Verkiezingen beheersen morgen scherm en radio eoeo HMK1' recht door zee Onedin lijn terug Den Uyl beantwoordt vragen van kijkers r Bespiegelaar van allure %k.mee, die rol van Red Band natuurlijk. ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET DINSDAG 26 MAART 1974 B INNEN' LA ND 'RA Dl O EN TV T4/K6 MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De liele Acliter het nieuws-uitzending van de VARA is vanavond gevuld met een optreden van minister-president drs. J. den Uyl. De kijkers kunnen hem in dit programma zelf vra gen 6tellen evenals de groep aanwezigen in de studio. Gespreksleider is Hans Jacobs. Op deze wijze wordt de band gedemonstreerd die er tussen VARA eu PvdlA bestaat, hoewel nog wel eens wordt beweerd dat beide organen losser van elkaar staan dan vroeger. "Achter het nieuws' wordt uitgezon den van vijf voor tien tot vijf voor half elf op Nederland II. Op het andere net heeft de KRO daarvoor al een Brandpunt-extra-uitzending gehad met een discussie tussen de fractielei ders H. Wiegel (WD), mr. F. An- driessen (KVP) en drs. E. van Thijn (PvdA). Gespreksleider is Ad Lange- bent. Beide uitzendingen zijn een forse aan loop naar morgenavond, wanneer de provinciale verkiezingen praktisch de hele avond het eerste televisie net vullen. Samenvattingen van de voet- balwedstijd Oostenrijk-Nederland in Rotterdam vormen twee maal een sportief intermezzo. De verkiezingsavond op het scherm begint om vijf over zeven met de eerste computervoorspelling van het 'Intomart'-onderzoek en de eerste uit slagen. Om kwart over zeven gaat 'Van gewest tot gewest' in op de betekenis van de Provinciale Staten waarna om kwart voor acht weer prognoses en uitslagen volgen. Na het journaal worden de uitzendingen voortgezet tot middernacht, wanneer de uitslagen bekend zijn. Schakelen Niet, zoals vroeger, zal de NOS-studio de centrale plaats blijven, maar regel matig zal overgeschakeld worden naar diverse bijeenkomsgen van politieke partijen. Wel komen de fractievoorzit ters naar de studio om commentaar te geven. Ad Langebent en Hans Jacobs zullen met hen spreken. Op zes plaatsen zet de NOS reportage wagens in. Dat is in Eindhoven, waar de landelijke gezamenlijke bijeen komst van de PvdA, PPR, PSP en D'66 wordt gehouden. In Tilburg komt het CDA (KVP, ARP en CHü) bijeen. Ministers, staatssecretarissen, partijbestuursleden, Tweede Kamerle den zullen op beide bijeenkomsten zijn. De WD komt in Den Haag samen, evenals DS'70, de CPN is in Amsterdam. Vervolgens staat een reportagewagen bij de verkiezingscen trale van het ANP in Den Haag van waaruit de uitslagen direct op het scherm worden gegeven. Tenslotte is Ton Planken aanwezig in het gebouw van het computerconcern Burroughs in Amsterdam, waar met medewer king van Intomart prognoses en stem busanalyses worden gegeven. Radio De NOS-radio begint woensdagavond het verkiezingsprogramma eveneens om zeven uur, op Hilversum 1. De uitzendingen met prognoses, uitslagen en commentaren gaan door tot na twaalf uur, wanneer de uitslagen be kend zijn. Radioreporters zijn in een aantal ste den om vanuit verkiezingscentra rechtstreeks belangrijke tussenstanden en uitslagen door te geven. Reporters bevinden zich ook in de provinciale hoofdsteden en Amsterdam en Rotter dam. De radionieuwsdienst van het ANP in Den Haag verzorgt radiouit zendingen met tussenstanden en prog noses. Verder kunnen impressies wor den verwacht van bijeenkomsten van de politieke partijen in Eindhoven, Tilburg, Amsterdam en Den Haag. De NOS-radio zal ook enkele keren overschakelen naar de Regionale Om roep Zuid (ROZ) in Maastricht die een provinciaal verkiezingsprogramma uitzendt van zeven tot twaalf uur. ^5-.Yii SMIDJE VERHOLEN ADVERTENTIE ADVERTENTIE Wassenaarseweg 7. Den Haag Telefoon 070 - 24 4516 Opnieuw geïnteresseerd heb ik Godfried Bomans gevolgd op zijn tocht langs bijbelse plaatsen in Israël. Merkwaardig genoeg heb ik niet het gevoel gehad te kijken naar een man die niet meer in leven is. Lag dat nu aan de persoonlijkheid van Bomans zoals die in mijn herinnering voortleeft, of is zijn commentaar nog zo actueel gebleven? Hoe het zij, vast staat wel, dat we een bespiegelaar van zijn allure niet meer op de buis zien. Met Tweekamp en de film Black Beauty heeft de NCRV een aantrekkelijk en gevariëerd voorprogramma. De quiz noodt niet alleen tot nadenken, maar bevat ook signalen over hetgeen men leerlingen op de verschillende middelbare scholen bijbrengt en waar de persoonlijke interesses liggen. De jeugdserie met een paard in de hoofdrol is weer zo'n voorbeeld van de filmische kundigheden in Engeland. Tot de kwaliteiten behoren ook de fraaie harmonische kleuren van deze produktie. De AVRO opende haar actualiteitenrubriek met korte flitsen van de nieuwste rage: het bloot over straat hollen. De zoveelste stomme gewoonte om alles wat uit Amerika overwaait prompt na te apen. Dat schijnt te duiden op een soort cultuurarmoede in Europa, waar nota bene al eeuwen geleden het naaktlopen een obsessie was. Wat we nu zien, is misschien pas een begin. Er was een vertederend element in de reportage over de vrije omgang tussen mannelijke en vrouwelijke debielen in het nieuwe instituut De Kei. Maar op de vraag naar de consequenties van seksuele contacten mogelijk eveneens geestelijk gehandicapte kinderen werd het gebruikelijke sociale jargon gehanteerd. Meer ontwijkend dan duidelijk. Het kwam neer op: als het zover is, kijken we wel wat we er aan kunnen doen. Dat lijkt een beetje op Ti-ta-tovenaar: dat zien we morgen dan wel weer. Geen weldenkend mens voelt iets voor de Übermensch-theorie van het nationaal socialisme. Echter, dat de ene mens over de andere bedisselt of hij of zij mans genoeg is om een kind groot te brengen, dat is ook een vorm van dirigisme. AVRO's Televizier en Hier en Nu van de NCRV waren los van elkaar op de gedachte gekomen, de verkiezingsactiviteiten van onze politici te verfilmen. In beide gevallen was voor de aanpak gekeken naar de filmstijl van het Gat van Nederland. Het verschil daarmee was dat zij de kwaliteit en de indringendheid van het VPRO-produkt bij lange na niet haalden. Nauwelijks had je iets van een spreker gehoord of het geluid werd weggedraaid. In plaats van snedig commentaar drong zich daarna de achtergrond naar voren. Als sfeertekening kunnen dergelijke filmpjes wel aardig zijn, maar als een dwarsdoorsnee van meningen en principe zijn ze waardeloos. De kijker doet er weinig politieke informatie mee op. In plaats van bij te dragen aan duidelijkheid scheppen ze nog meer onzekerheid. Met het opnemen van Farce Majeur werd nog het allermeest een mening verkondigd. Wanneer politiek en cabaret elkaar kunnen vinden, staan politici waarschijnlijk tegen minder lege stoelen te praten dan nu blijkens die reportages het geval is geweest. TON HYDRA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond be gint de Onedin lijn tot 18 juni haar derde film-reis voor de Ne derlandse televisie die dertien weken zal duren. (VARA, Ne- FERDINAND derland II om tien voor half ne gen). James Onedin is nu weduwnaar. Zijn vrouw Anne is in het kraambed over leden. Er is een dochtertje Charlotte geboren. De vaart wordt dus zonder Anne Stallybrass vervolgd. Ze zag zich steeds meer Anne Onedin worden wilde terug naar het toneel en werd dus 'uit het stuk geschreven'. Twee andere vrouwen doemen aan James 'horizon op. Daar is de 18- jarige charmante Leonora Biddulph, gespeeld door Kate Nelligan (zie foto) en de 28-jarige knappe rijke weduwe Caroline Maudsley. Wie mevrouw Onedin wordt is nog een verrassing. Verder blijft James een eigen vloot opbouwen. Wanneer aan het eind van de negentiende eeuw de zeilschepen worden weggeconcurreerd door stoomschepen, stapt Ook James op stoom over hoe het hem ook spijt. Als vanouds Maar vanavond glijdt de topzeilschoe ner Charlotte Rhodes als vanouds over het scherm op de inmiddels overbekende melodie, het adagio uit het ballet Spartacus van de Russische componist Katsjatoerian (70). Compo nist Anthony Isaac (32) koos deze achtergrondmuziek in een uitvoering van het Weens Filharmonisch Orkest. 'Deze muziek ondersteunt sterk vloei end de beweging van de zee en de elegance van de grote rustige schepen' is zijn commentaar. In de speciale bijlage, die de VARA- gids deze week heeft opgenomen over de Onedin lijn, is het bekende mu- ziekthema in notenschrift voor piano opgenomen. 'Help, de dokter' naar Cannes DEN HAAG De Nederlandse film 'Help de dokter verzuipt' is opgeno men op het programma van het film festival in Cannes dat over twee maanden wordt gehouden. De film naar het gelijknamige boek van Toon Kortooms, werd geregisseerd door Ni- kolay van der Heyde en geproduceerd door Jan Dorresteijn en Henk Bos. 119. Kareltje Knetter had dus enkele maatregelen genomen, die de slinkse streken van Linke Lowietje en Ben nie de Klapper moesten doorkruisen.' Die twee schelmen wisten daar na tuurlijk niets van en zij reden dan ook met een prinsheerlijk gezicht de rally mee. Hun eigen wagen deed het ook niet zo héél erg best, maar ont plofte al evenmin en hij slaagde er zelfs in langzaam maar zeker door te dringen naar de kop van de stoet. 'Nou legge we nummer één, Bennie', lachte linke Lowietje. 'Die honderd duizend piekies hebben we in onze zak, jong! Ons kan niks meer gebeure. Motje de mense es hore juiche!" 'Zou je denke, dat ze ons al toejuiche als de zekere overwinnaars?' - vroeg Bennie de Klapper. - 'Mogelijk,' lach te Lowietje Vals. 'Maar de kans zit er natuurlijk ook dik in, dat ze zo juiche omdat daar achter ons net een auto uit elkaar springt! Haha, zie je dat? D'r vliegt een wiel af en de hele carosserie springt in de lucht" De laagheid en de slechtheid droop de twee kerels van hun gezicht af en het was duidelijk dat zij van oordeel waren, dat Bul Kordiet, de buskruit- koning voor allermirakelst beste spul letjes had gezorg. - Maar omdat zij zulke verstokte boeven waren, be greep zij ook nog niet, dat misdaad nooit loont. De wrekende gerechtig heid in de persoon van Smidje Verho len begon nu namelijk enige activiteit te ontplooien. 'Het wordt tijd, profes sor....' fluisterde de smid achter zijn hand. - 'Zou je denken?' vroeg de hooggeleerde heer. 'Zal ik dan maar van de tribune gaan en de auto halen?' Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvmn. 7 20 (S.) Dag met een gaatje. (S 00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 <S) Mod. muz met comm. (9.35 Waterst.) 10.00 (S> V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen: pop. verzoekpl.progr., met 11.00 Nws en 11.03-11.05 Radiojournaal. 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met De Groenteman. Paris vous parle en 11.55 Beursber. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Muz. voor en over kinderen: klass. pianomuz. 13.00 N'ws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Wat deed hij hier? EO: 14.00 Het woord der waarheid. 14.15 (S) Over en weer. 15.00 (S) Lijdensoverdenk. (II). 16.00 Nws. 17.03 Klankbord. 16.10 (S) Voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Een vrouw verzorgt de man maar wie verzorgt de vrouw? (I). 18.40 (S) Prom.orfc. 19.05 (S) Y'all come: country en westem- progr. 19.30 (S-M) Vanavond; gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Zangsoliste met combo. 23.05 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7 07 (S> Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws; 7 41- 7.50 Echo..) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 V.d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wereld om ons heen: inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. balletmuz,, met 10.30 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven - verh. van wel en wee. 11.30 Bejaardenprogr. 11.54 Ber. Vastenaktie. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. 12 22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t b v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00- 13 05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag, met 15.30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.: Nws uit de Nederl. Ant. 17.10 V.d. kleuters, 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Dansmuz. uit de 16e eeuw. 18.19 Uitz. v.d. P P.R. IS.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voorbesch. 19.00 (S) Blaasmuz. 19.25 (Si Zin in muz.: amateurs geven de toon aan. 19.50 NOS: Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S> Komp. en radio IV. 3: Hans Kox. 21.15 Salome. 22.30 Strip: dinsdagavondkrant over boeken. 22.40 (S) Tenor en piano; klass. liederen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Plaatjes v.d. pep. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 (Si Opvall. vrol. gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drie-draai. 16 03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Pop-reconstr. 20.02 (S) Nashville, 21.03 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 22 55 Med. 23.02 (S) Wachten op midder nacht. 0 02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S> Kees van Maasdam. 3.02 (S) Willem van Beusekom. 4.02 (S) Alfred Lagarde. 5.02-7.00 Hans Hamburger en Wim Bloemendaal. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Gevar. muz.progr. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, akt., weerber. en schouwburgprogr.'s.) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. namid-dagconc. 17.00 Nws en med. 17.10 Uitz. voor en door oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. IS.00 Nws. 18 05 V.d. soldaten. 18.30 Weg wijs wezen. 18.45 Wat is er v.d. sport. 18 55 Taalwenken. IS.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en akt. 19.30 Intermezzo. 19.35 Vakb.kron. 19.45 Melodie Radio. 20.00 Muz.progr. (20.30 Nws.) 20.45 Hoorspel. 21.29 Fllmmuz. 22.00 Nws. 22.05 Comedy tonight. 23.00 Nws. 23.10 Lichte muz. 23.40-23,45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor Achten Van buiten naar binnen woorden in vullen die betekenen: 1. landbouwer, 2. oevergewas, 3. honingbij, 4. wild zwijn, 5. verschoten, 6. nobel, 7. klinknageltje, 8. roofdier, 9. lusthof, 10. niet gespannen, 11. opgegeven werk. 12. insektenetend zoogdier, 13. oningewijde, 14. grondsoort, 15. zwem vogel, 16. toespraak. Cirkel-puzzel Bij juiste invulling vormen de begin letters van 1 tot 16 de naam van een beroep. Elk woord bestaat uit vier letters. OPLOSSING VAN GISTEREN Horizontaal: 1. eiigerling, 2. rol-eeuw- Aa. 3. ader-dia-ar, 4. geer-einde, 5. eik enk-ere. 6. kerk-kerel, 7. Erato-Epen, 8. era-oot-Ede, 9. tegenslag. Verticaal: 1. etage-keet, 2. node-Ier-re, 3. glee-kraag, 4. eer-rek-toe. 5. reden- koon, 6. lui-Ike-ets, 7. Iwan-erpel, 8. naad-ree-da, 9. gareel-neg. 52 De plastic bekers, waarin de thee wordt geserveerd, houden we bij ons. We zullen wel dorst krijgen met deze hitte. En dan kunnen we water drin ken. Het wordt een lange namiddag, een namiddag zonder veel afwisseling. Af en toe gluren nieuwsgierige kin derogen door de tralies om direkt te verdwijnen als iemand naderbij komt. Af en toe komt een met guerilla's beladen jeep aanrijden of rijdt er een auto weg. We hebben tijd om na to denken en te discussiëren. Ik zit nu tussen Hans Stichter en de Engelsman John Wallis. Wij hebben namelijk groepjes gevormd naar li chaamsomvang. Aan de kant van de deur zullen de acht dikkere slapen en aan de andere kant de negen slanke. Eén moet maar weer een plaatsje in de gang of de keuken zien te vinden. Hans Stichter en ik horen bij de slanken. Ik heb in Hans een goede vriend gevonden. Hij is een zwijg zaam, edel mens met wie je over allerlei problemen kunt praten. Hij maakt zich geen illusies over onze situatie. Van huis uit neigt hij naar een zekere mate van realisme, ja zelfs tot een licht pessimisme. Als je niet te veel verwacht, word je zelden te leurgesteld. Hij rekent niet op een spoedige vrijlating. Als gelovig katho liek draagt Hans zijn lot met geduld en hij neemt de dingen zoals ze komen. Hij zegt dat dergelijke moei lijke tijden misschien wel nodig zijn om de mensen weer aan God te doen denken. De crisis in de christelijke kerken is beangstigend. Onlangs is een statistiek gepubliceerd, waaruit bleek dat minder dan 20 pet. van de Zwitserse katholieken naar de kerk gaat. Onder de protestanten zouden de verhoudingen nog slechter liggen. In een Engelse stad kwam men tot de ontdekking, dat slechts twee pet. zich als praktizerend christen beschouwde. Vanaf de moskee klinkt een eigenaar dig eentonig gezang. De muezzin roept op voor het middaggebed, voor het Salat al Asr. In de moskee, op straat of in hun huizen wenden de gelovigen zich nu naar Mekka, naar de Heilige Kaaba en maken de voor geschreven buigingen. Zij werpen zich neer en beroeren met hun voorhoofd de grond, terwijl ze zeggen: 'Vrede zij u, o profeet en de genade en de zegen van Allah. Vrede zij ons en de ware dienaren van Allah!' Voor ons raam patrouilleren de guerilla's van het Volksfront met hun machinepistool over de schouder. Zij bidden niet om vrede. Zij hebben Lenin en Mao tot hun afgoden gekozen. BBC Londen zendt weer nieuws uit. Het door het blad Fatah verspreide bericht, volgens welk alle door de kapingen getroffen landen bereid zou den zijn, de gevangen Palestijnen te gen alle passagiers met uitzondering van enkele leden van het Israëlische leger in te ruilen, wordt door het Volksfront kategorisch ontkend. Het Volksfront eist van Israël de vrijlating van 600 Palestijnen in ruil voor de Israëlische en joods-amerikaanse gijze laars. Aan de andere kant zijn. zoals tevoren, de in de Crisis-Staf vertegen- uitgave Gentri Press, Bussum woordigde regeringen pas van pian de zeven gevangen Palestijnen vrij te laten als élle passagiers en beman ningsleden van de drie vliegtuigen naar huis mogen terugkeren. Dat heeft de situatie nog gecompliceerder gemaakt. 'O verdomme!' barst Peter los. 'Wat een verdomde rotzooi!' valt Horst uit De hoop van de twee Duitsers op een spoedige thuisreis is de bodem inge slagen. 'Wat hebben wij met Israëli's te ma ken?' vragen de meesten onder ons zich af. De Israëli's zullen nooit aan de eis toegeven. Zij zijn met de Arabie ren in oorlog. Moord, doodslag en kapingen zijn aan de orde van de dag. Het is oog om oog, tand om tand. Op elke aanslag der Arabieren volgt prompt de vergelding, vaak meervou dig, soms tienvoudig. Bijvoorbeeld: op 28 december 1968 vernietigden Israëli sche kommando's op het vliegveld van Beiroet 13 Arabische lijntoestellen bijwijze van vergelding voor een aan slag, die twee Arabische terroristen een dag tevoren op een Israëlisch vliegtuig in Athene hadden uitge voerd. Op 8 april 1969 vielen Israëli sche vliegtuigen Akaba aan als vergel ding voor een beschieting van de Israëlische havensrad Elath. Op 3 sep tember van hetzelfde jaar voerden Israëlische gevechtsvliegtuigen aanval len uit op barakken van de Arabische verzetsbewegingen in het zuidoosten van Libanon. Op 9 september zetten Israëlische kommandotroepen landings voertuigen over de Golf van Suez op Egyptisch grondgebied, waarop het gedurende enkele dagen tot hevige luchtgevechten kwam. Op 22 januari- 1970 bezetten Israëlische eenheden ge durende 32 uur het Egyptische eiland Schadwan aan de uitgang van de Golf van Suez. Op 7 maart 1970 drongen Israëlische troepen Libanon binnen en vernietigden in Aitaash-Schaab de kwartieren van de Palestijnse gueril la's. Op elke aanslag van de Arabieren volgde een vergeldingsaktie van de Israëli's. De Veiligheidsraad van de V.N. praat erover, veroordeelt en het leven gaat verder. Israël zal die 600 guerilla's nooit vrijlaten om een paar joodse Amerikanen te redden. Nee, het zal eerder weer een harde vergeldingsaktie uitvoeren. En wij zit ten middenin deze chaos. Morgen of overmorgen kan hier een burgeroor log uitbreken. En in dat geval zijn wij er de oorzaak van. Zien onze regerin gen dan niet in welk gevaar wij ons hier bevinden? 'Wat hebben wij met Israël te maken?' vragen wij ons af. 'Onze regeringen moeten maatregelen treffen zonder zich iets van Israël aan te trekken.' Dat is de mening van de meesten. Maar wat gebeurt er dan met de joodse gijzelaars, die met ons gevan gen zitten? Met de vier meisjes? Met de rabbijn en zijn vrouw? 'Als maar eerst één regering toegeeft, volgen de andere vanzelf wel', geloven enkelen. Maar we vinden het geen van allen een plezierige gedachte dat wij gered zouden worden en anderen, omdat ze jood zijn, in de steek worden gelaten. Wij zitten voor hetzelfde dilemma als onze regeringen. (wordt vervolgd). NOS 20.00 Journaal KRO- 20.21 Brandpunt Extra: politiek debat 20.55 Tony Rome NOS 22.40 Uitz. Stichting Socutera: Milieu bewust 22.50 Den, Haag vandaag 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Stratemaköropzee- show 19.30 Guijana Waterland NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Onedin Lijn 21.10 2 voor 12. quiz 21.55 Achter het Nieuws NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Beton-les 5 (herh.) DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Inf. progr. 11.25 Liederen van vandaag. 12 05 Akt. rep. 12.50 Persoverz. 13 00-13.20 J-ournaal. 16.15 Journaal. 16.20 Filmrep. 17.05 Tekenfilm. 17.25 Kinderprogr. 17.40 Kinderprogr. 17.53-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Inf. progr. 18.30 Akt. rep. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazine. 19.26 Motiv Liebe. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20- 12.15 TV-kursussen. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Die Zwel v.d. Dienststelle. 18.40 Akt. 19.20 Motiv Liebe.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Quizprogr. 21.00 Verrohung des Franz Blum. 22.50 Journaal, comm. en weerber. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie. 18.00 Colargol. 18.05 Grote koraalrif. 18,30 Tienerprogr. 19.05 Uitz. v.h. Human. Verb. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Nws. 20.15 Recidivist. 21.05 Dok. progr. 22.00 Liedje- sprogr. 22.45 Nws. 22.45-23.05 Yoga. BELGIE FRANS 16.45 TV-kursus. 18.10 Kinderprogr. 18.30 Uitz. voor oudere kijkers. 19.00 Waals magazine. 19.15 Etran- ger. d'ou viens-tu? 19.45 Journaal. 20.12 Weerber. 20.20 Herlnneringsprogr. 20.40 Les oiseaux de Meiji-Jingu. 21.35 Progr. v.d. vrouw: rep. en disk. 22.55 Journaal. Zoetzure kip (ADVERTENTIE) 4 stukken kip kruidenmix van: peper, zout, kerrie, paprikapoeder, laos, chili, cayennepe per, ketimoen 4 uien 4 teentjes knoflook 1 blik abrikozen Vz blik ananas 2 bananen V2 potje gember 100 gr. gemalen cocs tomatenketchup sojasaus boter De kipstukken inwrijven met de krui denmix, aanbraden in wat olie en laten sudderen tot ze gaar zijn (onge veer een uur). Intussen de saus maken door de uien te snipperen en fruiten tot ze glazig zijn. Knoflook uitpersen en meebakken. Dan de abrikozenana- nas, bananen en gember kleinsnijden en samen met flink wat tomatenket chup en een scheut sojasaus eraan toevoegen. Op een laag pitje laten sudderen. Voeg nog wat kruidenmix toe. Haal de stukken kip uit de pan en leg ze in de saus. Laat alles goed afkoelen en warm de zaak opnieuw op. Vlak voor het opdienen de gema len cocos er over strooien, (recept van Anneke Hakman, Amsterdam). Menutip: zoetzure kip, gebakken aard appelen, gemengde sla, hopjesvla. N.T. ketoembar evt. of ketimoen.corr. s.v.p.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6