Mooie oogst van stembuscampagne Autoprijzen dit voorjaar bijna 5 procent omhoog Fiat X i/9 autobiografie Deugt niets van plan opleiding leraren? Mazda's moeilijke première r Autokeus "het parkhuis dord recht Veel hartelijks voor de provincies.... KIEZEN EN DELEN RX 4-Wankel:1 Goodyear ontwikkelt nieuw bandenkoord FAMILIEBERICHTEN verpleegtehuis enige ziekenverzorgsters 0 INSTRUCTIEZUSTER TROLÏW/KW Aim; I WOKNSÖAG 27 iVI VAKl 1974 De campagne voor de Statenverkiezingen is voorbij: de bewindslieden en fractieleiders blazen uit van bun tournee door de provincies, het volk telt zijn zegeningen één voor één. Andriessen van de KVP mocht het eerste presentje uit de zak halen. Hij sprak begin februari al in "Weert en kwam als eerste met de belastingverlaging op de proppen, een melkkoe die zo vet was dat gedurende de hele campagne de hele coalitie zich eraan kon laven en daarbij Wiegels belastingplan volkomen in de schaduw zette. door P. L. van Enk In maart begon het kleinere goed te stromen: 7 maart: Gruyters kondigt aan dat hij in de zak zal tasten om de laagstbe taalden te helpen; 7: premier Den Uyl verzekert kleine zelfstandigen en boeren dat de volks verzekering arbeidsongeschiktheid bo ven aan zijn lijstje staat; 8: Andriessen wint de slag om het staatssecretariaat van defensie van Vredeling; brigade-generaal Van Lent wordt benoemd, tientallen beroepsmi litairen melden zich als lid van de KVP; 12: Stemerdink schrijft de oefenterrei nen Ter Apel en Kuinderbos publie kelijk af; 13: Lubbers verstrekt in Heerlen 45 miljoen extra voor de industrialisatie van Limburg (KVP-Kamerlid Bremen had hem een dag tevoren per inter pellatie de kaas van de boterham willen snoepen maar dat zat niet glad); 13: Vredeling belooft de dienstplichti gen dat de wedde tot het peil van het minimumloon zal worden verhoogd; 13: Van Rooijen vertelt van het belas tingplan van het kabinet en deelt een miljard uit; 14: Van Lent net in dienst weet al te vertellen dat onze jongens te beginnen volgend jaar korter zullen dienen; 16: Aantjes en Andriessen eisen de inflatiecorrectie over 1975 op; 19: het kabinet zelf komt nu met zijn besluitenpakket. er is al veel heerlijks "Uitgelekt, maar er blijkt nog veel meer te zijn; 20: Gruyters tast werkelijk in de zak: 20: De Gaay Fortman (de minister) kondigt aan dat de veertig gewesten er in '80 al zullen zijn; 22: Den Uyl verzekert dat de aardgas- prijs voor binnenlands gebruik laag blijft; 25: Gruyters zegt dat actiegroepen niet aan de uitwerking van hun in spraak behoeven te wanhopen; prof. mr. P. J. Verdam door p. I. van enk Langman venijnig tegenover kabinet én de eigen kring 25: Van Agt belooft de rijkspolitie alsmede het te beschermen individu drieduizend man meer personeel. Van veel van dit alles zouden we waarschijnlijk ook zonder Statenver kiezingen hebben genoten, maar het blijft een mooie oogst, alles bij el kaar. Geen wonder dat de Utrechtse commissaris van de Koningin, .mr. P. J. Verdam uiting heeft gegeven aan zijn ontroering over zoveel hartelijks voor de provincies. Minder klinkend Campagnevoerende partijbonzen die minder klinkende munt kunnen uitde len vind je in de oppositiepartijen. Zij kunnen alleen maar beloven dat zij hun best zullen doen, zo spoedig mogelijk weer in het regeringshuis te zullen terugkeren. De WD is op haar Utrechtse congres van vrijdag en za terdag druk in de weer geweest om de indruk van een serieuze aspirant- coalitiepartner te wekken. Wiegels toorn en tarting van de confessione len waren finaal verdwenen, er was zoet gefluit voor in de plaats geko men. Waren de verkiezingen van no vember '72 nog een slag om de kie zers van het midden, deze week gaat het om de gunst van het midden. Hoogst interessant op het WD-con- gres was het optreden van oud-minis ter Langman die de, in trouw aan Wiegel en scherpe grapjes aan het adres van het kabinet Den Uyl goed verpakte, boodschap kwam brengen dat regeringsaspiraties ook een stevig inhoudelijk fundament moeten heb ben. Ze zullen wel weer zeggen dat wij zijn verhaal geheel ten onrechte uitleggen als een aanval op de polari- satiekcers van Wiegel, maar hij zei werkelijk dat liberalen niet mogen vasthouden aan het verleden, dat zij voor veranderingen moeten openstaan en dat zij anders worden overspoeld door de gebeurtenissen en 'de andere helft van Nederland' blijvend van zich zullen vervreemden. In de poli tiek zegt nooit iemand zoiets zomaar voor niets. Tegenstelling Langman zei dat de achterban van de WD niet het gevoel mag krijgen dat zijn specifieke belangen worden ver waarloosd, maar daarbij moet aan gro te groepen duidelijk worden gemaakt door Sicco de Jong De heer J. H. Raat, docent aan de universitaire lerarenopleiding van de Vrije Universiteit te Amsterdam, schrijft ons: 1. In TROUW-Kwartet van 13 maart lees ik onder het opschrift 'Van plan opleiding leraren deugt niets', waar boven nog een kop 'Zowel leraren als studenten steigeren tegen advies', de kritiek van leraren en studenten op het voorstel van de commissie-Hansel- man tot herziening van de leraren opleiding. Het gaat hier om de vragen of het tweegradenstelsel niet beter zou zijn dan het thans bestaande driegradenstelsel, wat de bevoegdhe den van leraren betreft, én het systeem van de dubbele bevoegdheid. Naar ik meen te weten is aan direc teuren-leraren-opleidingen op 24 janu ari van dit jaar een brief uitgegaan van de zijde van ministerie van onderwijs en wetenschappen met de vraag het voorstel van de commissie- Hanselman in vertrouwelijke kring te bespreken. Het lijkt me niet juist en niet pas send in onze tijd zulke rapporten nog als 'vertrouwelijk' te beschouwen, zo als ik reeds enkele malen in het openbaar en in gesprekken met de minister heb gepleit. Als redactie moet U beslissen of U dit rapport, aan alle belangstellenden uiteraard bekend, in de krant be spreekt ondanks het departementaal verzoek het stuk als vertrouwelijk te beschouwen. Maar dan moet U de inhoud ervan inderdaad bespreken en zich niet beperken tot kritiek van leraren en docenten over een advies, waarvan U schrijft dat het vertrouwe lijk is. 2. De kritiek van leraren en studen ten kan ik me indenken; met hun konklusie ben ik het niet eens. 'De kritiek van studenten en leraren geldt Dit voorjaar zullen weer prijsverhogeingen voor auto's van tegen de vijf procent doorgevoerd worden, grootste olieperikelen wordt De fabricagekosten zijn vooral door de hogere grondstoffenprijzen gestegen en de auto-importeurs in Nederland zijn na aan het rekenen, hoe en in hoeverre dit in hun adviesprijzen tot uiting gebracht moet worden. M Haast heeft de importeur van lp Japanse merk Mazda, Auto PaL ce-De Binckhorst b.v. in DP- Haag, niet gemaakt met de intll duktie van de nieuwste Wantyt auto. Maar nu de RX-4 dan nah' Volkswagen heeft vorige week de prij zen reeds verhoogd en Chrysler en Fiat volgen daarmee binnenkort. Bij Volkswagen gaat het om een verhoging van een kleine vier pr.x-i'it' De meeste automerken zijn rond de jongste jaarwisseling één (1 drie procent in prijs omhoog gegaan. Half maart werd de Tsjechische Skoda twee k drie procent duurder. De Duitse fabrikanten hebben aan het begin van deze maand in de bondsre publiek reeds prijsverhogingen door gevoerd, die tussen de zes en de zeven procent uitkomen. Ook in Frankrijk. Engeland en Italië staan de prijzen onder druk en de Japanse auto-indus trie heeft het afgelopen halfjaar zelfs in eigen land prijsverhogingen van in trtaal zeventien procent toegepast. De effecten daarvan op de Nederland se verkoopprijzen zijn mede afhanke lijk van de wisselkoersen, zoals de devaluatie van de yen en de koersda ling 'voor de zwevende valuta: de Franse franc, het pond sterling en de lire. Hierdoor worden de prijssüjgin- gen in ons land beperkt. Bij een •eventuele nieuwe revaluatie van de gulden kan het nog iets meevallen. Hoewel ook dan prijsverhogingen on vermijdelijk zijn. Na de revaluatie van september zijn alle autoprijzen verlaagd, maar dit voordeel is al gecompenseerd door de jongste prijsverhogingen. De fabrikan ten en importeurs hebben deze winter aanvankelijk geen prijsverhogingen aangedurfd, omdat de verkoop toch al slecht ging door de gevolgen van de oliecrisis. Maar deze maand trekt de autover koop weer iets aan en met het traditi onele autoseizoen voor de deur mei is altijd de beste verkoopmaand zullen de organisaties eerst hun prijzen zo willen vaststellen, dat ze er in inkomsten niet meer op achteruit gaan dan reeds door de lage verkopen in de winter gebeurd is. prof. mr. drs. M. Langman dat liberale beginselen tot een aan trekkelijk beleid kunnen voeren. Blijkbaar zit er volgens Langman een tegenstelling tussen de specifieke be langen van de VVD-aanhang en een aantrekkelijk beleid voor grote groe pen van de bevolking. Misschien is het wel zo dat Langman meent dat er zo langzamerhand voldoende aandacht is besteed aan de achterban met zijn specifieke belangen en dat het nu weer tijd wordt aan de grcte groepen te denken. Bij het uitdelen van venijnige te rechtwijzingen aan het adres van Den Uyl spaarde hij trouwens zijn gehoor ook niet. Hij verdedigde de economi sche groei tegen 'de dogmatici, utopis ten en simpele idealisten van de anti- groeiclub ter linkerzijde' met de op merking dat een stijging van het nationaal inkomen nodig is voor een goed sociaal beleid. In een samenle ving waarin de groei is uitgebannen kan het minimumloon niet meer wor den verhoogd, zei Langman. En na het donderend applaus van de WD- ers voegde hij daaraan zuur toe: 'Ik hoor hoe hoog de prioriteit van het minimumloon in de zaal is'. Als minister in het kabinet Biesheu vel heeft Langman al bewezen dat hij niet bang is voor tegenstand uit eigen kring. Hij was het die links heeft verbaasd dror het ontwerpen van de selectieve investeringsplannen. De WD zal hem bij het verwerkelijken van haar regeringsplannen hard nodig hebben. (ADVERTENTIE) FIAT-DEALERS o.a. te: AMSTERDAM-BUITENVELDERT: W. W. SMIT Ter Kleef 1-5. Tel. 020-422066. Amstelveenseweg 864. Tel. 020- 445576. BADHOEVEDORP: Automobielbedrijf HAAKER Pa Verkuijllaan 43. Tel. 02963- 2507. NOORDWIJK Tijdens de afwezig heid van de bewoners drongen inbre kers in de avonduren een tweetal villa's in 'De Zuid' binnen. Ze namen geld en sieraden mee, waaronder niet te vervangen familie- en herinnerings stukken. Dat een middenmotor door een goed wegcontact veel veiligheid biedt en dat een wigvormige carrosserie, ontworpen op minimale lucht- weerstand, een geringer bezineverbruik sterk bevordert, toont Fiat's tweezitter X 1/9 aan. vooral het voorstel van de meervoudi ge bevoegdheid', aldus Trouw-Kwar- tet. Naar mijn mening is de overgang van een 12-jarige van de basisschool naar het voortgezet onderwijs nogal abrupt, mede veroorzaakt door de overgang van een onderwijsvorm met één klasse-onderwijzer naar het systeem van vakleraren. Ook meen ik in het onderwijs een ontwikkeling te bespeuren naar toenemende vakkenin- tegratie. vooral bij het onderwijs van 12- tot 15 k 16-jarigen. Een goede ontwikkeling. Twee zwaar wegende ar gumenten voor qjij.om voorstander te zijn van de meervoudige (de dubbele) bevoegdheid. Een meervoudige be voegdheid, die trouwens reeds lang bestond: bij het mulo (docenten met twee of meer LO-acten) en het mid delbaar onderwijs de combinatie wis- en natuurkunde om slechts één voorbeeld te noemen). Ik ken genoeg leraren en docenten van de lerarenopleidingen om te we ten, dat zij niet minder dan ik vin den, dat in het onderwijs de leerling centraal te staan. Met veel anderen ben ik er zo zeer van overtuigd, dat het in het belang van de leerlingen van de lagere leerjaren van het voort gezet onderwijs is, dat de docenten een meervoudige bevoegdheid hebben, dat ik hoop, dat de kritiek van stu denten en van docenten zich anders gaat richten. Als leraren en studenten van mening zijn, dat de huidige programma's een goede opleiding in twee (verwante) vakken in de weg staan, dan dienen zij de kritiek daartegen te richten. De studenten van het aktiekomité VL-VU hebben gelijk, als zij de opzet van de nieuwe lerarenopleiding te theore tisch vinden met te weinig bewegings vrijheid voor het maken van aanpas singen. J. H. Raat Het is een eigenzinnige sportwagen, die misschien minder de verkoopcij fers, maar des te meer de identiteit van het Italiaanse merk ten goede komt. Niettemin is de prijs van dit aparte model niet extreem, dank zij de voor een zo pure sportauto groots opgezette serieproduktie. Uit het oogpunt van autoconstructie is de X 1/9 een juweeltje. Door de motor voor de achteras te plaatsen kon een goede aërodynamische vorm geving worden bereikt. Het front van de carosserie, waaraan de fameuze koetswerkbouwer uit Turijn, Bertone, de vorm gaf, boort zich als een speer punt door de wind. Het is de werking van de voorsteven van een schip in het water, alleen dan niet verticaal, maar horizontaal. Luchtweerstand is voor de autocon structeur één van de fundamentele problemen. Er is eenvoudig veel motor vermogen -dus uiteindelijk brandstof - voor nodig om toch snelheid te bereiken. Daarbij speelt niet alleen de voorkant van het koetswerk, maar ook de achterkant een belangrijke rol. De lucht moet op een bepaalde manier in het 'gat' achter de rijdende auto vallen. De wijze van werveling is daarbij van belang. Als men het open dak er afneemt en onder de voorkap plaatst, is er tussen de overeind staande voorruit en ach terruit eigenlijk geen luchtval. Dat is prettig voor de inzittenden. Steek je een hand omhoog door de cabriolet achtige dakopening, dan realiseer je je pas welk een luchtverplaatsing een auto zelfs bij volstrekte windstilte veroorzaakt. Zo kan men uiteindelijk met een 1300 cc-motor zowaar 172 km. per uur rij den, maar dat is niet eens het doel op zichzelf. Wij hebben dat op volkomen stille snelwegen er eens uit gehaald, vóórdat de 100 km. per uur gold. Maar dan slurpt zo'n motor benzine. Het is echter een groot voordeel dat door de vorm en natuurlijk de motor constructie al beneden zo'n 140 km per uur vrij zuinig gereden kan wor den. Normaal rijdt men 1 op 10 1 op 12 met de X 1/9; bij de huidige snelheidslimieten blijft het wel zo'n 1 op 14. Overigens is aan de motor van deze eind vorig jaar geïntroduceerde auto niets wezenlijk nieuws: het is dezelfde 75 pk krachtbron als die van de Fiat 128 Sport Coupé 1300. Een motor met veel temperament en bijbe horend lawijt. Dat bezwaar van het motorgeruis men zit met z'n rug tegen het motor compartiment aan - is voor een sport wagen natuurlijk minder belangrijk. De tweezitter wijkt rfu eenmaal af van de normale sedan, die bij de Italiaanse Fiats de motor - op de 500 en 126 na - voorin heeft en waarbij het creëren van ruimte constructief voor opstaat. Dat kost zonder meer lucht weerstand. Het is nu juist het aardige van de X 1/9, dat ruimte, ook qua bagage, geen uitgangspunt was, maar dat de constructeurs uitsluitend op wegligging, comfort en gunstige pres taties bij laag verbruik mochten let ten. In de tweede en derde versnel ling kan men deze wagen ook zeer pittig optrekken. De remmen zijn ui teraard hieraan aangepast. Het is inderdaad een sport om met deze auto te rijden. De wagen is vooral uitgebracht voor de Ameri kaanse markt, waar zo'n categorie nog altijd aardige omzetcijfers kan maken. Dat houdt de produktie op een rede lijk hoog niveau, waardoor de prijs rond de vijftien mille gehouden kan worden. In het kort: aantal cilinders: 4; cilin derinhoud: 1290 cc; maximum-vermo gen: 75 DIN-pk; pk per 100 kg.: 7.0; topsnelheid: 172 km per uur; benzine verbruik: -1 op 10 a 1 op 12; inhoud benzinetank: 48 liter' remmen: rond om schijfremmen; gordels; heupgor dels met drukknopsluiting; leeg ge wicht: 840 kg; lengte: 3,83 meter; breedte: 1,57 meter; hoogte: 1,17 me- ter; prijs incl. BTW: 14, 542,-. gebracht meldt deze importe» dat de trillingsvrije, geruislg en soepel naar een top van km. per uur doortrekkende f; gen een 'bij een maximum si^l heid van 100 km. per uur doL sneeverbruik van 1 op 7,6 heef En dat geldt dan voor gewdj benzine. E De RX4 is uiterlijk dezelfde alsi vorig jaar uitgebrachte Mazda 929, 1 een gewone 1800 cc 100 DIN-pk-m^ heeft. Voor de fabriek Toyo Ko° uit Hiroshima is de RX-4 het zeF model met rotatiemotor in zeven tijd, waarbij het ditmaal om een 'r mogen van 115 DIN-pk uit 2x650^ gaat. Deze motor is uitgerust met p anti-luchtvervuilingssysteem, dat toe bijdraagt aan de Amerikaanse!0 sen tegemoet te komen. Verder h#e de RX-4 om benzine te sparen j vijfversnellingsbak. In Amerika is de Wankel-motor, wf1 van een jaar geleden nog hoog or geven werd om reden vanwege dei/ ringe omvang en mogelijk schoi» uitlaatgassen, nu in diskrediet ga" men. Het federale Bureau voor j lieuhygiëne te Washington stelde j bruikcijfers op, waar Mazda's zeer ongunstig uitkwamen. T~ beschuldigde het bureau een zo hoge benzineconsumptie op tejjs ven als de werkelijkheid is. waaj werd besloten opnieuw metingen! doen. Dl Gestopt f General Motors heeft intussen dele troduktie van eigen Wankel-motcfcs vertraagd en Ford, dat indertijd Dr Kogyo deels wilde kopen, heeftie: gehele research op dit gebied stofn zet. Chrysler heeft er nooit ietsrl willen zien. Toch zullen volgend j nog Chevrolets van GM met de n tiemotor verschijnen. Er bestaat dn: van reeds een prototype. Ook het 1 concern, dat de eerste Wankel-se van NSU de Ro 80 nog altijd de verkoop heeft, zal nieuwe Volk?1 gens met de roterende kracht?.1 uitbrengen. m Het benzineverbruik is echter M fundamenteel probleem. Wel kor#1 de Toyo Kogyo onlangs aan nog \f tig procent daarop te zullen bezi'S gen in de komende twee jaar, doclP: huidige Wankel-auto's blijven slokj's Zodoende zijn de verkopen van Mi1 in Amerika in tegenstelling tot af' re importauto's sterk teruggeloP' waardoor er weer Wankelwagens I1 kwamen voor export naar Nederlja Vandaar dat hier nu, een jaar na'e officiële introduktie, de RX 4 P' schijnt. De overigens vrij compl1 middenklasser voorruit van. laagd glas, hoofdsteunen en brede! diaalbanden kost 17.195,- 1 BTW. |i< De Fiat X 1/19, waarvan het zwarte gedeelte het afneembare dak is. Het grootste rubberconcern ter wereld, de Amerikaanse Goodyear Tire and Rubber .Company, heeft een nieuw bandenkoord ontwikkeld. Dit koord is per gewichtseenheid vijf maal sterker dan het staalkoord van radiaalbanden. Het bestaat uit een vezel, dat de naam Exten draagt, en het wordt uitsluitend voor radiaalbanden ge bruikt. Goodyear heeft op basis van deze chemische vezel een nieuwe band ont wikkeld, die de sterke van de stalen band heeft, maar met het gewicht van nylon koord. Deze band, de Custom- gard GT, heeft door djt lage gewicht minder rolweerstand en een minimale hittewerking, wat in feite alle kwali teiten van de autoband ten goede komt. Reeds tijdens vorig jaar gehouden races experimenteerde Goodyear met het door middel van een gepatenteer de nabehandeling versterkte Exten, dat in de toekomst ook geschikt zou zijn voor het karkas en de hiel van banden. Het materiaal wordt tevens toegepast in de ruimtevaart voor para chutes. Het is ook concurrerend tegen ld het door DuPont de Nemours ontr kelde Fiber B. L De Customgard GT-band is thanC Amerika al leverbaar en komt iiL tweede helft van dit jaar naar Er pa. Over de prijs is nog niets bek|£ gemaakt. Een eveneens nieuwe vinding vanf Goodyear-concern is een systL waardoor de automobilisten opj dashbord een aanwijzing krijgen, dien de spanning van hun bai^ niet in orde is. Dit systeem zal et c niet door Goodyear zelf verkocht 11 den. ki 1914 1974 25 maart jL mochten wij met onze ouders G. Ton en A. Ton-Geertsma Vlierboomstraat 244, Den Haag, herdenken, dat zij voor 60 jaar in het huwelijk zijn verbonden. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Vandaag overleed in vast geloofsvertrouwen onze lieve Man, Vader en Grootvader Ruwen Pilon eerder gehuwd met Anje Juisting op de leeftijd van 77 jaar. Psalm 40 2 tot 4 (onberijmd). Loppersum, 25 maart 1974. Middenstraat 11. A. Pilon-Zuidema Loppersum: J. Pilon J. J. Pilon-Baarssen Loppersum: F. Pilon B. Pilon-Miske Utrecht: A. Pilon Appingedam: R. Pilon J. A Pilon-Nusselder Middelstum: P. C. Pilon H. Pilon-Meijer en kleinkinderen De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 29 maart a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Loppersum, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. „De Heer is mijn Herder". Heden behaagde het de Heer na een kortstondige ziekte tot Zich te nemen onze lieve zorgzame Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Zwagei en Oom Arie de Zeeuw Weduwnaar van Aaltje van Mil, in de gezegende ouderdom van 93 jaar. Rozenburg: de Lier: Naaldwijk: Naaldwijk: 's-Gravenzande: Hellevoetsluis: Den Haag: Monster: Naaldwijk: M. de Zeeuw M, de Zeeuw-Blok M. de Zeeuw K. A. van Vessem-de Zeeuw C. van Vessem A. de Zeeuw A. J. de Zeeuw-Middelburg Jac. de Zeeuw A. de Zeeuw-Vreugdenhil M. Mast-de Zeeuw A. M. Wijsman-de Zeeuw D. W. Wijsman W. van Leeuwen-de Zeeuw M. J. van Leeuwen A. de Zeeuw A. de Zeeuw-van Trigt Klein- en achterkleinkinderen Naaldwijk, 26 maart 1974. Huize „Pijletuinenhof", Verdilaan 43. Gelegenheid tot condoleantie rouwkamer „Pijle tuinenhof", donderdag 28 maart van 7.308.30 uur n.m. en na de begrafenisplechtigheid in de aula van de begraafplaats. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 29 maart a.s. om 2 uur n.m. in de aula op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden. ra (verpleegtehuis voor psychisch gestoorde bejaarden) In ons verpleeghuis, dat volledig is aangepast aan de eisen des tijds, kunnen voor de begeleiding van de leerling-ziekenverzor- genden, worden geplaatst: in full-time dienstverband, voor de functie van F F In aanmerking komen zij, die ei óf reeds ervaring hebben in deze functie, óf in het bezit zijn van de voortgezette opleiding, h; ij Wij bieden u: Salaris volgens de richtlijnen van de N.Z.R.; Gunstige arbeidsvoorwaarden; >e Prettig werkklimaat. Met gemaakte vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden. In Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen worden gaarne inge- ii wacht bij de adjunct-directrice, Haaswijkweg Oost 69a, Dor- ld drecht. Tel. 078 - 60000. t

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10