Oude en nieuwe muziek bij Concertgebouworkest I Paradijsappel, musical tegen het milieubederf eoeo HADEX dagpeceptj lIlBlIlSllI SËËIti MR9W9BHM Libië verkoopt ruwe olie tegen drie verschillende prijzen Ontroering ...OPROEP CODE WALTER JOST Nieuwe boeket[ TROUW/KWAiRTET MAANDAG 25 MA ART 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 DOOR R. N. DEGENS AMSTERDAM Met Carl Phi- lipp Emanuel's Symfonie in A gr. terts en Johann Sebastian's Vier de Orkestsuite was de familie Bach vertegenwoordigd op het zondagmiddagprogramma van het Concertgebouworkest, dat volgens de formule van de C-se- rie oud en nieuw verenigde. Daartussen stonden dan het Con cert voor fluit en orkest dat Gor- fredo Petrassi in 1960 schreef, en 'Arboreal' uit 1968 van Jos Kunst. Behoudens enkele zakelijke gegevens over wat de titel betekent (op bomen betrekking hebbend) en over de in strumentatie van het stuk, laat de programma toelichting de luisteraar in het duister aangaande Arboreal. Kunst zelf zegt erin, dat iedereen zijn oren maar wijd open moet zetten en dat, als alles goed gaat de muziek zijn denken zal beetpakken en er zoal geen substantie, dan toch vorm aan zal geven. Dat is voor een componist een heel goed standpunt; de muziek moet het zelf al dan niet doen bij de luisteraar. In dat opzicht onderscheidt Jos Kunst zich opmerkelijk van de meesten van zijn collega's die menen dat verbale beschrijvingen van struc turen en evenvueel, inhouden het waarderen of het begrijpen ten goede kunnen komen. Klankstukken In deze muziek onderscheidt hij zich nauwelijks van hen; dergelijke hoor baar goed georganiseerde klankstuk ken met een min of meer esthetisch gebruik van de vrijheden die het tegenwoordige componeren kenmer ken, worden bij de vleet geschreven. Er blijft meestal weinig van in de herinnering hangen, maar voor zolang het duurt (in dit geval maar tien minuten) is het voor niet al te ortho- doxe oren wel plezierig en bij mo menten verrassend. Het werd erg goed gedaan onder Da vid Zinman, die zich ook in de andere stukken weer een rustige en vooral op doorzichtige helderheid werkende dirigent toonde. Abbie de Quant was soliste in het Concert voor fluit en orkest van Petrassi, een stuk voor beweeglijke 'cannabiliteit' in de solo partij, met speels tegenspel van een orkestpartij die een bijzonder timbre krijgt door het ontbreken van de hoge instrumenten bij strijkers en houtblazers. Ook Petrassi is kort van stof in dit concert (ruim een kwar tier), maar aan de uitvoerenden stelt hij inmiddels bijzonder hoge eisen. Daaraan werd niet alleen door Abbie de Quant, maar in gelijke mate door het orkest voldaan, wat terecht grote erkentelijkheid bij het publiek, en daarmee overeenstemmend applaus opleverde. BENGHAZI De Libische regering heeft voorgesteld dat de Arabische olieproducerende landen voortaan ver schillende olieprijzen zullen bereke nen naar gelang de betrekkingen met de afnemers. Libië is bereid industrie landen een speciale prijs in rekening te brengen als deze wapens en techno logische kennis willen verschaffen. Het is eveneens bereid tot investerin gen in Europa om de Europese landen te helpen hun financiële crisis te overwinnen. Libië spreekt zich uit voor drie prijsca tegorieën waarvan de gunstigste zou gelden voor de Islamitische landen. De tweede categorie geldt de ontwik kelingslanden, de derde en duurste de geïndustrialiseerde staten. Libië wil de industrielanden olie blij ven verkopen tegen de 'posted price' (een verrekenprijs waarop belastingen gebaseerd zijn maar een uitzondering maken voor die landen 'welke ons technologische kennis en wapens ver schaffen waarmee wij onze verdedi gingscapaciteit kunnen vergroten.' Verwacht wordt dat België vandaag zal worden getroffen door een algemeen tekort aan olie nu een laatste bijeen komst tussen de regering, de vakbon den en de oliemaatschappijen geen overeenstemming heef. opgeleverd over de verhoging van de prijzen. De laatste bijeenkomst heeft dertien uur geduurd. MARY PERKINS Abbie de Quantsoliste bij Concertgebouworkest. door R. N. Degens ENSCHEDE Een kerkmusical noemden Jacqueline Jacobi en Max van Doorn bun 'Paradijsappel1, een zangspel tiaar bijbelse mo tieven, dat vrijdagavond in de Jacobuskerk te Enschede voor liet eerst werd uitgevoerd. Het is uiteraard de bedoeling van de auteurs en ook van het operagezel schap Forum dat de organisatie in handen heeft, dat de 'boodschap' die het geheel wil brengen straks door middel van veel uitvoeringen door zoveel mogelijk mensen gehoord zal worden. Die boodschap is niet nieuw; we zijn bezig de wereld onbewoonbaar te maken. 'Zolang de mens op aarde leeft, at hij van de verboden vrucht, maar met de kennis waar hij naar streefde, verpestte hij water, aarde en lucht'. Zo wordt het in een van de liedjes samengevat, als ik het goed heb verstaan, want de akoestiek in de Jacobuskerk is niet al te best voor zoiets. Projecties De opzet vart dit spel biedt wel moge lijkheden: op de achtergrond projec ties van lichtbeelden die aansluiten op wat een verteller voorleest over Adam en Eva, Kaïn en Abel, Noach en andere toepasselijke punten uit de bijbelse geschiedenis. Op ,de voor grond spelen en zingen een Adam en een Eva van deze tijd in overeenkom stige situaties, waarin zij de slachtof fers worden van de 'driekoppige slang: verleiding, list, berekening' die door een acteur en twee allerliefste actrices worden voorgesteld. Daarbij gaat het in hoofdzaak om het gebruik van milieubedervende was- en andere schoonheidsmiddelen, die via een leuk in het spel betrokken tv-scherm wor den aangepraat. Bespoten fruit wordt in verband met de paradijsappel ook niet vergeten, en voorgelezen kranten berichten over gruwelen van oorlog en vrede laten duidelijk uitkomen wat we met z'n allen van deze wereld gemaakt hebben. De moderne Adam. die van moordzuchtige soldaat in de loop van het stuk tot een lichamelijk en geestelijk wrak vervalt, en Eva die het ook van het leven verloren heeft, beseffen tenslotte dat ze voorgoed uit het paradijs zijn verdreven, maar dat ze het met eerbied voor de schepping misschien toch opnieuw kunnen pro beren. Eikaar steunend, strompelen ze onder schijnwerperlicht door het mid denpad naar de uitgang van de kerk. Het is allemaal erg duidelijk en voor iederen begrijpelijk. Maar omdat het allemaal al zo vaak gezegd en gehoord is, en doordat het in deze vorm soms wel amusant, maar nooit echt fel of schokkend nog eens naar voren wordt gebracht, zal de uitwerking op de toehoorders ten hoogste een paar ex tra lidmaatschappen voor organisaties tegen milieuvervuiling tot gevolg heb ben. Dat is triest, ook voor de toege wijdheid waarmee de auteurs en de uitvoerenden zich voor de ongetwij feld goede zaak hebben ingezet: de tekstschrijfster (die ook de spellei- ding had) die er menigmaal in slaag de 'ernst en luim' met elkaar te verenigen, de componist die met be scheiden middelen hier en daar vlot- illustratieve muziek creëerde (maar die in de bocht slipte toen hij bij de ark-van-noach-scène een citaat uit 'De Jantjes' gebruikte: Als de tros wordt losgesmeten.de verteller Jan Duiveman die plechtig en gedragen zijn teksten las, de charmant acteren de en zingende Margaretha Albers (Eva) en de vooral vocaal uitstekende Jan Alofs (Adam), de dansende en zingende driekoppige slang die in vele gedaanten werd voorgesteld door Ca roline Arts, Fenna.Küge len Hubert Verreyt, de maker van de tekeningen en lichtbeelden Gé Madern en de dirigent Domagoj Andric, die het ge heel met een kleine instrumentale groep begeleidde. Een man mag niet huilen. Het is een van de oudste tradities die dit ver biedt. Maar de cabaretier Herman van Veen is een onconventioneel man. Daarom zagen wij hem in de Bellevue-uitzending bevangen worden door pure ontroering. Een privilege van de mens met een rijk innerlijk leven. En daar valt niet om te lachen, integendeel, het is in deze gestroom lijnde samenleving zo ongewoon, dat je er een poosje over wilt nadenken. Dit kleine gebeuren tijdens het door de actrice Elizabeth Andersen afge nomen interview behoorde dit tele- visieweekeinde tot het weinige dat even bleef hangen. Het was een oprecht psychologisch verschijnsel. Zoiets weet je direct te onderscheiden van het pseudo-psychologische; van datgene wat net te weinig 'ziel' heeft om te kunnen boeien. Voor mij was dat zondagavond de Waaldrecht- aflevering Spreken is Goud. Er werden heel wat karakterologische aspekten aangesleept, maar ze wilden niet echt worden. De aanloop was een zo langdurig en modieus samen raapsel, dat ik de belangstelling voor de verdere ontwikkeling al gauw ging verliezen. Vermeldenswaard is nog wel, dat de cabaretier Sito Hoving van Tingel Tangel opnieuw te zien was in een toneelrol: iets waarvoor hij niet direct in de wieg is gelegd. Na het gesprek met en het solo optreden van Herman van Veen had ik weinig keus. Ik doe niet aan water sport en loop dus ook niet over van belangstelling voor reddingvesten en het sanitair in een kajuit. Aan de andere kant echter lanceerde Koos Postema met hulp van wetenschaps mensen veel informatie over 'de pil'. Een onderwerp waarover ik persoon lijk even weinig pieker als over het kopen van een motorbootje. Er werden niet veel bedenkingen gehoord tegen het slikken. Uitzondering was een jongeman, die zich keerde tegen het automatisme van al het 'innemen' en tegen de pressie van de omgeving om met alles mee te doen. In het zaterdagavondprogramma van de NCRV was Herkent u deze Tijd? wel onderhoudend. Kik Stockhuizen zou er echter goed aan doen, wat minder gejaagd te spreken. Meer rust en nuancering zal de sfeer ten goede komen. Farce Majeure had niet zijn dag. Ik had de indruk dat er een zekere matheid over de verschillende nummers lag. De tinteling was er niet deze keer. Mogelijk door gebrek aan goede stof, ging men voor mijn gevoel zelfs een beetje over de schreef die Farce Majeure zichzelf met betrekking tot de dood heeft gesteld. TON HYDRA 118. Oud-oom Karolus Knetter Sr. was een arbeidzaam man, die de stelling huldigde, dat de morgenstond goud in de mond had. Vandaar dat hij meestal reeds op de onmogelijkste uren achter zijn wrakke toonbankje stond om mo gelijke vroege feestvierders te voor zien van een neus, wat confetti, dol komisch jeukpoeder of klapsigaren. Oom Karolus keek op, toen zijn neef je reeds zo vroeg bij hem in de nering verscheen. Maar hij keek nog méér op, toen Kareltje hem vertelde wat er in Rijkhuyzen allemaal was gebeurd. 'En nou moet ik daar wat FERDINAND aan doen oom', had Kareltje gezegd. 'Mijn baan wilde mijn verhaal niet geloven'Het is dan ook wel een tikje ongeloofwaardig', onderbrak oom Karolus 'Kan wel zijn', hield Kareltje aan. 'Maar dat verandert toch niks aan het feit, dat er rare dingen staan te gebeuren, als ik niet ingrijp. En daarbij moet U mij helpen'. 'Oom Karolus Knetter Sr. dacht eens even na en zei toen: 'Ik zal twee pond sterrewerpers voor je inpakken. En een plastic bloemenbom kun je ook krijgen. Zou je weten hoe je met die spullen moet omspringen?' 'Ik wel, oom Karolus!' juichte Kareltje. En met vreugde in de ogen zag Kareltje hoe zijn oom een grote zak vol sterre werpers greep. 'Asjeblieft', lachte oom Karolus. 'Omdat je zo'n flinke venl bent, krijg jij de hele zaak van mi; cadeau. En maak nou maar gauw dat je wegkomt, want anders kom je niel klaar met je werk...' En zc huppelde Kareltje Knetter even latei in alle blijheid terug naar Rijkhuy zen. Het was nog héél vroeg: er wa: nog geen sterveling op straat t< zien Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur. (7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11-8 23 Dingen v.d. dag.) 9.15 (S) Licht strijork. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.03 Viool en piano: klass. muz. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO- Maandag: tussen-de-mlddag-magazlne. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.20 (S! VPRO-Maandag-Muz AVRO: 14.45 (S) Met het oog op luisteren: muz.progr. 15.35 SMijn dochter Muriel. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepel: kinderen draaien hun eigen platen. 16.30 (S) Mikadoo. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz Spectrum. PP: 19.00 Uitz. v.d. BP. NOS: 19.10 (S) Harm, en fanf. In Nederl. en Eur. 19.30 (S) Muzlbas. 20 00 Komt u maar act. progr. met telef. reacties en lichte muz. 21.45 Rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22 25 Ultz. v d. Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobby- scoop. 23.20 (S) NOS-Jazz Jazz in Aktle. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 70S (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.- overz. 8 00 (S) Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publ.: maandagmorgen met mensen en muz. en 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 11.55 Med. 12.00 CS) Kilima Hawaltans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mtkro: aandacht v.h. Christel, organlsatlelev. 13.00 (S) Bandstand. 13.15 (S) Operamuz. 14.05 Schoolradio. 14.30 Latema maglca - kaleidoscoop van muz. vormen In de loop v.d. tijd. 15.00 Middagdst (herv.). 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: maandagmlddagmag. met lfi.30 (S) Hier en nii. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Overheldsvoorl.: Suriname journaal. 17.30 Nws. 17.32 (S )Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 Uitz. van D'66. 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) Met uw instemm.: het Ued v.d. week. 19.00 (S) Vincent van Gogh. 19.30 (S) Llterama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Facetten v.d. bevrijd. (11). 20.20 (S) Samson et Dallla, opera van Saint-Saens. 22.40 (SI Kom vanavond met verhalen: voordracht. 23.00 Gebod en zedelijk hande len. 23.35 (S) Komponist v.d. maand. 23.SR- 24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Vroeg op. 9.03 Uit de lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12.03 (S) Va twaalf tot twee, met 13.03 Raden maai TROS: 14.03 Van twee tot drie op III. 15.0 Hugo van Gelderen Show, inkl. nationale tl> twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO 19.02 (S) Nedcrland-non-stop. 20.02 Radit journaal. 20.05 Tako the 8-traln. 21.02 Neget uur-show. 22 02 (S) Superclean dreammach! ne. 22.55 Med. 23.02 (S) Vanavond laat. O.O Radiojournaal. 0.05 (S) Droom top tien. 1.0 Muz. met Meta. 2.02 Continu de nacht dooi 5.02-7.00 Voor dag en dauw de mist ln. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Landl} kron. 12.15 Gevar. progr. 12.50 Buiten persoverz. (13.00 Nws, akt.. weerber. e schouwburgprogr.'s.) 13.55 Beursber. 14.1 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 16.00 Nvi en beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.1 Nws en med. 17.10 V.d. Jeugd. 17.30 B| Band muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.3 Protest, godsd. ultz. 18.45 Wat is er sport? 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork. week. 19.00 Nws, akt. en weerber. 19. Melodie Radio. (19.40 Keurig Engels.) 19. Openb. kunstbezit. 20.00 Melodie op e< winteravond. (20.30 Nws.) 20.40 Van Muzi en Mensen. 20 45 Nu of nooit. 21. Spllnternws. 21.05 Cabaretprogr. 22.00 N\* 22.05 V.d. Jeugd. (23.00 Nws.) 23.40-23. Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beautij 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal Horizontaal: 1. larve van de meikever, 2. doortochtgeld - zeker tijdvak - wa ter in N. Br. 3. bloedluis - projectie- plaatje - voertuig, 4. schuintoelopende strook - slot, 5. boom - bouwland - eer, 6. bedehuis - man, 7. muze van het minnedicht - plaats in Limburg, 8. godin van de toorn - wilde haver - plaats in Gelderland, 9. tegenspoed, 1 2 3 4 8 6 7 9 9 2 4 S 6 7 8 Vertikaal: 1. verdieping - zoutziederij, 2. ongaarne - Europeaan - muzieknoot, 3. dunne plek in weefsels omgesla gen rand. 4. lof - latwerk -gesloten, 5. oorzaak - wang, 6. traag - jongens naam - wandversiering, 7. jongens naam - mannetjeseend, S. verbinding - buitenhaven kindergroet, 9. trektuig zelfkant. Oplossing van vrijdag: 1. makadam, 2. rustiek, 3. passant, 4. mortier, 5. gar naal. 6. restant, 7. spoedig. MUSTANG. —51— De kamer is benauwd klein. Ik kan niet langer op mijn schuimrubber zetel blijven zitten. Ik ga onze woning eens bekijken. Wie door de lange vuile gang wil lopen moet een paar plasticsandalen aantrekken, die Abu Fadi voor ons bij de deur heeft neergezet. Het vuil mag niet de ka mer ingelopen worden. Er wordt druk gebruikt gemaakt van deze sandalen, want ook mijn kameraden hebben behoefte aan beweging en afwisseling. De meisjes blijken over de eerste schrik heen. In hun gevangeniskleren zitten ze op hun matras met elkaar te babbelen. De jongste is zestien en heet Barabara. De drie andere zijn jonge studentes en noemen zich Miri am, Fran en Sarah. Als joods-ameri- kaanse burgers zijn ze een paar weken met vakantie naar Israël ge weest en ze hebben in een kibboets gelogeerd. Een week geleden waren zij op terugweg naar New York. De leiders van het Volksfront schijnen aan te nemen dat ze leden van het Israëlische leger zijn. De vrouw van de rabbijn schijnt meer dan de anderen door de gebeurtenis sen aangegrepen te zijn. Zwijgend zit ze naast haar man en staart voor zich uit. Ook de rabbijn zegt geen woord. Hij heeft helemaal nog met niemand gepraat. Hij blijft er buiten staan. We horen niets over hem. We kennen zelfs zijn naam niet. Gisteravond heeft Abu Fadi geëist dat hij zijn baard afschoor, maar hij heeft die eis tenslotte toch maar weer ingetrokken. 'Hoe voelt u zich?' vraag ik. De vrouw kijkt me even aan en zegt dan droogjes: 'Niet bar gelukkig on der deze omstandigheden. Maar zo zal iedereen zich hier wel voelen.' Ik probeer het gesprek op gang te brengen door hen beiden moed in te spreken. Ik zeg. dat we er eigenlijk trots op moeten zijn, dat wij voor deze unieke beproeving zijn uitgeko zen. De vrouw antwoordt slechts, dat zij er de voorkeur aan zou geven niet bij die uitverkorenen te horen. Opnieuw is het gesprek doodgelopen en ik zie van verdere pogingen af. De Engelsen hebben een transistorra dio bij zich! Knielend op de grond draait Robert Dare aan de knop tot er plotseling een stem uit de luidspreker klinkt. De stem spreekt Arabisch, dus we kunnen er niets mee beginnen. Robert draait verder en ineens horen we de vertrouwde stem van de nieuwslezer van de BBC in Londen. De eerste nieuwsberichten, die wij sinds onze ontvoering uit Europa ont vangen! We gaan in een kring om het wonder ding zitten en luisteren. De ontvangst wordt door geruis, gepiep en gekraak gestoord, maar we kunnen ons een beeld van de toestand vormen; de spanning in Amman duurt voort. De oude stad is in handen van de Pale- stijnen, terwijl het koninklijke leger en de Bedoeïnen de heuvels beheer sen. Tijdens de laatste uren hadden er slechts gevechten buiten de stad plaats gevonden. Tussen het Volks front en de overige guerrilla-organisa tie zijn ernstige meningsverschillen ontstaan. Het Volksfront zou door het centrale comité van de organisaties zijn uitgesloten. Men vreest voor ge wapende konflikten tussen guerrilla's, hetgeen de situatie nog zou verslech teren. Volgens officiële opgaven 2ijn er gedurende de laatste gevechten 650 mensen om het leven gekomen. De onderhandelingen tussen het Interna tionale Rode Kruis en het Volksfront zijn gisteren tenslotte afgebroken. Het was nu zaak voor de betrokken rege ringen om zelfstandig te onderhande len. Over het lot van de door het Volksfront vastgehouden gijzelaars zijn geen berichten binnengekomen. Volgens een woordvoerder van het Volksfront zijn er 40 passagiers en bemanningsleden van de drie in de lucht geblazen vliegtuigen, te weten 23 Israëli's of joodse Amerikanen, 6 Zwitsers, 6 Westduitsers en 6 Britten naar een geheime plaats overgebracht. De overige passagiers zijn inmiddels al naar Nicosia op Cyprus gevlogen en zullen vermoedelijk nog vanavond naar hun land terugkeren. In Bern confereert onafgebroken de zogenaamde crisis-staf, waarin afge vaardigden van de regeringen van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, de Bondsrepubliek Duitsland en Zwitser land de situatie samen bespreken en zich beraden oved e te treffen maatre gelen. De vier regeringen hebben hun vastbeslotenheid tot uitdrukking ge bracht om solidair te blijven en de gevangen Palestijnen alleen voor de verschillende nog gevangen gehouden gijzelaars in te ruilen. Eindelijk weten we wat er in de wereld gebeurt, hoe verward de toe stand is. Maar men heeft het tenmin ste over ons. Is dat alles? Elke dag wordt de situatie moeilijker en ge vaarlijker. Dreigende wolken hangen boven Amman. Het leger vecht tegen de guerrilla's en de guerrilla's zijn het onderling niet eens. Dat moet wel tot burgeroorlog en totale chaos leiden. Wij zijn de gevangenen van de meest extreme van alle guerrillaorgandsaties. Het Volksfront vecht tegen Israël, tegen het Jordaanse leger en tegen de andere guerrilla's, en in Bern verga dert de Crisis-staf. Men beraadt. Men onderhandelt Men spreekt Men ver klaart. Men zegt.Als de burgeroor log eenmaal is uitgebroken, zal men ons niet meer kunnen redden. Men heeft over 40 gijzelaars gespro ken, waaronder zich vijf Britten zou den bevinden. Alleen bij ons zijn al acht Engelsen. Het bericht is dus onvolledig. Waarschijnlijk klopt ook het aantal van 40 niet. Kunnen we ook berichten uit Zwitserland ontvan gen? Vergeefs draait Robert de wijzer over de schaal. Zwitserland blijft zwij gen. Intussen is ons middagmaal klaar. Peter Jeschke blijkt een uitste kende kok te zijn, die uit de beschik bare conserven ware gastronomische wondertjes weet te wrochten. De meisjes helpen hem daarbij, dienen op en wassen af. Wat een bijzondere tafelgemeenschap vormen wij toch. In twee rijen, slechts gekleed in onder- hemd en onderbroek knielen we op de grond en laten we ons bedienen door meisjes in gevangeniskleren. NCRV 20.21 Waar is Christus werkelijk geweest? 21.05 Vidocq 22.00 Hier en nu 22.40 Kom nu met sang - Extra NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Tom Brown's school tijd 21.10 Televizier Magazine 22.00 AVRO's Sport- panorama NOS 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. 10.45 Scharla- chrote Buchstabe. 12.15 Akt. magazine. 12.40 Persoverz. 12.50-13.20 Bultenl. rep. 16.15 Journaal. 16.20 Amusem.progr. 17.05 Klnder- progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18 00 Ahol Pacific Lady. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19.26 Inf. progr. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 TV- kursussen. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Zeus en Co. 18.15 Dctectivburo Argusauge. 18.40 Akt. 19.20 Zwischen Kamera und Blldschirm. 19.48 In termezzo.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Akt. rep. 21.00 Muz.progr. 21.45 Interv. 22.30 Journaal, komm. en weerber. 22.50 Portret van een schrijver. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Journaal. 17.10 Engadlner Bilderbo- gen. Aansl.: Verh. uit de geschiedenis. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Tekenfilm. 19.00 Journaal. 19.30 Inf. progr. 20.15 Inf. progr. 21.00 Journaal. 21.15 Verfolger. 22.55 Journaal. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 18.45 Mod. gymn. 19.00 TV-kursus. 19.30 Idem. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Berliner Werkstatt. (20.15 Task Force Police.) 21.05 Berl. Jazzdagen 1971. 21.55-22.40 Filmrep. over kunst. DUITSLAND III WDR 8.20 t.e:m. 11.45 Schooltelevisie. (9.30-10.30 Sesamstrasse 16.00 Sesame Street. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Taalkursus. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Italiaanse werkn. 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Inf. progr. 21.00 Dok. Ïrogr. 21.45 Journaal en kijkervragen. 22.15- 3.00 TV-kursus. BELGIE NEDERLANDS 15.00-16.00 Schooltelevisie. 18.00 Colargol. 18.05 Familie Partridge. 18.30 Tekenfilms. 18.40 Volksuniversiteit. 19.10 Sport. 19.33 Kortweg. 19.38 Med. en weerber. 19.45 Nws. 20.15 IJzeren Gordijn. 22.05 Dok. progr. 22.55 Nws. BELGIE FRANS 16.45-17.25 TV-kursus. 18.10 Kinderprogr. 18.30 Magazine vrouw. 19.00 Uitz. over filosofie en lekenir raai. 19.10 Sportprogr. 19.45 Journaal. 20. Mlsdaadspel. 22.30 Journaals I! en '1 lief Mosselenhaché 3 uien 125 gr. boter 300 gr. gekookte mosselen (van V/3 kg mosselen) 5 dl water 3 eetlepels azijn zout kruidnagelen laurierblaadjes. De uitn schoonmaken, snipperen met de mosselen in de boter bruin bakken. Blussen met het wat waar de azijn aan is toegevoegd, paar laurierblaadjes, kruidnagelen zout toevoegen en het geheel veer een half uur laten trekken, een heel laag vuurtje. Voor het opi nen de specerijen verwijderen en nodig het gerecht binden met maizena. Menutip: Mosselenhaché, gekool aardappelen, rode kool, vanillevla ml* sinaasappel. Ik kon niet anders zijn, door M. v| 't Sant. Uitg. La Rivière Voorhd ve, Zwolle. 189 blz - ƒ8,90. e Handleiding voor statistische toetsfr door drs. W. L. Zijp. Uitg. Tjeef Willink, Groningen. 283 blz ƒ21)

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4