Zwart Wit: tóch nog in de fout Mat Quick Boys helpt Spakenburg een handje Jod. Boys wint degradatieduel zet De Zwerver loont tegen DOVO RWH ongelukkig 0 gelooft niet meer Spakenburg profiteert in blessuretijd van Rotterdamse gretigheid: 2-1 STANDEN ...P T- Topscorers Van den Bosch weg bij De Zwerver Bi GVVV houdt Katwijkers op 00 StES IA ÏES 1B Heerjansdam ten onder in Noordwijk Kozakken Boys stelt teleur Uitslagen reserves to/KTORHET MAAiNiDAG 25 MAART 1974 ENBURG IJsselmeervogels- dit onder andere omstandighe- inder enige twijfel een topduel, nu een wat teleurstellende strijd 1 duidelijk bleek dat geen van ploegen nog geloofden in een culaire doorbraak naar de top. delijk werd de puntenverdeling liste uitslag, zodat de Beijerlan- a nederlagen in de vorige twee rten in Spakenburg nu tenmin- eer redden voor dit seizoen. ■evanche voor het verlies op veld heeft er wel ingezeten, toen Ger Reedijk in de slotfase stand 2-2 voor open doel miste, >t duidelijk dat een zege er niet ïeervogels startte het sterkste, ht minuten dwong Jaan de keeper Groenenberg al tot een hop opleverend ingrijpen n minuut later was Jaan de andermaal dicht bij succes. Het wam na 15 minuten, toen Jan r goed door zette en Peter de de score opende: 1-0. Nog in le minuut leek de zaak gelijk te maar een inzet van Ger Ree- ram van de paal terug, tcht minuten later werkte SHO terstand wel weg toen Jan den eeper De Feijter geen kans gaf: 10 ging door en in de 35ste leidden de Beijerlanders toen ;n Boer een van zijn beroemde nam en uiteindelijk Cor liet toehappen. sportieve duel, dat voor arbiter uit Zwolle geen problemen rde bracht de tweede helft voor kijkers niet het spektakel dat erwacht. Het tempo bleef laag. in de eerste twintig minuten, laakten de 'vogels' namelijk via le Graaf gelijk: 2-2. Zo iets ert in Spakenburg altijd, maar it naar winst leverde geen suc- Temeer niet omdat SHO knap aunt eren en zoals reeds gezegd edijk dioht bij 2-3. SPORT K13 ROTTERDAM Over de vraag op de Spakenburgse triomf (2-1) werkelijk verdiend was, zou een ellenlange discussie kunnen ont staan. In technisch opzicht domineerde Zwart Wit. Dat wel. En enthou siasme ontbrak er evenmin. Maar een ieder zal moeten toegeven, dat er binnen de Zwart Wit-gelederen een aantal zwakke schakels was. Want anders was Spakenburg moge lijk niet zó goed weggekomen. Daar waren vriend en vijand het later roerend met elkaar over eens. Spaken burg was bij voorbaat al tevreden met één punt Maar het zegevierde tóch, omdat Zwart WJt tijdens de apotheose (te) veel risico's wenste te nemen om het theoretische kansje op de titel te behouden. Om die reden raakte de organisatie in de achterste lijn tijdens de slotfase volledig zoek. Dertig seconden waren er nog'te gaan de blessuretijd was al twee minu ten oud toen Spakenburg tot eigen verbazing nog moeiteloos kon toe slaan. Alléén Jan Akkerman (vervan ger van zieke Hans Helleman) was nog in de buurt van het eigen straf schopgebied te vinden /op het mo ment, dat Spakenburg de laatste te genstoot plaatste. Akkerman werd plotseling geconfronteerd met vier tegenstanders. Een simpel tikje van Loek Huygen bracht vervolgens voet ballende sportjournalist Balt Gmelig in kansrijke positie. Waarna hij Lol- kema de ontmoedigende gang naar het net liet maken: 1-2. Het was meteen het einde van een kwalitatief niet imponerend treffen, dat qua amusement een hoog waarde ringscijfer voor zich opeiste. Chaoti sche taferelen speelden zich dikwijls aan weerszijden af, het gevolg van communicatie-stoornissen en de aan wezige zwakke 'pionnen'. Jan Akker- i! a JtDIJK De 2—1 triomf, wei werver afgelopen zaterdagmid- DOVO biedt (gezien de bezie- de formatie van Cees van den hun spel legde) voldoende tief om in de komende wed- alsnog de degradatie te ontlo- 'ilgemeen bekend dat de Zwer- p n mooi voetbal speelt, maar a aan inzet en werklust kan men a^erdijkers nimmer verwijten, 'enschappen beheersten ook in oate dit duel. DOVO dat tech- -fee 1 meer in zijn mars had, e over het algemeen de wed- j'indieti zij wat meer aan de bal tian de thuisclub. Diepenveen, ke schakel van DOVO tussen en aanval wist menige okelijke aanval op te zetten, £m en zijn medespelers ook lelijk werd gemaakt omdat de oflijkers vele ballen onnodig aan "tenstanders verspeelden, chnische overwicht van de alers leidde overigens niet tot gespeelde kansen. De verdedi- De Zwerver, huldigde over 't het weg is weg principe, af en toe nog in kansrijke gracht. Vooral Pleun de Pauw i ed) activeerde zijn medespe- e malen. Hij was het ook die rver in de 23e minuut op 10 t)en hij na een solo een schot afvuurde, dat door Juidendorp verkeerd werd be- Deze achterstand ontmoedig- A 0 allerminst en zij begonnen e7en aan een nieuwe serie aan- De druk op het doel van de werd groter. hoekschoppen veroorzaakten Wjke momenten voor het doel per Klaas de Jong, die door :r[ akkundig werden opgelost iRliet harde schot van Gerritsen hij fraai over de lat. Toch le bezoekers in de 38e minuut komen, toen Diteweg (in s'elpositie?) met het hoofd 1—1. a enslag voor De Zwerver, dat a)ip echter zonder morren ver- 'de helft was nog maar goed inuten oud of de Zwerver Iweer voor. De verdediging VO, die zich vooral na rust rdigheden veroorloofde, werk- •oor het doel gekomen bal zo .'eg dat deze via de rug van VO-speler bij Gerrit Lodder die de bal via de lat in het 21. Dit doelpunt bracht onrust in de verdediging |bezoekers, die hun aanvanke- irmacht verloren zagen gaan. gen zij via Beijer een goede eid naast de gastheren te lijn kopbal ging evenwel over len doorbraak van Diepenveen •ie Stolk ternauwernood red- ngen. Het gevaar Diepenveen de thuisclub te weinig id. Steeds weer stond hij vrij kon zijn gevaarlijke acties elt Gelukkig voty de Kinderdij- ••Tteerdenzijn medespelers niet fraaie voorzetten. Na onge veer 25 minuten startte de Zwerver met een slotoffensief, waarin De Pauw meestal een hoofdrol vervulde. Zo ontstonden diverse mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen. Maar zowel Jan Kruithof en Gerrit Lodder (twee maal) maakte geen ge bruik van de hen gegeven kansen. Trainer Voskamp die in de laatste fase Diteweg en Lagerwei verving door Aukema en Overeem slaagde door deze wisseling er niet in de geconcentreerde achterhoede van de Zwerver nog in gevaar te brengen. Scheidsrechter A. van Elswijk leidde dit sportieve duel naar behoren. DE ZWERVER-DOVO 2—1 (1-1). 23: De Pauw 1-0, 38: Diteweg 1-1, 47: 2-1, Lodder 2-1. Scheidsrechter A. van Elswijk. Toeschou wers: 900. DE ZWERVER: K. de Jong, J. Kruithof, P. de Jong, Slagboom, Stolk. Vink, De Pauw, Keesmaat. Zanen, Lodder en Van Steenis. DOVO: Zuidendorp, Lagerwey (Overeem), Schinkel. Druksvoort. Houtriet, Diepenveen, De Man, Van Kooten, Gerritsen. Beyer en Diteweg (Aukema). ROTTERDAM Arjen Witteveen van Nun- speet was de enige speler in de eerste klassen van het zaterdagvoetbal die dit weekeinde meer dan één goal maakte. HIJ scoorde tegen ACV tweemaal en hield zijn club daarmee aan winst. Rlkkert Beukers verstevigde zijn toppositie vla een goal tegen Zwart Wit. Stand: R. Beukers (Spakenburg) 13 goals; Van Laar (Amstelveen) Viergever (Zw. Wit) en D. Kiel (Goa Ahead) 11 goals, Grltter (SVZW). Van Metelen (Hulzen) elk 10 goals, Jaan de Graaf (IJsselm.vogels) 9 goals. Beijer (DOVO). Den Boer (SHO). Vedder IJsselm. vogels) elk 8 goals. Levendig. Reedijk, Steur, Zoutendijk en Plulmgraaff 7 goals. man bijvoorbeeld wist voor het thee- intermezzo nauwelijks raad met ta lentvolle Rudolf Koelewijn (tobt al sinds november met een hinderlijke enkelblessure) en Rien van der Heu- vel's schaduwwerk liet steeds te wen sen over. Spakenburgs defensie was evenwel óók niet waterdicht (dat bleek na de wisseling). De aanvalsac- ties van Zwart Wit bleven voorname lijk afhankelijk van Frans Steur en Ton Viergever, die weinig vrijheid genoten. Slechts op de flanken lagen mogelijkheden voor Zwart Wit, ware het niet dat uitgerekend die plaatsen (door het nog steeds ontbreken van Flip van Waardhuizen en Joop Hak) uiterst zwak waren bezet. Ron de Boer etaleerde leuke staaltjes voetbal, doch het zette geen zoden aan de dijk, omdat zijn passes con stant de tegenstanders bereikten. Jos Roestenburg (niet fit: duizelig) werd een figurantenrol opgedrongen. Zijn vervanger Rob Spierings, die kort na de pauze opdraafde, faalde nóg na drukkelijker. Zijn enige verdienste was zijn aandeel in de gelijkmaker. Bort Hartog en Frans Steur verkeken zich eendrachtig op zijn voorzet, waar na De Boer, zij het in het tweede instantie, wél succes had: 1-1. Daarmee was de score in evenwicht. Want halverwege het eerste bedrijf registreerde Rikkert Beukers (wie an ders?) de openingsgoal, toen Lolkema een verraderlijke lage vrije trap van Gmelig liet glippen. Dat was, gezien het snelle tempo waarin de Spaken burgse acties werden uitgevoerd én de pech van Gmelig (trof de paal) niet eens geflatteerde voorsprong. In de tweede episode aanvankelijk een permanente stormloop op de Spa kenburgse veste. Zwart Wit sprong opvallend nonchalant met de kansen om (Spierings, De Boer). De doel treffende actie van De Boer was toch geheel in overeenstemming met het spelbeeld. Spakenburg was blij met de deling en stond Zwart Wit daarna minder vrijheid meer toe. Maar Gme lig liet zich een halve minuut voor de sluiting de unieke kans niet voorbij gaan. met als gevolg dat Spakenburg het kampioenschap vrijwel niet meer kan ontgaan. Een grootse ploeg. Nee, dat is Spakenburg niet. Karakter en inzet ontbreekt daarentegen beslist niet ZWART WIT-SPAKENBURG 1—2 (0-1). 19: Beukers 0-1. 69: De Boer 1-1, 90: Gmelig 1-2. Scheidsrechter H. A. van Drlel. Toeschou wers: 2000. ZWART WIT: Lolkema, Van den Heuvel, A. Wander, C. Wander en Akkerman, Van der Sande, Viergever en Ter Mors, De Boer, Steur en Roestenburg (Slerlngs). SPAKENBURG: L. Beukers, G. Koelewijn, .1. Koelewijn, Hartog en Muys, Nel. Bos on Huygen. R. Koelewijn (Helnen), R. Beukers en Gemellg. WIM HUISMAN KINDERDIJK Cees van den Bosch en De Zwerver gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. In onderling overleg werd besloten de zeer nauwe relatie te verbreken. Van den Bosch, die drie jaar geleden bij De Zwerver terecht kwam, heeft nog geen serieuze contacten gelegd met andere vereni gingen. Wél ziet 't er naar uit, dat hij zondag tweedeklasser De Musschen eveneens zal verlaten. Van den Bosch overweegt volgend seizoen slechts één vereniging te gaan trainen. 1« klas A Hulzen 19-30 SHO 18-25 IJsselm.v. 19-25 's-Grav. SV 19-18 RWH 17-17 Kor. Boyi 19U7 le klas B Spakenburg 19-30 Quick Boys 18-24 Go Ahead K. 18-23 Zwart-Wlt 19-23 CSVD 19-18 HeerJ.dam 19-18 2de klas A Spijkentsse 17-28 Excelsior M. 18-23 IJmulden 1922 Zuldland 19-22 DOTO 17-20 RCL 18-18 2de klas B NSW 18-24 Arnemulden 18-22 RIJsoord 17-21 HBSS 17-19 SSS 17.19 Zwaluwen 19-19 SDVB 19-17 DOVO 18-18 Act. A'veen 19-18 De Zwerver 17-14 WOG Noord wijk CWV WHC Nunspeet ACV SIZO Gelnoord ZCFC Zuidvogels CJW ND SM 17-17 19-18 19-18 19-19 18-14 18. 8 18-18 19-17 18-19 18-13 18-12 17- I Dlnteloord Voorn# ASWH Jodan Boy* 18-14 De Meeuwen 18-14 's-Gravens. 17-13 18-18 17-15 18-14 Loosduinen 17-18 Rljnsb. Boys 18-18 DUNO 18-18 JAC 17-15 Excelsior P. 19-13 DSVP 17- Zwart-Wit's Ron de Boer brengt de stand op 1-1. VEENENDAAL Quick Boys' kansen op het kampioenschap zijn praktisch tot nul gereduceerd. Na het kleurloze 0-0 gelijkspel dat de Katwijkers tegen GVVV behaalden en de verrassende overwinning van Spakenburg op Zwart Wit lijken de kaarten in de eerste klas definitief te zijn geschud. Niet alleen de eigen overwinningen dragen Spakenburg naar het kampi oenschap, het falen van de concurren tie vooral de laatste weken zijn er mede debet aan. Een verwijzing naar het onnodige puntenverlies van Quick Boys in de thuiswedstrijden tegen ACV en CSVD en zaterdag weer in Veenendaal tegen GVW is wat dat betreft voldoende. Het is trouwens de laatste weken wat onrustig rond de Katwijkse formatie. Niet alleen kondigde Piet van der Kuil, de trainer, zijn vertrek aan naar Haarlem, maar bovendien is het zo veelste conflict rond de persoon van Leo Pluimgraaff losgebarsten. Heette het voor de wedstrijd tegen GVW nog dat Pluimgraaff was verhinderd omdat hij moest werken, na het duel luchtte Van der Kuil zijn hart met de woorden" 'Pluimgraaff komt bij mij niet meer in de ploeg. Die man zaait met zijn gekanker alleen maar onrust en toont bovendien geen enkele inte resse. Aan zulke kerels heb ik geen fluit.' Waarmee maar weer eens dui delijk is dat moeilijkheden onverbre kelijk met de figuur Pluimgraaff zijn verbonden, wie de trainer van Quick Boys ook is. De opvolger van Piet van der Kuil zij gewaarschuwd. Van der Kuil beseft overigens zelf terdege dat de vrij vroege aankondi ging van zijn vertrek niet onverdeeld gunstig werkt op een team dat nog IR LEEDE 0-0. Scheidsrechter S. Toeschouwers 1200. Zwaar aanval- n liep zich vast op onncemnare Ter Leede dat dolgelukkig was iverwachte winstpunt. iV-SVZW 1-1 (1-1) 35. Pasman 0- y) 42. Storm 1-1. Scheidsrechter G. «schouwers 000. Een spannend duel XjJeel hoogtepunten waarbij SVZW PG 1-1 (1-0) 13. T. Zoutendijk 1- jBruggen 1-1. Scheidsrechter J ten beschouwers 500. WOG verdiende p men nu uit Delft wist mee te D-WHC 0-0. Scheidsrechter G J. beschouwers 1.000. Slechte wedstrijd juidelijk bleek dat Go Ahead do het voorseizoen mist. Henk Kiel i kansen op Kamper winst. Ovorl- lie uitslag. Henk Kiel stuurde als jr broer Dlck uit het veld. •ACV 3-1 (1-0) 21. Witteveen 1- .jkstra 1-1, 84. Witteveen 2-1, 87. Scheidsrechter J. de ooper. Toe- 1.000. Matige wedstrijd waarin verdiend kostbare winst greep en in eigen hand heeft om degrada- ig Itlopen. NOORDWIJK Doelpunten van Aad Glas voor rust en Jaap van Resteren daarna zijn voor Noordwijk goed ge weest voor een verdiende zege op een falend Heerjansdam. Winst die de thuisclub theoretisch weliswaar nog niet, maar toch in elk geval een heel eind uit de degradatiezorgen bracht. Het betekende voor Heerjansdam de vijfde nederlaag in Noordwijk tijdens evenzovele visites bij de 'Tukkers'. Zo er echter ooit voor Heerjansdam een kans is geweest eens winnend toe te slaan, dan is het dit keer wel geweest. In de eerste plaats was daar de handi cap van Noordwijk, dat zowel Bogers als Bröring geblesseerd waren, waar door de geleg'enheidsaanval Spaander man, Van Resteren, Barten moest aantreden. Voor de als geheel goed sluitende Heerjansdamse achterwacht met Van Zijderveld en Van der Pas, evenals bij Spakenburg in de glansrol len, leverde dit drietal doorgaans niet zulke grote problemen op. Toen Noordwijk in de openingsfase boven dien mentaal bijzonder zwak bleek en futloos te werk ging had een team van enig kaliber Noordwijk heel snel op achterstand gezet. Maar de Heer jansdamse aanval die enkele weken geleden redelijk scheen te marcheren, bracht er nu niets van terecht Alleen na tien minuten een schot van Gou- man dat Smit moest wegstompen, maar voor het overige kreeg Noord wijk alle kans rustig te anticiperen en het geloof in eigen krachten terug te krijgen. Met een steeds als overwinnaar in kopduels tegen De Beeld uit de strijd komende Cees Spaanderman en een hard werkende Glas nam Noordwijk steeds meer initiatief. Een êchot en een kopbal van Van Resteren zeilden naast en een kogel van Albert Spaan derman ketste op de lat kapot. Het vormde de inleiding op de openings treffer die Aad Glas na 34 minuten na een schitterende solo puntgaaf voor zijn rekening nam Heerjansdam stelde er alleen een vrij aardig, maar zijn doel missend schot van Van der Spoel tegenover. Na de rust (Gouman was bij Heerjansdam vervangen door Gulden) kwam er wat meer pit in dit uiterst sportieve duel. Albert Spaan derman (zelfs twee keer) en Vreug- denhil misten voor open goal en aan de andere kant rondde niemand knap doorzetten van De Beeld af, toen hij Barten in duel met De Vries (links) en Van der Pas (rechts). Bas Vlasblom blijft op de achtergrond, terwijl arbiter Jongman blijkbaar een overtreding constateert. kampioenskansen heeft. Hij zei: 'Voor Quick Boys is het eigenlijk jammer, dat ik al zo vroeg rond was met Haarlem. Het is voor het elftal niet prettig om te zeggen dat je weggaat, maar ik kon deze kans bij Haarlem natuurlijk niet laten lopen. Ik had nog best twee jaar bij Quick Boys willen werken. Ik heb zonder meer een fijn seizoen gehad en uit deze ploeg is nog veel 'meer te halen'. Merkwaardig genoeg was Piet van der Kuil ook laaiend enthousiast over de prestaties van zijn team in Veenen daal. Zijn typering van het vrij vlak ke en nogal zielloze duel varieerde van 'zeer goed' tot even later 'meer dan verdienstelijk'. Toegege ven, Quick Boys was superieur aan GVVV, combineerde vooral opbou wend soms goed, maar maakte toch de indruk dat het niet meer in het kampioenschap geloofde. Daarnaast werden er nogal wat kansen gemist, waarover Van der Kuil opmerkte: 'Op AMSTELVEEN Je kan bijna zeg gen per traditie heeft Kozakken Boys geen succes bereikt bij Amstelveen. Na de prachtige overwinning op Hui zen viel dat duidelijk tegen. Na gelij ke spelen in de laatste twee voorgaan de wedstrijden in Amstelveen alsmede een eveneens onbesliste partij destijds thuis gingen de Boys nu met 2-0 plat. Over de gehele wedstrijd gezien moge lijk een wat geflatteerde uitslag, maar een na rust sterker Kozakken Boys wist geen vuist te maken om de al snel opgelopen achterstand weg te werken. Na vier minuten moest keeper Ro van der Linden al grabbelen n aar een inzet van topschutter Wim van Laar: 1-0. Dat vormde al snel een juiste weerspiegeling van de gang van za ken, want met de wind mee en we tend dat winst noodzakelijk was om niet in al te grote degradatie-perike len te komen drukte Amstelveen on stuimig in de richting van het Wer- kendamse doel. Keeper Van der Lin den had dan ook een druk beklante winkel. Met name Van Laar bleek er ouderwets zin in te hebben en maakte het De Graaff en Tameris bijzonder moeilijk. Zo zwaar dat het na tien minuten via diezelfde Van Laar al 2-0 werd. Kozakken Boys kon daar in die openingsfase niet zo bar veel tegeno ver stellen omdat de meeste counters zonder gevaar bleken. Alleen Vogel knalde bij een uitval rakelings naast. Kort voor de rust kwam Van Laar in botsing met De Graaff en dat kwam zo hard aan dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen en naar het ziekenhuis moest worden gebracht. In de tweede helft een fel aanvalend, maar weinig verrassend Kozakken Boys. Hans van der Heuvel was dicht bij een tegengoal, maar zijn schot patste op de paal uiteen. Spor tieve wedstrijd met een goed debute rende arbiter Coert. de training schieten ze bij wijze van spreken het net eruit, maar nu was het steeds net over of net naast. Daar kan ik vanaf de bank ook niets aan doen. Maar voor de rest hebben ze erg goed gespeeld. GVVV-Quick Boys heeft de '800 toe-' schouwers eigenlijk nauwelijks kun nen amuseren. V an meet af aan was Quick Boys wel iets sterker, maar dat GVVV zich niet willoos naar de slachtbank zou laten leiden was al snel duidelijk. Een handicap voor GVW was overigens dat spelmaker Geurt van Veenendaal op het midden veld dit keer wat verloren rond liep. Enerzijds kwam hij op het midden veld voortdurend hardwerkende Gert Zwaan vervanger van zieke Klin kenberg tegen, maar wós hij dus aan de bal dan keek hij meestal tevergeefs uit naar een zich aanbie dende medespeler. Slechts twee kans jes kreeg GVW voor rust, maar de schoten van Ab van de Bovenkamp en Geurt van Veenendaal gingen naast. Hetzelfde lot trof Quick Boys aan de andere kant. waar Jan van der Plas, Jaap Heerikhuizen en Gert Zwaan de kansen om zeep hielpen. Na de hervatting ook een wat meer aanvallend Quick Boys, maar wéér zonder overtuiging. Merkwaardig was trouwens dat Jan van der Plas in dio tweede helft zijn linksbuiten plaats nogal eens verliet om wat omzwervin gen te gaan maken. Merkwaardig om dat zijn tegenstander Anton Veldhui zen (later vervangen door De Loof) de uitgesproken zwakke plek in de GVW-defensie was. Een gegeven waarvan Quick Boys te weinig ge bruik maakte. GVW: Van der Wardt, A. Veldhuizen (De Loof), De Man. Beukhof, Van Gelderen. Van Veenendaal, Plet v d. Bovenkamp, Van Manen, Ab v. d. Bovenkamp, J. Veldhuizen en Drost (Kampert). QUICK BOYS: Schaap, Remmelzwaal, Den Hollander, A. Haasnoot, Verdoes, Zwaan, P. Haaenoot, Pronk, Heerikhuizen, Van Duyn en Van der Plas. PPSC 18-29 Woudrlchem 18-17 Plershil 18-22 Groote Llndt 18-14 VVGZ 16-21 Vlaardlngen 16-13 Maasdijk 18-21 Barendrecht 17-13 IIW 17-18 Melissant 18-12 Oranje Wit 17-18 ZBVH 17-10 4de klas A KATWIJK 19-32 Naaldwijk 10-19 Llsser Boys 19-24 TAW 19-18 ARC 19-23 SVOW 19.15 Die Haghe 18-22 Oegstgeest 19-13 Sch'ntngen 19-22 Woubrugge 17-10 Unicum 19-19 Ornas 18- 9 4de klas B Be Fair 18-28 WNC 19-18 SVPTT 19-24 Schoonhoven 19-17 Capelle 18-21 DEVJO 19-17 Bolnes 18-20 Semper AIL 16-14 Lyra 17-19 DSO 19-13 Monster 18-19 Zw'merdam 18- 8 4de klas C Maasdam 19-25 Reeuwljk 18-17 Hermandad 19-24 NBSW 19-17 SNS 19-23 Schellutnen 17-15 TSB 17-22 Stellendam 19.13 TOGR 10-22 Hlllegersberg 18-10 HVO 17-21 Amelde 17- 9 4de klas D Nw. Lekkerland 17-29 GJS 18-15 Groot Ammen 17-24 Asperen 16-14 Strijen 17-22 Arkel 17-14 Pelikaan 18-18 Meerkerk 18-12 Helnenoord 17-17 Haaften 18-12 ASH 18-16 Wieldrecht 15-11 3B West 1 Veluwse Boys 17-28 NSC 16.15 De Musketiers 16-10 SDCP 16-15 DOSC 15-18 Montfoort 17-14 DVS 17-18 AlUus 16-10 De Geuzen 15-16 Sportlust 15- 7 DESTO 16-16 4A West I EVC 18-26 Hoofddorp 18-10 Jong Holland 18-22 SAC 18-18 KMVZ 19-21 DVVA 18-17 Brandweer 18-20 VEW 19-15 Jong Hercules 18-20 A DM 18-11 Intimls 17-19 SMS 17- 8 3 Zuid WHS 19-27 Good Luck 18-18 Altena 18-23 Hoek 19-18 SSC 18-23 Wit Zwart 19-16 PTT Breda 17-22 Terneuz. Boys 18-13 Smerdlek 19-22 Rillandia 19-11 NEO 18-20 Sleeuwijk 17-10 NOAD 19-19 Tholense Boys 17-10 2 wlnstp. in mlnd. 4A Zuid Veen 15-23 Roda Boys 16-16 Zwal. Boys 17-19 BVC 17-14 Almkerk 16-18 Nlvo Sparta 14-13 Wllhelmina 16-18 Heukelum 15-10 Brakel 16-18 Rust Roest 17- 9 GDC 15-16 4B Zuid AZW 18.27 Nleuwland 19-19 Kloetinge 17-23 Wolphaartsdijk 17-18 WN 17-22 Yerseke 17-11 Krabbendijke 19-22 Chrislandla 17-10 BWR 18-21 Wissenkerke 17-10 The Gunners 18-19 Kapelle 18-10 Res. le klas: CSVD 2-Quick Boys 2 0-1. RCL 2-RWH 2 1-3, Die Haghe 2-SpiJkenlsse 2 0-2. 's Gravenzande SV. 2-RiJsoord 2 1-2, Heer jansdam 2-KatwiJk 2 0-2, SHO 2-Zwart Wit 3 4-0. Res 2A. Koudekerk 2-De Zwerver 2 1-1. Excelsior M 2-Monster 2 1-0, Vlaardlngen 2- Zwaluwen 2 1-4. DOTO 2-MaasdlJk 2 3-3, Capelle 2-Rozenburg 2 1-2, SV '35 2-Baren- drecht 2 0-4. Res. 2B: Unicum 2-SSS 2 2-0. Ter Leede 2- Zuldland 2 2-2, Kozakken Boys 2-Qulck Boys 3 o-l. Zwervers 2-NSW 2 l-l. Oranje Wit 2- WGZ 2 1-2, Excelsior P 2-NoordwlJk 2 0-0. Res. 3B: Katwijk 3-DSO 2 2-1, Lyra 2-RVO 2 1-0, DUNO 2-Rljnsburgse Boys 2 3-4, Loosdui nen 2-MW 2 1-1, Quick Boys 4-ANC 2 2-1. Excelsior M 3 3-1. Hazerwoudse Boys 2-CSVD Bes. 3D: SSC 2-Hardlnxveld 2 3-0, HVO 3- Jodan Boys 3 3-4, Capelle 4-UnIcum 3 2-2, Roda Boys 2-Be Fair 2 0-0. Res. 3E: SSS 3-SHO Ss.n.o. Smerliek 2-ASWH 2 1-1, Dlnteloord 2-Maasdam 2 0-2. Nw. Lekkerland 2-Groote Llndt 2 1-1, Oranje Wit 3-Stellendam 2 2-1. BARNEVELD Eerlijk" gezegd had RWH minstens een gelijkspelletje verdiend. En met een beetje geluk was dat gelukt ook, maar vooral in de slotfase zat het in Barneveld niet mee. Van Batenburg miste toen een kans, Vlasblom knalde op de paal en Lagendijk kon op de valreep de zaak ook niet redden. RWH startte sterk en na acht minuten kreeg André van der Spoel, die als spitspeler niet uit de verf kwam een kans, maar keeper Kuyt redde. Er kwamen meerdere mogelijkheden voor de Hercules-ploeg, maar tot groot verdriet van trainer Weber misten zowel Steketee als Van der Spoel. SDVB stelde daar aanvan kelijk weinig tegenover. Zoeter moest alleen ingrijpen bij een inzet van Jur van der Beek. Direct na rust leek SDVB al toe te slaan toen Steketee onzorgvuldig te rugspeelde en Jur van der Beek de bal oppikte. Zoeter klaarde de zaak echter op de nipper. Kort daarna moet Zoeter dezelfde v. d. Beek al afstoppen, maar in de 20ste minuut scoorden de Barnevelders. Uit een lange voorzet van Morren scoorde Nouse 1-0. Steketee werd vervangen door Van Batenburg en dat leidde er mede toe dat RWH in dit sportieve duel onder goede leiding van arbiter Van der Burg sterk in het offensief kwam, maar succes bleef uit Evenmin als destijds thuis kon RWH scoren tegen SDVB dat duidelijk op weg is zich als eerste klasser te handhaven. Voor RWH is het gelukkig dat men al geruime tijd buiten schot is, zodat er nu al gebouwd kan worden voor het nieuwe seizoen. Daarin zal in elk geval de produktie moeten worden opgevoerd. de bal voor een leeg doel trok. Na 17 minuten redde lijnkeeper Meij er subliem bij een kopstoot van Van Resteren en aan de andere kant blok keerde De Beeld de bal bij een uit trap van Smit en weer rolde de bal voor het lege Noordwijkdoel zonder dat de niet onverdienstelijk werkende Gulden noch Van der Spoel attent reageerde. Noordwijk maakte wat dat betreft met een overal op doorlopende Van Resteren meer indruk. Na een verre trap van Vreugaenhil over Van Zijderveld gleed Van Resteren de bal langs de vastgenagelde Meijer, maar tegen de paal. Aangezien Gulden en Van der Spoel te weinig koelbloedig heid en klasse demonstreerden bij enkele kleine kansjes voor het doel van Noordwijk maakte de thuisclub de zaak in dit gezapige duel (onder goede leiding van de heer Jongman) maar definitief af. Uit een vrije trap wegens hands van Van Zijderveld kogelde Albert Spaanderman knap in, maar even fraai redde Meijer die echter geen verweer had op de toe slaande Van Resteren die 2bomhard inschoot: 2-0. GOUDA Met dezelfde cijfers als waarmede Jodan Boys het eerder In dit seizoen in het Westland tegen 's- Gravenzande moest laten afweten kre gen de Gouwenaren nu hun revanche: 2-1. Een verdiende zege voor Jodan Boys in dit voor de bezetting van de laatste en voorlaatste plaats in klas 2B zo belangrijke duel omdat de oran jehemden met een beter ploegver- band, meer technische kwaliteiten en gaver positiespel voor de dag kwa men. 's-Gravenzande stelde daar een enorme werklust tegenover maar dat was, mede door het statische spel op het middenveld, niet voldoende om recht op de zege te kunnen doen gelden al drong dit team vooral in de slotfase nog klink aan. Met een zeker windvoordeel en ge makkelijker combinerend was Jodan Boys in de eerste vijf- en veertig minuten weliswaar wat meer in de aanval, maar als men de daaruit voortgevleide kansen ging tellen voorkomen door sterk spel van Boon kwam men niet eens tot een handvol. Aan de andere kant moest het gevaar van De Gier en Lankester komen maar hun acties werden prak tisch steeds uitgevoerd zonder de noodzakelijke steun van de midden velders en mede daardoor door de Goudse defensie gemakkelijk te onder scheppen. Pas tegen het rustsignaal van de goed leidende arbiter De Vries uit Purme- rend knalde Van Hofwegen dreigend op het Westlandse doel maar behalve dat er al voor hands was gefloten redde invaller-keeper Dick Voskamp bekwaam. Dat deed hij eveneens di rect na de hervatting bij een scorings kans voor Alphenaar. Met nu slechts Lankester en Van Antwerpen als spit sen moest worden geconcludeerd dat de roodwitten met een gelijke score tevreden waren. Vlak nadat een kop bal van v. d. Ende op een voorzet van Van Antwerpen was mislukt viel in praktisch een minuut de beslissing. In de vijftiende minuut torende Van Hofwegen bij een hoekschop van Al phenaar boven alles uit en zijn kopbal bereikte de onbeschermde hoek van het doel (1-0). Onmiddellijk na' de aftrap zond Baardemans een fraaie pass door het midden waarvan De Jager met de rechtervoet kundig pro fiteerde (2-0). Het bleek dat Jodan Boys de weelde van de voorsprong moeilijk kon verdragen en met het proberen te vertragen onnodig risico nam. Met nog vijf minuten te gaan kon Lankester na een fout van Okker- se de bal van rechts voortrekken en De Gier verlengde deze voorzet heel netjes tot een voltreffer (2-1). Ineens weer volop spanning maar nu weer met de beste kansen voor Jodan Boys waar met name Van Hofwegen (vastgepakt door Van der Ende), Roe- lofs (zijn kopbal fraai gered door Voskamp) en Alphenaar (opnieuw een knappe redding van Voskamp) heel dicht bij een derde Goudse goal waren. Voor 500 kijkers bleef het echter bij 2-1. JODAN BOYS: Rodenburg. Hortenslus, Roe- lofs. Baardemans en Happel, Koekkoek. Alp- henaar en Vuyk, De Jager, Okkerse en Van Hofwegen. 'S-GRAVENZANDE: Voskamp, Van der Berg. Van der Ende. Boon en Noordam, Van Antwerpen. Van Gaaien en Van der Burg. Van Dam. Lankester en De Gier. JODAN B03S-'«-GRAVENZANDE 2—1. 0-0). 60: Van Hofwegen 1-0, 61: De Jager 2-0. 83: De Gier 2pl. Arbiter De Vries. Toeichou- wers: 500.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13