het voor de jMoeker gemakkelijk is om de diverse runderen te vergelijken. Ook dit jaar er een andere opzet van de kampioenskeuring dan andere jaren. Zowel bij r vrouwelijk vee zullen een Algemeen Kampioen en Reserve Kampioen „jozen worden. Ingeschreven zijn door 75 inzenders: 66 zwartbonten, 123 |dbonten, 32 buitenlands ras, 49 dieren geschikt voor de weiderij. Verder jen nog getoond worden vette kalveren en enkele hokken'schapen. H programma ziet er als volgt uit: 8.30 uur aanvang keuringen in alle rubrie- i; 10 uur officiële opening door ir. G. A. Meyer, voorzitter van het Produkt- "ap voor Vee en Vlees; 13 uur prijsuitreiking. i onze correspondent JNTHUIZEN Met de verkiezingen in zicht vlogen de verwijten er en weer tijdens de laatste raadsvergadering. Reeds aan het be- p legde Rensink (WD) een uit elf punten bestaande verklaring j waarin hij het beleid van de wethouders afkeurde. bouwbeleid op lange termijn? Functioneren de stichtingen, werk zaam op dit terrein, voldoende, en zo niet, wat is daaraan te verbeteren? Waarom is de kamerhuurder (bij particulieren) niet in staat voor zijn rechten op te komen? Na de pauze zal in-een gezamenlijke bijeenkomst het resultaat van deze groepsgesprekken kort naar voren worden gebracht en krijgt het publiek in de zaal gelegenheid hierover te spreken. Informatie In verband met deze hoorzitting is een informatiemap samengesteld (gro tendeels door leden van de Aktie groep Kamernood) die voor een kwartje verkrijgbaar is bij het KWJ- kantoor (Havenbrug), Release (Nieu we Rijn), het Juridisch Adviesbureau, het Kreatief Sentrum en het stadhuis. Deze informatiemap vormt een onmis bare handleiding voor een gesprek over de huisvestingsnood bij jonge ren. Er wordt een overzicht in gege ven van de huidige regelingen inzake woonruimteverdeling, suggesties voor een ander bo'uwbeléid, een uitleg over structuur- en bestemmingsplannen, het functioneren van bestaande stich tingen en werkgroepen, de rechten van de kamerbewoner in theórie en praktijk, gegevens over kamerhuren en prijsberekeningen, de werkwijze van de huuradviescommissie en ten slotte worden al deze gegevens aange vuld met een aantal vragen waarvan de antwoorden mogelijk in de rich ting van een betere huisvestingssitua- RIJNSBURG De ARP-kandidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen is vastgesteld: 1 H. de Mooy; 2 T. Kralt Pzn; 3 C. Noort Tzn; 4 P. Paauw; 5 C. Vianen Jzn; 6 G. van Egmond Dzn: 7 C. Kralt Tzn; 8 L. van Tilburg; 9. P. Brandsma; 10 C. Vooys; 11 J. van Nieuwkoop; 12 J. v. d. Eijkel; 13 A. van Delft; 14 L. J. van Munster; 15 C. de Mooy Lzn; 16 G. van Egmond Mzn; 17 B. Heemskerk Jzn. oorzaak van de moeilijkheden it de WD-er achter de afspraak de SGP met de wethouders zou iben gemaakt. Volgens deze af- ak zou de SGP de wethouders in steunen om zo de invloed van de «^•gemeester uit te schakelen. Leune ~P) weigerde op de aanval in te aijn. Wethouder Seybel deed een fel- nval op de WD-fraktia. Hij be- _iuldigde haar van spelen op de man je>niet op de bal. Rensink volhardde or-zijn bezwaren en diende zijn ver als motie van afkeuring in. Leune, die ziek geweest was. vertrokken was, staakten de voorwaarden van verkoop van in het Belaertspark aan de aannemers werden vastge- ijrfld. Het amendement van Leune om èn aansluitingskosten van de riolen geet voor rekening van de gemeente en» nemen, omdat dat volgens de ver- jnjdening niet kon, werd aanvaard. De leipnemerscombinatie zorgt ook vojr drit bouwrijpmaken van de gronden "ommissaris bezocht s'loordwijkerhout -JORDWIJKERHOUT Op bijna Ilputtende wijze hebben de fracties de Noordwijkerhoutse gemeente- ad maandagavond Mr. M. Vrolijk, orzitter van Gedeputeerde Staten n Zuid-Holland, met hun wensen, achten en verantwoordelijkheid ge- V nfronteerd. De commissaris der Ko- tigin en de griffier der Staten, mr. Zegwaard hadden toen reeds een Ivoerig gesprek met burgemeester I J. M. Bosma en de wethouders P. Heemskerk en Th. C. de Jong lefhad. Mr. Vrolijk zei nadrukkelijk, _Jt het college van gedeputeerde sta- iV de politieke verantwoordelijkheid jJor planologische beslissingen Hij zag de vrije kassenbouw jsM zo. Later op de avond, wees de erop, dat planologen van ur'ofessie in het algemeen niet en- zijn voor de versiering van landschapsbeeld met glazen kas- Rond middernacht sloot burge- lester Bosma deze naar twee iten informatieve buitengewone dsvergadering. Met bloemen en illen en een fotoboek over Noord- Jjkerhout in het verleden nam com- infssaris Vrolijk een indruk over anbordwijkerhout mee naar Den Haag. :er tot ongenoegen van de oppositie. De heer Schuiten krijgt de felbegeer de bouwvergunning voor uitbreiding van zijn woning. De Chr. school krijgt de inrichting voor een zevende lokaal. Benthuizen zal niet meer wak- kerschrikken door sirenegeloei, omdat de brandweer z.g. stil alarm gaat gebruiken. Men schrijft ons: Het voorjaar is weer aangebroken, en de tuin heeft een opknapbeurt nodig. Veel ouderen die in het gelukkige bezit zijn van een tuin zien echter geen kans deze karweitjes zelf te doen. De Stichting Dienstencentrum Leiden vraagt vrijwilligers voor dit werk;, jong en oud kan meehelpen!! Voelt u er voor, geeft u zich dan op bij de volgende adressen: Dienstencen trum Morskwartier, Dijkstraat 2a, tel. 61196; Centrum Kooi, Driftstraat 49a. tel. 49726: centrum Tuinstadwijk, Her enstraat 45, tel. 44112; centrum Bin nenstad, Gerecht 10, tel. 43505; cen trum Noord, v. Hogendorpstraat 36, tel. 44912. HILLEGOM De voorzitter van de wijkraad Elsbroek, de heer Y. Schui- tema, is met betrekking tot de ont wikkeling van het uitbreidingsplan 'Elsb'roek-Zuid 2' pessimistisch ge stemd. Van de ontworpen 800 vierkan te meter groen zal niet veel meer overblijven dan een bermbeplanting langs de Ringvaart. De 20 bezwaar schriften van Elsbroek-bewoners zijn niet ontvankelijk verklaard. Ook de riolering van de wijk zal problemen gaan opleveren, wanneer nog eens enkele honderden woningen op het bestaande systeem worden aan gesloten. Twee trapveldjes zijn vlakbij diep water geprojecteerd (Ringvaart). De heer Schuitema, die als voorzitter afscheid nam, achtte een levende wijk raad in verband met de komende problemen urgent. Gekozen werden in het bestuur: E. Duysens, P. Hoogreef, A. Manse en A. van Rooden. Voorzitter Schuitema se cretaris L. Hooftman en bestuurslid H. Heemskerk traden af. Bij de rondvraag werd het eenmaal per week ophalen van de vuilniszak ken onvoldoende genoemd. Het onder houd van trottoirs en rijbanen vond men beneden peil. woningen, waardoor onderverhuur of samenwonen gemakkelijker kan plaatsvinden', aldus de informatiemap. 'Zodra de woningmarkt voor gezinnen wat ruimer wordt, kunnen door op schuivingen de wat kleinere woningen vrijkomen, die dan ook weer zullen kunnen gaan bijdragen aan de huis vesting van jongeren. In elk geval zal meer dan tot nu toe in de toekomst bij het bouwbeleid met andersoortige woonwensen rekening moeten worden gehouden', zo concludeert men. SHWJ 'De Stichting Huisvesting Werkende Jongeren', zo gaat de aktiegroep ver der, 'is nog steeds niet gesubsidieerd. Daaruit volgt dat de huren veel te hoog zijn. Hierdoor kunnen alleen de beter betaalde werkende jongeren vaak maar net een kamer bij de stichting huren. Door deze te hoge huren werkt de stichting ongewild de particuliere verhuurders in de hand. Ook zij kunnen dan die hoge huren vragen'. De Aktiegroep Kamernood vraagt zich af of nieuwbouw wel zinnig is voor een niet-gesubsidieerde stichting, en concludeert dat de enige mogelijkheid om de stichting beter te laten functio neren bestaat uit subsidiëring. Hier door kunnen de huren worden ver laagd en het kamerbestand worden uitgebreid. 'Dat de subsidie er nog niet is, komt doordat de gemeente, partijen, stichting enz. er nog niet hard genoeg voor gevochten hebben', zo zegt men. De actiegroep neemt het de Werk groep Bijzondere Huisvesting kwalijk, dat ze haar werkzaamheden heeft voortgezet, terwijl een aantal belan gengroeperingen (Troef, Release, KW.J, Volkshuis, Kreatief Sentrum en NVV-jongerencontact) het niet eens waren met de opzet van het plan om binnen afzienbare tijd één kamerbe middelingsbureau in het leven te roe pen, die belast gaat worden met de toewijzing van woonruimte aan bij zondere groepen (werkende jongeren, buitenlandse werknemers etc.). Deze in oprichting zijnde overkoepelende stichting heeft subsidie aangevraagd, maar de aktiegroep vraagt zich af of die niet beter verdeeld zou kunnen worden onder de SHWJ en het Bu reau Huisvesting, die dan nieuwe per soneelsleden zouden kunnen aanne men, waarmee de taken van de werk groep kunnen worden overgenomen. 'Hiermee houd je alles in de hand, wat naar alle waarschijnlijkheid veel effectiever werkt'. Samen met de verkie- ós idjfelDEN oimgscornmissies van PvdA- en PPR antiden organiseert het vormingscen- anjum Troef een uitslagenavond voor i Provinciale Statenverkiezingen op enjoensdag 27 maart. Vanaf 19 uur wannen alle belangstellenden de re- >mlltaten van de verkiezingsstrijd vol via een gesloten televisie circuit j Troef, Hogewoerd 57. Rechten LEIDEN De plaatsvervangend chef bij de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken, de heer J. Vermande, heeft gisteren uit handen van burge weester Vis de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau ontvangen. De heer Vermande is 40 jaar in overheidsdienst en neemt per april afscheid van de gemeente Leiden. Hem wachtte gistermiddag een drukke gezellige receptie in restaurant Bocrhaavc. Uitvoerig gaat de informatiemap ook in op de rechten van de kamerbewo ners, en belandt zodoende bij een Uitslagen in Alphens Goede Herderkerk ALPHEN De afdelingen van de ARP en de CHU in Alphen houden vanavond om half 8 in de Goede- Herderkerk een bijeenkomst voor ie dereen waarop de uitslagen van de statenverkiezingen worden meege deeld. Dertig medewerkers zorgen er voor. dat de uitslagen van Alphen zelf binnen de kortst mogelijke tijd wor den bekendgemaakt. Zwammerdam en Aarlanderveen zullen ook apart wor den vermeld. Er zijn ook cijfers be schikbaar over voorgaande verkiezin gen zodat vergelijking mogelijk is. Een tv-toestel houdt de belangstellen den op de hoogte van het landelijke verkiezingsnieuws. ABBENES De gemeente Haarlem mermeer besloot dinsdagmiddag ter elfder urè om gratis benzine te ver strekken a.an zeven zigeunerfamilies. Zij werden 's middags omstreeks kwart over drie op Rijksweg 4 gesig naleerd waar zij weigerden door te rijden. De gemeentepolitie wist ze na veel aandrang van de Rijksweg af te krijgen waarna de zigeuners eerst in Nieuw Vennep voor een verkeerscha os zorgden door de auto's en caravans op de weg te laten staan en uit te stappen. Nadat er extra politie op de been was geroepen vertrok de stoet onder leiding van zigeunerkoning Pa taio naar Abbenes, waar -halt gehou den werd bij benzinestation Roos. Ad judant W. Koopstra uit Nieuw Ven nep ging met de uit Frankrijk afkom stige zigeuners onderhandelen en wist te bereiken dat zij zouden doorrijden als ze per auto 20 liter benzine kre gen. Bij de firma Roos zette men de kraan open, nadat de gemeente had toegezegd voor de kosten te zullen opdraaien. De zigeuners dropen circa half zes af richting Den Haag. Vol gens hen was België het einddoel. OEGSTGEEST Zaterdag 30 maart wordt ten bate van de bouw van een hockeyclubhuis van LMHC, een fancy- fair gehouden in de Hofbrouckerlaan, hoek Lange Voort. Er zijn tal van koopjes te halen en prijzen te win nen. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga zal de tentoonstelling om 10 uur 's morgens openen. opsomming van de z.g. dwingendrech telijke bepalingen bij een huurover eenkomst. Zoals de huurbescherming. die een kamerbewoner bij verkoop van een huis het recht geeft nog drie jaar te blijven onder een nieuwe eigenaar. En de huurprijsbescher ming, die het mogelijk maakt naar de huuradviescommissie te stappen als de huurder meent dat hij teveel moet betalen. Deze brengt tegen een ver goeding van 3,50 een advies uit, waarin de juiste prijs wordt vastge steld. Als de verhuurder zich hieraan niet houdt, kan de kamerbewoner naar de kantonrechter gaan, die er definitief over zal beslissen. In de informatiemap wordt de vraag gesteld waarom er in de praktijk meestal niet veel terecht komt van deze rechten. Het antwoord luidt als volgt: 'De aanstaande kamerbewoner is al lang blij dat hij eindelijk een kamer heeft gevonden en laat zich gedwongen door zijn zwakke positie snel 'n onredelijk contract opdrin gen. De kamerbewoner is over het algemeen slecht geïnformeerd over zijn rechten en plichten. En als hij op de hoogte is, dan zal hij zich wel twee keer bedenken voordat hij naar de huuradviescommissie of de kanton rechter stapt, uit angst voor represail lemaatregelen, zeker wanneer beiden onder één dak wonen (van storen via hinderen tot treiteren). Bovendien functioneert de huuradviescommissie slecht: het duurt vaak een half jaar voordat de aanvrager een advies krijgt'. Dat deze - en andere - situaties moe ten veranderen, staat volgens de actie groep vast. Men hoopt daarmee al op 3 april te beginnen. Zoveel namen onder één dak? Moet wel 'n bizonder modehuis zijn Wahls, Elvi, Bashan, Bctty Barclay. Namen die 'n blik van verstandhouding ontlokken. Namen die seizoen-in- seizoen-uit 'n mbdc-festival van schoonheid doen ont luiken. Namen die na zorgvuldige selektic hun plaatsje vonden in de rekken van uw eigen modehuis. Namen die wonderwel passen bij het karakter van dat modehuis. Waar de blouses, debardcurs, pantalons, rokjes, man tels, japonnen en deux-pièccs stuk voor stuk 'n „lintje" verdienen. Waar u in vrijheid-hlijhcid ongestoord rond wandelt, waar u, op 't moment dat dat wilt, 'n advise rende begeleiding kunt verwachten. Dat is modem mode proeven in 'n modern-degelijke mentaliteit. En dat in deze tijd Met de hand op 't hart, ons modcnicuws is uw moeite waard Haarlemmerstraat 114 Leiden tel. 01710-20844 ROELOFARENDSVEEN Het be langrijkste punt van de agenda was on getwijfeld het voorstel tot verkoop van gemeentegronden in Nieuwe Weter'ng, voor een derde tuinbouwgebied. Het was de heer P. C. W. v, d. Meer die namens alle fracties een voorstel in diende om dit punt eerst in besloten zitting te bespreken. Aan het slot van deze besloten vergadering deelde de voorzitter mee, dat het voorstel in gewijzigde vorm was aangenomen. De verkoop is beperkt gebleven tot de als weiland gebruikte gronden respectie velijk voorlopig nog als weiland te gebruiken gronden. Bij de ingekomen stukken stelde de voorzitter de raad ervan in kennis, dat het algemeen bestuur van het waterbedrijf De Rijnstreek heeft be sloten een bedrag van 2,9 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor een tweede hoofdleiding vanaf Leider dorp naar het noordelijk gelegen ge bied, met name Roelofarendsveen en omliggende dorpen. Daarmee kunnen storingen worden voorkomen, aldus de voorzitter. Bij het voorstel tot verkoop van 33 kavels grond in het uitbreidingsplan 'De Gogh' maande de nestor van de raad, de heer Van der Poel, tot voorzichtigheid met het bou wen van dure premiebouwwoningen. De voorzitter bleek de mening van de heer Van der Poel niet te delen. Wij moeten blijven bouwen om de wacht lijst van woningzoekenden te verklei nen. In de rondvraag wilde de heer Van der Geest informaties over de vrijdag gehouden aanbesteding voor de aanleg van sportvelden in Rijpwetering. De voorzitter deelde mee, dat de laagste inschrijver voor dit project zich heeft teruggetrokken en dat opnieuw be sprekingen moeten plaatsvinden. Woensdag 27 maart LAK-theater. Levendaal 150, 8.15 ukr Jules Croiset speelt 'Een zekere Vincent' Gerecht 10, 4.30 tot 1 uur, spreekuur soc raadsvrouw. Donderdag 28 maart Stadhuis. 6 tot 8 uur, spreekuur soc raadsvrouw. Vrijdag 29 maart Zuiderkerk, 8 15 uur. con cert Jcugdkamerorkest o.l.v. Henk Bricr Vijfmeihal Zuid West. .30 uitvoering gymnastiekver. Jahn. Langebrug 63. 8 uur. D J Bruin over 'De toekomst van de volken en naties'. Zaterdag yania art Doopsgezinde kerk.Pieterskerkstraat 1, 8 15 uur. Concert tgv 1 Jarige bestaan van het blokfluitensemble van de sireekmuziekschool Leiden en omstreken. Oegstgecst. Rijnl Lyceum. S.15 uur toneel groep Podium met 'Einde van de reis'. Den Burcht. 8 uur muziekuitvoering Concor dia. FILMS IN LEIDEN TOT 28 MAART Camera: 'Easy Rider', 18 j. dag. 19 en 21.15 uur; do. vr, ma, di 14.30 uur. Kindermatinec 'Het zwaard van Zorro'. za, wo 14.30, zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling ine French Connection'. 18 J. vr en za 23.30 uur. Lido: 'Help, de dokter verzuipt', a.l. dag. 14.30, 19,00 en 21.15 uur, zo 14.30, 16.1o. 19.00 en 21.15 uur. Studio: 'Jezus Christ Superstar', tijden /te Lido. Luxor: 'Serpico'. 18 J. dag. 14.30, 19 en -1.30 uur: zo 14.15, 16 30. 7 en 21.30 uur. Trianon: 'De avonturen van Rabbi Jakob', a.l. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.1o. 19 00 en 21.15 uur. It ex: 'De bedhostessen'. 18 J. Tijden zie Trianon. (ADVERTENTIE) Voor het woon-werkverkeer Om te winkelen Voor schouwburg- en concertbezoek Vraag de speciale tarieven aan de buschauffeur, of bel naar Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Leidsevaart 396, Haarlem. Tel. 0z3-.3192.z7. Apotheken in regio Lelden De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 22 tot 29 maart, door de apotheek Leiden Zuid West. Brahmslaan 2ö. en de apotheek Beker. Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens ov zaterdag tot 1 kur nam. boor de apotheek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Lelden: abstracte schilderijen van Nico Koomen te Amsterdam. Pielerskerkgracht 9 Leiden: tentoonstelling van werk van leden van Ars Aemula Natu rae. Van maandag tot en met vrijdag van 3 lot 5 en 7 30 tot 9.30 uur, zaterdag en zon dag van 12 tot 4.30 uur. Van 16 maart tot en met 6 april. Aacadcmiegebouw. Rapenburg Lelden-- textie- lobjecten van Marian Westra. Maria de Uruyn, Rolf Petersen en Marian Steenhulzen, tut 6 april. LAK-tentoonstelling. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bcz» ekuren als volgt; Elke dag 16.00-16.00 uur. 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenaf- deling golden de 'olgerde bezoekuren 'al leen voor ouders) maandag t e m. vrijdag 18.30-18.45 uur. zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten; Wanneer voor ernstige patien.cn doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan <e hoofdverpleegkundige 16.30 uur, 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling 1- leen voor ouders cagelijks 14.60-15.00 uur. Kinderen oeneden 'le 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling hiervoor speci- aleetrauupumtkcerstrekken. BEZOEKUREN «T. ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdellngnn: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagalljlc: van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten» 15-14. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 5-18.30 uur. 3e klasse? Volwassenen dagelijks van 14-14.43 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18 45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeesi: o.'nsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie Klasse de gehele 1ag. Annakllr.lek: dag 13.30-14.30 uur en 18-19 BEZOEKTIJDEN DIACONESSENHUIS TH Bezoektijden Diaconessenhuls Leiden: le klas: dagelijks 11.00-12.00 uur; 15.45-16.30 uur: 18.30-19.30 uur. 2e en 3e klas: dagelijks 15 45-16 30 uur; 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling: alleen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur; voor overige familieleden zondags 14.00-15.00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. yALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en '»e klasse 10.30-11, 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse 14-14 45 en 18-19 uur. Kraamafdeling 16 17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. LEIDEN Vandaag, woensdag, wordt in de volgende straten gorf vuil opgehaald: Vei lingkade. Lammenschansweg (van Veilingka de tot Lammenschansplein), Lammenschan- 6plein, Zoeterwoudseweg. Meloenstraat, Ap- polstraat. Tomatenstraat, Druivenstraat. Ker senstraat. Carbutreweg. Planteynstraat. Ka- naalweg (van Lammcbrug tot spoorlijn). Vlletweg. Vrouwenweg. Cronestein (woon schepen). Morgen, donderdag, zijn de volgende straten aan de vcurt: Rijnsburgerweg, Tcrweepark, Boerhaaveiaan, Marlönpoelstraat. Kagerstraat. Zwellandlaan. van Swietenstraat. Faljerlstraat, Houtlaan. A Duvcklaan. van Beunlngenlaan, van Slin- geland'tlaan. J. de Wittstraat. J. van Olden- barneveldstraat. Fagelstraat. Ledenberch- straat. Hogerbeetsstraat. Warmonderweg, Nachtegaallaan. Mezenstraat. Vinkenstraat. Lijsterstraat. Rpodborststraat. Merelstraat. Wassenaarseweg. LeeuwerUcstraal. Station sweg. Paviljoenshof. Stationsplein. Morssin gel. Pesthuislaan. Piet Paaltjenspad. Mors- weg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Krugcrstraat. Pres. Steynstraat. Trans- vaalkade en hof. Joubertstraat. Wolmaran- straat, v. d. Tasstraat. Lopsenstraat, Rijn- zlchtstraat, de Wettstraat. Reitzstraat. de la Revstraat. Pretoriusstraat. En' vrijdag komt de kraakwagen tn deze straten: Schelpenkade. Andrles SchotJcade, Leuvenstraat. Gerrit van der Laanstraat. Leeuwkenstraat. Yaldezstraat. Stadhouders laan. Magdalena Moonsstraat. 3 October- straat, Duivenbodestraat, Staalwljkstraat. Buitenruststraat. Kastanjekade. Meidoorn straat, Hyacinthenstraat. Seringenstraat. Dahliastraat. Anjelierstraat. Herenstraat. Pr. Wllhelmlrva straat. Bloemistenlaan Lelie straat. Pioenstraat. Pioenhof. Lindestraat, ResedastTaat, P. de la Courtstraat. Koningin- nclaan. Acadalaan. Tulpenstraat, Zoeter- woudsesingel (van Herenstraat tot Lammen schansweg). LEIDEN Op maandag 1 april om 10 uur zal de wethouder van stadsont wikkeling, de heer A. J. Kret, in de Merenwijk een tijdelijk postkantoor openen. Dit kantoor is ondergebracht in een postcaravan aan de Merendonk (naast de noodwinkel). De openstellingstijden zijn als volgt: van maandag t.m. vrijdag 9-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Op zaterdag is de caravan gesloten. J. S. Bongers 40 jaar bij de belastingen LEIDEN De heer J. S. Bongers is vandaag veertig jaar bij de belasting dienst werkzaam. Hij is daar nu taxa teur op de afdeling registratie en successie. Vanmiddag wordt hij gehul digd. Van half 3 tot half 4 zijn er toespraken en daarna is er in het belastinggebouw een receptie. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor doel. ex. Engels* laai- en letterkunde mej I K v d Meer Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3