Kritiek in Moskou )p Sadats beleid Agressieve schroefwerking bij gaaf juridisch decor i iloskou ziet af van tanvloek over China Parijs gaat terreur op Corsica te lijf Engelse regering leent recordbedrag van andere landen Ethiopië arresteert officieren lussen willen ook mijnen vegen Tip Israël: saboteurs naar Europa Mr. L. Oranje, terug van proces-Beyers Naudé: owjetfilm valt ölzjenitsin aan Watergate- rapport naar commissie Bagdad: akkoord met de Koerden I bUW/KWARTET WOENSDAG 27 MAART 1974 BUITENLAND T7/K11 jOSKOU, CAIRO, TEL AVIV (UPI, Reuter, AP, AFP) Recente publi- jties in de Sowjet-Unie geven blijk van grote Russische ontevredenheid over It beleid van de Egyptische president Anwar Sadat. Maandag verschenen (itische commentaren in het partijblad Prawda en in het weekbld Zaroebe- ïom. iPrawda bracht een bericht van de BS-correspondent in Beiroet die ïeef dat een groep prominente Li- iezen een beroep op Sadat heeft öUezkanüclJ pan om een eind te maken aan de die de laatste weken wor- J gedaan op de politiek van de Jrleden president Gamal Abdel Nas- Si Volgens de correspondent hield J beroep verband met recente arti- en in Egyptische bladen, die ge it leken te zijn tegen Nasser en hs beleid. regeling in hpt Midden- komt vaak voor dat het Russische dpunt in de Russische pers tot ug komt door het citeren van [eren. In de afgelopen week heeft [Russische pers herhaaldelijk arti- fn gebracht die door westerse di- maten zijn uitgelegd als verholen kallen op Sadat. Men neemt hem 'toenadering kwalijk, welke hij ten van de Verenigde Staten na- De Russen zijn niet t,e spre- 1 over het feit, dat zij nauwelijks l betrokken bij de besprekingen De Russen proberen ook een rol te spelen bij de werkzaamheden om het Suezkanaal vrij te maken van mijnen, een karwei dat door Britse en Ame rikaanse militaire deskundigen wordt uitgevoerd. Russische deskundigen zullen Egypte nog deze week een rapport aanbieden, waarin de bevin dingen zijn vastgelegd van een onder zoek bij het Suezkanaal door deskun digen uit de Sowjet-Unie. Westerse bronnen achten het echter onwaar schijnlijk dat men de Russen zal ver zoeken zich bij de Britten en Ameri kanen te voegen. In het Israëlische parlement heeft Me- nahem Begin, de leider van het recht se oppositionele Likoedbloek, ver klaard dat Egypte het aantal bruggen over het kanaal sinds de onderteke ning van het troepenakkoord in janu ari heeft verdubbeld. Er zouden nu PEKING (Reuter. UPI) De Sowjet-Unie heeft het plan iaj China dit jaar uit te stoten uit de gemeenschap van 'socialistische Nederlanden' in de ijskast gezet. Dit is gisteren uit communistische bnnen in Londen vernomen. kkou zou voorlopig van de uitsto- g van Peking uit de communisti- eie internationale afzien omdat de leiders niet genoeg steun Tkr voor kunnen krijgen van de grote 'tierderheid van communistische par- ojn. Daarnaast is een aantal partijen tsrkant tegen 'excommunicatie' van j Chinezen. De uitstoting had moe- n plaats vinden op de internationale dnmunistisohe conferentie. Europese bondgenoten van de hadden Moskou gewaar- dat een internationale confe ctie de kloof met China slechts zou pireden, zonder een overtuigende m op te leveren ten gunste van itoting van Peking uit de commu- ;che wereldbeweging. Tot de lan- die tegen uitstoting zijn, zouden ROSlavië, Roemenië, Noord-Korea en ird-Vietnam behoren. Ook de Itali- ise communistische partij zou een zijn. Volgens de zegs- uilen in Londen zou Moskou nu wel lofinen besluiten tot het bijeenroepen een conferentie op kleinere al om andere problemen te be ken. zoals de kwestie van de Rus- ie dissidenten en de middelen om te bestrijden. a^RSLECIITERIXC i betrekkingen tussen de Sowjet- lie en China zouden intussen met dag slechter worden. Moskou be iert sinds kort dat het China van rzitter Mao geen communistisch jd meer is, terwijl Peking de Russi- |e leiders van 'revisionisme' (kètte- beticht. De vier jaar oude Chi- •Russische grensonderhandelingen rinden zich nog steeds in een diepe De Russische delegatie zit wel in Peking, maar de delegatie- Ier is naar Moskou teruggehaald, tkv de jaarlijkse besprekingen over navigatie op de grensrivieren zijn ider een akkoord te op te leveren de lange baan geschoven. nieuw wrijfpunt is nu ontstaan de recente arrestatie van een aan- ïn China gelande Russen, die door king van spionage zijn beschuldigd, ^in deze maand werd de helikopter "armee de Russen waren binnen ge nen ijl beslag genomen en de be- Inning ingerekend. Buitenlandse waarnemers in Peking hebben gisteren bericht dat is opge vallen dat sinds drie dagen geen aan vallen in Chinese kranten meer ver schijnen op de voormalige en in onge nade gevallen minister van defensie Lin Piao, die na een poging een staatsgreep te plegen op de vlucht in de Sowjet-Unie zou zijn omgekomen. Ook de aanvallen op de antieke Chi nese wijsgeer Ccnfucius werden op de Chinese krantenpagina's 'gemist'. Het wordt mogelijk gehouden dat de aan vallen tijdelijk zijn verdrongen door nieuws over het bezoek van president Julius Nyerere van Tanzania aan Chi- twaalf bruggen zijn. De uitbreiding van het aantal overbruggingen van het kanaal zou een teken zijn dat Cairo grote hoeveelheden legermate- rieel en manschappen naar de Sinai- woestijn stuurt. Israël heeft al de beschuldiging uitge sproken, dat Egypte aan de oostelijke zijde van het kanaal teveel zwaar geschut heeft. Van de zijde van de VN ontkent men. hiervan op de hoogte te zijn en heeft men gezegd een onderzoek te zullen instellen. Minister van defensie Mosje Dajan zou de Verenigde Staten heb ben gevraagd, Egypte aan het ver stand te brengen, dat het o\rertollige geschut naar de westelijke oever moet worden teruggebracht. Dajan zou zelfs hebben gedreigd, niet op 29 maart naar Washington te zullen gaan om met minister Kissinger over een rge- ling van het Israëlisch Syrische pro bleem te spreken. Syrië Gisteren hebben zich voor de vijftien de achtereenvolgende dag beschietin gen voorgedaan aan het kille, winderi ge Golanfront Syrië opende als gebrui kelijk het vuren met de verontschul diging dat Israëlische militairen pro beerden hun vooruitgeschoven stel lingen te versterken. Aanvankelijk schoten de Israëli's niet terug. Later op de dag deden ze dat wel. Uit Damascus wordt gemeld, dat twee Syrische militairen en vier bur gers omkwamen tijdens de gevechten die gisteren ongeveer zeven uur duur den. Volgens het Israëlische blad Haaretz gebruikt Israël aan het Syrische front vervolmaakte anti-tankraketten van het Amerikaanse type TAU. Het zou grote hoeveelheden van dit wapen hebben gekocht. Voorts wordt uit Tel Aviv gemeld dat de eerste brieven van de 65 Israëlische gevangenen in Syrië via het Internationale rode kruis zijn ontvangen. Uit een opiniepeiling zou zijn geble ken, dat één op de tien Israëli's zou willen emigreren. Ongeveer 20 pro cent van de jonge mensen tussen 18 en 19 jaar zou weg willen omdat de toekomst van Lsraël onzeker is gewor den. Minister Healey houdt bij het verlaten van Downing Street het langzamerhand berucht gewor den koffertje met de begroting omhoog, waarmee hij zich naar het Lagerhuis begeeft. TEL AVIV (AP) Europese veilig heidsdiensten zijn gewaarschuwd dat een internatonale groep terroristen aanvallen zou kunnen gaan uitvoeren op marine-installaties of schepen in hun landen, aldus is m betrouwbare kringen in Tel Aviv vernomen. Veertien guerrilla's die grondig in het saboteren van installaties en schepen zijn opgeleid in Australië, zouden van plan zijn komend weekeinde naar Eu ropa te vertrekken. Ook op de Europese vliegvelden is men gewaarschuwd, omdat de sabo teurs daar schade zouden kunnen gaan aanbrengen ingeval hun taak in havens SoniDCr mislukt. De Australische autoriteiten zouden trachten het vertrek van de sa boteurs naar Europa te verijdelen. i<i Handelsschuld nu 3 miljard dollar LONDEN (Reuter, UPI, AP) De Britse regering heeft in het buitenland 2,5 miljard dollar geleend ter dekking van het grootste handelstekort dat Engeland ooit heeft gehad. Volgens minister Den nis Healy is de lening de grootste die ooit op de internationale ka pitaalmarkt werd afgesloten. Healy deelde dit dinsdag mee tijdens de behandeling van de nieuwe begro ting in het Lagerhuis. Daarin worden hogere belastingen aangekondigd en maatregelen voor de laagstbetaalden. Volgens Healy heeft Engeland de re cord-lening nodig om de hogere prij zen voor de ruwe olie uit het Midden- Oosten te betalen. De energiecrisis en de mijnwerkersstaking die het Britse bedrijfsleven dwong tot een driedaag se werkweek, waren volgens Healy de voornaamste ooi-zaken van het handels tekort dat in de afgelopen maand opnieuw een record-hoogte van bijna drie miljard dollar bereikte. Minister Healy gaf in zijn begrotings- tnespraak een bijzonder somber beeld Hulp Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De parlementaire Schlebusch-commissie in Zuid- Afrika is met haar 'onderzoek' tegen liet Christelijk Instituut enigs zins in verlegenheid geraakt. Zij heeft destijds aangekondigd in au gustus rapport uit te zullen brengen aan de staatspresident, maar zij mist het materiaal om er een schijn van ernst aan te geven, namelijk de getuigenissen van leden van het Instituut. eddc 1 in (irnaast beschuldigt China Moskou an de Russische troepen aan de fenese -grens te blijven versterken, zouden, aldus Peking, nu ongeveer ftig divisies, bewapend met raket- 1 en vliegtuigen, in het grensgebied h samengetrokken. Moskou heeft j echter ontkend. 1SKOU De Sowjetrussische auto- feiten zijn een film aan het maken Sr Alexander Solzjenitsin, waarin ii vraaggesprek met zijn eerste luw voorkomt, als poging om hem in Icrediet te brengen, zo hebben lenden van de verbannen schrijver isdag in Moskou gezegd. halve die vrouw, Natalja Resjetow- [ja. zal ook Nikolai Witkewitsj in film optreden. Witkewitsj is een end en schoolmakker van Solzjenit- die onlangs beweerde tot dwang- leid te zijn veroordeeld op getuige- van Solzjenitsin tijdens de tweede feeldoorlog. zegslieden wisten niet of de film. ervoor opnamen zijn gemaakt bij t huis van de schrijver in het cen- [m van Moskou, bedoeld is voor ver ting in de Sowjet-Unie, het buitcn- d of beide. t dusver zijn de aanvallen op de rijver vooral verricht in dagbladen ■via radio cn televisie. Zal zij toch een rapport maken, dat de president de gelegenheid geeft om de stafleden van het Christelijk Insti tuut met een 'administratieve maatre gel' te treffen, waardoor zij voorlopig voor vijf jaar monddood gemaakt wor den? Het is bijna ondenkbaar gezien de grote belangstelling die deze zaak vooral uit de kerken in het buiten land heeft gekregen. Of zal zij op nieuw dr. Beyers Naudé en de zijnen als getuigen oproepen - met de zeker heid van een nieuwe weigering, ge volgd door een nieuwe dagvaarding van Beyers Naudé en de andere staf leden voor de rechter en alles wat daaraan vastzit? Kortom, er is weer even een luwte voohert Christelijk Instiuut maar dat houdt bepaald nog geen geruststelling in voor de toe komst. Zo omschrijft mr. L. Oranje uit Den Haag de situatie van Beyers Naudé en de zijnen na hun verrassende over winning in beroep bij het hoogge rechtshof van het vonnis van de land drost in november 1973. Mr. Oranje is samen met ds. J. Drost als waarnemer voor de diakonale instanties van de gereformeerde kerken cn de hervorm de kerk en voor het Stichting Oecu menisch Hulp bij de appèlzaak voor de Transvaalse Provinciale Afdeling van het Hooggerechtshof geweest. Hij is diep onder de indruk van de per soon van dr. Naudé. 'Hij zit niet in het minst in spanning over zichzelf maar is vol bekommernis voor de zwarte mens in Zuid Afrika. In de auto met ons had hij het helemaal niet over zijn kansen bij de appèl zaak, maar over de nieuwe beperken de wetgeving die ze nu wee- door het parlement sleepten. Een man die heel sterk geëngageerd is voor de verzoe ning in Zuid Afrika. Ook een heel bezonnen mens, helemaal niet wat wij zouden noemen: een drammer. Het viel ons ook telkens weer op hoeveel vertrouwen hij geniet onder de zwar te bevolking'. Als mr. Oranje moet gissen naar de reden waarom de Zuidafrikaanse rege ring zich van de 'ommissie-Schle- busch is gaan bedienen om een aantal instituten door te lichten op staatson- dermijnende activiteiten, dan zegt hij: 'Waarschijnlijk omdat ze geen vrede hadden met de normale strafrechtelij ke procedure voor dit soort zaken. Denk bijvoorbeeld eens aan de grote hoogverraad-processen in het verle den. Door de openbaarheid trokken die naar haar zin denk ik veel te veel aandacht in binnen en buitenland. Deze commissie had voor de regering door de uitzonderlijke bevoegdheden die zij meekreeg een aantal voorde len: men wordt opgeroepen als getui ge, niet als verdachte. Er is dus ook geen tenlastelegging waartegen men zich kan verweren. De voorzitter beslist of men zich door een raadsman mag laten bijstaan, het geen tot nu toe niet is toegestaan. Het onderzoek vindt in het geheim plaats, getuigen mogen ook naar bui ten geen mededelingen doen over het onderzoek. Het resultaat is een aanbe veling aan de staatspresident, die met de wet op de qnderdrukking van het communisme in de hand gewoon een administratieve maatregel treft. Zo werd ook de Nationale Unie van Suid- afrikaanse Studente (NUSAS) een dag na de aanbeveling van de Schle busch-commissie getroffen door 'ban- ning-orders' voor acht van haar lei ders. die daarmee voor vijf jaar monddood werden gemaakt. beëdigde verklaring voor de busch-commissie te weigeren. WASHINGTON (Reuter, UPI) De juridische commissie van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft dinsdag het geheime rapport ontvan gen dat een Grand Jury opstelde over de mogelijke rol van president Nixon in het Watergate-schandaal. Advocaten van de commissie, die on derzoekt of de president in staat van beschuldiging moet worden gesteld, ontvingen een twee pagina's tellende samenvatting van het geheime rapport en een tas met bewijsmateriaal die in het bezit was van districtrechter John de juridische commissie van het Huis liet geheime rapport diende te krij gen. Sirica. Sirica besliste vorige week dat Advocaten van twee ex-medewerkers van Nixon. die in verband met het Watergate-schandaal in staat van be schuldiging zijn gesteld, hadden be zwaren aangevoerd tegen de overhan diging van het geheime rapport aan de commissie. Ze meenden dat dan onvermijdelijk details van het rapport zouden uitlekken. Daardoor zou een eerlijk proces tegen deze ex-medewcr- kers onmogelijk worden. De advoca ten zagen echter af van een beroep bij het Hooggerechtshof waardoor het rapport toch aan de commissie kor worden overhandigd. De juridische commissie heeft zelf strenge voor zorgsmaatregelen genomen die het uitlekken van details uit het rapport moeten voorkomen. Slechts twee van de 38 leden van de commissie zullen het rapport persoonlijk mogen inzien. van de toestand waarin de Britse economie verkeert. Er liggen ernstige gevaren op de loer, daarom moeten we een veilige koers uitzetten, aldus de minister. Healy meende daLhet nu verstandiger is de grote handelstekor ten te dekken met buitenlandse lenin gen dan door vermindering van de invoer via beperkende maatregelen die ook de werkgelegenheid in Enge land zouden treffen. Nu al zitten een half miljoen Britten zonder werk. Een van de maatregelen die de minis ter wil nemen om verbetering in de toestand te brengen is een beperking van de investeringen in het buiten land. Als de regering in het buiten land moet lenen, moet het Britse bedrijfsleven dat ook maar doen in plaats van in Engeland deviezen op te nemen voor buitenlandse activiteiten, aldus Healy. Grimmig Tijdrovend Bevers Naudé verscheen wel voor de Schlebusch-commissie maar weigerde de eed af te leggen. Als je dat 'without sufficient cause' (zonder vol doende redenen) weigert ben je straf baar. Het leek een uitgemaakte zaak voor de landdrost die dr. Naudé als beklaagde voor zich kreeg, hooguit een zaakje van een uur. Maar het werd'heel tijdrovend, vant de verde diger, mr. Kriegler, trachtte aan te tonen, dat dit 'zonder voldoende rede nen' geenszins was aangetoond. Daar voor diende de landd.ost toch eerst Dr. C. F. Beyers Naudé: weigeld eens kennis te nemen van de achter gronden van dr. Naudé's weigering en dat wil zeggen, van een groot stuk levensgeschiedenis van de direpteur van het Christelijk Instituut. Op in drukwekkende wijze heeft dr. Naudé die zelf verteld. Maar de landdrost was kennelijk niet onder de indruk en velde zijn vonnis: 50 Rand boete 400) subsidiair- een maand 'tronk- straf en drie maanden voorwaarde lijk. Beyers Naudé ging in beroep. En in die appèlzaak kwam de bekwame en toegewijde raadsman Kriegler op de proppen waar het hooggerechtshof geen speld tussen kon krijgen, name lijk dat de Schlebusch-commissie in de gedaante waarin zij dr. Naudé wilde verhoren onwettig was, op grond van de 'Kommissiewet'. Er wa ren namelijk slechts vier commissiele den aanwezig van de zes. Dit leidde ertoe dat de rechters het beroep van Bevers Naudé gegrond verklaarden. Als de Schlebusch-commissie hem nu opnieuw dagvaardt zal zij zich een dergelijke slordigheid wel niet meer veroorloven, meent mr. Oranje. En dan moet verwacht worden dat dr. Naudé weer terugkeert tot zijn aan vankelijke verweer, namelijk dat hij vi'èl voldoende redenen had onr een 'Het is me opgevallen dat dr. Naudé wel veel sympathisanten heeft onder de Afrikaners, maar er zijn er maar weinig die hun nek durven uit te steken door daar openlijk voor uit te komen. Je weet dat je een bedreigd bestaan krijgt als je deze weg kiest. Zulke mensen verwachten veel van de 'verlichten' in de nationale partij. Maar als je aan de andere kant die wetgeving bekijkt met die agressieve schroefwerking erin, zo grimmig, en dat met het hele apparaat van de veiligheidspolitie erachter, dan be grijp je dat er dwingende redenen zijn voor die mensen om zich koest te houden' zegt mr. Oranje. Er wordt vaak gewezen op de onaf hankelijke rechtspraak die er nog al tijd zou zijn. maar het is mr. Oranje tegengevallen. 'Als je ziet hoe er in een paar weken tijd nieuwe drastische vrijheidsbeperkende wetten door het parlement worden gehaald, met een' Verenigde Partij in de oppositie die de redenen van die wetgeving wel onderschrijft maar zich alléén maar afvraagt of het niet wat overdreven wordt - vooral uit angst dat Zuid Afrika er zich belachelijk mee maakt - dan is toch de rechtsstaat zoek. En als je ziet dat wat je de discipline zou noemen te vermoeid lijkt te zijn om nog naar behoorlijke rechtswaarbor gen te blijven vragen.,.. Natuurijk zijn er heel wat rechters die raar eer en geweten proberen de verdachten aan hun trekken te laten komen, maar vaak ontbreekt hen iedere moge lijkheid om de wetgeving en de uit voerende bepalingen te toetsen aan algemene rechtsbeginselen. Als ik dit alles afmeet aan de verklaring van de mensenrechten, zoals die bijvoorbeeld in het Verdrag Van Pome zijn vastge legd, dan zeg ik: de facade van zo'n proces als dat ik bijwoonde klopt nog wel helemaal, het is een gaaf juri disch decor, maar inhoudelijk mis je een aantal elementaire beginselen van de moderne rechtsstaat. Dat hele stel sel met al die uitzonderingsbevoegd, heden, zoals die 'administratieve maatregelen' die zonder enige rechts bescherming kunnen worden opge legd, ontneemt ook de rechters de animo om een eigen bijdrage te leve ren aai de ontwikkeling van rechtsbe ginselen'. ADDIS ABEBA (Reuter. AFP, AP, UPI) In Ethiopië zijn on geveer 25 officieren gearresteerd van wie wordt aangenomen dat zij de aanstichters zijn van de re bellie in het leger, vorige maand. Deze arrestaties zijn aanleiding tot nieuwe onrust in het leger ge worden. Maandag deden al berichten de ronde dat parachutisten de luchtmachtbasis in Debre Zeit, ten zuidoosten van de hoofdstad, hadden bezet. Gisteren heeft het leger opnieuw de controle over het vliegveld van Asmara in Eritrea overgenomen. Het zou de Ethiopische luchtvaartmaatschappij hebben verboden, gebruik te maken van de landingsbanen. Andere vluch ten werden toch al niet gemaakt, omdat het luchtvaartpersoneel staakt. Volgens ooggetuigen hebben lucht macht-officieren en politie-officieren tot de bezetting besloten om te voor komen dat 'extremistische militairen' zouden overgaan tot avonturen waar van de gevolgen niet te overzien zou den zijn. Ze zouden een lijst hebben met de namen van militairen van wie de arrestatie is bevolen. Volgens de Britse minister bedreigt de versnelde inflatie de basis van een democratische samenleving maar te harde anti-inflatiemaatregelen zouden een ramp kunnen oproepen. Die ramp proberen we nu te vermijden tot het tijdstip waarop we hulp krijgen van de olie uit de Noordzeebodem, aldus Healy. De Britse regering is van plan een jaarlijkse heffing op het vermo gen van de rijke Britten te introduce ren. De details over deze vermogens belasting zullen in een tweede begro ting later dit jaar worden bekendge maakt BAGDAD (Reuter) Bagdad heeft melding gemaakt van overeenstem ming met de opstandige Koerden. Volgens het onafnankelijke Turkse persbureau Haber heeft radio-Bagdad in een uitzending in het Koerdisch een Iraaks regeringscoramuniqué om geroepen waarin 'alle soorten nationa le rechten' aan de Koerden worden beloofd. De uitzending viel samen met het verstrijken van een ultimatum dat Bagdad de Koerden had gesteld om de autonomie-voorstellen van de Iraakse regering te aanvaarden. Volgens be richten uit Bagdad hadden de Koer den een delegatie gezonden om tot verzoening ropt de Iraakse regering te komen. (ADVERTENTIE) Verkoopexpositie Kasteel „deWijenburgh ËChtefd(Betuwe) Ikonen Ethnografica Antiek tot 31 Maart I Oud Perzisch aardewerk&brons Bezoek na afspraak Tel:03444/1804* Tegen onafhankelijkheidsstreven AJACCIO (UPI) Premier Pierre Messmer van Frankrijk heeft gisteren in Ajar.cio op Corsica gezegil dat hij opdracht heeft gege ven tot 'genadeloze onderdrukking' van de terreur door middel van bomaanslagen van nationalisten die Corsica s onafhankelijkheid van Frankrijk wensen. op Corsica 'koste wat het kost' wor den gehandhaafd, zei Messmer. Daar toe heeft hij minister van binnenland se zaken Jacques Chirac opdracht ge geven de jacht op de terroristen op Corsica te openen. 'De middelen waar over hij daarvoor de beschikking krijgt, zullen de orde en rust zeker helpen herstellen', aldus de Franse eerste minister. De uitlatingen van Messmer worden in Ajaccio uitgelegd als een aanwij zing dat de politie op het eiland aanzienlijk ver*i rkt /.al worden. Aan slagen als die in l'astia tegen het hnnfdbrst'111-x.' 1 en tegen do stoet auto's w --mor reed, mo gen volgens de Kiause premier niet meer voorkomen. Messmer voerde het woord op een bijeenkomst van burgemeesters van steden en dorpen op Corsica. Hij beloofde de economische ontwikkeling van het eiland 'zoveel als in ons vermogen ligt' te bevorderen en kon digde aan dat de scheepvaartprijzen van het verkeer tussen het moeder land Frankrijk en Corsica worden verlaagd, dat de lucht- en scheepver- bindingen wordt verbeterd, dat meer zal worden uitgegeven aan de land bouw, dat een onderwijsinstituut zal worden gevestigd dat gelijk zal zijn aan een universiteit en dat het mate riaal ter bestrijding van veelvuldig voorkomende bosbranden zal worden verbeterd. Opdat dit alles ongehinderd dnnrgane zal kunnen vinden, zal de veiligheid

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11